64e Jaargang NOOIJER, DRUIVEN e Maatschappij w loomvaail WOENSDAG 33 AUGUSTUS ^ÜËMËÊNTËBESTLIUR FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE BINNENLAND Stads- en Provincienieuws RICHT tand 770.7 te Mün- tand 734.8 te Vest- !en avond van 25 ige Zuid-Westelijke waarbewolkt of be- opklaringen. Waar- Weinig verandering to's en Fietsen uur 8.34 8.32 J D A lijkheden, Openbare aderingen enz. e-No.199 1926 lederen avond uur. terdag- en Zondag- 3 uur. uur. Cabaret- en Tooneelvereeni- Wilhelmina", „de uur. LMSTERDAM Augustus, 3 uur. was van beperkte :urstendenz was niet ling Binnenlandsche enige aandacht ge- de-aandeelen, waar- tzijde zich even bo- van gisteren wist te fondsen ging weinig rs golden eerder iets de fractioneele prijs- Tabakken trokken ht en bewogen zich lerd niveau. Van de oninklijken niet noe- De Scheepvaart fondsen konden zich de Yankeemarkt den een flinke avan- 3 N.W.S. 753/g. 5ISTERIJ en Behanger STRAAT 41. per pond bij SSEg Souburg .INK MEISJE de morgenuren, ;eheelen dag. Aan- en 7 en 8 uur 's av. :au „Vliss. Courant". ONDERWIJZER ling der U. O. zijn r toezicht kan ma- net condities onder Vliss. Courant". :urstelling een flinke DNOEN kunnende fietsen, iwendijk 27. KOOP: fiets f 15.f 20. drager, sterke Hee- KLIP, Walstraat 3. RLOREN uden Vulpotlood. oning terug te be isstraat 87. IENSTBODE •esHUIJBRECHTS, 55. JONGENSFIETS koop. Groote Markt 14. oor klein gezin, op een mooie INWONING. Bellamypark 34 en net EISJE ;enuren. huisstraat 62 boven. teekende biedt ziek voor het geven van wijs, tevens ook voor van Piano's. C. A. VERLINDE, ven 21 alltifl Middelb.-Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAOIE!» EN VEE. v. Rott. v.nuiitf istus v.Midd v.m.uur 8 8 9 tiën te bekomen: N.V. Transport- en Jgj* Erven VOS, W"' |B. EENHOORN, Tel- l&J OOSTERHOUT. M ■s. BÜXTENHEK, Ti'"' VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- „horpn f 2.20 per drie maanden. Franco door hei geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen': 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE OP 31 AUGUSTUS A.S. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente op Dinsdag 31 Augustus a.s., voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het kantoor van den Burgerlijken Stand, welk kantoor voor het doen van aangiften van geboorten of overlijden op dien dag zal zijn geopend van 12—12JA uur n.m. Vlissingen, 18 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 23 Augustus 1926 aan de Ame rican Petroleum Company te 's-Gravenha- ge, op de daarbij gestelde voorwaarden, vergunning is verleend tot het uitbreiden van hare getroleumbergplaats met een be tonnen kluis tot berging van een hoevee»- heid benzine van ten hoogste 240 Liter, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen Sectie B, no. 1464, plaatselijk gemerkt Lampsensstraat, hoek Singelweg. Vlissingen, 25 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare' kennis, dat bij film besluit van 23 Augustus 1926 aan M. IMANSE, alhier vergunning is verleend tot liet oprichten van een rookerij van vleesch- waren, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen. Sectie D, no. 1405 plaatselijk gemerkt Oranjestraat no. 1. Vlissingen, 25 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter operoare kennis, dat bij hun besluit van 23 Augustus 1926 aan P. A. DE WiAAL, alhier, vergunning is verleend tot het uitbreiden van zijn bestaande bak kerij door het plaatsen van een kneedma chine met ingebouwden motor van 1.2 P.K. m hef perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A, no. 2617, plaatselijk gemerkt Kasteelstraat no. 95. Vlissingen, 25 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 19) „Stockley Waarom naar Stockley Uat is een voorstad, nietwaar En ik dacht Qat voorsteden..." >,Een uitvinding zijn van den Booze uat zijn ze ook. Maar op dit oogenblik schijnt zoo'n voorstad de plaats te zijn waar een mooi stuk werk kan worden gedaan en het is mijn bedoeling dit werk aan jou toe te vertrouwen, Rosa", ten glimlach speelde om zijn goed-ge- ormde maar wreede lippen, die onder zijn warte snoi goed zichtbaar bleven. Hij oog zich een weinig in haar richting, haar met zijn onweerstaanbaren blik diep in de ogen kijkend. Zij bewoog haar handen ,eer onrustig heen en weer, ze draaide aar hoofd zooals een bevreesd dier doet anneer een slang het begint te biologee- "jaar. na een kort oogenblik was ze J™!? 1,weer meester, ging rustig op haar hao en den langen mantel van ar schouders glijden, zoodat haar kost- Daa( avondtoilet zichtbaar werd. »Wat is het voor werk vroeg ze, na vXiange PaVze' "toch met... het spoor af 2?n";' Ze brak Plotseling den zin dween alle kleur u5t haar &ez'c,lt ver~ laohÜ bent .v~ei *e teerhartig, beste kind", ppnic+mr' Guller. «Maak je maar niet on- wat 'k nu van je vraag zul je miar kwaad doen. Het gaat er alleen pi(TPn^c°m een rechtmatig eigenaar zijn geval hü1 ter!lg te bezorgen... en in dit n„ u 1 k de rechtmatige eigenaar". Heilige 'S geen -- werk... voor de «Het is werk voor m ij", viel de man HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 23 Augustus 1926 aan,S. B. VAN DER LINDEN, alhier, vergunning is verleend tot het uitbreiden van zijn wasch- en strijkinrichting door het bijplaatsen van een electromotor, met een vermogen van 2yz P.K., dienende tot het drijven van een waschmachine en een centrifuge, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlis singen, Sectie B, no. 1198, plaatselijk ge merkt Van Dishoekstraat no. 26. Vlissingen, 25 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Ex-keizer Wilhelm. Nu minister Kan weer op het départe ment is, heeft „het Vad." zich tot. hem ge wend om inlichtingen in zake de geruchten van een mogelijke verhuizing van den ex- keizer naar het buitenland, in verband met diens gezondheidstoestand. De minister verklaarde kortweg, dat er geen woord van aan was. Wat de gezondheid van den ex-keizer betreft, toen de minister vorige week te Doorn kwam, was de lichte aanval van griep, waaraan de ex-keizer lijdende was, geweken de exrkeizer was in den besten welstand en het onderhoud had in den tuin van het Huis te Doorn plaats. Ook van een gerucht, als zou de ex- kroonprins zijn Vader komen bezoeken, was den minister niets bekend en toen hij de vorige week te Doorn was, was daarvan te Doorn zelfs geen sprake. Herstel van het contact met de federatie. Het volgende schrijven van de federatie gaf de regeering aanleiding om het ver broken contact met de federatie te herstel len „Mede in verband met de gevoerde briefwisseling tusschen uwe regeering en het bestuur van den Nederlandschen Fede ratieven Bond van personeel in openbaren dienst over de mogelijkheid tot herstel der afgebroken betrekkingen, en uw bevesti gend antwoord op een vraag onzerzijds of intrekking van het gewraakte telegram, aan de vorige regeering gezonden, herstel van contact tot gevolg'zal heoben, deelen wij U mede, dat, teneinde een juiste func tioneering onzer organisatie mogelijk te maken, het om zijn bewoordingen ge wraakte telegram wordt ingetrokken".' Chr. Nat. Werkmansbond. Te Utrecht werd gisteren de 32e jaar vergadering van den Chr. Nat. Werkmans bond gehouden, onder voorzitterschap van den heer P. J. Nahuysen. Deze zeide in zijn openingswoord het te betreuren dat de Synode, hoewel sympathiek staande tegen over het streven van den bond, toch het sociale werk niet ter hand wil nemen, maar dit uitsluitend aan den bond zelf overlaat. Uit het jaarverslag bleek dat 12 af dee lingen zijn toegetreden, terwijl er twee den bond zijn komen te ontvallen. Deze telt nu 172 afdeelingen en 11.350 leden. Een telegram van hulde werd aan de Koningin gezonden, waarna verschillende fondsverslagen werden voorgelezen. In de middagvergadering hield de heer Fred. Hartsuiker een inleiding over „Be roepskeuze, welke aanleiding gaf tot een levendige gedachtenwisseling. De „Rindjani" naar Turkije verkocht. De directie van den Rotterdamschen Lloyd deelt mede, dat zij het passagiers schip „Rindjani" naar Turkije heeft ver kocht. Het stoomschip „Rindjani", 4762 ton bruto en 2952 ton netto, werd in 1906 bij de Kon. Maatschappij „de Schelde" alhier gebouwd. haar scherp in de rede. „Het is een parti culiere aangelegenheid, dat wil zeggen, voornamelijk particulier, want..." voegde hij er aan toe, terwijl hij haar onderzoe kend aankeek „want deze zaak is niet voor mij alleen van belang." Hij hield de oogen van het meisje vast met zijn scherpen en doorborenden blik, de kleur kwam weer op haar wangen terug en ze draaide haar hoofd weer met die onrustige beweging van een vreesachtig dier dat zich in de ban van een reptiel ge vangen voelt. Ten slotte zei ze aarzelend „Dan... denk ik... dat ik moet doen... wat u wenscht". „Natuurlijk moet je doen wat ik wensch". De koude beslistheid waarmede deze woorden door de muzikale stem gesproken werden, scheen hun gebiedende kracht nog te verhoogen. Rosa huiverde. Ze trok haar mantel weer om zich heen en haar stem beefde toen ze zei „Vertelt u me dan maar wat ik voor u doen moet. Ik wil het dan maar liefst zoo 'gauw mogelijk weten." Er klonk een toon van onzekerheid in haar woorden die den man niet ontging hij keek haar nog scherper aan dan te voren. „Je wordt het werk toch niet moe Iets in zijn stem, een ook haar nog onbe kende klank van meedoogenlooze onver zettelijkheid, deed haar rechtop zitten in haar stoel. Alle teekenen van angst en ver warring waren eensklaps uit haar gezicht verdwenen. Niemand die dezen nieuwen ijver en opgeleefde belangstelling had ge zien, zou hebben vermoed dat een huive ring van doodsangst door de diepten van haar ziel voer, 'dat alleen langdurige oefe ning in zelfbeheersching het haar mogelijk maakte geen spoor van vrees te laten blijken. „Het werk moe zei ze, met een stem even koud en beslist als de zijne ze voelde zich op dit oogenblik als een voor- Toenemend reizigersvervoer. Dank zij de tariefsverlaging, is het perso nenvervoer bij de Ned. spoorwegen be langrijk toegenomen, zóó zelfs, dat op ver schillende stations derde klasse-rijtuigen te kort waren en tweede klasse wagons als derde moeten gebruikt worden. Bij onderscheidene treinen moest het aantal rijtuigen vergroot worden. Ook het tweede-klas-vervoer nam gestadig toe na de tariefsverlaging. Op de lijn Amsterdam- Hilversum-Amersfoort moesten voortdu rend door plaatsgebrek de treinen ook met le en 2e klasse-rijtuigen versterkt worden. De drukte in de Rotterdamsche haven. Gisteren lagen 53|Btoomschepen voor den Nieuwen Waterweg op ligplaats té wach ten. Hiervan waren 28 schepen voor Rot terdam bestemd. Slechts 6 van deze laatste schepen konden in den loop van den dag ligplaats krijgen, zoodat nog 22 voor Rot terdam bestemde schepen buitengaats moeten blijven. Van deze tv/ee-en-twintig zijn er vele, die al langer dan 24 uur hebben gewacht. Gelijk bekend is, is het de vorige week nog niet voorgekomen, dat schepen langer dan één dag moesten wachten. VLISSINGEN. 25 AUGUSTUS. Vüssingscfce Zwemclub. A.s. Zaterdagmiddag 2 uur zal weer de jaarlijksche zwemwedstrijd plaats hebben van bovengenoemde vereeniging. Middelburgsche, Souburgsche, leden van de Vlissingsche Reddingsbrigade, marine, zullen allen probeeren een der prachtige prijzen te bemachtigen. Behalve leerlingen en ouderen zal nu ook een krachtproef van 1 K.M. zwemmen te zien zijn. Dit alles staat onder de deskundige lei ding van de heeren Bresser, Lap en zwem meester De Ruijter, terwijl verschillende dames en heeren zich bereid hebben ver klaard om als jury en tijdopnemers dienst te doen. Wat er zoo al gebeuren zal is vermeld in het veelomvattende programma.dat te gen den geringen prijs van 15 cent op het terrein en bij bestuursleden verkrijgbaar is. Het bestuur hoopt nu maar dat velen zullen komen genieten van de prachtige oefeningen in het water, opdat gezien worde dat het Vlissingsch publiek mede leeft met de nog jonge vereeniging. Men zie verder achterstaande advertentie. In onze Tijdinghai. „De boekenstroom" te Utrecht opent opent Maandag, ter bekendmaking van zijn werkwijze een belangrijke tentoonstelling van boeken, zooals zij die in het geheele land houdt. Wij etaleeren 2 foto's van deze expositie, ten eerste een kijkje op de ten toonstelling, terwijl op de tweede foto ver schillende autoriteiten zichtbaar zijn die de tentoonstelling bezochten, o.a. de Commis saris der Koningin in de provincie en de burgemeester van Utrecht een foto van de studenten-schaakvereeniging „Ludendo Discimus" te Groningen die een wedstrijd heeft gespeeld tegen de Duitsche vereeni ging „Wezer Eemsverband", welke wed strijd door de Nederlanders werd gewon nen. Wij hebben verder een zeer mooie col lectie buitenlandsche foto's geëtaleerd. Uitbreiding winkel. De zaak in fijne vleeschwaren, comesti bles enz. van den heer W. A. te Roller in de St. Jacobstraat zal worden uitgebreid en wel door den aangrenzenden winkel aan den tegenwoordigen toe te voegen. Het geheele pand St. Jacobstraat 3 zal nu door den heer Te Roller in gebruik worden ge nomen. Verschillende fijnere artikelen, als treffelijk tooneelspeelster en deed haar woorden van een allerliefst lachje verge zeld g»an „het idee alleen Ik ben van avond moe, ik ben den heelen dag in touw geweest, ik moet allerlei maatschappelijke verplichtingen naloopen en ben voortdu rend bezig, dan met het een en dan met 't ander. Alleen mijn lichaam is maar moe". Muller haalde de schouders op. „Des te beter", was zijn koel antwoord. „Och ja, ik mag er ook wel aan denken, dat je ten slotte maar een vrouw bent, al ben je physiek prachtig in orde en zoolang je alleen maar lichamelijk vermoeid bent" er kwam weer een vreemd lachje op zijn gezicht „is de zaak van geen belang. Maar die het werk-zelf moe zijn..." Hij hield plotseling op en keek haar weer recht en diep in de oogen, maar er was ook dit maal geen spoor van vrees in;.. „We begrijpen elkaar", zei ze, wéér met dat allerliefste glimlachje en met een spre kend en humoristisch handgebaar, „u kunt nadere explicaties sparen, oom Sebastiaan. Vertelt u me nu maar eens precies wat of u met me voorhebt in die 'schoone voorstad en laat u me dan naar huis gaan, want ik verlang naar mijn mandje". „Kijk eens hier. Je bent mijn nichtje en wilt graag wat meer weten van het Engel- sche familieleven. Ik, met mijn diplomatieke positie en vooral met mijn drukke bezighe den op het oogenblik, ben niet in staat je daarbij te begeleiden, zooals ik dat wel graag zou willen. Je wil een „home" heb ben, waar je het stadsleven en het buiten leven kunt combineeren, daarom zoeken we buiten Londen wat we hebben moeten. Kun je me volgen „Uitstekend, oom Sebastiaan." „Iemand met wien ik in de City heb kennis gemaakt, een zekere mr. Stansdale, de laatste uit een goede, oude familie, woont samen met een zuster in Stockley. Ze zullen blij zijn om jou als betalende logé te hebben. Mijn nichtje... is blij om die logé te mogen zijn. Ze gaat daar in huis, uitgesneden zalm, gerookte paling, fijne soorten kaas en meer dergelijke artikelen zijn in groote verscheidenheid in den win kel in voorraad. Een kranige redder. Gisterenavond omstreeks half acht ge raakte een 7-jarig knaapje bij de sluizen te water. De jqpgen werd gered door het flink optreden van den heer Van den Heuvel, majoor-torpedist van Hr. Ms. „Van Meer- lanf', die gekleed te water sprong en het genoegen mocht smaken den drenkeling behouden op het droge te brengen. Schcepvaartnieuws. Heden is alhier binnengekomen het Bel gische stoomschip „Vilvoorde Maritime", komende van Engeland en bestemd naar Antwerpen, om te bunkeren. Springvloed. Morgen zal een buitengewone spring vloed zijn waar te nemen, een der hoogste van dit jaar, welke hier haar hoogtepunt zal bereiken te 3.45 namiddag. Het Fransche douanetarief. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche Eilanden werd van de afdeeling handel van het departe ment bericht ontvangen, dat het Fransche douanetarief, dat in April jL met 30 werd verhoogd, thans wederom een ver hooging van 30 heeft ondergaan. Vrij gesteld zijn enkele artikelen, met name tabak, fruit, papier, electrische machines, meubelen en hoeden. Zeeuwsche folklore. Aan de commissie voor de Zeeuwsche Folklore zijn door den heer Hackenberg, goudsmid te Middelburg, twee kleine en twee groote ringen in zilver geschonken van het model zooals ze in ander metaal bij ringrijderijen worden gebruikt. Vroeger heerschte de meening, dat de duivel en zijn helpers de ringen bij zulk een wedstrijd zoo groot konden maken, dat de rijder moest insteken, maar ook zoo klein dat hij moest missen. Dit was echter niet mogelijk met zilveren ringen en deze werden dan ook door de firma Hackenberg uitgeleend als de prijzen bij haar werden gekocht. Vroeger had de firma veel van die zilveren ringen, maar bij het verdwijnen van het bijgeloof, gingen ze op deze 4 na alle in den smeltkroes. Benoemingen. Bij Kon. besluit is wederom tijdelijk be noemd tot leerares aan de R. H. B. S. te Middelburg mej. H. G. Fermin. Bij Kon! besluit is opnieuw benoemd tof burgemeester der gemeente Oostkapelle jhr. W. Z. van Teijlingen. Het oesterseizoen. Het oesterseizoen is te Ierseke, waar ze ker wel de voornaamste oesterteelt in ons land gevonden wordt, begonnen. De eerste oesters zijn naar Engeland verzonden. De groei'laat tot heden veel te wenschen over. De visch is echter niet selcht te noemen. De campagne zal nog niet direct op volle sterkte gebracht kunnen worden, omdat de oesters lichter gezaaid zijn dan vorige jaren. Directe belastingen enz. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is verplaatstde ontvanger P. Thijssen van het kantoor der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Terneuzen naar het kantooi dier middelen te Zaandam. De kermis te Sas van Gent. Volgens bericht in de „Zeeuwsche Koe rier" hebben Ged. Staten van Zeeland er doet zich zoo lief voor als 't maar kan en steelt het hart van de oudere dame, de zuster van mr. Stansdale. Ze wordt heel intiem met haar..." hij liet zijn stem dalen en sprak zeer langzaam en met grooten na druk „zij komt op de hoogte van alle bijzonderheden van de familie, van elk lid van de familie". „Zijn er dan véél familieleden vroeg Rosa verwonderd. „Mr. Stansdale en zijn zuster wonen bij elkaar. Een andere zuster is sedert kort in betrekking, erg tegen den zin van haar broer, maar dit is niet van belang. Over die zuster spreken we straks nog... Maar er was nog een zuster, ze was een aantal jaren jonger..." hij aarzelde een ondeelbaar oogenblik en wendde thans zijn oogen van haar gezicht af, „dieris dood, tenminste ik heb goede reden om te veronderstellen dat dit het geval is. Onze wegen hebben elkaar vroeger-gekruist. Ze had een juweel in haar bezit, dat ik, het koste wat het wil, vinden m o e t. En ik kan het maar niet op het spoor komen. Omstandigheden..." hij zweeg zóó lang dat zijn nichtje hem verrast aankeek „omstandigheden hebben het mij moeilijk gemaakt om me voldoende op de hoogte te stellen waar dat sieraad ge bleven is en wat er eigenlijk van de jongste zuster van de Stansdale's geworden is. Nu zorg jij dat ik alles te weten kom omtrent die zuster en over alles wat ze bezeten heeft. Maar je moet die lui zoo aanpakken dat ze er zelf niet het flauwste besef van hebben dat ze hun familiegeheimen voor je op een presenteerblaadje leggen. Begrijp je me „Ik begrijp u. Alleen één ding is me niet duidelijk. Veronderstelt u dat dat sieraad in het bezit van de Stansdale's is „Ik weet absoluut niet waar het is", ant woordde hij op geprikkelden toon. „Als ik iets met zekerheid wist, dan was ik zoo goed als zeker ook in staat het ding in handen te krijgen. Het eenige wat ik weet is dat een ellendige bemoeial een spaak in Rinso MET VOLDOENING ziet U terug op de afge~ loopen dagtaak. Het is prachtig helder geworden, mooier dan ooit te voren en toch heeft het U niet meer tijd en moeite gekost, doch U was nog veel vroeger klaar. Dit heeft Rinso voor U gedaan. Laat Rinso dit altijd voor U doen. De Lever's Zeep Mij., Vlaardingen. bezwaar tegen gemaakt dat te Sas van Gent op den eersten Zondag, Maandag en Dinsdag van September en op den tweeden Zondag kermis wordt gehouden, waartoe de raad had besloten. Door bemoeiingen van den burgemeester is alsnog voor den eersten Zondag en de daarop volgende Maandag en Dinsdag toestemming verkre gen, doch voor den tweeden Zondag blij ven Ged. Staten volhouden geen toestem ming te verleen en. Van de grens. Men schrijft ons uit Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen Opmerkelijk stil en slap is het nu aan weerszijden der grens de reactie Iaat zich ten volle gevoelen. Alleen de scheepvaart blijft enorm. Over den grooten uitvoer van steenkool is de Belg in 't algemeen niet te spreken, hij vreest voor den naderenden winter en is beducht voor schaarschte en abnormaal hooge prijzen. Men ziet op de bakkerswagens en -karren het brood geno teerd a frs. 2.50, een aanzienlijke daling, welke groote gezinnen aanmerkelijk zal verlichten. Nog eenige maanden en de laatste spo ren der verwoesting van den grooten oor log zijn verdwenen de beide kanaalbrug- gen te Selzaete naderen hun voltooiing Niemand heeft ooit begrepen, waarom de Duitschers in 1918 deze kunstwerken, waaraan ook Nederlandsche ingenieurs hun bekwaamheid demonstreerden, hebben vernield. Tot het sluiten van den wapen stilstand toch hielden ze den rechteroever stevig met mitrailleursafdeelingen bezet. Wat in enkele seconden in de lucht vloog, het wiel gestoken heeft." „Wie is dat „Sir Giles Tredman. En nu komen we tegelijk aan de tweede zuster. Die is bij hem in betrekking om voor een klein meisje te zorgen dat hij tot zich genomen heeft. Dat meisje was bij de zuster van de Stans- dales toen die stierf. Dat wil zeggen»: ik weet niet met absolute zekerheid of ze dood is... in elk geval... toen ze veronge lukte. Die Tiedman is er ook bij geweest. Achter bijzondrheden kan ik door allerlei omstandigheden niet komen. Dat werkje moet je ook maar voor me opknappen. Je krijgt de draad aan twee kanten in han den. In Stockley moet je zoo veel mogelijk zien gewaar te worden omtrent die zuster en ontdekken of zij daar iets van dat ju weel weten. Het zal je bovendien niet veel moeite kosten om in contact te komen met de zuster die bij Sir Giles in betrekking is en zoo met het kind zelf. Jij bent er geknipt voor om zoo'n onnoozel schaap in te pal men en uit te hooren. Ik weet niet zeker of het haar kind is, maar het lijkt mij wel zeer waarschijnlijk en als dat zoo is, is het ook lang niet on mogelijk dat het juweel in het bezit van het kind is gekomen en onder de hoede van dien Tredman is. Maar in elk geval... je hebt nu houvast -genoeg om je naspo ringen te beginnen. Ik reken op je." „Verlangt u dat ik het juweel steel „Als het niet anders kan, ja", klonk het droog. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Is het voor een kind wel minder noo- dig dat het leert zwemmen, dan dat het leert lezen, schrijven en rekenen Mr. J. A. N. PiATIJN, Burgemeester van 's-Gravenhage.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1