VRIJDAG 27 AUGUSTUS binnenland No. 301 64e 1926 CHANEY [prachtvolle e SERVELAAT jE WIT Iele Maatschappij «n Stoomvaart FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE VOLLE-MELK1 REEP Beter dan Goed: DE BESTE Stads= en Provincienieuws st uit de films jiie de klappen |re Dame", die s. Wij staan Iwaar niemand het fijnste |v.p. goed op J) tige Vrouw IHenny Porten, 'ersal film), en). tetro. Wilton eginald Denny, (om te gieren), ton Goldwijn). brengen. Wij lis. Irecht keuze te je waarheid. terug zenden. 5 uur. |Cassa van liet 1M0B1EL f8, Vlissingen. ^rit per ons. vare delicatesse, [erkrijgbaar bij ISTRAAT 78. Ien Verhuur, Koop en Verkoop en en Dienstaanvragen, en*. ltbetallng, van 1-5 regels regel meer 15 certl IIJMAN, Badhuisstraat wegens ziekte zoo eliik een LGMEISJE. telden 's avonds na Iapagaai Ireekt, lacht en iluil, jonge kanaries lide Markt 15. een nette ERKSTER. ireau „Vliss. Courant'. aangeboden een ge- piano, Brieven onder no. [Vliss. Courant". pen (KRULHONDJE. borgen Noordstraat 12. levraagd per 1 October pUIS op eersten stand, pinstens 5 kamers. Jiet prijsopgaaf letters |u „Vliss. Courant". bij honing 1 nieuwe oogst, lenhouder, Ritth. stras ouburg. -Middetb.-Rotterd®1 engelegen plaatsen. 1 vak passaolf®®1 Ieren en vee. jv.Midd.' ;|v.m.uur 8 [v. Roti. v.m.uH Ijustus 27 28 30-1 8 31 latiën te bekome» B. KENHOOBH.Td.1® OOtJTBRHOOT.Te ro. BÖITSNEEK, VLISSIINGSCHE COURANT Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Wij hebben in het kort melding gemaakt van de bezwaren van verschillende voor aanstaande sociaal-democraten tegen het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Door den heer W. H. Vliegen, den vroe- «reren partij-voorzitter van ds S. D. A. P., wordt het verdrag verdedigd. Hij heeft dit gedaan in een drietal goed gedocumenteer de artikelen in „het Volk" en hij komt tot de volgende slotsom De ervaring leert dat vaak maar een kleinigheid noodiig-is om de stemming tus- schen twee landen, die zooveel historische en andere wrijvingsvlakken hebben, op een bepaald oogenblik te bederven en dan krij gen zulke onopgeloste kwesties soms plot seling de grootste beteekenis. Om dit alles blijf ik, ook al waren voor Nederland aan het verdrag ernstiger eco nomische bezwaren verbonden dan ik zie, wat ik niet geloof, dan nog aanneming mijn socialistischen plicht achten... Ik acht het een levensbelang voor de beide volken en tevens een enorm ding in het belang van den vrede en de ontwape ning in Europa, dat de kwesties die tus- schen België en Nederland hangen, hun ontknooping vinden en ik zie in de moge lijkheid van de verwerping van het verdrag een donkere wolk aan den horizon, die ik vurig hoop te zien afdrijven. Financieele hulp aan oud-gepensïonneerden Onlangs hebben de Staten-Generaal zich vereenigd met het wetsontwerp om de door het Kon. Nationaal Steuncomité aan den Staat overgedragen bezittingen te bestem men tot een stichting,ten doel hebbend voortzetting van de uitkeering der tot 1 Juni 1926 uit de middelen van het Kon. Nat. Steuncomité gekweten bijslagen op zekere renten der Rijksverzekeringsbank, alsmede toekenning van uitkeeringeri van soortge lijken aard aan oud-gepensio'nneerde mili tairen en burgerlijke ambtenaren, die daar aan behoefte hebben. De „Tel." verneemt thans, dat de stich ting ijverig bezig is met het verzamelen van de namen der personen uit het geheele land die eventueel voor uitkeering in aanmer king zouden kunnen komen. Hun aantal loopt in de duizenden. Eerst wanneer men met dezen arbeid gereed is, kan een aan vang gemaakt worden met de uitvoering van de bedoelde bepalingen. Geïllustreerde rijksbriefkaarten. De' directeur van den P. en T. dienst maakt bekend, dat bij de kantoren der posterijen verkrijgbaar worden gesteld ge- illustreerde briefkaarten met zegelafdruk van 10 cent, welke de beeltenis van Johan de Witt of een afbeelding van de landwin ning in de Zuiderzee vertoonen. Christelijke Nationale Werkmansbond. In de te Utrecht gehouden jaarlijksche vergadering van den Christelijken Nationa- len Werkmansbond is nog aangenomen een motie, waarin aangedrongen wordt op spoedige invoering van de ziektewet-Talma en wel gewijzigd in dien zin, dat bij invoe ring ervan een ruime plaats wordt gege ven aan de ziekenkassen. Den minister van arbeid wordt verzocht daarvoor ten spoedigste regeling te treffen. Het motorschip „Pieter Corneüszoon Hooft" De stoomvaart-maatschappij „Nederland" heeft gisterenmiddag op ruime schaal de gelegenheid geboden tot bezichtiging van haar nieuwste passagierschip de „Pieter Corneliszoon Hooft". Velen zijn gegaan naar de Javakade te Amsterdam, waar de groote mailstoorner wordt uitgerust voor de eerste reis, welke Dinsdag a.s. aanvangt, nadat eerst nog een proeftocht, die heden avond zal beginnen, gedaan zal zijn. Het statige schip, dat naar <?nen weet, gebouwd is op de werven van de Ateliers Chantiers de la Loire te St. Nazaire, overtreft in grootte de tot nu toe voor de Maatschappij Nederland gebouwde mail- Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 21) i Dat Robert „zijn handen van haar had j afgetrokken", zooals hij het zelf uitdrukte, deed haar leed, maar alleen omdat zij, fijn gevoelig als ze was, er altijd verdriet van had als iemand den vrede verstoorde. Overigens voelde ze het als een onuitspre kelijke verlichting, dat ze nu buiten de sfeer van Robert leven kon, dat ze zijn bulderen de, kwaadaardige stem niet behoefde te hooien en zich niet behoefde te ergeren aan zijn hinderlijke baasspelerij. En de stap die ze gedaan had, kon ze voor haar geweten uitmuntend verantwoorden. Ze was ervan (overtuigd dat ze goed deed door zelf haar brood te verdienen inplaats van afhankelijk je zijn van Robert, die niet naliet zijn zus ters steeds op een grove en .onkiesche ma nier te laten voelen dat hij ze met weldaden overlaadde. In het huis van Giles Tredman had ze een omgeving gevonden waarin ze zich thuis voelde en voor hem zelf koesterde zij een g^ote. bewondering en eerbied. Waar- scjujnlijk zou haar broer zulke gevoelens DlJ oen dame van haar stand hoogst onge past hebben gevonden. Soms vroeg ze zich wel eens af of het leven op Manderby r-.0111"* even vredig en bekoorlijk zou blijven I ms er naast den heer van het huis ook een i meesteres kwam, maar ze troostte zich met I w dat waar Sir Giles van plan I f Z1ln vrouw eerst nog mee naar Indië te L^Hteü'jhot nog wel een poosje zou duren I moooln-I.;-- 1 KWATM schepen. Op zijn beurt zal het echter weer worden overtroffen door de „Christiaan Huygens", die op de werf van de Neder- landsche Scheepsbouw Maatschappij is op stapel gezet en vermoedelijk aan het eind van het volgend jaar gereed zal zijn. 't ls het eerste passagiersschip in de vloot der maatschappij Nederland, dat door motorkracht wordt voortbewogen tot deze nieuwe wijze van voortstuwing is men overgegaan nadat een proef met het motor vrachtschip „Bintang" alleszins bevredi gende resultaten had opgeleverd. De inrichting van het geheele schip is zeer ruim en comfortabel, maar vooral aan de artistieke afwerking der eerste klas sa lons is buitengewoon groote zorg besteed. In de eerste klas zijn 253, in de tweede 236 en in de derde 54 plaatsen, de beman ning is 270 koppen sterk. Wanneer alle ruimte is bezet kan het schip omtrent dui zend personen vervoeren. Voor de reddingsploegen, 14 in getal, 12 voor 83 en 2 voor 34 personen, zijn gelijk vermeld, de nieuwste davits gebezigd, waarbij het één persoon mogelijk is de boo ten ook bij hellend schip door het overhalen van een handle gemakkelijk te strijken. Aan de ventilatie is groote zorg besteed, van de machinekamer uit wordt een mecha nische lucbtverversching geregeld. Buiten dien hebben alle hutten directe verbinding met de buitenlucht. De ventilatoren kunnen wanneer de reis door gematigde en kou dere streken voert ook dienen voor verwar ming van dat gedeelte van het schip, dat niet direct electrisch verwarmd wordt. De electriciteit wordt in zeer ruime mate toe gepast allerlei installaties, als bijv. in de keukens en de laad- en losmachines worden electrisch gedreven. Op het bovenpromenadedek liggen de verblijven van den geneeskundigen dienst, die een geheel complex op zichzelf vormen. Tenslotte zij vermeld, dat in de keukens gebruik wordt gemaakt van een nieuw model waschmachine, welke o.a. door ver damping droogt, waardoor droogdoeken overbodig zijn geworden. Behoud van natuurschoon. De besturen van den A.N.W.B., Toeris tenbond voor Nederland en de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Ne derland, die in Maart een adres hebben ge richt aan den minister van financiën om maatregelen te overwegen tot verlichting van den fiscalen druk op bosschen en land- goederenj achten het tijdstip gekomen be langstellenden samen te brengen om zich over het vraagstuk uit te spreken. Zij heb ben thans aan verschillende adressen een uitnoodiging verzonden tot bijwoning van een op 15 September in het Koloniaal Insti tuut te Amsterdam te houden vergadering. De bond Heemschut en verschillende ver- eenigingen op het gebied van bosch-, alnd- en tuinbouw hebben reeds instemming met hun streven betuigd. De sluisbouw te IJmuiden. Voor het maken van het toeleidingska- naal naar de nieuwe sluizen te IJmuiden moet een gedeelte van de Noordpier bij het pantserfort worden opgeruimd en de fun deering worden opgebroken. Daartoe zal de hijschkraan van de Zuidpier waarmede de groote bazaltblokken als golfbrekers in zee worden gestort, naar de Noordpier worden overgebracht. Dit moet langs den waterweg geschieden, omdat vervoer langs het strand onmogelijk is. Dit buitengewoon karwei, de kraan weegt ruim 85.000 K.G., zal zoo spoedig het water binnen de pieren rustig is, wor den uitgevoerd met den grooten bok van de Amsterdamsche Droogdokmaatschappij, die het gevaarte, hangend in de kettingen, scepter zou zwaaien. En in dien tijd zouden Sylvia en zij van het lieflijke en rust gevende leven hier kunnen genieten en ge lukkig zijn met eikaars gezelschap. De eenige reden waarom Helen er nog wel eens spijt van had gehad dat ze het huis van haar broer had verlaten was, dat ze haar zuster Marion alleen in de „hoede" van Robert had achtergelaten. Maar na Marion's laatsten brief voelde ze zich hierover niet meer bezwaard, want die brief vloeide over van enthousiasme voor het Duitsche meisje, dat ze op Robert's ver langen als „paying guest" in huis hadden genomen. „Miss Muller is buitengewoon lief", zoo stond het in den brjef die in Helen's schoot lag, terwijl Sylvia met haar praatte, „ze is heel knap om te zien... ik mag wel zeggen mooi ze is zoo vriendelijk en interesseert zich voor iedereen en alles. ïk heb heel aardig gezelschap aan haar en ik verveel me geen oogenblik. Wat zou ik het aardig vinden als jij en je leerlingetje eens een middag in de auto konden overkomen om haar eens te zien, tenminste als Sir Giles er niets tegen heeft." De reis per trein van Manderby Court naar Stockley was omslachtig, maar per auto was het maar een betrekkelijk kleine afstand en toen Helen een paar weken later, op een mooien Junidag aan Sir'Giles vroeg of Sylvia mee mocht naar haar zuster, had hij niet het minste bezwaar. „Ik ga naar de stad vandaag", zei hij, „gaat u met Sylvia maar gerust naar Stock- ley. Natuurlijk kunt u met de auto gaan. Het beste is dat u direct na de lunch weg gaat, bij uw zuster theedrinkt en als u dan tegen den avond als het koeler wordt terug komt, hebt u een prachtigen terugrit." „Marion is zeker thuis", zei Miss Stens- van de Zuidpier naar de Noordpier zal overbrengen. De bok is gisteren te IJmui den aangekomen. VLISSINGEN, 27 AUGUSTUS. Concert Beltamypark. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft Zondag a.s., des avonds 8 uur een concert in de kiosk in het Bellamypark. Programma: „Mit Parade Flagger" marsch Blankenburg „Die beide Savoyarden" ouverture Ojjenbach „Puppen", walzer J. Bayer „Loreley-Paraphrase" Nesvada „Forêts Legendaires" fantaisie Preckher „Poême de France", ouverture L. Reynand „Ases Tod", aus der Peer Gynt Suite Ed. Grieg Suite de Ballet de l'Opefa Comique „Marion" S. Vlessing 1. Prelude. 2. Badinage. 3. Rigaudon. 4. Intermezzo. 5. Gavotte. 6. Rondo Finale. „Z. H. V.-Marsch". C. G. Govaarts Koninginnedag. Naast het rijkvoorziene program van den Oranjebond, hebben eenige bewoners van den Boulevard Evertsen gelden bijeen ge bracht .om dien dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Het plan is, om bij gunstig weer des avonds van 8 tot 10 uur een concert in de muziektent op den Boulevard te doen geven. Hiertoe hebben zij aangezocht de har- monica-vereeniging „Crescendo" waarover den laatsten tijd zoo met lof wordt ge schreven. Wij wekken de Boulevard-bewoners op, tot het uitsteken der vlaggen, en des avonds de ramen te verlichten teneinde de feeststemming te verhoogen. Men verzoekt ons te rnLlden dat het kan toor van de inspecteur der directe belas tingen en het kantoor der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen op 31 Au gustus gesloten zijn. Aannemen buitenlandschc onderscheiding. Bij Kon. besluit is aan den heer L. E. M van Raalte, oud vice-consul van Spanje te Vlissingen, wonende te 's-Gravenhage, ver lof verleend tot het aannemen van het rid derkruis der orde van Isabella la Catolica van Spanje. In onze Tijdinghal. Onder de nieuwe fotos' welke wij in onze Tijdinghal hebben geëtaleerd, noemen wij het Fransche marine-eskader dat thans te Amsterdam vertoeft de luchtvaartdagen te Scheveningen. Op onze foto ziet men Prins Hendrik die het tentoongestelde bezichtigt enkele mooie kiekjes van de zeilwedstrijden op de Zuiderzee gehouden een foto van prof. L. Zuricks, die benoemd is tot hoog leeraar in de faculteit der wis- en natuur kunde aan de universiteit te Utrecht. De Ringrijderij in de Abdij te Middelburg. Aan de ringrijderij in de Abdij viel gis teren een druk bezoek ten deel. Verleden jaar bleef het aantal betalende bezoekers beneden de 1700, thans bedroeg het niet minder dan 2328, dus ruim 600 meer. Nadat ook na den middag nog een paar ronden waren gereden, werden de 24 rij ders met de hoogste punten, zij die 9 of meeï malen den ring hadden gevonden en een der rijders met een 8, in de gelegen heid gesteld te rijden om de drie wissel bekers, die van H. M. de Koningin, die van dr. H. M. van Loon te Westport (U.S.A.) en die van de gemeente Middelburg. drinkt ze thee in den tuin. Dat wil zeggen... de tuin, die is zoo groot als een flinke zak doek", voegde ze er lachend aan toe, ten minste bij die van Manderby vergeleken, maar het is er nu toch beter dan binnens huis." yj Het leek Sylvia, inderdaad buiten beter dan in huis, toen zij uit de kleine, 'n beetje bekrompen villa, bij een goed-verzorgd klein grasveld met even keurig verzorgde bloembedden er langs kwam, want ofschoon zoover het oog reikte niets dan pas vol tooide en in aanbouw zijnde huizen zicht baar waren en de achterzijde van den tuin aan een uitgestrekt stationsemplacement grensde, het was tenminste een groen en koel plekje grond en de welbereide thee tafel onder den accacia zag er verleidelijk uit. Miss Marion maakte niet denzelfden in druk op het kind als haar zuster had ge daan, maar zij van haar kant voelde direct een groote genegenheid voor het vreemde meisje. Terwijl de beide zusters in druk gesprek met elkaar waren, schoof het kind dichter naar Rosa Muller toe, die allerliefst met haar praatte en schertste en niets naliet om haar in te palmen. Sylvia voelde zich al spoedig zoo op haar gemak bij Rosa, dat ze haar hand in de mooie blanke hand van het oudere meisje legde en in haar jonge openhartigheid zei „Ik vind u zoo aardig, uw oogen lijken net vergeet-mij-nieten". Het kind sprak zacht, zoodat alleen Rosa het hooren kon. „Dat vind ik -lief van je, dat je dat zegt", antwoordde Rosa, met dat spoortje yan vreemd accent in haar stem, dat ook Sylvia bekoorlijk in de ooren klonk „Ik krijg liever zoo'n complimentje v; Door ieder dezer rijders werden 5 ron? den gereden, waarbij Willem de Kam uit Oostkapelle en Piet Brasser uit Vrouwe polder ieder 7 ringen Hadden gestoken en Adam de Pagter uit Koudekerke, P. Lan- gebeeke uit Gapinge en J. Castel Jz. uit Oost- en West-Souburg ieder 6 ringen. Bij het kampen tusschen beide eerstge noemde werd eerste Willem de Kam, die daardoor thans voorwaardelijk eigenaar werd van den wisselbeker van H. M. de Koningin en tweede Piet Brasser, die ten tweeden male den beker van dr. Van Loon won en volgens de bepalingen van den schenker nu definitief eigenaar is. Bij het kampen tusschen de drie rijders met 6, werd J. Castel Jz. uit Souburg voor waardelijk eigenaar van den beker van Middelburg. De beker van H, M. de Konin gin de tweede die door H. M. geschon ken werd was verleden jaar gewonnen door Pieter Reijnierse van Koudekerke en die van de gemeente door Laurens Koole te Souburg. Deze drie winnaars van een beker werden door hun kameraads op de handen tot onder den ring gedragenen daarop een paar maal in de hoogte gewor pen-en weer opgevangen. Terwijl op een der banen door de rijders met gelijk aantal ringen, althans die min stens 9 hadden gehaald, gekampt werd om de volgorde van de prijzen, werd op een der andere banen een spewale wedstrijd gehouden voor de deelnemers beneden de 18 jaar, voor wie een bestuursprijs beschik baar waS gesteld. De gelukkige winnaar was hierbij J. H. Janse uit Kleverskerke, die zich trouwens ondanks zijn jeugd als een goed ringrijder deed kennen, wat hieronder zal blijken. Thans laten wij volgen de prijswinners van den gewonen wedstrijd met daar ach ter 'het aantal door hen behaalde ringen lste prijs P. Lampert Pz., Biggekerke 2e prijs P. Brasser, Vrouwepolder, beide 15 3e prijs Johannes de Visser, Ritthem, 14 4e prijs J. H. Janse, Kleverskerke, 5e prijs Lourens Koole, Souburg, beide 13 6e prijs P. Dingemanse, Biggekerke, 12 7e prijs A. Roose, Oostkapelle, 8e prijs J. Castel Jz., Souburg, 9e prijs W. de Kam, Oostkapelle, 10e prijs J. Brasser, Vrouwepolder, allen 11 11e prijs Jan Koole Jr., Koudekerke, 12e prijs Iz. de Visser, Ritthem, 13e prijs Pieter Reijnierse Jz., Koudekerke, 14e prijs Adam de Pagter Sz., Koudekerke, I5e prijs Jac. Vos Dz., Koudekerke, 16e prijs H. Jan se Cz„ Middelburg, 17e prijs C. Lange- beeke, Gapinge, 18e prijs Marines Meijer, Ritthem, allen 10 19e prijs J. Maljaars, Biggekerke, 20e prijs K. Janse Cz., Mid delburg,""21 e prijs P. Langebeeke, Gapinge, 22e prijs C. A. Polderdijk, Nieuw- en St. Joosland, 23e prijs J. Maljaars, Oostkapelle, allen 9. De verdere prijzen werden bij gelijk aan tal punten bij loting vastgesteld en vielen ten deel aan 24e Jan Koole Wz., Koude kerke 25e Pieter Simpelaar Jz., Biggeker ke 26e Jacs. Castel Az., Oost- en West- Souburg 27e Abraham Simonse Jz., Big gekerke 28e P. Castel Jz., Souburg 29e Abr. Wielemaker Mz., Koudekerke 30e W. Bosschaart, Souburg, allen 8 31e Jan Reijnierse Pz., Koudekerke 32e L. de Kam, Oostkapelle 33e Laurens Reijnierse Pz., Koudekerke 34e David Polderman, Sou burg 35e P. Coppoolse, Serooskerke, allen 7 36e Corns. Bosschaart, Koudekerke 37e Pieter Barentse Wz., Koudekerke 38e Leunis Krijger, Biggekerke 39e J. Mesu Jooszoon, Veere 40e A. Vreeke, Seroos kerke 41e P. Castel, Souburg 42e J. Roose, Sint Laurens 43e Corns. Koole Jz., Koudekerke 44e Corns. Joziasse, Sou burg 45e Jan Koole Jz. Sr., Koudekerke 46e Andries Breel, Ritthem 47e Willem Reijnierse Fiz., 't Zand en de 48e Jacobus Overbeeke, Middelburg, allen 6. Hierbij zij opgemerkt, dat verleden jaar het hoogst aantal behaalde ringen 17 was en het minst aantal waarvoor nog prijzen konden worden toegekend 5. Zooals altijd was de laatste strijd die op den pollepel. Hierbij werd weder op al de banen gereden en dit slechts een „om mekeer". Hierbij gelukte het aan 9 der 95 rijders tweemaal in te steken en werd dus op een zegt." „Ik geloof niet dat ik precies weet wat een complimentje is, maar ik meen wat ik zeg en als Monsieur wat zegt meent hij het ook altijd." „Monsieur Wie is dat „Dat is mijn voogd", zei ze met een glim lach, die echter spoedig plaats maakte voor een droevigen trek op haar gezichtje. „Toen moeder stierf vroeg ze aan Sir Giles om voor me te zorgen en nu ben ik zijn kleine meisje, begrijpt" u „En woon je nu bij je voogd, bij hem en zijn vrouw Het was niet alleen de taak die haar opgedragen was, die haar verder deed vragen, er kwam ook iets van lieve belangstelling voor het aardige, onbevan- gen-pratende kind in haar, zonder dat zij zich er zelf nog geheel van bewust was. „Hij heeft geen vrouw, tenminste nog niet, maar hij gaat gauw trouwen... met miss Cardew." „Miss Cardew vroeg Rosa, nu hevig geïnteresseerd. Sylvia knikte. In Rosa's herinnering rees het beeld van Grace, in ernstig gesprek met den donkeren man, die de draden van haar eigen levens lot in handen hield. Vreemd, "dat Grace geen van beide keeren dat Rosa haar ge sproken had, had verteld dat ze verloofd was en gamV trouwen ging. Grace Car dew... Herman Müller... de voogd van dit' kind... wat voor verband bestond er tus schen die drie Wat was het doel van Müller's spel De gedachten die haar be stormden, deden haar een poos zwijgen en ondertusschen zat Sylvia haar vol bewonde ring van opzij aan te kijken, terwijl de twee zusters op, gedempten toon hun druk ge sprek voortzetten. Op het gezicht van Ma- baan door deze 9 gekampt, waarbij spoe dig weer 5 afvielen. Ten slotte kampten er nog vier, van wie P. Langebeeke uit Ga pinge door twee maal den ring te vinden, het zoo begeerde hout met daarbij behoo- rende kist sigaren behaalde, en door zijn mederijders gejopt werd onder den ring. De badplaats Zoutelande. Bij den gemeenteraad te Zoutelande was een verzoek ingekomen van de beide café houders ter plaatse om de Zondagssluiting hunner inrichtingen op te heffen, daar el ders we! gelagen worden gezet. Daar het proces-verbaal tegen den tenthouder, die op het strand verkoopt nog niet gerechte lijk is afgehandeld, werd-het verzoek door den gemeenteraad voor kennisgeving aan genomen. In nood verkeerende baders gered. Woensdagmiddag werden de badgasten op het strand' te Zoutelande opgeschrikt door het geroep van „help, help". Het bleek dat een heer en dame, die al zéér geruimen tijd in zee hadden gebaad, in nood verkeer den te midden van de golven in het opko mende water. De heer, een ingezetene van Middelburg, was blijkbaar door een soort kramp overvallen en daardoor machteloos, niet meer in staat het strand te bereiken de dame, die in Utrecht thuis behoort, zag evenmin kans aan den kant te komen. Het mocht den heer Douwe de Vries Jr., lid van de Middelburgsche reddingsbrigade, die toevallig ter plaatse was, gelukken hen beiden behouden aan wal te brengen. Van schrik en vermoeienis zakte de dame in elkaar, doch zij kwam spoedig weer bij. Verkeersverbetering. Gisteren is het nieuwe gedeelte rijksweg bij het gehucht Wissekerke (bij 's-Hecr Hendrikskinderen), voor het verkeer open gesteld. Hiermede is weer een groote ver betering tot stand gekomen, daar het ver keer Goes-Middelburg nu om (en niet door) het gevaarlijke 's Heer Hendrikskin deren met zijn beruchte scherpe hoek en ge leid wordt. Goed afgeloopen. Woensdagavond is ter hoogte van het station Coegors een uit de richting Axel komende en voor Terncuzen bestemde personentrein van de maatschappij Mecne- len-Terneuzen ontspoord. De ontsporing geschiedde even nadat het wissel van het station Coegors was gepasseerd, en had tot gevolg, dat van den trein, die uit 4 perso nenrijtuigen en 2 bagagewagens bestond, de twee personenrijtuigen, zijnde een eer ste en een derde klasserijtuig, uit de rails werden geworpen, tengevolge vaarvan het tweedeklasserijtuig omviel. Gelukkig be vonden zich in dit rijtuig geen passagiers, terwijl in het derdeklasserijtuig zich een drietal passagiers bevonden, die allen met den schrik vrijkwamen. Vermoedelijk is het ongeval te wijten aan het verschuiven van eenige spoorleggers bij het wissef. De ma- terieele schade is gering, en het treinver keer ondervond geen vertraging, doordat het over een derde lijn kon worden geleid. Men is onmiddellijk aangevangen met het vijmaken van de versperde lijnen, waar mede men gisterennacht is klaar gekomen. Het verkeer heeft thans weer op de nor male wijze plaats. KERK- EN SCHOOLNiEUWS De gereformeerde kerken. Prof. Obbink schrijft in het „Algemeen weekblad voor Chr. en Cultuur" als conclu sie van een artikel over „protestantsche ieertucht" Waarlijk, als men het er op gezet had, te demonstreeren, dat een Protestantsche leertuchtkerk een onding is, dan had men het niet anders behoeven aan te leggen. Achter het conflict Synode-Geelkerken ligt het veel ernstiger innerlijk conflict van een Protestantsche Synode, die volgens Room sche recept arbeidt. Immers het is duidelijk, dat alleen de onfeilbare kerk van Rome zich de weelde van Ieertucht kan verdor- „Ik zie de gelijkenis natuurlijk ook, Ma rion. Ik had er eerst niet op gelet, maar nu jij het zegt, valt het mij ook op. Maar het kan immers alleen maar toeval zijn. Het is toch niet waarschijnlijk dat Sir Giles de verzorging van Sylvia op zich had genomen, als hij niet een oude vriend van haar familie was geweest en alles van haar moeder af wist. Dat het kind hem pas voor het eerst bij dat auto-ongeluk heeft leeren kennen bewijst natuurlijk niets ze is nog zoo jong. Maar de moeder zou toch niet aan Sir Giles gevraagd hebben om de verzorging op zich te nemen als hij een vreemde was. En dat hij zich niet verder over de verhouding uitlaat, beteekent ook niets daar kunnen allerlei redenen voor zijn. Neen, het is puur toeval dat ze veel lijkt op..." „Natuurlijk moet het toeval zijn", viel Marion haar snel in de rede. „Ik weet eigenlijk niet eens hoe ik er toe gekomen ben om er over te spreken. Het was heel verkeerd om te praten over... over... Tiny", ze sprak nu nog zachter „maar ik kreeg een schok toen ik Sylvia zag, zooals die lijkt op... haar..., toen ze zoo oud was." Haar zuster had geen ^gelegenheid om te antwoorden, want op dat oogenblik trad een heer uit het huis naar buiten en Hugh Berners stak het grasveld over en begroette het gezelschap. Toen de doctor tusschen de twee oudere dames had plaats genomen, zei Sylvia zacht tegen haar nieuwe vriendin „Wat een leuke man. Hij is zoo groot en sterk en hij heeft net zulk soort oogen als Mon sieur. Zoo vriendelijk... maar hij kijkt je toch aan of hij heelemaal door je heen ziet." Rosa voelde een innerlijke ontroering bij de woorden van het kind, dat met haar vroeg-ontwikkeld verstand en haar blijk baar-aangeboren menschenkennis de dingen

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1