L :n mail-shoes zijn niet te vervangen DONDERDAG 26 AUGUSTUS IMO 200 6-4-© Jaargang! £926 IE .LE groot succes, Itten 3 x 6 (por hs). Xkhuis Maatschappij van oomvaart BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws iSTERDAM |Augustus, 3 uur. belangstelling klein, 'amen eenigszins la- ^and, waarschijnlijk in dat de rubberprijzen len ondergaan. Ta- tnveranderd. Op de len H. V. A.'s lager lliefondsen bewogen ongeveer de vorige tpapieren beperkte |e lndustrieelen met IND A elijkheden, Openbare rgaderingen enz. avond Soirée dan* titerdag en Zondag 2 uur. Vrijdag Afternoon-tea lederen avond uur. laterdag- en Zondag- Ing, 3 uur. It, 8 uur. |s. Cabaret- en nd, T ooneelvereeni- Wilhelmina", „de 8 uur. H. LOOIS. (voorschotbank 110, Middelburg, vanaf 100.— (tnder borg). Geen ing. pectus. Postz. voor liten. Te spreken Vrijd.av. 79 uur. met 1 October ;tte ONING i der stad. Brieven n en huurprijs onder bur. „Vliss. Cour." welijk der tegen- gt Mevr. PRONK- vest-Souburg, tegen een net meisje v. unn. koken en zelfst. neisje aanwezig.) te huur een groot llder. In Brouwerij „De [1EP1NGSWONINO t centrum 'der stad. DE VOOGD, Kerk- Ie viool en en muziekstanfl- cintenlaan 45, des liddelb.-Rotterdam gelegen plaatsen. 'AN PASSAOIE». 3t7n en vee. Iv.Midd. s'v.m.uur stus v. KOU. v.m.um VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 1 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. 'Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Wijziging lager-onderwijswet Bij de Tweede Kamer zijn ingediend drie wetsontwerpen tot wijziging van de Lager Onderwijswet 1920. Het eerste geldt de aangekondigde wijziging met betrekking tot de toelating voor het hoofdakte-examen', het tweede is ingediend wegens het verval len van het wachtgeld vervangend pensi oen, het derde stelt voor de toelagen aan gewezen arrondissementsschoolopzieners te verminderen. De zomertijd. Door den }ieer Braat zijn aan den minis ter van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende schriftelijke vragen gesteld Is het den minister bekend, dat in de vol gende maand de druk van den zomertijd, wegens het korten der dagen, weer voor menschen, die 's morgens vroeg naar hun werk moeten gaan, en voor schoolgaande kinderen zich zeer zwaar zal doen gevoe len Is de minister bereid om te hunnen ge rieve den zomertijd nu nog te verkorten De drukte bij den Waterweg. In antwoord op de vragen van het Twee de Kamerlid den heer BÏautigam in zake het aantal loodsen voor den Nieuwen Wa terweg, heeft de minister van marine a.i. uitvoerige inlichtingen vertrekt, omtrent het aantal schepen, dat sedert het begin der staking in Engeland tot en met de week, eindigende 31 Juli, den Nieuwen Waterweg is binnengekomen, alsmede omtrent de wijze, waarop en het personeel waarmede de loodsdienst gedurende die periode is uit gevoerd. Volgens den minister kan gezegd worden, dat de loodsdienst in alle opzichten aan redelijk te stellen eischen heeft vol daan, en den toestand steeds volkomen fteefr tjeheerschtr Van eerrig oponthoud' van beteekenis door gebrek aan personeel is geen sprake geweest, en er is nimmer meer gewacht, dan irr normale tijden het geval is geweest. Aanvulling van het aantal loodsen door be vordering verdient vooralsnog geen aanbeve ling, door zulks bij terugkeer tot normale toestanden zou moeten leiden tot opwacht- geldstelling of pensionneering der oudste loodsen, hetgeen in strijd met hun belangen zou zijn. Daarom zijn, ter verlichting van den dienst gepensionneerde loodsen tijde lijk weer in dienst genomen. De portverlaging voor briefkaarten. In verband met een in overweging geno men verlaging van het port der binnen landsche briefkaarten, wordt aan degenen, die vóór 1 October a.s. briefkaarten voor het binnenlandsch verkeer koopen, in over weging gegeven geen grooter voorraad in te slaan dan zij voor gebruik tot genoem den datum noodig zullen hebben. De Pensioenraad. Aan het verslag van den Pensioenraad over 1925 wordt het volgende ontleend In het afgelodpen tijdperk werden de volgende pensioenen tot ondestaande be dragen verleend Ouderdomspensioenen, Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 8 en te bekomen: f.V. Transport- en E*P' Srven G. VOS, W* EENHOORN, Tel- lg OOSTERHOüT.TeW ilBUITENHEK., Td*lü 20) „Hoe ziet het eruit Is het veel waard „Niet zoo verschrikkelijk veel, want de steenen zijn niet echt. Wel prachtige imita tie. Het bestaat uit een hanger met een groote smaragd, een valsche, in het mid den. Hij is prachtig van kleur en er zit een rand van diamanten om heen. Daaraan zit een fijn kettinkje van briljanten met een Medaillon van smaragden en diamanten en als je het medaillon openmaakt... Enfin, dat doet niet ter zake, want wie het ge heim niet kent, kan het medaillon toch niet apenkrijgen. Maar zooals ik je zeg, het is "'et echt en het is mij meer om het geheim ln het medaillon te doen, dan om de waar de van het heele ding. De beschrijving die ie gegeven heb, is zeker wel voldoen de r „Dus behalve het juweel zelf interessee- Jfl u ook alle bijzonderheden omtrent Me juffrouw Stansdale Was ze ook onder den naam Stansdale bekend Of noemde zich anders Was ze eigenlijk ge trouwd -.Zie maar dat je alles gewaar wordt, ^een, ze noemde zich geen Stansdale meer, e leefde onder allerlei namen.. Het kind I zich Burnett. Zoo noemde zij zich j wel eens, geloof ik. Maar of ze ge- ouwd was en of dit kind van haar is... liiJfe-et Daat geen enkele moge- ongebruikt en zie alles gewaar te Maar vóór alles Spoor het ju- 1 el op en zorg dat ik het in handen aantal 1020, bedrag 1.350.068 vervroeg de ouderdomspensioen, resp 575 en 777.668 invaliditeitspensioen resp. 1467 en 2.226.287 verhoogde invaliditeits pensioenen resp. 47yen 39.722; wacht geldpensioenen, resp.' 1556 en 1.464.423 uitgestelde pensioenen, resp. 89 en f143.150; ministerspensioenen, resp. 7 ei j 42.000weduwen en wezenpensioen resp. 1291 en 1.315.676; totaal resp. 6050 en 7.359.012. Op 316 verzoeken om toekenning van pensioen beschikte de raad afwijzend. Het aantal ingekomen mutatiën van de verschillende organen is circa 475.000. Dit groote aantal werd snel ver werkt. Achterstand in de boeking kwam niet voor. Aan leeningen en hypotheken stond per 31 December 1925 uit 125.824.751.71. Met inbegrip van de conversie werd in 1925 belegd voor een nominaal bedrag van 85.582.268.37. Aan aflossingen van geld- ieem'ngen werd ontvangen 33.704.501.09 en aan uitloting van effecten 4.071.400. Aan rente werd ontvangen 11.346.747.78. Het verschil met den minister van finan ciën' over de interpretatie van de artt. 157 en 166 der pensioenwet, werd in het ar- geloopen jaar nog niet opgelost. Gegrond?, hoop bestaat evenwel, dat dit binnenkort het geval zal zijn. De commissarissen van het Algemeen Burgerlijk pensioenfonds blijven het met den'raad betreuren, dat het rijk over de gelden, die geruimen tijd in de schatkist liggen zonder dat zij kunnen worden be legd, geen rente vergoedt, waardoor aan het fonds een belanrijke bate ontgaat. Massa-ontslag van raadsleden. Nadat de gemeenteraad te Rijssen een motie van wantrouwen had aangenomen tegen een wethouder inzake de abattoir- commissie in die gemeente, verklaarde ge noemde wethouder deze motie naast zich neer te leggen. Hierop namen 7 raadsleden hun ontslag. Veel geschrijf om één ingezetene. Eén vrouw heeft een briefwisseling tus- schen het Centraal Bureau voor de Statis tiek en gemeentebestuur van Venlo bene vens circulaires van den Commissaris der Koningin in Limburg aan alle Limburgsche gemeenten uitgelokt.. In een speciale circulaire schrijft de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg het volgende aan de gemeentebc sturen dier provincie lk heb de eer te uwer kennis te brengen, dat de directeur van het centraal bureau voor de statistiek mij bij schrijven d.d. 16 Augustus heeft medegedeeld, dat hem uit een nadere, met het gemeentebestuur van Venlo gevoerde briefwisseling over het be- 'volkTngscijfer is geblékên'dat het aantal uit die gemeente vertrokken vrouwen over 1925 nog met 1 dient te worden vermeer derd en alzoo moet worden gebracht op 919. Dientengevolge moet het aantal vrou wen met 1 verminderen en het bevolkings cijfer van Venlo op 31 December 1925 op nieuw worden vastgesteld op 10843 man nen, 11336 vrouwen, totaal 22179. In verband met het voorafgaande behoort het bevolkingscijfer dezer provincie op laatstgemeld tijdstip te worden bepaald op 252.844 mannen, 242.913 vrouwen, totaal 495.757. VLISSINGEN, 26 AUGUSTUS. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgen de voorstel aan den gemeenteraad gedaan Door de Woningbouwvereeniging „Goed Wonen", alhier, werden tot ons verzoeken gericht om van de gemeente in koop te ontvangen een perceel bouwgrond ter grootte van 3304 M2., gelegen ten westen van den Vlissingschen watergang, een perceel bouwgrond ter grootte van 1394 M2. ten Noord-Oosten van de Sottegem- straat en een perceel bouwgrond ten Zuid- Westen van de Nijverheidsstraat ter groot te van 1995 M2. Waar aan adressante door U perceelen bouwgrond, grenzende aan de thans door haar in koop gevraagde stukken grond te gen den prijs van 1 per M2. zijn verkocht, stellen wij U voor den gevraagden grond wederom aan haar tegen dit bedrag af te staan. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer U te verzoeken uw goedkeuring te hechten aan een overgelegd concept besluit Kosteloos gebruik van boeken voor de R. H. B. S. Belanghebbenden worden attent gemaakt op de advertentie in dit blad betreffende kosteloos gebruik van boeken voor leer lingen der R.H.B.S. Het 40.000e bad. Daar er Dinsdag nog ongeveer 500 ba ders moesten komen om het jubileumgetal te bereiken, kon met vrij groote zekerheid bepaald worden, dat Woensdag 25 Augus tus toevallig ook de datum van het feit gedurende het vorige badseizoen de ver beide dag zou zijn. En alsof ieder de geluk kige wilde zijn, kwamen de geregelde „klantjes" bij bosjes opdagen, zoodat tus- schen half drie en half 4 tien en meer per sonen in de cabine van den bedrijfschef, den heer J. P. van Krieken, zich verdron gen om hun kaartje te laten afstempelen. Staag aan verminderde het benoodigde ge tal. Nog vier moesten er komen, toen zich een persoon aanmeldde met 3 kaartjes volks- bad, voor zichzelf en twee zijner kornuiten. Nog één en het 40.000e bad was genomen. Dit gebeurde om 10 minuten vóór 4 uur. toen zich de heer W. D. T. Louwerier, een trouw bezoeker, aanmeldde. Hij werd eerst gelukgewenscht door den heer Van Krieken en daarna geleid naar de voor den jubilaris bestemde cabine, waarvan de ingang met groen en de nationale kl.euren versierd was. Daar werd de vlag geheschen en de geluk kige toegesproken door den heer M. J. Harts, lid van de badcommissie, die er zijn genoegen over uitsprak, dat het aandenken aan dit bad ten deel viel aan een hartstoch telijk bader, die reeds jaren hier te water gaat. Met een gelukwensvh, waarbij hij de hoop uitsprak, dat dit jaar nog het 50.000e bad zou genomen worden, welk feit dan ook wel niet onopgemerkt zou voorbijgaan, besloot de spreker zijn toespraak. Het aandenken aan dir 40.000e bad werd volgens keuze van den gelukkige bepaald op een Swan-vulpenhouder. Door den heer Ch. L. Dert, fotograaf alhier, werden eenige kiekjes gemaakt van deze gewichtige gebeurtenis voor onze badplaats, welke foto's in onze Tijdinghal geëtaleerd zijn. Het Algemeen Nederl. Verbond. Toeval of niet, een feit is, dat op dit oogenblik in de etalages van de N.V. voor heen De Vey Mestdagh in het Bellamy- park, twee uitingen van nationale gevoe lens naar voren komen. De eerste is die ter gelegenheid der viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, de andere is die, welke bovengenoemde vereeniging heeft ingezonden om ook hier ter stede een weinig meer ruchtbaarheid aan haar bestaan te geven. Wat deze vereeniging zich ten doel stelt kan men met vet gedrukte letters in de etalage lezen. We volstaan met een beknopte op somming Wekken van stambewustzijn, steun aan het Nederlandsche lied en aan de uitgave van toepasselijke ge schriften, steun voor 't bezoeken van Ne derlandsche scholen in 't buitenland en voor stichting of uitbreiding er van, onder steuning van Nederlandsche boekhandel en boekerijen door bevordering van oprich ting of ondersteuning van Nederlandsche Kamers van Koophandel buiten Nederland, uitzending door haar onderafdeeling „de boekencommissie" van leesstof in allerlei vorin en van allerlei aard naar de zeemans huizen en dergelijke inrichtingen in de ha vensteden. Hieruit blijkt, dat bovengenoem de vereeniging een zeer nuttig werk ver richt. Wie er meer van wil weten, kan bij bovengenoemde vennootschap de noodige propaganda-lectuur krijgen. Postdienst op 31 Augustus. De dienst van postwissels, kwitanties, postbewijzen, postchèque- en girodienst is Dinsdag a.s. den geheelen dag gesloten, behalve voor spoedbehandelingen betref fende den postchèque- en girodienst. De loketten voor aangeteekende stukken, spaarbank, ouderdomsrente, pakketpost en zegelverkoop worden om 2 uur nam. ge sloten. Een tentoonstelling van schilderijen. In het welbekende huis „In de Steen- rotse", Dwarskaai G 112 te Middelburg wordt een tentoonstelling gehouden van den werkplaatsen-schilder Heijenbroek. Heijenbroek toch heeft zoo'n schoone visie op alles wat „arbeid" betreft, dat hel bijv. voor de werklieden van „de Schelde", „Fijnwerk", S. M. „Zeeland" enz., een vreugde moet zijn kennis te maken met het werk van dit genie. Wij raden dan ook on zen lezers aan ditmaal hieraan 30 ct. entrée te offeren, en te gaan genieten van den machtigen indruk dien Heijenbroek weet uit te beelden. De grootsche gedachten, die Heijenbroek omtrent „Arbeid" heeft, wor den door hem verder ontwikkeld in het museum van den Arbeid te Amsterdam. Daar wil hij voor iedereen trachten duide lijk te maken het verband tusschen grond stof, menschelijken arbeid en menschelijx vernuft, om op deze wijze beter begrippen te ontwikkelen tusschen werknemer en werkgever. Vreemdelingenbezoek. Hoewel het drukke seizoen reeds achter den rug is, kwamen heden toch nog 1700 reizigers van de Belgische badplaatsen hier aan, die met 3 booten van Breskens naar hier waren overgebracht. Per trein en tram werd de reis naar Middelburg voortgezet. Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding. In de te Amsterdam gehouden 21e jaar vergadering van de. Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding, werd besloten de alge- meene vergadering in 1927 te houden te Middelburg. Tot lid van het hoofdbestuur werd geko zen de heer P. de Loof te Middelburg. Een vliegerwedstrijd. Vanwege de vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Middelburg zal op Za terdag 18 September op het gemeentelijk sportterrein aan den Nadorst een vlieger wedstrijd worden gehouden. De deelnemers zullen in 5 groepen verdeeld worden. Het plan bestaat de kinderen voor den wedstrijd bijeen te doen komen in het Schuttershof en vandaar, voorafgegaan door padvinders en een muziekgezelschap door een deel der stad te trekken. De laatste vliegerwedstrijd werd te Mid delburg gehouden op Prinsesjesdag 1888, alzoo 38 jaar geleden. Duinbrand bij Koudekerke. Maandagavond brak door baldadigheid van een aldaar spelend knaapje omstreeks vijf uur een duinbrand uit, die groote af- Alleenverkoop JACQ. PLOUVIER. ELFDE HOOFDSTUK. Giles' tehuis. „Ik geloof niet dat er een mooier huis in de wereld kan bestaan 1" „Geloof je dat niet, Sylvia Wel, dat ben ik eigenlijk met je eens en het spijt me niet dat het m ij n huis is. Maar het is niets te mooi voor de vrouw die er als koningin in komt wonen", zei Giles met een stem vol teederheid, terwijl hij zijn hand op Syl via's schouder legde en uit het venster keek naar het wijde landschap, dat zich in den glans van de Mei-zon baadde. „Bedoelt u miss Cardew, als u zegt de koningin vroeg het kind, terwijl zij haar ernstige oogen naar hem opsloeg. „Zal z ij de koningin van het huis zijn „Ja kind, dat bedoelde ik ten minste", zei hij en een donkere blos kwam op zijn bruin-gebrand gezicht„ik ga trouwen met miss Cardew en mijn vrouw zal de koningin van mijn huis zijn en van alles wat ik heb. Vind je ook niet, kleine meid, dat je je geen mooiere koningin kunt voor stellen „Ik vind wel dat miss Cardew een erg mooi gezicht heeft", antwoordde Sylvia langzaam en bedachtzaam, „maar ik ben bang dat ze het hier te eentonig en te rus tig zal vinden. Ik denk dat ze niet van het leven buiten houdt, daar vind ik haar niets geen type voor. Ze gaat met zooveel men schen om en houdt veel van partijtjes en- zoo en dat zal ze hier misschien erg mis sen..." Giles glimlachte. „Vrouwen zijn zoo wonderlijk, zóó wonderlijk dat als een vrouw véél yan een man houdt, ze graag al haar vroegere liefhebberijen wil opge ven en precies leven zooals de man doet." „Ik geloof vast niet dat miss Cardew zoo is", zei ze boudweg, met een aplomb en een zekerheid dat Giles haar vol verba zing aankeek. „Maar kind, hoe kom je daar nu bij Neen hoor, ze is net zoo lief als ze er uit ziet. Je mag niet zoo verkeerd over haar denken, hoor Maar ik verlang ook heusch niet van haar dat ze al haar conversatie en al haar pleziertjes voor mij zal opgeven. Als we hier wonen, gaan we toch een deel van het jaar naar de stad ik kan me best be grijpen dat miss Cardew niet altijd maar buiten zou willen wonen. En als we hier zijn, kan ze immers net zoo veel gasten hebben als ze maar wil." „Ik denk wel dat ze dit pretig zal vin den." Een schaduw vloog over Giles' gezicht. „Dan zullen ze komen". Maar inwendig geloofde hij niet wat het kind met bijna brutale zekerheid beweerde. Hij bleef zijn schoonen droom getrouw van een innig huiselijk leven, waarin Grace en hij volkomen genoeg zouden hebben aan eikaars gezelschap. „Als we uit Indië terugkomen", zei hij na een poos zwijgen, „dan ben jij groot en dan zul jij ons helpen de gasten ontvangen en voor alles in huis zorgen. Jij zult de rechterhand van de koningin zijn dat wil je toch wel „Ik wou graag ti w rechterhand zijn", zei Sylvia, terwijl ze haar voogd met schit terende oogen aankeek. „Ziet u, ik ben er niet zeker van dat miss Cardew het prettig zal vinden om door mij geholpen te wor den. Ik kan nog maar altijd niet gelooven, dat ze zoo erg veel van kinderen houdt." „Maar van d i t kind zal ze toch zeker wel houden", antwoordde Giles. Hij sloeg zijn arm om Sylvia heen en trok haar naar zich toe. „Jij hoort bij mij en Grace en ik zijn één, dus hoor je ook bij haar. En als we weer terugkomen... wel, dan vinden we jou als onze trouwe hulp „Ik wou maar dat u niet meer naar Indië terughoefde", zei het kind, terwijl ze met haar kleine hand over zijn arm streelde „ik wou dat u maar hier bleet en ik alleen „U kunt u niet voorstellen hoe gelukkig bij u. Ik hou er niet van als prettige dingen veranderen." „Maar kind, geen mensch houdt ervan als prettige dingen veranderen. En zoo jong als je bent heb je al ruimschoots je deel van de wisselvalligheid van het leven ge had, arme meid. Maar je zult zien als we hier voor goed komen wonen, hoe geluk kig we alle drie zullen zijn." ik zou zijn als u altijd bij mij was en als ik er aan denk dat u weer weggaat, heb ik vreeselijk veel verdriet", zei ze met kinder lijke oprechtheid. „Ik kan er gewoon niet tegen „Jë moet niet te veel aan verdriet denken, hou je maar voor dat ik niet zoo heel lang wegblijf. Gebruik je tijd maar goed om te leeren en om een flink meisje te worden". „Een meisje zooals u graag zou willen „Juisteen zooals ik het graag zou wil len. En ik verwacht een pracht-exemplaar hoor. En laten we nu eens in den tuin gaan kijken hoe alles er uit ziet. Grace komt deze week een dag..." Maar Grace kwam die week n i e t, en de volgende week ook niet en de daarop volgende week evenmin. Op haar wijze manier zei Sylvia tegen miss Stansdale „Ik geloof niet dat miss Cardew er veel zin in heeft om dit prachtige buiten te ko men zien. Ze heeft het altijd ergens anders druk mee als monsieur het haar vraagt". „Heb je sir Giles atlijd monsieur ge noemd vroeg Helen Stansdale lachend, „en waarom noem je hem zoo „Och, ik weet nietik deed het direct toen we hem voor het eerst ontmoetten". Sylvia zat met opgetrokken knieën in het breede venster van de leerkamer ea keek haar gouvernante glimlachend aan. „Moe der en ik hebben een heelen tijd in Frank rijk gewoond en daar zeg je tegen iederen metingen dreigde aan te nemen. De Goe- sche padvinders die op het punt waren het kamp te verlaten, merkten het gewaar oo. Gewapend met spaden ijlden ze naar de plaats des onheils en stuitten het vuur nog tijdig in zijn loop. Het aflaten van het kanaal door Walcheren. Naar wij vernemen, is door het bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg tot de verschillénde belanghebbenden een circulaire gericht, om in kennis te worden gebracht met het oordeel van hen over het tijdstip des jaars, dat huns inziens het minst ongeschikt is voor het aflaten van het ka naal door Walcheren. Belanghebbenden die eventueel geen cir culaire mochten hebben ontvangen, kun nen desgewenscht er alsnog een op het bureau der Kamer aanvragen. De carnavalsquaestie te Sas van Gent. In de gemeente Sas van Gent was nog altijd de carnavalsquaestie hangende. Men zal zich herinneren dat de burgemeester wegens de daling van het peil der in 1922 herstelde carnavalsfeesten, en ook met het GOg op de werkloosheid, de maskarade op carnavalsdag verbood. De gemeenteraad heeft toen 23 Januari jl. met 4 tegen 3 stemmen op voorstel der beide wethouders een besluit genomen waarbij de maskara- ües worden toegelaten. De burgemeester kondigde aan dat be sluit niet te zullen uitvoeren en vroeg ver nietiging bij de Kroon. Thans vermeldt de „Zeeuwsche Koerier" een Kon. besluit van 19 Augustus, waarbij het besluit van den gemeenteraad is ver nietigd. Daarin wordt overwogen dat volgens het algemeen reglement van politie te Sas van Gent de maskarades niet mogen plaats hebben dan met voorkennis en toestem ming van den burgemeester dat door het heer monsieur. Ik vind het leuk om het te zeggèn. En toen ik Sir Giles voor het eerst sprak zei ik het natuurlijk ook tegen hèm en nu ben ik hem zoo blijven noemen... en ik vind het leuk. Het beteekent eigenlijk hetzelfde als „Sir", nietwaar Sir Giles is een échte edelman, hij heeft niet alleen maar den titelIk las onlangs ergens van „een vlekkeloozen, edelen ridder", maar dat is' monsieur ook, vindt u niet „Ja, dat geloof ik ook welik heb nog nooit iemand ontmoet die zoo vol zorg en liefde voor anderen is en hij is toch eigen lijk nog maar een jonge man. Ik ben erg benieuwd naar zijn verloofde. Om voor hem een goede vrouw te zijn, moet ze wel heel bijzonder zijn". Miss Helen zei dat met groot enthousias me, maar zonder eenige sentimentaliteit en haar kleine leerling begreep haar volkomen. „Ik vind dat monsieur de liefste koningin ter wereld verdient", zei ze, „en hij denkt dat er geen is zooais miss Cardew. Maar ik geloof vast niet dat ze er veel moeite doet om hem erg gelukkig te maken... ze Iaat hem allerlei karweitjes voor zich doen. Ik wou dat ze maar eens hier kwam, want hij vindt het wat naar dat ze nooit komt. En als hij iets naar vindt, vind ik het ook naar". Helen Stansdale keek vol liefde naar het smalle gezichtje en de donkere oogen. In de paar weken dat ze op Manderby Court was, was ze veel van Sylvia gaan houden. Het was soms nog zoo echt een kind en soms had ze al zoo een rijp en verstandig oordeel. Het leven op het buiten van Sir Giles was een verademing en een verkwik king voor de aardige vrouw, die het leven in het voorstads-villaatje bij haar broer on draaglijk had gevonden, terwijl die broer zelf haar een voortdurende ergernis was geweest. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1