25 VRIJDAG &4e S926 J rgsche Maatschappn Uitgavefirma F. VAN DE VELDE Ir Jalstraal 58-60, Iflissingett. ïelei. iO. Postrekening §6287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND tjnn ^„r004 (IUy een ongeluk. uUU FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads- en Provincienieuws «-N0.207' C No. 409 TtesporWmonnaie 24 coupons No. 142 ■Kookpannen ■er 3 st. email 1100 coupons ■125 Ik 40 coupons Jerbij af- coupons ftht doo- onze bhenkenl Jieeren zoeken voor direct ■ET KOSTHUIS. 1 met prijsopgaaf left® Ireau Vliss. Courant boedig mogelijk te to1" HEERENHUIS eerd of ongemeubilew letters.U. E, bureau lourant". VERLOREN n Rng met Diamant. j belooning terug te »r Iprit 34. ;n -Middelb.-Rotterda» Ichengelegen plaatse" >ER VAN PASSAGIERS, &EDEREN EN VEE. v.Midd.jV. v.m.uur v.nto" 8 eptember 3 4 6 7 Jorauitiên te bekomen: N.V Transprat-«"§1 Iv.b. Br-ea CL VOS, I 8 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS VoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 14 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 18 regels 1.70, Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor De Koninklijke Familie aan boord van de „Sumatra". Naar wij vernemen, is de Koninklijke Familie voornemens Vrijdag 10 dezer een bezoek te brengen aan Hr. Ms. kruis.er Sumatra", alsdan liggende te IJmuiden, en vervolgens met dien bodem een vaart naai Nieuwediep te maken. Gedurende dien tocht zullen oefeningen ter zee plaats hebben. Het ligt voorts in de bedoeling, dat H. M. de Koningin te Nieuwediep een bezoek zal brengen aan het marine-hospitaal en dat Z. K. H. de Prins en H. K. H. Prinses Juliana het Koninklijk Instituut der Marine aldaar zullen gaan bezichtigen. gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. Nederlandsche delegatie bij den Volkenbond. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot verte- «enwoordigers van Nederland ter zevende zitting van^de vergadering van den Volken bond, welke is bijeengeroepen op 6 Septem ber 1926 te Genève jhr. dr. J. Loudon, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Parijs, oud-minister van buiten- landsche zaken prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de rijksuni versiteit te Leiden mr. dr. F. A. C. ^raaf van Lynden van Sandenberg, oud-Com missaris der Koningin in de' provincie Utrecht, oud lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en tot plaatsvervangende vertegenwoor digers mr. J. Limburg, lid van den Raad van State, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal prof. mr. dr. J. P. A. Frangois, referendaris, chef der afdeeling Volkenbondszaken van het departement van buitenlandsche zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam. Het verbod van vleeschinvoer in Engeland. Naar de Engelsche bladen melden zal met ingang van 1 October a.s. in Engeland een nieuwe bepaling van kracht worden, waarin o.a. een scherpomlijnde definitie wordt gegeven van wat te verstaan is on der „fully cured bacon" en „ham", welke beide varkensproducten, zooals men weet, niet vallen onder het vigeerende invoer verbod. Elke ham, zij of stuk bacon moet bij invoer in Engeland na 1 October a.s. voorzien zijn van een label, waar een ver klaring, onderteekend door een bevoegd re- geeringsambtenaar van het land van her komst. Deze verklaring dan moet behelzen, öf lo. dat de bacon of ham gezouten is on der een druk van minstens 80 Eng. ponden per vierkanten inch (pumped with brine) en vervolgens gedurende minstens vier da gen in pekel of bestrooid met droog zout heeft gestaan, (soaked in brine of dry-sal- ted), öf wel 2o. dat de bacon of ham ge durende minstens tien dagen gezouten is (dry-salted or wet-salted). Bovendien moet de label bevatten de na men van fabriek of zouterij, zouter, woon plaats of land van herkomst. Een dergelijke label moet eveneens ge hecht worden aan de emballage. In aansluiting b:: dit bericht schrijft men nog van bevoegde zijde aan het Haagsche Correspondentie-bureau In afwachting van deze voorschriften is Jurg B EENHOORN, W/Si W v. OOSTERHOUTJKi Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 27) Weer deed Sir Giles alle mogelijke moeite om miss Helen te kalmeeren maar toen het avond werd en nacht en nog ^teeds geen enkel spoor van Sylvia te vin den was, greep intense angst hem aan. Het kind had niet het geringste spoor achter gelaten. Het was alsof de aarde bij het zomerhuis opengegaan was en het kind verzwolgen had en alle pogingen om iets over haar te weten te komen faalden. Een van de tuinlieden had gezien dat zij met de poppen in haar arm naar het tuinhuis was gewandeld; een staljongen dat ze een paar rozen in den tuin geplukt had wat later op den middag dan de tuinman haar gezien had. Maar nadat de staljongen haar tusschen de rozen gezien had, was zij met haar bos bloemen verdwenen. Den heelen nacht waren heele groepen menschen uit net dorp bezig het park te doorzoeken, de lanen, de streek verderop, de bosschen mijlen verder, maar toen de verschillende groepen den volgenden morgen op het s terugkwamen, konden zij den ellendig- en vermoeid-uitzienden Sir Giles niets an- oers vertellen dan dat hun pogingen- ver- geets waven geweest. Sylvia was weg en )^as niet de geringste aanwijzing waar ,J^e?ngegaan zou kunnen zijn. Giles was x ln "irdsbrook geweest en had den tationschef ondervraagd, daar er altijd g een kleine mogelijkheid bestond dat' me<?een tre'n was meegegaan, 's uags of s avonds en den volgenden ovp^Ü zaten Giles en miss Helen tegen- en v e^ar.aan de ontbijttafel, beiden bleek m^.et'g na een doorgewaakten nacht, vrn'plr-i er met haar gebeurd' zijn mico^u 1 I00r de duizendste maal aan nelen. „En wat is er van haar gewor- de Veeartsenijkundige dienst reeds gerui- men tijd bezig voorbereidingen te treffen, teneinde te bereiken, dat onze exporteurs in alle opzichten aan de Engelsche eischen ten opzichte van bacon zullen voldoen. Bovendien werd het Kon. besluit, rege lende de exportvleeschkeuringt o.m. aange vuld met de bepaling, dat de minister van binnenlandsche zaken en landbouw voor schriften kan geven ten aanzien van den staat, waarin vleesch, dat verduurzaamd wordt en ihet verduurzaamde vleesch ter keuring aangeboden en voor uitvoer inge laden wordt. Deze aangelegenheid verkeert derhalve in een zoodanig gevorderd stadium, dat de ministerieele voorschriften spoedig kunnen worden verwacht en belanghebbenden hier mede tijdig rekening kunnen houden. Behalve bovenbedoelde voorschriften ten aanzien van de bacon heeft Engeland even eens bepalingen uitgevaardigd omtrent den invoer van verschillende gezouten onder deden van varkens (koppen, klauwen, ma gen enz.) Met betrekking tot den invoer van deze artikelen zijn eveneens binnenkort voor schriften te verwachten. Valuta-concurrentie. Eenige dagen geleden is bericht, dat de diverse organisaties van werkgevers en werknemers in de textielindustrie zich ge zamenlijk tot de regeering gewend hebben om een tijdelijk invoerverbod in het leven te roepen voor verschillende producten der Fransche en Belgische textielindustrie, een en ander in den geest van het Schoenen wetje. Zij deden dit onder overlegging van een uitvoerig rapport over de valuta- concurrentie. Verzocht worden de volgende punten 1De regeering vrage ten spoedigste aan de Staten-Generaal de bevoegdheid tot het instellen van invoerverboden 2. De regeering vaardige ten spoedigste in overleg met den Nijverheidsraad, invoer verboden uit voor die artikelen, waarin een abnormale concurrentie bestaat 3. Gaan andere landen, met name Enge land, als uitvloeisel van afweermaatrege- len tegen Fransche of Belgische concur rentie, ook onzen export op gevoelige wijze bemoeilijken, dan kome de regeering ten spoedigste bij de Staten-Generaal met voorstellen, om tijdelijk een drastische ta- riefsverhooging voor de betreffende artike len goed te keuren. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Augus tus 1926 binnengekomen 1487 schepen, metende 1.675.411 reg. ton, tegen 1229 schepen, metende 1.431.478 reg. ton in Augustus 1925, zijnde een vermeerdering met 258 schepen en met 243.933 ton. Gedurende de maand Augustus werd de haven van Antwerpen bezocht door 1092 schepen, metende 1.784.154 ton (herleid), tegen 858 schepen, metende 1.447.863 ton (herleid) in Augustus 1925. Er is dus een vermeerdering met 234 schepen en met 336.291 ton. In Augustus 1926 kwamen te Rotterdam binnen 1542 schepen metende 2.129.944 netto reg. ton, tegen 1022 schepen, met. 1.503.308 netto reg. ton in Augustus 1925. Er is dus een vermeerdering van 520 sche den vroeg Helen weer. De twee die zoo veel van haar hielden, kwam het zoo laag, zoo gemeen, zoo vree selijk voor dat de dag die op dien vreese- lijken nacht volgde één verschrikking leek. Miss Helen was buiten zichzelf van angst en vreeselijke vermoedens Sir Giles liep rond met een gezicht zoo wit en ernstig en met zoo'n blik van ellende in zijn oogen, dat hij wel tien jaar ouder leek. „De onzekerheid is zoo vreeselijk", zei hij tegen miss Helen meer dan eens dien dag, „als ik maar wist dat het kind niets kwaads overkomen is, als ik maar wist dat ze ergens veilig was, zou het minder zwaar te dragen zijn. En het is allemaal zoo onbegrijpelijk, ik zie er geen licht in". Maar de post van den volgenden morgen bracht nieuws, alhoewel hij er niet veel wijzer door werd. Hij ontving een brief met het poststempel West-Central, met de schrijfmachine geschreven. De inhoud was kort en bondig „Sylvia zal bij u teruggebracht worden, als het juweel door haar het wonder- juweel genoemd naar den rechtmatigen eigenaar toegezonden wordt. Het werd ge stolen door Sylvia's moeder. Als u genegen bent het terug te geven, wordt u verzocht een advertentie op de eerste pagina van de „Morning Post" te zetten met het op schrift Sylvia". Giles stelde de politie er mee in kennis, riep ook de hulp in van een detective van Scotland Yard, en beiden raadden hem sterk aan om een advertentie in de „Mor ning Post" te zetten en het resultaat af te wachten. Giles vertelde den ambtenaar van Scotland Yard, een scherpzinnig man, het heele verhaal van zijn eerste ontmoeting met Sylvia en haar moeder, van het ivonen étui en zijn kostbaren inhoud, dat mrs. Burnett hem op haar doodsbed gegeven had. „Zij heeft met nadruk verklaard dat het het eigendom van het kind was en ik heb altijd verondersteld dat ze zinspeelde op Sylvia's vader toen ze mij smeekte het kleine meisje uit de handen van een of an deren man te houden. Ik leidde er uit af pen en een vermeerdering van 626.636 netto reg. ton. De cijfers van tie havenbeweging over de eerste 8 maanden van 1926 en 1925 zijn (met herleiding van de Antwerpsche cijfers om ze vergelijkbaar te maken) zijn Hamburg Antwerpen Schepen Ton Schepen Ton 1926 9217 11.330.499 7276 12.579.244 1925 9100 11.363.262 6594 11.202.543 117— 32.763 682+ 1.376.791 N. Waterweg Rotterdam Schepen Ton Schepen Ton 1925 9283 13.646.556 7458 11.151.726 1926 12.544 18.430.995 8958 13.558.542 +3261 4.784.439 1500 2.406.816 Over de eerste 8 maanden van 1926 heeft dus de havenbeweging van den Nieuwen Waterweg die van Antwerpen met 5.851.751 ton overtroffen, terwijl het ver schil ten voordeelê van Rotterdam in deze 8 maanden 979.298 ton bedroeg. De burgemeester van Goor en het vlaggen op Koninginnedag. De burgemeester van Goor heeft in szijn toespraak over het al 'dan niet vlaggen door het gemeentebestuur op den verjaardag van de Koningin een toon doen hooren, die schrijft het „Hbld." even doet opkijken. Neen, gaat het blad voort, hij stoort de harmonie niet. Hier geen neiging tot ver bluffen of prikkelen zooals bij onze jazz- componisten. Burgemeester van der Sluis is een ernstig man. Hij behandelt een ern stig stuk op een toon, die daarmee in over eenstemming is. Hij verdient dus, dat men zijn argumen ten „au-serieux" neemt. Hij erkent, dat de Koningin volstrekt trouw is aan de Grondwet, dat haar recht op de plaats, die zij inneemt, onbetwist baar is. Dat zijn in de dagen van het Mos- kousche regime en die van Mussolini, Pri mo de Rivera etc. geen kleinigheden. Van werkelijken strijd om den staatsvorm is geen sprake. Wij kennen geen actie als die van de aanhangers vaji het oude regime in Duitschland, geen péndant van de „action frangaise", zelfs openbaart zich hier ner gens een actie als in Vlaanderen ontstond, omdat men van de door koning Albert plechtig beloofde „gelijkheid in rechte en in feite" voor de Vlamingen zoo weinig be speurt. Van een ernstige anti-monarchale bewe ging is in de Nederlandsche monarchie geen sprake. De zoutelooze „aardigheden" over de leden van ons Vorstenhuis, waarmee de redactie van de „Notenkraker" op minder nobele instincten van het minst beschaafde deel harer lezers speculeert, vinden felle veroordeeling bii ernstige sociaal-democra ten. Wij spreken thans niet over de redenen van het ontbreken dezer anti-monarchale actie, al pleit deze absentie sterk voor de onvoorwaardelijke trouw aan de constitutie van ons staatshoofd en de pijnlijke nauw gezetheid, waarmede de grondwet door de Koningin in acht wordt genomen. Maar, zegt de heer van der Sluis, de gaestdrift voor het staatshoofd is desalniet- temin beneden het vriespunt en zes leden van den raad van Goor, die over deze din gen wellicht zich niet allen zoo concien- tieus rekenschap gaven ais hun burgemees- dat deze man, wien hij ook zijn mocht, iemand was om uit den weg te gaan en dat beiden, het kind en het juweel uit zijn buurt moesten gehouden worden ten koste van wat dan ook. Het is mogelijk dat iemand Sylvia hier ontdekt heeft en mij nu probeert af te persen. Als ik wist dat het kind niet in moeilijkheden of gevaar was, zou ik dien brief negeeren." „Degene, die u dien brief schreef, zal u zeker niet laten weten hoe het meisje het maakt", zei de detective. „Hij zal u natuur lijk in angst laten zoo lang hij kan tot hij weet welke kans hij heeft dat juweel terug te krijgen". „Wat zeker niet gebeuren zal, wie hij ook is", zei Giles vastbesloten. „Het juweel is van Sylvia, het is een erfstuk. Ik denk er niet aan er afstand van te doen." „De schrijver van den brief zal dreigen liet kind leed te doen", antwoordde de detective. „Een misdadig individu zooa'.s dit schijnt te zijn, staat voor niets. En als hij het geluk heeft u in een zwakke plek te raken, zal hij snijden, wat er ook van kome. Hebt u geen enkel vermoeden in een be paalde richting?" „Een vaag vermoeden heb ik wel". En daarop vertelde Giles den detective uit voerig alles wat er te Aix gebeurd was, hoe hij Sylvia tot zich genomen had en nergens familie of relaties van haar had kunnen ontdekken, ln het bijzonder vestig de hij de aandacht van den recherche beambte op het raadselachtig gedrag van den grooten zwarten man in de geheim zinnige auto, in verband met de onbegrij pelijke woorden die Sylvia's moeder op haar sterfbed had gesproken. En van dezen zwarten man was hier plotseling een dub belganger opgedoken Sir Giles had zijn booze vermoedens weliswaar in slaap laten sussen door de hardnekkigheid waarmee de vreemdeling, zijn identiteit met den auto- passagier had geloochend, maar na hetgeen nu gebeurd was, was zijn argwaan weer levendig geworden. Bovendien was het nichtje van dezen „dubbelganger" met het kind in aanraking gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. ter-partijgenoot, bevestigen dat met de daad. Men wil den Koninginnedag niet mee vieren, omdatvroeger door monarchis tische kringen het koningshuis is gebruikt tegen het socialisme. Nu is dat toch een omkeeren van de din gen. Het „socialisme"* van den tijd van Domela Nieuwenhuys was uitgesproken anti-monarchaal (wij herinneren in dit ver band aan de redevoeringen, waarmee de ontslagen commies van binnenlandsche za ken, CroH, den boer opging) en het ver band tusschen anti-monarchisme en socia lisme is niet het eerst door de voorstanders van het koningshuis gelegd. De revolutionaire daden van 1903 en 1918 richtten zich tegen de staatsorde (be wust in het laatste geval, niet ten volle bewust in het eerste) waarvan de monar chie een der symbolen is. In zoover door deze dingen tusschen het socialisme en de draagster der Kroon ver wijdering kwam, is dat dus uitsluitend te wijten aan de dragers der socialistische ge dachte en hun propaganda.-Niet omge keerd. Als desalniettemin, naar de woorden van den heer van der Sluis, de dingen zich zoo ontwikkelen dat een sociaal-democraat bin nen zeker tijdsverloop kan adviseeren te vlaggen op Koninginnedag, dan is dat al weer een nieuwe aanwijzing, hoezeer wij bevoorrecht zijn door het leiderschap van Koningin Wilhelmina. Sociaal-democraten brengt zij er doon haar constitutioneel*: nauwgezetheid toe feitelijk te erkennen, dat zij ten onrechte in Nederland anti- monarchaal zijn opgetreden en meer nog zij brengt hen tot het inzicht, dat een opzettelijk of onwillekeurig tegen de staatsorde gerichte daad verwijdering bracht tusschen de socialisten en de eerste dienares van het volk in den Nederland- schen staat georganiseerd. Natuurlijk. Im mers een dergelijke daad is gericht tegen het volk. Wij zeggen niet, dat de burgemeester van Goor'al zoo ver is, dat hij deze laatste slotsom trekt. Zijn rede bewijst echter, dat dat inzicht voor hem begint te dagen. VLISSINGEN, 3 SEPTEMBER. Strandconcert De Vlissingsche Post-fanfare, directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zondag a.s., des avonds 8 uur, een concert in de kiosk aan den Boulevard Evertsen. Programma „Excelsior", marsch, W. F. Sprïnk „Bellatrix", ouverture Af. Caldero „Une Nuit d'Eté, wals ]os. Bauwens „Fleur d'Automne", fantaisie Z. Bajers Pauze. „Zomergroet", marsch W. F. Sprink „Bonne Chancé", ouverture L. Daunot „Schemering", wals IV. F. Sprink a. „Dans les Jardins de L'Alhambra" F. L. Bèneck b. „Valencia" Salabert Finale. De nummers a en b op verzoek. De luisterapparaten in de Zeevaartschool. In de vergadering van leeraren bij het middelbaar onderwijs te Rotterdam gehou- geweest en het was niet te zeggen, wat Sylvia haar allemaal in kinderlijk vertrou wen verteld had. „Het is natuurlijk mogelijk dat de „dub belganger" inderdaad een dubbelganger is, maar is het de „Man uit Aix"-zelf", besloot Sir Giles, „dan zult u een lastigen patiënt aan hem hebben, want dan is hij gewel dig brutaal en zal hij zich niet gemakkelijk laten vangen. Maar ik hoop dat u succes hebt..." „In elk geval", raadde de detective, „zou ik toch ook langs anderen weg contact zoeken met den man die Sylvia ontvoerd heeft en ingaan op zijn verzoek om een advertentie in de „Morning Post" te plaat sen. De mogelijkheid blijft immers bestaan dat we met een zeer sterke gelijkenis te doen hebben", of voegde de speurder er bescheiden aan toe, „wij met zulk een geraffineerden boef te doen hebben, dat we langs directen weg niet snel of heelemaal niet slagen". En zoo verscheen den volgenden ochtend in het genoemde blad een annonce van den volgenden inhoud „SYLVIA. Wil in zake wonder-juweel onderhande len. Geef bijzonderheden. Giles". De dag nadat de advertentie geplaatst was, ontving hij weer een getypte brief „WelEd. Heer. Het zgn. wonder-juweel is mijn eigendom. De dame, die u kent als Sylvia's moeder, heeft het mij ontstolen. Ik heb geen lust u te ontmoeten. Daarom ver zoek ik u mij het juweel aangeteekend te sturen. U kunt het adresseeren Mr. Smith, p/a mr. J. Cox, Stationer, 155, Redman Street, Chelsea, S. W. Als het juweel uiter lijk aanstaanden Maandag niet in bezit is van bovengenoemden heer, zal Sylvia het lot deelen van haar moeder. Deze brief is geschreven door een karakterloos en wan hopig mensch". VIJFTIENDE HOOFDSTUK. Rosa's geweten spreekt. „Die arme Helen schrijft in een toestand van volkomen radeloosheid. Zij is heele- gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Uw smaak. Uw aard, is'lbuigen waard. PUDDING FABRIEK A.J.POLA ft-GRONINGEN den, wordt in het jaarverslag weer melding gemaakt van een het onderwijs onwaardige instelling de luister-apparaten in de Vlissingsche Zeevaartschool. De gemeente raad bleek niet bereid, de school te dwin gen deze instrumenten te verwijderen door het subsidie te weigeren. Wij moeten even opmerken dat de ver- eeniging van leeraren de zaak niet juist heeft voorgesteld. De gemeenteraad heeft een door den minister vastgesteld subsidie te betalen. Wordt hieraan niet voldaan dan trekt de minister het rijkssubsidie in. De gemeenteraad kan dan ook het bestuur van de De Ruyterschool niet dwingen het luis terapparaat in te trekken. Dit zou alleen de minister kunnen doen, wiens tusschen- komst is ingeroepen. De minister heeft het niet noodig geoordeeld dwingend op te treden en hiermede was de zaak voor den gemeenteraad afgeloopen. Uit onze tijdinghal. Wij hebben heden een foto geëtaleerd van de bekendste deelnemers aan de Ge nerale Synode van de Ger. kerken in Ne derland, welke thans te Assen wordt ge houden. Op onze foto komen voor de pre dikanten Van Lummel. Milo, Meijering, Koopmans, Miedema, Gispen en dr. Dijk. Verder noemen wij een foto van ds. G. H. Coops, inspecteur bij het middelbaar onderwijs die 9 September zijn 25-jarig ju bileum hoopt te herdenken een foto van de op 31 Augustus te Maastricht gehouden paradé, onder leiding van den veelbespro ken majoor Froelingeen overzicht van de feesten op Koninginnedag te Amsterdam gehouden, een van de uitvoering in het Stadion door Amstels' gymnastiekvereni ging en van het zakloopen door de kin deren. Ten slotte twee mooie kiekjes van de groote landbouwtentoonstelling te Steen- wijk gehouden. Op onze foto's de minis ter Van Karnebeek en Kan. Wijziging statuten. Met de „Staatscourant" van 1 September zijn verzonden afdrukken van de gewijzigde statuten van de vereeniging „het Groene Kruis" alhier. Winterlezingen Luth. Kerk. Naar wij vernemen zullen er ook dezen winter weer een 6-tal lezingen in de Evang- Luth. kerk alhier gehouden worden. Tevens .zullen de sprekers ook te Middelburg in de Luth. kerk optreden. Hunne medewerking hebben toegezegd de volgende predikanten dr. Geelkerken, maal van streek en zij zegt dat Sir Giles wanhopig is. Ik mag er niet aan denken Dat arme lieve kind „Ik begrijp er niets van Rosa Müller keek haar gastvrouw aan en begreep de onsamenhangende woorden van miss Stans- dale niet„er is toch niets met Sylvia gebeurd „Dat is het juist", ging miss Stansdale voort. „Helen zegt dat ze er eerst niet over schrijven wilde, maar ze kan heMoch niet voor zich houden Sylvia is verdwenen, ontvoerd, en..." „Ontvoerd Rosa sprong op, ging op miss Stansdale toe en keek haar ongeloo- vig aan. „Ja. Een afschuwelijke man heeft haar meegenomen, zij weten niet hoe en kunnen zich niet begrijpen hoe, zegt Helen. Maar, wie die ellendeling ook is, hij heeft Sir Giles geschreven dat het kind niet terugkomt als hij niet een zeker kostbaar juweel krijgt. Het klinkt te vreeselijk om waar te kunnen zijn en Helen zegt dat Sir Giles gelooft dat het grootspraak van den man is en hij het kind toch niet doen zal..." „O, toch welviel Rosa ondanks zich zelf uit, „hij..." (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Onder alle takken van sport behoort het zwemmen de eerste plaats in te ne men. Niet alleen omdat het een uitste kende lichaams-beweging is, maar ook omdat het absoluut noodzakelijk is. Men zou kunnen zeggen, dat het hem, die niet kan zwemmen, ontbreekt aan een zintuig, een begaafdheid, ja zelfs aan een zijner ledematen. ALFRED DE SAUVENIèRES.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1