150 100 25 DINSDAG ÏO AUGUSTUS Cflfi onn No.18©' 64e Jaargang 1926 iüinili w 1. Hl 11I1BE li.,Iilstmt SI-MI. flissinp. lilti. 18. teitlmim ÜM1 Verschijnt degelijks, uitgezonderd op Zondag n algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS VoorVIissingen endegemeenten op Walcheren 2.20 per3maanden. franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie,bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dageiijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De ahonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. tPUU een ongeluk. CÏUt? gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen gelet op' art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 9 Augustus 1926 aan de Firma F. VAN DE VELDE Jr., alhier vergunning is verleend tot het plaatsen van 3 electro motors van y2 P-K- tQt het drijven van 3 zetmachines, 1 electro-motor van 5/2 P.K. en 1 electro-motor van 3 P.K. tot het drij ven van 2 drukpersen, 1 electro-motor van y2 P.K. tot het drijven Van een vouwma- ciSine en 2 electro-motors van 1 P.K. tot het drijven van 2 degelpersen in hare be staande boek-, courant- en handelsdrukkerij zulks ter vervanging van de gasmotor van 3 P.K. en 3 electro-motors met een geza menlijk vermogen van 21/3 P.K. in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlis- singen sectie D no. 1865, plaatselijk ge merkt Vlamingstraat no. 13, 15 en 17. Vlissingen, 10 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun beslpit van 9 Augustus 1926 aan C. PAPE- GAAIJ, alhier vergunning is verleend tot het uitbreiden van zijn banketbakkerij, door het bijplaatsen van een electromotor van 1 P.K., dienende tot het drijven van een' klutsmachine, in het perceel, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, Sectie D, no. 304, plaatselijk gemerkt Nieuwendijk no. 7 en Sarazijnstraat no. 4. Vlissingen, 10 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het verbod van invoer van geslacht vleesch in Engeland. Dr. Berger, directeur van den veeartsenij- kundigen dienst, en dr. Lourens, directeur van de rijksserum-inrichting, zijn Zondag teruggekeerd van hun reis naar Engeland, waarheen zij|zich ingevolge opdracht van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw begeven hadden, ten einde met de Engelsche autoriteiten besprekingen te voeren betreffende besmettingsgevaar van het vleesch van dieren, verkeerende in het incubatietijdperk. Men zal zich herinneren, dat de Engel sche regeering het besmettingsgevaar van mond- en klauwzeer nog slechts vreest van vleesch van dieren, geslacht in het incuba tietijdperk der ziekte, en dat een serie, door den directeur van de rijksseruminrichting genomen proeven heeft bewezen, dat dit besmettingsgevaar niet bestaat. Wij vernemen, dat dr. Berger den betref- fenden Engelschen autoriteiten een uiteen zetting heeft gegejven van de maatregelen, welke hier te lande worden genomen tot wering van besmettelijke veeziekten, waar na dr. Lourens mededeeüngen heeft gedaan Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEV. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 7) „U hoeft mijn woorden niet te herhalen", riep Grace kwaad uit. „Ja voor haar kind te zorgen". Hij schrijdt dat het kind geen familie, geen vrienden en geen geld heeft en dat hij van plan is haar mee naar Engeland te brengen, en verder voor haar toekomst zal zorgen. Hij schijnt te denken" "7 ze lachte ironisch „dat ik dat vreemde kmd met open armen zal ontvangen. Hij schrijft zoo iets als dat wij er samen voor zorgen zullen „Maar mijn lieve Grace." „Ja. Hij schijnt te denken dat van vreugde zal opspringen bij het idee een kind van tien op te voeden. Hij schrijft, dat dit kleine meisje deze Sylvia bij ons zal komen wonen en dat ik wel een moedertje voor haar zal willen wezen. O hij lijkt wel gek," en Grace stond op en liep de zitkamer van hun huis te Cromwell Road op en neer, telkens stilstaande om tegen haar verloofde en wat ze zijn waanzin noemde uit te varen. Zij was een lang slank meisje, met een gracieus figuur en een knap gezicht, waar over op dit oogenblik een schaduw viel, doordat ze zoo ontstemd was. Zij had diep M ïe>.en ,le,dere °ogen over haar mooi olond haar lag een goudglans als de zon erop scheen en haar teint was van een vol maakte blankheid. Grace Cardew was een erkende schoonheid en als eenig kind van haar moeder, die weduwe was, flink ver wend. Mrs. Cardew luisterde een poosje zonder iets te zeggen naar haar veront waardigde dochter. Toen zei ze langzaam „Ik geloof dat je jezelf onnoodig opwindt, yrace. Giles houdt zoo vreeselijk veel van 3oe en alles wat je.zegt of doet vindt hij goed, dat hij zeker niets ondernemen zal wat niet met jou wenschen strookt. Als hij aangaande de door de rijksseruminrichting genomen proeven. Men heeft thans in Engeland de overtui- ging,dat hier al het mogelijke gedaan wordt om zorg te dragen, dat niets wordt uitge voerd wat voor Engeland schadelijk zou kunnen zijn, en men is er tevens overtuigd, van de onjuistheid der meening, dat de ziekte van ons land uit zou worden ge- importeerd. Bij deze besprekingen, die in een zeer vriendschappelijken toon zijn gevoerd, heb ben de Engelsche heeren zich uiteraard over al of niet handhaving van het invoer verbod niet uitgelaten. Dr. Bergen en dr. Lourens zullen den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw mondeling rapport uitbrengen. De welvaart der gemeenten. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft becijferd hoeveel het gemiddeld in komen per aangeslagene in de belastingen bedraagt. Hierdoor bezitten wij een vrij betrouwbaren maatstaf voor de beoordee ling van den welstand in de gemeenten. Is het gemiddeld inkomen laaig, dan mag men zeggen, dat de gemeente een geringen of geen welstand bezitis het hoog, dan kan men zeggen dat er een zekere welstand heerscht. Dit moet met overleg beoordeeld worden. Een dorpsgemeente met zeer hoog gemiddeld inkomen (als Bloemendaal b.v.) bezorgt welvaart aan de naastbije stad. Nu vinden wij voor de gemeenten met meer dan 20.000 inwoners de volgende be dragen vermeld als gemiddeld inkomen per aangeslagene over 1923/1924. Hilversum 3337 Rheden - 3162 Enschede - 3106 's-Gravenhage - 3050 Almelo - 2852 Nijmegen - 2725 Utrecht - 2658 Arnhem- 2658 Rotterdam- 2652 Amsterdam- 2595 Haarlem- 2557 Amersfoort- 2530 Dordrecht- 2513 's-Hertogenbosch - 2456 Breda- 2449 Groningen - 2439 Leeuwarden- 2436 Leiden - 2429 Alkmaar- 2394 Zwolle- 2388 Schiedam- 2333 Tilburg- 2318 Vlissingen - 2258 Delft 2242 Deventer- 2237 Zaandam- 2230 Venlo- 2224 Eindhoven - 2221 Heerlen - 2203 Lonneker- 2179 Hengelo- 2147 Kampen- 2147 Maastricht - 2134 Apeldoorn - 2133 Helder - 2133 Velsen - 2130 Gouda - 2114 Ede - 2097 Kerkrade- 2064 Vlaardingen- 2056 Haarlemmermeer - 1894 Emmen - 1728 Uit dit staatje blijkt dat onze gemeente met haar groote arbeiders-bevolking een er is, kun je hem van de dwaasheid van zijn plannen overtuigen, en..." „Ik ben er niet zoo overtuigd van dat Giles zoo gemakkelijk is als u denkt. Hij kan soms vreeselijk koppig zijn, als hij een maal iets in zijn hoofd gehaald hééft dat hij denkt dat goed is. Voordat hij wegging was hij al zoo en ik heb zoo'n idee dat het nu tienduizend maal erger zal zijn. Hij houdt er onverwrikbare principes op na Grace bleef voor den spiegel staan om haar krullend haar in orde te brengen en keek met welbehagen naar haar spiegel beeld, waardoor haar booze bui eenigermate afzakte. „Zeg Grace, je krijgt toch niet genoeg van hem Mrs. Cardew keek haar dochter scherp aan en deed de vraag op een eenigs- zins ruwe manier, waardoor een meisje met een andere natuur zeker boos zou zijn ge worden. Maar Grace was zoo niet. Zij lachte alleen maar en draaide zich voor den spiegel heen en weer om haar eigen schoonheid te bewonderen. „Ik zou me gauw genoeg gaan vervelen als ik alles moest doen wat hij wil", ant woordde zij luchthartig, „maar dat ben ik niet bepaald van plan. Giles moet zich naar mij schikken, anders..." Zij haalde haar schouders op en voègde er aan toe „Och, mannen en vrouwen behoeven zich tegen woordig niet meer naar elkaar te richten. Zij kunnen hun eigen weg gaan." Mrs. Cardew wilde zeggen, dat een man Giles' karakter zonder twijfel van zijn vrouw zou verlangen dat zij met zijn wen schen rekening hield, maar zij was wijs genoeg om deze meening voor zich te hou den en zeide alleen „Wanneer denkt hij hier te zijn „Vrijdag of Zaterdag. Zijn plannen han gen van dat lamme kind af. Hij heeft een Fransche kinderjuffrouw gevonden, die tot Calais met hem reist en hij schrijft, dat hij een paar dagen in Parijs blijft om Sylvia uit te laten rusten Dan wil hij zien een En gelsche dame of gouvernante te vinden, die voor die kleine aap zorgt tot hij en ik naar Manderby Court gaan, en ik ik hoort zeer goed figuur slaat en slechts weinig lager is dan het bedrag van 2358 dat het gemiddelde van alle gemeenten samen is. Wij staan zoo ongeveer in het midden van het lijstje en verschillende belangrijke gemeenten als Delft, Deventer, Maastricht, Zaandam en Apeldoorn komen nog achter ons aan. Werkelijk als wij dit staatje nauwlettend beschouwen kunnen wij hoogst tevreden zijn. Kapitaalvorming en geldruimte. In het jongste nummer van „Economi sche Statistische Berichten" wijdt prof. Treub een beschouwing aan de nieuwe be lasting-ontwerpen. Een belangrijk deel der beschouwing behandelt de kwestie der ka pitaalvorming. Hij wijst op de schijnbare te genstelling tusschen de klachten over on voldoende kapitaalvorming en den over vloed van geld, sprekende uit den lagen rentestand. Het staat echter vast, dat het geld, dat voor kapitaliseering beschikbaar komt, grootendeels afkomstig is uit Indië. Prof. Treub noemt het een veeg teeken, dat de bedrijven hier te lande een zóó kwijnend bestaan leiden, dat hun uitkomsten niet in staat stellen aan de kapitaalvorming in" eenigszins belangrijke mate deel te nemen. In tijden van slapte worden er geen nieu we ondernemingen begonnen, worden be staande ondernemingen niet uitgebreid en vloeit een groot deel van het vfottend ka pitaal, dat anders is gestoken in werken, die nog niet gereed en afgeleverd zijn, naar de onderneming terug. Dit verschijnsel kan men thans in ver scheidene zaken waarnemen. Het gevolg hiervan is, dat er een niet te onderschatten aanbod van kapitaal van die zijde van meer of minder kwijnende ondernemingen aan de markt is, dat niet als een teeken van wel vaart, maar van malaise is te beschouwen. De hier bedoelde ondernemingen geven hun geld op prolongatie, koopen schatkistpa pier of deponeeren hetgeen zij wegens de malaise in hun bedrijf niet zelf noodig heb ben, op korten termijn bij bevriende ban ken. In welke bedragen dit aanbod aan geld kapitaal loopt, is niet na te gaan maar gering is het zeker met, én het heeft zon der twijfel invloed op den rentestand en daarmede op den koers der fondsen. Indien het daarbij iging alleen om een malaise in zaken in ons eigen land, zou deze invloed op de geldmarkt niet van groote beteekenis zijn. Daarvoor is de geld- en fondsenhandel te internationaal. Maar het is bekend ge noeg, dat het met het bedrijfsleven in de andere landen van Europa niet beter en in vele daarvan nog heel wat slechter gesteld is dan. hier te lande. Men kan er zeker van zijn, dat al naar gelang de zaken in Europa weer betere tij den zullen beleven, het hier aangewezen aanbod van geldkapitaal van de zijde der tijdelijk kwijnende ondernemingen zal afne men en allengs weer zal plaats maken voor een normale vraag van dien kant. De lage rentestandaard en de hooge koersen der effecten zijn in dit licht bekeken niet een aanwijzing van overvloed van kapitaal, maar een der vele symptomen van den treu- rigen economischen toestand van Europa in het algemeen en van verschillende Neder- landsche industrieën in het bijzonder. Verder wijst de schrijver op de groote beteekenis van het hier aanwezig zijn van Fransch en Belgisch kapitaal en hij conclu deert, dat een en ander wel voldoende is u, moet haar daar bij mij hebben. Giles had een dolende ridder of zoo iets mals moeten worden, hij is een paar eeuwen te laat geboren." „Maar, lieve kind, ik weet zeker dat hij een echte goede man voor je zal zijn", viel Mrs. Cardew haar in de rede met een ang stige toon in haar stem, want als Grace zich over 't een of ander erg opgewonden had, kon niemand vooruit zeggen wat er gebeuren zou en het laatste wat Mrs. Car dew zou wenschen, was de verbreking van het engagement van haar dochter met Giles Tredman. Haar leven was de laatste veer tien jaar sedert de dood van haar echt genoot, waardoor zij genoodzaakt was om haar eenig kind met zeer beperkte middelen groot te brengen niet bepaald langs een pad van rozen gegaan. De strijd om rond te komen, om haar stand op te houden, om te leven zooals haar gelijken dat deden, zonder te laten merken hoeveel moeilijkhe den haar dat kostte, had vele rimpels in haar gezicht gegroefd en het een zorgelijke uitdrukking gegeven. En niemand dan zij zelf kon beseffen wat een opluchting het voor haar zou zijn als zij Grace veilig ge trouwd wist met een man, die voorgoed voor hun beiden ver het spook van armoede en ongemak zou verjagen. Het was waar, eerst was ze niet zoo vóór het engagement geweest, maar twéé jaar geleden was Giles alleen maar Giles Tredman geweest, die niet veel meer bezat als zijn salaris als genie-officier en een kleine kans had om opvolger van zijn rijken oom, Sir Philip, te worden. Maar sedert dien was veel veran derd. Giles was nu Sir Giles, eigenaar van een zeer behoorlijk fortuin de bezitter van een van de mooiste landgoederen in Hamps hire een lot uit de loterij Alleen de ge dachte al dat Grace, in een booze bui, dezen begeerenswaardigen jongeman den bons zou geven, deed haar moeder de grootste angsten uitstaan. „Ik twijfel er niet aan of Giles zal een voortreffelijk echtgenoot zijn", Grace Het zich in een grooten stoel neervallen en be studeerde haar elegant geschoeide voetjes om duidelijk te maken, dat uit den lagen rentestand en de ruimte van geld hier te lande onder de tegenwoordige omstandig heden geen argument is te putten ten be wijze, dat de kapitaalvorming hier voldoen de zou zijn. Bezuiniging bij de politie te Rotterdam. Er is van de hand van den hoofdcom missaris van politie, den heer A. H. Sirks, een nieuw dienstreglement in wording in verband waarmede een vrij intense bezuini ging zal worden toegepast, welke bezuini ging o.m. reeds wordt uitgedrukt door het feit, dat een inspecteur, die den laatsten tijd met twee inspecteurs opleidingscursussen gaf, deze cursussen, welke hoofdzakelijk het karakter droegen van herhalingscursus sen, heeft gestaakt. De bezuiniging zal verder worden verwe zenlijkt door geen nieuwe inspecteurs of agenten aan te stellen. Men stelt zich nl. voor het korps, dat op het oogenblik 1336 man omvat, terug te brengen tot 1272 man. Deze vermindering van de politiemacht zal niet worden verkregen door ontslag, map doordat, na afvloeiingen, geen nieuwe krachten in dienst zullen worden gesteld. De hoofdcommissaris stelt zich voor om cok zonder deze 60 man den dienst gere geld te doen yerloopen, door de straatdien sten uit te breiden en de bureaudiensten te beperken. Mr. Ph. Falkenburg f Naar uit Luzern wordt gemeld is mr. Ph. Falkenburg, gemeente-secretaris van Am sterdam, gisteren in de kliniek St. Anna al daar, waar hij verpleegd werd op 63-jariger. leeftijd overleden. Philip Falkenburg werd 24 Mei 1863 te 's-Gravenhage geboren. Hij studeerde aan de universiteit te Leiden in de rechtsweten schap en promoveerde in 1890 op een proef schrift getiteld Bijdrage tot de leer van het arbeidsloon. In 1893 werd hij benoemd tot adjunct commies aan de toen opgerichte afdeeling arbeid van het departement van waterstaat in 1894 tot directeur van het wetenschappe lijk bureau van Amsterdam, met den rang van hoofdcommies. Dit was het eerste ge meentelijk bureau van statistiek in Neder land. In 1901 werd hij tevens belast met de afdeeling armwezen als secretaris van het burgerlijk armbestuur. In 1913 werd hij bevorderd tot referendaris van de afdeeling armwezen. Op 21 Maart 1917 werd mr'. Falkenburg benoemd tot gemeente-secre taris. Personeel P. T. en T. De op 1 Juli 1926 in dienst zijnde bureel ambtenaren 2e klasse, instrumentmakers 2e klasse, vakliedenvoorman, werklieden 2e klasse ne stokers 2e klasse zijn te rekenen van laatstgenoemden datum benoemd tot resp. bureelambtenaren, teekenaars, mon teurs, instrumentmakers,chefvaklieden, vak werklieden en stokers op de hun op dien datum toegekende jaarwedde en pensioens grondslag. Hoe Borculo den dag herdenkt Borculo kan den dag van heden, 10 Au gustus, den dag waarop het juist een jaar geleden is, dat de cycloonramp de plaats trof, niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zoo zal heden in de voormalige M.U.L.O. school een cycloontentoonstelling worden gehouden. In het hotel „Weggelaar" op het sindsdien herdoopte Muraltplein zal de met een glimlach, „ja zeker, hij zal een te voortreffelijk echtgenoot zijn. Hij zal ja- loersch en uit zijn humeur zijn als een an dere man notitie van mij neemthij zal van mij verwachten dat ik voor dat akelige dorpsvolk de weldadige dame speel ik zal het saaie bestaan moeten leiden van de vrouw van een landjonker, inplaats van..." „Inplaats van... wat?" Mrs. Cardew draaide zich plotseling op haar bureau stoeltje om en keek haar dochter met een onderzoekenden blik vol spanning aan. „O..., in plaats van... te leven zooals ik dat graag zou willen." Grace werd door een plotselinge verle genheid bevangen en voelde zich een beetje onbehaaglijk door den blik in haar moeders oogen. „Ik heb altijd gehunkerd naar een... een cosmopolitisch bestaan... Londen, Pa rijs, Monte Carlo... pretmaken en... en... o, ik weet niet... om het altijd gezellig te heb ben", eindigde ze slapjes, lichtelijk blozend, terwijl haar moeder haar nieuwsgierig en strak aankeek. „Hoe kom je zoo plotseling aan dat ver langen naar het cosmopolitische vroeg Mrs. Cardew koud. „Zeker van dien vreem den man die je bij de Digby's ontmoet hebt? Je bent toch niet mal genoeg om te denken..." „Om wat te denken Grace was opge staan en keek haar moeder met booze oogen aan. „Die „vreemde man", zooals u hem gelieft te noemen, was erg amusant en interesseerde mij meer dan die opge poetste, leeghoofdige mannen die ik anders iederen avond ontmoet. Dat denk ik er van... en ook dat hij nogal knap was", zei ze met voorgewende onverschilligheid, die echter haar moeder niet ontging. Mrs. Cardew's fletse blauwe oogen, de oogen, die lang geleden van dezelfde heldere kleur waren als nu die van haar dochter, drukten groote angst uit. Zij stond ook op en legde haar hand op Grace's schouder. „Het mag zijn, dat Gilles wat jij noemt te voortreffelijk is en te saai en wat je hem vanavond nog meer hebt genoemd, in ieder geval, we weten alles van hem af. En deze plechtige uitreiking plaats hebben van de cycloonmedailles (verguld zilveren,zilveren, bronzen) aan burgers, die zich bij de ramp hebben onderscheiden. De avond gaat uit van het gemeentebestuur. Om zeven minuten voor zevenen (het moment dat een jaar geleden de cyctoon aanving) zal mejuffrouw Stoel, zangeres uit Velp, een aanvang maken met het zingen van toepasselijke liederen. De liederenreeks is zoo gekozen, dat de stemmingen van 't begin tot het eind van den cycloon, daarin tot uiting komen. Hedenavond om halfacht wordt in het ge ïmproviseerde hulpkerkje in de openbare school een bid- en dankstond gehouden. Een adres tot wederinvoering der kermis. Er is te Utrecht een comité gevormd dat pogingen aanwendt tot wederinvoering der kermis. Op de adressen die in de gemeente circuleeren is reeds door 10.000 personen geteekend. VLISSINGEN, 10 AUGUSTUS. Restauratie Beursgebouw. Burg. en Weth. maken in achterstaande advertentie bekend dat er plannen in bewer king zijn tot restauratie van het oude Beursgebouw, waarbij met de inrichting met een nieuwe bestemming rekening kan worden gehouden. Door den burgemeester worden nadere inlichtingen verstrekt. Vreemd personage. Door de politie alhier is een vreemdeling, Duitscher, aangehouden, die zich een slaap gelegenheid had uitgezocht onder een af dak, waaronder zgn. vloedbalken van den rijkswaterstaat worden geborgen, staande aan den dijk nabij den Nieuwen- Vlissing- schen weg. De man schijnt daar reeds eeni- ge nachten te hebben geslapen. Naar wij vernemen zijn er sterke vermoe dens gerezen dat deze vreemdeling, die thans aan het politie-bureau in verzekerde bewaring is gesteld, verdacht wordt van de inbraak, welke eenige dagen geleden in een tent op het strand te Koudekerke is gepleegd. Scheepvaartberichten. Het Duitsche stoomschip „Gertrud Sal- ling", in ballast, is van Granville te Ant werpen aangekomen met ingedrukte platen aan bakboordzij, tengevolge van een aan varing ter hoogte van Vlissingen met het Fransche stoomschip ,yBaoule" uit Havre. Vechtpartij. De politie beslechtte Zaterdagavond een vechtpartij in de Beursstraat, ontstaan tus schen twee vrienden in een café, die het nu blijkbaar maar eens wilden „uitvechten". Beide vechtjassen werden naar het politie bureau gebracht. Goed afgeloopen. Een 22-jarige vrouw deed aan boord van een der provinciale booten een misstap en viel in de zgn. stookplaats. De vrouw werd per brancard naar haar woning, vervoerd. Een inmiddels ontboden medicus consta teerde slechts eenige kneuzingen. Luidruchtig gezelschap. De politie zag zich Zaterdagavond ge- noodzaaakt een touringcar met een 15-tal vreemde man... wel... je weet behalve zijn naam niets van hem. Het is mogelijk, zelfs waarschijnlijk, dat hij een doodgewone avonturier is." „Voor een avonturier komt hij dan wel in goede families", zei Grace bijtend- scherp, „en..." „En al noem je hem nogal knap", ver volgde Mrs. Cardew, die geen acht sloeg op haar dochters opmerking, „zijn gezicht is zoo hard... en zijn oogen... ik ril als hij mij aankijkt. Ze zijn als scherpe pijlen... als pijlen." Grace lachte. „Zijn oogen maken op mij niet zoo'n eigenaardigen indruk, en maakt u zich om hem maar niet druk, moeder lief. Ik vind hem een aangenaam contrast met die eeuwige kudde schapen, waartoe die Engelsche jongelui behooren. Dat is alles. Ik ben nog altijd van plan om met Giles te trouwen, tenzij wij het niet eens kunnen worden wat betreft een van zijn dwaze grillen. Intusschen..." „Mr. Müller." De zachte stem van het dienstmeisje on derbrak Grace's gesprek en door de En gelsche uitspraak van den naam wisten moeder en dochter niet zoo gauw wie de late bezoeker was. Maar toen Grace en haar moeder de forsche figuur in de deur opening zagen, wisselden zij een snellen blik en Mrs. Cardew huiverde even. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Roep bij de aanschaffing van in den handel aangeprezen brandbluschmidde- len deskundig advies in van brandweer deskundigen. NED. BRANDWEERVEREENIG1NG.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1