1000 150 100 25 idagsblad WOENSDAG ïbericht .«-No. 205' 64e Jaargang 1926 lirgsche Maatschappij ml liiigave: firma f. VAN Of VELDE JrJalstraat 58-60, Vlissingen. lelef. 10. Postrekening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag on algemeen erkende Christelijke Feestdagen Kflfl d onn GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads-en Provincienieuws Een klein beetje doet heel veel. 31 Augustus 4926, Aanvoer 214 paarden L lagere runderen, 847 vette I ■htere kalveren, 194 vette I apen of lammeren, 47QI vlette koeien 4550,421/, I lossen 48, 43, 35 stieren I kalveren 72'/275, f" Melkkoeien 280420-1 -440; stieren 110-439 I [vaarzen 170225 werk! I slachtpaarden lOoll -225 veulens 20—28-f overloopers 25—40I 14 biggen per week 'eren 4665. leterstand 772.2 te Memel. 1 neterstand 744.0 te jar. 1 it 8en avond van I Sep. I tot matige Zuid-Oost®] lelijke of Westelijke wind Iwolkt. Droog weer, bt. I ide kans op onweer, I Auto's en Fietsen Iptember uur 1 8.19 2 8.16 3 8.14 4 8.12 er te Vlissingen hirer v.m. 9.34 10.58 12.06 12.55 n.m. 10.15 11.39 12.38 1.- END A Jrmakelïjkheden, Openbare Vergaderingen enz. lederen avond b ■ling, aanvang 8 uur. -1 1 Zaterdag- en Zondagmid'l Dagelijks bioscoop-voor» I avond 8 uur. Woenpjl fdag- en Zondagmiddag I lederen avond Soirée i Zaterdag en pe, 3/2 uur. y en Vrijdag Afternoon- Imina. lederen avond I jmte, 8 uur. Zaterdag- en Zondag- fdancing, 3 uur. lab'aret, 8 uur. |T EN UITGEBREIDI Courant" verkiijgbaail >.S76 per 3 maanden,I bonné's der courant a in zestien bladzijde#,! en boeiende lectuur. agen, ■kan meer rd weekblad. de meeste illustraties] )e prijs echter van ons ysblad llechts evering Izijdige inhoud de vei-1 |de bladen schitterend boeiende vervolg1®' humoristische ensaty-l len, damrubriek, gezel-1 'root en klein. 0 KUNNEN GRATIS \ALD. pp een best pN-AMEUBLEMENT Eebruikt, en nog een® neubelen. j Bureau „Vliss. Courant op een goed onderhoud'' l-nuis met buis en,F 1 benevens een Optintu5 aaf f 7.50. - Badhuisstraat 49 bove" I en -Middelb.-f- schengelegen plaatsen. PER VAN PASSAGIERS, UEDEREN EN VEE. V.Midd- V. R - v.m.uurv.nt*| 8 8 [eptember lag 1 dag 2 3 4 ■formafciën te bekomen- Iv.h 18. 9 icien re vn H.V. TwWfa Erven G. I.T'HÜl VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6,10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. (IUU een ongeluk. (|UU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. SCHIETOEFENINGEN TE HELDER. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 2, zoo noodi» op 3 September a.s. schietoefenin gen zullen worden gehouden van het fort Erfprins en met een batterij nabij den vuurtoren aanvangende 9 uur yoormiddag. Onveilig is de zee van die werken in de richtingen Noord tot West tot op een af stand van 6 K.M. van Erfprins. Op de dagen, dat geschoten wordt, zal op Erfprins een roode vlag worden gehe- SChen die pa afloop van de schietoefening uordt' gestreken. Vlissingen, 1 September 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Dankbetuigingen voor verleende Koninklijke onderscheidingen. De grootmeester van het Huis van de Koningin en de chef van Hr. Ms. Militaire Huis maken bekend, dat H. M. tot haar leedwezen in den vervolge niet meer in de gelegenheid zal zijn, mondeling dankbetui gingen voor door H.M. verleende onder scheidingen in ontvangst te nemen. Aan hen, die H.M. dank wenschen te betuigen, wordt in overweging gegeven, zulks schrif telijk te doen. Internationaal congres voor reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken. Van 6 tot 11 September wordt te Amster dam het derde^ internationaal congres voor reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongeluk ken gehouden. Uit het programma kunnen wij over dit congres het volgende mede- deelen. Maandagmiddagofficieele opening, waarna des avonds het gemeentebestuur van .Amsterdam een maaltijd aanbiedt. Dinsdag 7 September Algemeene ver gadering en sectievergaderingen eind- wedstrijd 's avonds receptie, aangebo den door dr. C. B. Tiianus in diens woning Heerengracht 460. Woensdag 8 September sectievergade ringen en demonstratie spoorwegongeluk. Donderdag 9 September 's morgens sectievergaderingen 's middags (waar schijnlijk) demonstratie van vliegtuigen uit verschillende landen voor het vervoer van zieken en gewonden 's avonds feestavond met vertooning van films 'op het gebied van het reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken. Vrijdag 10 September 's morgens ver trek (ongeveer om 8.30 uur) met extratrein van Amsterdam naar Hoek van Holland demonstratie van het redden bij schipbreux aan de kust (met behulp van vliegtuigen) boottocht met noenmaal naar Rotterdam •s middags officieele ontvangst met thee op het stadhuis door het gemeentebestuur van Rotterdam, vertrek (per trein) van Rot terdam naar Scheveningen 's avonds of ficieele receptie door de regeering in de re sidentie. Zaterdag 11 September (te 's-Gravenha- ge) 's morgens autotocht voor de dames r.aar Westland en Delft, algemeene verga dering en sluitingszitting. Autotocht door de omstreken van 's-Gravenhage. Officieele ontvangst door het gemeentebestuur in hotel „De Witte Brug" te Scheveningen s avonds galamaaltijd in het Kurhaus te Scheveningen. Cabaretvoorstelling. Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEV. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 25) DERTIENDE HOOFDSTUK. »Ik zal met haar doen wat ik wil". »Voor een man van de wereld zooals ik, is het een laadsel waarom u zich ooit met men jongen verloofd hebt. Vergeleken met u is Sir Giles Tredman immers een jongen, ut wilt u anders beweren »,Dat zal ik niet doen. Toch blijft het een «eit, dat ik met hem verloofd ben en van P'an ben over vijf weken met hem te trouwen." dat wel zoo zeker Hermann Mül- ler boog zich voorover in de clubfauteuil mi raakte schijnbaar zonder opzet Grace's and aan, die in haar schoot lag. Zij bloos- oe en trok haar hand weg, maar haar toon vas eenigszins onzeker toen zij antwoord- e.: „Ja, dat spreekt vanzelf. Ik ben met Nn mtzet bezig". uw uitzet?" Hij nam haar met zijn l oogen ^an voeten VP- ,Jk heb altijd een goede kijk gehad op amestoiletten. Misschien Jcan ik u een goeden raad geven".- l,ln.e in mrs, Cardew's zitkamer dien laa"* ^race leunde achterover in m een houding waarvan ze wist isnn flatteus was. Ze droeg een wP J1 Yan lichtblauwe dunnen stof, die haar J Onder goed klppHrfp i-to Hpnr vprlinnff. de Hp1 i "°ed kleedde J cte kleur verhoog- ttMnt g van kaar 00 gen en deed haar haa„ noS blanker schijnen. Müller zat naast lwar, znn Hnni.n. u„ntA xa lA z,ln donker hoofd tegen een rood zich a geJeUnd.z'ïn °ogen verzadigden de de buitengewone schoonheid van trelelr°UW en ee.n Slirnlach gleed over zijn en, een glimlach, die iets spottend- Scheepvaartbeweging. Gedurende de maand Augustus kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 2263 sche pen, metende 3.105.280 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 1542 schepen met 2.129.944 netto reg. ton. in Augustus 1925 kwamen den Nieuwen Waterweg' binnen 1367 schepen, metende 1.967.099 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 1022 schepen, me tende 1.503.308 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Nieu wen Waterweg 12.544 schepen, metende 18.430.995 netto reg. ton, vorig jaar 9283 scheper# metende 13.646.656 netto reg. ton Rotterdam 8958 schepen, metende 13.558.542 netto reg. ton, vorig jaar 7458 schepen, metende 11.151-726 netto reg. ton. Het vlaggen van gemeentewege op Koninginnedag. In de Maandag onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer W. van der Sluis, gehouden vergadering van den raad der gemeente Goor is met 6 tegen 4 stem men aangenomen eèn voorstel van het soc.-dem. raadslid H. Boswinkel om ter gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin niet te vlaggen. De „N.R.Crt." deelt omtrent deze beslis sing hef volgende mede De soc.-dem. burgemeester had vooraf de volgende rede uitgesproken Het wil mij toeschijnen, dat' in de eerste plaats de vraag moet worden beantwoord, wie bevoegd-is, te beslissen over de vraag of er al of niet van gemeentewege zal wor den gevlagd. Ik merk op, dat er ten deze van regee- ringswege niets is voorgeschreven mij is althans geen Kon. besluit en geen aan schrijvingen dien geest bekend, zoodat dus los van de inzichten der hoogere autoritei ten, een beslissing kan worden aangeno men. Die beslissing moet, naar 't mij voor komt, worden genomen door den raad. Niet door den burgemeester, niet, door het col lege van Burg. en Weth., maar door den raad, die aan het hoofd staat van de ge meente en als hoogste gezaghebber de be schikking heeft over alle gemeente-eigen dommen. Het is de gewoonte, dat in de gemeente Goor op 31 Augustus van gemeentewege wordt gevlagd. Er is, vergis ik mij niet, sinds menschenheugenis in deze gemeente gevlagd, wanneer het staatshoofd jarig was. Wanneer met deze gewoonte zal worden gebroken, dan is het aan den raad, zijn wensch daartoe kenbaar te maken. Wan neer de burgemeester op eigen houtje van die gewoonte zou afwijken, zou dat, naar het mij toeschijnt, van weinig democratisch besef getuigen. Ik zou een dergelijke han deling Voelen als onbehoorlijk. Wanneer de raad als hoogste lichaam in deze gemeente zich uitspreekt voor vlaggen, zal ik dat besluit eerbiedigen en last geven, van ge meentewege de vlag uit te steken. Mocht echter de raad het voorstel van den heer Boswinkel aannemen en zich dus uitspre ken voor niet-vlaggen, dan zal die wensch door mij worden geëerbiedigd en zal er van gemeentewege niet worden gevlagd. Ik meen in deze niet anders te kunnen en te mogen zijn dan de uitvoerder van 's raads besluiten. Intusschen stel ik er prijs op, den raad mede te deelen, hoe ik zelf over deze aan gelegenheid, die ik niet zeer gewichtig acht, denk. De Koningin, die verjaart, is het Neder- landsche staatshoofd. triomfeerends had en tegelijkertijd iets cy nisch. Deze man kende niets voor niets zijn wereld en bovenal de vrouwen Tegenover een vrouw van het type van Grace kon hij nauwkeurig berekenen hoe hij een vlotte familïairiteit kon laten over gaan in een vrijpostigheid, die aan bruta liteit grensde hoe ver hij moest gaan met zijn vleierij voor hij het vogeltje in den strik had, „Ik heb zelf voldoende verstand van toi letten", antwoordde Grace met haar kou den lach, maar onder haar oogleden wierp zij een blik op haar bezoeker, die in.tegen spraak met dien lach was. „U kunt toch niet zeggen, dat deze japon me niet staat". Zij ging rechtop zitten en keek hem vol aan, met iets uitdagends in blik en gebaar. „U ziet er schitterend uit", antwoordde hij langzaam, terwijl hij haar weer van het hoofd tot de voeten opnam, „ik zou geneigd zijn te zeggen, veel te schitterend om u zelf te vergooien aan een soldaat, aan een landedelman. Hoe bent u daar toch toe gekomen Hij liet zijn heerschzuchtigen, ietwat bru ten toon varen hij boog zich weer naar haar toe en legde zijn hand op de hare. „Dat is ten slotte mijn zaak", zei ze, maar zij had haar stem niet meer geheel in bedwang en ze keek hem niet meer zoo uitdagend aan. „U wilt mij toch zeker niet probeeren wijs te maken dat u werkelijk van hem houdt Er was iets liefkozends in Miiller's stem, zijn hand drukte de hare stevig „u wilt mij toch niet wijsmaken dat u verliefd op dien jongen bent Was het door den druk van zijn hand, was het door de plotselinge teederheid in zijn stem, Grace was zich er niet bewust van, maar zij was gedwongen hem recht in het gezicht te kijken een vaag glim lachje kwam om haar' mond +oen zij zijn veelbeteekenenden blik ontmoette. Zij is dat geworden op volkomen wettige wijze. Zij regeert volkomen constitutioneel. Ieder zal dit erkennen, ook hij, die overi gens aan een republikeinschen staatsvorm de voorkeur geeft. Desondanks is de geestdrift» van de socia listen voor het Nedérlandsche staatshoofd niet4 groot, bij velerf zelfs beneden het vriespunt Vraagt men, hoe dat te verklaren is, dan meen ik, dat de schuld moet worden ge zocht bij hen, die het Koningshuis hebben misbruikt, in hun propaganda tegen het so cialisme. Dat' is zoo geweest van het oogen- blik af, dat het socialisme in Nederland naar voren kwam. Ik mag hier herinneren aan het refrein van het oude lied Domela moet zakjes plakken, Leve Willem III. Ik denk hier o.a. aan 1903, toen de be strijders van het socialisme de Koningin de woorden in den mond legden misdadige woelingen, een uitdrukking, die gevoeld werd als onredelijk en die aan de gees.- drift van het Koninklijk. Huis niet bevorder lijk was. Ik moge hiér herinneren aan de laatste dagen van 1918, toen zekere politie ke partijen het staatshoofd meevoerden in haar propaganda tegen de moderne arbei dersbeweging. Men kan dit toejuichen of betreuren, maar het is nu eenmaal een feit, dat men een steeds groeiend volksdeel van het Ko ningshuis heeft verwijderd. Het is denkbaar, dat eenmaal de tijd komt, dat het Koninklijk staatshoofd in Nederland kan worden gezien als staats hoofd en als staatshoofd alleen. Ik meen zelfs te hebben opgemerkt, dat de ontwik keling zich in deze richting beweegt. Zoodra dat het geval is, zal mijn advies luiden steekt de vlag uit. Thans moet ik tot mijn leedwezen adviseeren steekt' ze niet uit. Het mooie weer. De weerkundige medewerker van „het Vad." schrijft Het mooie weer der laatste dagen, dat voornamelijk gekenmerkt is door wind stilte of zwakken Oostelijken wind, hebben wij te danken aan het .gebied van hoogen druk, dat sedert Donderdag zich over ge heel West- en Midden-Europa uitbreidde, nadat de depressie in het Noordoosten was afgetrokken. Hij brengt ons een verlenging van den zomer, die zeker overal welkom zal zijn. Zaterdag kwam de hoogste baro meterstand van even boven 771 m.M. voor, daarna een geringe daling, terwijl Zondag morgen de wind naar het Oosten was ge draaid en de wolken op grootere hoogte een Zuid-Oostelijken luchtstroom aanwe zen. Jaren geleden heeft de Duitsche mete oroloog W. J. van Bebber een studie ge maakt van de gebieden van hoogen druk, welke over Europa voorkomen, een studie, waarvan de uitkomsten nog altijd van be lang zijn voor de weersverwachtingen. Enkele uitkomsten mogen hier in herinne ring worden gebracht. Van Bebber heeft gevonden, dat in den zomer, in de maan den Augustus en September, dit gebied van hoogen druk het meest voorkomt boven Centraal-Europa, anders boven het Zuid westelijk en Zuidelijk gedeelte. Dit is ook thans met het heerschende gebied van hoo gen druk het geval. De gemiddelde duur van deze ligging is ongeveer twee dagen. Het meest verplaatst het gebied van hoo gen druk zich dan naar Zuidwest- en Zuid- Europa, waar het dan ook gemiddeld twee dagen lang stand houdt, in vele gevallen blijft het gebied van hoogen druk lartger „Ik... ik geloof niet dat ik verliefd ben", zei ze, „het bezit van een hart is een twij felachtig genoegen". „Maar een titel en een groot landgoed is géén twijfelachtig bezit, wel Dat ben ik met u eens", en Müller leunde na deze be- leedigende opmerking weer achterover in zijn stoel en keek naar haar blozend gezicht met spottende oogen. „U bent niet de soort vrouw dat genoeg heeft aan de adoratie van- een jongen", ging Müller voort voordat zij eén woord in het midden kon brengen „u hebt een man noodig, die zoowel uw meester is als uw slaaf „Werkelijk antwoordde zij opgewon den, terwijl zij opstond en verontwaardigd op hem neer keek, zooals. hij juist gewild had. „Heusch waar Een man die mijn meester is Ik zou wel de man willen vin den die meester was over mij „U zou niet ver behoeven te zoeken...". Müller heesch zich uit zijn stoel omhoog met een kwasi-onverschilligheid, die aan verveling deed denken. „Ik heb u noodig en ik ben gewoon te krijgen wat ik wil hebben wil en hoe eerder u een eind maakt aan die dwaze verloving met Sir Giles, hoe beter." Als in een plotselinge openbaring zag ze de fijne persoonlijkheid'van Giles, zijn heele wezen van werkelijk edelman voor zich, maar er was iets in de suggestieve brutaliteit van den forschen, donkeren man die daar als een hoogen, sterken muur voor haar stond, dat verwant was met de geraffineerde gemeenheid, die onder het masker van haar delicate schoonheid slui merde. En ofschoon ze zich van Müller afwendde en schamper lachte, voelde ze een huivering door zich heen gaan en een gevoel van opluchting dat ze niet thuis kon brengen kwam over haar. „De trouwdag is vastgesteld, de uitzet besteld, u praat onzin", zei ze. „Uw trouwdag kunt u afzeggen, uw dan het aangegeven aantal dagen liggen, maar een duur van twee weken is zeer zeldzaam. Tusschen twee dagen en twee weken liggen echter heel wat mogelijkhe den. In het algemeen zijn zulke\ gebieden van hoogen druk veel meer stationair dan depressies, die gewoonlijk geregeld en vrij snel voorttrekken. Een gebied van hoogen druk blijft echter dikwijls dagenlang onbe wegelijk, maar een verplaatsing gebeurt dikwijls plotseling en zeer snel. In den regel is een weersverwachting, die afhankelijk is van een gebied van hoogen druk, moeilijk en onzeker. Komt er een depressie in het voor de weersverwachting belangrijke waarnemingsgebied, dan verkrijgt de me teoroloog meer houvast voor een goede weersverwachting. Gedurende de laatste dagen waren er evenwel weinig aanwijzin gen in het Westen en Noordwesten van depressies, dievandaar komende, het mooie weer zouden kunnen verstoren. Bij IJsland was een onbeduidende depressie, die echter, tot heden althans, niet door gekomen is. De verschijnselen van Zondag wezen veel meer op de kans van verstoring van een geheel anderen kant. De geregelde ba rometerdaling was in elk geval een aandui ding, dat ergens een depressie naderde. De richting van den bovenwind wees uit, dat het centrum van deze depressie in Zuid westelijke richting te zoeken is, hetgeen met de voorafgaande daling van de lucht- drukking boven de Golf van Biskaye aan waarschijnlijkheid heeft gewonnen. Het officieele weerbericht zal daaromtrent wel nadere gegevens brengen. Een storing van die zijde is echter voor- Ioopig van weinig beteekenis. Hoe de weersgesteldheid ook verder moge verloopen, het gebied van hoogen druk heeft ons zeldzaam mooie zomerdagen gebracht, als een vergoeding voor den voorzomer, die niet gunstig is geweest. Gemeentebegrooting van Rotterdam. Burg. en Weth. van Rotterdam hebben de gemeentebegrooting voor 1927 bij den raad ingediend. Er blijkt uit,, dat het batig saldo over 1925 bedraagt 843.000. Het totaal der uitgaven voor 1927 is gestegen met 1.600.000. Aan inkomstenbelasting wordt 200.000 minder dan over 1926 uitgetrok ken. Geen wijziging wordt voorgesteld van belasting en bedrijfstarieven. De volgende posten overtreffen de ge lijknamige van 1926 met de daarachter ge noemde bedragen onderhoud van straten en pleinen 484.530, ondersteuning van behoeftigen en werkeloozen j 350.Ó00, ha ven- en kadegelden f 401.400, batig saldo electriciteitsbedrijf 711.210, idem gasbe drijf 444.583, idem drinkwaterleiding 438.750, idem telefoon 140.066. Alleen voor geregeld voorkomende en onvermij delijke uitbreidingswerken zijn credieten aangevraagd. VLISSINGEN, 1 SEPTEMBER. Koninginnedag. Wij mogen ons verslag wel beginnen met een bijzonder woord van dank aan de har monie „St. Caecilia", die na de betrekkelijk lange route der reveille weer optrad tot het geven van een concert, na afloop waar van zij zich nog opofferde voor een muzi kale wandeling. trousseau kunt u ook voor een ander hu welijk gebruiken", antwoordde hij snel. „Ga daar maar mee door, daar heb ik niéts op tegen Houdt u Sir Giles maar voor den- gek, zoo hard als u kunt. Hoe meer u hem voor den mal houdt hoe lieveT het mij is" een wreede~klank kwam er in zijn stem „hij heeft nog wat van me te goed Als u het wapen bent waarmee ik hem treffen kan, des te beter." i „Waarom „Komt er niet op aan. Wat u goed ont houden moet is, dat het mijn grootste ver langen is Giles Tredman stof en drek te laten eten als u hem dat kunt toedienen, hoe liever het mij is „Maar..." begon zij, maar hij viel haar op scherpen toon in de rede. „Luister naar me", zei hij terwijl hij haar handen greep, zoodat het haar haast pijn deed en hij dwong haar hem aan te kijken. „Ik ken u door en door. Ik ben geen ridder lijke ezel zooals uw goedige bruidegom. Ik heb geen malle voorstellingen over vrou wen van uw type. Er zijn goede vrouwen in de wereld, o ja dat zal ik direct toege ven, maar daar behoort u niet toe. Ik heb u noodig en al val ik niet aan uw voeten om u te zeggen dat u een engel bent, ik kan u het soort leven geven dat u noodig hebt..." „Maar..." begon ze weer en ze probeer de zich uit zijn greep los te maken, doch hij hield haar handen stevig vast, terwijl hij met praten doorging alsof hij niet gemerkt had dat zij iets wilde zeggen. „U wilt dezen Tredman trouwen omdat hij rijk is, omdat u den titel „mylady" be geert, omdat u op de maatschappelijke lad der een mooi plaatsje wilt innemen. Als u doet zooals ik het wensch, zult u oneindig rijker zijn dan u droomt en u zult uzelf... prinses kunnen noemen. Hoe lijkt u dat?" „Daar begrijp ik niets van", zei ze, „u bent mr. Müller, hoe..." „Het convenieert mij beter om hier voor U behoeft maar o zoo weinig Erdal te gebrui ken om Uw schoenen in goede conditie te houden. Erdal is zeer spaar zaam in het gebruikj en daarom zoo goedkoop. Reeds om goed één uur wemelde het van kinderen, die op het terrein van de ge dempte voormalige Pottekade zich al vermaakten met het een en ander aan te zien van het op de keurig met vlaggen ver sierde vlakte opgestelde. Het was dan ook een ware lawine, die binnenstormde toen om halftwee de poort van den tuin achter de Willem 111 kazerne geopend werd en het duurde eenigen tijd eer allen hun plaats hadden gevonden in de verschillende groe pen. Nadat allen een versnapering was ge schonken, marcheerde de stoet onder de tonen der muziek van „St. Caecilia" eerst rond en vervolgens op het afgezette terrein, waar iedere groep weldra haar plaats had bereikt. Nu duurde het niet lang of allen waren zich aan het beijveren om een prijsje te bemachtigen en daarbij ontbrak het natuur lijk niet aan incidenten, die hilariteit ver wekten, zooals bij de driebeen-wedloop, het ringsteken per fiets en het hindernisloopen. Om ongeveer half vijf waren alle wedstrij den afgelegd en terwijl de muziek, die zich gedurende den geheelen wedstrijd kranig had geweerd, een vroolijk wijsje speelde, werd afgemarcheerd naar den achtertuin van de Willem III door de kinderen, die evenals hun begeleiders een warme paar uurtjes op het zonnige terrein gelukkig waren er maar een druppeltjes gevallen mr. Müller door te gaan. Mijn eigen naam en titel zijn een beetje anders. Mijn vrouw kan zichzelf prinses noemen ik ben nu al heel rijk en als mijn plannen succes hebben en dat zullen ze hebben zal mijn rijk dom nog toenemen wel, met een héél" aardig bedrag. En" hij hield op en liet haar handen los en pakte haar bij de schouders, „en u bent eenvoudig de vrouw die ik wensch dat mijn vrouw zal worden". „U schijnt dat inderdaad heel eenvoudig te vinden", zei ze nog op verontwaardigden toon, terwijl ze tevergeefs poogde los te komen uit zijn greep. „Ik ben aan een an deren man gebonden. Hoe durft u..." „Hoe ik durf?" lachte hij. „Hoe ik dit durf en d i t Hij bukte zich en kuste haar hartstochtelijk. „Hoe durf ik Omdat ik uw meester ben, mijn schoone dame en u weet het en vindt het heerlijk." En voor zij een woord van protest kon uiten had hij haar in zijn armen genomen en kuste haar weer met een vuur dat haar half beangst maakte en half bedwelmde. Zij was machteloos tegenover zijn brute kracht en toen hij haar los liet was zij buiten adem. Triomf lag op zijn gezicht. „Jij en ik zullen de wereld aan onze voe ten hebben", zei hij „en wat Tredman betreft, wij zullen hem zooveel mogelijk probeeren te vernederen met de minst mo gelijke inspanning van onzen kant", lachte hij cynisch. „Als jij maar doet wat ik je zeg. Voor de rest zorg ik wel. Kus me, dan ga ik." Een oogenblik -maar een lang oogen- blik keek Grace hem uitdagend in de oogen met opgeheven hoofd. Toen plotse ling, gehoorzamend aan een roepstem, ge biedender en onweerstaanbaarder dan iets wat ze ooit te voren iir haar leven gekend had, sloeg ze haar armen om zijn hals met de toomlooze drift van een ongetemd natuurwezen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1