150 100 25 Knn %m NIEMEUER'S MINA KRLLFELD. Ir van passaoie®1 "deren en vee. 14 AUGUSTUS 1000 Eerste Blad NIEMEUER'S —No. 19 O 64e Jaargang 1926 nu ische Maatschappij w" Uitgave: firma f. SE VELDE lr„Wetstraat 58-60, tflissingen. Telef. IS. Postrekening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen UUU een ongeluk. {JUU Brieven uit de Hofstad FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Beursbeschouwingen uto's en Fietsen tistus uur 8.58 8.5(5 8.54 ND A Ikelijkheden, Openbare ergaderingen enz. lederen avond bios- aanvang 8 uur. erdag- en Zondagmid- igelijks bioscoop-voor- >nd 8 uur. Woens- ;n Zondagmiddag stus. Opera-concert, Rtannia, 8 uur. AMSTERDAM (nigustus, nam. 3 uur. was de animo ge- [bbers liepen direct na •ug, doch konden zich laven in verband met ïtibberprijzen gemak- Tabakken waren niet ■ubberïondsen vertoon- el bijzonders. H.V.A.'s geveer de koersen van ondsen trokken slechts e scheepvaartafdeeling osd voorkomen behou- industriepapieren zon- heekenis. Prolongatie s. 75 1/4. GROOTSTE |es, pschorr, mag rekenen, afgewisseld en lANSCHE dansen hstreeren. Ivan WILLY genoodzaakt Iartisten de hoogen, en |Tee "Hïf ÜIDDAGJE callenfels-de Middelburg Dwars- vraagt met November nlijke 1 ENSTBODE, token. Zich aan te mei-1 ;oon of per brief Bon-1 rtsen 32, alhier. Iin de nieuwe stad een ern RDIEPINGSHUIS wordt een goi gulden gegeven als een-bij p1eterse VAN i plamypark 9. IENDE een getneubi-1 :ement te huur, 2 slaap-1 kamer en keuken, voor I per maand. Met vol- p Iion 25 francs per n. Te bevragen Hen-1 Ostende. een nette JONGEN kan. Adres Nieuwen-1 September een MEISJE Ioor dag of dag en nacn 'alingstraat 24. - Middelb.-Rotterdaffl Shengelegen plaatsen. r v.m-uu'l Lgustus 14 16 17 18 v.Midd v.m.uurj 8 9 tmAtiëo te bekomen- N.V. Tr>u»P°%e°I( Ervan G- VOS, B. EENHOORN, r.v. OOSTERHOTT,Tjj0;l u abra. BUXTENHER, I VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS VoorVlissingen endegemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijkscbe verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen De Woningbouw. Het verslag van den hoofdinspecteur van de Volksgezondheid rapporteerde kort-ge- leden met eenigen ophef, dat de woning nood in Nederland voorbij is en dat de toestand op de woningmarkt weer zoo goed als normaal is te noemen. De gegevens waarop deze uitspraak berust zijn waar schijnlijk voor het gansche land door elkaar genomen, want bezien wij de cijfers voor den Haag, dan is de bewering glad mis. Den Haag telt nu iets meer dan viermaal honderd duizend zielen en heeft 98.473 wo ningen. Dat lijkt een gunstige verhouding, maar uit andere cijfers blijkt weer, dat er nog wel iets aan ontbreekt. Op 1 Juli van dit jaar werden als leegstaand genoteerd 1091 woningen, dit is dus b van het totaal, een getal dat op zichzelf al te ge ring is. Onder die 1091 waren 114 ge meentewoningen, die niet verhuurd werden, hoewel ze beneden den kostprijs worden verhuurd, omdat er geen liefhebbers voor zijn. Het genre publiek waarvoor dergelijke woningen bestemd zijn, vindt het nog te duur. Verder zijn er 134 winkelhuizen met annex woning en 311 woningen van hooge huurwaarde, d.w.z. boven de 750 gld. 's jaars. Voor den middenstand en de arbei dersbevolking waren er dus 600 in het ge heel beschikbaar, een getal dat absoluut te klein is. Zoolang niet in alle categorieën 2 a 3 der woningen leegstaat, kan van opheffing van den woningnood geen sprake zijn. Het totaal der woningen beneden 750 gld. huur moet minstens twee duizend zijn en dan nog is het altijd de vraag of die over alle categorieën gelijkelijk verdeeld zijn. Wanneer dus wordt beweerd dat in Ne derland de woningnood is opgeheven, dan is dit voor den Haag ongetwijfeld onjuist. Men beweert dit aan zekere zijde met op hef, omdat men de Huur-wetten opgeheven> wil zien. Indien deze woningnood inder-" daad niet meer bestond, zouden deze wet ten al overbodig zijn gebleken, zou nie mand meer daarvan gewagen. Het geroep om opheffing ervan is het beste bewijs, dat men daarvan in zekeren kring voordeel verwacht, hetgeen beteekent, dat die wetten nog een goede preventieve werking hebben. Opmerkelijk is het, dat de koopprijzen der woningen wel gedaald zijn en nog dalen, maar dat de huren, waar mogelijk, eer naar boven dan naar beneden gaan. Dit vindt zijn oorzaak hierin, dat de woningen, die tijdens en na den oorlog gebouwd zijn, veel minder geriefelijk zijn dan de oude, uit den tijd van vóór 1914 en die bovendien veel duurder zijn dan de oude. Door nu de oude in prijs op te drijven tracht men den schijn te wekken dat die nieuwe goedkooper zijn. Het is te hopen dat voorshands de Huur wetten voor den Haag niet worden opge heven. De gegevens van de Hoofdinspectie voor Volksgezondheid zijn, voorzoover het onze stad betreft, onjuist. Wie eens over het park Zorgvliet wan delt, staat er verstomd van hoe daar altijd maar weer nieuwe en groote villa's worden Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 11) „U neemt een groote verantwoordelijk heid op U, Sir Giles," zei de oudere man vriendelijk. „Het is een heel goede daad die u doet, maar een groote verantwoordelijk heid, die u op u neemt", herhaalde hij. ,,Een kind van wildvreemde ouders, met iets duisters over haar verleden en met dit buitengewoon kostbare en bijzondere sie raad in haar bezithet wil heel wat zeg gen, hoor. U neemt me niet kwalijk dat ik het zoo zeg... maar lijkt het niet een beetje op Don Quichotterie „Mijn advocaat verzekerde mij dat het ei'ger is dan dat", antwoordde Giles, „en als ik familie had, ik twijfel er niet aan of mijn besluit zou mij een storm van pro testen bezorgen. Maar ik heb geen familie ik ben mijn eigen baas en... wat het voor naamste is mijn besluit staat vast". „Uw goede vrienden zullen u prijzen om wat u doet", zei de juwelier eenvoudig, „en nu, Sir Giles, laten we tot onze zaken terugkeeren. Ik zal u een schriftelijke ta xatie geven", terwijl hij sprak opende hij het ivoren étui en haalde het juweel eruit", >>en u kunt er op rekenen dat ik altijd, als of uw pupil het wil verkoopen, bereid ben er 70.000 pond voor te geven. Maar net is best mogelijk dat u er ergens anders ff mPAr i er 70.000 pond voor te geven. Maar is best mogelijk dat u er ergens anders nog meer voor krijgt. Maar dit is het be drag dat het mij waard is en als het meisje zonder geld is, dat het geval schijnt te Zljn, dan heeft ze in elk geval een mooi middel om dat te verhelpen". Het prachtige kleinood lag op zijn uit gestrekte handpalm en beide mannen keken zwijgend naar de fonkelende edelsteenen, naar het levendige, vloeiende groen van oe smaragden, de wit-schitterende schoon heid der briljanten. »Wat is het toch prachtig", zei Giles ten gebouwd, terwijl het aantal groote behui zingen op tal van goede standen dat leeg staat zeer groot is. Er zijn al heel wat van die kapitale heerenhuizen verbouwd tot winkel en boven- en benedenwoningen. Dat is eensdeels jammer, want de wijk waarin die huizen staan gaat daardoor achteruit. Het is onbegrijpelijk dat het gemeentebe stuur hier niet eenige leiding geeft. Wel is de gemeente geneigd een belasting op waardevermeerdering in te voeren, maar een middel tegen noodelooze waardever mindering daar wil zij schijnbaar niet aan. Nog dezer dagen vernamen wij van iemand die vele jaren-in een aardig huis woonde midden in een rij van keurige heerenhuizen. In den loop der laatste jaren was de stand zeer verminderd, doordat woningen voor andere doeleinden werden ingericht. Een tweedehands winkelmagazijn was zijn ééne buur geworden, een handel in steenkolen zijn andere. Nu hij trachtte zijn huis te verkoopen, bemerkte hij terdege, dat deze nieuwe omgeving den prijs Ieelijk drukte. Hier en daar liggen servituten op woningen, n.I. de bepaling dat zij niet tot winkel of kantoorgebouw mogen worden ingericht. Dat lijkt afdoende, maar wanneer aan de inrichting van het huis niets ver anderd wordt er met name de gevel intact blijft, mag men er alles in doen wat men wil. De beneden-verdieping wordt als win kel of kantoor gebruikt en dat laat men kalm toe. Op die wijze helpt het servituut niet veel. Toch is dit te betreuren, want het uiterlijk der deftige straten lijdt zeer onder deze misbruiken. Het is juist één der bizon- dere attracties van den Haag, dat het gan sche wijken bevat die één soort woningen bevatten en niet zooals elders het geval is, onmiddellijk naast of bij de duurdere hui zen woningen van minder kwaliteit. Voor de bewoners is dit van heel veel belang, want het maakt, dat de straten ordelijk blijven en niet voor speelterrein van de dichtbevolkte buurten dienst doen. Het Woningtoezicht, dat zich vaak met pietluttigheden bezig houdt, had hier een betere en belangrijkere taak te vervullen. De aandacht mocht wel eens minder op de geveltjes en meer op andere dingen geves tigd zijn. Trouwens dat eeuwige geveltjes- gedoe heeft al heel wat nadeel opgeleverd. Zelfs hoorden wij onlangs, dat in een ge meenteschool het licht onvoldoende was, alleeh omdat men er een aardig geveltje aan gemaakt had. In gemeente-woningen klaagt men ook dikwijls over het tekort aan licht, omdat aan den gevel de „horizontale lijn" is gevolgd, die maakt dat de ramen niet tot aan de zoldering reiken en dus juist dat gedeelte waardoor het minste licht naar binnen zou kunnen vallen, niet benut is voor raam maar wel voor gevel versiering. We hebben dit zelf in verschil lende woningen geconstateerd. Men mag op die vreeselijke straten met haar uniformen bouw afgeven, een feit is het, dat men er de beste woningen vindt. Er is weinig geld aan den gevel besteed, er is niet geklungeld met het maken van een „hall", die niet anders is dan verloren ruimte, maar alles is economisch verdeeld, er is licht in overvloed en geen dwaze ge drukte ramen zijn er in. Sedert men het spiegelglas is gaan toepassen is er een streven om weer kleine ruiten aan te bren gen. Wat wij ln ons land het eerste noodig hebben in iedere woning, is veel licht en veel lucht en aan dien eisch voldoen de na- slotte. „Het is iets unieks", zei de juwelier, „het is absoluut uniek. In mijn lange praktijk heb ik nog nooit zoo iets gezien..." „Ik geloof dat het maar het beste is, om het maar direct in mijn safe op te bergen", zei Giles met een glimlach. „Het is een voudig om te riilen als je bedenkt, dat die arme vrouw het zoo maar in haar koffer bij zich had... Ik dank u ook nog wel voor uw goeden raad omtrent het kind. Maar ik kan dien tot mijn spijt niet opvolgen „Ik ben blij dat u het niet kunt", glim lachte de bejaarde man vriendelijk, „het doet een mensch goed te merken dat er in dezen materialistischen tijd ook nog Don Quichottes bestaan". „Denk u dat ik tegen windmolens vecht „Heelemaal niet. Ik ben.overtuigd dat u een goed werk doet en dat u er eenmaal uw loon voor zult ontvangen. Het zou er op deze wereld beter uitzien als er wat meer onzelfzuchtige menschen bestonden". De lof van den vriendelijken juwelier deed Giles goed, want om de waarheid te zeggen, de brief dien hij dien morgen van zijn verloofde ontvangen had, had in zijn hart iets verkild. Hij was zoo zeker ge weest van Grace's hartelijke instemming, zoo zeker van haar steun en van' haar be grip voor zijn motieven, dat haar nogal koele brief zoo'n beetje de uitwerking had gehad van een koude douche. Ze schreef uit het landhuis waar zij. en haar moeder een paar dagen logeerden en behalve een betuiging van spijt dat ze niet in de stad was bij de aankomst van Giles, bevatte haar brief allerlei beschrijvingen van haar mede-logés en weidde zij uit over de heer lijke dagen die zij daar doorbracht. Alleen met een paar woorden aan het eind van den brief, zinspeelde zij op de zorg die Gi les op zich had genomen en deze woor den... de jonge man voelde het terstond... toonde gebrek aan warmte en belangstel ling. „Als we elkaar spreken zullen wc het nog wel hebben over je plan om de voogdij over dat meisje, Sylvia Burnett, op je te nemen. We moeten dat eens oorlogsche woningen niet in die mate als de vóór-oorlogsche. Aesthetiek aan woning bouw is aardig om er tegen aan te kunnen maar het is minder aangenaam om 365 dagen in het jaar iets te moeten opofferen om anderen die aesthetische emotie te be zorgen. Halsstarrig weigert mep het type huizen te bouwen dat in den Haag noodig is, het type dat geschikt is voor het kleine gezin. Het aantal prul-woningen is sedert 1914 aanzienlijk gestegen en zoolang er niet groote overvloed van woningen komt blijft de nood van „goede" woningen stellig nog bestaan. EIBER. De welvaart in de Unie. Reactie op de New-Yorksche beurs. Nieu we teruggang van den Engelschen handel in Juli. Een waarschuwing van Dr. Schacht. Zaken zijn za ken. De dalende rubberprijs. Vermindering der beleeningen bij de Nederl. Bank. Beleggingswaar den vast. Het wordt langzamerhand eentonig, te moeten blijven gewagen van den omvang rijken beurshandel te New-York en den minimalen te Amsterdam, maar het contrast blijft van week tot week bestaan en ons er over verwonderen behoeven we niet, wan neer we de berichten volgen, welke over handel en bedrijf, sociale en economische politiek hier en ginds gepubliceerd worden. We hebben de vorige week van één onder neming, de General Motors Corp. enkele bizonderheden medegedeeld om te doen zien, welk een tijdperk van industrieele hoofdconjunctuur de Vereenigde Staten thans weer doormaken, met name wat de automobielenindustrie betreft, deze welvaart staat natuurlijk niet op zichzelf, maar is deels gevolg, deels oorzaak van toenemende winsten in andere bedrijven. De Vereenigde Staten genieten thans het voordeel van hun politieke eenheid in zeer sterke mate door de toepassing van een strenge protectie, welke dusver ondanks alle ongeluksprofe tieën bestaanbaar en wa meer zegt, winst gevend blijkt te zijn. De winst van de Ame- rikaansche spoorwegen bedraagt in het eer ste halfjaar van 1926 ongeveer 500 mil- lioen, wat nog nimmer is voorgekomen. De Steeltrust publiceert op het einde van de maand Juli een stijging van de onuitgevoer de orders, hoewel de productie de laatste maanden weer is uitgebreid. En er zijn meerdere stimulansen voor de beurs, o.m. de dividendverhoogingen van enkele petro- leummaatschappijen. De ramingscijfers voor den oogst per 1 Augustus zijn met uitzondering voor mais hooger dan op 1 Juli, terwijl de prijzen op één hoogte blij ven en men heeft op de New-Yorksche beurs in het begin der week de favorieten als General Motors en Steelshares verder in koers doen stijgen, de eersten tot den re- cordkoers van 221de laatsten tot 154%, eveneens een vroeger nimmer voor gekomen noteering in dit fonds. Sedert hebben winstnemingen de koersen gedrukt en is door baissiers gepoogd de teruggaande beweging te bevorderen, het lijkt er echter niet op dat het gelukken zal de vaste ten- denz te doen verdwijnen. Maar het belang bij flew-York is ook door de jongste koers- rijzing zooveel verminderd, dat men te Am- grondig bespreken. Het lijkt me een hee- le onderneming". Dat was alles. En terwijl Giles een on aangename gewaarwording kreeg bij de koele woorden, lachte hij grimmig „De tijd om het te bepraten en te overleggen is voorbij", dacht hij. „Grace zal alles be grijpen, als ik het haar uitleg. Het is alleen maar dat ze het niet heelemaal begrijpt" Maar-toen hij, dien zelfden middag, na zijn bezoek bij den juwelier alleen met Grace was in hun ontvangkamer in Crom- well-Road, merkte hij dat het niet zoo ge makkelijk was om haar zijn opvatting dui delijk te maken als hij had gedacht. Grace was even bekoorlijk en fascinee- rend en onweerstaanbaar in zijn oogen als altijd en terwijl zij over zichzelf praatten en over hun eigen toekomst, beantwoordde ze aan alle wenschen die zijn minnend hart maar kon koesteren. Haar oogen, als zij de zijnen ontmoetten, schenen wel vol teeder- heid aan te zien haar glimlach zette zijn hart in gloed de beroering van haar lip pen had no.g niet van haar oude toover- ma-cht verloren. Maar zoodra hij over Sil via begon te spreken, veranderde er iets in Grace's gezicht en manier van doen. Niet dat ze hard of geïrriteerd begon te spre ken maar bijna opmerkbaar ver starde er iets in haar. „O, Giles", zei ze met een smeekende stem, terwijl ze haar handen en het waren aardige, kleine handen in de zijne legde en haar hoofd coquet op zij hield „laten we het eerste uur dat we weer bij elkaar zijn nu niet bederven door over iets anders te spreken, dan over ons zelf. Het is zoo zalig dat ik je weer bij me heb ik verlang nrets te hooren over klei ne meisjes of over andere vervelende za kelijke dingen". „Maar die arme Sylvia is toch geen za kelijke aangelegenheid", protesteerde Gi les, terwijl hij haar handen in een stevi- gen greep omvat hield en zijn oogen de lieflijkheid van haar gezicht, de fijne blank heid van haar teint en den goudglans *van haar haren indronken, „het is een levend menschenkind en ik ben er zeker van, dat je van haar zult gaan houden, lieveling. Ik sterdam den invloed der New-Yorksche koersen, vroeger de barometer voor heel de fondsenmarkt, nog nauwelijks merkt. Enkel in Wabachshares, interc. Rubber, Central Leather en dergelijke objecten van twijfelachtig gehalte, althans wat de laat sten betreft, houdt men hier van beroeps zijde den handel gaande, maar overigens blijft het op de Amerikaansche afdeeling te Amsterdam „de dood in den pot". Helaas is het op de Locale Markt weinig beter. De omstandigheden, waarin de meeste landen van Europa verkeeren, zijn ook niet van dien aard dat men op haar beurzen groote levendigheid kan verwach ten. Ziet men naar Engeland, dan duurt daar de kolenstaking van week tot week en van maand tot maand voort en is er de laatste week een geringe kans op een spoedige beëindiging verdwenen door de verwerping van het voorstel der geestelijk heid om op den ouden voet den arbeid voort te zetten, in afwachting van het re sultaat der onderhandelingen. Intusschen kwijnt de Engelsche handel zienderoogen. De cijfers van den buitenlandschen handel over de maand Juli geven er opnieuw een bewijs van. De uitvoer ging terug van 60.8 millioen in Juni tot 57.2 millioen in Juli en voor de zeven maanden van 1926 stelt zich het exportcijfer ruim 70 millioen lager dan verleden jaar, terwijl ook de in voer met een dergelijk bedrag terugging. De Londensche beurs volhardt dan ook in haar lethargie en wordt voornamelijk door den handel in beleggingswaarden in beslag genomen. In Duitschland is de toestand beter, de beurzen loopen echter, naar ver moed wordt, al te hard op die verbetering vooruit, zoodat de president der Duitsche Rijksbank gemeend heeft te moeten zeggen dat de voldoening der herstelbetalingen in de toekomst verre van zeker is. Voor het oogenblik profiteert men van Engelands In dustrieele impotentie, welke echter na ver loop van tijd op heel Europa een nadeeligen weerslag zal doen gevoelen. Hoe het met Frankrijk gaan zal, weet ook nog niemand. Het enthousiasme over het optreden van Poincaré is reeds wat bekoeld, ofschoon gezegd moet worden dat het mes diep in de wonde gezet wordt, evenals in België. Maar de illusie van een geredresseerden Frankenkoers zal men toch vermoedelijk moeten opgeven. De poging om den koers met psychologische invloeden op te beuren, is slechts voor een korten tijd gelukt, de contra mineurs hebben, door angst gedre ven, er toe meegewerkt, dat de noteering der Fransche francs tot 7.67% is opgeloo- pen, hierop is wat we eerder schreven, na melijk dat men in Frankrijk dankbaar we zen mag als het gelukt de valuta op dit niveau te stabiliseeren. Het zal ook wel niet veel helpen dat de „tijger" op het gevoel van Uncle Sam heeft trachten te werken. Men is dat trouwens van hen, die met den naam van roofdieren betiteld worden, ook niet gewoon. „Les affaires sont les affaires" zal Coolidge den ouden Franschen premier tegen voeren. In Europa zijn derhalve voor de Am- sterdamsche beurs geen aanwijzingen voor een koersstijging te zien. En op de produc- tenmarkten vindt inen ze^iok niet. De prijs van rubber is dalende, ondanks alle gun stige beschouwingen van rubberplanters, die van oordeel zijn dat de Amerikaansche verlang er naar om haar mee te brengen dat je haar kunt zien". Alleen haar groote zelfbeheersching maakte het Grace mogelijk haar ontstem ming niet te laten blijken alleen door te bedenken hoe dwaas net zou zijn om op dit oogenblik te probeeren Giles van zijn plan af te brengen, was zij in staat ieder spoor van boosheid uit haar stem te ban nen. „Ik geloof niet dat kinderen van mij houden", zei ze glimlachend, geheel onbe wust dat ze met dit excuus geen gunstig getuigenis van haar persoonlijkheid gaf. Maar ook Tredman ontging dithij was t- zeer verblind door zijn liefde om fouten in zijn afgod te zien. „Maar natuurlijk moet je haar mee hierheen nemen, Giles. Waar is ze nu op het oogenblik „In mijn hotel. Ik... of beter gezegd mijn advocaat heeft het voor me gedaan... ben er in geslaagd, voorloopig een kinderjuf frouw voor haar te vinden, maar ik had gedacht, tenminste als jij het goed vindt, een dame te zoeken, die haar verzorgen kan, totdat..." „Als ik het goed vindt?", viel Grace hem plotseling in de rede. Ze wist nog juist een onaangenomen toon in haar stem te beheerschen.^.Maar lieve Giles, wat heb ik ermee te maken Je bent toch niet in ernst van plan om de verantwoordelijkheid voor een wildvreemd kind op je te nemen Nu we er toch over begonnen zijn, is het misschien maar beter dat we het maar af praten, ofschoon ik liever had gehad dat we ons eerste uurtje samen heelemaal voor ons zelf hadden gehouden Het lieve verwijt dat in haar woorden lag, stemde Giles week. Hij wilde nooit iemand pijn doen en zeker niet aan de vrouw van wie hij hield. En haar naar zich toetrekkend, zei hij zacht „Liefste, we praten vandaag over niets anders dan over ons zelf. We kunnen het nog best uitstellen om over Sylvia te pra ten voorloopig is ze ook góed bezorgd'. Als ik een dame gevonden 'heb, om voor haar opvoeding te'zorgen, dan stuur ik ze samen naar Manderby Court". „Oh riep Grace onwillekeurig uit, een fabrikanten straks weer in de markt zullen komen. Maar intusschen is de noteering tot even boven 1 sh. 7 d. gezakt en zullen de Amerikanen zonder twijfel pogen haar ver der te doen dalen, nu de kans groot is dat op 1 November a.s. de export der Engelsche gebieden met 20 zal worden beperkt. Voor Rubberaandeelen was de belangstel ling deze week dan ook verminderd. Vast bleven daarentegen Tabakswaarden, welke met name voor aandeelen Deli Bata via, in koers opliepen, evenals Suikeraan- deelen, waarvan vooral aand. H. V. A. een vaste markt hadden. Een onregelmatig ver loop hadden Olieaandeelen, welke voor aandeelen Koninklijke nog steeds op een koersstijging laten wachten, hoewel men in de Unie van meerdere maaschappijen hoo- gere ontvangsten publiceert. In verband met de beweging in Francs, varieerden aandee len Koninklijke lichtelijk, met een neiging tot stijgen. In Scheepvaartwaarden is de handel zeer beperkt, waar de vooruitzichten nog onzeker zijn. Eenerzijds wordt een betere graanvaart van Noord-Amerika ver wacht, anderzijds vreest men een druk der vrachtprijzen als gevolg van het in de vaart brengen van 59 schepen der Amerik. Shipping Board, wat feitelijk een subsidiee- ring van de graanboeren door den Staat beteekent. Nadat den laatsten tijd de stemming voor Kunstzijde-aandeelen flauw geweest is in verband met de beduidende prijsdaling, konden de aandeelen ditmaal enkele pro centen monteeren op geruchten dat men zal kunnen komen tot de vorming van een kartel tusschen fabrieken in verschillende Europeesche landen. In andere Industrieele waarden ging weinig om. De kleine omvang van zaken op de effec tenbeurs blijkt trouwens uit den verderen teruggang van de post Beleggingen bij de oogenblik haar zelf-controle vergetend „wil je haar daar naar toe sturen „Natuurlijk, waarom niet, lieveling Giles' stem drukte groote verbazing uit „Ik neem de wettelijke voogdij op me en als jij komt om de zorg voor mij en mijn huis op je te nemen", er kwam een groote teederheid in zijn stem, „dan ben ik over tuigd dat de arme kleine meid in jou een liefhebbende moeder zal vinden". „Zoo, zal ze dat Grace dacht een oogenblik na. „Ik wil je wel zeggen dat dat niet zoo zal zijn. Het idee om ons huwelijksleven te beginnen met de zorg voor een kind van tien jaar! Neen hoor, dank je wel, Giles". Ze had haar zelfbeheersching weer ge heel teruggevonden en zei dit alles met het liefste gezicht en de liefste stem ter we reld. „We zullen er nog wel eens over praten, jij lieve dolende ridder", zei het meisje schertsend. Jij hoort eigenlijk niet in deze eeuw thuis, Giles, je had moeten leven in den tijd dat de ridders er op uit togen om de belaagde onschuld te beschermen en het kwaad te straffen. Maar ondertusschen, ga je vanavond mee naar de Rathbones? Mevrouw heeft me 'gezegd dat ze je had geïnviteerd." (Wordt vervolgd). VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE MELKBESLUIT (Warenwet). De melk, die de melkveehouder ver koopt, aflevert of ten verkoop of ter aflevering in voorraad heeft, moet vol doen aan de volgende eischen zij moet gewonnen zijn van melkvee, waarvan tijdens het melken de uiers en naaste omgeving daarvan niet verontreinigd zijn op zindelijke wijze gemolken, bewaard en behandeld worden onmid dellijk na het melken doelmatig gefil treerd zijn onmiddellijk na het melken uit den stal verwijderd zijn en in een stankvrije omgeving bewaard zijn. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1