ZIEK WOENSDAG IS AUGUSTUS 64e Jaargang 1926 CHAP". >0" Maatschappij w imvaail ÜEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads= en Provincienieuws ■No» 193- tICHT jnd 763.3 te Tou- Ind 749.2 te Stock- fond van 18 Augus- wind uit Zuidelijke fcen veranderlijke dijk nog regen- of iperatuur. o's en Fietsen lis «uur 8.49 8.47 8.45 Vlissirrgen 8.52 110.07 111.21' 12.20 9.20 10.44 11.58 12.52 DA Ijkheden, Openbare aderingen enz. fcderen avond bios- Taanvang 8 uur. lag- en Zondagmid- lijks bioscoop-voor- I 8 uur. Woens- len Zondagmiddag 1 Dagelijks, be- Soirée dansante -5.30 Thé dan- |30 diner-concert. |305.30 uur mali- 7.30 diner-concert; Irt. 1 avond Soirée dan- trdag en Zondag |uur. lij dag Afternoon-tea lederen avond ■uur. terdag- en Zondag- 3 uur. T8 uur. - Opera-concert, |nia, 8 uur. - Uitvoering vair Boor de Eerste Vlis- [-vereeniging „Cres. Vriendschap", 8 tct :N iff AUXl 1 juidig verzoek la-vereeniging Belijke belasting). Itoegang. It-lndustrie. sliA". Opening dagen, alleen —5. Het werk lantvereeniging oegang vrij. I eersten stand een VENWONING. nypark 24. iddelb.-Rotterdam telegen plaatsen. PASSAOIEW. EN VEE. v.Midd.|v. Ron- v.m.uur v.m.ffl» 8 us 8 9 te bekomen Transport- en ren VOS, TW- I eenhoorn, W-jjjj loSTERHOUT.Td'f BOITENHEK, W1 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE OP 31 AUGUSTUS A.S. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van "den verjaardag van H. M. de Koningin de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente op Dinsdag 31 Augustus a.s., voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het kantoor van den Burgerlijken Stand, welk kantoor voor het doen van aangiften van geboorten of overlijden op dien dag zal zijn geopend van 1212 JA uur n.m. Vlissingen, 18 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. ST. JACOBSTOREN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat vanaf Maandag 23 Augustus a.s. de St. Jacobstoren voor het publiek wordt open gesteld op alle werkdagen, van des voor middags 1012^2 en van 24 uur n,m., tegen betaling van 10 cent per persoon. Ingang toren Oude Markt. Vlissingen, 17 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Kon. familie op den Ruigenhoek. Naar wij vernemen stelt de Koninklijke familie zich voor om tot na de opening der Staten-Generaal op den Ruigenhoek te blijven. De Koningin zal dus ditmaal haar verjaardag aldaar doorbrengen. De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben, wat de gewo ne bronnen betreft, in Juli 39.4 millioen opgeleverd, zijnde 2 millioen meer dan verleden jaar. Sedert 1 Januari bedroeg de stijging bijna 22 millioen, waarvan ruim de helft door vermeerdering van de invoer rechten. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Er behoort aldus „Neerlandia" we! eenige moed toe weer over dat Verdrag te schrijven. Het lichaam van het verdrag is in de pers en in vlugschriften tot op het been afgeschrabd. Maar hierin schuilt juist een gevaar. Naast den ongetwijfeld suggereerenden invloed, die van de memorie van antwoord uitgaat, kan de overzadigdheid, die steeds meer slachtoffers maakt, tot goedkeuring van het verdrag leiden, zonder Jhetgeen vóór en tegen dat verdrag pleit nauwgezet tegenover elkaar te stellen. Waarbij nog komt, dat er teekenen worden waargeno men, die aanleiding geven tot de vrees, da: voor sommigen partijbelangen de houding op het beslissende oogenblik zullen bepa len. Zooals bekend is, loopt het verdrag over vraagstukken van economischen en van politieleen aard. De economische betreffen in hoofdzaak de Schelde en de kanalen, terwijl de politieke vraagstukken liggen op het gebied der handelspolitiek en voorts verband houden met de vraag, hoever Nederland kan gaan zonder schade aan zijn souvereine rechten op zijn grondge bied. Het protocol, dat thans het verdrag ver gezelt en dezelfde rechtskracht heeft, is feitelijk een nota van wijzigingen van het verdrag. Maken wij nu de rekening op, dan be hangt ons een gevoel van onbevredigdheid en onrust. Onbevredigd moet men zijn, wanneer men ziet, hoe bitter weinig het nader over ig tusschen de beide regeeringen heeft uitgewerkt, om althans eenigszins tegemoet te komen aan de groote bezwaren, die aan Nederlandsche zijde worden gevoeld. Dat 'hans Nederland weet, waarmee 't af is ten aanzien van de bijdrage voor de kosten van de Schelde, is een groote verbetering, maar tevens de eenige van belang. Onrust maakt zich van ons meester, vanneer wij opmerken, hoeveel er blijft zweven, op hoeveel punten derhalve er 3?pdinK kan komen voor nieuwe ver- r "Sen met België. va zit thans in groote zorgen, die het •"plichten aan andere dingen te denken an aan uitbreiding van grondgebied ten zult Vtn Nederland. Maar de groep, die cfa«!r ]S n'et uiteengeslagen de om- Jlan Jden kunnen anders worden. En dit Z? van onberekenbaar belang zijn, Belo' verdragen tusschen Nederland en vnnr fj^helder zijn en geen ruimte laten nMi ggingen, die Nederland in inter- 7iin k i moei,,jkheden kunnen brengen of schaden ^611 053 Wel^ 8ebied ook, kunnen van^ooR^26 eischen voldoet het verdrag protocol n'et' °°k n'et met het additloneei Het is aannemelijk, dat minister Van Karnebeek in de gegeven omstandigheden niet anders kon handelen, maar de Kamers staan geheel vrij men mag hopen, dat zij voor de nationale waardigheid en de veilig heid van den staat zullen opkomen en zul len voorkomen, dat de economische belan gen meer worden geschaad dan noodig is om 't België mogelijk te maken zonder on gezonde concurrentie-middelen zijn wen- schen te bevredigen. De oplossing zal gezocht moeten worden in aanvulling van het protocol, f 1.500.000 voor het Koloniaal Instituut. Naar „de Tel." verneemt heeft dr. H. F. R. Hubrecht aan het Koloniaal Instituut te Amsterdam gelegateerd een bedrag van ongeveer 1.500.000. Reeds bij zijn leven schonk de heer Hu brecht aan het Instituut, dat zijn groote sympathie had, tweemaal een som van een half millioen en eens een bedrag van twee ton, welke gelden bestemd waren voor den verderen afbouw en voor de comple teering. Nederlandsche Jaarbeurs. De Raad van Beheer" der Nederlandsche Jaarbeurs heeft, op aandringen uit handel drijvende kringen en na gehouden overleg met de commissies van advies uit de in dustrie, besloten bij wijze van proef tijdens de aanstaande Najaarsbeurs (6 t.m. 16 September 1926) op twee dagen der eerste week de beurs ook gedurende de avond uren open te houden. De beurs zal echter een streng zakelijk karakter blijven dragen. Reeds geruimen tijd geleden werd bij het Jaarbeursbestuur aandrang uitgeoefend om de beurs niet des avonds te 5 uur te slui ten, doch haar ook gedurende den avond open te houden op grond, dat daardoor een belangrijke categorie van zakenmenschen, die bij de bestaande regeling nog niet of in niet voldoende en bevredigende wijze •van het intermediair van het Jaarbeursin stituut gebruik kan maken, in de gelegen heid zal gesteld worden de Jaarbeurs te bezoeken. Tevens werd een proefneming met het opstellen gedurende de avonduren aanbevolen als een stap in de richting van beperking van den Jaarbeurstermijn tot één week. Na overleg met de commissies van ad vies uit de vakgroepen, welke commissies allen tot de proefneming adviseeren, heeft het Jaarbeursbestuur het besluit genomen bij v/ijze van proef de Jaarbeurs op den eersten Dinsdag (7 September) en den eersten Woensdag (8 September) open te houden tot des avonds 9 uur. De Breughel-herdenking. De oproep van Felix Timmerman om bijdragen voor een bescheiden monument in de geboorteplaats van Pieter Breughel is niet zonder gevolg gebleven. Hoewel de middelen thans nog niet toereikend zijn, kon toch het besluit worden genomen om de plechtigheid in Breughel (bij Eindho ven) te doen plaats hebben op Zaterdag 9 October a.s. Er is een eere-comité gevormd waarin o.a. zitting heeft de heer G. Jacobs, kunst schilder en bestuurslid van den kunstkring „het Zuiden" alhier. De drukte in de havens aan den Waterweg. Vlaardingen is eveneens een punt van enorme bedrijvigheid. Het aantal aangeko men schepen heeft daar momenteel reeds het cijfer 600 overschreden, d.i. een even groot aantal als in het geheele jaar 1925 is aangekomen. Bunkerbooten zijn buiten beschouwing gelaten. Van dit aantal waren meer dan 500 met bestemming voor de Vulcaanhaven. Hierdoor is deze haven ge regeld meer dan vol, en moet zelfs een gedeelte der gemeentehaven bezet worden. Vanwege de ondiepte dezer haven kunnen de schepen daar niet worden afgeladen. Het aantal arbeidskrachten is aan de Vulcaan thans met meer dan 150 toegeno men, en er is op dit oogenblik reeds even veel loon uitgekeerd als in het geheele jaar 1925. Van werkeloosheid in Vlaardingen kan practisch niet meer gesproken worden. Ook is er de eerstvolgende maanden nog geen zicht op, dat een einde aan de bedrijvig heid zal komen. Eenzelfde maatregel als Rotterdam heeft reeds sedert eenige dagen het Schiedam- sche havenbedrijf moeten nemen wegens gebrek aan plaats moesten de schepen, die binnen wilden komen worden terugge stuurd. De drukte is hier bijna nog grooter dan te Rotterdam. In de Wilhelminahaven liggen 4 schepen op één stel boeien. De bunkermachine van de S.S.M. werkt onafgebroken aan, terwijl ook de drijvende kranen in volle actie zijn. In een hoekje van de Wilhelminahaven ligt regelmatig een groot getal trawlers te bunkeren. De drie boeien op de Maas zijn voortdurend ingenomen, terwijl ook aan de Maaskade door twee zeeschepen lig plaats wordt genomen. De geweldige drukte wordt wel het best gedemonstreerd door de mededeeling, dat anders te Schiedam gemiddeld een 70-tal schepen binnenkomen en thans alleen in de maand Juli 364. Tot gisteren kwamen in de maand Augustus 188 schepen binnen, terwijl het dagtal nog steeds hooger wordt. De 60 schepen, die Maandag bij den Nieuwen Waterweg lagen te wachten om in de Rotterdamsche havens te worden bin nengelaten zijn successievelijk te Rotter dam aangekomen. Gisteren lagen er weer 50 nieuwe schepen voorgaats. Hoe moet ik soMficita*ren Het is niet altijd gemakkelijk uit sollici tatiestukken een juisten indruk te krijgen van den persoon die zich aanmeldt. Een uitzondering hierop maakt, aldus de „Asser Crt." de schrijver van onderstaand stuk, die zoo juist begrepen heeft, dat het bij de politie aankomt op stoere kerels, in staat om drie booswichten tegelijk, met een enkele handbeweging naar de vlakte te werken. Men oordeele Heerwaarde en weledelen heer Burgemeester, Maneer der Burgermeester. Ik hep lesen alsdat en in... een veltwag- ter moet wesen. Ik kan uw vertellen, alsdat ik 29 jaar ben en schipersknegt ben en ook militie ben geweest. 5 jaaren lang en alsdat ik goed oppast heb en ook alsdat ik nog al groot ben van stuk en alswezen moet wel 3 kerels aan durf. In dienst was ik de sterkste van de kom- panie. Den kaptein weet dat ook en zij wel eens aan mij dat ik de sterksten was van de kompanie. Nu ben ik zoo vrei om te col- liseteeren voor veltwagter. Ik ben daar ge schikt voor, dat zij den kaptein ook. Als uw mij heben wil dan wil ik heel graag wel een eens overkomen in... U wort niet in mei verloogen, want ik ben heerlijk en trau, en net alsdat ik zegt heb, zoo sterk as er inaar een is. M'n vader was vroeger onbe- zouten die hept mij al eens wat vertelt hoe ik doen moes. mijn naam is... en woon in... bij U Heerwaarde en hoogedele diennaars... Inderdaad, deze sollicitant heeft een zoo juist verschenen leidraad „Hoe moet ik solliciteeren" van W. van der Eist niet meer noodig... DE BLUE BAND-REIS NAAR ZWITSERLAND. II Flüelen, 14 Augustus. Het is wonderlijk, zooals het weer vrij plotseling is veranderd. Vrijdag en Zater dag hadden de Hollandsche jongens en meisjes een inderdaad magnifieke gelegen heid om van net Zwitsersche bergland schap te genieten. Vrijdagmiddag was het zoo ongewoon helder op den Rigi-Kulmtou, dat met den kijker verschillende bekende dingen in Luzern waren te onderscheiden, b.-v. de Kapelbrug. De sneeuwtoppeji van het Berner-Oberland glansden scherp af- geteekend tegen de wolkenlooze lucht in de zon. De rit met het spoortje naar boven was een feesttelkens een doorkijk op de miniatuurwereld beneden, nu eens rechts, dan links van den wagen. Watervallen, tunnels, de huizen, die zoo schots en scheef op en in den grond staan, of ze uit de lucht zijn komen vallen. Dan is de top zelf 'n teleurstelling. In de verte maken de opstandjes den indruk van een strand groote parasols, tentjes, een bonte rommel van marskramerijen, inplaats van een stil le plek. Toch schijnen de meeste reizigers dat wel fijn te vinden, want hoewel alle waar er peperduur is hebben de kooplui het druk. leder heeft behoefte zijn verrukking over het zeldzame uitzicht om te zetten op zijn wijze zoo is er een groote categorie van menschen, die met koortsachtigen ijver souvenirs koopt om ze weg te geven en üie verder reageert door het afwerken van een lange lijst met namen van menschen, welke worden uitverkoren voor het ont vangen van een prentbriefkaart. Onze jongens en meisjes konden er bijna niet genoeg van krijgen. Wat dat voor een plaatsje was, rechtsvoor beneden, of het meer rechts ook tot het Vierwoudsteden- meer behoorde, en hoe al die sneeuwber gen heetten. Eér van de meisjes vroeg of we geen gemzen zouden tegenkomen. Ze had groene hoedjes zien dragen met 'n co quet stijf veertje van achter en voor zich zelf uitgemaakt, dat Bit een lijfversiersel van een bergdier moest zijn vandaar de gedachte aan een gems. De lunch hadden "ze in dezelfde zaal van het hotel, waar een gezelschap van de Reisvereeniging toevallig ook aanwezig was. Daarna de daling -den mooien voor een groot gedeelte beschaduwden weg naar Weggis aftelkens passeerden menschen, die moeizaam opwaarts gingen wij had den het vrij wat gemakkelijker. Moeheid was den jongelieden vreemd, toen ze in Weggis op de boot stapten. De boottocht over het meer in avondglanzen, de verglij ding van de kleuren op de bergen en het water, leek een sprookje, waarin zich al leen de werkelijkheid mengde door het verlangen naar huis. Niet naar Holland, maar naar de welvoorziene tafels in de ho tels. Er is dien avond gegeten met een bij na ontstellende graagte. Een stille Gro- ningsche jongen sloeg het record en het bedienend personeel, o charivarius De in drukken van dien dag zijn echter voor een deel naar het tweede plan gedrongen door den tocht van Zaterdag, die precies diame traal was aan dien van Vrijdag. De Schöl- lenenschlucht hebben de jongens en meis jes doorkruist, den slingerweg geloopen van Göschenen tot Andermatt, een deel van den grooten weg naar Italië. Ze dach ten de sneeuw soms zoo dichtbij te zien, dat het een uurtje leek er even heen te loopen, dan was er een extra nummer op het program bijgekomen sneeuwballen gooien op de bergen. Maar hoewel zij zelf liepen in het gebied waar geen boomen groeien, dus boven 1800 M., ligt de sneeuw nog een eind boven de weide-grens 2200 M. Zoo vlak bij kon het dus niet zijn. De Reuss is hier een pracht van geweld Bij de Duivelsbrug, de plek waar eens ge neraal Suwaroff het leger van Napoleon tegenhield, stort de rivier zich tusschen loodkleurige bergwanden, statig en koel als de muren van een kathedraal, omlaag in het dal reusachtige blokken trachten dien val te stuiten, het water kookt en" schuimt, eefi gedeelte verstuift en drijft door de lucht, alsof er een reusachtige vaporisateur aan het werk was. De plek heeft veel be- korends, hoewel er niets is van het vrien delijke, liefelijke van het Zwitsersche land schap. Integendeel, er schijnt iets dreigends in deze omgeving te hangen. Piet, de clowneske jongeling uit Schie dam, was in retraite. Hij had zich Vrijdag wat erg druk gemaakt en was daarom ge- duende den tocht door den Schöllenen- schlucht toegevoegd aan den heer Starken- brug, die de achterhoede onder zijn leiding heeft. Piet hield zich stil en interesseerde zich sterk voor steentjesdaar verzamelde hij prachtige exemplaren van, totdat hij er zwaar van liep en niet meer meedragen kon. Vanavond had hij gelegenheid zich in volle kracht te toonen er was feestavond in hotel Sternen, en vele jongens en meis jes gaven zang, muziek en voordracht ten beste. Piet bleek hier in zijn element, de zaal daverde van den lach. Puck, een jon gedame uit Apeldoorn, ontketende een stormachtig applaus, toen ze voorstelde de firma Van den Bergh een telegam van dank te zenden. De heer Van Rees^ reclame-chef van de firma, Het een heel goed uitgevoe-- de gedenkpenning uitreiken. Van hun kant boden de jongelui den leiders geschenkea aan. Het was een buitengewoon genoeg lijk feest. OPGAVE DER PERSONEN^ die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft van de maand Augustus 1926. INGEKOMEN H. W. F. C. Stobbe, adj.-commies directe belastingen, Glacisstraat 97, van Roosen daal en Nispen. W. Lenoir, matroos le klasse, Walstraat 11van 'Oost-Souburg Mej. J. C. V. Stofkoper, zonder, Graven straat 22, van Koudekerke. J. Stolk, sergeant-torpedomaker, Walstr. 33, van Batavia. C. L. Leeger, stoker le klasse, Wacht schip, van Helder. H. D. Drew Clifton, koopman, Konings weg 27, van Londen. Mej. D. de Witte, verpleegster, Hellebar- dierstraat 2, van Goes. W. J. Zeijger, machinist-majoor, Hen drikstraat 10, van Makassar. W. J. van der Pas, modelmaker, Groene- woud 57, van Breda. M. J. Rottier, pluimveefokker, Hoogeweg 173, van 's Heer Arendskerke. Mej. M. Zuidain, verpleegster, Hellebar- dierstraat 2, van Goes. J. F. W. Griffioen, korp.-schrijver Kon. marine, Margrietenlaan 27, van Amsterdam. Wed. A. WissekerkeVerbrugge, huis houdster, Aagje Dekenstraat 29, van Oost en West-Souburg. Mej. A. C. Andriessen, kantoorbediende, Bellamy park 14, van 's-Hage. M. HansenPoppe, zonder, Korenstraat 10, van Helder. P. C. Prince, zeeman, Clijverstraat 1, van Buffalo. F. C. Noyons, scheepmaker, Leliënlaan 4, van Rotterdam. L. A. Smith, korporaal-konstabel, Lepel straat 10, van Helder. J. H. J. Fiscaline, kok, "Coosje Busken- straat 52, van Middelburg. VERTROKKEN B. J. WortmanWisse, Aagje Deken straat 3, naar Koudekerke. G. Sneller, Lange Zelkei56,naar Kampen. A. A. B. 't Jaeckx, Walstraat 39, naar Antwerpen. L. Lorier, Lange Zelke 29, naar La Lou- vière (B.) A. Roelse, Walstraat 111, naar Middel burg. G. Overwijk, Koestraat 2, naar Middel burg. A. J. de Bruijn, Noordstraat 53, naar Bergen op Zoom B. Boesman, Boulevard de Ruyter 80, naar Middelburg. A. Rosendaal, Breeslop 5, 'naar Amster dam. P. M. de Ruijter, Dam 7, naar Antwerpen J. Glerum, Glacisstraat 50, naar Goes. W. Moeliker, Slijkstraat 35, naar Helder. J. J. Plaizier, Hobeinstraat 32, naar Loon op Zand. L. J. H. Willemsen, Coosje Buskenstraat 52, naar Eindhoven. S. Visman, Droogdok 7, naar Hellevoet- sluis. P. Mons, Walstraat 15, naar Amsterdam. D. J. de Visser, Hoogeweg 175, naar Oost- en West-Souburg. J. G. van Zweeden, Gravenstraat 37, naar Mjddelharnis. W. J. Hondsmerk, Glacisstraat 78, naar Amsterdam. R. A. Lipp, Kanaalstraat 138, naar Oost en West-Souburg. G. Ploeg, Lepelstraat 10, naar Amster dam. J. Kempe, Geraniumlaan 16, naar Voor burg. K. Minderhoud, Scheldestraat 10, naar Westkapelle J. Poschmann, Leliënlaan 2, naar St. Jan Steen. J. Govaars, Gravenstraat 8, naar Rotter dam. J. van de Vrie, Verkuijl Quakkelaarstraat 11, naar Koudekerke. P. de Bree, Kerkhoflaan 14, naar Cu- ragao. VLISSINGEN, 18 AUGUSTUS. Onze haven. Op de internationale tentoonstelling voor binnenscheepvaart en gebruikmaking van waterkracht te Bazel, is ook een inzending gedaan door onze gemeente. De corres pondent van „de Maasbode' zegt dat Vlis singen op deze tentoonstelling de aandacht vraagt en van de bezoekers ook krijgt voor de plaats, welke deze haven binnen afzien- baren tijd als aanloophaven voor het snel verkeer en als olie- en bunker-station zal innemen. Koninginnedag. Burg, en Weth. hebben besloten dat op Dinsdag 31 Augustus de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn. Alleen de bureaux van den burgerlijken stand zullen Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. voor het doen van aangifte van geboorten of overlijden geopend zijn des middags van 1212Z2 uur. De St. Jacobstoren. Door Burg. en Weth. is bepaald dat de St. Jacobstoren op alle werkdagen voor het publiek wordt opengesteld en wel des morgens van 1012% en des middags van 24 uur, tegen betaling van 10 cent per persoon. In onze Tijdinghal. In onze Tijdinghal zijn weer vele nieuwe foto's geëtaleerd en wel de volgende Het drukke verkeer op het stadsplein van Piccadilly te Londen een foto op het stadsplein te Piccadilly, waar het verkeer in volle werking is. De foto werd genomen ziende naar de Regentstraat en Piccadilly. „Perhaps so" wint de Stewards-cup te Goodwood Onze foto toont een overzicht van den wedstrijd tijdens de finale om den Stewards-cup, die gewonnen werd door Mc Lachlan op „Perhaps so". De Prins van Wales in het kamp der padvinders. De Prins van Wales die hopman is voor Wales, werd schitterend ontvangen te Llandrided Wells (Wales), om een nacht door te brengen bij de Wel- sche padvinders. Onze foto toont den Prins in het kamp zittende. Hij zong met de padvinders kampliederen. De Prins is gewikkeld in 'n deken met heldere strepen. Het bergen van de „Hindenburg" dui kers aan het werk. De „Grand Prix" te Brooklands. De „Delage II". bestuurd door den heer R. Senechel en later afgelost door den heer L. Wagner, die zich van te voren van den wedstrijd had teruggetrokken. De winnen de wagen gedurende den wedstrijd. Wedstrijd tusschen houthakkers van Arden, Meriden, Coventry en Warwick shire een foto van de plaats waar de houthakkers van Arden hun jaarlijksche ontmoeting hielden te Meriden. Romeinsche bestrating te Woodchester (Gloucestershire) onze foto toont den bisschop van Gloucester, die de bestrating inspecteert na de onthulling. Turksche verhooven. Onze foto toont Ali Bev, de president van de onafhankelijke rechtbank voor West-Turkije en zijn col lega's, die de beschuldigden verhooren. Zie het portret van den president achter de rechters. De viering van den 1250en jaardag van de Hereford Kathedraal. De Hereford Kathedraal, zooals ze daar staat, is het voortbrengsel van vele eeuwen geleden. De constructie, zooals ze nu is, is de laatste van een serie van heilige gebouwen die op hetzelfde terrain hebben gestaan. Het eerste schijnt gebouwd te zijn vóór 600 v. Chr. Onze foto toont het exterieur van de Ka thedraal. Beëediging makelaar. Heden is door de arrondissements-recht- bank te Middelburg, beëedigd als makelaar ir. onroerende goederen, de heer W. Hu- son W.L.zn., alhier. Mandoline-vereeniging „Tovido". De mandoline-vereeniging „Tovido", di recteur de heer M. P. Ventevogel, geeft Vrijdag a.s„ des avonds van 8.30 tot 10 uur een uitvoering op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem III. Het pro gramma is aldaar verkrijgbaar voor 2 cent. Schrijver bij de post- en telegrafie. De heer J. van Elsacker, kantoorhouder te St. Philipsland, is benoemd tot schrijver bij de post en telegrafie op het kantoor Vlissingen. Een schietwedstrijd. Zaterdagmiddag a.s. zal door de plaat selijke afdeeling Vlissingen van den Vrijw. Bijz. Landstorm een schietwedstrijd wor den gehouden op de militaire schietbanen onder de gemeente Oost- en West-Sou burg. Voor dezen wedstrijd zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. De doodslag te Zierikzee. Betreffende het droevig voorval te Zie rikzee, waarvan de 28-jarige C. H. de Graaf het slachtoffer werd, meldt men ons nog, dat de dader, de 22-jarige Piet Jonker, aanvankelijk niet heeft begrepen aan welk ernstig misdrijf hij zich had schuldig ge maakt. Na de woordenwisseling met als slot het steken met zijn mes naar De Graaf is hij eerst nog een glas bier gaan drinken en heeft hij bij zijn thuiskomst aan zijn moeder medegedeeld dat hij gestoken-had. Eerst toen hij eenigen tijd daarna door de politie van zijn bed werd gehaald vernam

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1