DONDERDAG 2 SEPTEMBER jjÊMEENTEBESTCuir MAIL-SHOES ZIJN NIET TE VERVANGEN •ff-No- 206 64e Jaargang 19.26 B1NNËNUND~ FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- rhlren f 2.20 per drie maanden. Franco door hei geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen t 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennisgeving, dat bij hun besluit van 30 Augustus 1926 aan de Bataafsche Import Maatschappij v.h. N.V. „Acetylena" te 's-Gravenhage vergun ning is verleend tot het vervangen van het bestaand ondergrondsch benzinereservoir van 2000 Liter door een van 4000 Liter in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A, no. 956, plaatselijk gemerkt Coosjs Buskenstraat. Vlissingen, 2 September 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP Engelands invoerverbod op vleesch. De rijkstuinbouwconsulent te Londen, ir. Gerritzen meldt, volgens Handelsberich ten, dat het invoerverbod op versch vleesch nog steeds een grooten invloed op de aan voeren ter Londensche markt heeft, speci aal van versch varkensvleesch. De juistheid der voorspelling van den minister van landbouw, dat de Britsche fokkers weldra in staat zullen zijn in de grootere behoefte van de Londensche markt te voorzien, mag om verschillende redenen worden betwij feld. In de eerste plaats omdat de aanvoe ren op Smithfield Market deze voorspelling logenstraffen. Wetende, dat Nederland in 1925 gedurende Juni, Juli en Augustus ge middeld 276 ton versch varkensvleesch per week aanvoerde, geven de volgende cijfers wel wat te denken. In Juni 1925 voerden Groot-Brittannië en Ierland 731 ton varkensvleesch en bacon ,te Londen kan en Nederland 728 ton. In Juni 1926 voerden Groot-Brittannië en Ierland 971 ton aan of 240 ton meer, en Nederland 126 ton of 602 ton minder. In Juli 1925 voerden Groot-Brittannië en Ierland 773 ton varkensvleesch op Smith- field-Market aan, tegenover Nederland 765 ton. In Juli 1926 Groot-Brittannië en Ierland 906 ton of 164 meer en Nederland nihil of 765 ton minder. Interessant zijn in dit verband de voor- loopige cijfers der Britsche landbouwsta- tistiek, de vorige week gepubliceerd. Op 4 Juni 1925 waren er in Engeland en Wales 2.644.000 varkens, waarvan 301.000 fok- zeugen. Op 1 Juni 1923 bedroeg het aantal varkens in Engeland en Wales 2.611.606 en op 1 Juni 1924 3.228.330. In die tusschen-periode bedroeg de pro ductie van varkensvleesch en bacon 274.000 ton daar op 1 Juni 1925 de varkensstapel 2.644.000 bedroeg en op 1 Juni 1926 2.200.200, moet de productie van vleesch en bacon minder zijn geweest, maar de cij fers ontbreken. Wij voerden in 1925 40.982 ton varkensvleesch in, gelijk aan ongeveer 15 van de eigen productie 1923/1924. Om het tekort dat door het wegblijven der aanvoeren van versch varkensvleesch uit Nederland ontstaat, aan te vullen, zou dus Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 26) „Nu kan ik met haar doen wat ik wil", overpeinsde hij toen hij naar huis wandel de zij zal haar mond houden over alles wat ik haar vertel zij zal als leem in mijn handen zijn. Zij is juist de vrouw die ik noodig heb, ik èlk opzicht en de kans om Tredman te treffen is schitterend. Als Rosa de zaak nu maar niet verprutst zal dat op meer dan een manier zijn. Als ik nu maar de zekerheid had dat de andere dood was." Een telegram lag op zijp schrijftafel en toen hij de woorden op het gele papier las, onderteekend Road, glimlachte hij duivelsch. ...Het geluk is wèl met mij", zei hij. „Met milde hand strooit het zijn gaven uit. Die redman zal zwaar boeten voor alles wat hij gedaan heeft, erger dan heur lief zal zijn. maar niet erg genoeg voor mij. Op meer dan één manier zullen wij quitte zijn VEERTIENDE HOOFDSTUK. Giles Tredman zat in de bibliotheek te schrijven, op zijn tafel lagen papieren op- pe"00Pt die betrekking hadden op zijn anagoed en op de voorbereidingen van zijn Een lijst van invitaties voor zijn iwehjksfeest lag bij zijn elleboog en hij g ïmiachte toen hij er naar keek. Het was on heerlijkheid te bedenken dat binnen hi" Pi?ar we^en z'j" mooie Grace voor altijd -^em ,zou komen tot de dood hen zou leiden. Verscheidene malen hield hij even riïLï1 i schr'jve" en liet dan zijn oogen alen langs de wanden van de bibliotheek nJVu-Verlor.en 'n zonnige toekomstdroo- Hij zag in die droomen Grace, zooals de varkensstapel in Engeland en Wales, het productiecijfer 1923/1924 als basis ne mend, met tenminste 15 van het ge middelde over die jaren, zijnde 2.919.968 stuks of met ongeveer 440.000 stuks moe ten toenemen, d.i. met 20 moeten ver meerderen. Naast de Engelsche productie komt echter de Schotsche en Iersche. Schotland had op 4 Juni 1925 154.200 var kens. Noord-lerland had op 4 Juni 1925 112.412 varkens, waarvan 10.814 fokzeu- gen, op 4 Juni 1926 158.353 varkens, waar- va^ J6.500 fokzeugen, d.i. een toeneming van 40.9 in ee.n jaar. Voor den Ierschen Vrijstaat staan over 1925 geen gegevens ter beschikking, maar uit cijfers voor 1924 valt af te leiden, dat daar ongev. 1.600.000 varkens moeten zijn. Groot-Brittannië en Ierland hadden in 1925 te zamen 4.505.000 varkens. Als wij nu zien, dat in Noord-lerland in 1925/26 de varkensstapel met 40.9 ver meerderde, dan zou bij een dergelijke toe neming over Groot-Brittannië en Ierland binnen een half jaar de achterstand in de aanvoeren tengevolge van het invoerverbod kunnen zijn ingehaald. Wij moeten echter niet uit het oog verliezen, dat de Britsche havens voor versch vleesch gesloten blij ven, weldra de aanvoeren van bacon zullen toenemen en hePaantal Britsche en Iersche varkens voor dat doel bestemd, zal afne men. Uit de marktberichten blijkt echter, dat na bijna drie maanden nog weinig in vloed merkbaar is van het invoerverbod op den aanvoer van versch Britsch var kensvleesch op de Londensche markt, en het moet worden betwijfeld of werkelijk voor Kerstmis van eenige wijziging in de zen toestand sprake zal zijn. De Vleesch- handel voorziet dan ook, dat in September een groot tekort aan aanvoeren zal ont staan, daar in die maand de vraag weder om groot wordt. De inbraak in het Kon. Paleis te Amsterdam. De recherche-lijst van de politie bevat thans een opsomming van de voorwerpen, welke bij de inbraak in het Koninklijk paleis te Amsterdam, in den nacht van 26 op 27 Augustus, zijn ontvreemd. Zij zijn een officierskruis in de orde van Oranje- Nassau, een bronzen medaille van inhuldi ging «Koningin, een zilveren medaille van het huwelijk der Koningin, een zilveren medaille van het 25-jarig huwelijk der Ko ningin, een officierskruis van de Wendische Kroon van Mecklenburg-Schwerin, een of ficierskruis van het Legioen van Eer, een officierskruis van de Gekroonde Valk van Saksen Weimar, een officierskruis van Pe ter Frederik van Oldenburg, een comman deurskruis van de Kroonorde van België, een commandeurskruis van Danebrogs van Denemarken, een commandeurskruis Sint- Olofs Orde van Noorwegen, een comman deurskruis in de Wasa orde van Zweden, een commandeurskruis van de Heilige Schat van Japan, een commandeurskruis in de Kroonorde van Pruisen, een commandeurs kruis van de Hendrik de Leeuw van Bruns- wijk, een gouden Kamerheer sleutel en eenige stukken goud borduursel. Een eigenaardige toestand. Op 31 Augustus liep het contract der gemeente Breda met het Alg. Afdeelings- ziekenfonds af, zoodat zich het eigenaar dige geval voordoet, dat de Bredasche stadsarmen van gemeentewege van dien datum af zonder geneeskundige verzorging zijn. In geen enkel opzicht hebben bij de reorganisatie van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst Burg. en Weth. over leg gepleegd met den kring Breda van de Maatschappij tot bevordering der genees kunde. Gevolg daarvan is o.m. geweest, zegt het „Hbld." dat in October jl. de bei de gemeente-geneesheeren zijn ontslagen. Nu echter de stadsarme patiënten van gemeentewege geen geneeskundige hulp kunnen bekomen, heeft ondanks alles de kring Breda besloten gedurende de eerst volgende week deze stadspatiënten op ge lijken voet als in het vorige jaar hulp te verleenen. Burg. en Weth. hebben dus thans nog enkele dagen tijd om het drei gend conflict met den kring Breda tot op lossing te brengen. Het werk aan de Rotterdamsche bruggen. Het groote sjouwkarwei aan de hefspoor- brug te Rotterdam is uitgesteld, voorloopig tot Zaterdag 26 September a.s. Was er eerst sprake van, in het begin van de vol gende maand de twee, elk 150.000 K.G. wegende hoofdleggers van de hefbrug met behulp van de bokken van de firma van der Tak op hun voorloopige plaats tusschen de torens in te brengen, thans is dit werk tot het einde van de maand verschoven met het oog op allerlei bezwaren, welke zich r.og voordoen. De hoofdleggers zelf zijn echter al lang kfaar en liggen aan de werf van de „Gute Hoffnungshütte" te Walsum, voor het transport gereed. Ondertusschen gaat het werk aan de spoorbrug toch verder. De Hollandsche be- tonma'atischappij is, onder groote belang stelling van het publiek, beton aan 't stor ten in de bekisting in den zuider heftoren. Van de schuit in de Koningshaven gaat de emmer telkens een 60 M. de hoogte in, wat velen gelijk gezegd tot kijken noopt. Ter plaatse waar de oude Koninginne- brug lag, is de firma van der Tak druk be zig met de opruiming van wat er aan land- hoofden en pijlers is overgebleven. Groote kwanta hardsteen en metselsteen zijn al losgemaakt en de gietijzeren wachthuisjes enz. worden met zware mokers tot ijzer voor den smeltoven geslagen. Met dynamiet is men nog niet bezig. Eerst als men 't niet meer zoo kan, voor namelijk onder water, waar groote beton- fundamenten moeten worden vernield en weggevoerd, alvorens men kan beginnen met het wegruimen ook van een groot aan tal heipalen, zal men dynamiet gaan gebrui ken. Voorloopig overzicht van het weer in Augustus. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt deelt het volgende mede Voor Maastricht was de gemiddelde •cchtendtemperatuur 1.2° beneden normaal, voor de overige vier hoofdstations vrijwel normaal (0.2° beneden tot 0.3° boven nor maal.) In de 3 dekaden waren, gemiddeld over de 5 stations, de afwijkingen resp. 1.7° onder, 0.1° boven en 0.8° onder nor maal. De gemiddelde maxima 0.8° boven normaal. De regenval was over het grootste deel van het land beneden normaal, in het Noor den 30 in het midden 25 alleen in Zeeland was de regenval boven normaal, ongeveer 20 en in Zuid-Limburg on geveer normaal. Het aantal uren met zonneschijn in de Bilt bedroeg 164, tegen 175 normaal. VLISSINGEN, 2 SEPTEMBER. De loonactie op de Kon. Maatsch. „de Schelde". Gisterenavond werd een reusachtig druk bezochte vergadering gehouden van de arbeiders, werkzaam aan de Kon. Maat schappij „de Schelde". Het woord werd gevoerd door de bestuurders der 3 samen- werke organisaties, nl. de Alg. Ned. Me- taalbewerkersbond, de Christ. Metaalbe- werkersbond en de R. Kath. Metaalbewer- kersbond. Besloten werd in samenwerking voor het geheele personeel de volgende voorstellen tot verhooging der loonen aan de directie van „de Schelde" over te leg gen Voor de loonen van 55 ct. per uur een verhooging van 3 tt. per uur, voor de loonen van 50 tot 54 ct. een verhooging van 4 ct., voor de loonen van 4149 ct. een verhooging van 5 ct., voor de loonen van 3040 ct. een verhooging van 6 ct. en voor alle arbeiders beneden 30 ct. een gemiddel de verhooging van 3 ct. per uur. De vergadering hechtte haar volle goed keuring aan dezé voorstellen. Een kranige prestatie. Een kranige prestatie mag zeker wel ge noemd worden, wat een vijftal leden der Vlissingsche Reddingbrigade, de dames I. Lauwereins, M. Bresser en de heeren C. G. L. Pillen, P. M. But en H Bode gisteren hebben verricht door de Schelde over te zwemmen. Reeds eergisteren hadden ze de P°g'ng gewaagd, maar door verschillende omstandigheden in verband met de hoogte van het water kon toen slechts een gedeelte van het traject al zwemmende worden af gelegd. -Gisterenmorgen is de groep heel in de vroegte, al roeiende en zeilende met 2 booten naar den overkant gedaan, waar om 9 uur van het 3e paalhoofd bewesten Bres- kens werd gestart en in- verband met stroom enz., gezwommen tot tegen de nieuwe haven, vanwaar de zwemmers zich richtten naar het roeiershoofd. Eenigszins te bejammeren is het, dat niet de geheele ploeg daar aangekomen is, maar de heer P. M. But had meer voorliefde voor het zgn. Eiland en dat hij zijn voorliefde niet misplaatst heeft, bleek wel op de wijze, waarop hij daar ontvangen werd, zoodat 't aan één der leiders, onder wier technische leiding en controle de tocht heeft plaatsge had, moeite kostte hen^mee te tronen naar de gastvrije woning van madame Lauwe reins, waar het heele groepje nog eenige gezellige oogenblikken sleet. De vier an deren zijn, zooals gezegd, aangekomen aan het roeiershoofd, waar ze door de vrien delijke hulp van het personeel aldaar, ge reinigd zijn, o.a. van het, vet, waarmee zooais bekend is, het lichaam bedekt wordt voor zoo'n tocht. Lekker als kip en zoo goed als niet vermoeid ziin de deelnemers, gelijk boven is gezegd, nog eenige oogen- blikken gezellig samengebleven. Deze vijf, die onder toezicht der heeren L. van der Steen en H. A. Bresser den tocht hebben volbracht, hebben daardoor voor zichzelf heel wat praktijk en oefening opgedaan. Volledigheidshalve voegen we er bij, hoe wel de prestatie op den voorgrond staat, de tijden, die gemaakt zijn, vallen tusschen 2/2 en 3 uur. Gemengde Zangvereeniging. De Gemengde Zangvereeniging zal onder leiding van haar nieuwen directeur, den heer Jan Kuiler, Maandag 13 September, des avonds 8 uur de repetities beginnen, welke iederen Maandag in het Concertge bouw worden gehouden. In studie zal worden genomen het „Weihnachts-Oratorium" van Bach. De vereeniging lou gaarne haar ledental nog zien uitgebreid en zij die lid wenschen te. worden, kunnen zich aanmelden bij den secretaris, den heer H. P. Siegers, Boule vard de Ruyter 38. Onbestelbare brieven. Lijst van aan het postkantoor alhier in de 2e helft der maand Augustus terugont vangen brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland De Bruin, Vlissin gen W. de Bruin, Vlissingen mej. L. ten Hove, Vlissingen mej. N. Schonis, Am sterdam. Briefkaarten binnenland Gerrit Baars, Vlissingen mej. Teema Femenga, Schier monnikoog P G. Gillese, W. v d. Graaf, Den Haag mej. M. C. Haket, Bilt- hoven Johan v. Luyt, Vlissingen Anna Alleenverkoop JACQ. PLOUV1ER. zij zich bewoog in iedere kamer van het huis en waarvan hij zooveel hield hoe zij gasten zou ontvangen in zijn statige ont vangkamer, hoe zij aan het hoofd van de tafel in de eetkamer zou zitten, hem in de bibliotheek zou helpen, hoe zij belang zou stellen in alle aangelegenheden van het landgoed, al zijn lief en leed zou deelen. De vrouw, waar hij van hield belichaam de al zijn idealen en Grace was voor hem het meest volmaakte type van een vrouw. Hij wist zeker dat haar ziel net zoo mooi was als haar lieve mooie gezicht en haar schijnbare koelheid bescfiouwde hij als een uiting van kieschheid' en bescheidenheid. In zijn oogen was zij zoo volmaakt als een menschelijk wezen maar wezen kon en al leen de idee dat er iets op zijn afgod aan te merken zoy zijn, leek hem al heilig schennis. Zelfs de koele manier waarop ze Sylvia tegemoet gekomen was, schokte zijn geloof in haar niet. Zij was geen kinderen gewend, zei hij tegen zichzelf, het was mis schien wel heel natuurlijk dat ze een klein beetje jaloersch was op iemand, waar hij van hield jaloerschheid kan ten slotte best met een groote liefde gepaard gaan. Zoo vergaf hij haar, maar geen enkel oogenblik viel er een schaduw op haar lief lijkheid. Met een zucht wierp hij zijn droo men van zich af en trok een stapel papieren naar zich toe, vastbesloten om het verdere van den middag zijn gedachten geheel op zijn zaken te concentreeren en niet weer aan Grace te denken tot theetijd wanneer hij met Sylvia een wandeling door den tuin zou gaan doen. Het was nu een dagelijkschë gewoonte geworden dat hij met Sylvia een kijkje ging"nemen in de kassen, de groente bedden inspecteerde en naar de rozenknop pen, die op het punt stonden open te sprin gen, ging kijken, en de aardige vragen en de fantasieën van het kind amuseerden haar voogd niet alleen maar hij begon er zich bij voorbaat al op te verheugen. „Zij is zoo'n lieve, kleine schat -en haar gedachten zijn net zoo goed en lief als haar kleine snuitje", peinsde hij en hij besloot zich nu toch werkelijk geheel aan zijn za ken te gaan wijden. Maar plotseling ging de deur van de bibliotheek open en Miss Helen kwam binnen. Zij zag er bleek en geagiteerd uit er was een angstige uit drukking in haar gezicht en zij keek de groote kamer zenuwachtig rond. „Is Sylvia hier zei ze zonder zich te excuseeren over haar plotseling binnenko men. „Hebt u Sylvia gezien „Sylvia gezien Neen hoor". Giles keek het kleine dametje verbaasd aan „Waar om kunt u naar Sylvia vragen „Omdat ik haar nergens vinden kan." Miss Helen was buiten adem en erg opge wonden. „Wij zitten gewoonlijk om dezen tijd in den tuin, omdat het er zoo heerlijk koel is, daar bij het water. Ik lees haar voor en zij werkt. Direct na het koffie drinken is ze uitgegaan met haar hand werkje en haar poppen en ik zou later bij haar komen als ik met mijn brieven klaar was. Maar... zij is er niet... O Sir Giles, zij is er niet Miss Helens opgewondenheid verwonder de Giles Tredman. „Maar waarom bent u daar zoo opge wonden over vroeg hij vriendelijk. „Zij zal waarschijnlijk een ander plekje gevon den hebben in den tuin. Zij heeft toch niet juist precies op dat eene plekje te zitten „Neen, neen, natuurlijk niet, maar O Sir Giles, u begrijpt mij niet. Ik zou u toch niet lastig gevallen hebben als ik haar alleen op die plaats niet gevonden had, in het prieel bij de rivier. Maar we kunnen haar nergens vinden." Miss Helen's stem begon te tril len, de angst in haar oogen, die vol tranen stonden, pakte Giles plotseling aan. Hij duwde zijn stoel achteruit en stond op, ter wijl hij uitriep „Wat bedoelt u, miss Stansdale Sylvia moet toch in het huis of in den tuin zijn en zelfs als zij het park ingegaan is, is ze toch nog veilig. Dat is toch niet zoo erg." „Dat zei ik ook tegen mezelf in 't eerst, maar nu ben ik angstig. Ik weet niet waarom, maar ik ben angstig. „Giles pro beerde haar angst weg te lachen met een grapje, ze had zeker detectiveromans ge lezen Maar toen hijzelf het huis en den tuin van achteren naar voren onderzocht had, toen de bedienden en staljongens naar alle richtingen gestuurd waren en zonder resultaat terugkwamen, kwam er een ern stige, angstige uitdrukking in zijn gezicht. Hij en Miss Helen waren eerst naar de plek gegaan waar de gouvernante en het kind den middag hadden willen doorbren gen, in het prieel bij de rivier, die tusschen den tuin en het park stroomde. Het was een idiaal plekje op een zomerdag, met het zachte gekabbel van het water, het blader geritsel van de boomen aan den oever, die koelte en frischheid brachten. De hitte blakerde de weilanden, waar roodachtige zuring en groote margrieten tusschen het gras groeiden. Vergeet-mij-nieten weer spiegelden in het water gele irissen ston den in groote bossen aan weerskanten van het water en de zoete guren van de weide hingen in de zoele lucht. In den tuin en de weilanden kwetterden en schetterden de vogels, maar in het tuinhuis was het zoo stil, dat het de man en de vrouw, die zwij gend rondkeken, angstig om het hart werd. In het midden op de tafel lag het boek, waaruit Miss Helene Sylvia had willen voorlezen op de stoel zaten stijf met hou terige armen en beenen een rij poppen, al Sylvia's vertroetelde schatten, die al haar lief en leed met haar deelden. Naast hen lag een van Sylvia's handschoenen, die Miss Helen alle met een onderdrukten snik op nam. „Ziet u, het kind heeft er nog aan ge dacht haar handschoenen mee te brengen. Ik zei tegen haar dat ze ze niet zou ver geten, omdat ze na theetijd nog wat in den tuin wilde werken. Wij wilden hier thee Maas, Leiden mevr. v. d. Meiden, Den Haag mej. R. en M. de Vind, Rotterdam. Brieven buitenland M. van Gorp, Grand Rapids mevr. H. Hertz Spring, Oford. Briefkaarten buitenland: mevr. A. Mar cus, Duren Rheinl. mevr. Slooves, Hanno ver fam. L. van der Steen, Ostende-; miss L. Wallens, N Y. C. (U.S.A.) Voordracht voor waterbouwkundige. Op de voordracht voor waterbouwkun dige aan het waterschap van de 30 ge meenschappelijke polders op Texel, staan de volgende alfabetisch gerangschikte per sonen (waaronder 5 Zeeuwen) uit 80 sol licitanten L. J. Elenbaas, te Poortvliet; J. J. Kramer, te Zaandam Nicolai, te De Kooi J. van der Peil, te Monnikendam W. Vader, te Vlissingen; J. M. van de Voor de, te Ewijcksluis. Abdij-concert. Het Middelburgsch Muziekkorps zal Zon dag a.s., des morgens van 8 tot 9 uur, on der leiding van den heer Joh. H. Caro, een concert van geweide muziek geven in de Abdij te Middelburg. De autobusdienst MiddelburgVeere. De gemeenteraad te Veere had besloten subsidie te verleenen aan den autobus dienst Middelburg-Veere onder voorwaarde dat tienrittenboekjes zouden worden be schikbaar gesteld. Ged. Staten hebben te gen deze voorwaarde bezwaar gemaakt en de gemeenteraad heeft nu besloten deze be paling in te trekken, maar er voor in de plaats te stellen dat het tarief Zandijk-Mid- delburg op 30 cent wordt gebracht. De onregelmatigheden te St. Philipsland. Dinsdag heeft de gemeenterad te S\ Philipsland vergaderd onder leiding van wethouder A. van Dijk, om een beslissing te nemen wat er gebeuren moet met den gemeente-secretaris-ontvanger en den ka- demeester, beide betrokken bij de onregel matigheden, naar aanleiding waarvan de burgemeester tegen 1 October a.s. zijn ontslag genomen "heeft. Onder de ingekomen stukken was een brief van den waarnemenden Commissaris der Koningin in Zeeland, meldende dat met ingang van dien dag den burgemeester een maand verlof gegeven was. In deze zitting werd aan de orde ge steld de vraag of de gemeente-secretaris al of niet gehandhaafd kon worden. Burg. en Weth. waren het niet eens kunnen wor den en lieten het aan den raad over met een voorstel te komen. De heer L. J. van Nieuwenhuyzen stelde namens den geheelen raad voor hem te handhaven als gemeente-secretaris. Tegen stemde de heer A. A. van Nieuwenhuyzen. Deze nam geen genoegen met het besluit van den raad en zou alle middelen te baat namen om den secretaris te laten straffen. Hij wilde een accountantsonderzoek of een onderzoek van de justitie. De heer L. J. van Nieuwenhuyzen wees er op dat de vorige spreker met dit stand punt in conflict kwam met Ged. Staten, die hun advies terzake hadden gegeven. Bo vendien staan de wethouders zelf schuldig en pok de raad. EÊurg. en Weth. stellen nu voor den se cretaris als gemeente-ontvanger te schor sen voor een jaar en het ambt van secre taris en ontvanger te scheiden,waarmede de heer J. van Strien zijn instemming betuig de. De heer L. J. van Nieuwenhuyzen meende dat ontslag veel onkosten mede brengt voor de gemeente, evenals schor sing. Hij stelde voor, mede namens drie der overige raadsleden, den ontvanger een fi- nancieele straf op te leggen hij wordt benoemd met een proeftijd van een jaar en hij stort in de gemeentekas een bedrag van 3600, een bedrag dat ongeveer over eenkomt met de vast te stellen schade, die de gemeente geleden heeft ten gevolge van zijn knoeierijen gedurende vele jaren. De verschillende nevenfuncties zal hij moeten neerleggen en de bijdrage, die de gemeente geeft voor een ambtenaar ter secretarie zal hij zelf moeten betalen. Gaat hij hiermede niet accoord dan wordt hij ontslagen. Dï heer L. J. van Nieuwenhuyzen verlangde drinken het is voor Sylvia een feest, zij vindt het een soort picnic en nu heeft ze er niets aan." Miss Helen's woorden eindigden weer in een snik en toen ze naast de onbe heerde rij poppen ging zitten barstte ze in een zóó wanhopig schreien uit, dat het Giles aangreep. „Kom, kom, Miss Stansdale", zei hij en legde zijn hand op haar schouder, „Maak u zich niet zoo overstuur. Misschien is Sylvia verdwaald in het park. Er zal heugch wel een eenvoudige verklaring voor haar verdwijnen te vinden zijn. Kinderen worden in den tegenwoordigen tijd niet meer gestolen en alle menschen in de buurt kennen Sylvia zoo goed." „Ja en ze houden allemaal van haar", snikte Miss Helen, die haar oogen afdroog de met een verfrommelde natte zakdoek en nog eens het leege zomerhuis rondkeek iedereen houdt van die schat. Zij heeft zulke lieve manieren. Zij is vol liefde voor alles en iedereen. Die arme Grootmoeder Partrid ge uit het armenhuis zei gisteren nog tegen me Gelukkige man die dat kleine dametje voor zich winnen kan als ze eenmaal zoo ver is." Niettegenstaande zijn angst moest Giles toch even lachen. „Het is wel nog vroeg genoeg, om nu al te denken aan Sylvia's aanstaanden man en... maar, als ze "doorgaat zooals nu, heeft Grootmoeder Partridge gelijk. Eens zal ze een schat van een vrouw zijn voor een ge lukkige man en dan moet ik mijn meisje missen." „Maar waar is ze nu Miss Helen sprong op. „U vindt mij misschien dwaas om zoo'n drukte te maken, maar ik heb het gevoel, dat ze niet in het park verdwaald is. Daarbij, waarom zou ze verdwalen Ze is nog nooit alleen zoover weggegaan. Het maakt mij zoo angstig." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1