WOENSDAG S SEPTEMBER ^SëentËbestuur 1926 BINNENLAND Stads* en Provincienieuws Waschmethoden zijn er vele De'RSlïS© methode is de gemakkelijkste No. ail VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 1 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement sper ciaie prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat inge volge heden ontvangen regeeringstelegram de dienstplichtigen van het zesde en veer tiende Regiment Infanterie, die*moeten op komen voor herhalingsoefeningen op negen dezer eerst op DERTIEN dezer moeten op komen. Plaats van opkomst blijft Breda, datum van vertrek groot verlof blijft ge handhaafd op 25 September. Vlissingen, 8 September 1926. De Burgemeester voornoemd, M. L.AERNOES, L.B. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Viis- -singen, gelet op art 37 der Drankwe t, doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van WILLEMPJE G ESC HI ERE, geb. STRUIJK, om verlof tot den verkoop van alcoholhou denden drank, anderen dan sterken drank in perceel Palingstraat 53 dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van dit verlof be zwaren kunnen worden ingebracht bij Bur gemeester en Wethouders voornoemd. Vlissingen, 7 September 1926. M. UAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. De nieuwe gouverneur-generaal. Blijkens bij het departement van kolo niën ontvangen telegrafische berichten, heeft de gouverneur-generaal jhr. mr. A. C. D. de Graeff gisteren het béstuur over Ne derlandsch-Indië aanvaard. De Koningin heeft den afgetreden gou verneur-generaal mr. D. Fock bevorderd tot grootkruis in de orde van., den Neder- landschen Leeuw. Het „Soer. Handelsblad" wijdt aan de be stuurswisseling een hoofdartikel, waarin de drie werkstukken van den heer Fock wor den opgesomd, nl. de saneering van 's lands financiën, de schepping van een salarisvre- de en de verbetering van den ambtelijke» geest. De financieele arbeid van den heer Fodk is in alle opzichten geslaagd, terwijl de andere slechts gedeeltelijk zijn geslaagd, hoofdzakelijk wegens de politieke opvat ting van den heer Fock, die een overtuigd aanhanger is van de oude liberale partij, waarvan een forsch gebaar niet te verwach ten is. De verdragen van Genève. Bij de Tweede Kamer zijn ingediend vier ontwerpen van wet (en bijlagen) le. tot goedkeuring van het ontwerp verdrag van Genève betreffende de gelijk heid van behandeling van vreemde arbei ders en eigen onderdanen voor de Ongeval lenverzekering 2e. tot voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding tot het ontwerp-verdrag van Genève betreffende nachtarbeid in bakke rijen 3e. tot goedkeuring van het ontwerp verdrag van Genève betreffende de scha deloosstelling voor ongevallen, overkomen in verband met de dienstbetrekking 4e. tot voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding tot het ontwerp-verdrag van Genève betreffende schadeloosstelling voor beroepsziekten. Accijnsheffing. In de tweede helft van elke maand wor den de cijfers openbaar gemaakt, waaruit men kan zien hoeveel de schatkist heeft ontvangen uit de verschillende belastingen. De groote bladen hebben de gewoonte op de verschijning van dezen Middelen- staat uitvoerige beschouwingen te doen volgen. Wat niet behoeft te verwonderen, want sommige dezer cijfers spreken inder daad boekdeelen. Zij doen. ons, beter dan alle redeneering, kennen, hoe de economi sche omstandigheden des lands zijn, hoe het staat met de algemeene welvaart en met de takken van handel en bedrijf waar van die welvaart afhankelijk is. Doch zij doen ons ook kennen of een bepaalde be lasting wel op de juiste wijze wordt ge neven Wat het laatste betreft, sedert lang n X ernst'.&e twijfel gerezen of de accijns °P het gedistilleerd wel op zoodanige wijze wordt geheven als het meest in het belang 1S van de inkomsten des lands. eenzeer slechte beeldspraak heeft «eliike jaren geleden een lid van de weede Kamer den gedistilleerd-accijns genoemd „de reddende engel, waarop de yerlandsche schatkist drijff'. zelfs indien men dit lichtelijk overdreven enit, kan niet ontkend worden, dat de iaat groot belang heeft bij een belasting- vpp.3'1 de opbrengst nog altijd op onge- dit mihioen per jaar wordt geraamd, 1S op ongeveer de helft van hetgeen sto I worttt de opbrengst der inkom- derÜ' ting te zullen zijn. Of, om het dui- ijker te maken, de gedistilleerdaccijns volgens de raming voor 1926, niet min der dan tien procent van alle Rijksmiddelen. Nu is het bekend, dat deze belasting, se dert zij gebracht is (opcenten medegere- kend) op ƒ600 per Hectoliter a 100 ge durig minder opbrengt, zóó dat zij over de verstreken 7 maanden reeds 1 millioeti 3 ton bij de raming ten achter js. Het spreekt wel vanzelf, dat de handel en de nijverheid, bij deze belasting direct betrokken, herhaaldelijk op verlaging daar van hebben aangedrongen. Bijna dagelijks toch blijkt, dat tengevolge van smokkelarij en van frauduleus distilleeren, den Staat belangrijke bedragen aan belasting ont gaan. De nadeelen hiervan, ook voor de volksgezondheid, zijn duidelijk. Er wordt niet zoo veel minder gedronken dan voor korten tijd, voor enkele jaren, maar een groot deel van wat gedronken wordt is „bocht", gesmokkeld van over de grenzen, dan wel frauduleus in Nederland vervaar digd. Justitie en politie zijn het er vrijwel over eens, dat van alle gevallen van fraude ongeveer een tiende wmdt ontdekt. En ook in de kringen der Tntëlligente drank bestrijders heeft de overtuiging veld ge wonnen, dat een verlaging van den accijns wenschelijk zou zijn. Op belastinggebied is het een oude waarheid, dat een te hoog opgevoerde be lasting zichzelve vernietigt. Dit is natuur lijk het gevolg, zoodra zij voor een deel der bevolking prohibitief werkt. Dan wordt de deur voor wetsontduiking wijd open gezet. In Nederlandsch-Indië heeft men dit inge zien. Toen de fraude welig tierde, heeft men den gedistilleerd-accijns met de helft verminderd. De practijk in Frankrijk leert eveneens dat te hooge opvoering dezer belasting oogenblikkelijk leidt tot vermindering van opbrengst. In Juni jl. bracht de alcohol belasting daar 1.100.000 frs. minder op dan in Juni 1925, ondanks de geweldige ver- hooging der belasting. Zoo slacht men de kip met de gouden eieren. Ten onzent is ook de bieraccijns ver hoogd. Over 7 maanden gaf dit, vergeleken met 1925, een meerdere opbrengst van 130.000, wat niet veel beteekent. Doch wat wèl veel beteekent is, dat, vooral ten plattelande, velen zelf, in strijd met de wet, hun eigen bier brouwen, omdat het te duur uitkomt bier te koopen. In dit opzicht zijn wij nog maar aan het begin. De huisbrou werij is een epidemische ziekte, die groote uitbreiding kan krijgen. Voor de bestrijding zou een leger ambtenaren noodig zijn, dat millioenen zou kosten. Hierin ligt een waarschuwing, die regee- ring en Volksvertegenwoordiging zich ter harte mogen nemen. Mond- en klauwzeer. Hét Tweede Kamerlid Weitkamp heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld 1. Is het den minister bekend, dat het serum, hetwelk als voorbehoedsmiddel te gen het thans den veehouders vooral in het oosten des lands veel schade berokke nende mond- en klauwzeer, den dieren wordt ingespoten, wegens den hoogen prijs door vele landbouwers niet kan betaald worden 2. Zoo ja, is dan de minister bereid om, gelet op de ongekend la^e veeprijzen, als ook op het feit, dat onze veeartsenijkun- dige dienst aan het voor uitvoer bestemde vleesch millioenen heeft verdiend; bedoeld serum kosteloos, althans tegen veel ver minderen prijs, ter beschikking van de vee artsen te stellen De Maatschappij van het landgeld vergeleken met het hedendaagsch kapitalistisch stelsel. Dit is de lange titel van een brochure, welke ons toegezonden werd door de druk kerij en uitgeverij J. H. de Bussy te Amster dam. De schrijver van deze brochure, de heer H. W. Zuidhof, zet uiteen op welke gronden het mogelijk is het landgeldstelsel de plaats te doen innemen van het tegen woordig kapitalistisch systeem. De nieuwe theorie die de schrijver aan hangt wordt, op duidelijke wijze uiteenge zet en hij meent dat om tot een gewenschte oplossing te komen een internationale re geling moet worden getroffen. "De schrijver ziet echter zelf in dat zoo'n ingrijpende verandering niet zonder stoor nissen zal verloopen. Dit gelooven wij met hem. Het tegen woordige kapitalistisch stelsel waaraan ge breken kleven wie zou dit ontkennen is maar niet met een theoretische be schouwing over een ander stelsel te ver beteren. Het neemt evenwel niet weg dat de schrijver blijk geeft studie van zijn onder werp gemaakt te hebben en zijn beschou wingen recht hebben nader bekeken te worden. VLISSINGEN, 8 SEPTEMBER. Zeepostkantoor VlissingenFolkestone. Het bestuur van den Centralen Neder- landschen Ambtenaarsbond heeft den di recteur-generaal der posterijen en telegrafie verzocht te bevorderen, dat de ambtenaren van het zeepostkantoor VlissingenFolke stone v.v. worden vrijgesteld van den dienst op den posttrein VlissingenRoo sendaal, op grond dat zij per maand ruim 300 uur buiten hun standplaats afwezig zijn, en de vele Zondagsdiensten, aan de werkzaamstelling ten zeepostkantore ver bonden. Alhambra- Theater. Het winterseizoen in het Alhambra- theater wordt Vrijdag geopend met een buitengewoon mooie film, getiteld „Varié té". Dit is een meesterwerk van de Ufa- filmfabrieken, waarin de hoofdrollen ver vuld worden door Emil Jannings en Lya de Putte. Thans behoeft geen huisvrouw den wasch- dag met tegenzin tege moet zien. Door Rinso te gebruiken brengt ge Uw wasch vroeg aan de lijn. M8-22 Deze film is door de geheele pers una niem gunstig beoordeeld. De „Haagsche Ct." is vol bewondering over het prachtige spel van den grooten artist Emil Jannings. Wat deze te zien geeft is geen spel meer, het is werkelijkheid geworden. Het „Vaderland" zegt dat de film „Varié té" ten volle aanspraak heeft op den naam van kunstwerk. Men krijgt in deze film gelegenheid een blik te slaan achter de coulissen van het variété en eveneens van het leven en wer ken van het artistenvolk. Het artistenleven is reeds van oudsher door een geheimzinnig waas omgeven door een sluier, dien men wel eens zou willen oplichten om een blik te slaan in die wereld van romantiek. De film „Variété", gespeeld door de beste artisten biedt daartoe de gelegenheid en het is dan ook niet te verwonderen dat deze film in de groote steden van ons land weken achtereen volle zalen getrokken heeft. Het is een film van buitengewoon hoog gehalte waarin Jannings, een der grootste acteurs van de geheele wereld, zijn groote talenten ten toon spreidt. In onze Tijdinghal. Wij hebben heden geëtaleerd een foto van de opening van het derde internatio naal congres voor reddingwezen en eerste hulp bij ongelukken, welke Maandag in het Koloniaal Museum te Amsterdam plaats had. De vorige maand werd te New-York een wereld-zendingsconferentie gehouden. Op onze foto ziet men Ratu Molti, hoofd van een stam kannibalen der Fidsji-eilanden, vroeger een gevreesd menscheneter, die thans tot het Christendom bekeerd is. Verder hebben wij nog enkele andere buitenlandsche foto's opgehangen. Met ingang van 4 October wordt de te lefoniste 2e klasse J. M. Joosse verplaatst van Goes naar het post- en telegraafkan toor te Vlissingen. Aan de telefoniste A. J. M. Bos van het post- en telegraafkantoor te Middelburg is op haar verzoek voor 1 maand non- actief verleend. Scheepvaartberichten. Heden, is hier binnengekomen het Engel- sehe stoomschip „Warrior", komende van Demarara met een lading hout, bestemd voor Middelburg. Algemeene Centrale Bankvereeniging. Tot directeur van het kantoor Middel burg van de Algemeene Centrale Bankver eeniging voor den Middenstand is be noemd de heer J. F. Wijers, directeur van het kantoor te Loenen a. d. Vecht, zulks ter vervanging van den heer S. Caljouw Pzn., aan wien eervol ontslag op zijn ver zoek is verleend. De landbouwongevalten-verzekering. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft tot werknemersbestuursleden van afdeelingen van bedrijfsverenigingen voor de uitvoering der landbouwongevallen-ver- zekering aangewezen voor de afdeeling Oostburg van „Het Platteland" de heeren Egmond de Pauw te Waterlandkerkje, P. J. de Pape te Schoondijke en P. Maas te Biervliet. Mond- eft klauwzeer. De mond- enklauwzeerziekte schijnt dit jaar buitengewoon veelvuldig te heerschen en ook te blijven heerschen. Thans is ook onder de gemeente Bres- kens op verschillende plaatsen deze ge vreesde ziekte uitgebroken. Van de Belgische kust. Men schrijft ons uit Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen Het badseizoen is verre verstreken en wij gelooven, dat het ongunstige weer der laat ste dagen er toe zal medewerken, dat wel dra alle drukte aan de Belgische oadplaat- sen verdwenen zal zijn. Bij een reis, welke wij langs de Belgische •kust maakten, merkten wij direct op dat het zomersche cachet, een kleurig en fleu rig gedoe, verreweg verdwenen is. Blan- kenberghe en Knocke zijn reeds tamelijk stil geworden. Als svmptoon van overgang van het sei zoen moge tevens dienen, dat de autobus onderneming van Breskens op Knocke op 15 dezer wordt gestaakt. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Breskens ds. A. Keers* te Rottum-Sitswerd (Gron.) Ger. kerken. Op het tweetal te Woerden komt voor ds. A 'Wijngaarden te Baarland. De zaakGeelkerken. Onder het opschrift „Onmogelijke posi tie" schrijft de ..Heraut" Professor Obbink's sympathieën gaan uit naar de „Geelkerken-groep", maar met dat al vindt hij haar positie „onmogelijk". In het bekende conflict lijkt dit hem het tra gische, „dat de Geelkerken-groep wèl een leertuchtkerk wil, maar zich niet wil voegen in het kader van een leertuchtkerk. Deze groep wil leertucht, maar zoodra leertucht wordt toegepast, verzet ze zich. Ze wil leertucht, tot op zekere hoogte. Ze wil leer tucht, behalve over eigen afwijkende mee ningen. Daardoor is deze groep gekomen in een onmogelijke positie, ook naar het oor deel van hen, die aan hun zijde staan. Wan neer deze groep tot een eigen kerkformatie komt, zal ze spoedig genoeg ondervinden, dat ze óf tot de oude leertucht der Geref. Kerken terugkeert, öf de leertucht terzijde moet stellen. De heer J. Boone te Ritthem is be- 'noemd tot onderwijzer aan de Christ, school te Dirksland. Examens stuurlieden ter koopvaardij. De commissie voor de stuurliedenexa mens, bedoeld in de Schipperswet (Staats blad 1907, no. 244) zal, aanvangende 5 October 1926, zitting houden te 's-Graven- hage, Carel van Bylandtlaan no. 5. De aanvragen om tot de examens te wor den toegelaten moeten den voorzitter der commissie bereikt hebben vóór 19 Septem ber 1926. Belanghebbenden worden ten aanzien van de voorwaarden om tot dit examen te worden toegelaten verwezen naar art. 7 van het bij besluit van 27 December 1907 (Staatsblad no. 353) vastgestelde Regle ment voor de stuurliedenexamens. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken be handeld A. B., 18 jaar, landbouwersknecht te Aagtekerke, verdacht van het op vorde ring van de politie niet afstappen van zijn niet verlicht rijwiel, te Meliskerke in den nacht van 10 op 11 Juli 11. 15 b. s. 15 d. h.; C, H. J., 24 jaar, arbeider te Colijnsplaat, verdacht van mishandeling te Colijnsplaat van C. Hollestelle op 16 Juli, 15 b. s. 15 d. h. J. V., 55 jaar, landbouwersknecht te Stoppeldijk, verdacht van mishandeling van A. van Puyvelde te Stoppeldijk op 10 Juli 11. 15 b. s. 15 d. h. G. de D., 34 jaar, arbeider te 's Heer-Abtskerke, verdacht van mishandeling van J. Korstanje te 's Heer- Abtskerke op 16 Juli 11. 10 b. s. 10 d. h. G. P., scnipper te lerseke, verdacht van mishandeling van C. Vette te lerseke op 18 Juli 11. 10 b. s. 10 d. h. L. V., 53 jaar, huisvr. J. v. D. te Ossenisse, verdacht van beleediging van M. de K. te Ossenisse op 18 Juli 11. 10 b. s. 10 d. h. J. C. d. V., 37 jaar, metselaar te Zaamslag, verdacht van mishandeling van A. v. Fraayenhove te Terneuzen op 14 Juli 11. 10 b. s. 10 d. h. P. C. d. B., 37 jaar, caféhouder te Bres kens, verdacht van beleediging van J. v. d. W. te Breskens op 23 Juli 11. 15 b. s. 15 d. h. M. B. C., 29 jaar, huisvr. A. R. te Sas van Gent, verdacht van beleediging van J. Gommes op 22 Juli 11. te Sas van Gent. Vrijgesproken. J. W. W., 28 jaar, sla ger te IJzendijke, verdacht van mishande ling te IJzendijke van E. Onderdonk op 19 Juli 11. 25 b. s. 25 d. h. G. d. M., 33 jaar, koopman te Middelburg, verdacht van ver zet tegen de politie en beleediging op 16 Juni 11. te Middelburg, 25 b. s. 25 d. h. P, V., 32 jaar, ^chipper te Papendrecht, verdacht van mishandeling te Terneuzen van H. Wentink op 26 Juli 11. 20 b. s. 20 d. h. J. K., 40 jaar, arbeider te Zierikzee, verdacht van mishandeling van H. Hille- brand te Ztetikzee op 11 Juli 11. 10 b. s. 10 d. h. Een ontrouw postambtenaar. Voor de rechtbank te Rotterdam werd gisteren behandeld de zaak van een 25- jarigen ambtenaar der posterijen te Vlaar- dingen, die terecht moest staan ter zake van verduistering in dienstbetrekking. Hij zou als ambtenaar gedurende het tijdvak van Januari 1926 tot Augustus 1926 ver schillende geldsbedragen tot een totaal bedrag van 2734 hebben weggenomen, welk geld toebehoorde aan den Staat der Nederlanden. Bovendien was hem valsch- heid in geschrifte ten laste gelegd. Verdachte bekende de feiten. De verduisteringen zijn gepleegd door dat verdachte knoeide met de halfmaande- lijksche staten van de rijkspoststpaarbank. Hij zorgde er echter voor, dat de staten die naar Amsterdam gingen, in orde waren. Bij het controleeren van zijn kas is hij er toen toe gekomen, valschheid in geschrifte te plegen. Hierdoor is de zaak ten slotte uit gekomen, want op 30 Juli heeft de ver dachte een order van ruim 400 verhoogd tot 1400, echter zoo onhandig dat het dadelijk opviel. Het O. M. eischte tegen beklaagde 9 maanden gevangenisstraf. Een berucht inbreker veroordeeld. De rechtbank te Utrecht veroordeelde een 27-jarigen koopman uit Alternisse (Duitschland) beklaagd van inbraak en diefstal van postzegels ten nadeele van het rijk in een hulppostkantoor te Utrecht ge pleegd van inbraak en diefstal van siga retten en geld in een machinefabriek, bene vens van diefstal van een heerencostuum en zeep destijds te Zeist gepleegd voorts van inbraak en diefstal van juweelen en kleinoodiën tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest, terwijl de inbraak te Zeist niet bewezen werd ver klaard. De eisch luidde vier jaar, met aftrek. Zijn stiefkind met een mes bedreigd. De rechtbank te Arnhem deed uitspraak in de zaak tegen een 60-jarigen landbouwer uit Steenderen, die op i7 Juni aldaar zijn 12-jarig stiefdochtertje met een mes had bedreigd. Zij veroordeelde hem tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd. De eisch was 8 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Principieele dienstweigering. Voor den krijgsraad te 's-Hertogenbosch stonden gisteren eenige principieele dienst weigeraars terecht. De auditeur-militar eschte tegen hen 10 maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest en ontslag uit den dienst. De krijgsraad veroordeelde hen over eenkomstig dien eisch. Een persoon uit Groningen werd wegens dienstweigering veroordeeld tot 9 dagen (den tijd van het voorarrest), terwijl de eisch 3 weken had geluid en een persoon uit Rotterdam tot 14 dagen. MARINE EN LEGER De tocht van de Koninklijke familie met de „Sumatra". Omtrent het bezoek van de Koninklijke familie op Vrijdag a.s. aan Helder kunnen wij het volgende mededeelen De Koninklijke familie zal Vrijdagmor gen met den trein van 9.19 uit de residentie te IJmuiden aankomen en zich aan boord van de „Sumatra" begeven. Zoodra de „Sumatra" buiten de haven van IJmuiden is, zullen de Z 7 en Z 8 zich bij den kruiser voegen. Om deiNoord wordt naar Nieuwe- diep gevaren. Onderweg zullen door de onderzeebooten O 7 en O 9 lanceeroefenin- gen met de „Sumatra" worden gehouden, terwijl ook schietoefeningen door den krui ser zullen worden gehouden op een schijf, die van Helder uit de schepen tegemoet zal worden gezonden. Te halftwee zal de „Sumatra" op de reede van Texel ten anker gaan De Z- booten komen dan naar binnen. Prins Hen drik en Prinses Juliana zullen met de admi raalssloep van den kruiser worden gehaald. De sloep zal de gasten op het vlot naast het Wachtschip aan wal zetten. Van daar begeven zij zich te voet naar het Koninklijk Instituut, dat er tegenover ligt, en dat be zichtigd zal worden. De Prins en Prinses Juliana zullen per auto naar den trein van 3.55 vertrekken, waaraan het Koninklijk rijtuig is gehaakt. De Koningin gaat te 2.45 aan wal en per auto naar het Marine-hospitaal. Het bezoek zal in hoofdzaak een ziekenbezoek zijn. Ook het laboratorium zal worden bezich tigd. Na afloop hiervan zal de Koningin zich eveneens per auto naar den trein begeven. Van IJmuiden af zal de reis worden mee gemaakt door den commandant der marine, vice-admiraal C. Fock met zijn adjudant, den luitenant ter zee W. C. Hoogh. Reorganisatie der marine. Aan de bestaande bezuinigingscommissie onder voorzitterschap van luitenant-gene raal Pop, zijn voor de voorgenomen reor ganisatie van het departement van marine toegevoegd de raad-adviseur van dat de partement, de heer A. van Hengel, bene vens de administrateur van het departe ment van marine, de heer F. D. C. Meyneke en de referendaris bij dat departement de heer E. A. Recht. De officier van den marine stoomvaart dienst 2e klasse A. S. Faber is, van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen, overgeplaatst bij de onderzeedienstkazerne te Willemsoord De kruiser „Emden", het nieuwste en modernste schip der Duitsche marine, zal iu November een wereldreis beginnen en Nederlandsch-Indië bezoeken. Uitstel van herhalingsoefeningen. (Officieel.) In verband met te Breda heerschende gevallen van typhus, worden alle dienstplichtigen, verblijvende te Breda, Ginneken, 's-Bosch, Teteringen en Prinsenhage, tot nader order vrijgesteld van opkomst voor herhalingsoefeningen, waarvoor zij tegen 9, 13 en 16 dezer zijn opgeroepen.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1