DONDERDAG 19 AUGUSTUS MAIL-SHOES ZIJN NIET TE VERVANGEN ess NO.194" 64e -Jsarg-ssmg, 1926 BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheeie rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nfitnmers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen. enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent. Nederland en België. Naar vernomen wordt, worden er thans onderhandelingen gevoerd tusschen de Bel gische regeering en Nederlandsche bank instellingen over de overneming van een belangrijken post aandeelen der nieuwe Belgische Spoorweg-maatschappij. Enkele bankinstellingen te Amsterdam zijn nl. houders van tamelijk groote posten Belgisch schatkistpapier. Het destijds door België genomen besluit van gedwongen consolidatie, waarbij aan houders van schatkistbiljetten conversie werd aangeboden, hetzij tegen aandeelen der nationale maatschappij der Belgische spoorwegen, hetzij tegen nieuwe schatkist biljetten, was echter niet op de banken van toepassing, doch gold alleen voor Se Bel gische houders. Thans worden daaromtrent zoowel met de Hollandsche als de Zwitsersche banken besprekingen gevoerd. In Zwitserland hebben de onderhande lingen tot een gunstig resultaat geleid, ter wijl zij in Nederland zeer spoedig hun be slag kunnen krijgen en zich thans in een zoodanig stadium bevinden, dat geen ver dere mededeelingen omtrent het bedrag, de voorwaarden enz. verstrekt kunnen worden. Belastingverhooging te Amsterdam. Burg. en Weth. van Amsterdam zullen den gemeenteraad voorstellen den verme nigvuldigingsfactor voor den hoofdelijken omslag te verhoogen van 0.6 op 0.7, waar door een vermeerdering der inkomstenbe lasting wordt verkregen van 2.426.000. De winstuitkeering der gemeente van de verschillende bedrijven, zooals tram, elec- tnciteit, gas enz. worden hooger geraamd dan voor het loopende dienstjaar. Belas tingverhooging is toch noodig, omdat een vermindering van het belastbaar inkomen valt waar te nemen. Malaise in den scheepsbouw. Op de scheepswerf van Gebr. Jonker te Kinderdijk zijn bijna alle werklieden ont slagen wegens slapte in den scheepsbouw. De circulaire van minister Kan aan Ged. Staten. Tot nog <toe is weinig gebleken van de houding die de Ged. Staten der onderschei dene provinciën denken aan te nemen met betrekking tot de circulaire van minister Kan omtrent bezuinigingen op de gemeen- tefinanciën. De „Tel." verneemt dat vele leden van colleges van Ged. Staten in meer dan één opzicht over den inhoud dezer circulaire ietwat verwonderd. In het bijzonder geldt dit de vingerwij- zing aan Gedeputeerden om desnoods ge bruik te maken van hun wettelijke be- I voegdheid tot onthouding van goedkeuring aan gemeentebegrootingen. In de laatste jaren toch en ook nog in den allerlaat- sten tijd hebben colleges van Gedepu teerden herhaaldelijk als het gemeentebe stuur in beroep ging van besluiten om ge meentebegrootingen niet goed te keuren, Uit het Engelsch van L. O. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) I 14} I Marion opende haar mond tot tweemaal toe, doch kon geen geluid naar vorén bren gen. Maar toen ze ten slotte begon te spre- z7e.ide Z'J iets anders dan zij van plan wm' ^eien wiUen tegenspreken en •villen probeeren haar te kalmeeren en zeg gen dat zij de dingen moest accepteeren zooals zij nu eenmaal waren. Maar het 'e"w? 111 de houding van haar zuster, het f te besluit, dat ze in de lijnen van Helen's rmen, gesloten mond zag, deed haar zeg- n LI",^aat de advertentie nog eens i "e'en. Ik heb hem eigenlijk nog niet zoo goed gelezen." vali voorlezen". Er was iets u blijdschap in miss Helen's toon. „Na dan "7 flek 'k 'ieni uitgeknipt. Hoor srhi- bad een stukje papier te voor- IJ" gehaald en haar lorgnet opgezet. mnr«Zaam 'as hielen de advertentie, die 's gens in de „'Morning Post" had gestaan, heYraaJ>d beschaafde dame van middel van r» J.d.°m de zorg op zich te nemen mot xfu van tien jaar. Alleen dames hui?» ,.nde referenties en van goeden i gelieven te reflecteeren. Brieven lett. Bureau „Morning Post". HpL ?''es ban ik wel krijgen", zeide heinpn er]kend. „De dominee wil mij wel gebonrr" Glover ook wel-. En onze zich n; f u° °Pvoeding, nu, dat kan men n'M een ernTwenSchen. we'2ei ze ik ilp ernstigen glimlach. „En o 1 Marion, graai? vn°° tio' op kir,deren. Wat zou ik direct oIa?0»'11 meisie zorgen. Ik ga er stilzwlfgen,Ven vervolgde ze na een juist in den Haag de kous op den kop kre gen. _Met betrekking tot de enorme stijging van de gemeentelijiet uitgaven en schulden in de laatste kwarteeuw, geldt die verwon dering verder vooral het ontbreken van de erkenning, dat het juist het rijk is geweest hetwelk tot die stijging in zeer bijzondere mate heeflt medegewerkt, terwijl daaren- tegenover een nieuwe regeling van de fi- nancieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten nog steeds niet is tot stand gekomen. Alleen Ged. Staten van Limburg hebben zich naar aanleiding van de ministerieele circulaire ietwat verwonderd zijn. Met betrekking tot het leenen voor impro ductieve uitgaven schrijven zij „Ofschoon het ondoenlijk is, ten dezen een algemeenen maatstaf aap te legger., zal vooral in de grootere gemeenten dienen te worden overwogen, of b.v. uitgaven voor herniewing van bestratingen, gedeel telijke hernieuwing van gebouwen en derge lijke, uitgaven dus, die vrijwel ieder jaar in kleiner of sterker mate terugkeeren, hier onder de gewone uitgaven dienen te wor den opgenomen. Ten einde te komen tot geleidelijke vermindering van het inder daad zeer hooge bedrag der gemeentelijk? schulden, ware in ieder geval zooveel doenlijk te zorgen, dat telken jare de even tueel te leenen gelden beneden het totaal der jaarlijksche aflossingen blijven." Verder wijzen zij op conversie van lee ningen, het voorkomen van leeningen tot dekking van tekorten en van leeningen met te langen looptijd, inperking vlottende schuld, bedrijvenpolitiek zonder nadeelige gevolgen voor de gemeentekas en scherp toezicht op de salarissen. Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren. De algemeene vergadering van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren is te Arn hem gehouden. Het hoofdbestuur en de af gevaardigden zijn officieel door het ge meentebestuur in de raadzaal ontvangen. De burgemeester, de heer mr. S. J. R. de Monchy, herinnerde er aan, dat door de sterke uitbreiding van de taak der gemeen ten in verband met de uitvoering van rijks wetten, ook aan de gemeente-ambtenaren steeds hoogere eischën van wetslcennis werden gesteld, geheel anders dan in den tijd van Thorbecke, terwijl door de uit breiding van de eigen werkzaamheden van de gemeentebesturen, die zich allengs meer ook op economisch gebied zijn gaan bege ven, aan de ambtenaren, veel meer dan vroeger, eischen werden gesteld in verband met maatschappelijke verhoudingen. Spreker zeide verder, dat hij er zeker niet aan behoefde te herinneren, dat de om slag der conjunctuur in 1920 en 1921 zeer zeker velen pijnlijk zal hebben getroffen. De bond heeft steeds getoond, de teekenen van den tijd en van de veranderde omstan digheden te verstaan, en dit zal zeker op den duur weer een betere stemming jegens de ambtenaren in het algemeen teweeg brengen. De heer J. Kamman, gemeente-secretaris van den Helder, voorzitter van den bond, dankte met een kort woord den burgemees ter voor zijn woorden en het gemeentebe stuur voor de ontvangst. De staatsmijn Emma, voorloopig nog do meest produceerende mijn in Limburg, werd in exploitatie genomen op grond van de wet van 24 Juni 1901, waarin tot ex ploitatie van staatswege van een -groot ge deelte der mijnvelden in Zuid-Limburg be sloten werd. In 1906 werd met den aanleg begonnen en in 1913 werd de eerste steen koolproductie verkregen. De productie van de Emma, die in hoofd zaak uit vetkool bestaat en in 1914 164.329 ton bedroeg, nam snel toe, over schreed in 1916 reeds die van de eenige jaren vroeger in exploitatie gekomen zijnde staatsmijn Wilhelmina, met 20.000 ton, be droeg toen 455.033 ton om na verloop van 10 jaar in 1923 te stijgen tot 1.010.563 ton. Ook de volgende jaren wezen een steeds grootere productie aan, nl. in 1925 1.354.880 ton, om ook in 1926 nog te stij gen. De gemiddelde dagproductie bedraagt thans ruim 3000 ton, Het aantal op de staatsmijn Emma werkzaam zijnde arbei ders is thans ruim 6000. Minister Kan te Doorn. De minister van binnenlandsche zaken, mr. Kan, heeft een bezoek aan Huize Doorn gebracht en daar een bespreking gevoerd met den ex-keizer. Vermoed wordt, dat zijn bezoek ook in verband stond met den ge zondheidstoestand van ex-keizer Wilhelm. Deze is nl. sedert eenige dagen lijdend aan griep. Dr. J. H. Gezelschap f Op 52-jarigen leeftijd is te Enschede, na een operatie overleden de heer dr. J. H. Gezelschap, een bekend geneesheer daar ter stede, die zoowel in het maatschappelijk leven als op medisch gebied verschillende funcb'es vervulde. De Nederlandsche mijnindustrie. Vorige week is in de geschiedenis van de Nederlandsche mijnindustrie weder een mijlplaats geplaatst, doordat op één dag de kolenverzending van de staatsmijn Em ma voor 't eerst de 10.000 ton overschreed en niet minder dan 10.072 ton steenkool werd geëxpedieerd. Dit feit was aanleiding dezen dag eenigszins feestelijk te herden ken en des avonds werd door de beamb ten op de „Emma" werkzaam een bijeen komst gehouden, waarop de mijndirectie mede vertegenwoordigd was. Burgemeester Wytema uitgejouwd. In verband met de werkzaamheden aan de Willemsbrug te Rotterdam, hetgeen af sluiting voor het verkeer van de Van der Takstraat meebracht, heeft Woensdag avond burgemeester Wytema een bezoek gebracht aan deze straat en omgeving. Daar werd hij door honderden jongens en meisjes uitgejouwd. Hij moest zoo spoedig mogelijk naar zijn auto retireeren, hevig ontdaan door dit brutaal optreden. De politie joeg de joelende kinderen uiteen. Een reis om de wereld. Het stoomschip „Rijndam" van de Hol land Amerika lijn zal gecharterd worden voor een reis om de wereld, waaraan Ame- rikaansche professoren 2?üen deelnemen, in totaal een gezelschap van 500 personen. Den len September a.s. vertrekt het schip, dat in de Waalhaven voor deze reis in ge reedheid is gebracht, naar New York om vandaar uit de wereldreis te beginnen. Door het Panamakanaal wordt gereisd naar Japan en Indië. Ook zullen verschil lende Europeesche landen worden bezocht. Geen wittebrood meer in België. De Belgische ministerraad heeft besloten den invoer van wittebrood uit Nederland in België te verbieden. VLISSINGEN, 19 AUGUSTUS. Kanttentoonstelling. Dank zij de buitengewone welwillend heid van de directie van het Grand Hotel Britannia was mevrouw Schutten uit Hoorn in de gelegenheid een tentoonstelling te houden van Hollandsche kloskant. Deze energieke vrouw, waarvoor zelfs afstanden geen bezwaar zijn (getuige haar directriceschap van de kantvereeniging te Westkapelle) heeft ons land een grooten dienst bewezen zich met alle kracht en in spanning te werpen op de herleving van de Hollandsche kantindustrie. Oorspronkelijk begonnen in Noord-Hol land, waar vele meisjes en vrouwen haar leerlingen en werksters zijn, organiseerde ze in Februari een tentoonstelling in Den Haag met de bedoeling de mogelijkheid te peilen een groot afzetgebied te krijgen en zoodoende haar werkgebied uit te breiden met Marken en Urk, eilanden, wier arme bevolking met een dergelijke bijverdienste zeer geholpen zouden zijn. Deze tentoon stelling mocht zich verheugen in de bijzon dere belangstelling van het Koninklijk Huis. Zoowel de Prins als de Koningin-Moeder deden bestellingen en waren overtuigd dat het hier ging om een nationaal belang, dat ten volle den steun en sympathie ver diende te ontvangen. Naar aanleiding van die expositie ont ving mevrouw Schutten een schrijven van ds. Reus uit Westkapelle, met de vraag of zij voor zijn gemeente in dit opzicht iets kon doen. Er werd niet geaarzeld en er werden geen bezwaren geopperd er werd eenvoudig onmiddellijk een cursus gegeven aan 35 meisjes. Dank zij den financieelen steun van den burgemeester en de uitgave van eenige rentelooze aandeeltjes, werd er een kantvereeniging opgericht, die de aan schaffing van het noodige materiaal moge lijk maakte. Als wij nu al het werk op de tentoon stelling zien liggen, is het bewonderens waardig en onbegrijpelijk dat zóóveel kant al werd afgeleverd. Er wordt hard gewerkt en „het Molenwiekje" (de vereeniging dankt haar naam aan den naam van een patroontje) zal haar ledental merkbaar moeten uitbreiden om het bestelde werk op tijd af te kunnen leveren. In Domburg werd door de badgasten zeer veel besteld en we kunnen tot ons genoegen meedeelen dat ook in Vlissingen de tentoonstelling een groot succes zal hebben. Er werd den eersten avond al veel verkocht en nog meer besteld. Mevrouw Schutten heeft eer van haar werk en als later Walcheren denzelfden naam krijgt op kantgebied als Brugge en Brussel, dan zullen de namen van haar en van ds. Reus onvermijdelijk als die van de stichters in de geschiedboeken worden genoemd. Het is haar bedoeling de vol gende maand een cursus te geven op Urk en ze zal niet rusten voor ze eenige hon derden werksters aan den arbeid heeft gezet. Op onze bescheiden vraag, of daar voortdurend werk voor zou zijn, glansden haar oogen, terwijl ze ons antwoordde „Als België voor 15.000 kantwerksters werk, heeft, zou Holland er dan aan 300 te veel hebben Wij moesten erkennen, dat de berekening den toets der kritiek kan doorstaan en kunnen niet beter doen dan haar verder veel succes toe te wenschen met haar werk. De tentoonstelling, waarop ook vele kleinigheden te zien en te koop zijn als zakdoeken, dasjes, kleine kleedjes en kantjes per M., van welke zaken ons de prijs zeer mild voorkwam, blijft geopend tot Zondag, maar alleen 's morgens en 's middags. Wij kunnen de inwoonsters van Vlissingen en omgeving een bezoek warm aanbevelen. Goedkoope trein. Op Donderdag 26 Augustus zal door de Ned. Spoorwegen een goedkoope trein 2e en 3e klasse worden ingelegd van Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam D.P., Rotterdam Beurs, Barendrecht, Zwijn- drecht, Dordrecht, Wiilemsdorp en Lage Zwaluwe naar Goes, Middelburg en Vlis singen en terug. Alleenverkoop JACQ. PLOUVIER. „O, Helen Marion hief smeekend de handen op, „voordat je met Robert er over gesproken hebt?" „Ja voor ik met Robert gesproken heb. Ik zeg er geen woord van tegen hem, voor dat het in orde is. Als ik de betrekking niet krijg wel, dan hoef ik hem heelemaal niets te vertellen. Er bestaat toch geen wet, dat men z'n broer alles vertellen moet Maar, als ik die betrekking krijg, dan zal ik het Robert vertellen en Robert moet het dan maar opnemen zooals hij wil." ACHTSTE HOOFDSTUK. Sylvia's keus. Giles Tredman zat aan de schrijftafel van zijn hotel-zitkamer en keek den eenen brief na den anderen nog eens door, dien hij van een hoogen stapel, die hij gisteren al een keer had doorgeworsteld, naast zich afnam. „Plezierig werkje om ze allemaal te be antwoorden, maar ik heb toch ook niet den moed om ze onbeantwoord te laten", peins de hij, „en verscheiden van die stakkers hebben nog gefrankeerde enveloppen inge sloten, juist diegene, die het minst ge schikt lijken Hij glimlachte droevig, ter wijl hij de brieven zoo vlug mogelijk door las en naast zich neerlegde „geen een bij, geloof ik", zei hij hardop, ,en die arme da mes schijnen in zulke beklagenswaardige omstandigheden te zijn, dat ik ze allemaal wel zou willen nemen. Die vier die ik ge schreven heb... het beste lijkt mij wacht ik heb een idee ik laat het kind zelf kiezen. Waarom niet Ik geloof dat er wel slimme hersentjes zitten achter die groote bedroefde bogen, en eea toad ziet dikwijls scherper dan een volwassene. „Sylvia, kom eens bij me, ik wil graag dat je wat voor me doet". Zij kwam dadelijk een tenger klein meisje, dat jonger leek dan tien jaar, door dat ze zoo mager was. Ze zag er aandoen- Jijk-kinderlijk uit in haar zwart jurkje, dat de bleekheid van haar gezicht nog sterkei deed uitkomen. „Kom eens hier, kindje", zei de jonge man en nam haar hand in de zijne, „je weet dat ik propeer om een lieve dame te vin den om voor je te zorgen en altijd bij je te zijn". „Ja, dat weet ik. Maar ik wil liever dat u op me past", zei ze eenvoudig, terwijl ze hem in de grijze oogen keek, „als u er bent ben ik niet zoo eenzaam en dan ver lang ik niet zoo heel vreeselijk naar moe der", haar lippen trilden, maar verder bleef ze kalm en Giles sloeg zijn arm om haar heen en legde zijn hand op haar donkere, zachte haar. „Arm klein meisje", zei hij vriendelijk, „zoo veel mogelijk wil ik bij je zijn, maar je weet, Sylvia, dat ik veel weg moet zijn en later moet ik weer naar lndië, en ik ga binnenkort trouwen, daarom moet ik nu iemand vinden die op mijn kleine meisje past als ik er niet ben, totdat..." „Totdat vroeg ze terwijl ze haar hoofd achterover boog om hem in zijn gezicht te zien. „Komt er wel een tijd, dat ik altijd bij u mag blijven „Ik hoop van wel", aarzelde hij. „Als wij, mijn vrouw en ik samen op Manderby House wonen hoop ik dat we samen voor je kunnen zorgen. Maar..." „Maar ik geloof niet dat ze veel van kleine meisjes houdt", zei Sylvia peinzend, terwijl ze met haar vingertjes langs de blauwe aderen van Giles' bruine hand streek, „sommige *menschen houden niet van kleine meisjes, weet je en miss Cardew ook niet..." Giles keek naar het kind met een veront rust gevoel. Hij had zichzelf pogen wijs te maken, dat zijn eigen onplezierige onder vinding in dit opzicht een product was van zijn verbeelding en Sylvia's bevestiging van zijn gevoelens klonk hem onaange naam in de ooren. Eens op een middag had hij het kind meegenomen naar de dames Cardew en mrs. Cardew en haar dochter hadden Sylvia overladen met thee en koek jes en zij hadden heel lief met het kind gepraat. Maar Giles, die zijn gevoelens niet goed onder woorden kon brengen, had toch wel gemerkt, dat er iets haperde in hun houding tegenover zijn pupil en hij wist dat hij méér van Grace verwacht en gehoopt had. En Sylvia bracht nu onder woorden, wat hij zichzelf niet had Willen en durven bekennen. „Ik geloof niet dat ze van kleine meisjes houdt". Hij wierp de gedachte weer van zich af. Hij zei tot zichzelf dat het moeder lijke gevoel, dat Grace toch zeker bezat, zich wel openbaren zou, als het kind gere geld bij haar .was en hij klopte Sylvia op den schouder en zeide bemoedigend „O, maar ik weet zeker, dat miss Cardew en jij goede vrienden zullen worden, als we bij elkaar wonen. Ze is geen kleine meisjes gewend, zie je, ze is zelf eenig kind, daar om wefet ze niet goed hoe ze met kinderen moet omgaan. Maar je zult zien, als we allemaal met elkaar wonen, jij, zij en tk zal ze een moeder voor je zijn, kindje". „Ik geloof dat ze nooit als een échte moeder zal zijn", zei het kind ernstig, en ze voegde er wijs aan toe „Moeders zijn zoo verschillend. Maar als u zoo veel van haar houdt wil ik ook mijn best doen om veel van haar te houden", zei ze terwijl ze hem met oogen vol bewondering aankeek, „ik wil altijd probeeren te houden van het geen waar u van houdt". „Zoo, meen je dat, kleine meid Giles streelde zacht over haar donker haar en keek glimlachend op haar neer „Je bent een lieve, hartelijke schat, hoor meiske 1" De tranen kwamen Sylvia in de oogen en ze vlijde haar kopje tegen Giles' arm. „Wat een fijngevoelig kind toch", mom pelde Giles, terwijl hij nog eens over haar hoofd streelde en nog eens in haar lief ontroerd gezichtje keek „hoor eens, Syl via, ik zou graag iemand willen hebben, die De Scheldeloodsdienst en het nieuwe verdrag. De vakgroep loodswezen van den Cen- tralen Nederlandschen Ambtenaarsbond houdt morgenavond een huishoudelijke ver gadering in de bovenzaal van het café Bu- ning, waarin het hoofdbestuurslid, de heer Waterberg, zal spreken over den Schelde loodsdienst en het nieuwe Nederlansch- Belgische verdrag. De vergadering is ook toegankelijk voor niet-leden. Belgische plezierreizigers. De Koninklijke Toon- en Tooneelver- eeniging „Vondel" te Antwerpen maakt Zondag een plezierreis naar Vlissingen met de stoomboot „Waesland". Geslipt In de Walstraat slipte gisterenmiddag een dame die per rijwiel uit de Aagje De kenstraat de Walstraat inreed door de glad heid van de straat, waardoor zij een Ieelij- ken val maakte. De wielrijdster kwam echter met den schrik vrij. Slapend op den openbaren weg. Hedennacht vond de politie in het por tiek van een huis in het Groenewoud een man, die zich daar blijkbaar had te slapen gelegd. De bewoners die juist thuis kwa men, durfden niet naar binnen te gaan, daar zij dit een „verdacht' geval vonden. Op aanmaning der politie ging de man zijns weegs, nadat hem te kennen gegeven was dat een dergelijke slaapplaats niet kon worden toegelaten. Later trof zij den man opnieuw slapende op den openbaren weg aan, thans in een portiek van de Belgische Ioodsensocieteit. Nu werd de man, opdat hij zich nader zou kunnen legitimeeren, naar het politiebureau gebracht, alwaar altijd op je kan passen en altijd bij je kan blijven en waar je veel van gaat houden nu komen er vanmorgen vier dames als jij nu hier komt zitten met je boeken kan je me zoo straks eens vertellen wie je het aardigste vindt. Als we nu dezelfde aardig vinden zullen we zien of die niet bij je zou willen komen, voorgoed". Het kind knikte glimlachend. Zij was een gemakkelijk kind, maar Giles wist dat haar volgzaamheid eerder een gevolg was van karakterkracht dan van gebrek aan karakter, want hij kende Sylvia lang genoeg om te weten welk een krachtige natuur achter die ernstige oogen en dien ferm ge sloten mond verborgen was. Hij had haar wonderlijke zelfbeheer- sching gezien, iets buitengewoons voor zoo'n jong kind en hij had een voorgevoel dat er eenmaal uit haar een zeer sterke persoonlijkheid zou groeien. Gehoorzaam als zij was, ging zij de ka mer waar de tijdelijke kinderjuffrouw zat te naaien, wat ze zoo nu en dan onder brak door een detective-verhaal te gaan lezen weer zachtjes binnen, nam het boek, waarin ze had zitten lezen en nes telde zich in een grooten leunstoel naast het raam, een geschikt plaatsje, vanwaar ze Giles' gezicht kon zien, terwijl hij over zijn schrijfwerk gebogen zat. „Ik vind het heerlijk om naar monsieur te kijken", zei ze tot zichzelfze noemde haar voogd met den naam, dien ze bij het begin van hun kennismaking gebruikt had, „hij ziet er zoo vriendelijk uit, dat ik niet genoeg naar hem kijken kan". Giles' pen bewoog een half uur lang re gelmatig over het papier en Sylvia was vdrdiept in haar boek doch zoo nu en dan kon ze niet nalaten naar haar voogd, die voor haar jeugdige verbeelding nu eens den eenen dan weer den anderen held uit haar sprookjesboeken verpersoonlijkte, met groote, aandachtige oogen te kijken. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1