imm 1000 «in onn 150 100 25 EDELS ii Mantels Eerste Blad NIEMEUER'S NIEMEUER'S EN 11 No. S14 64e Jaargang 1926 ikaan" Idvertentiën she Maatschappij Stooirait UitgaveFirma F. VAN DE VELDE irjalstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Brieven uit de Hofstad FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Beursbeschouwingen s morgens te 10 uur verkooping ten, Secretaire, 5 au, 3 Schrijftafels, ON- en HUIS- es, Schilderijen, dijnen, 2 Eetser- htafels en Nacht- iden, ongebruikte idelijke goederen, ,EN Buffet, Hoekkast, kooi met mecha heer DE JONG ABSOM prope ERARD), Gramo- gouden AhiCRE lver en wat meer den verkoop van p is in de lokalen 3T HOND1US. lerdicht. si f 4.90 if f 7.50 if f 7.75 ÊD. DSLBURG, St per ons. ALSTRAAT 78. Jachtige ;he herder I. Adres Korte Groe- Ivegens vertrek een nhuis met grooten prt, bij het Bellamy- llechts f7300, bij JERSE VAN WIJCK, 9. [eteekende biedt zich I voor het geven van ■wijs. tevens ook voor ivan Piano's. Ic. A. VERLINDE, laven 21 alhier. meisje mg als hulp in de huis- lij kinderen. Brieven mreau „Vliss. Cour.^ ub. kamers ®r Heeren Zeevaart- freau „Vliss. Courant ïkhouder An voor het bijhouden ■raties, opmaken rnder letters U- Ti is. Courant". Middelb.-Rotterdafl mgelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE. v.Midd. v. R°"; v.m.uurv.m.w» 8 .smber 13 J14 516 17 8 VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 14 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. UUll een ongeluk. ÜUU gu den bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. atiën te bekomen Dit nummer bestaat uit 2 bladen Oude en nieuwe tijd. Altijd weer als wij eens wandelen door het oude gedeelte van den Haag, den stati- gen Hoogen Vijverberg met zijn prachtig uitzicht op den Hofvijver en de architecto nisch onovertroffen achterkant van het Binnenhof of over het voorname Voorhout, waar een deftige rust pleegt te heerschen, overvalt ons de spijt, dat deze wijken hoe langer hoe meer van den modernen tijd hebben te lijden. De mooie patricische huizen vallen de één vóór, de ander na ten prooi aan de verandering tot kantoorge bouw. De rust is dan wegleelijke schreeuwerige borden zijn naast of op de deur gehangen, burgermansgordijnen be dekken de hooge vensters en kantoor-ge- zichten gluren naar buiten. Schrijfmachines zie je staan, leelijke archiefkasten nemen de plaats in van de statige meubelstukken uit vroeger tijden. Altijd weer gevoelen wij iets van de ontheiliging die plaats had wanneer het gebouw werd bezet door per soneel van een bank, een bureau en de heilige voornaamheid van het interieur ge schonden werd door de inrichting tot kan toren. Waar zijn ze gebleven de oude re- genten-types Ze zijn er helaas niet meer hun nazaten wonen in moderne villa's op Zorgvliet of in de hooge stijllooze heeren huizen op één der vele eentonige lanen. Het oude huis waarin, zooals een moder ne steen het ons nog meedeelt, van Hogen- dorp het herstel van ons land beraamde en leidde, is gevallen onder de mokerslagen. Een ultra modern bank-gebouw staat ter plaatse en alleen die ééne steen houdt de herinnering aan de vroegere tijden levendig. Het huis van Johan de Witt, de broer van Van Hogendorp's huis, staat er nog, maar het is een kunsthandel geworden, wel voor naam van inrichting, maar toch gedege nereerd. En dit huis trof het nog, dat het vrijwel intact bleef en alleen een andere bestemming kreeg, die ten minste niet zoo veel lager is als bij vele andere huizen van deze soort het geval is. We moeten ons ten sjotte er bij neerleg gen, want in het centrum der stad zijn nu eenmaal steeds meer panden noodig en er is geen ruimte voor den bouw van speciale kantoorlokalen. De city-vorming gaat voort en de groote, huizen zijn aangewezen om in de handen van den handel te vallen. Daarbij komt natuurlijk, dat het geld hier ook een rolletje speelt. Als woonhuis bren gen de oude deftige huizen op geen stuk ken na op wat de groote handelsonderne mingen bereid zijn ervoor te betalen. Bij deze komt het op een paar lapjes van dui zend meer niet aan als zij de kans krijgen een „home" te bouwen dat door zijn ver schijning al een indrukwekkend en vertrou wenwekkend pand is. Er zit een element van concurrentie in de één wil al statiger en mooier en grootscher voor den dag komen dan de ander. Verschillende van deze groote kantoren zijn voor een deel niet eens in gebruik. Dat is voor een gedeelte wel een gevolg van de tijdsomstandigheden maar zelfs bij goede tijden zouden sommige nog in geen jaren bezet zijn. Eén der enorme banken verhuurt kantoorlokalen aan anderen, om op die Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P, T. (Nadruk verboden.) 32) Uit den versten hoek van het hokje bij het venster klonk een klagende, zwakke stem „Och, kom niet terug, toe, kom toch met terug. Ik zal gehoorzaam zijn en niet meer huilen, maar doe me geen pijn meer". De woorden eindigden in een snik de kjangende trillende stem, de ziele-angst die mt de woorden sprak, deden een huivering van medelijden en verontwaardiging door Rosa heengaan. „Wees maar niet bang", zei ze met haar zachte, volle stem, terwijl ze het kamertje doorliep en snel het zware gordijn van het raam wegtrok, ,,ik kom je helpen, wees maar niet bang." >Jk was zoo bang, dat ze me weer pijn zouden doen". Groote opluchting, het wij ken van doodsangst klonk nu uit haar stem. Rosa zag "de gestalte van Sylvia Kurnett, in den hoek neerliggend op een noop vuil beddegoed. In een oogwenk was Rosa naast het Kind geknield, haar armen sloeg ze om de lende kleine gestalte, ze drukte haar 'PPen op het bleeke, angstige gezichtje. ih i ^ent u hetriep het kind uit en ?mde zich hartstochtelijk aan Rosa vast. pph H1* dat ^ocl me verSeten hac*' 'R heb fen Sleden, maar er kwam nie- u en 'h heb geprobeerd om me rustig hmn Maar nu kwam al haar inge- t en doodsangst en verdriet los vast u-a a aangedrukt barstte ze in een qhopig huilen uit. win st'l nu Duisterde Rosa, ter- nno Ze Sy,via in haar armen nam of het 1 een heel klein kind was en haar het manier zijn ontzaglijk groot en duur pand iets meer productief te maken. Wat den Haag in zijn oude wijken aan cachet heeft verloren, won het elders wel gedeeltelijk terug, zij het dan niet op altijd gelijkwaardige wijze. In de eerste plaats denken wij aan het mooie park Zorgvliet, waar gestadig ge bouwd wordt en het aantal villa's blijft toe nemen. Ze zijn allesbehalve even mooi te noe men, er zijn er vele die in hun soort, mo derne fantasie, heel aardig zijn. Overwel digend door schoonheid is er niet één bij wel zijn er vele die wij niet anders dan leelijk kunnen noemen. Ze missen alle dat statige, dat patriarsche, ze zijn te luchtig en te kleurig. Een afgrijselijke ontsiering van het mooie park is de flat-complex die er opgericht is. Hebben wij dan heusch nog een schoonheidscommissie en heeft die heusch toegestaan dat deze steenklomp op dit punt werd gebouwd Het nageslacht zal waarschijnlijk niet malsch zijn in zijn oordeel er over. Was dit pand nog verbor gen geweest in een breed plantsoen, dan was het misschien duldbaar geweest, maar het staat er log, leelijk en zwaar zonder een strookje tuin er omheen, drukkend de ge heele omgeving, belemmerend het uitzicht van veel villa's, onderscheppend den blik op het park. Wat ons altijd weer opvalt en hindert is het streven naar buitenissigheid bij den bouw van deze villa's. Er zit geen lijn, geen gedachte in 't is alles geveltjes-gepruts en daaraan wordt alles opgeofferd. Enfin, het is de geest des tijds en wij hebben die te slikken. Geest des tijds maar in beteren zin is de tentoonstelling voor de huisvrouw im de groote zalen van den Dierentuin. Hier kan de huisvrouw alles eens rustig gadeslaan wat op haar gebied nieuw is te achten. Een correctie op de winkels, die nog maar altijd niet het talent bezitten om het publiek voortdurend op de hoogte te houden van alles wat er alzoo op de wereld wordt ge produceerd. Niet onvermakelijk is het, dat de ge meente den Haag meedoet aan deze ten toonstelling en wel met haar bedrijven gas en electriciteit. Het vermakelijke zit hierin, dat deze twee elkaar heftig beconcurreeren en niet eens altijd op groote schaal. De brGn van de ruzie zit in de heetwatervoor- ziening die het electriciteitsbedrijf is be gonnen en de pogingen die dit bedrijf aan wendt om de electriciteit hoe langer hoe meer ook als warmte-bron te laten dienst doen. Het gasbedrijf is zeer achteruit gegaan, omdat de verlichting vrijwel uitslui tend electrisch is. Voor het gas bleef de verwarming, maar daarmede was het niet tevreden het tracht terrein terug te win nen, wil b.v. dat een deel der straatverlich ting met gas zal blijven, o.a. als noodmaat regel voor het geval het eleatrisch bedrijf hapert en het wil vooral geen kans geven aan de electriciteit als warmte-bron in de woningen. Het publiek hoort het aan en kiest. Jam mer is het alleen dat bij dit gemeente- beheer elk streven om door lagere prijzen te concurreeren, is uitgesloten. Ze zijn beide veel te duur, want zij maken beide groote winsten. Overigens is er op deze tentoonstelling, de 10e reeds van deze soort, heel wat te zien en te leeren. Ze is een wapenschou wing voor de huismoeders en ze geeft een volledig overzicht. Men ontdekt er altijd weer wat nieuws en leert de artikelen van nabij kennen. Beter dan in een winkelweek en daarom kan dit voorbeeld elders best stoffige, verwarde haar uit het gezicht streek. „Huil maar niet zoo. Ik heb" je nu gevonden en je bent weer veilig. Maar je moet nu doodstil zijn, want ik moet zien je uit dit huis weg te krijgen zonder dat iemand het merkt." Met haar voor een kind zoo bewonde renswaardige zelfbeheersching bedwong Sylvia haar snikken en keek Rosa met een vagen glimlach aan. „Ik zal rustig zijn", zei ze. Maar zult u zorgen dat hij me geen pijn meer doet?" en weer drukte ze zich wanhopig tegen Rosa aan, de oogen vol tranen. „Niemand zal je meer kwaad doen, schat", fluisterde Rosa. „Wat hebben ze je toch gedaan, arm kind „Eerst lachten ze me uit en toen ik vroeg om me naar huis te laten gaan heb ben ze me geslagen. Ze deden me pijn en ik was zoo moe en ik had zoo'n honger en.. O, neemt u me alstublieft gauw mee". Rosa zag dat het kind buiten zichzelf van angst was en zich met een bovenmensche- lijke inspanning ophield. Ze hielp haar overeind, maar Sylvia was zoo uitgeput dat ze weer gevallen zou zijn, als Rosa niet haar arm om haar had heengeslagen. „Ik kan haast niet meer loopen", zei het kind half in zichzelf, „en ik ben zoo moe en ik geloof dat ik overal kneuzingen heb, waar hij me heeft geslagen". Een storm van woede en verontwaardi ging brak in Rosa los, maar ze concentreer de al haar aandacht op wat ze nu te doen had het kind veilig buiten de deur te brengen. Ze hielp Sylvia zachtjes en voor zichtig de bovenste trap afop het bene- denportaal rustte ze even uit en luisterde over de trapleuning of er ook van beneden geluid kwam. Maar het bleef doodstil in huis en langzaam en behoedzaam daalden ze de tweede trap af. Op eens werd het geluid van voetstappen hoorbaar... Rosa's hart stond stil van schrik, de voetstappen kwamen uit de keuken beneden. De doods- navolging vinden. De steeds toenemende uitgebreidheid der techniek maakt het noo dig, geregeldv de resultaten der nieuwste vindingen te exposeeren. En dat doet deze dames-beurs op zeer goede wijze. Gaat dat zien EIBER. Vaste beursstemming, koersen ech ter weinig veranderd. Lagere graanprijzen wegens ruime oogsten in de Unie. De gunstige positie der Amerikaansche Spoorwegen. Fransche en Belgische francs sta- tionnair. Rubberwaarden aan vankelijk hooger, evenals Suiker- aandeelen. De noteering van rub ber en suiker. De qualiteit van den tabaksoogst-1926. Olie- en Scheepvaartwaarden weinig ver anderdFlauwe tendenz voor Kunstzijde. Duitsche waarden ge vraagd. De aflossing der Indische leeningen. De betere stemming, welke na de vacan- tiemaanden op de beurzen is ingetreden, heeft zich kunnen handhaven. Tot een koersrijzing van eenigen omvang, waarop het aanvankelijk leek, is het toch niet ge komen, noch te Londen en Amsterdam, noch te New-York en te Berlijn. Daarvoor is trouwens in het algemeen ook geen reden aanwezig. Een groote conjunctuurs beweging is niet gaande en ook niet op til. Er is in den prijsloop der goederen een zekere stabiliteit, enkele stapelproducten loopen in prijzen op, andere gaan in prijs terug en voor zoover in den handel ver meerderde omzetten kunnen worden verkre gen, zijn als regel de winstmarges niet groot. Zoo zijn bijvoorbeeld de graanprij zen thans weer lager dan verleden jaar tegenover een kleineren oogst in Europa staat een beduidend grootere in de Ver. Staten, en al mag men dit algemeen eco nomisch een gunstig verschijnsel achten, in de kringen van den landbouw zal de koop kracht vooreerst vermoedelijk niet groot zijn. In de Vereenigde Staten schijnt dit trouwens nog wat mee te zullen vallen, doordien de boeren zulke groote opbreng sten hebben kunnen w^krijgen^ waarvan de Spoorwegen echter de grootste voordeelen plukken. De spoorwegontvangsten zijn hoo ger dan ooit, evenals het vervoer en ook de koersen welke thans voor de shares worden betaald, zijn in vele gevallen „nie- maïs dagewesen".- Opmerkelijk is hiérbij, dat wanneer men alle spoorwegen tezamen neemt, thans nog niet meer dan 5 van het in die spoorwegen belegde kapitaal wordt gemaakt wegens de hooge belastin gen welke moeten worden betaald de netto-ontvangsten van één mijl op elke vier moeten aan belastingen door de spoorwegen worden afgedragen en in verband met de Spoorwegwet in de Unie, gaan de directies voorshand nog niet over tot verhooging van dividend of de uitkeering van een bonus, ook al stellen de ontvangsten daartoe ruimschoots in staat. Voor Industrials heeft men deze week ook een nieuwe hausse trachten in te zetten, waarbij General Motors een recordkoers van 222 (7c behaal den. Blijkbaar begint het Amerikaansche publiek wat voorzichtiger te worden, al thans de omzetten zijn beduidend terugge- loopen en de koersen zonken later weer in. Ook de beweging in Koperwaarden hield geen stand ze werd begonnen in de hoop dat de verbeterde financiën van België en angst deed haar snel besluiten en snel han delen in een ondeelbaar oogenblik was ze op de deur boven aan de keukentrap toe gesprongen, maakte deze geluidloos dicht en schoof den grendel ervoor Gelukkig dat in dit misdadigershol op alle mogelijk heden was gerekend De voetstappen kwa men inmiddels haastig nader en in het vol gend oogenblik klonk er gebons op de ge grendelde deur en vloekte Deacon's luide en ruwe stem aan de andere zijde. Er was geen seconde te verliezen. De man be hoefde alleen maar terug te gaan, door de benedenuitgang naar buiten te loopen en hij kon haar op de stoep den weg afsnij den Dat was ook blijkbaar zijn bedoeling, want Rosa hoorde hem de trap weer af gaan. Ze sloeg snel haar arm om Sylvia heen, droeg haar half door de gang, opende met zenuwachtige vingers de deur, slipte de straat op, het uitgeputte kind in haar armen. Achter zich hoorde ze Deacon's grove stem die de vreeselijkste vloeken uitbraakte terwijl de schelle kijfstem van zijn vrouw hem allerweliuidendst bege leidde. Op hetzefde oogenblik kwam dr. Berner uit een portiek aansnellen en Daecon begreep dat een vervolging en wel licht een worsteling met den gespierd-uit- zienden heer, die als hulp was komen op dagen, zelfs in deze stille straat om velerlei redenen geen aanbeveling verdiende op klaarlichten dag. Hugh nam het kind in zijn sterke armen en ze liepen snel de straat uit om den hoek waarvan eén auto stond te wachten. „Hou je nu nog maar even flink", zei Rosa tegen het kleine meisje, „nog een oogenblikje, dan ben je heelemaal veilig De woorden bestierven op de lippen, want van de andere zijde van de straat kwam ook een rijzige mannenfiguur, die met snel len, krachtigen stap in de richting van het huis liep. Ontsnappen was niet mogelijk en toen de man Rosa bereikt had, legde hij zonder zich om haar begeleider te bekom meren een zware hand op haar schouder. Frankrijk tot grootere aankoopen van koper zouden leiden, in de noteering van dit me taal was zulks echter nog niet zichtbaar. Men ziet echter in de Unie wel in, dat de Europeesche koopkracht voor de Ameri kaansche industrie geen te verwaarloozen factor is en reageert daarom ook aan de New-Yorksche beurs doorgaans vrij sterk op de bewegingen der Europeesche wissel koersen, met name op die van Frankrijk en België. Dat deze zich thans kunnen hand haven is voor alle fondsenmarkten vermoe delijk niet de minst krachtige stimulans. Men beschouwt de positie van beide landen heel wat gunstiger dan enkele maanden geleden in België schijnt men reeds zoo ver gevorderd te zijn, dat overwogen wordt een nieuwe munteenheid in te stellen van een halve goudfranc, ten behoeve waarvan de regeering een leening van 70 millioen wil trachten te sluiten. Ook Frankrijk heeft als bekendHeeningsplannen, welke ongetwij feld doorvoerbaar zijn zoodra men er in de Unie van overtuigd is dat daarmede de Frankenköers kan worden gestabiliseerd. Op de Amsterdamsche beurs bestond er deze week aanvankelijk vrij groote leven digheid op de Locale afdeelingen, welke vooral aan Rubberwaarden en Suikerwaar den ten goede kwam, terwijl later ook Tabaksaandeelen een beurt kregen. De hoogere koersen voor Rubberwaarden hielden verband met de verwachting dat op 1 November a.s. de rubberexport der En- gelsche gebieden met 20 zal moeten worden verminderd, waar de prijs van het product voortdurend beneden 1 sh. 9 d. blijft, anderzijds is het de vraag of de oude uitvoervergunningen, welke de Engelsche maatschappijen nog bezitten, ook in het nieuwe kwartaal mogen worden gebruikt, in welk geval een exportrestrictie niets zou baten. Dat de rubberprijs zich op een prjjs van circa 1.10 per pond kan handhaven, is voor velen blijkbaar een overweging om zich alsnog bij rubberaandeelen te interes seeren, waar het ook moeilijk is aandeelen te vinden, waarvan een hooger rendement mag worden verwacht. De goed-gesitueerde rubbermaatschappijen produceeren gemid deld 600 a 700 pond rubber per 1000 van het kapitaal, welke alles inbegrepen niet meer dan 50 ct. per pond kost, zoodat er op den tegenwoordigen prijs nog circa 60 ct. winst gemaakt wordt, uitmakende per f 1000 van het kapitaal ƒ600 of 60 Dit is een ruwe berekening, waaruit echter wel te zien is dat rubberaandeelen in het al gemeen ook nu nog redelijke dividendkan sen bezitten. Bij Suiker aandeelen is dat heel anders. Hier is wel de prijs den laatsten tijd iets gemonteerd, maar 't verschil tusschen kost prijs en verkoopprijs is beduidend kleiner dan bij de rubbermaatschappijen. De kost prijs loopt zeer uiteen enkele ondernemin gen hebben dien kunnen terugbrengen tot ƒ7 per picol superieur, andere blijven nog op 8 a 8.50. Alles inbegrepen, moet voor het loopende jaar op een gemiddelden kost prijs van circa 8 gerekend worden. Dezer dagen is bericht dat oogst-1926 uitverkocht is en de gemiddelde verkoopprijs hiervan zal circa 9.65 hebben bedragen, zoodat er in doorsnee een netto winstmarge blijft van 1.50 a 2 per picol. Een productie van 125 a 150 picol per 1000 van het kapitaal is bij de meeste suikerondernemingen al het hoogste cijfer waarop mag worden gere kend slechts enkele gaan er boven uit, nemen we dat van 1925 als gemiddelde, dan is in het afgeloopen jaar in doorsnee per 1000 verdiend 187.50 a 200, dat is dus 18 a 20 Vc, waaruit wel blijkt dat de Een geweldige angst maakte zich van het meisje meester en alle kleur verdween uit haar gezicht. Hugh hield nog steeds het half-bezwijmde kind in de armen en was daardoor vrijwel buiten gevecht gesteld. Ze opende den mond om iets te zeggen. Maar Herman Müller was haar voor. „Dus je hebt mij verraden ik heb je op heeterdaad betrapt". En met een vernietigenden blik op Hugh, die dien blik weerstond, ging hij verder „Ik vind het niet raadzaam nu iets te doen... maar je weet wat je te wachten staat, nietwaar En zijn hoed afnemend met sarcastische en duivelsche beleefdheid en met een angst-aanjagenden. boosaardi- gen glimlach, ging hij verder en verdween in het huis. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. „Mijn kleine, trouwe kameraad". „Zoo lang als ik u zie, monsieur, voel ik me heelemaal veilig". Sylvia, die weggedoken zat in den hoek van de sofa in de blibliotheek, keek met oogen vol genegenheid op naar Sir Giles, die haar op zijn beurt met een glimlach aanzag. Als hij naar de diepe schaduwen onder haar oogen, de scherpe, door uitput ting en angst gegroefde lijnen om haar mond keek, kwam er een gevoel van felle verontwaardiging over hem. „Je bent heelemaal veilig, hoor kind", antwoordde hij. „Ik wou maar dat we den schurk, die jou dat aangedaan heeft, net zoo „veilig" hadden „Ik was vreeselijk bang voor hem", zei het kind met een huivering, „ik dacht dat hij me wou doodmaken zóó boos keek hij me aan en hij sprak met zoo een kwaad aardige stem, dat ik aan een weerwolf moest denken". Sir Giles lachte bij de woorden van het kind, het was een lach vol teederheid. Hij ging op de groote diepe sofa bij het meisje zitten en sloeg zijn arm om haar heen. „Ik wilde dat we dien vent te pakken dividenden klein zullen zijn. Voor den nieu wen oogst staan de kansen beter, de Visp verkoopt thans voor bijna 11 per picol en een prijsverschil van 1 beteekent per 1000 van het kapitaal een meerdere of mindere winst van 12/2 a 15 Wanneer de suikerprijs niet verder stijgt, zullen ech ter ook de dividenden over 1927 in verge lijking met de tegenwoordige beurskoersen der aandeelen nog niet meevallen. Na de willige stemming der eerste dagen is dan ook spoedig een reactie ingetreden, welke voor de aandeelen H.V.A. tot een gevoelig verlies leidde. Maar ook de flauwere stem ming voor Suikeraandeelen was tijdelijk en de beurs blijft voor deze waarden in den grond goed gedisponeerd. Hoogere koersen werden verkregen door Tabaksaandeelen naar aanleiding van pu blicaties der directies over de qualiteit van den nieuwen oogst, welke over het alge meen is meegevallen, al blijft ze dan ook bij die van den vorigen oogst ten achter. Ook is van belang dat meerdere directies als hun meening hebben uitgesproken dat naar alle waarschijnlijkheid de verbeterde economische toestand in Duitschland tot grootere tabaksaankoopen zal leiden, ter wijl in Amerika naar men meent, een „ta- bakshonger" bestaat, welke ook aan de najaarsinschrijvingen te stade zal komen. Waar het nog geruimen tijd duurt alvorens positieve berichten over den nieuwen oogst kunnen worden verwacht, zal het zaak zijn daarop niet te ver vooruit te loopen. De andere Locale afdeelingen hebben een stil verloop gehad. Ondanks de goede ver wachtingen welke men in de Unie en het Vereenigd Koninkrijk van Oliewaarden koestert, blijven de koersen op één niveau en bepalen de fluctuaties van een fonds als dat der Koninklijke zich tot enkele procen ten, waarbij de speculatie uiteraard haar animo geheel verliest. Scheepvaartwaarden worden wat de In dische lijnen betreft, voor speculatieve be legging gekocht, waarvoor ze zich ook bij uitstek leenen, aandeelen Java China Japan worden af en toe weer gefavoriseerd in de konden krijgen, maar toen de politie in het huis kwam waar miss Müller je gevonden heeft, was de vogel al gevlogen. En er is nergens een spoor van hem te ontdekken „Maar hij komt toch niet terug vroeg ze met een angstig stemmetje en schoof nog wat dichter naar haar vriendelijken be schermer toe. „Ik zou doodangsten uitstaan als hij weer terugkwam." „Hij zal je nooit meer kwaad doen, maak je maar niet ongerust, kleine meid. En als we getrouwd zijn dan ga je met miss Stansdale naar een gezellige badplaats en dan kom je met lekkere bruine wangen terug „Dat is al over een week, hé „Vandaag over een week is onze trouw dag", zei Giles terwijl er een droomerige glans in zijn oogen kwam, „en terwijl Grace en ik in Schotland zijn, mag jij in zee zwemmen en plassen en zandforten bou wen en ik geloof vast dat de zeelucht je geliefde poppen ook erg goed zal doen Die komen ook met bruine wangen terug." Sylvia lachte en de sporen van verdriet en ontbering verdwenen voor een oogen blik uit haar gezicht. „En als we terugko men", ging hij voort, „zijn miss Stansdale en jij en al de poppen hier, om ons te ver welkomen in ons huis. Dan zullen we een heerlijken tijd hebben voor we naar Indië gaan." „Ik wou dat u maar niet naar Indië ging", fluisterde zij en nestelde zich tegen hem aan. „Ik zal het hier vreeselijk eenzaam neooen zonder u. Ik geloof vast niet da* alles hetzelfde blijft als u getrouwd bent. „Natuurlijk blijft he^ niet hetzelfde", zei hij met een opgewekten lach. „Ik krijg de iiefste, mooiste vrouw ter wereld en jij krijgt de liefste vrouw om een moeder voor je te zijn..." Sylvia zweeg met haar fijn-ontwikkeld gevoel begreep ze dat het Sir Giles pijn zou doen als ze weer uitsprak wat ze werkelijk van miss Cardew dacht.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1