KERK- EN SCHOOLNIEUWS VALET V eiligheidsscheermes SPORT I te Amsterdam door de vereeniging „Hen drik de Keyser" aangekocht, welke percee- len nu gerestaureerd zullen worden het Duitsche touristenstoomschip „Cap Polo- nie" te Amsterdam aangekomen, het groot ste schip, ooit te Amsterdam binnengeloo- pen eenige foto's van den afstandsrit Amersfoort-Groningen de opening van het nieuwe kanaal van Beilen naar Nieuwer- oorteen foto van een- auto nabij Wester- cord in brand geraakt. Verder etaleeren wij nog enkele zeer mooie bui'tenlandsche foto's. Dienst der rijksbelastingen. De kommies-verificateur der dirqcte be lastingen, invoerrechten en accijnzen J. H. Kers wordt 16 September overgeplaatst van Vlissingen naar Rotterdam. Scheepvaartberichten. Het Nederlandsche stoomschip „West- land" is Zaterdagmiddag van Rotterdam op de reede alhier aangekomen en heeft aldaar proefgestoomd, waarna het schip gisteren naar Leith is vertrokken. Het italiaansche stoomschip „Danoula", dat op de reede alhier lag met gebroken stuurtoestel, heeft Zaterdagavond, nadat het defect was hersteld, de reis naar Algiers voortgezet. De K.N.M.V. naar Zeeland. Zaterdagmiddag vereenigden zich een 24-tal leden van de Kon/Nederl. Motor- wielrijders vereeniging in hotel „de Draak" te iBergen op Zoom om te zamen een toer door Zeeland te maken. Te ongeveer één uur werd vandaar vertrokken en met een kalm gangetje met motorrijwielen en een paar auto's naar Goes gereden. Gedurende ruim een uur werd aldaar vertoefd, enkele der méést bezienswaardige punten \fen de stad werden bezocht. Had men tot nu toe vele nauwe wegen moeten passeeren, thans werd de op vele plaatsen verbeterde en vooral verbreede weg naar Middelburg ge nomen waar niet werd gerust, maar door gereden naar Vlissingen, met als eindpunt Hotefc Britannia, waar spoedig de hongerige magen werden gestreeld door een goed verzorgden maaltijd. De nacht werd in dit hotel doorgebracht. Zondag was bestemd om de deelnemers aan den tocht nader kennis te doen maken met Welcheren en zijn bevolking. Over Zouteiande en Westkapeile werd naar Domburg gereden, waar het strand en de bosschen werden bezocht en de lunch werd gebruikt. In den middag werd naar Veere gereden, waar de verschillende oude ge bouwen en natuurlijk ook het stadhuis in oogenschouw werden genomen. Ook Mid delburg werd nu niet doorgereden, maar er werd halt gehouden om rustig een kijkje te nemen op de vele oude gebouwen der stad. (Nog even de vervoermiddelen bestegen en korten tijd later was men weer terug in het gastvrije oord op den Boulevard, om ook den tweêden avond en nacht hier door te brengen. Hedenmorgen werd Vlissingen en ook Walcheren weer verlaten. Het einddoel was nu weer Bergen; op Zoom, maar onderweg stonden een bezoek aan een Zuid-Beve- landsch boerenbedrijf, het gebruik van een echt Zeeuwsch koffiemaal en bezichtiging van een oesterbedrijf te Ierseke op het pro gramma. Te Bergen op Zoom izou worden gedineerd en gelogeerd en morgen vertrek ken de deelnemers weer allen naar hun respectievelijke woonplaatsen. Dat de tocht goed geregeld was, moge o.a. blijken uit het feit, dat een motor met zijspan mede reed, die allerhande materiaal voor eventueele reparatie inhield. Provinciaal personeel. Op Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Septem ber a.s. zal de Algemeene Bond van Pro vinciaal Personeel in Nederland zijn alge meene jaarvergadering houden te Middel burg. De agenda voor die vergadering ver meldt o.m. de volgende voorstellen uitge ven van een bondsorgaan, instellen van adviesclubs, oprichten van een hulpfonds, gelegenheid geven aan de leden van den Bond en hun huisgenooten tot opname in geval van ziekte in een herstellingsoord. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. In de Zaterdag gehouden vergadering werd naar aanleiding van een klacht van de schoenmakerspatroonsvereeniging „Het Land van Axel" over de doodende concur rentie die dit bedrijf wegens de lage valuta in België ondervindt de toestand onder de oogen gezien, waardoor de middenstand over het algemeen in het gebied der Kamer verkeert. De klacht over stilstand in het bedrijf als gevolg van hef koopen in België door het publiek en het over de grens ko men van leurders uit dat land is algemeen Het ontvangen van een afschrift van het adres door de Tilburgsche Kamer aan den minister van arbeid, handel en nijver- heid gericht, had het Bureau doen besluiten de Kamer bijeen te roepen en voor te stel len daaraan steun te verleenen. Bij de besprekingen deed de heer De Vrieze het denkbeeld aan de hand dat het invoeren van goederen per stuk zou wor den verboden en alleen hef importeeren van een zekere hoeveelheid zou geoorloofd zijn. Daartegen voerde de heer Van Melle aan, dat dit den groothandel en de industrie niet zou helpen. De Kamer was unaniem van oordeel, dat het wenschelijk is, dat in deze abnormale omstandigheden wordt ingegre pen, doch wenschte liever de regeering in de fe treffen maatregelen vrij te laten. Overeenkomstig het voorstel van het Bu- raeu werd besloten adhesie te verleenen aan het adres der Kamer te Tilburg, aangevuld met gegevens die omtrent dit onderwerp in eigen gebied zijn verzameld. Nog'werd, besloten een afvaardiging te zenden naar de vergadering die tegen 15 September a.s. te Utrecht is belegd door het comité van Actie tot bestrijding van den Verkoop met cadeaux. Het bureau wenschte, alvorens over dit onderwerp een oordeel uit te spreken het rapport van die vergadering af te wachten. De Kamer ver- eenigde zich daarmede en benoemde tot afgevaardigde den heer M. J. Oggel te Axel, en tot diens plaatsvervanger den heer L.Smits,benevens den secretaris der Kamer. Bezoek Commissaris der Koningin. Maandag 13 September a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Rilland-Bath, Krabbendijke, Waarde en Kruiningen. SOUBURG Wat hebben de bewoners van den Abeele het uitstekend getroffen met hun feestje op Zaterdag jl.Was het 's morgens bewolkt en nog al donker weer, het bleef droog, ter wijl in den namiddag een heerlijk nazomer zonnetje scheen, dat ons echter nog volop van zijn volle zomerwarmte kon doen ge nieten. Het was dan ook te begrijpen dat velen een wandeling naar den Abeele zou den maken om naar het ringrijden te gaan kijken. Dat er echter zóóvelen een bezoek zouden brengen zal wel buiten verwachting geweest zijn. Er heerschte onder allen een gezellige toon. Van ruw gedoe of wanordelijkheden geen spoor. Onze Oude Middelburgsche weg, met in het midden zijn van ouds be kende Rondeputje, waar het in de vorige eeuw zoo spookte, bood een vroolijk ge zicht met zijn vele wandelaars naar onze buurtschap „Abeele". Wie oog heeft voor natuurschoon zal zich een wandeling langs den Ouden Middelburgschen weg nimmer beklagen. Er zijn tal van mooie plekjes en vergezichten die afwisselend het oog boeien. Om 1 uur werd het feest door den voor zitter der feestcommissie geopend, waarna direct een fotografische opname genomen werd van ring- en fietsrijders. Het grootst aantal ringen werd behaald door J. Louwerse en werd deze dus win naar van den eersten prijs. Tijdens het ringrijden kwam de burge meester, jhr. Van Doorn, met zijn echtge- noote een kijkje nemen en werd deze met driewerf hartelijk hoerah begroet en ver der bedankt voor den mooien door hem geschonken prijs. Om den wisselbeker gereden werd deze gewonnen door J. Louwerse. Als tweede winner was j. Roose de gelukkige, deze kon het meeste aantal ringen achtereen boeken. Hiervoor werd hem een foto van de gezamenlijke deelnemers aan den kamp te paard en per fiets toegewezen. De tra- ditioneele potlepel werd eveneens door J. Louwerse afgereden. Als mooist versierde fiets kwam in aanmerking die van Van den Ameele, voorstellende een roeiboot. Het grootst aantal ringen per fiets werd afge stoken door Van Eijkeren, die dus den len prijs behaalde. Was het over dag mooi weer geweest, de avond was er een zooals wij dien maar zelden hebben, bladstil. Met een donkeren hemel, bezaaid met zijn ontelbare glinste- rnde sterren en daarbij niet kil. Op de fraai met levende bloemen versierde muziektent, verlicht door tal van lampions en vetpotjes werd door ons Souburgsch fanfarekorps een concert gegeven, wat de opgewekte stemming niet weinig verhoogde. Dat de muziek in den smaak van het publiek viel, was op te merken uit het handgeklap dat na het spelen der meeste nummers plaats vond. Van verschillende zijden hoorden wij de opmerking, dat ons korps goede vorde ringen maakt en reeds zeer goed blaast. Onder de leiding van zijn directeur, den heer J. van Soelen, gaat dit korps ongetwij feld een goede toekomst tegemoet. Om 10 uur was het concert afgeloopen en was het feest ten einde. Der feestcommissie die een en ander in elkaar zette en te regelen had, komt een woord van lof toe voor wat zij tot stand heeft gebracht. Hedenavond te kwart over acht geeft „Ritthem's Fanfare" een concert op het Marnixplein te Souburg. Programma: „Colonel Bogey", Marsch, „Procida", Ouverture, „Micheline", Polka Mazurka, „Antigone", Ouverture, „J. o. Z.", Marsche Populaire, „Prairial", Ouverture, „Guillaume Teil", Fantaisie sur l'Opera, „Valencia Pase Doble, arr. Salambert Finale. Voor de betrekking van veerman aan hef roeibootveer aan het kanaal door Wal cheren te Abeele hebben zich 37 gegadig den opgegeven. Zaterdagavond wilde een jongen, die op de fiets reed, in de Kanaalstraat uitwijken. Blijkbaar week hij te ver, want hij reed pardoes in de breede sloot, die vol is met modderig water. Zijn fiets zakte tot den bodem van de sloot en geheel doornat wist de jongen er met moeite uit te kruipen. Gevonden voorwerpen. Een houten pijp bij P. Marijs, Ritthem- sche weg B 383. RITTHEM. Dé tijd is weer gekomen, dat de bramen, rijp worden. Veel personen uit de stad, zoo wel volwassenen als kinderen, trekken er op uit, vooral Zaterdagsmiddags, om die sappige vruchten te plukken in de weiden onder de naburige dorpen. Nu bij het vee in deze gemeente het mond- en klauwzeer is uitgebroken, moeten de bramenplukkers voorzichtig zijn en zij geen bramen trekken in besmette weiden. Afscheid en intrede. Ds. I. K. Wessels, predikant bij de Geref. Kerk te Veere, die het beroep naar Burum heeft aangenomen, is voornemens Zondag 24 October afscheid te nemen van zijn te genwoordige gemeente en Zondag 7 No vember zijn intrede te doen te Burum, na bevestigd te zijn door ds. R. J. van der Veen te Goes. Een schoolmuseum te Middelburg. Zaterdagmiddag werd in de bovenzaal van het café ^.de Eendracht" te Middelburg de eerste alg'emeene vergadering gehouden om te komen tot het stichten van een schoolmuseum te Middelburg. Een groot aantal personen uit verschillende deelen van Zeeland waren tegenwoordig. De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, van wien het initi atief voor een schoolmuseum in Zeeland uitging, leidde de vergadering. Hij rele veerde het groote nut voor het onderwijs van genoemde inrichting. Reeds een 530 onderwijzers en onderwijzeressen, benevens 150 andere personen hebben zich als lid op gegeven, welk aantal zeker nog voor uit- U levert het beste bewijs van zelfvertrou wen en zelfres pect, door U eiken morgen te scheren. Met welk een last of moeite het scheren thans ook gepaard gaat, zoodra U zich een Valet heeft aangeschaft, bemerkt U daar niets meer van. Het is de eenvoud zelve en het mesje ervan blijft altijd scherp. ImporteursFa. B. MEINDERSMA - DEN HAAQ breiding vatbaar is en zeker bij eenige ac tiviteit der leden tot 1000 kan stijgeij. Als -eenmaal de vereeniging is gesticht, zal aan gemeente- en schoolbesturen om subsidie gevraagd worden. Door Burg. en Weth. van Middelburg zijn onder nadere goedkeuring 3 leegstaande schoollokalen aan de Nieuwe Haven voor de inrichting' van een schoolmuseum reeds aangeboden, welk aanbod met grooten dank zal worden aanvaard. Vervolgens werden de statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld, waar op de Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Het voorloopig comité werd voor één jaar als algemeen bestuur gekozen, waaruit zich weer een dagelijksch bestuur zal vor men. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter heeft veroordeeld we gens dronkenschap B. G., Middelburg, 15 b. s. 15 d. h. dronkenschap bij eer ste herhaling L. I. L. Koudekerke 15 b. s. 15 d. h. dronkenschap bij 2e herha ling G. de M., Middelburg 14 d. h. straatschenderI. F. en J. F., beiden te Middelburg en W. G., te Domburg ieder 15 b. s. 15 d. h. In de gemeente Vlissin gen met een motorfiets harder rijden dan 20 K.M. per uur J. v. d. D. Heinkenszand 25 b. s. 25 d. h. In de gemeente Nieuw en Sint Joosland met een motorrijwiel har der rijder, dan 20 K. M. per uur J. C. v. S„ ierseke f 10 b. s. 10 d. h. In de ge meente Serooskerke met een motorrijtuig harder rijden dan 20 K.M. per uur W. S., Domburg 2 b. s. 2 d. h. Te veel perso nen vervoeren in een autobus J. in 't A Serooskerke 10 b. s. 10 d. h. Een dier noodeloos op kwellende wijze vervoeren A. de K., Middelburg 20 b. s. 20 d. h. zonder vergunning te Oost- en West- Sou burg als hoofd van een onderneming een smederij in werking houden P. B., Sou burg 10 b. s. 10 d. h. overtreding ar beidswet S. de K., Grijpskerke 15 b. s. 15 d. h. Als geleider niet op "last van een .beambte van politie onmiddellijk op- of doorrijden W. B. B., Koudekerke 10 b. s. 10 d. h.met een motorrijtuig rijden zonder rijbewijs J. C. W, P., te Middel burg 10 b. s. 4 w.t.h. melk op een an dere wijze aan een bus ontnemen, dan door middel van een kraan J. V., huisvr. van J. L. te Koudekerke vrijspraak P. L. W., wed. A., te Middelburg 5 b.; s. 5 d.h. S. de P., Koudekerke, A. P., Middelburg en L. P., Zouteiande, ieder 5 b. s. 5 d. h. j. C-, Koudekerke 10 b. s. 10 d. h. J. S., Vlissingen, 15 b.s. 15 d. h. met een rij wiel de linkerzijde van den weg houden C A. J. E-, Vlissingen en A. C., Middelburg, ieder 3 b. s. 3 d. h. Fietsen zonder licht H. W. F., Vlissingen 0.50 b. s. 1 d. h., C. J. de B., Vlissingen en B. M^ Arnemuiden, ieder 5 b. s. 5 d. h. in de gemeente Mid delburg op een riiwiel meer personen ver voeren dan waarvoor het bestemd is F. P. Middelburg 3 b. s. 3 d. h. in de gemeente Middelburg de wegen in verbo den richting berijden A. de P., Middelburg 2 b. s. 2 d. h. in de gemeente Vlissin gen de wegen in verboden richting berij den J. J., te Souburg 2 b. s. 2 d! h. L. de N.. Vlissingen, teruggave ouders In de gemeente Vlissingen met een rijwiel het niet-verbreede gedeelte van den Boulevard Bankert -berijden L. O., Koudekerke 0.50 b. s. 1 d. h. in de gemeente Vlissingen vuilnis op den openbaren weg werpen E. v. B., Vlissingen, berisping als vader van een kind, niet zorgen dat dit kind geregeld de lagere school bezoekt E. I. Koudeker ke 2 b. s. 2 d. h. en J. S., Arnemuiden 2 b. s. 2 d. h. loopen op hooiland P. C. v. L., E. v. M., beiden te Middelburg, P. V., Biggekerke, M. J. Serooskerke, L. v. B., Vlissingen en P. M. S., Souburg, geen straf. MARINE EN LEGER Marine-begrooting 1927. Naar „de Maasbode" verneemt, is het eindcijfer der marine-begrooting voor 1927 op een drie millioen lager bedrag geraamd dan voor het Ioopende jaar is uitgetrokken. De K XII. De état-major van Hr. Ms. K XII, welke bodem den 29en dezer haar Oost-Indië ver trekt, bestaat uitden luitenant ter zee le klasse J. L. K. Hoeke (commandant), de luitenant ter zee 2e klasse j. F. P. Op- wyrda (oudste officier) en W. van Lier, benevens de officieren van den marine stoomvaartdienst 2e klasse J. N. Gons en H. Posthuma. Britsch eskader. De dag van aankomst te Amsterdam van het tweede Britsche kruisers-eskader, on der bevel van schout-bij-nacht Kelly, is diervoege vervroegd, dat in plaats van Za terdag 11 dezer het eskader Vrijdag 10 de zer in den namiddag te Amsterdam kan worden verwacht. Opgave van. overgeplaatste onderofficie ren der marine 3 September sergeant-torpedomaker G Hieter van Onderzeedienstkazerne naar Su matra torpedis-t-majoor J. van der Dussen van wachtschip Willemsoord naar Hadda. 6 September bootsman G. Koek van wachtschip Willemsoord naar Tromp. 3 September sergeant-monteur D. S. Jedema van wachtschip Vlissingen naar de Sumatra, onder intrekking der bevolen overplaatsing naar wachtschip Willems oord. Bij beschikking van den minister van marine a.i. is de luitenant der zee 2e klasse H. J. Suermondt met 1 November a.s. belast met de betrekking van adjunct chef van de marine-kustwacht, en is de luitenant ter zee le klasse A. R. F. Im- mink, adjunct-chef van de marinëkustwacht met 1 November a.s. ter beschikking ge steld. y 24 September bootsman W. P. H. Smit van Heemskerk naar wachtschip Vlissin gen sergeant-seiner A. 1. Woltering van Heemskerck naar marinekazerne Amster dam sergeant-seiner C. J. Wiekhart van Heemskerck naar wachtschip Willems oord sergeant-timmerman F. F. Felkers van Heemskerck naar wachtschip Willems oord sergeant-bottelier C. Kat van Heemskerck naar marinekazerne Amster dam. Vereenvoudiging en bezuiniging hoogere bevelvoering. De kolonel Borel, commandant der eer ste infanterie-brigade (brigade grenadiers en jagers) 'zal aangewezen worden om ge neraal Rijswijk de Jong als inspecteur der infanterie op te volgen. De kolonel Borel zal dan tevens belast worden met de functie van inspecteur van den vrijwiliigen landstorm. Hierdoor zal dus wederom, een bezuiniging en vereen voudiging in de hoogere bevelvoering wor den verkregen, aangezien tot heden beide functies gescheiden waren, daar de gene- raal-majoor Fris tot nu toe met dit laatste commando was belast. Afvloeiing. Naar „de Maasbode" verneemt is een be langrijke afvloeiing van het beroepskader binnen niet al te langen tijd te wachten. In hoofdzaak zou dit de onderofficieren der in fanterie gelden, terwijl ook enkele officie ren in aanmerking zouden komen. Dienstreizen. In de eerstvolgende legerorders is opge nomen een ministerieele kennisgeving, vol gens welke kapiteins en ritmeesters met den titulairen rang van majoor, wanneer zij voor rekening van het rijk reizen en in de hoofdofficiersuniform zijn gekleed, zich mogen laten vervoeren in 'spoorrijtuigen der le klasse. Aan deze vergunning kan geen aanspraak worden ontleend op verhooging van de vergoeding wegens verblijfkosten. Inspecteur der Koninklijke marechaussee. Naar wij vernemen zal de luitenant-kolo nel der Koninklijke marechaussee G. J. D. Baudin, commandant der IVe divisie mare- chausee te Groningen, den kolonel P. van Oort als inspecteur der Kon. marechaussee opvolgen. VOETBAL. VlissingenMiddelburg 51. Onder leiding van scheidsrechter Mon- taan stellen beide ploegen zich op. Bij Middelburg ontbreken Geljon en Schipper, die op den atletiekwedstrijd van Zaterdag geblesseerd zijn de eerste liep 'n ernstige enkelfractuur op, zoodat zijn uitkomen den eersten tijd twijfelachtig is. Ook de Steur is niet van de partij. De Vlissingsche ploeg is samengesteld Van Peene, Groenewegen, Quellery, Sinke, Kokelaar, Van Wijk, Brysse, Breuninger, van Gelder, Braat, van Mares. Nauwelijks is afgetrapt of Brysse trapt rakelings over. Middelburg valt van rechts aan, van Wijk brengt redding. Van Mares plaatst dan slecht voor doel. Verhulst schiet na een Middelburgschen aanval over. Het spel gaat vlug op en neer. Een aanval van den rechtervleugel breekt Van Peene door den bal in 't veld te stompen. Een corner op het Vlissingsche doel loopt op niets uit. Vlissingen valt gevaarlijk aan de doelman slaat bijtijds den bal weg. Een corner voor Vlissingen blijft zonder resultaat. Een goede aanval van Vlissingen loopt dood in buitenspel. Weer een corner voor Vlissingen, zonder gevolg echter. Eei penalty voor hands wenscht van Gelder niet te benutten. Braat schiet dan een goe de kans over, even later volgt van Mares dit voorbeeld door naaststrappen. Brysse zet dan voor, Breuninger loopt toe, pas seert een der baks en schiet onhoudbaar in (10). Er is nu een half uur gespeeld. Braat plaatst nu naast het doel. Van Wijk redt, als de linksbuiten van Middelburg ge vaarlijk dicht het Vlissingsche doel nadert. Van Mares zet voor, Van Gelder kopt mis, maar Breuninger vangt den bal op en tikt den bal no^ precies in de touwen (20). Vlissingen behoudt het initiatief. Even komt Middelburg opzetten. Een ver schot van Verhulst gaat achter. Groenewegen mist finaal, Verhulst schiet hard in,Van Peene is echter op de goede plaats. Een zaclV boogschot van Van Mares wordt gehouden. Kokelaar schiet nu slecht naast. Eenige voorzetten van den Middelburgschen rech tervleugel gaan achter. Een voorzet van Van Mares loopen Van Gelder en Breunin ger samen in het vijandelijk doel. Het kwam ons voor dat Van Gelder even te vo ren den bal met de hand bewerkte. De scheidsrechter wüst evenwel naar het mid- dèn (3—0). Een schot van den Middel burg linksbuiten wordt door Van Peene prachtig gestoptde scheidsrechter con stateert dat dit even achter de doellijn is geschied en kent Middelburg een tegenpunt toe (31). Dadelijk hierop gaat de rust in. De tweede helft tfêgint met een vrije schop voor Middelburg. Deze wordt achter geplaatst. Uit een ren van Van Mares ont staat een hoekschop, waaruit Braat op d' deklat schiet. Brysse vangt het leder op, maar kogelt over. Een schot van Verhulst houdt Van Peene. Van Mares plaatst ver- gens iets te scherp voor doel. Een ver schot van Van Gelder gaat naast. Vlissin gen krijgt een vrije trap wegens gevaarlijk spel van Vader. Van Peene redt weer hoog opspringend^ Als Van Gelder in schiet, klinkt het fluitje voor buitenspel. Uit mooi combinatiespel van den Vlissingschen lin kervleugel volgt 'n corner. 'Resultaat nihil. Middelburg schiet dan over. Als Van Gel der uit 'n opbrengen van den rechtervleugel inschiet, redt de Middelburgsche doelman. Een vliegend schot van denzelfden spelei suist vlak naast doel. Een goed schot van den Middelburgschen rechtshalf stopt Van Peene naar behooren Braat schiet weer tegen de deklat. Breu ninger neemt nu een snelle wending, waar door hij vrij komt te staan. Het schot dat volgt belandt in het Middelburgsche net. (4—-1). Kokelaar en Van Gelder hebben van plaats verwisseld. Al dadelijk levert dit succes. Een ren van Kokelaar levert het vijfde doelpunt voor Vlissingen op (51). Braat schept eenige malen achtereen over doel. Even nog moest Van Peene in actie komen bij een schot van den Middelburg schen linksbuiten, waarna de scheidsrech ter het einde aankondigt. Vlissingen won' alleszins verdiend Mid delburg, dat gehandicapt was door het ge mis van eenige goede krachten had niet veel in te brengen. De doelman is nog lang geen plaatsvervanger voor Geljon. Vader en Leijnse speelden behoorlijk, evenzoo de halflinie. Met uitzondering van Verhulst en Lindenberg bracht de Middelburgsche voorhoede er niet veel van terecht. Vlissin gen schijnt de juiste opstelling gevonden tc- hebben. Na een zwak begin herstelde Groenewegen zich gaandeweg en had geen slecht debuut op deze plaats. Van Peene en Quellery speelden als van ouds. Koke- laar speelde op z'n oude plaats zeer goed, schoot echter ongelukkig, Brysse was ac tiever als ooit te voren en verstond zich best met den ex-Hengelo-speler, die het voetbal goed onder de knie heeft en een aanwinst is voor de V. C. V. Dit kan ook gezegd worden van den nieuweling Van Wijk, die er aardig inkomt. Sinke bepaalt zich te veel to*t verdedigen en speelt bo vendien te mat, waardoor het -spel onnoo- dig opgehouden wordt. Dadelijk afgeven stelle hij zich tot taak Van Gelder is een bruikbare kracht op de centervoorplaats Braat was de minste, Van Mares was best. De scheidsrechter nam soms eigenaardi ge beslissingen. INSIDER. Nog hadden gisteren te Middelburg de volgende ontmoetingen plaats Zelandia I Goes met den uitslag 3—4 en Middel burg II tegen Walcheren, welke eindigde in een gelijk spel met 4—4. Zwemmen over de Schelde. Zaterdagmiddag hebben wij in onze tij dinghal een foto opgehangen, genorfien door den heer Ch. L. Dert, van de 5 leden der Vlissingsche reddingsbrigade met hun leiders, die over de Schelde gezwommen zijn. Volledigheidshalve deelen wij nog mede dat deze 5 zwemmers ook lid zijn van de Vlissingsche zwemclub. Postduiven. De postduiven- vereenlging „De Havik" hield Zondag j'. een wedvlucht van uit Deinze, afstand 52.5 K.M. Het weer was in den vroegen morgen erg mistig, doch klaarde later op, en werd zelfs helder, zoodat de prijzen in enkeie minuten werdiend werden. De eerste duif werd geconstateerd om 9 uur 22 min. 45 sec., de laatste prijs werd verdiend om 9 uur 29 min. 51 sec. De prijzen werden als volgt behaald le, te, 14e en 19e prijs ,P. J. Daalhuizen 2e, 3e, 5e, Se, 15e en 17e pr. Schuurman 4e, 6e, 9e en 10e pr. Sponselé lie pr.W. J. van Uxem 12e pr. Dupon 13e pr, Frenks 16e pr. S. Cupido 18e pr. Baak ^Oe pr. M. C. de Buck, 21e pr. F, Aspe- slagh, 22e pr. G. de Vries 23e pr. Luwe- ma. Stand kampioenschap eerste vijf Schuurman 43 p., P. J. Daalhuizen 40 p., Sponselé 38 .p., W. J. van Uxem 13 p., Du pon 12 p. Hiermede is weer de inleiding van de jon,ge en oude duivenvlucht gedaan en zul len de liefhebbers weer met hun vogels gaan kampen, wie den ecretitel van kam pioen jonge en oude duiven zal bemachti gen. Tot heden was voor de vlucht oude duiven de heer M. C. de Buck en voor de jonge duiven de heer Schuurman kampioen, welke laatste er thans ook weer goec voorstaat. Gymnastiek- Het slot van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van' de gymnastiekvereni ging „Medioburgem" te Middelburg heeft Zaterdagmiddag plaats gehad. Deze feeste lijkheden droegen een meer intiem karak ter en bestonden in 'n wedstrijd in gymna- tiek en athletiek voor leden en adspiranten. Bij deze gelegenheid werd aan den se cretaris, den heer Van der Weel, die zoo veel voor de voorbereiding van het lustrum heeft gedaan, namens alle leden en adspi ranten een clubfauteuil aangeboden. Athletiek. Zaterdag jl. zijn te Goes ahtletiek-wedstrijden gehouden, wel ke waren uitgeschreven door de gymnas tiekvereniging „Volharding", die haar 7e lustrum vierde. Door verschillende vereni gingen uit Walcheren, Noord- en Zuid-Be veland en Noord-Brabant werd aan deze wedstrijden deelgenomen. Ruim 100 deelnemers(sters), waaronder zeer goede krachten, kwamen uit. Van Vlissingen werd deelgenomen door dames en heeren leden van de gymnastiek-vereeni- ging „Sparta" en dooi' leden der marine sportvreeniging „Zeemacht". De navolgende prijzen werden door bo vengenoemde verenigingen behaald le prijs Balwerpen mej. I. Lauwereins, Spar ta 2e pr. met aanloop hoog springen (over lat) de heer F. Lauwereins met 1.65. le pr. Kogelstooten de heer C. Verbrugge (Zeemacht) le pr. Polsstok ver springen de heer J. J. Kroes (idem) 7 M. 94 2e pr. Polsstok ver springen de heer D. Lap (id.) 7 M. 93 2e pr. 400 M. hardloopen de heer C. Sinke (idem) 61 sec. 2e pr. Vijfkamp de heer C. Sinke (idem) deze vijfkamp be stond uita. 100 M. snelloop b. kogel stooten c. polsstok ver springen d. M/ aanloop hoog springen en e. speerwerpen. 3e pr. 4 X 100 M. estafetteloop (ploeg zee macht), bestaande uit de heeren D. Lap, j. J. Kroes, C. Sinke en A. A. A. van Kem pen (tijd 51 3/5 sec.) Luchtverkeer in de maand Augustus. Het vliegveld Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, is in de maand Augustus aangedaan door 511 verkeersvliegtuigen en door 172 militaire vliegtuigen, als ook door 8 extra vliegtuigen, terwijl vele proef vluchten plaats hadden 253 personen maakten ggbruik van de geboden gelegen heid tot het maken van een pleizier- ot rondvlucht. De Waalhaven, het vliegveld van Rotter dam. werd aangedaan door 305 vliegtuigen. 136 bijzondere vluchten hadden plaats. Het aantal bezoekers van het vliegtuig bedroeg 17.686, waarvan 533 schoolkinderen. Door 128 personen werd een pleizier- vlucht gemaakt. K. J. Alford F. Andrieu C. Cirillo F. Rousseau P.j. Oomes F. Andrieu De Rossini

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 2