SE MAIL-SHOES ZIJN NIET TE VERVANGEN DONDERDAG <3> SEPTEMBER No. 313 1©3© .BURG |IUS"te Arnhem (PT. 3»S« fco.ooo.-. i'iam, Postbox 511 lp Vliss. Courant "Ümeentebestüur FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE BINNENLAND Stads= en Provinciecieuws ©4e t 19, 22, 29 ct. 69—89 ct. 69—98 ct. 129—198 ct. 98—169 ct. 49—98 ct. 3949 ct. 98—129 ct. PTE DAMAST ;LUW en twee ƒ39.75 13, 16, 19 ct. 39, 159, 179 ct. 19, 25, 29 ct. 98, 119 ct. m. boord 179 9, 29, 42, 76 ct. 36, 49 ct. nz. KIJKEN!! e koopen 1 I iST In U iets hebl vooil kerste, gemakkelijkste I schriftelijke opleiding, I lama's (Mercutius;! feweg het grootste! :r dan 700. Zendil evuld) als drukwerkl In voor Beginners, en voor Afgewezene» I [Duitsche-; C. Ill Itie. |'a v. Handel Adi practijk-diploma). en franco (zonder| pectus en proefles r Uitknippen 1 JG |tig geoorloofde jnje Kruis" |gende prijzen f 120.000- f 72.000- f 60.000.- f 48.000.- f 36.000.- f 30.000.- f 28.800.- f 7.200.- f 14.400.- f 14.400.- 28.800.- f 23 616.- f 43.200.- f 57.600.- f 113 400.- f 697.416.- tg in contanten. Tik lot een prijst (voor ïhts f3.- I iedere trekking, tis-franco, - landen door de I'9n ,r,s C. Hooftstrjtë tpzenden aan de RANJE KRUIS' lwelke in Pos(,ZÊ' I) kunnen worden ■zending van n In de aanstaande [el te nemen. lus gratis-franc luidelijk schrijven- VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRI.1S Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheelé rijk f 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling, afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. OPENBAAR VERVOLGONDERWIJS. Aangifte van leerlingen op Vrijdag 10, Zaterdag 11, Dinsdag 14 en Woensdag 15 September a.s. Voor jongens bij den heer F. C. WIJS- VELD, Coosje Buskenstraat 59, 's avonds van 6—8 uur. Voor meisjes bij mej. M. C. SCHUUR- KAMP, St. Jacobstraat 21, 's avonds van 78 uur. Trouwboekje meenemen. Vlissingen, 9 September 1926. Burg. en Weth. van Vlissingen, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen breng4 ii gevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat doo den minister van oorlog, bij beschikking van 4 September 1926, 7e afd. no. 255 van den dienstplicht met ingang van 1 Novem ber 1926, voor goed is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voer den dienstplicht, dezer gemeente, lichting 1922 FERD1NANDUS VAN DE DOOD. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde, lichting ingeschreven personen, of de wettige vertegenwoordiger Het verzoekschrift, dat met reden om kleed moets zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Vlissingen, 9 September 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegen broederdienst. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij be sluit van 3 September 1926, no. 115, voor goed van den dienstplicht is vrijgesteld wegens broederdienst, MAR1NUS WAL- RAVE, behoorende tot de lichting 1927, uit deze gemeente. Tegen deze uitspraak kan binnen 10 da gen na den dag 'dezer bekendmaking in be roep worden gekomen door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordi ger; b. elk der overige, voor deze gemeente, voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen, of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe, aan de Ko ningin te richten, moet met redenen om kleed zijn en worden ingediend bij den Bur gemeester ter Secretarie detzer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan binnen denzelfden termijn bij de Koningin m beroep komen. Vlissingen, 9 September 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) heb?"Wee* ^aar 6enS £ev°lgd Berners en Rosa liepen langzaam door de raat, waar hij nog niet lang geleden had gestaan om naar haar te kijken toen ze het nms was binnengegaan. »Dat heb je me verteld, maar wil je sarrnee zeggen dat je tóen al belang in sankijkeV" Vr06g Ze' hem g,imIachend „Ja, toen al", en%zijn blik zei haar meer n vele woorden zouden hebben gedaan, u. was de m°rgen na haar biecht in Jp s sPreekkamer en hij en Rosa waren 7nüien naar ^onden gegaan om Sylvia te dat 0p P*aats> waar Rosa "meende vast en zeker zijn moest. Op haar om Pn^en Hugh eindelijk toegestemd te op Zaa^ "'et 'n handen van de politie don ,VGn had er geen flauw vermoe- hari ïan well<e kostbare aanwijzingen hij <<u Kunnen geven maar hij voelde dat haar gen "e^er weten in handelde door aan naar wensch te voldoen. 1 IJ ,1S. de broer van mijn moeder", had Ze fTPlïl «au lilljll 111 vonr"en °P z'in manier is hij goed Wat it sTeest en als hii er achter komt n nu zal hij mij vermoorden." anh.mC. n'et veel kans toe hebben", zoo H ^"£6 grimmig. „We trouwen samrn7* m°geliik en ik denk dat we dan oom kunnen tarten." door hi i 1'.zei ze> terwijl een rilling sprekin rf gmg' Ze voerden dit ge- .Ji"* inden trein n, I De bestuurswisseling in Indië. Dinsdag is de nieuwe gouverneur-gene raal jhr. mr. A. C. D. de Graeff te Tand jong Priok aangekomen. De „Grotius", het schip, waarmede jhr. de Graeff uit Neder land kwam, werd begeleid door den krui ser „Java". De „Java" loste de eerste sa luutschoten. Het publiek bleef toestroomen, terwijl de „Grotius" langzaam naderend, eindelijk tusschen de pieren statig binnen gleed. Achtereenvolgens donderden de sal vo's van de „Java", de „Zeven Provinciën", de „Panter" de „Lynx", de „Flores" en de „Soemba". De blanke rook rolde in dikke wolkjes op het gladde water. Twintig vlieg tuigen ronkten zwaar boven de „Grotius Nadat de „Grotius" te half acht v.m. was gemeerd, beklommen gouverneur Hil- len en burgemeester Meyroos de statietrap ter verwelkoming namens mr. Fock van den komenden landvoogd. Even later verscheen mr. De Graeff, gekleed in groot 'gala-costuum, op welk moment de Priok- sche kust-batterij een salvo loste en het Wilhelmus klonk. Het gezelschap begaf zich naar den bij het schip .gereed staan- den extra-trein. In het paleis te Batavia aangekomen werd kennis gemaakt met de leden van den raad van Indië. Daarna begaf men zich naar den volksraad, waar door mr. Fock en jhr. De Graeff redevoeringen werden gehouden. Trekhonden. In verband met een brief, betreffende den hond als trekdier, door den minister van binnnelandsche zaken en landbouw aan de Commissarissen der Koningin in de ver schillende provinciën >gericht, heeft het Kon. Ned. Landbouw-comité den minister het volgende geschreven Uit een onderzoek, door ons bij onze le denorganisaties ingesteld, is gebleken, dat in het algemeen de hond in den landbouw zeer veel als trekdier wordt gebezigd, o.m. om melkbussen te vervoeren van de weide naar huis, of naar de zuivelfabriek. Ons is verzekerd, dat deze honden door de land bouwers uitstekend worden verzorgd, ter wij! van een te zwaren of te langen arbeid geen sprake is. Een algeheel verbod van gebruik van den hond als trekdier zou voor de landbouwers dan ook een groot ongerief zijn. WTf achten het daarom gewenscht, dat het gebruik van den hond als trekdier on der bepaalde omstandigheden niet verbo den wordt. Dit neemt evenwel niet weg, dat het gebruik van honden in allerlei ma ten in verschillende gevallen afkeuring ver dient. Wij denken daarbij aan het gebruik van honden door gelegenheidsventers en door allerlei minder gunstig bekend zijnde individuen, die de door hen gebruikte hon den inderdaad slecht behandelen. Wij ach ten het hoogst gewenscht dat daartegen wordt opgetreden, evenwel niet door zoo danige overheidsmaatregelen, dat daardoor tevens het onder goede omstandigheden gebruiken van den hond als trekdier on mogelijk wordt gemaakt. Uit den gemeenteraad te Bergen-op-Zoom. Het kan in den gemeenteraad te Bergen- op-Zoom nog al eens spoken. De twee partijen (pro en contra wethouder Verlin den) staan zeer fel tegen elkaar. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad is de heer Lauret op zoodanige wijze tegen den heer Verlin den uitgevaren, dat de voorzitter den heer Lauret het woord ontnam, welke houding door den raad met 11 tegen 3 stemmen en 1 onthouding (die van den heer Verlinden) werd goedgekeurd. Twee leden wenschten geen lidmaatschap eener raadscommissie, waarvan de heer Verlinden voorzitter is. Het afscheid van mevr. Theo Mann Bouwmeester. Mevrouw Theo sMann-Bouwmeester, de gevierde tooneelspeelster, neemt, zooals men weet afscheid van het publiek, door in de belangrijkste plaatsen van Nederland een afscheidsvoorstelling te geven. Ongetwijfeld zal deze kunstenares een buitengewone hulde ten deel vallen. Overal ir den lande zijn of worden tot dit doel eere-comité's opgericht, waarvan de samen stelling binnenkort officieel bekend ge maakt zal worden. De afscheidstournée vangt reeds in het begin van October aan. J. H. Speenhoff. Wij hebben reeds gemeld, dat Speenhoff naar 't tooneel is teruggekeerd. Hij schrijft daarover thans het volgende Waarlijk heb ik getracht gedurende een half jaar mij weer in te werken in de zaken van mijn vader. Ik heb echter gemerkt, dat ik daarvoor de zoo noodzakelijke eigen schappen en practische kennis niet meer bezit. Dan trok mij het schrijven van ge dichtjes en het medewerken aan dag- en weekbladen... en het tooneel zóó aan, dat ik besloten heb mijn zaken aan anderen over te doen en weer terug te keeren tot de omgeving, waarin ik zoovele lange en gelukkige jaren mocht vertoeven. Met de mijnen treed ik dus weer als voorheen op. Op 1 October a.s, zal mijn geïllustreerd Dagboek wekelijks verschijnen. Een praatje over het weer. De bekende weerkundige medewerker van „het Vad." schrijft Wij willen nog eens terugkomen op de kwestie van St. Margriet en de zes weken regenweer, die volgens de volksmeening erop volgen als op dien dag regen valt. Zooals men zich zal herinneren, hebben wij dit jaar op St. Margriet veel regen gehad. De zes weken, die erop gevolgd zijn, heb ben de volksmeening in het ongelijk ge steld. Wel volgden onmiddellijk op St. Mar griet een reeks van 8 regendagen, met droge dagen ertusschen, maar in de zes weken tot einde Augustus kwamen slechts 21 regendagen voor, waarvan 8 niet meer dan enkele tienden millimeters opleverden, ternauwernood voldoende om de straat even nat te maken. Er bleven dus 13 dagen over met regen van eenige beteekenis, waarvan 3 met ongeveer 10 m.M., feitelijk de eenige drie dagen met flink wat regen. De totale regenhoeveelheid bedroeg in die zes weken 70 m.M., waarvan dus 40 m.M. gevallen zijn in de tien overige regendagen, die dus ieder maar een geringe hoeveel heid hebben gegeven." Men ziet dus dat "èe regen na St. Mar griet gedurende de critieke zes weken niet veel te b.eteekenen heeft gehad en dat het spreekwoord dezen zomer getoond heeft weinig waarde te bezitten. Gaat men het verdere verloop der weers gesteldheid na, dan lijkt het weer alsof het spreekwoord in dien zin gewijzigd zou moeten worden, dat de regen pas na zes weken van beteekenis wordt. Immers wij zien nu sedert enkele dagen, dat het weer bij overigens voor goed weer gunstige omstandigheden (o.a. hoogen barometer stand) neiging tot regenachtigheid heeft gekregen. De heete dagen van de vorige week schijnen de periode van droog weer te hebben afgesloten. En toch ziet de alge- meene Europeesche weerstoestand er nog niet ongunstig uit. In het Zuiden ligt nog steeds een belangrijk gebied van hoogen druk, waarmede bij de vooruitzichten te rekenen valt. Daartegenover krijgen de depressies in het Noord-Westen hoe langer hoe meer invloed op de weersgesteldheid in onze streken en het zijn voornamelijk die kleine, met de groote depressie samen hangende secundaire minima, die bij voor keur over de Noordzee en haar omstreken optreden, welke hier het gunstige weer verstoren. De motregens, welke de laatste dagen zoo dikwijls voorkwamen, zijn een typisch verschijnsel, behoorende bij deze kleine secundaire depressies. Eveneens de snel verloopende weersveranderingen, de overgangen van goed op slecht weer en van regen op opklaring met doorbrekende bewolking, zooals o.a. gisterennacht. VLISSINGEN, 9 SEPTEMBER. De havenuitbreiding. Hoewel de havenuitbreiding een werk van vele jaren is, kan men toch reeds groote vooruitgang in de werkzaamheden waarnemen. Er heerscht aan de buitenha ven een groote bedrijvigheid en de uitbrei ding vordert geheel naar wensch. Wij zijn in de gelegenheid een mooie serie foto's op de havenuitbreiding betrekking hebben de, in onze tijdinghal "te etaleeren. Deze fo to's zijn vervaardigd door den heer Ch. L. Dert en geven een duidelijk beeld van den omvang der werkzaamheden. De bijzondere aandacht vestigen wij op de foto, waarbij het weggraven van den Oostberm op de gevoelige plaat is vast gelegd. Men ziet hierop ook het uitbagge ren van de toekomstige haven. Op de vol gende foto is het aanleggen van de glooiing aan de havenwerken door den fotograaf op een zeer mooie 'kiek voor het nageslacht bewaard. Een niet minder mooie foto is die, waarop men het maken van betonpa- len voor den kaaimuur kan zien. Behalve deze drie groote foto's hebben wij nog verschillende kleinere in onze tij dinghal kunnen ophangen, waarop men kan zien den verdwijnenden Oostelijken haven- dam een baggermachine in het nieuwe haventerrein het wegbaggeren van den Oostelijken havendam en nog een zestal andere mooie foto's, welke eenigszins een denkbeeld kunnen geven van den omvang der werkzaamheden aan deze belangrijke uitbreiding verbonden. Wij zullen later nog wel eens gelegen heid hebben op de groote beteekenis van deze uitbreiding terug te komen, als de werkzaamheden zoover gevorderd zijn dat de opening der nieuwe haven tegemoet kan worden gezien. Momenteel verkeeren de werkzaamheden echter nog maar in een beginstadium. Door de mooie collectie foto's krijgt men echter reeds een idee van de havenuitbrei ding. Bericht aan luchtvarenden. Het neonlicht, waarmede de windwijzer op het luchtvaartterrein Vlissingen wordt verlicht, is onklaar geraakt. De verlichting van den windwijzer ge schiedt thans door een noodverlichting, be staande uit vier witte electrische gloei lampen. Strandconcert. Gisterenavond gaf „Ons Genoegen" we der een strandconcert. Het was een mooie na-zomersche avond en het zeer talrijk pu- vliek heeft met groote aandacht de uitvoe ring gevolgd en genoten van de werkelijke lofwaardige vertolking van het met zorg gekozen programma, waarvoor zoowel di recteur als leden recht hebben op een woord van welgemeenden dank. Het Strandhuis. Het zomerseizoen raakt teneinde. Mor genavond wordt ook in het Strandhuis het afscheidsconcert gegeven. Op het pro gramma komen verschillende mooie num mers voor. Voorloopig zal er iederen Zaterdag en Zondag thé- en soirée-dansante worden gehouden. AHeenverkoop JACQ. PLOUVIER. den gesproken had. „In 's hemels naam, probeer hem niet te tarten. Je maakt me doodsbang. Hij is zoo gewiekst, zoo dui- velsch gewiekst en als iemand hem in den weg staat, trapt hij erop, zooals een ge woon mensch op een insect trapt. Hij is voor niets of niemand, niet voor God, niet voor de menschen... niet voor den duivel soms denk ik wel eens dat hijzelf een halve duivel is". Toen Rosa dat gezegd had, had Hugh om haar woorden geglimlacht, maar ze schoten hem weer te binnen, toen ze voor de deur stonden van het sinistere, armoe dige huis in de gore, stille verlaten achter straat. Dat sinistere gaf hem een onbestemd gevoel van angst, dat hij vergeefs van zich poogde af te schudden. „Heb je een idee hoe je hier binnen komt vroeg hij op tuchtigen toon om niets van zijn beklemming te laten merken. „De huisbewaarder kent mij en Herman en ik hebben een wachtwoord. De huisbe waarder zal denken dat ik voor zaken kom al ben ik hier ook nooit alleen geweest, omdat ik altijd in zooveel ondernemingen van Herman betrokken was. Het zal me geen moeite, kosten om binnen te komen, maar j ij moet buiten zoo onopgemerkt mogelijk blijven wachten". Hugh protesteerde heftig al zijn ridder lijkheid verzette zich ertegen om Rosa al leen het griezelige huis te laten binnengaan, maar hij moest toch toegeven dat dit de eenige mogelijkheid was. Al pratend hadden ze het straatje op en neer geloopen en waren weer voor het huis aangeland. „Blijf hier niet op me wachten loop de straat op en neer alsof je niets met mij te maken hadt... wacht, het beste is dat je je in een portiek verbergt", zei Rosa. „Ik ben haar weg en toen hij een paar huizen ver der was, liet Rosa den klopper driemaal achter elkaar vallen het waren zachte kloppen met een bijzondere intonatie in eiken klop. Nauwelijks was de laatste klop verklonken, of de deur werd langzaam en zachtjes op een kier geopend een man keek omzichtig naar buiten en ziende wie op de stoep stond opende hij de deur een ietsje verder en ging opzij om het meisje binnen te laten. „Is mr. Miiller hier vroeg ze zacht. „Neen, juffrouw Deacon, de huisbe waarder, keek verwonderd. „Verwachtte u hem vandaag Ik geloof niet dat hij van plan was eerder terug te komen dan mor gen of Maandag." Rosa was iets gewaar geworden Herman was niet hier, was misschien niet eens in de stad in dat geval leek de kust veilig. „Ik was er niet zeker van of ik hem vandaag hier vinden zou", antwoordde ze op zekeren toon. „Dan schijnt hij opgehou den te zijn en moet ik het werk maar voor hem doen. Met het kleine meisje zeker niets bijzonders Niemand hier geweest om on bescheiden nasporingen te doen Het was een meesterlijk-brutale zet, een gewaagde speculatie, maar ze sprak op zulk een toon van zekerheid dat de huisbewaarder geen oogenblik twijfelde of zij in het geheim was. „Alles in orde, hoor", zei hij ruw- lachend en Rosa een knipoogje gevend, „er is niemand geweest en niemand zou het ook moeten probeeren. Het is hier veilig, dat verzeker ik u". „Daar twijfel ik ook geen oogenblik aan", antwoordde Rosa heel rustig, ofschoon hart haar in haar keel klopte. „Ik moet een poosje boven in de bestuurskamer zijn om een paar papieren door te kijken. Je kunt je gang wel gaan." De man ging de trap naar het sousterrein af en Rosa ging met kalmen stap naar bo ven. Ze trad de kamer binnen waar zooveel plannen van den pseudo-Müller waren uit gebroed. De tafel met de stoelen er om heen, het vloeiblad, het goedkoope have- looze karpet, de luid-tikkende klok, dit alles kende Rosa maar al te goed. Al deze din gen waren gebleven zooals ze waren, maar zij, Rosa, was anders geworden ze werd er zich plotseling bewust van, terwijl zij de kale, smerige kamer rondkeek. Ongekende gevoelens van zachtheid hadden een wo ning gevonden in haar hartde herinne ring aan de duistere plannen die hier ge smeed waren maakte haar beschaamd iets dat edeler en hooger was had haar omhoog geheven uit den poel waarin *e was geraakt en haar het verlangen gegeven naar een beter en nobeler leven. „Wat er ook van komen mag, hoe Herman zich ook wreken zal, ik zal nu doen wat mijn plicht is", fluisterde ze in zich zelf. Ze keek de kamer nog eens rond en om voor den huisbewaarder een schijn van echtheid aan haar bezoek te geven, haalde ze een stapel papieren te voorschijn en verspreid de die over de tafel. Het volgende oogen blik wenschte ze zich zelf geluk dat ze dat gedaan had, want de deur ging open en Deacon verscheen in de opening. „Niets, waarmee ik u van dienst kan zijn, juffrouw vroeg de wantrouwige Cerberus, terwijl zijn kleine oogjes door het vertrek rondloerden. „Neen niets, dank je", zei Rosa. Ze trok een stoel bij de tafel en verdiepte zich schijnbaar in de lectuur van een bundel documenten. „Ik heb hier niet lang te doen, ik moet alleen maar even iets opzoeken". „In orde, juffrouw", was het antwoord en de man verdween weer. Hij sloot de deur zacht achter zich en Rosa hoorde dat Eczeem, uitslag en alle jeukende huid ziekten behooren afdoend behandeld te worden, anders komen zij telkens terug. Hoe langer de huidkwaal verwaarloosd Itardt, des te moeilijker wordt het om haar te genezen. Wend onmiddellijk Foster's Zalf aan deze geeft dadelijk verlichting en voortgezet gebruik doet de kwaal geheel verdwijnen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1.per ^ube. 11 Overboord geslagen. Hedennacht ongeveer 3 uur zijn de vis- schersvaartuigen van hier vertrokken voor de garnalenvisscherij. Op de „Arm. 44" heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Bij mooi stil weer is de 19-jarige matroos Joost van Belzen, wonende te Arnemuiden, terwijl hij op het voorschip stond, plotse ling overboord geslagen en in de diepte verdwenen. Zijn lijk werd niet gevonden. De ongelukkige leed aan duizelingen en is daardoor vermoedelijk overboord geslagen. De „Arm. 44" die van hier uit de visch- vangst uitoefent, is hedenmorgen hier te ruggekeerd. Gezondheidscommissie. Door den Commissaris der Koningin is aan den heer G. K. A. Nonhebei op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der gezondheidscommissie te Middelburg. V reemdelingenbezoek. Hoewel het seizoen ten einde loopt ver toeven toch nog veel gasten in de Belgische badplaatsen. Heden kwamen nog 1400 vreemdelingen met de provinciale booten hier aan, die naar Middelburg vertrokken per trein, tram of touringcars. Middelburgsch muziekkorps. Het Middelburgsch muziekkorps geeft morgenavond 8 uur een uitvoering op het Molenwater. SOUBURG. Hedenmorgen geraakte alhier een paard, gespannen voor een kar met jonge biggen, op hol. Bij den Visoweg reed het dier tegen een boom en kwam daar tot staan. Intus- schen hadden eenige jeugdige keutjes een buiteling uit de kar gemaakt, naar het scheen echter hadden geen van allen veel letsel bekomen. Alles liep verder zonder on gelukken af. Alleen wat materieele schade. Maandagavond omstreeks 11 uur is hier door verschillende personen plotseling een helder wit licht waargenomen. Alles in de omgeving was plotseling voor eenige se conden licht als bij helder daglicht. Ver moedelijk was het licht afkomstig van den meteoor, die in Engeland dien avond is waargenomen. Gevonden voorwerpen. Een kinderoverja^je bij Blok, Tuindorp D 71. KERK- EN SCHOOLNIEUWS De Hervormd-Gereformeerde predikanten- vergadering. Gisteren is te Utrecht de Hervormd-Ge reformeerde predikantenvergadering ge houden. Na gezang en gebed sprak dr. Kromsigt de hoop uit, dat een rijke zegen op de ver gadering zou mogen rusten. Ds. P. Schumaher te Velzen sprak daarna naar aanleiding van I Corinthe 1 vers 10— 17. Hij weer er op, dat het doel van deze samenkomst is om de verschillende groe pen nader tot elkaar te brengen. Om de eenheid der kerk is het te doen. Daarna stelde spreker de vraag met welke mid delen zullen wij ons doel bereiken Wij verwachten, zoo zeide hij, niets van leer- tucht zonder meer. Onze belijdenis is de belijdenis van de kerk van vier eeuwen ge leden. Onze kerk is evenwel geen belijden de kerk meer. Onze prediking moet vooral zijn de levende prediking van'Gods Woord. zij nog een poosje, toen stond ze op, open de heel zachtjes de deur en sloop de gang in. Het was doodstil in huis, verdacht stil, scheen het haar bijna. Op het portaaltje waar zij zich bevond kwamen nog twee andere deuren uit en een smalle trap kron kelde naar een volgende verdieping. De twee andere vertrekken op deze étage wa ren slaapkamers, wist zij, soms gebruikt door Herman-zelf of door vrienden van hem, duistere wezens die vreemde dingen deden in naam van de vrijheid, creaturen zooals men ze onder de anarchisten-milieu's der Europeesche hoofdsteden overal kan vinden. De twee kamers gelijkvloers wer den als eet- en vergaderkamers gebruikt, ofschoon er bij druk bezoek ook wel eens „gasten" sliepen. Maar het was de boven ste verdieping, waarheen Rosa, na eenige oogenblikken van ingespannen luisteren, haar schreden richtte. Het scheen haar toe dat het huis, den bewaarder en zijn vrouw in het sousterrein niet meegerekend, leeg was. De bezoekers van dit ongemoedelijk logies waren echte trekvogels vandaag waren ze hier, morgen weer elders en Rosa had het geruststellende gevoel dat wegens haar vertrouwenspositie bij haar oom, een ontmoeting met een of anderen bezoeker niet zoo heel riskant zou zijn. Maar ze ging de trap naar de bovenste verdieping onge hinderd op en bevond zich wéér op een overloop waarop drie deuren uitkwamen. Ze aarzelde een oogenblik, van de eene deur naar de andere kijkend dan, plotse ling een besluit nemend, draaide ze den kruk van de deur aan haar rechterzijde om. De deur bleek niet gesloten deze voor zorg was blijkbaar overbodig geachtde heeren schenen zich hier wel zéér veilig te voelen en ze trad een smal hokje binnen, dat ofschoon het buiten een stralende zo merdag was, in half-duister was gehuld.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1