pond pond pond ;ack ZATERDAG 38 AUGUSTUS 'Éérste Blad 64e Jaargang 1926 SANDE IZEKER! 2.95 per H.L. 3.15 per H.l. 1.50 per H.L. 1.70 per h.L. [prijzen. iOLLER's ;tel-R@clame? [Adïertentilii he Maatschappij i» itoomvaail gemeentebestuur TsMEENTE Brieven uit de Hofstad feuilleton ZIJN KLEINE MEISJE Beursbeschouwingen Gemeenteraad. «--No.202' EN GE PRIJZEN HELDESTRAAT 1 stoffen, nog •ELSTRAAT 42. SKT U OW! -m 'jUISINOT. Tmij leveren oï adres Dan het zomerappeltje lisinot. |ER, Melkinrichting, I en Verhouw, Koop ca Verkuoy Ken en Menataanvragen, en*. Jltbetaiing, van 1-5 regels regel meer 15 cenl Ie koop iledikant met ttras 20.1 maand I Adres Mej. Wed. jtraat 52. oed als nieuwe box dres Bonedijkstraat ■ving te pachien voor iceel heiland, I gemeten, liggende in Hbij den Boschweg te lóór 1 September a.s. SE, Kleine Markt 11, VAN DER VEGT It 139, vraagt voor let meisje In nacht. Aanmelden Tin 8—9 uur. fnet \gmeisje Ij. Adres: Sottegem- pven). 1 de Aagje Dekenstraat je Wolfsplein 25, een Isrcliepingshuis met voor weinig geld, en betrekken. Meerdere lérschaft PIETERSE Bellamypark 9- Middelb.-Rotterdaffl mgelegen plaatsen. vatTpassaoiees. EN VEE. v.Midd. v.m.uur v. Rott. v.m.uif Justus F - 30 8 31 atléii te bekomen: N.V. Transport- en S; Erven G. VOS, T'1"' B. EENHOORN, Tei l® OOSTERHOUT, Tel**' jre. BUITENHEK, traL1 VLISSINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter algemeene kennis, dat ter celevenheid van den verjaardag van H M de Koningin de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente op Dinsdag 31 Augustus a s., voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het kantoor van den Burgerlijken Stand, welk kantoor voor het doen van aangiften van geboorten of overlijden op dien dag zal zijn geopend van 12—12',; tiur n.m. Vlissingen, 18 Augustus 1-926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. TAPVERBOD. De Burgemeester van Vlissingen gelet op artt. 124 en 125 der Algemeene Politieverordening voor Vlissingen brengt ter openbare kennis dat Dinsdag 31 Augustus 1926 de jaar dag van Hare Majesteit de Koningin zal worden gevierd dat het in verband hiermede op 31 Au gustus 1926 verboden is in een voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor een vergunning voor den verkoop ,van sterken drank in het klein is verleend of in een open aanhoorigheid van een huis, waarin zich een vergunningslocaliteit be vindt, sterken drank te verstrekken, toe te dienen, te verlcoopen, te schenken of in een voorwerp dat minder dan 3 deciliter inhoud heeft, aanwezig te hebben dat van de bevoegdheid aan den ver gunninghouder verleend tot het verstrekken van sterken drank in het klein op den openbaren weg, dat uitsluitend is toege staan voor het gedeelte van den openbaren weg hetwelk aan zijn perceel grenst én waarvoor door Burgemeester en Wethou ders vergunning is of wordt verleend om tafeltjes en stoelen ten dienste van de be zoekers te mogen plaatsen op 31 Augustus 1926 geen gebruik mag worden gemaakt. Vlissingen, 28 Augustus 1926. De Burgemeester voornoemd, ViAN WOELDERENX AFSLUITING VOOR HET VERKEER VAN EEN GEDEELTE VAN DE GRAVESTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat op 31 Augustus a.s. van des namiddags 1 tot 5 uur de Gravestraat vanaf de Zeilmarkt tot de Hendrikstraat voor het verkeer zal zijn afgesloten, Vlissingen, 28 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Hier en elders. Als je een paar dagen van huis bent ge weest en elders in ons vaderland hebt rondgezworven en je zit dan weer rustig in het onvolprezen Haagje, dan heb je altijd weer reden om tevreden te zijn. Vele plaatsen in ons land hebben bekoorlijkheden die ons boeien en- voor vele dagen ons vreugde kunnen geven, maar altijd blijft ons hart aan den Haag hangen, omdat daar bijna alles is te vinden wat elders bij ge deelten en misschien soms in ruimer mate aanwezig is. Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEV. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 22) Want in Hugh's grijze oogen was inder daad een uitdrukking van goedheid en kracht en nu zij een poosje op haar bleven rusten, voelde Rosa zich in verwarring ge jacht. Het was alsof onder dien ernstigen bhk iets in haar geweten wakker werd, dat zij gemeend had in slaap te kunnen sussen, ot er gevoelens in haar oprezen, waarvoor ze tot nu toe alleen maar lichten spot had overgehad. Toen Hugh even later naast naar kwam zitten, betrapte ze zichzelf op een plotselinge ondefinieerbare opwelling yan blijdschap en ofschoon ze zich trachtte ■n te praten dat het dwaasheid was om aan zulke gevoelens toe te geven, bleef die weeke geluksstemming toch in haar en oracht een zachten glans in haar oogen. tn terwijl hij naast haar zat en met haar i *n bylvia praatte onder de accacia op het Kleine grasveld, groeide een machtig gevoel an. schaamte in haar toen ze bedacht met welke valsche bedoelingen zij zich bij deze goede, welmeenende menschen ingedron gen had. Ze ontmoette Hugh's eerlijke gen en het was haaröf ze plotseling haar gen leven in al zijn voosheid voor zich han ze..voeI^e een heftigen afkeer van hPj' scbijn-bestaan vol intrigue en sluw ,ro&' ze haatte haar aanwezigheid hier l ,er vajsche voorwendsels, maar bovenal z'l den man, die haar als zijn werk- 7ün ru,lf^e- Maar zij was al zóó lang niet werktlliS geweest dat zij de kracht lns om ZI°b u>t zijn ijzeren greep marhfWOrste^en- str'jd tegen dit over als wezen zou even nutteloos zijn et verzet van een zwak schepsel dat Het lijkt haast een overdreven chauvinis me dat wij voor onze stad koesteren, maar het is toch heusch niet te veel. Het is een feit, dat den Haag van alle moois dat in Nederland te zien is, iets bezit. De zee, de bosschen, de duinen en zelfs de heide. Het belangrijkste daarbij is echter, dat het 's winters alles vóór heeft op de mooie streken elders. Wij zien al dat moois in het Oosten des lands alleen in de zomermaan den en we weten niet hoe het er 's winters gesteld is. Wie dat eens heeft ondervonden, zal zijn leven lang dankbaar zijn dat hij Hagenaar is, want de winter is heel lang, heel eentonig en ontbloot van vrijwel alle genoegens die het stadsleven biedt. Een uit komst is ginds de fiets en de ford, maar voor de wintermaanden zijn ze ook niet meer geschikt. Neen, laat ons dankbaar zijn voor alles wat den Haag ons biedt. Trouwens waar men ook komt, overal is er verlangen om den Haag te zien en daar eens te vertoeven. Voor velen h'eeft de naam van de residentie iets als uit een sprookje. Vèr-weg, in de heistreek van Drente ontmoetten wij jon gelui, die .dezen zomer één dag in den Haag waren geweest. Ze hadden er de acht uur die zij in den trein hadden gezeten, graag voor over gehad om evenzoovele uren in den Haag te vertoeven. Het was een gewel dige gebeurtenis in hun leven geweest, dat zij dezen tocht hadden ondernomen en ze gevoelden zich wereldreizigers. Met een bizonderen eerbied zagen ze op tegen hen, die het voorrecht hadden in die heerlijke stad te wonen. Ze waren er niet over uit gepraat en natuurlijk was het vooral §che- veningen dat hen met blijde herinneringen vulde. Het is voor ons stadsnienschen, die overvoerd zijn met al het goede en aange name, iets verbluffends, te hooren hoe daarginds de vreugde over één dag zoo groot kan zijn. Het blijkt hoeveel goeds dergelijke reisjes doen aan de algemeene stemming. We herinneren ons den tijd dat het „platteland" zeer vijandig stond tegen over de stadsbewoners, die met hu.fi fietsen er passeerden. Het zijn deze uitstapjes naar dé groote steden die onmiddellijk een grooten en goeden invloed hebben. Men was er behulpzamer dan ooit, want men had nu zelf ondervonden hoeveel waarde een der gelijke medewerking heeft. Trouwens het viel ons op, hoeveel beter de bevolking thans tegenover het reizend publiek staat, nu zij zelf door haar tochten op de fiets en met de auto's weet hoe prettig die goede verstandhouding is. De schoolreisjes hebben ongetwijfeld den geest onder de bevolking veranderd en den lust opgewekt om eens verder van honk te gaan. De Brabantsche boerin, die niet wou gelooven dat er op Scheveningen een „herreberg in zee" was, (nl. op de Pier) is al een groote uitzonde ring geworden. Bijna overal waar wij kwamen, infor meerden wij eens er naar of men wel eens op reis ging naar Holland, naar de groote steden en haast overal bleek ons, 'dat de jongeren bezoeken hadden gebracht en verlangend waren om nog eens te gaan kijken. Dat is een gelukkig verschijnsel. En het deed ons vooral genoegen te hooren, dat den Haag de grootste attractie voor allen was. Het is op dit oogenblik in den. Haag bizonder stil. Het grootste deel der scholen is reeds weder op gang. De vacanties zijn dit jaar vervroegd, omdat de ervaring heeft geleerd, dat de tweede helft van Augustus meestal slecht weer brengt. Se dert, de overigens door niets gemotiveer de herfstvacantie is ingevoerd, die begin November valt, was tegen die vervroeging geen bezwaar. Het grootste gedeelte van de Hagenaars, althans het deel dat kinderen heeft, is weer thuis en geniet nu nog na, voorzoover het weer zoo vriendelijk is om af te wijken van de gewoonte, dat het slot van Augustus in het water wordt gedompeld. Juist voor dagjes-tochten is den Haag voortreffelijk gelegen en het is daarom ook dat zij, die hier vacantie doorbrengen, nimmer verlegen zitten waarheen zij nu eens zullen gaan. En is het weer zoo slecht, dat van een fiets- in de wildernis in de klauwen van een tijger is geraakt. En terwijl zij Sylvia's zacht handje voelde en luisterde naar Hugh's warm-diepe stem, werd zij zich bewust van de wanhopige zekerheid dat zij haar taak moest vervullen, ten koste van het bes te en heiligste in haar. Miss Helen en het kleine meisje gingen tegen zessen weer heen en de jonge doctor en Rosa stonden bij de tuinpoort te wach ten tot de auto zich in beweging had gezet en uit het gezicht verdwenen was achter den heuvel. Ze bleven beide een oogenblik zwijgen, toen wendde Hugh zich tot het meisje en zeide plotseling „Dat kind is dol op u De weeke toon in zijn stem deed een siddering door haar heen gaan. Ze hoorde een groote ontroering door zijn woorden klinken en met een nieuw, tot nog toe niet gekend gevoel van angstige beklemming, alsof ze bang was voor hem en bang voor zichzelf, ging ze van het poortje weg en lachte. Haar lach was hard en koud en ook haar stem was hard en koud toen ze zei „Dol op mij Hoe komt u er bij Ze ontweek zijn blik en trok in verwarring een blad van de clematis die boven het portiek bloeide. „Ik ben niet het soort vrouw, waar kinde ren van houden. Er is niets kinderlijks in mij, dat ze een gevoel van verwantschap zou geven". Ze slenterde het huis binnen, een cabaret liedje neuriënd. Maar ze zag dat ef een vreemd floers over zijn oogen kwam en een uitdrukking van ongeloovige verbazing op zijn gezicht. En terwijl ze weer opge wekt lachte, stak een wrange pijn haar in 't hart. TWAALFDE HOOFDSTUK. „Ik ben toch van haar vervuld". „En is ze gestorven „We weten het niet zeker". Miiss Marion keek zenuwachtig de zitkamer rond daar- of wandeltochtje moet worden afgezien, dan jjhedt de stad zelf zooveel aantrekke lijks, dat men best zijn ochtend en middag kan doorbrengen. Eén der nieuwe attracties is een bezoek aan de Bijenkorf, die vooral bij de menschen-van-buiten zeer in trek is. Het uitzicht dat men op het dak daarvan over heel den Haag heeft, is alleraardigst. Niets is zoo interessant als een blik te wer pen op de gansche stad. Vroeger behoorde het overal tot de vermakelijkheden den toren te beklimmen en van den hoogsten top een blik te werpen op de omgeving. De smalle en ongemakkelijke trappen waren echter voor ouderen van dagen nu juist niet aanlokkelijk, maar de Bijenkorf met zijn roltrap en zijn liften heeft dit bezwaar ge heel opgeheven. Men komt er zonder eenige moeite en men wordt er dubbel en dwars beloond voor zijn tocht. Juist ons vlakke land is zoo aardig vanuit de hoogte en het is vreemd, dat niet overal getracht wordt door het oprichten van uitkijktorens eens de gelegenheid te geven voor het bezichtigen van de panorama's. In andere landen troffen wij vaak derge lijke belvedères aan, veel meer dan in ons land, waar juist de vlakte zoo weinig ge legenheid biedt. In Gelderland, waar" wij eenige heuvelachtigheid vinden, zijn de uit kijkpunten het meest geliefd in de steden en op het vlakke veld zijn zij er haast niet. Wie den Haag bezocht, verzuime niet even naar* den top van de Beijenkorf te stijgen oni een blik te slaan op den Haag en te aanschouwen welk een enormen omvang deze stad heeft verkregen. In de verte ligt de zee en liggen de duinen, men ziet de tal- looze torens en hooge gebouwen in hun onderlinge ligging en krijgt daardoor een veel beteren kijk op de gansche situatie dan ooit een kaart kan geven. Een ander uitstapje, dat wij nog steeds zouden aanbevelen, is een bezoek aan het panorama Mesdag in de Zeestraat, waar een interessant kijkje wordt gegeven op het oude Scheveningen. De bewaker geeft een goede uitlegging van het panorama en wan neer men daarna het Tegenwoordige strand bezichtigt, kan men zich een denkbeeld vormen van de vele veranderingen die zijn aangebracht. Het karakteristieke van de oude visschersplaats is bijna geheel ver dwenen, maar Mesdag heeft het op zijn doek vereeuwigd en geeft daardoor een beeld uit de geschiedenis, dat voor goed en beter dan op welke andere wijze bewaard zal blijven. Zonderling genoeg trekt de smerige Ge vangenpoort nog atlijd duizenden'bezoe kers, terwijl het Panorama dit veel eer ver diende. Wie kunstschatten wil bezichtigen vergete nimmer het museum-Bredius,* een rder mooiste musea, te bezoeken. Hier is niet een vermoeiende massa aanwezig, maar hjer krijgt men tevens een interieur van een oud patriciërsch.huis te zien. Op deze drie aardige plekjes van den Haag hebben wij even de aandacht willen vestigen. Ze worden licht overgeslagen en zij verdienen ongetwijfeld een bezoek ten volle. EIBER. Terug naar normale verhoudingen. De positie van den gulden en de Nederlandsche buitenlandsche han del Daling van het rendement der obligaties. Aanhoudende vraag naar goede aandeelen. De Belgi sche leening. Frankrijk op het leeningspad. Ofschoon er ook thans in de financieele wereld nog veel abnormaals is en dit er vermoedelijk ook nog wel langen tijd zal blijven evenmin als er in absoluten zin een normaal mensch is, mag in de geld- wereld op absoluut normale verhoudingen worden gerekend is de financieele toe stand hier te lande allengs toch zooveel verbeterd dat de doorsnee-burger voor de positie van den gulden en de staatsfinanciën allengs weer onverschillig geworden is. Al leen de altijd nog hooge belastingen houden na zag ze Rosa weer aan. Haar stem daal de tot fluisteren „Weet je, mijn broer wil niet hebben dat we over haar spreken hij was zoo verschrikkelijk boos op haar toen ze is weggegaan". „Toch begrijp ik nog niet goed waar om ze is weggegaan zei Rosa belang stellend. Zij was in haar leven al voor zoo veel moeilijke problemen gesteld, dat ze wel had geleerd haar plannen langs lijnen van geleidelijkheid te verwezenlijken en zij liet niet merken dat de omstandige verhaal trant van miss Marion haar verveelde. „Was zij uw jongste zuster die dame die u Tiny noemt „Ja, ze was de jongste, ongeveer tien jaar jonger dan ik. Helen en ik schelen twee jaar". Miss Marion's stem beefde. „En ze was zoo lief, een echte schat maar zoo heel anders dan wij. Zij haakte altijd naar een ander soort leven zij hield van veel uitgaan, van menschen om zich heen zij was verbazend aantrekkelijk". „Is ze getrouwd Rosa's stem verried niets van haar ongeduld. „Robert zou verschrikkelijk boos op me. zijn als hij wist dat ik je dat allemaal ver teld had". Marion begon nog zachter te praten. „Hoe dikwijls heeft hij niet gezegd, dat hij absoluut niet wilde dat er over ge sproken werd." „Maar waarom niet?" lachte Rosa, „en waarom moet u wat uw broer zegt be schouwen als een wet van Meden en Per zen Er bestaat toch geen gebod dat we onze broeders moeten gehoorzamen Miss Marion keek een beetje ontdaan. „O neen, maar Robert is altijd even goed voor ons geweest en wij moeten zijn wen- schen toch eerbiedigen. Ziet u, hij vond, dat Tiny door weg te loopen het tafellaken met ons allemaal had doorgesneden en wij weten niet en hebben nooit geweten met wien ze is weggegaan wij denken dat het een of andere avonturier is geweest... en..." „Bedoelt u dat Mr. Stansdale nooit heeft bij hem de belangstelling voor de positie van 's Rijks schatkist nog niet geheel ver dwijnen, maar overigens is er bij hem wei nig interesse meer voor den stand der Rijksmiddelen en de positie van den gul den, dre naar hij meent en met reden nu wel weer „veilig gesteld" is. In zooverre is een normale toestand weergekeerd. De opbrengst der Rijksmidde len over Juli, heeft voor de eerste zeven maanden des jaars een overschot van 20 millioen boven de raming gebracht, zoodat de plannen tot belastingverlaging zonder bezwaar voortgang kunnen hebben. En uit den weekstaat der Nederlandsche Bank valt te zien dat weliswaar de Nederlandsche Gulden ten opzichte van den dollar moest en moet worden gesteund, maar tevens dat de bank daartoe alteszins in staat is door haar goudvoorraad, het bezit aan buiten landsche wissels en de saldi in het buiten- alnd, Ook al blijft de buitenlandsche han del van Nederland zich ontwikkelen als tot dusver, behoeft er voor den gulden niet te worden gevreesd. In Juli is weliswaar het bedrage van den invoer gedaald, maar ook dat van den export en voor de-verstre ken zeven maanden steeg het nadeelig saldo onzer handelsbalans tot ƒ495 mil lioen tegen 407 millioen in dat tijdvak van 1925. Blijkbaar wordt er door onze industrie thans uiterst scherp geconcur reerd, want in K.G. is de export in ge noemde periode beduidend, n.l. met ruim 1 /2 milliard K.G. gestegen, de invoer heeft trouwens nog sterker uitbreiding onder gaan en ook hierin is de prijsdaling der artikelen duidelijk zichtbaar. Groote omzet, kleine winsten, dit moet thans in den handel weer het parool zijn en in den fondsenhandel wordt dit verschijnsel uiteraard begeleid door een teruggang der kapitaalrente en een verdere stijging der Beleggingswaarden. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een tabel het licht doen zien, waaruit blijkt dat in 1920 van Staats-Gemeentelijke en Spoorwegobliga ties een rendement gemaakt werd van ge middeld 6.62 terwijl dit thans circa 2 lager is. De 4j4 leening van Neder- landsch-lndië 1926, in Juni a 97 uitge geven, is sindsdien tot 9814 gestegen, zoodat voor de straks uit te geven leening een hoogere emissiekoers wordt verwacht. De 7 Nederl.-Ind. leening 1921 A en de 6J4 leening 1921 B, resp. groot ƒ6714 millioen'en ƒ50.4 millioen) zullen per 1 Sep tember a.s. geconverteerd worden, waar door de beursstilte op welkome wijze wordt onderbroken. Dat het stil is, kan wel worden afgeleid uit het besluit om ook op 30 Augustus maar geen beurs te houden, wat een gedwongen vacantie van vier achter- eerstvolgende dagen beteekent. Intusschen heeft het af en toe den schijn alsof de Amsterdamsche fondsenhandel een levendiger aspect zal verkrijgen. De ruime geldmarkt, ook blijkende uit de stijging van de rekening-courantsaldi bij de Nederl. Bank, waarover geen rente wordt vergoed, brengt de kapitalen naar de markt en nu de obligaties van goed gehalte geen hooger rendement meer bieden dan 4J/2 °/c, wordt op de aandeelenmarkt naar goede fondsen gezocht, waarvan nog wat meer is te maken. Vandaar dat de meeste goede aandeelen op een hoog peil staan en nog altijd voor be leggersrekening gekocht worden. Dit geldt van aandeelen H.V.A. op de Suikerafdee ling, het geldt ook van de Tabakswaar den, waarvan bekend is dat zij meerendeels een hooge intrinsieke waarde hebben, het geldt ook van Rubberaandeelen, die, wan neer de rubberprijs op peil blijft, toch nog een rendement laten van 8 a 10 evenals industrieele aandeelen als Jurgens, Van den Bergh, Van Berkel, Holl. Draad en Kabel, Philips en anderen. Zelfs aan Scheepvaart waarden komen de aankoopen der laatste weken ten goede, nu de vrachtenmarkt iet wat is verbeterd en sommige maatschap pijen althans een klein dividend op de aan deelen kunnen verdienen. Indische lijnen zijn, als bekend, reeds lang gefavoriseerd, ook in dit blad en de laatste weken heeft men bizondere aandacht geschonken aan de Java China Japan Lijn, welker aandeelen 15 a 20 zijn opgeloopen, aanvankelijk op geprobeerd uit te vinden met wien zijn zus ter zijn jongste zuster weggegaan is viel Rosa haar in de rede, met veront waardiging in de stem. „Zij zal toch wel niet veel meer dan een jong meisje zijn ge weest „Ja, een héél jong meisje", zei Miss Mo rion droomerig, een glimlach op haar ge zicht", zij was achttien jaar, en zoo knap, met oogen, waarin haar heele siel scheen open te liggen en haar haar was zoo glan zend en zacht en zij had een heel fijn en blank gezichtje... zooals... weet je" Miss Marion bukte zich plotseling naar voren en legde haar hand op Rosa's knie „weet je, dat meisje Sylvia Burnett doet mij denken aan mijn zusje Tiny. Zij lijkt op haar zóó ongeveer was Tiny op dien leeftijd." „Sylvia Burnett Heeft Miss Helen die gelijkenis ook opgemerkt „Helen zag het eerst niet, maar toen ik er haar op attent maakte stemde ze het ook direct toe. Ik schrok er van toen het kind het grasveld overstak, mij een hand gaf en tegen mij glimlachte. Ineens stond Tiny me voor den geest zooals ik haar in mijn her innering heb op het grasveld in ons oude huis." „Maat wat voor betrekking kan er be staan tusschen de pupil van Sir Giles Tredman en uw zuster vroeg Rosa, wier werkzame hersenen al bezig waren het raadsel te ontwarren." Sir Giles zal toch wel van Sylvia's omstandigheden heelemaal op de hoogte zijn Waarschijnlijk is zij het kind van een familielid van hem." „Hij heeft Helen nooit bijzonderheden verteld hij heeft alleen tegen haar gezegd dat Sylvia zijn pupil was en dat hij alleen de voogdij over haar had." Hebt u er ook een idee van of uw zustér ook kinderen heeft gehad vroeg Rosa, terwijl het eene vermoeden na het andere door haar brein flitste. „Wij hebben nooit meer iets van haar ge hoord nadat ze weggegaan is beelemaal niets meer. Zij logeerde bij kennissen in bet gerucht van overname door de Scheep vaart Unie, later in verband met emissie verwachtingen. Van Olieaandeelen zijn aand. Koninklijke wel wat vaster geweest, de koers veran dert niet noemenswaard ondanks de her haalde prijsverhooging van geraffineerde olie in de Unie, waar men echter over de toekomst der olieindustrie verschillend spreekt. Een feit is, dat de oliemaatschap pijen thans goede winsten behalen, gelijk wel uit de publicaties blijkt, de vrees Voor overproductie schijnt velen echter van aan koop te weerhouden. De vaste suikerprijzen in de Unie en de afdoeningen van de Visp in lndië blijven voor Suiker aandeelen een stevige steun, al vallen er over het algemeen voor het loopen- de jaar geen hooge dividenden te berekenen. In verband met de ongunstige beschouwin gen over kunstzijde blijven de daarbij be trokken aandeelen afbrokkelen, terwijl voor. Amerikanen weinig belangstelling bestaat, teminder nu de richting uit de New-York- sche koersen verdwenen is. Met het oog op de prijsdaling van sommige artikelen aldaar kunstzijde, wol, katoen en de over weging dat ook de automobiel- en staal industrie niet steeds kan worden uitgebreid, wordt men blijkbaar wat voorzichtiger, zoodat af en toe de markt door winstnemin gen wordt gedrukt. In de week die voorbijging is ook in ons land de nieuwe Belgische leening aange kondigd, in den vorm van Preferente aan deelen der Belgische Sporenmaatschappij, welke worden uitgegeven tegen een vaste rente van 6 <7r en met kans op een dividend die bij 'n goeden gang van zaken enkele pro centen kan bedragen! Het gehalte van deze stukken is niet kwaad, wanneer er op mag worden gerekend dat de Belgische regeering er in zal slagen den Frankenkoers te stabili- seeren op ongeveer het tegenwoordig ni veau, waarvoor, gelet op de genomen maatregelen en den steun van het buiten land, goede kans bestaat. Gedurende de laatste weken kan ook de Fransche Franc zich tamelijk wel hand haven, hoewel dit nog niet wil zeggen dat geen nieuwe strubbelingen te wachten zijn als - straks de onderhandelingen over de schuld aan de Unie zullen worden hervat. Intusschen maakt het een goeden indruk dat men er in geslaagd is een leening van frs. 60 millioen goud te plaatsen in Zwitser land tegen borgstelling van de Spoorwegen. Zitting van Vrijdag 27 Augustus, des middags 2 uur. (Vervolg en Slot.) Vervolgens kwamen ter tafel de voorstel len van Burg. en Weth. tot verkoop van grond a. Aan de N.V. Bouw- en Exploitatie- Maatschappij „Walcheren" 92 M2. gelegen aan den hoek Paul Krugerstraat en Van der Manderestraat, voor 15 per M2. 1380; b. aan dezelfde 128 M2„ gelegen hoek ScheldestraatRochussenstraat, voor resp. 14 en 10 per M2. 1752 c. aan de Vlissingsche Coöperatieve Bouwassociatie qq. 130 M2., gelegen aan de Van der Manderestraat, voor 7per M2. 910 d. aan M. Maas 128 M2„ gelegen aan de Scheldestraat, voor 15 per M2. 1920 e. aan de Woningbouwvereniging „Goed Wonen" de benoodigde gronden ten Noor den van den Singelweg, voor de uitvoering der plannen C en D ter gezamenlijke grootte van 6693 M2. tegen 1 per M2., alzoo voor een som van ƒ6693. De heer Huson zeide dat het voorstel be treffende de gronden voor „Goed Wonen" niet bij de commissie voor het grondbedrijf is geweest. Hij vroeg eenige inlichtingen. De heer M. Laernoes zeide dat dit voor stel niet in het gemeentebedrijf is behan deld kunnen worden. Er zal een billijke re geling voor „Goed Wonen" tot stand wor- Londen, waar ze den man ontmoette om wien ze ons verlaten heeft. Toen ze thuis kwam merkten wij direct dat ze heelemaal uit haar gewone doen was. Nu eens scheen ze dol van vreugde en dan weer doodelijk bedroefd en op een middag, toen Helen en ik visites hadden gemaakt en weer thuis kwamen, lag er een briefje van haar, waar in ze meedeelde dat ze weg was gegaan om den man te volgen dien ze liefhad." Haar stem brak in een snik. „Wist u niet hoe hij heette „Hij was geen Engelschman tenminste ik geloof van niet." Rosa ging rechtop zitten en luisterde in gespannen aandacht." Tiny vertelde ons dat ze een buitenlander ontmoet had. Zij zei een Pool, maar zijn naam was meer Duitsch dan Poolsch hij heette Schmidt." „Een buitenlander herhaalde Rosa, die het verdere van Marion's zin niet scheen te hooren, „en ging uw zuster met hem weg „Wij gelooven van wel. Een kort poosje maar kregen wij briefkaarten van haar, ge- teekend T. Schmidt, waarop ze schreef dat ze het goed maakte en gelukkig was. Maar ze gaf geen adres op. Alleen aan de post stempels zagen wij dat ze heel Europa doorreisde. Toen hoorden wij niets meer." „En heeft uw broer geen moeite gedaan om iets van haar te weten te komen „Hij heeft haar nog eenmaal geschreven." Aandoening trilde in Marion's stem. „Een maal gaf ze haar adres op ze was toen in Parijs en ze vroeg of wij haar eens wilden schrijven en haar vergeven wilden wat ze ons aangedaan had. Maar Robert wilde niet dat wij schreven, hij wilde zelf schrijven hij schreef dat hij haar nooit zou vergeven nooit, want dat zij ons allen schande had aangedaan. Hij verbood ons haar te schrij ven en sindsdien hebben we nooit meer iets gehoord. Wij weten zelfs niet of ze nog leeft." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1