ien YS 1000 150 100 25 Irüsïraat DINSDAG 64e Jaargang 1926 -— ions JWGOM| Advertentiën JffiSf». sche Maat: 1^ Uitgavefirma f. VAN Of VELDE Irjalstraat 58-60, Vlissingen. lelei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen snn «"M™a<r°oa Qnn iJUU een ongeluk. UUU GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads* en Provincienieuws f*\ VUSSIINGSCHE COURANT NO- 210 mits ze jbit helpen spijsres- oorzaken. /^bonbons U knapt en dorst, ntsmaak. 3SCHE KAARTEN fcCHE CIRCULAIRES Jsende Enveloppen iERlj VAN DE VELDE ft en Verhuur, Koop en Verity I geu en Ulenstaanvrageo, c». uitbetaling, van 1-5 regeli I Le regel meer 15 cenl - iRKPLAATS praapd, omtrek Palin „Vliss. Courant", ftond een net MEISJE /ilhelminastraat 10, luis gevraagd voor en I li Dwergkeesje Jie belasting. Steenenbeer 1 wint bp tegen elk aai» 1 Hellesens Anode IN., 1 stel Neut® t stekkers (korte golh A 310, 1 lamp A 4». 406, Philips minivtatl euw. Boulevard Banker! 2 grijs POESJE. bezorgenVan dn |aat 2. Ik, korte broek, nieijl Iw. Aanbiedingen rol U. K., bureau „Vlisl J. WITTE ZONEftl Steenenbeer, wJS®| OOPJONOEN. (ober een mooi WINKELHUIS fet ruime Woning Groote Markt spotprijs een ILCE RIJWIEL 50, een partij pruw ito- en Motorband ERDEN, Steenenbeen- LT Co., Nieuwe1# nette aankomende KELJUFFROUW^ rooie Trekhonden «I maanden oud, en tn, ook afzonderlijk .ange Zelke 27._ ihengeiegen P!aais IR VA-TPASSAO^ 1DERËNVENM^.« |tember 7 S 9 ■"13 |m»üen te N.V. Tre»»P°*S>J Erven Q- v 1 lv.rn.uufiv.nl'»'I 8 ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen endegemeenten op Walcheren 2.20 per3maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10.,Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gu den bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 6 September 1926 aan F. GOEDBLOED, alhier, op de daarbij gestel de voorwaarden, vergunning is verleend tot het uitbreiden van zijn inrichting voor het bewerken van hout door het bijplaat sen van een electro motor van 3 P.K., die nende tot het drijven van een pennenbank. in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie "A, no. 1518, plaatselijk gemerkt Glacisstraat no. 93. Vlissingen, 7 September 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Koningin ter kerke. De Koningin is Zondag voor de eerste maal na haar ongesteldheid weer ter kerke gegaan. Zij woonde Zondag voormiddag de godsdienstoefening bij in de badkapel te Scheveningen, waar ds. Adriani, predikant te Baarn, in het gebed het herstel van de Koningin herdacht. De wegenbelasting. Er komt van verschillende zijden verzet tegen de wegenbelasting. De „Standaard" zet in een hoofdartikel het doel van deze belasting nog eens nader uiteen. Het anti- rev. hoofdorgaan schrijft Men heeft van de wégbelasting gezegd, dat zij geen ideale belasting kan worden genoemd. Wat is echter een ideale belas ting Dat zij een zeer practische belasting is, heeft de ervaring reeds wel aangetoond. Zij is trouwens niet nieuw. Het beginsel, dat de weggebruiker betaalt voor den weg, is zeer oud. Het was eertijds in de tollen belichaamd, die echter voor het huidige verkeer te belemmerend zijn. Overal waar men een wegbelasting invoerde, werd goe de zorg aan den weg besteed. Men roemt de wegen in Engeland. Voor een goed deel is de goede staat der wegen daar aan de wegbelasting toe te schrijven. Van de provinciën .in ons land, waar men tot het heffen van een wegbelasting over ging, wordt eveneens getuigd, dat de we gen er vergelijkenderwijs uitnemend in orde zijn. Over het algemeen kan gezegd, dat het ontwerp wegbelasting een goede ontvangst heeft genoten. Zij, die den last zullen moe ten dragen, ontkennen het -goede er in niet, al hebben 7ij de autobushouders uit den aard der zaak vooraan bezwaar tegen den druk, die op hun bedrijf wordt gelegd en door dit, naar zij zeggen, niet zal kun nen worden doorstaan." Een interessante bespreking over het ontwerp vonden wij in het verslag van het wegencongres in de maand Juli -gehouden. Daar werd niet dan opbouwende critiek vernomen, wat de waarde dier critiek natuurlük verhoogt. Nu wij een overzicht hebben gegeven van het ontwerp, willen \tfij ook de bezwaren, op het wegencongres genoemd, in het kort aanduiden. Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 30) „En toen...", Rosa sloeg vol schaamte haar oogen neer en sprak aarzelend „En toen heb ik Herman op de hoogte gebracht van de plaats waar het juweel bewaard wordt." „Maar u zegt dat het kind verdwenen is... waarom?" „Omdat Herman probeert Sir Giles af te persen. Hij weet nu dat het juweel in de safe van Sir Giles bewaard wordt en dreigt om het kind te vermoorden als het juweel niet aan hem wordt uitgeleverd." „Maar dat is immers pure bluH" riep Hugh uit. „De politie..." „De politie is niet in staat Herman Mul ler te pakken te krijgen. Het zou niet de eerste keer zijn dat ze het probeerde. Hij is geweldig brutaal en heeft overal relaties. Als we hem te pakken kregen, wat nog heel erg de vraag is of ze daarin zouden slagen, zou hij in de allerhoogste kringen beschermers vinden, waardoor hij gauw in veiligheid zou zijn. Maar ik zou..." „U zoudt in staat zijn de politie zijn spoor in handen te geven", viel Hugh haar kalm 'n de rede, terwijl hij haar doordringend aankeek. „Denkt u er wel aan, dat u, door hetgeen u mij vertelt, dezen man in mijn handen levert »lk' dacht daar niet aan", stamelde ze verschrikt, „ik dacht daar werkelijk niet Alle kleur was uit haar gezicht ver dwenen. „Als hij ontdekt dat ik hem verra den heb, ben ik ook ter dood veroordeeld. V'et dat ik bang ben..." voegde-ze^r moe it! uan *iaar hoofd trots opgeheven. hen "iet van plan om me aan de con venties te onttrekken van het feit dat ik °e waarheid verteld heb. Ik moest De secretaris der vereeniging „Het Ne- derlandsche Wegencongres", de heer De Bruyn, noemde de volgende leemten in het ontwerp a. de zekerheid -ontbreekt, dat de opbrengst der wegenbelasting niet de plaats zal innemen van het geld, dat thans voor de wegver.betering wordt uitgegeven. Het rijk geeft thans jaarlijks vier millioen, de provinciën -besteden jaarlijks vijf -mil lioen. Men moet zorgen, dat deze uitgaven blijven en dat de belastingopbrengst daar boven wordt besteed. Alleen dan werkt de wegbelasting goed b. alleen de lengte van de Tegen wordt in rekening gebracht bij de deeling der gelden. Men zal, wil men weg- verbetering in goeden zin bevorderen, ook de breedte der wegen als factor moeten doen gelden. Ook met de rijwielpaden kan dan rekening worden gehouden c. de waarborg ontbreekt, dat alleen -de goed onderhouden wegen op de wegenplans ko men d. de zorg voor de wegverbetering moet meer gecentraliseerd. Wat het laatste betreft, werd tegenspraak vernomen. ,Er gingen op het congres ook stemmen op, die de meerdere decentralisa tie wilden. Door een spreker uit Noord- Brabant werd de meening geuit, dat de provinciën, die thans reeds een wegenbe lasting invoerden, door de rijkswet schade zullen lijden. Ook v-oor Groningen wordt dit gezegd. Men ziet niet in, waarom het rijk 70 c/c van de -opbrengst der belasting heb ben moet. Voor een rijksweg wordt dan negen maal imeer ontvangen dan voor een provincialen of gemeentelijken weg. En die verhouding deugt niet. Men wilde dus een meer billijke verdeeling der gelden. Postpakketten voor Ned. Indië. -Het Haagsche Correspondentiebureau meldt Het blijkt gewenscht, nogmaals de aan dacht te vestigen op de noodzakelijkheid om de douane-verklaringen, behoorende bij voor Nederlandsch-Indië bestemde post- paketten, volledig en nauwkeurig in te vul len. De voorwerpen, waaruit de inhoud be staat, moeten afzonderlijk en onder de juis te benaming worden omschreven. Ook de waarde van elke soort der voorwerpen be hoort afzonderlijk te worden vermeld. AI- gemeene benamingen als manufacturen, kramerijen, suikerwerk, medische instumen ten, enz. zijn onvoldoende. Niet-navolging van bovenbedoelde bepa lingen heeft vertraging in de doorzending en de aflevering van de paketten tenge volge. Vrijzinnig-Dem. Bond. 'De algemeene vergadering van den Vrijz.-Dem. Bond wordt 27 en 28 Novem ber te Arnhem gehouden. Aan de beurt van aftreding zijn de hoofdbestuursleden me vrouw dr. Aletta H. Jacobs te 's-Hage en de heeren mr. S. J. L. van Aalten te Rot terdam en Jac. Welleman te Krabbendij- ke. Deze aftredende leden zijn niet herkies baar. Het hoofdbestuur zal in deze vergadering aan de orde stellen het rapport van het hoofdbestuur betreffende de financieele voorstellen, ingediend ter algemeene ver gadering van het vorige jaar', alsmede het rapport van een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van het hoofdbestuur en van het centraal bestuur der vrijz.-dem. Vrouwendub, betreffende organisatie van de vrouwen binnen ,het partijverband. het u vertellen, omdaf Sylvia gered moet worden." „Dus u denkt dat de man die u Herman noemt het kind heeft ontvoerd „Ik ben er zoo zeker van alsof ik het had zien gebeuren. Niemand anders, die er be lang bij had, kon weten dat het juweel on der berusting van Sir Giles is en hij wist het doordat ik het hem. had verteld. Hij heeft bovendien een grief tegen Sir Giles, ik geloof alleen omdat die erbij was, toen Sylvia's moeder verongelukte. Misschien weet hij daardoor te veel naar Herman's zin Maar van al die geheimzinnigheden weet ik-zelf niets. Maar wel weet ik dat Herman van plan was om als hij de kans kreeg, Sir Giles een Ieelijke pijp te laten rooken. En nu hééft hij die kans en maakt er gebruik van. En ik...", haar stem brak, „ik heb hem die kans gegeven". Haar bedroefd gezicht en beschaamde blik, haar aarzelende, zachte stem, spraken nog sterker tot de groote teederheid in Hugh's ziel dan haar schoonheid het deed. Hij wendde zich naar haar toe en legde zijn handen op de hare. „U deed iets verkeerds, maar u doet uw uiterste best om het weer goed te maken. Geen mensch kan méér doen „Maar ik heb altijd geleefd op een manier waar u een geweldigen afkeer van zoudt hebben, als u alles wist", zei ze snel, in een onbedwingbare behoefte om alles van haar ziel af te wentelen. „Ik wil niet dat u beter over me denkt dan ik verdien, u moet nu maar alles van mij weten, tot het aller ergste toe." Ze trbk haar handen van de zijne weg, sprong overeind en sprak ge haast en zenuwachtig verder, als wilde ze hem de gelegenheid onthouden om haar biecht te onde/breken. „Ik ben een Russi sche... en mijn moeder werkte voor Rus land, voor de Heilige Zaak, zoo noemde zij het en ik was een kind en deed werk voor haar. Het was een nobel werk, zorg voor vluchtelingen en vervolgden zij was een buitengewoon nobele vrouw. Toen ze stierf was ik nog heel jong mijn vade? was al Internationaal Congres voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken. In het Koloniaal Instituut te Amsterdam heeft gisterenmiddag de officieele opening plaats gehad van het derde Internationaal Congres voor Reddingweizen en Eerste Hulp bij Ongelukken. Door den eere-voor- zitter, den Prins der Nederlanden, werd het oongres geopend met een toespraak in de Fransche taal, waarin de Prins het volgende zeide Ik acht mij gelukkig, dat mij de gele genheid wordt geboden', als eere-voorzitter van dit congres, mijn beste wenschen bij de opening uwer zittingen tot u te richten voor den arbeid, weiken gij staat te onder nemen. Deze arbeid boezemt mij in de hoogste mate belang in, evenals alle phi- lantropisc'he arbeid, die ten doel heeft de bestaansvoorwaarden van het geheele menschdom te verbeteren. Tot mijn groote voldoening constateer ik, dat een groot aantal der meest bevoegde personen op het gebied van het reddingswezen en eerste hulp bij ongel'ukken bijeengekomen zijn cm gezamenlijk te arbeiden aan een inter nationaal werk, van het grootste gewicht. Onder herhaling van mijn wenschen voor het welslagen van uwen arbeid verklaar ik het derde Internationaal Congres voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Onge lukken te zijn geopend. Hierna hield de minister van arbeid, handel en nijverheid, prof dr. J. R. Slote- maker de Bruine een rede, waarin hij op de groote beteekenis van dit congres wees. De ramp van den Ioodsschoener te Terschelling. Wij vernemen dat de commissie, die in Mei jl. werd ingesteld door den minister van marine om onderzoek te doen-naar de oorzaak van de ramp van den Ioodsschoe ner No. 2 van Terschelling nog niet met haar rapport, dat deze maand zou verschij nen, gereed is gekomen. Integendeel zou de commissie naar aanleiding van de tot nu toe verzamelde gegevens tot de con clusie zijn gekomen, dat het onderzoek nog niet volledig is. Derhalve zal zij zich, zijn wij goed ingelicht, zeer binnenkort naar het eiland Terschelling begeven om ter plaatse nog een Dnderzoek in te stellen. Ook zal binnenkort nog eens naar het wark van den Ioodsschoener worden ge zocht. Het conflict bij „Heemaf". De stakingsleiding, die gisteren bijeen was in vergadering, was van oordeel, dat tot nog toe een te soepele houding was aangenomen ten aanzien van den te ver richten arbeid door en voor de „Heemaf" te Hengelo. Besloten werd na de afwijzen de houding van de directie van het bemid delingsvoorstel strengere maatregelen te (•nemen tegen de fabricatie en verzending van goederen voor en door de fabriek. In de gisteren gehouden zeer druk be zochte algemeene ledenvergadering van den Metaalbond (die nagenoeg de geheele Nederlandsche metaalindustrie omvat) werd het conflict bij de „Heemaf" behan deld. De houding, door de directie der „Heemaf' aangenomen, alsook het ge voerde beleid van het dagelijksch bestuur, werd eenstemmig goedgekeurd. De drukte in de haven te Rotterdam. In de Rotterdamsche haven waren giste renmorgen weer alle ligplaatsen bezet, voor zoover het kolenschepen betrof en vermoe delijk zou er in den loop. van den dag geen of slechts een enkele plaats vrijkomen. Zondag lagen er buiten acht schepen voor Rotterdam te wachten. Gisterenmorgen la gen er in totaal dertig schepen voor den Nieuwen Waterweg, waaronder echter vele booten, die kwamen éfrn kolen te bunkeren en die derhalve niet voor Rotterdam be stemd zijn. Langzamerhand komt de periode van het jaar aan, waarin het wachten der schepen voor den Nieuwen Waterweg behalve ver velend voor de opvarenden, ook gevaarlijk wordt of het althans kan worden, omdat we eerlang weer op mist en stormen kun nen rekenen. Met de stormen op onze Ne derlandsche kust valt niet te spotten. Een schip, dat bij slecht weer van zijn anker slaat zal zoo goed als zeker op het strand veel vroeger gestorven, en ik bleef onder de teedere hoede van mijn moeder's half broer, den man die zich op het oogenblik Herman Müller noemt. Soms werkte ook hij voor de Z5ak, maar vaker voor zijn eigen belangen en ik werd langzamerhand zijn geschikt werktuig. Ik kon me niet meer aan zijn invloed onttrekken hij is een gewel- dig-krachtige persoonlijkheid. Een paar jaar ben ik van hem weggeweest, toen was ik op kostschool misschien was het wel in dien tijd dat hij Sylvia's moeder leerde ken nen, want ik heb haar nooit gezien. Sinds ik van school kwam, ben ik zijn handlang ster en lokvogel, zijn willoos werktuig ge weest, de helpster bij al zijn intrigues om geld te maken, bij al zijn schandelijke complotten. De inenschen kwainen op zijn kaartavondjes omdat ik er goed uitzag en onderhoudend praatte. En 'die kaartavond jes van hem... Ik heb heel Europa met hem rondgereisd en ik begreep niet meer hoe diep ik gezonken was door mezelf te leenen voor al zijn bedriegerijen en laag hartige streken". „En wat heeft je nu wakker geschud zei Hugh ademloos. Ze stonden tegenover elkaar en keken elkaar diép in de oogen. „Wat heeft je nu wakker geschud her haalde hij, toen ze niet direct antwoord gaf. „Dat kan ik u niet zeggen", antwoordde ze langzaam. Terwijl zij had gesproken was de kleur weer op haar gezicht terug gekomen. „Ik moest u de waarheid zeg gen, ik kon het niet iheer verdragen onder een valsch masker met u om te gaan... maar verder heb ik niets te zeggen". Alle kracht scheen haar bij die laatste woorden ontzonken te zijn ze stond daar voor hem. met gebogen hoofd, bevend, in een houding van intense vermoeidheid. „Integendeel... er is nog een heeleboel te zeggen", zei hij met groote teederheid, ter wijl hij haar handen opnieuw greep. „Weet je wat ik van je denk, dat je hier gekomen bent en mij alles verteld hebt Ze schudde ontkennend het "Hoofd een flauw glimlachje gleed over haar gezicht, geworpen worden. Gelukkig is, als de te genwoordige toestand, waarvan de duur niet langer zal zijn dan die van de Engel- sche mijnwerkersstaking, bestendigd blijft, een veiliger ligplaats voor de kolenschepen te vinden. Het is mogelijk, voor een veertig tal schepen ankerplaats, te vinden in den Nieuwen Waterweg. Tot nu toe houdt het loodswezen de wachtende schepen liever buiten, omdat het ten anker liggen van zooveel schepen in den Nieuwen Waterweg bezwaren oplevert voor de scheepvaart. Als echter in de volgende maand de herfststor men komen, is liet terwille van de veilig heid der wachtende schepen gewenscht, dat zij naar binnen gehaald worden. VLISSINGEN, 7 SEPTEMBER. De 19 September demonstratie. In achterstaande advertentie wordt be kend gemaakt dat de kaarten voor de 19 Septem'ber-demonstratie te 's-Gravenhage, morgen van 78.30 uur in het Concertge bouw verkrijgbaar zijn. Aan de telefoniste 2e klasse P. M. van de Berge van het post- en telegraafkantoor te Vlissingen is op haar verzoek non actief verleend voor den tijd van 1 maand. Kerstfeest op zee. In November en December gaan de Kerstkisten weer mee met de uit Amster dam, Rotterdam, Zaandam, Schiedam en Vlaardingen vertrekkende Ned. zeeschepen, die Kerstmis-over niet thuis Kunnen zijn. Mogen wij de dames, die er lust en tijd toe hebben, wederom vragen haar hand werken in te zenden, liefst vóór 1 Novem ber Behalve handwerken zijn leesboeken, spelen pijpen, tabak en chocolade ook zeer welkom.! Voor Vlissingen kan men deze zenden aan den heer T. Hoftijzer, Walstraat 104. Verdere inlichtingen worden gaarne ver-x strekt door Minnie Ortt, Veerhaven 17, Rot terdam. Floralia-tentoonstelling te Middelburg. In het Schuttershof te Middelburg wordt morgenmiddag te half twee door den Commissaris der Koningin officieel geopend de Floralia-tentoonstelling welke daar Woensdag en Donderdag wordt gehouden. maar haar oogen stonden vol tranen. „Ik denk dat jij een nobele vrouw bent, zooals je moeder cwas, waarvan je me ver teld hebt", zei hij zacht. „Het was niet gemakkelijk om me de waarheid te zeg gen, wel... „Gemakkelijk... Met haar oogen-vol- tranen keek ze hem warm aan. Ik had nooit gedacht dat ik het zou kunnen. Ik heb er tegen gevochten, maar er was iets dat me aandreef om het te doen... iets... dat ster ker was dan ik zelf en sterker dan Her man." De greep om haar handen werd nóg vaster. „Wat was sterker Er was een dwin gende kracht in zijn oogen... zij kon haar blik niet meer afwenden. „J ij klonk het zacht, met een onder drukten juichtoon. Z.e voelde dat ze niet langer kon weerstreven en toen Hugh het bijna-gefluisterde woord hoorde, lachte hij een diepen, gelukkig-voldanen lach. „Was i k stérker dan jij... en die an der vroeg hij nu met oneindige, lief- koozende teederheid in zijn stem, die een huivering van geluk en vreugde door haar heen deed gaan. „Wist je dat ik alles be grijpen zou „Ik dacht dat je nooit meer een woord tegen me zoudt willen spreken", zei ze, een groote verbazing en een groote blijdschap trillend in haar stem. „Ik heb bard tegen mijn beter ik gevochten, voor ik naar je toe kwam, want ik was overtuigd dat je me verachten zou als je alles wist. Ik dacht dat ik mezelf voorgoed uit je leven zou ver bannen door je de waarheid te zeggen." „Je hebt dat gedacht en tóch ben je gekomen zei hij, terwijl hij haar dichter naar zich toetrok. „Ik moest komen ik kon het niet verdragen dat je beter over mij dacht dan ik verdiende, ik moest je het allerergste opbiechten". „Je gaf genoeg om me, dat je verlangde dat ik alles van je weten zou, het goede en het verkeerde, is het niet zoo Er was een klank van triomf in zijn stem. Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk". Er zijn door 214 inzenders 913 plantjes ingezonden. Door verschillende leden van de vereeniging „Kweeklust" zijn inzendingen gedaan van bloemen en vruch ten. Donderdagavond zal het Middelburgsch muziekkorps tijdens de tentoonstelling een concert geven. Medaille Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. Gisteren heeft te Middelburg voor de eerste maal een officieele uitreiking van een medaille van de Nederlandsche Veree niging van Huisvrouwen plaats gehad en wel aan mej. Adriana de Meijer, die gedu rende 30 jaar dienstbode is bij mevrouw NonhebeiFaro. Door het hoofdbestuurs lid der vereeniging, mevrouw DoetsBos werd met enkele toepasselijke woorden de gouden medaille met de bijbehoorende oorkonde aan mej. De Meijer aangeboden, terwijl mej. L. C. Backer, presidente der afdeeling Middelburg, daar een vaas met bloemen aan toevoegde. Kef aflaten van het Kanaal door Walcheren Het op 4 Augustus jl. door den Rijks waterstaat aawbesteede werk aan het Ka naal door Walcheren, zou het aflaten van het water noodzakelijk hebben gemaakt tot 1 M. 50 beneden het gewoon kanaalpijl. Nadat eenige belanghebbende handelaren te Middelburg reeds belangrijke schade hadden ondervonden door het aflaten tot dezelfde diepte in de maand Augustus voor een ander werk van den rijkswaterstaat, hebben izij zich ditmaal met den aannemer van het tweede werk verstaan. Deze was bereid een verzoek tot uitstel tot de zo mermaanden van 1927 in te dienen, mits belanghebbenden hem zijn schade zouden vergoeden, en de rijkswaterstaat uitstel wilde verleenen. Het uitstel werd verleend, doch belanghebbenden, althans de meeste, want enkele wenschten niet mede te doen, moesten een 'belangrijke som aan den aan nemer uitbetalen, om nog grootere schade voor ihun zaken te voorkomen. De vraag wordt gesteld of dit niet voorkommen had kunnen worden als de werkzaamheden, die nu zouden moeten worden uitgevoerd, ge lijk gesteld waren met die van Augustus. „Ja", fluisterde zij, haar oogen neer slaande voor wat zij las in de zijne. „Ik wist dat ik liever je nooit zou terugzien, dan een oneerlijk spel met je spelen. Maar één ding moet je nog weten ik heb nooit iets gedaan waarvoor ik mij als vrouw te schamen heb ik heb alleen een leven van avontuur en intrigue geleid. Ik Maar haar zin bleef onvoltooid, want hij nam haar in zijn armen en bedekte haar rozig gelukkig gezicht met een regen van kussen... ZESTIENDE HOOFDSTUK. Gevonden „Waarom denk je dat ze in dat huis is en weet je zeker dat je het juiste huis kunt terugvinden „Ik ben er zeker van dat ze daar is, ik kan niet precies zeggen waarom, en ik ge loof ook niet dat ik mij in het huis vergis. Je moet niet vergeten dat ik er meermalen geweest ben. Het is de plaats, waar hij zijn plannen voorbereidde. Het huis is het mid delpunt waar al zijn draden samenkomen. Daar gaf hij mij de opdracht om naar de Stansdales te gaan. Daar hebben de sa menkomsten plaats van de geheime veree niging waartoe we allebei behooren. Mijn geheugen is uitstekend en ofschoon ik er alleen maar 's avonds ben geweest, ken ik het huis heel goed." (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Wasschen is goed, baden is beter, zwemmen is het best. PROPAGANDA-COMM1SS1E NED. ZWEMBOND.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1