cnn E"Mes°«dood 3ftfi 150 100 25 KWATTA-ff 64e Jaargang een iijn Biskwie, enten 6 x 3 (per onsj Idvertentiën sche Maatschappij Stoomvaart 2VIAANOAG tlitgavs: Firma F.fAS 01VEL9E Ir Jalslraat 5B-60, Ylissingen. ïeiaf. 10. Psstrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 1000 BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE VOLLE;MELK-REEP Stads= en Provincienieuws I^oJ97' 1926 2 Vlissingen vm. nm. 1 1.11 '1.38 1.58 2.28 2.43 3.19 3.28 4.03 4.16 5.34 5.50 6.22 6.40 7.15 7.34 In d a Rijkheden, Openbare rgaderingen enz. lederen avond bïos- aanvang 8 uur. mag- en Zondagmid- gelijks bioscoop-voor- 1 pd 8 uur. Woens- en Zondagmiddag j Dagelijks, be. igs, Soirée dansante 13.30—5.30 Thé dan- -7.30 diner-concert. 3.305.30 uur mati- -7.30 diner-concert; hcert. fcn avond Soirée dan- Katerdag en Zondag |/2 uur. 1 Vrijdag Afternoon-tea lederen avond uur. Zaterdag- en Zondag- ting, 3 uur. et, 8 uur. s. Soirée Amusan- Isingsohe Harmonica- bscendo", „de Oude uur. H. LOO IS. len Verhuur, Koop en Verkoop ca en Dienstaanvragen, enz. itbetallng, van 1-5 regels regel meer 15 cenl =- VAN OCKENBURG, vraagt een nette klENSTBODE. leen groot WINKEL- I 1 f 12.500. Ook is de |uur voor f 14.— per benedenhuis, in het I stad. bnder letters T. 1, Is. Courant". leen net 1 MEISJE eenuren, (7.30—1230) frit 19, (beneden.) leen lEERAAR, loor akteFransch L.O let opgave van lesgeld cursus onder letters „Vliss. Courant''. fgt tegen September n Slaapkamer g pension. Brieven I prijsopgaaf letters u „Vliss. Courant". IOPJONGEN AAISON LAMBOOV, lAGMEISJE liet beneden de 16 jaar. Lireau „Vliss. Courant1. uis gezocht voor fvarte POESJES. tdhuisstraat 47, boven. op aangeboden: legel en Tafel, all® jollen Vloerkleed 16 (RMOND, Van Turn-1 17, Souburg. I compleet AMEUBLEMENT, pit Dressor, 2 Fauteuils I jen 1 Tafel en nogeemj IdresBureau „Vliss. Izich aan een bekwant ÏAKKERSKNECHT, pn naar bekwaamheid' 120, Bureau „Vliss. - Middelb.-Rotterdaro ïengelegen plaatsen. 4 VAN PASSAOIEWI DEREN EN VEE. v.Midd.;v. Ro«; qv.m.uurv.nu®! 8 9 Igustus V 23 24 - 25 8 fe21 - matiën te bekomen: N.V. Transport- en H I Erven 0. VOS, W L: B. EENHOOKN.W'L, ,v. OOSTERHODT.Tej- J -jebrs. BUITEHHEKi W j VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 14 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. UUU een ongeluk. tJUU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Uitvoering van den postdienst op den jaardag van H.M. de Koningin. Door den directeur-generaal der posterij en en telegrafie is bepaald, dat de kantoren op den verjaardag van H.M. de Koningin voor den postcheque- en girodienst voor taan gesloten zijn, behalve voor het aanne men van stortingen, waarvan spoedbehan- deling of spoedbericht wordt gevraagd en voor het uitbetalen en cheques, waarvan de adviezen zijn voorzien van de aanteekening „spoedbeh andelin g" Ook zullen de kantoren op dien dag ge sloten zijn voor de behandeling van post wissels (met uitzondering van telegrafi sche), postbewijzen en quitantiën, alsmede voor de distributie van pasmunt. Het centrale giro-kantoor zal op voren genoemden dag eveneens gesloten zijn, be halve voor de afdoening van stortingen, op girobiljetten en cheque-adviezen, waar van spoedbehandeling wordt gevraagd. De classificatie der gemeenten. In antwoord op de vragen van het Ka merlid den heer Moller, betreffende de sa menstelling van wetenschappelijke statis tieken van de levensduurte in de verschil lende gemeenten in verband met de.classi ficatie," bedoeld in de bezoldigingsbesloten, en betreffende het niet indeelen der mili tairen in verschillende salarisklassen in te genstelling met de burgerlijke ambtenaren, heeft minister de Geer medegedeeld 1. De regeering heeft niet de overtuiging, dat aan de laatste herclassificatie der ge meenten zoodanige algemeene fouten kle ven, dat er aanleiding zou zijn, om, met gebruikmaking van nieuw te verzamelen statistische gegevens;- opnieuw een alge meene herziening der klasse-indeeling ter hand te nemen. In dit verband luidt het antwoord op de vraag ontkennend. 2. Het leger vormt in wezen een mobiele organisatie, waarbij er op dient te worden gerekend, dat het elk oogenblik zijn feite lijke bestemming moet kunnen volgen. Bo vendien zijn, ook in vredestijd, de organieke onderdeden der legerorganisatie in haar geheel min of meer regelmatig aan ver plaatsing onderhevig. Hier ligt een tegen stelling tot den burgerlijken dienst, waarbij de wisseling van standplaats beperkt is tot individueele ambtenaren. In dit verschil en de daarmede samenhangende bezwaren van administratieven aard moet de grond worden^ gezocht, waarom het stelsel van standplaatsaftrek voor toepassing op mili tairen minder in aanmerking komt. De gemeente-begrooting te 's-Gravenhage. Bij den gemeenteraad te 's-Gravenhage is ingediend de begrooting van inkomsten en uitgaven voor 1927. De inkomsten en uitgaven van den ge wonen dienst worden geraamd op een be drag van 60.316.177.96. De kapitaaldienst wordt geraamd op 65.900.886 aan inkom sten en 65.877.890 aan uitgaven, dus met een batig saldo van 22.996. Er moet geen middel onbeproefd worden gelaten om belastingverhooging te voorko men. Een nader onderzoek naar mogelijke bezuinigingen wordt ingesteld, waarvan het resultaat in een nota van wijziging zal worden verwerkt. Indien het niet mogelijk is, de uitgaven belangrijk terug te brengen dan moet worden overwogen, de op het gemeentepersoneel te verhalen pensioens bijdrage te verfroogen tot 8V2 Uil het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 17) negende hoofdstuk. Hugh Berners. Hugh Berners, de jonge doctor, die op w^g was om een goeden naam en een groote praktijk in de uitgebreide voorstad Ptockley te krijgen, liep de stoep van mrs. cardew's huis in Cromwell Road af, met een genoeglijken glimlach op zijn gezicht. f"J had den middag prettig doorgebracht, het thee-uurtje was veel amusanter ge- Wt»St ^an ^'7 z'c'1 hac* V00,'gesteld en achteraf had hij er niet de minste spijt van dat hij met veel moeite dezen namid- oag had vrij gemaakt. Hij had met de Cardew's kennis gemaakt tijdens een logeerpartij in het landhuis van wederzijdsche kennissen en zijn gastheer, h11"- Dunn, een practisch man, had' hem den aad gegeven de mondaine weduwe en aa.{ knappe dochter niet uit het oog te verhezen. jj"^.e Cardew's kennen een hoop menschen, L de moeite waard voor je zijn", had mr. gezegd „er komen allerlei lui aan ""!f waar je wat aan kunt hebben en de noofde van miss Cardew, Sir Giles Tred- n]Sn w°riH mettertijd een man van beteeke- liet t 200 doorgaat en zijn landgoed Stockl s'otte n'e* 200 kee* ver van RpPfZen raad had dr. Berners ter harte 5a aie" en de middag dien hij juist bij de hem h rdeyv had doorgebracht bewees had n nir' Dunn geen ongelijk had ge- a e dames en heeren die hij er had geiro en waren precies de menschen Uit den gemeenteraad te Oisterwijk. Bij de behandeling van het voorstel tot voedkeuring van de rekening en verant woording, dienst 1925, en van de begroo ting voor 1927 der gezondheidscommissie, heeft zich in den gemeenteraad te Oister wijk een incident voorgedaan. De heer Canters vraagt nadere toelich ting omtrent enkele cijfers, o.a. ƒ22.50 voor een kristallen vaas spr. vermoedt, dat dit een cadeau is geweest voor het scheidend lid Van Lith. Zoo is spr. ook opgevallen een post van 10 voor sigaren. De voorzitter Mijnheer Canters, u be geeft u op zeer gevaarlijk terrein. Ik zal u antwoorden, doch op de wijze, die u ver dient. Wenscht u antwoord De heer Canters Ja, maar u moet netjes blijven. De voorzitter ik blijf altijd netjes. Spr. verdedigt nader beide posten, die z.i. zeer te billijken zijn, in aansluiting waarop spr. het in de Gezondheidscommissie prijst, dat zij met deze posten eerlijk voor den dag is ge komen. U, mijnheer Canters, deed vroeger anders. Ik wil u b.v. er aan herinneren, dat u indertijd duizend Panatella's voor reke ning der gemeente hebt besteld voor een juffrouw van de secretarie, welke juffrouw de eigenaardige gewoonte had sigaren te rooken. Ik vind uw opmerking dan ook zeer klein. De heer Canters interrumpeert, waarop hij door den voorzitter onder luid hamer- geklop tot de orde wordt geroepen. Als u, mijnheer Canters, eerst drie uren elders in een café hebt gezeten, aldus de voorzitter moet u hier niet komen om met limonade weer bij te komen. (De heer Can ters heeft n.l. een fleschje citroenlimonade voor zich). Als u met uw bezopen kop niet kunt zwijgen als ik spreek, zal in andere maatregelen nemen. Met uw dronkemans praatjes heb ik niets te maken. De heer Canters stelt nog enkele vragen, die onder interruptie zijnerzijds door den heer Van der Heijde, die den heer Canters verzoekt hem rustig te laten uitspreken en netjes te blijven, beantwoord worden. HET VERDRAG MET BELGIE. Dreigend gevaar voor het Loodswezen op de Wester-Schelde. Door de afdeeling Vlissingen van den C.N.A.B., groep Loodswezen, werd Vrijdag een huishoudelijke vergadering gehouden, waar de hoofdbestuurder de heer Water berg sprak over den Scheldeloodsdienst. De vergadering was door een groot aan tal loodsen en ook andere belangstellenden bezocht, en werd op verzoek op door den heer Lindeijer als Kamerlid bijgewoond. De heer Berger opende de vergadering en deelde mede dat de heeren Brautigam en Lindeijer voor deze vergadering zijn uitgenoodigd, de eerste had echter bericht van verhindering gezonden. De bedoeling der vergadering is de dreigende gevaren voor het Nederlandsche loodswezen te be spreken en in breeder kring bekend te maken. De heer Waterberg wijst er op dat er in de laatste jaren geen voorstellen in de Ka mer in behandeling zijn geweest, die zoo de aandacht trokken als het verdrag met België. Dit verdrag heeft vrijwel algemeene bestrijding ondervonden, waarbij echter te weinig aandacht is geschonken aan de drei gende gevaren voor ons loodswezen en on ze loodsen. De moderne vakbeweging heeft zich met deze zaak bezig gehouden een vergadering van het N.V.V. nam na een in leiding van den heer Brautigam een motie met wie het goed voor hem was in aanra king te komen. Maar het gezicht van één bezoekster bleef hem heel in het bijzonder voor den geest staan terwijl hij naar zijn club wandelde om te dineeren. Hugh Berners was geen man die zich tot nu toe veel aan vrouwen gelegen had laten liggen zijn drukke praktijk liet hem geen tijd tot veel omgang en nam het grootste deel van zijn denken in beslag. Hij had natuurlijk, hij was nu acht en twintig, wel een paar jongensachtige verliefdheden ach ter den rug, maar die waren meestal even snel afgezakt als ze opgekomen waren. De vrouw, aan wie hij het beste van zich zelf zou geven, die zijn eerste groote en blij- venle liefde zou zijn, was nog niet in zijn leven gekomen. Maar vandaag had een vrouwengelaat een ongewonen indruk op hem gemaakt en terwijl hij voortliep zag hij trek voor trek van dat gezicht duidelijk voor zich. ,,Mag ik u aan miss Rosa Muller voor stellen", had mrs. Cardew tegen hem ge zegd, nadat zij hem had meegenomen naar een slank meisje, dat een beetje apart stond. „Miss Miiller is naar Engeland ge komen om haar oom, een kennis van ons, 'n beetje gezelschap te houden. Ik wilde alleen maar", zei de gastvrouw, „dat ik miss Miiller's moedertaal maar de helft zoo goed sprak als zij de onze." „Miss Miiller's moedertaal is waarschijn lijk Duitsch vroeg Berners, terwijl hij voor het meisje boog en tegelijk merkte hij op hoe merkwaardig diep-blauw haar oogen waren en wat een allerliefst glim lachje om haar fijne lippen speelde. „Inderdaad", zei ze met een lage, wel luidende stem, die hem heel prettig in de ooren klonk, „maar ik ben overigens een echte cosmopoliet. Ik voel niet dat ik tot een bepaalde natie behoor ik voel me overal thuis". Ze sprak vlekkeloos En gelsch een spóór van 'n vreemd accent aan waarin het Verdrag onaannemelijk werd genoemd. In deze motie wordt het bepalen der loodsgelden naar Antwerpen als een der bezwaren genoemd hierdoor komt Antwerpen in een buitengewoon gun stige positie ten koste van onze havens. Het was billijk geweest als hier tegenover had gestaan, dat het loodsgeld naar Gent niet lager had mogen zijn dan dat naar Ter Neuzen. Het is goed dat vooral het loods- personeel zijn grieven tegen het Verdrag bekend maakt. Daar het ook voor de te- genstanders gewenscht is kennis te nemen van de argumenten der voorstanders, be handelt spreke^ dan het tot standkomen van het Verdrag sedert 1918, en bespreekt daarna de belangen der loodsen bij het Verdrag. Volgens het Verdrag is de bedoe ling der voorgestelde wijziging, een einde te maken aan de bij het Verdrag van 1839 genoemde vrije concurrentie tusschen het Hollandsche en Belgische loodswezen op de Wester-Schelde. De nu gegeven oplos sing is er een, waarbij wij het overgroote deel van het terrein aan den concurrent overlaten. Reeds bij de tegenwoordige tij delijke overeenkomst betreffende het be loodsen der Wester-Schelde, wordt de Wielingen in hoofdzaak aan België en het Oostgat aan Holland toegewezen, het grootste en beste deel der beloodsing is dus aan België gelaten. Ondanks deze voor België gunstige schikking, ongeveer op den grondslag van het Verdrag, tracht men nu reeds van Belgische zijde deze overeen komst ten nadeele van ons te ontduiken. Volgens de letter van het nu voorgestel de Verdrag kunnen de Hollandsche loodsen maar beloodsen tot op de.-reede van Ant werpen, terwijl nu tot aan de kaden en in de dokken wordt gevaren. De vrees be staat dat de schepen voor het binnenkomen in Antwerpen nog eens een Belgischen loods zullen moeten nemen, een toestand waaraan juist door de regeling van 1911 een einde was gemaakt, omdat zij er toe leidt dat alleen Belgische loodsen genomen zullen worden voor schepen, die naar Ant werpen moeten, en men dus bij voorkeur door de Wielingen zal gaan varen. Spreker vraagt wat er moet gebeuren als een schip dat van plan was door bet Oostgat te gaan en een HoIIandschen loods heeft, bijv. door slecht weer gedwongen wordt door de Wielingen te gaan, moet er dan weer een Belgische loods genomen worden Een ander vraagstuk is dat betreffende het beloodsen der zgn. lijnbooten. Het stel lige gerucht gaat dat deze lijnbooten buiten de regeling van het Verdrag zullen vallen, en ook de door het Oostgat komende lijn booten het recht hebben met een Belgi schen loods te varen. Reeds nu wordt ge tracht de lijnbooten steeds meer van een vasten Belgischen loods te voorzien, vyat blijkt uit de publikatie van een brief (in het „Handesblad") waarbij een stoomboot onderneming haar vasten HoIIandschen loods ontslaat om een Belgischen loods aan te stellen. Een grief is dat deze geheele regeling betreffende het loodswezen in het Verdrag is tot stand gekomen, zonder overleg met het personeel of zijn organisatie. Als de vakorganisatie (C.N.A.B.) bij den minister of chef komt, wordt gezegd dat men met den inwendigen dienst niets te maken heeftinzake het Verdrag is niet alleen niet het lagere personeel gehoord, maar even min de autoriteiten bij het loodswezen, die weten welke schade er door het Verdrag dreigt In België worden de vertegenwoordigers van het personeel en de organisaties gere- gaf een bijzondere bekoring aan haar spre ken en Hugh stelde vast dat haar lach de zelfde diepe, muzikale klank had als haar stem. Ofschoon ze geen opvallende schoon heid was en niet kon wedijveren met de mooie dochter des huizes, ging er van dit meisje toch een ondefinieerbare bekoring uit, die heel sterk tot Hugh sprak. Ze praatte gemakkelijk en vlot, ze \vas abso luut niet verlegen, maar toch ook heele- maal niet vrijpostig of opcJÏÏngerig en haar diep-blauwe oogen ontmoetten de zijne met een openheid die geen spoor van co- quetterie had. En haar manier van praten was even open als haar blik. Berners was al gauw gewaar geworden, dat ze in de meeste hoofdsteden van Europa gewoond had, dat ze geen ouders meer had en dat haar oom, haar naaste bloedverwant, die in diplomatieken dienst was, op het oogenblik in Londen woonde. „Maar dat wil niet zeggen dat ik met mijn oom samenwoon", voegde zij er vroo- lijk lachend aan toe. „Hij is zoo aan het jonggezellen-leven gewoon, dat een nichtje een blok aan 't been voor hem zou zijn en ik logeer in een hotel met een gezelschaps dame, maar die is op het oogenblik niet hier. Mijn oom is er ook nietik ben alleen naar mrs. Cardew gekomen, ze is een goede kennis van hem. Vindt u haar niet aardig Weet u", zei ze plotseling, „ik heb altijd verlangd dat ik als Engelsche op de wereld was gekomen de Engelsche vrou wen zijn de vrijste, de aardigste en ik denk ook wel de gelukkigste op de wereld". Hugh overdacht deze woorden nog eens, terwijl hij langs de hekken van Green Park liep en naar het frissche, jonge groen van de boomen en het gras keek. Hij glimlachte en dacht bij zichzelf .dat over het meisje dat hij juist had ontmoet, ook de teere frischheid en de lieflijkheid van den vroe gen zomer lag. Hij betrapte zichzelf er op, dat hij besloot om de Cardew's vaker te geld door de ministers geboord om in zake het Verdrag adviezen te geven, gaan Bel gische loodsen voor rekening der regeering naar Duitsche havens om uitbreiding der lijnbooten (tot voordeel van het Belgische loodswezen) te verkrijgen. Tegen deze dreigende gevaren voor het loodswezen, maar niet minder voor het personeel zelf, moeten wij ons laten hoo- ren, opdat ook onze stem wordt gehoord bij die van de andere tegenstanders van het verdrag. Hiertoe stelt spreker een motie voor. Bij het daarop volgende debat vraagt de heer Lindeijer eenige nadere inlichtingen, en belooft de ernstige bezwaren der loodsen in de fractie ter sprake te zullen brengen. Verschillende aanwezigen vullen de rede van den inleider nog nader aan en geyen staaltjes van de wijze waarop van Belgi sche zijde nu reeds wordt getracht den loodsdienst geheel in handen te krijgen. Vooral de vrijstelling der lijnbooten van de bepalingen van het Verdrag is een groot gevaar. De heer Waterberg constateert dat men het in het algemeen met zijn betoog en de motie eens is de stem van het personeel moet gehoord worden. De bij het Verdrag voorgestelde toestand is een verbetering bij die der vroegere vrije concurrentie, maar dan moet deze regeling loyaal worden nageleefd, maar alles wijst er meer en meer op dat dit niet zal geschieden. De Holland sche loodsen staan toch al achter bij de Belgische, omdat deze geregeld door hun regeering worden gehoord, en deze regee ring haar voordeel doet met de adviezen van het personeel. Ongeacht de grieven die men tegen de autoriteiten heeft, is de orga nisatie en het personeel thans bereid met de loodsen-autoriteiten samen tegen het voor het geheele loodswezen dreigende ge vaar pal te staan. Nadat de spreker nog een kort pleidooi voor de moderne vakorganisatie had ge houden, wordt de volgende motie met alge meene stemmen en onder applaus aange nomen De vakgroep Loodswezen van de afdee ling Vlissingen van den Centralen Neder- landschen Ambtenaarsbond in vergadering bijeen ter bespreking van het ontwerp verdrag met België, voor zoover het betreft de voorgestelde verdeeling van den loods dienst op de Schelde, gehoord de inleiding overwegende dat bij de thans reeds gevolgde en in het bij de Staten-Generaal aanhangige Verdrag voorgestelde verdeeling van den loods dienst op de Schelde, waarbij de beloodsing van alle door de Wielingen binnenkomende schepen aan België, en de door het Oostgat binnenkomende schepen aan Nederland worden overgelaten, eerstgenoemd land reeds in de gunstigste positie verkeert dat de in het Verdrag neergelegde be paling, dat de loodsdienst van Nederland voor de door het Oostgat binnenkomende schepen, evenals vóór 1911 zich slechts zal uitstrekken tot de reede van Antwerpen, ten nadeele kan komen van het Nederland sche loodswezen, omdat deze schepen zich dan voor de onbeduidende korte vaart van de reede naar de kade of de binnenhavens opnieuw van een Belgischen loods zouden kunnen moeten voorzien, ter vermijding waarvan vele schepen de voorkeur zullen geven aan een binnen komen door de Wie lingen, ter verkrijging direct van Belgische loodsen dat verder een handhaving van het systeem der zgn. lijnbooten, welk systeem blijkens de ervaring nog blijkt te zullen bezoeken hij vond het jammer dat de oom van miss Muller er niet was geweeest, om dat hij graag kennis met hem had gemaakt. Hij overwoog middelen om het meisje weer te ontmoeten en hij vergeleek Rosa met de jonge meisjes uit Stockley, welke vergelijking niet uitviel in het voordeel van zijn staogenootjes Oncier het eten, samen met een vriend, werden zijn geda:h!i.i. weer afgeleid van de ontmoeting van dien n.icldag, dooi dat zijn tafelgenoot het gesprek bracht op een nieuwe medische ontdekking en daarna met allerlei verhalen aankwam uit het zie kenhuis waar ze allebei assistent waren geweest. Maar Hugh bleef na het diner niet lang meer in de club rondhangen en toen Big Ben negen sonore slagen deed hooren, ging hij heen en wahdelde langs St. James' Park in de richting van de rivier. Hij was in de stemming voor een wande ling, voor een groote en verre wandeling. Hij had eerst heï idee om het heele eind naar Stockley te loopen, maar dat leek hem toch wel erg ver en zoo besloot hij naar een van de Zuid-Londensche stations te wandelen en daar in een trein te stappen inplaats van aan het eindpunt. Het was een zwoele avond, zware wol ken kwamen uit het Noorden opzetten en voorspelden onweer, maar het was nog steeds droog. Hugh begon langzamer te loopen en toen hij door de stille wijken aan de Surrey-zijde van de rivier liep, nam hij zijn hoed af en liet den zoelen wind door zijn haren spelen. Hij had een poosje zoo gewandeld, zonder aandacht aan zijn om geving te schenken, werktuigelijk de goede richting inslaand, terwijl hij nog eens het gesprek van dezen middag overdacht. Plotseling keerde hij tot de werkelijk heid terug. Hij bevond zich in een smalle, donkere straat, die hij niet kende en merkte dat hij verkeerd geloopen was. Hij keek naar de sombere huizen, armelijk en ver- Meer voedingswaarde dan 2 LIEREN BeterdjuiGodyMCBE^ worden uitgebreid, waarbij deze booten, ook wanneer zij door het Oostgat binnen komen, door vaste Belgische rivierloodsen kunnen worden bediend, het nadeel, uit de tegenwoordige regeling voor Nederland voortvloeiend nog wordt verergerd en vergroot dringt er bij de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal op aan het ontwerp-Verdrag slechts dan te aanvaarden, wanneer de hierin voorkomende bepalingen betreffende de uitoefening van den loodsdienst op de Schelde dusdanig wordt gewijzigd, dat de schade welke aan de belangen van het per soneel van het Nederlandsche loodswezen wordt toegebracht, kan worden opgeheven of voorkomen en besluit deze motie te zenden aan den minister van marine, de Tweede Kamer en te publiceeren in de pers. Nadat de heer Berger als voorzitter nog een opwekkend woord had gesproken, werd de vergadering gesloten. VLISSINGEN, 23 AUGUSTUS. Koninginnedag. De deelname aan de kinderspelen op 31 Augustus a.s. is bevredigend, ruim 700 kinderen hebben zich aangemeld. De deel name aan de mooie gymnastische spelen driebeenloop voor jongens en balwedloop voor meisjes is onbevredigend, wat ver oorzaakt is door de groote onbekendheid met deze spelen. Daarom zullen de adspi- ranten der Vlissingsche Turnvereeniging deze spelen uitvoeren op Woensdag a.s. om 6 uur op de achterplaats der kazerne Willem III. Alle kinderen, die zich reeds hebben opgegeven en zij, die zich nog wil len opgeven voor driebeenloop en balwed loop worden uitgenoodigd Woensdagavond om 6 uur te komen kijken. Er zal dan nog gelegenheid zijn zich te laten inschrijven. Ook jongens en meisjes boven de 12 jaar kunnen zich dan opgeven voor ringsteken per rijwiel. Velen worden er nog verwacht. De deelname is kosteloos en er zijn prach tige prijzen V. R. B. Zaterdagmiddag werd op het Marine zwemschip alhier vanwege den Nederland- schen bond tot Redding van Drenkelin gen examen afgenomen tot verkrijging van ten diploma. De technische commissie bestond uit de heeren van Gemen en Nicolaas van Am sterdam en de heer Meijerink van Haarlem, terwijl de medische commissie werd ge vormd door de artsen dr. Smitt. dr. Buskop en dr. Lacomblé. Het zeer ongunstige weer, het regende aanhoudend, verzwaarde aan merkelijk de ei9chen van de verschillende diploma's. Toch had dit examen weer een goed verloop en stemmen de resultaten tot groote tevredenheid. Aan het examen werd deelgenomen door waarloosd en concludeerde dat het hier niet bepaald een aanzienlijke buurt was en de gezichten van de weinige voorbijgan gers gaven hem geen erg geruststellend idee omtrent den aard der bewoners. Hij sprak een ongunstig-uitziend man aan, die hem loerend aankeek en hij vroeg hem be leefd hoe hij weer op den hoofdweg moest komen. De man antwoordde norsch „De eerste straat links, Graham street, loop die maar door, dan kom je er van zelf". Het werd steeds donkerder de geheele lucht was pikzwart geworden en toen Hugh den weg insloeg, die hem gezegd was, vie len de eerste groote druppels op zijn haar. Hij zette zijn hoed weer op en wenschte wel dat hij zijn dwaze plan om een paar mijlen te wandelen niet uitgevoerd had en in de tweede plaats dat hij niet zoo ge dachteloos was voortgeloopen, zoodat hij niet in dit doolhof van obscure straten verzeild was geraakt. Toen hij merkte in wat voor extra-ongure straat hij nu liep, verhaastte hij zijn schreden. De huizen aan beide kanten maakten een ongezelligen, doodschen en somberen indruk, het plaveisel was verwaarloosd en het verre rumoer van de groote stad klonk 1ot hier niet door het leek of de hooge huizen een muur vormden tot ver omhoqg. Iets in de duisternis en de stilte maakten hem onrustig, ofschoon hij niet gauw last van zijn zenuwen had. Hij ging nog harder loopen, verbeeldde», zich steeds dat hij uit al die huizen bespied werd en hij overdacht juist hoe lang hij nog zou moeten loopen tot hij aan het eind van die straat was, toen het geluid van een naderende auto de doodsche stilte verbrak en tot zijn groote verbazing passeerde hem een sierlijke klei ne landaulette, die voor een van de huizen aan den linkerkant van de straat stopte. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1