1000 enn qnn 150 100 25 itant gystai! DONDERDAG 64e Jaargang 1926 AFÉ De Tijdgeest ;che Maatschappij 1 firma f VAN 6£ V£L0£ Ir.,Wetstraat 58-60. Vtissingen. Isiel. 10. Postrekening 60287 Verschijnt dagelijks, iMtgezondord ep Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen gemeentebestuur feuilleton zijn kleine meisje BINNENLAND Stads= en Provindenieuws te New-York v. Java n Colombo, Jackson- iUg. Perim, Rotterdam in Suez, Amsterdam No.!88- lERlCHT tand 764.1 te Memel, itand 747.7 te Thors- avond van 12 Augus- ilijke tot Westelijke [ewolkt. Waarschijnlijk lig verandering in tem- fe Vlissingen v.m. n.m. 4.36 4.43 5.06 5.15 5.39 5.50 Luto's en Fietsen Lstus uur 9.02 9.— 8.58 8.56 ND A Jkelijkheden, Openbare prgaderingen enz. lederen avond blos- aanvang 8 uur. brdag- en Zondagmid- Igelijks bioscoop-voor- [nd 8 uur. Woens- ;n Zondagmiddag [AMSTERDAM Augustus, 3 uur. |t zich afzijdig houden en het gevolg hiervan en mitsdien aan om- Imarkt was heden niet leven en koersvariaties vielen op vrijwel waar te nemen. Rub- ongeveer stationnair, Iprijzen geen noemens- Ing hadden ondergaan, lij kleine omzetten aan 1 het bijzonder wat de [treft. De Petroleum- Inklijken bleven op on- gisteren. Scheepvaart- lauwe! ijks eenige atten- 1 hadden een rustig ver- Ikt bleef een kalm aan- longatie 2/2 3 pkende maakt het ge' tk bekend dat hij het IlEMAKER, Winter- fcvergenomen, waarin It een Ie klas Or- [en een Biljart van Ie huis M. VAN DE J/E, Brussel. Ifd aanbevelend, pES FOEL3VIAN. Winterstraat Q97. Is voordeeliger dan Ider ander, lichten, dat kost niets. [1AARSTAAT 13. rElN]MEN,| DIENAAR. |fD DE RUljTER 761 fjDIENSTBODE flink AANKOMEND ^•eau „Vliss. Courant". KAMERS gevraagd I |g pension, voor 1 of Brieven niet prijsopgaaf I, bureau Viissingsche Zeevaartschool It. net iOSTHUIS. letters S. Z., bureau rant". LOOPJONGEN Ndres Kleedingmaga- I pat 92. |ct gevraagd een flinke iRKVROUW. breau „Vliss. Courant - Middelb.-Rotterdaff /engelegen plaatsen. v.Midd. v.m.uur v. Rott- v.m.uut 9 EUStuS fl 2 13 14 16 8 aatiéa te bekomen: N.V. Transport- en W. Erven VOS, W* B. EENHOORN, Tel- Sv. OOSTERHOUT, W'2 Ibrs. BUITENHEK, W' VUSSiNGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS VoorVlissingen endegemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels 1,70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. iPUU een ongeluk. UUU gulden bij verlies van een band, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. dienstplicht. Wenschen omtrent inlijving. Zij die voor de lichting van het volgend iaar zijn ingeschreven en hun wensch om trent de inlijving in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districtscommandant hebben opgegeven of wel een bijzondere reden hebben, waarom hun wensch veranderd is, kunnen vóór 5 September a.s. hun verlangen opgeven ter secretarie van de gemeente, voor welke zij hebben geloot. Wenschen zij echter indee- linff bij den motordienst of opleiding tot chauffeur of motorrijder bij de artillerie, dan moeten zij hun verlangen op andere wijze te kennen geven, zooals hieronder is aangegeven. Er kan geen zekerheid worden gegeven, dat met hun verlangen rekening kan worden gehouden. Opleiding tot ziekenverpleger of tot ziekendrager. Ingeschrevenen, die tot gewoon dienst plichtige worden bestemd en niet in het bezit zijn van het bewijs van voorgeoefend heid, kunnen aanvraag doen om in aanmer king te komen voor opleiding tot zieken verpleger of tot ziekendrager bij de land macht. Indien zij dezen wensch niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districtscommandant hebben te ken nen gegeven, behooren zij hun verlangen alsnog vóór 5 September a.s. op te geven ter secretarie van de gemeente, voor welke zij hebben geloot. Opleiding tot ziekenverpleger. Hiervoor kunnen in aanmerking komen a. personen, die studeeren in de genees kunde, in de tandheelkunde, in de pharina- cie of in de veeartsenijkunde en niet aange- zen zijn voor de officiersopleiding b. personen, die met vrucht lager onder wijs hebben genoten en beschikken over een krachtig lichaamsgestel van dezen ge nieten de voorkeur zij, die reeds als burger ir. het bezit zijn van een diploma als zie kenverpleger of daarvoor in opleiding zijn, en voorts apothekers-assistenten. Van al dezen komen het eerst in aan merking zij, die zich vrijwillig voor deze opleiding hebben aangemeld. Opleiding tot ziekendrager. Hiervoor kun nen in aanmerking komen zij, die beschik ken over een krachtig lichaamsgestel en met vrucht lager onderwijs hebben genoten. De voorkeur genieten zij, die in het bezit zijn van een diploma voor eerste hulp bij ongevallen, alsmede zij, die lid zijn van een transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis en het bewijs van geoefendheid als zoodanig bezitten. Van al dezen komen het eerst in aanmer king zij, die zich vrijwillig voor deze op leiding hebben aangemeld. Duur van den werkelijker dienst. De duur van de eerste oefening bedraagt voor de ziekenverplegers 12 maanden voor de ziekendragers ïy}/2 maand wor den zij tot onderofficier opgeleid, dan 9 maanden. De ziekenverplegers zijn vrij van herha lingsoefeningen volgens een bij de Twee de Kamer aanhangig wetsontwerp zullen zij niet meer geheel vrij zijn van herhalings oefeningen, maar dan wordt tevens de duur van de eerste oefening verkort. Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 9) „Mijn goede bedoelingen aan verkeerde uitlegging blootstellen Waarom Op welke wijze vroeg hij?. „Ik ben van plan formeel de voogdij op mij te nemen over een kind dat op een erg in-formeele manier aan mijn hoede werd toevertrouwd hoe kan iets zoo dood-eenvoudigs verkeerd worden uitgelegd „De wereld oordeelt lichtvaardig", zei mr. Duncan, terwijl hij met hooge borst rechtop ging zitten en figuurtjes teekende op het vloeiboek dat voor hem op tafel lag. „Ik ben verplicht u te waarschuwen dat als u u formeel en wettelijk verant woordelijk stelt voor dit kleine meisje, de wereld natuurlijk zich zal afvragen om welke reden u dat doet." „Om welke reden zei Giles met een uitdrukking van verbazing op zijn gezicht. „Het moet toch voor iedereen duidelijk zijn, dat doodgewone menschelijkheid mij er toe brengt iets te doen voor een kind, dat toe vallig onder zulke tragische omstandighe den alleen en onverzorgd bij mij is achter gebleven." „De wereld is meer boosaardig dan vlug van begrip", klonk het antwoord van den advocaat. „Een groot deel van de mensch- neid geeft er de voorkeur aan om lage motieven te zoeken, liever dan in een nobel motief te gelooven. Het schijnt niet bij u opgekomen te zijn", zei mr. Duncan met groote waardigheid, „dat sommige men- schen zullen zeggen dat u alleen daarom zoo edel bent, omdat er wel eenigerlei be dekking tusschen u en de moeder van het meisje zal hebben bestaan. Was u wat ouder of het kind wat jonger ik zou zeg den dat men waarschijnlijk vermoeden zou Indeeling bij den motordienst, enz. Ingeschrevenen, die tot gewoon dienst plichtige worden bestemd en niet in het be zit zijn van het bewijs van voorgeoefend heid, kunnen aanvraag doen om bij de Schoolcompagnie van den motordienst te worden ingedeeld of te worden opgeleid tot chauffeur of motorrijder bij de artillerie (onberedenen). r Zij die er prijs op stellen voor zoodanige indeeling in aanmerking te komen, moeten hun verlangen daartoe schriftelijk mededee. len aan den Commandant der Schoolcom pagnie van den Motordienst te Haarlem dadelijk na ontvangst van de kennisgeving van hun bestemming tot gewoon dienst plichtige. Het schrijven behoeft niet geze geld te zijn, doch moet wel gefrankeerd toegezonden worden. Zij behooren daarbij op te geven a. hun geslachtsnaam en voornamen b. den-datum van geboorte c. de gemeente, waar zij voor den dienst plicht zijn ingeschreven d. het genoten onderwijs e. het beroep en f. voor zoover zij bij de schoolcompagnie van den motordienst wenschen te worden ingelijfd, of zij genegen zijn in opleiding te worden genomen voor officier of voor on derofficier, indien zij daarvoor in de termen mochten vallen. Het is noodig bij het schrijven verkla ringen over te leggen, waaruit hun be kwaamheid in het chauffeursvak of als mo torrijder of monteur blijkt. Een rijbewijs kan niet als zulk een verklaring worden aangemerkt. De gelegenheid tot aanmelding staat ook open voor gewone dienstplichtigen van vo rige lichtingen, die wegens uitstel, vrijstel ling of om een andere reden hun eerste oefening nog niet vervulden. De aanmel ding van laatstbedoelde personen moet ge schieden vóór 1 September a.s. Behalve het hierboven onder a tot en men f vermelde moeten bij deze aanmelding tevens worden opgegeven de lichting, hét korps en het korpsonderdeel, waarbij de dienstplichtige is ingelijfd. Ook moet belanghebbende bij deze aanmelding schriftelijk verklaren, dat hij niet voornemens is verder uitstel van eerste oefening of vrijstelling te vragen. De Commandant van de Schoolcompag nie roept degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, op tot het afleggen van een proef. Vergoeding voor te maken kosten overeenkomstig de laagste klasse van het reisbesluit 1916 kan door dezen Commandant voor rekening van het rijk worden gegeven, voor eiken aspirant gedu rende 1 dag of, indien de heen- en terugreis onmogelijk in één dag kunnen geschieden, bij uitzondering gedurende 2 dagen. De Chef van den Generalen Staf bepaalt wie voor bovenbedoelde indeeling jn aan merking komen. Vlissingen, 11 'Augustus 1926. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Wij hebben onze lezers reeds herhaalde lijk beschouwingen te slikken gegeven over het Nederlandsch-Belgisch verdrag en heb ben zoo het idéé dat deze beschouwingen over het algemeen weinig belangstelling inboezemen. Toch moeten wij nog een kleine aanhaling doen uit de artikelen van dat het uw eigen kind was." Een blos van verontwaardiging kwam op Giles' gezichteen oogenblik was hij sprakeloos. Toen lachte hij schamper en kort. „Werkelijk, het is een prettig boeltje hier op deze wereld de menschen zijn toch wel erg vriendelijk voor elkaar... een der gelijke uitlegging van wat voor mij een voor de hand liggende daad was, is niet in mijn brein opgekomen." „Maar nu ik u er op attent heb ge maakt", viel mr. Duncan hem vaderlijk in de rede, „zal het toch zeker invloed hebben op uw gedragslijn „Als u denkt, dat ik mijn plannen veran deren zal, omdat een troep gemeene kwaadsprekers mij met hun eigen minder waardigen maatstaf zullen meten dan zeg ik met den meesten nadruk Neen. Wat u daarnet gezegd hebt, brengt niet de minste verandering in mijn voornemen." „U bedoelt... „Ik bedoel dat, nadat ik de heele zaak ernstig overwogen heb en van alle redelijke gezichtspunten uit, heb bekeken, ik bij mijn plan blijf om de verzorging op mij te némen van het kind dat bekend is onder den naam Sylvia Burnett. Haar moeder heeft op haar sterfbed het kind aan mijn hoede toevertrouwd en ik ben er niet in geslaagd bloedverwanten of vrienden te ontdekken, die eerder voor de verzorging in aanmer king komen dan ik. Zooals ik u gezegd heb is het mijn bedoeling haar te adopteeren." „Maar toch niet van plan om haar uw naam te geven zei de advocaat snel, terwijl hij zich afvroeg of zijn eerst-uitge- sproken verdenking misschien toch juist was en Tredman tenslotte trachtte hem door brutaliteit te overbluffen. Maar er was iets in het nobele, verontwaardigde gezicht van den jongen man, in de rustige, grijze oogen, dat den advocaat een plotseling ge voel van schaamte deed krijgen en hem zijn boosaardige veronderstelling deed verwer pen. Hij verontschuldfgde zich zelf met de overweging dat veelvuldige aanraking met den heer Henri Polak, die in „het Volk" het verdrag zoo fel mogelijk bestrijdt. Hij stelt de vraag wat er zal gebeuren als het verdrag door de Tweede Kamer verworpen zou worden. Wij hebben geen behoefte aan het ver drag, aldus het betoog van den heer Polak. België verlangt het, het zal dus wel over eenigen tijd over een nieuw verdrag ko men praten. Geschiedt dit, dan zal men hier zeker bereid gevonden worden tot medewerking aan een op billijkheid gegrond tractaat. Ge schiedt het niet, dan gaan wij eenvoudig voort onze verplichtingen jegens België, omschreven in het verdrag van 1839, dat nog steeds bestaat en zal blijven bestaan, na te komen, bijv. ten opzichte van de be vaarbaarheid van de Schelde, de kanalen door Walcheren en Zuid-Beveland enz., ons te onthouden van alles, dat voor België schadelijk of onaangenaam zou kunnen zijn, en ons toe te leggen op alles, dat goede nabuurschap vordert. Voor het ove rige gaan wij onzen eigen gang. Verhooging van oud-Indische pensioenen. De regeering is, naar de „Avondpost" van bevoegde zijde vernam, bereid aan de billijke wenschen der oud-gedienden tege moet te komen. Minister Koningsberger heeft in zooverre zijn instemming met het voorstel betuigd dat alleen de leeftijdsgrens bezwaar maakte en deze volgens Zijne Ex cellentie op hoogstens 50 jaar moet worden gesteld. Nog liever zag deze bewindsman volledige gelijkstelling zonder leeftijdsgrens doch de Indische regeering verzet zich te gen dezen maatregel om redenen van prin- cipieelen aard en met het oog op niet te voorziene gevolgen. Herdenking te Borculo. Dinsdag herdacht men te Borculo den dag dat 't een jaar geleden was, dat de cycloonramp 't stadje teisterde. In de voor malige M.U.L.O-school werd een cycloon tentoonstelling gehouden. In het hotel „Weggelaar" op het sindsdien herdoopte Muraftplein had de, .plechtige uitreiking plaats van de cycloonmedailles (verguld zilveren, zilveren, bronzen) aan burgers die zich bij de ramp hebben onderscheiden. De avond ging uit van het gemeentebe stuur. Dinsdagavond om half acht werd in het geïmproviseerde hulpkerkje in de openbare school een bid- en dankstond gehouden. Geen kermis geen volksfeest.- Sedert eenige jaren is te Zwolle de ker^ mis afgeschaft en telkens wordt getracht onder andere benamingen het feest te doen herleven. Ditmaal had de heer Coppejan uit Zaandam verzocht, een volksfeest te mogen organiseeren, waarvoor hij 5000 in de ge meentekas wilde storten. Het verzoek werd door den raad afgewezen met 12 tegen 11 stemmen. Rechts en 2 soc.-dem. l^den stemden tegen. De groote drukte in de Rotterdamsche haven. De groote drukte in de Rotterdamsche haven houdt nog steeds aan. Eerst gisteren middag om 1 uur waren alle voor Rotter dam bestemde schepen, die in den mond van den Waterweg op plaats lagen te wachten, binnengekomen. Dat betrof een de slechte zijde van het levén, hem minder geschikt had gemaakt om spoedig aan no bele motieven te gelooven. „U wilt het kind niet uw naam geven herhaalde hij. „Zeker niet. Waarom zou ik dat doen Het is immers absoluut niet uitgesloten dat ik op een keer haar familie ontdek. Haar vader en moeder moeten toch in elk geval allebei bloedverwanten hebben gehad en ofschoon ik wel geloof dat er duistere pun ten zijn in het verleden van mrs. Burnett, kan ik toch niet aannemen dat iemand met een greintje menschelijk gevoel dit op haar kind zou wreken. Als ik bloedverwanten van Sylvia ontdek, zullen die zeker het kind tot zich nemen en er voor zorgen. Maar ondertusschen neem ik de voogdij op me." „Hebt u al het mogelijke gedaan om te onderzoeken of er niemand is die er eerder voor in aanmerking komt „Ik geloof wel dat ik alles gedaan heb, maar volkomen zonder succes. Op mijn advertenties is geen antwoord gekomen ik kan niet het minste spoor vinden vah familieleden van mrs. Burnett." „Weet u haar meisjesnaam „Neen. In haar papieren was niet de minste aanwijzing. Ook niet in wat zij ver der bezat... Alleen... ze overhandigde mij op haar sterfbed, waar haar dochtertje bij was..." Giles aarzelde nog een oogenblik, „een buitengewoon merkwaardig juweel, een sieraad dat geweldig veel waard is". .Hij wachtte weer even. „Wat ik u vertel, "vertel ik u onder de grootste geheimhou ding. (mr. Duncan knikte vol waardigheid) De stervende vrouw zei een paar, woorden tegen mij, toen ze over het kleinood sprak, woorden die op dat oogenblik een raadsel voor mij waren en die nu nog even raadsel achtig voor mij zijn". „Kunt u ze u nog herinneren „O, zeker wel. Ze klonken onsamenhan gend, maar nu ik ben er van overtuigd dat ze een diepe beteekenis hebben. Ik ben overtuigd dat als 2e in staat was geweest haar zin af te maken, als ze nog had kun- 23-tal schepen, die achter elkaar binnenlie pen. Alleen de schepen, die een volle lading kolen uit de Rijnschepen komen halen, moesten wachten. In verband met deze groote drukte wordt er dag en nacht zeer hard gewerkt. Naar de havenmeester, de heer L. J. H. Willinge, mededeelde, komen er, ten gevolge van de staking in Engeland, te veel schepen naar Rotterdam. Wij hebben op het oogenblik, zoo deelde hij mede, eigenlijk meer schepen in de haven dan wij kunnen plaatsen. Dank zij het gunstige weer was men in staat, 60 schepen meer te bergen dan waarvoor plaats is. Daar de schepen vaak ver buiten den mond van den Waterweg wachten, kan niet worden nagegaan of op het oogenblik vaar tuigen wachten om binnengelaten te wor den. VLISSINGEN, 12 AUGUSTUS. In onze Tijdinghal. Het gezelschap Engelsche padvinders dat ons land bezoekt, kwam Dinsdagavond met een extra-trein te Amsterdam. Onze foto geeft een kiekje van het gezelschap voor het Centraal Station te Amsterdam, en een tweede foto van het gezelschap werd ge nomen in de Damstraateen foto van het nieuwe stationsgebouw te Bussum dat 8 September geopend zal worden van de werf der firma G. de Vries Lentsch te Am sterdam is te water gelaten het jacht „Sal ly" een overzicht van de veetentoonstel ling van de Gooische Landbouw-Sportver- eeniging in het Bosch van Bredius te Naarden gehouden. Concert „Ons Genoegen". Het concert van het muziekgezelschap „Ons Genoegen", welk gezelschap giste renavond in de tent op het Bellamypark een uitvoering gaf, moest door den feilen regen, die tijdens het tweede nummer na de pauze r.eerplaste, gestaakt worden. Na den eersten marsch na de pauze, de Z(eeuwsghe) H(andelsreizigers) V(ereeni- ging), gecomponeerd door den directeur, den heer C. G. Goovaarts, werd hem, na mens die vereeniging hulde gebracht door het aanbieden van een keurige bloemen mand. Een tuinfeest. Gisterenavond hebben de Jeugdbond voor Onthouding en „De Schakel", onder- afdeeling van de Nationale Christen Ge- heelonthoudersvereeniging, in den tuin van de voormalige kazerne „Koning Willem III" een propaganda-avond gehouden. De bij eenkomst werd geopend met een woerd van welkom van den heer Overweel, voor zitter der J. V. O., die er zijn vreugde over uitsprak, dat de twee uiteenloopende rich tingen elkaar gevonden hadden om te pro- pageeren voor de idee, dat er in de tegen woordige maatschappij geen plaats is voor den alcohol. Alsnu werd begonnen met de uitvoering van eenige zangnummers, decla matie en rythmische oefeningen door meis jes, welke nummers vlot afgewerkt werdén en luiden bijval vonden. De hoofdschotel voor deze bijeenkomst was echter de rede van den spreker Evert Bos uit Utrecht, die nen zeggen, wat zij blijkbaar nog zeggen wilde, voordat de dood haar mond sloot, dat ze mij den sleutel zou hebben gegeven tot alles wat ik weten moet. ,;En hoe waren die woorden „Ze waren onsamenhangend, afgebro ken. ze zei „In de ivoren doos, daar is het juweel, het is de sleutel... verlies het nooit... laat hem nooit weten... laat hem nooit weten... dat zij..." dat was alles". „Laat hem nooit weten..." herhaalde de advocaat langzaam, „Iaat hem nooit we ten... Wat bedoelde ze daarmee? Over wien had ze het „Ik heb er geen idee van... behalve misschien dat ze Sylvia's vader bedoel de. Ze had het nog eens over een man... op het laatste oogenblik, toen zij fluister de „Laat hij niet haar ziel vermoorden... en..." Maar ook deze zin werd middenin afgebroken. Het was duidelijk dat een man haar leven verwoest heeft en dat zij in haar laatste oogenblikken bang was, dat hij ook het leven van het kind bederven zou. Maar wie hij is. of waar hij is_. ik heb er niet meer idee van dan van het mannetje in de maan". „Was de vrouw een dame?" Hij pau zeerde een oogenblik. „Of kreeg u den in druk van een avonturierster „Het was ongetwijfeld een dame", ant woordde öiles beslist en met iets warms in zijn stem. „Het was een voorbeeld van een Engelsche lady uit goede familie, heel mooi en heel beschaafd. Ik ben dan ook hoogst verwonderd dat ze zóó alleen stond..." „Maar waarvan leefde ze Ze moest toch zekere bronnen van inkomsten hebben ge had. Kwamen er nooit geldzendingen voor haar, hier of daar vandaan „Voor zoover ik heb kunnen vaststellen, kwamen er nooit brieven, van welken aard ook, voor haar. Ik heb een onderzoek inge steld bij den hoteleigenaar, een braaf man en vol medegevoel voor mrs. Burnett en haar dochtertje. Hij vertelde me dat er nooit brieven voor mrs. Burnett kwamen, zijn propagandistische toespraak getiteld had „Maar éénmaal jong". In deze van innige overtuiging getuigende rede gaf spr. aan het voordeel, maar ook het nadeel van „je bent maar éénmaal jong". Hij toonde aan, dat dit de tijd is om door te brengen in onbezorgde blijheid, maar ook die 'om mee te strijden in allerlei dingen, wat tot gevolg had, dat de jeugd ook een zeer ver antwoordelijke tijd is, daar het bederf in de jeugd schadelijk kan zijn in 't latere le ven. Daarom moet de jeugd niet enkel op gaan in eigen pret, maar meewerken en meestrijden. De tooneelen schilderend, waartoe het drankmisbruik kan leiden ruwheid, gemeenheid, zgn. jenevermoed breekt spr. een lans voor den strijd, ook door de jeugd, tegen den alcohol en wijst op de gevaren van het matig gebruik, daar niemand er zeker van kan zijn of hij niet erfelijk belast is. Hij bepleit het goed recht van den strijd tegen drankgewoonten ter wille van degenen, die er onder zullen lij den. Ter illustratie geeft hij een beeld van de school voor buitengewoon lager onder wijs, waarvan tal van leerlingen slachtof fers zijn van den alcohol en van het gesticht Valkenheide. Ook wijst spr. op het stille leed, dat geleden wordt in het gezin van den drinker. Vervolgens wijst hij op den toestand in de Vereen. Staten en memoreert het verschil tusschen geheel-onthouder en drankbestrijder. Deze laatste is actief en spr. hoopt, dat velen der .aanwezige jonge ren het ook zullen zijn en dat de variatie van het kinderliedje „We wijken niet voor tiran Alcohol" door velen zal worden aan geheven en in practijk gebracht. Een aanvaring. HetNoorsche stoomschip „Spes", ko mende van Antwerpen en bestemd naar het Kieler kanaal, is hedennacht ten anker lig gend door het van Antwerpen komende Fransche stoomschip „Louqsor", bestemd naar Rotterdam, aangevaren. De „Spes" bekwam aanzienlijke averij, terwijl de „Louqsor" een anker verloor. Beide sche pen hebben de reis voortgezet. De bevaarbaarheid van de Schelde. Volgens een bericht in de Antwerpsche „Morgenpost" heeft de Belgische minister van openbare werken, naar uit Brussel wordt gemeld, aan het gemeentebestuur van Antwerpen medegedeeld, dat hij van plan is een commissie te benoemenj met het doel de maatregelen te bespoedigen, die behooren getroffen te worden om onder alle omstandigheden te voorzien in de be vaarbaarheid der Zee-Schelde. De commissie zal samengesteld zijn uit hoofdingenieurs van bruggen en wegen, den directeur van het loodswezen te Ant werpen en den hoofdingenieur van de ha venwerken van Antwerpen. Gemeenteraad te Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Middelburg werd tot hoofd der openbare U.L.O.-school voor jongens benoemd de heer F. van Roon, hoofd van school J. Bij het voorstel tot benoeming van den heer B. J. A. Stoopman tot leeraar aan de Avondschool voor N.O. zeide de heer Paul geen bezwaar te hebben tegen, die benoe ming, maar er tegen op te komen, dat als er meerdere sollicitanten zijn zooals nu, aan •den raad slechts een persoon wordt voorge dragen. Hebben Burg. en Weth. beslist bij zondere redenen een bepaald persoon de maar dat haar rekeningen regelmatig be taald werden en dat hij geloofde dat mrs. Burnett een klein bedrag op de bank had. Hij vertelde mij ook dat zij Engelsche les sen gaf bij een paar Russische families en op den dag van het ongeluk was zij ook met het wagentje uitgegaan, zooals zij twee keer per week deed", naar het chateau van een Russische gravin, ongeveer twee mijlen buiten de stad." „Hebt u op grond van de inlichtingen van den hotelhouder nog verdere naspo ringen gedaan „Ja zeker. Bij de Bank hebben ze me al les verteld wat ze wisten. Haar tegoed was heel klein. Ze deelden mij mee dat er on geveer drie jaar geleden een bedrag uit Engeland was geremitteerd op naam van mrs. Burnett, maar ze hadden er geen idee van wie de afzender was. Het bedrag was geheel in biljetten van vijf pon'd, de bege leidende brief was alleen geteekend „B." ^en een adres ontbrak. Maar de bankbiljetten waren echt, de handteekening van mrs. Burnett was erbij ingesloten, de rekening werd op haar naam geopend en een week na de ontvangst van het geld verscheen mrs. Burnett zelf. Ze had sedert dien telkens kleine bedragen opgenomen en de directeur vertelde mij dat het geld bijna op was. Maar ten opzichte van haar identiteit kon men ook mij niet het minste spoor verschaffen." (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEiLiGHEIDSHOEKJE Besteed niet minder zorg aan de be veiliging van een werktuig (vooral cir kelzagen, houtfrais- en schaafbanken) dan aan zijn goede werking. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1