tLMiir I Illllllllllllülillllliüs us dernacht 5UURLAND Advertentiën nsche Maatschappil MAANDAG 30 FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE van a.s. ITS laten HATEREN 10, ZONDAG- ISDAG AVOND reden van |UTS ISTELLINö ITS i^o.203 1926 chederi en >MEN WORDEN FR, SLAAPKAMER, HEEREPSKAMER, iïIMMERiNGEN enz. erk. Aan zeer billijken Vraagt prijsopgaaf. Aanbevelend, I he Kade Middelburg en per tapissière door geheele land. plaats voor inboedels. tur cn Verhuur, Koop en Yerfeoop ngen en Dlenstaanvragen, ent rultbetallng, van 1-5 regall !ke regel meer 15 ceal ioniiezen en Politie-1 gevraagd. 2230 jaar. I F f 1200.Inlichtingen I v. d. BROEK, GRO- Rostbus 70. huwelijk der tegen- 'raagt Mevr. PRONK- s, West-Souburg, tegen :r een net MEISJE v. I d kunn. koken en zeifsl. 'agmeisje aanwezig.) EN H. B. S. A. IV lELlER, Badhuisstr. 133. ^ACHTERKAMER kn alle gemakken voor-1 of 2 menschen. Adres: llatiderestraat 34. ECHTPAAR z. Ionend Heer te Souburg, ivereen te komen ev. onder letter Z, aan I 1 v. d. PE1JL, Souburg. IEDENWONING, maand. Brieven letters eau „Vliss. Courant" I vraagt 4AA1HUIZEN Iddaguren. AdresVet- kelaarstraat 99. (dagmeisje Loon f 5.— a f6" AdresBureau „Vliss-1 Idagdienstbodlt v.g.g.v., zelfstan. kunn. ion f 20.— per maand- 's avonds na 8 rureau „Vliss. CouranL .i-Middelb.-Rotterdantl rhengelegen plaatsen, j ER VAN PASSAGIERS, gDEREN EN VEE. v.Midd. v. jigustus v.m.uuriV.m11 30 3 31 - I rmatiën te bekomes a: N.V. Transport. »a| h. Erven G. VOS, M» I g-, B. EENHOORN,W§| v. oostekhoot,t%, IflLatt. Rnt'PKNrWW- VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruilbetaUng. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent 'Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent Onderscheidingen op den jaardag van H. M de Koningin Bij Koninklijk besluit van 27 Augustus 1926, no. 7 is benoemd tot Minister van Staat mr. Th. Heemskerk, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, laatstelijk Minister van Justitie. Bij Koninklijke besluiten zijn benoemd tot groot-officier in de Orde van Oranje- Nassau jhr. dr. C. G. W. F. van Vredenburch, buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Brussel jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter, tijdelijk werkzaam aan het departe ment van buitenlandsche zaken tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw mr. G. van Slooten Azn., raadsheer in het gerechtshof te 's Gravenhage mr. P. J. Bijleveld, president van het ge rechtshof te Amsterdam mr. B. W. F. Kronenberg, president van de arrondissements-rechtbank te Middel burg mr. D. van Houweninge, president van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar mr. J. de Vries van Doesburgh, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te 's-üravenhage tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: dr. H. H. Meulenbelt, emeritus-predikant bij de Ned. Hervr. gemeente te Oosterhout C. J. van Paassen, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Haarlem C. B. Bavinck, predikant bij de Geref. kerk te Rotterdam B. P. Plantenga, predikant bij de ver- eenigde Doopsgezinde gemeente te Haar lem C. G. Muiteman, pastoor te Steenwijker- wold J. van Vlokhoven, pastoor te Eindhoven A. L. van Beusekom, commissaris van politie, tevens commissaris van Rijkspolitie te Hilversum is bevorderd tot commandeur in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw H. Colijn, oud-Minister van Financiën tot grootofficier in de Orde van Oranje- Nassau jhr. S. van Citters, oud-Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland mr. A. F. L. graaf van Rechteren Lim- purg Almelo, oud-Commissaris der Konin gin in de pro/incie Overijssel jhr. mr. dr. E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, oud-Commissaris der Konin gin in de provincie Groningen zijn benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau jhr. mr. dr. A. Roëll, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw dr. D. van Embden, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Amsterdam; Ch. L.van de Bilt, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, te Haarlem Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 23) Rosa hooide de woorden, maar de betee- kenis ervan drong ternauwernood tot haar door, want in haar oor klonk een andere stem, een diepe mannenstem „Onze we gen hebben elkaar vroeger gekruist". Was de vrouw waar hij van sprak Tiny Stans- dale geweest En als zij inderdaad gestor ven was, waar was dan het juweel dat hij zoo vurig verlangde te bezitten En zou dit kind, Sylvia Burnett, dat zoo op de jongste zuster van de Stansdale's leek, kaar kind zijn Rosa kon niet nalaten in deze richting verder te denken, terwijl Marion doorbab belde over het verleden, over Tiny, over dierbare herinneringen uit het ouderlijke huis en langzamerhand nsmen de woelen de gedachten van het meisje den vorm aan van een vast besluit. Het is mogelijk dat het allemaal fantasie ■s» zei ze in zich zelf, „maar daar staat te genover dat er een kans in zit die ik niet mag verwaarloozen en daarom zal ik die kans niet voorbij laten gaan. Ik moet er achter komen waar dat juweel is, dat mijn edele oom in handen wil krijgen en als hij het noodig heeft, moet ik wel zorgen dat hij het krijgt". Zij was alleen in haar slaapkamer, toen ze tot deze slotsom kwam ze haalde de schouders op, bekeek zichzelf in den spie- Sel en lachte cynisch. ..Ten slotte heb ik altijd in allerlei mtri- Ses gezeten ik versta het vak Waarom moet ik mijn eigen kansen bederven alleen °mda't een onbelangrijke dokter mij aan gekeken heeft met de oogen van een ver- '•efden schooljongen Rosa Muller, word met sentimenteel op je ouden dag en wees G. Bulten, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Voorhout J. B. van Dijk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Amsterdam H. G. M. Hërmans, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Graven- hage Abr. Staalman, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Amsterdam J. Weitkamp, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Hardenberg mr. J. A. de Wilde, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Graven- hage A. Zijlstra, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. te Groningen J. N. Hendrix. lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland, te Bloemendaal J. W. J. baron de Vos van Steenwijk, lid van Gedep. Staten van Overijssel, te Zwollerkerspel mr. dr. R. Koppe, lid van Gedep. Staten van Groningen, te Groningen G. C. Lunsingh Meijer, lid van Gedep. Staten van Drenthe, te Assen mr. dr. J. Wytema, burgemeester der ge meente Rotterdam dr. W. W. van der Meulen, wethouder der gemeente 's Gravenhage. zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau J. L. J. B. baron Sweerts de Landas, oud burgemeester van Epe prof. J. Elema, Rijkslandbouwconsulent te Assen mr. J. H. Th. O. Kettlitz, te Utrecht, voorzitter van de Gewestelijke Landstorm- Commissie „De Nieuwe Hollandsche Wa terlinie" zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau C. A. van Woelderen, burgemeester der gemeente Vlissingen Henri ter Hall, te Rijswijk (Z.-H.) mr. H. G. J. Maas Geesteranus, thans te Heiloo, algemeen voorzitter van verschil lende commissies tot herstel van de gevol gen van de stormramp te Borculo tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. M. Slegt, burgemeester der gemeente Hoedekenskerke Joh. Wijnne, secretaris van de Gewest. Landstorm-Commissie „de Veluwe", te El- burg H. Ebersen, kapelaan, lid van het Friesch Nationaal Landstorm Comité te Sneek A. Daran, predikant te Odijk, lid van ^e Gewest. Landstorm-Comm. „de Meijerij'*; E. J. H. J. Schut, penningmeester van het Nationaal Comité Herdenking Mobilisatie 1914, te 's-Gravenhage G. E. Mühlradt, kapitein der' infanterie, toegevoegd aan den inspecteur der burger wachten J. P. Runsink, voorzitter van de afdeeling Groningen der Vereeniging „Volksweer baarheid" te Groningen G. L. Hinrichs, te Apeldoorn, lid van de Rijkscommissie voor de keuring van trek paarden dr. H. van Gulik, te 's Gravenhage, direc teur van het Boter- en Kaascontrolestation Zuid-Holland mr. J. W. Goedbloed, te Goes, secretaris van den Christelijken Boeren- en Tuinders- bond W. Galesloot, redacteur van het dagblad „Het Centrum", te Utrecht tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw R. Casimir, rector van het Nederlandsch Lyceum te 's-Gravenhage dr. Joh. Wagenaar, directeur van het Koninklijk Conservatorium te 's-Graven hage tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau J. Th. Toorop, kunstschilder, te 's Gra venhage tot officier in de Orde van Oranje- Nassau F. Eringa, inspecteur van het lager onder- verstandig je komt er verder mee als je doet wat die brave Herman je zegt dan dat je luistert naar wat je dwaze hart je ingeeft en je nog dwazer geweten. Laat je niet van de wijs brengen door een paar grijze oogen en daarbij een eerlijk man wil met jou toch nooit iets te maken hebben". De cynische glimlach verdween van haar gezicht, haar oogen, die even te voren zoo spottend in den spiegel gekeken hadden, verloren hun glans een trek van groote droefheid kwam op haar gezichtze keerde zich van haar toilettafel af en onderdrukte een snik. „Een eerlijk man herhaalde ze bitter, „wat zou ik ooit kunnen beteekenen in het leven van een eerlijk man En toch, als alles anders was geweest, als ik -anders was geweest..." weer moest zij een snik onderdrukken, „zou ik al mijn geluk heb ben kunnen vinden in de liefde van een eerlijk man. Maar nu..." Zij maakte haaT zin niet af, ze lachte weer eens, breidde haar armen uit met een kwasi krachtig ge baar en ging toen aan haar schrijftafeltje zitten om een briefje met wel overwogen woorden te schrijven aan „Miss Helen Stansdale, p/a Sir Gilen Tredman, Man derby Court, Birdsbrook". Dat briefje verbaasde Helen niet weinig, toen ze het den volgenden morgen bij het ontbijt ontving en met een verbaasde uit drukking op haar gezicht keek zij op nadat zij het een paar maal doorgelezen had. „Ik begrijp heelemaal niet waarom miss Miiller of misschien heeft miss Muller mij verkeerd begrepen", zei ze, ter wijl ze sir Giles met verschrikte oogen aankeek. „Zij schijnt te denken dat ik haar gevraagd heb Sylvia en mij eens op te ko men zoeken, maar, heusch ik geloof niet neer, ik weet zeker dat ik over zoo iets in het geheel niet gesproken heb". „Wie is miss Miiller Zij is hier wel kom", antwoordde Sir Giles goedmoedig. Iedere vriendin van u is hier welkom, miss Stansdale". „Maar zij is geen vriendin van mij", zei wijs in de inspectie Hilversum, te Hilver sum ir. J. W. Kips, voorzitter van den Neder- Iandschen Voetbalbond te 's-Gravenhage jhr. J. Feith, letterkundige, te 's-Graven hage J. Stuyr, architect, te 's-Gravenhage W. van Konijnenburg, kunstschilder, te 's-Gravenhage S. W. Bastert, kunstschilder, te Loenen L. Zijl, beeldhouwer, te Bussum tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mej. M. Wittop Koning, leerares aan de Nieuwe Huishoudschool voor meisjes, te Amsterdam mevr. A. Tartaud geb. Klein, tooneel- speelster, te Rotterdam mevr. E. Poolman geb. Meissner, opera zangeres, te 's-Gravenhage Fred. Roeske, toonkunstenaar, te Amster dam G. W. Lovendaal, letterkundige, te Grave; tot ridder in de Órde van den Nederland- schen Leeuw de kapitein ter zee C. D. de Haes, direc teur van het loodswezen, de betonning, be- bakening en verlichting te Vlissingen de kapitein ter zee jhr. H. K. B. Rendorp; de adviseur-scheikundige der marine dr. J. C. A. Simon Thomas tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau (met de zwaarden) de kapitein ter zee T. A. van Hengel de kapitein ter zee J. A. E. Scherrck de Jong de kapitein ter zee H. P. Prillevitz de hoofdofficier van den marine-stoom vaartdienst der 2e klasse J. van Meurs tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau de referendaris bij het departement van marine E. H. Schmidt de vlootpredikant ds. C. J. Warners tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden) de luitenant ter zee der le klasse W. K. Maurits de luitenant ter zee der le klasse E. A. Vreede de officier van den marine-stoomvaart dienst der le klasse A. C. van der Haagen de officier van den marine-stoomvaart dienst der 2e klasse K. Bolk de officier van gezondheid der le klasse P. J. van Driel de officier van administratie der le klasse H. P. Verschuur tot ridder in de Orde van den Nederland sch en Leeuw mr. W. J. Koppius, secretaris van het Al gemeen College van Toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Herv. gemeenten in Nederland, wonende te Arnhem tot ridder in de Orde~van Oranje-Nassau: J. H. S. Vernède, verificateur der invoer rechten en accijnzen te Rotterdam is bevorderd tot commandeur in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw de luitenant-generaal T. F. J. Muller Mas- sis, commandant van het veldleger zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw de generaals-majoors G. W. Fris en W. S. A. A. H. M. van Rijswijk de Jong, onder scheidenlijk inspecteur van den vrijwilligen landstorm en inspecteur der infanterie, gou verneur der residentie, en de heer C. P. van Ginkel, administrateur, hoofd van de lilde afdeeling van het departement van oorlog tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden) de kapiteins van den generalen staf H. G. Keppel Hesselink en J. F. van der Vijver, onderscheidenlijk adjunct-chef van den staf der Vesting Holland en toegevoegd aan den ch,ef van den generalen staf de kapiteins H. L. E. G. J. Werner en A. P. H. Boellaard, onderscheidenlijk van de 2e en 3e divisie Koninklijke marechaussee tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau de dame haastig. „Gisteren zag ik haar voor het eerst. Zij woont bij mijn broer en zuster. Zij wel zij is een betalende logée", vervolgde Helen blozend, haar hoofd iets rechter op dan anders. „Is dat de jonge dame waar Sylvia zoo verrukt van is?" vroeg Giles glimlachend. „Sylvia heeft me een verbazend enthousiast verhaal over haar opgehangen. Maar dan moet ze zeker eens hier komen. Wil ze ko men lunchen, of wou ze liever een nacht blijven logeeren „Het is werkelijk heel vriendelijk van u, Sir Giles. Maar ik begrijp toch niet waaruit ze opmaakt dat we haar hier verwachten. Ze schrijft alsof ik haar geïnviteerd had, maar dat heeft ze dan toch vast verkeerd begrepen". Sir Giles lachte vriendelijk, toen hij haar verlegen gezicht zag. „Ik zou me er maar niet over opwinden hoe ze aan de idee komt. Ze is in elk geval welkom. Sylvia's oogen beginnen al te glinsteren hu ze hoort dat haar nieuwe vriendin hier komt 1" „Ik vind de juffrouw vreeselijk aardig", zei het kind eenvoudig„ze heeft oogen, net vergeet-mij-nieten en haar stem is zoo diep en zacht. Ik vind den dokter ook heel aardig". „Zoo, vind je den dokter zöo aardig?" zei Sir Giles plagend en terwijl hij opstond om de kamer uit te gaan, streelde hij even over Sylvia's haar en voegde er op schert senden toon bij „Dus de dokter is bezig mij uit je hart te verdringen Sylvia greep de hand die haar streelde en drukte er met een lachend gezicht een kus op. „U bent heel wat anders tlan alle andere menschen. Er is maar één „monsieur" U bent mijn ridder zonder vrees of blaam „Je bent een snoes, hoor 1" Hij keek het kind vol teederheid aan en in den brief, dien hij dien dag aan Grace schreef, gaf hij een zonnige schildering van de toe komst, waarin zij een liefhebbende moeder zou zijn voor het kind dat zich, om zoo te zeggen, aan zijn hart had genesteld. A. de Vulder van Noorden, te 's-Graven- hage, regeeringscommissaris bij de Stoom vaart-Maatschappij „Zeeland" en bij de provinciale stoombootdiensten op de Wes- ter-Schelde (bij bevordering) B. ten Cate, te Rotterdam, directeur van het spoorwegpostkantoor no. 2 aldaar C. W. G. van der Voort Maarschalk, te Zwolle, inspecteur der posterijen en tele grafie tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: E. W. G. L. Th. de Thouars, te Breskens, directeur der Stoomtramweg Maatschappij „BreskensMaldeghem" tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau mej. dr. E. Kleerekoper, inspettric.e van den arbeid, te Rotterdam mej. A. Polak, directrice van het Na tionaal Bureau voor Vrouwenarbeid, te 's Gravenhage tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. F. Staleman, te Arnhem, agent bij de Rijksverzekeringsbank D. Quakkelaar, arts, te Sint Annaland mej. Joh. E. ter Meulen, te Amsterdam, secretaresse van de Amsterdamsche Ver eeniging tot het bouwen van Arbeiders woningen, lid van den Gezondheidsraad tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mej. E. Hulzebos, verpleegster te Mod- joagoeng J. C. Lagaay, gezaghebber bij de Gouver nementsmarine is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, aan G. N. H. Jonkers, Rijksveldwachter-briga dier-titulair te Drimmelen J. A. de'Smidt, rijksvelwachter-brigadier- titulair te Hoek in zilver, aan M. Dietvorst, havenmeester-brugwachter in dienst der gemeente Bergen op Zoom Weststrate, te Rilland-Bath, onderbaas in het landbouwbedrijf van den heer W. C. van der Warff, aldaar in brons, aan J. van den Houte, te Oud-Vosmeer, land bouwersknecht bij de familie Stoutjesdijk, aldaar A. de Winne, te Axel, landbouwersknecht bij de familie de Nijs, te Neuzen R. Scheele, te Axel, landbouwersknecht bij de familie de Feyter, aldaar J. van Doeselaar, te Axel, landarbeider bij nu wijlen den heer J. van Hoeve, aldaar; P. Bolle en P. Molhoek, beiden landbou wersknecht op de hofstede Schenge, te 's Heer Arendskerke. in zilver, aan mej. R< Coolsen, bewaarschoolonderwij zeres te Clinge in goud, aan den schipper aan boord van een stoom- betonnings- en verlichtingsvaartuig J. C. Korteweg in goud (met de zwaarden), aan den opperkonstabel K. S. de Jong in zilver (met de zwaarden), aan den opperschipper S. Lubsen den opperschipper K. Schimmel den opperseiner H. Veldkamp den opperziekenverpleger J. de Kort den gepensionneerden opperschrijver J. J. de Ruyter den adjudant-onderofficier der mariniers A. van Schayk in zilver, aan den gewezen baas der scheepsbeschieters bij de Rijkswerven J. Karssen den bureelbeambte le klasse bij de Rijks werven J. C. Flink den bureelbeambte le klasse bij de Rijks werken R. Zorg den gewezen commandeur der scheepma kers bij de Rijkswerven H. C. Oepts den gepensionneerden binnenloods P. de Wijn den opzichter-machinist bij 's Rijks kust- verlichting J. van der Wal den opzichter bij 's Rijks kustverlichting A. F, K. Brandes den bode bij het departement van marine J. A. S. Sillevis Het gemak, waarmee haar trucje om tot Manderby Court door te dringen, gelukt was, deed Rosa toch eigenlijk een beetje schrikken. De hartelijke, in vriendelijke be woordingen gestelde invitatie om den nacht op het buiten door te brengen omdat de afstand eigenlijk te groot was om op één dag heen en weer te gaan, gaven haar het onprettige gevoel van haar doel bereikt te hebben door misbruik te maken van de ar- gelooze vriendelijkheid van oprechte en niet-kwaaddenkende menschen. Ze voelde zich beschaamd en twijfel besloop haar of ze onder deze omstandigheden wel gebruik mocht maken van de gastvrijheid van Sir Giles, maar het oude instinct van gehoor zaamheid aan haar boozen genius dreef haar om de uitnoodiging aan te nemen en yan den haar toegemeten tijd een zoo goed mogelijk gebruik te maken. Toch werd haar zelfvertrouwen niet wei nig geschokt, toen zij op den dag dat ze naar Manderby Court zou gaan op het sta tion plotseling van aangezicht tot aange zicht stond met Hugh Berners en toen zij merkte dat hij haar minder spontaan, min der hartelijk groette dan vroeger. Haar lichtzinnige manier van praten had hem pijn gedaan en dat was ook haar bedoeling geweest, maar nu hij zich een beetje op een afstand hield deed het haar pijn. Zij voelde zich plotseling jong en meisjesachtig toen ze naar zijn forsche figuur keek zij kreeg een plotselinge aanvechting om zijn hand te grijpen en hem de heele waarheid om trent zichzelf te openbaren en hem haar heele leven van intrigue en avontuur bloot te leggen ze verlangde om zijn armen om haar heen te voelen en als een klein kind bij hem uit te huilen. Maar ze drong al haar verlangen om hem alles op te biechten te rug zijn afgemeten begroeting doofde het heftig verlangen dat zich van haar meester had gemaakt. Hugh Berners was, toen hij het station verliet, verstoord en verdrietig bij de ge dachte aan de uitdrukking van haar gezicht, de klank van haar stem, de vluchtige aan raking van haar hand. C w Voor engfos Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. in brons (met de zwaarden), aan den marinier der le klasse J. T. Jaski den marinier der le klas«e H. J. F. van Waalwijk in brons, aan den hulpbewaarder bij de Rijkswerven G. Visser den eerste-matroos aan boord van een stoombetonnings- en verlichtingsvaartuig F. Wiliouw in zilver (met de zwaarden), aan den schrijven le kl. W. S. Sipkema, den opperwachtmeester te paard H. B. Saarloos en de opperwachtermeesters te voet J. Ge- leynse en W. van der Krol, onderscheiden lijk bij den staf, van het depot, van de 2e divisie en van de 3e divisie Koninklijke marechaussee den gepensionneerden sergeant-majoor verpleger G. F. Bouwens, bij den militair geneeskundigen dienst te Middelburg den gepensionneerden adjudant-ónder officier-hoofdopzichter bij den Rijkspost- duivendienst J. P. Zoomers en den gepen sionneerden sergeant-majoor C. J. Wijde- veld, militair wachter van het fort beneden Lent in goud, aan J. Frankhuisen, te Utrecht, assistent werkmeester 2e klasse bij de Nederlandsche Spoorwegen in zilver, aan J. C. van Wijk, te Vlissingen, eerste- ploegbaas bij de Neder!. Spoorwegen in brons, aan A. Verstraate, te Veere, kantonnier bij haven- en zeewerken Bij Kon. besluiten zijn de volgende titu- laire rangsverhoogingen verleend de titulaire rang van schout-bij-nacht aan de gepensionneerde kapiteins ter zee J. J. Oudemans en A. C. de Joncheere de titulaire rang van kapitein-luitenant ter zee aan den gepensionneerden luitenant ter zee der le klasse J. J. van Konijnen burg de titulaire rang van hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse aan den gepensionneerden officier-machinist der le klasse J. A. Schell de bevoegdheid om den titel te voeren van gepensionneerd of gewezen hoofdoffi cier of officier van den marine-stoomvaart dienst, met vermelding van de klasse, waar mede de door hen bekleede rang overeen komt, aan de eervol, al of niet met toe kenning van pensioen, uit den zeedienst ontslagen hoofd- en subalterne officieren machinist de titulaire rang Van luitenant-generaal aan den gepensionneerden generaal-majoor van het wapen der infanterie G. C. A. Fa- bius, voorzitter van de commissie van ge organiseerd overleg voor de landmacht, en de gepensionneerde generaals-majoors van het wapen der artillerie J. M. H. van der Grinten „Zij is hard, zij is lichtzinnig, zij is het type van de vrouw waar ik altijd een hekel aan heb gehad en toch moet ik aan haar denken of ik wil of niet", dacht hij, terwijl hij zich op weg begaf om visites te gaan maken. „Ik heb mezelf wijs gemaakt dat ze anders was en nu ik ontdekt heb dat ze alleen maar een aantrekkelijke, harde vrouw van de wereld is, een leeghoofdig wezen zonder ziel, nu is het te laat. Ik ben toch van haar vervuld." Als Rosa geweten had wat er in Hugh's geest omging, zou haar dat misschien een beetje getroost hebben over zijn koelheid. Gediende de heele spoorreis bleef de onaangename her innering van zijn teruggetrokken houding haar bij. Pas toen zij Birdsbrook bereikt had, slaagde zij erin om met een krachtige poging die herinnering van zich af te zet ten en zich heelemaal te concentreeren op wat zij voor zichzelf noemde haar plan de campagne. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE VOORKOMEN VAN VERONTREINI GING VAN DRINKWATER. Laat nooit een aan een tapkraan der waterleiding verbonden slang of ander- zins uitmonden in gevulde vaten, kuipen of bakken (bijv. in een badkuip, hand- waschbakje, spoelbak voor fotografi sche doeleinden, spoelblik in koffiehui zen, enz.) Bij drukvermindering of af sluiting van cle waterleiding kan het verontreinigde water anders onder be paalde omstandigheden in de leiding worden gezogen, waardoor een ernstige verontreiniging van het leidingwater kan ontstaan." GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1