VRIJDAG 6 AUGUSTUS 64e «laar^an^ SCHOENEN, SCHOENEN, iWERK enz DELSE. che Maatschappij Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE «.No.183' isten wijn or het iaatst leeds het steeds het :n. :ontractueel or-Theater. j e aien og niets is, Alleen dit r een ander voor beter. ner zen. ZIE ETALAGE. lend, aï EN nameloos lijden, ipierpijnen; pijnen nt van verzwakte voedsel toevoeren m taak niet goed elbaarheid, luste- lige vermoeidheid, rvóór. Dat is een worden, wanneer :n en de vroegere niddel dat aan de racht weder geeft, rende studie over kring van zwakke als een plantaar- liddel) wan den 'erdragen de San- enuwen en als gij landeling, probeer zij voor honderd voor U. 21. rs en goede Dro- IAAK. 2 c/4, Den Haag KEN H. B. S. v'ADER, Scherminktl >CH gevraagd, jverheidstraat 10. AGTERBERG, B 5, vraagt voor direct 3MEISJE. tusschen 7 en 8 uur-1 -Middelb.-Rotterdaflj ngelegen plaatsen. VAN PASSAOIEW. IEREN EN VEE. r.Midd.'v. R» rustus 6 7 9 10 tfttiën te v.m.uur v-nu® E 8 VLISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 1 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent. H. M. de Koningin en de Prinses. Met den gewonen Staatsspoorweg uit Utrecht, waarin een Koninklijk Salonrijtuig gehaakt was, zijn H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses gisterenmiddag omstreeks kwart voor vijf in de Residentie terugge keerd. In een hofauto met half geopende kap, reden de vorstelijke personen naar den Ruigenhoek, waar zij, zooals bekend, eeni- gen tijd zullen verblijven. De Koningin en de Prinses werden op het Stationsplein door een talrijke menigte har telijk toegejuicht. De weeldeverteringsbelasting. Naar het „Vad." verneemt, zal de weelde verteringsbelasting worden ingetrokken. In verband met bovenstaand bericht, meldt de Haagsche correspondent van de „Maasb." Zooals men weet, is de minister van fi nanciën reeds geruimen tijd met vacantie. Dat hij in dezen tijd een wetsontwerp zal intrekken, is op zichzelf reeds zeer onwaar schijnlijk te achten. Vermoedelijk vindt het bericht van het „Vad." zijn oorsprong in de bekende uit lating van den minister, destijds aan de aar dewerkfabrikanten te Maastricht gedaan, dat hij overwoog het wetsontwerp aan te houden. Wij vernemen echter, dat sedert dien te bevoegder plaatse niets van een besluit van den minister om het wetsontwerp in te trekken, bekend is geworden. Het verdrag tusschen Nederland en België. Het hoofdbestuur van de Ned. maat schappij voor handel, te Haarlem, heeft thans aan den raad van ministers in een uitvoerig adres het gevoelen van de maat schappij doen kennen ten opzichte van het Belgisch-Nederlandsch verdrag, zooéls dit gevoelen tot uiting is gekomen op de bui tengewone vergadering van 12 Juli jl. te Utrecht. Op grond van een en ander heeft het hoofdbestuur gemeend, tot de slotsom te moeten komen, dat er in dezen voor haar aanleiding bestaat de regeering eerbiedig te verzoeken om de onderhandelingen met België over het te sluiten verdrag te her openen, teneinde tot een resultaat te komen, waarbij de in het adre§ genoemde bezwaren worden weggenomen, of althans zeer be langrijk verlicht. Het verdrag tusschen Nederland en Bel gië ontmoet ook in sociaal-democratische kringen hier en daar verzet.. Eerst was het de heer A. B. de Zeeuw, lid van de Eerste Kamer, die in „het Volk" zijn bezwaren uiteenzette en thans heeft de heer G. W. Melchers in een uitvoerig betoog steun ver leend aan zijn partijgenoot De Zeeuw. De redactie van „het Volk" heeft de tegenstan ders uitvoerig van repliek gediend en hun bezwaren zooveel mogelijk trachten te weerleggen en het toont aan dat het ver drag in zeer tegemoetkomenden zin door België is gewijzigd. Een internationale crisis, waarin Neder- land's geheele positie ter sprake zou ko men, lokt „het Volk" weinig aan en zulk een crisis zou het gevolg kunnen worden van een afstemming van het verdrag. .UlOU CO UOB.U1U"" N.V. Tramsport- en jjj I Erven G. V03, W*l B ibre 5. EENHOORN,Tert. OOSTERHOUT, Te IJl ,BUXTENHEK,T«UUI OH het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) De herhaling van die woorden „altijd wij met z'n beiden" troffen Giles bijzonder, nu een van die beiden in zoo'n hachelijken toestand was en een brok kwam in zijn keel toen hij bedacht, dat als het doodvonnis der doktoren inderdaad juist was, de uren, waarin het kind nog met haar teedere stemklank kon spreken van „wij met z'n beiden", geteld waren. Wat zou het leven voor haar worden, als zij het voortaan al leen te dragen zou hebben Wat moest het kind, als haar moeder van haar werd weggenomen, de moeder, die het middel punt van haar wereld was? Hij was nog >n deze gedachten verdiept, toen zijn kleine geleidster stilstond voor een deur aan het eind van een gang en met oneindige voor zichtigheid de kruk omdraaide opdat geen geluid de zieke storen zou. „De verpleegste zei, dat ik u direct mee naar moeder moest nemen", fluisterde zij, terwijl zij hem de kamer introk en de deur voorzichtig achter hem sloot. De kamer waarin Giles zich bevond, was nee! klein. Ze lag aan de achterzijde van het hotel, ze zag uit op een kleine binnen plaats en was uiterst karig, om niet te zeg gen armoedig gemeubeld. De verpleegster stond bij de kleine tafel, bezig medicijnen te druppelen in een maatglas en toen hij haar aanzag, begreep Giles direct waarom het kind een beetje bang voor haar was. naar gezicht was hard, haar oogen waren onsympathiek en haar dunne, opeenge- Kiemde lippen, toonden geen spoor van Een adres van den Bond van Accountants. Aan den minister van justitie zond het bestuur van den Nederlandschen bond van Accountants een adres over art. 42a van het ontwerp van wet tot wijziging en aanvul ling van de bepalingen in het wetboek van koophandel. Adressant acht, anders dan de Nijver- heidsraad, de wettelijke bevoegdheid van de algemeene vergadering van aandeelhou ders tot benoeming van een accoutant een belangrlijke verbetering. Is het accountantsberoep eenmaal be hoorlijk geregeld, dan kan dat volkomen veilig aan de algemeene vergadering wor den overgelaten, meent adressant. Tegenover de uitspraak van den Nijver- heidsraad ...dat „naar zijn oordeel de des kundige slechts moet zijn de dienaar van de commissarissen, respectievelijk van de al gemeene vergadering van aandeelhouders", betoogt adressant, dat de accountant nie- mands dienaar is. Hij dient als onafhanke lijk deskundige alleen het algemeen belang, de goede trouw, de waarheid. Dat het accountantstoezicht op de N.V. moet neerkomen op een controle der boek houding en niet verder mag worden uitge breid, zooals de Nijverheidsraad beweert, is in strijd met de praktijk. Verwonderlijk genoeg wordt een dergelijke opvatting veelal juist ten beste gegeven door die be stuurders, waartegen het wetsartikel de aandeelhouders wil beveiligen. Dergelijke bestuurders brengen o zoo gaarne de machinale cijferjuistheid naar vo ren en schuwen de beoordeeling der cijfers in verband met het beheer en den gang van zaken. Volkomen terecht hebben alle degelijke accountants in den lande steeds tegen deze poging tot tendentieuze beperking Van hun arbeid front gemaakt.... Het is de taak van den accountant, als be voegd en betrouwbaar expert, zoowel wat de cijfers als het beheer betreft, de aan deelhouders voor te lichten, niet als hun dienaar, veel minder als de dienaar van commissarissen,maar als zelfstandig expert, die alleen het algemeen belang, de waar heid dient... Volkomen onjuist wordt in het meerge noemd advies verder gezegd dat de ont worpen voorschriften naast de leiding van het bestuur eener N.V. een andere leiding nl. die van den accountant mogelijk maken, hetgeen tot ongelukken zou voeren. In deze onjuiste redeneering wordt het beoordeelen van een leiding met het over nemen daarvan of het daarnaast stellen van een andere leiding verward... Het, zoo noodig, zaakkundig beoordeelen van een leiding is zelfs niet verwant aan het overnemen daarvan. De beoordeelaar mist trouwens de macht die leiding over te nemen. Adressant ziet in het advies van den Nij verheidsraad dat „overigens veel rake en practische opmerkingen bevat", een nieuw bewijs voor de noodzakelijkheid eener wet telijke regeling van het accountantsberoep. Nederland In opbouw. De economische toestand van ons land doet thans denken aan die stadsgedeelten, waar huizenblokken zijn weggeruimd voor het maken van een breeden verkeersweg. Kolossale gebouwen zullen er langs komen waarvan men nog nauwelijks de bestemming weet. Het geweldige internationale verkeer, dat van den weg gebruik moet maken, ziet men nog alleen in de toekomst. Nederland begint, evenals dit in de 17e eeuw het geval was, weder internationaal te zien. Berlage bouwt in Londen waar vroeger de vreemdelingen werden wegge keken, Vissering werd te hulp geroepen bij het invoeren van den gouden standaard in Zuid-Afrika, prof. Bruins ontwerpt mede den grondslag voor Duitschland's weder opbouw Zimmerman en Van Gijn redden Oostenrijk van financieelen ondergang Kröller heeft het onder-voorzitterschap dat feitelijk de leiding zal zijn aanvaard van de internationale economische confe rentie. Onze vliegers baanden een nieuwen verkeersweg om de wereld. Onze water bouwkundigen onderscheiden zich in Chi na onze industrie levert een der grootste ijsbrekers en den grootsten baggermolen ter wereld bouwt schepen voor Engeland. Onze visscherij exporteerde »ngJ925 voör het eerst naar Polen en de BalrafeStatén-, we noemen slechts enkele voorMtóldep.' Aan volkenconferenties en intern^aijnale regelingen neemt Nederland in toenemeiicjé mate deel. Niet altijd in het volle bewust zijn van onze beteekenis in het verkeer der volken, zelf te veel doordrongen van het besef, dat wij slechts een kleine natie vormen. Te dikwijls vergeten wij de vijftig mil- lioen onderdanen, waarover Koningin Wil- helmina buiten Europa gebiedtvergeten wij, dat onze economische positie niet even redig is aan de nauwheid van onze gren zen vergeten wij bovenal dat de dienaar des rechts krachtiger steun geniet dan bajonetten en kanonnen kunnen bieden. Wij zijn een klein land, doch de namen van onze kunstenaren en geleerden zijn over de geheele beschaafde wereld' be roemd. Wij zijn een klein land doch onze vloot, de vijfde in grootte, voert onze pro ducten over den geheelen aardbodem. Dat is een onschatbaar voordeel voor het wel- Een prettige waschdag f Hoe gemakkelijk is toch de Rinso waschmethodeIn een oogwenk is de Rinso in heet water opgelost en is het heerlyk schui" mende sop gereed om zijn werk te doen. En hoe prachtig is het resultaat! Het waschgoed hagelwit en in zoo korten tijd dat niemand vroeger geloofd zou hebben dat het mogelijk was! Neem nog heden proef! Koop vandaag nog een pakje voor Uw eerstvolgende wasch. De Lever's Zeep Maat schappij, Vlaardingen. zachtheid of vriendelijkheid of warmte. Ze keek snel op toen de jonge man en het kind binnenkwamen en wenkte in de richting van het bed. „Ik vond het maar beter u te laten ha len", zei ze met gedempte stem, „u bent de eenige in het hotel, die iets van haar weet... en het kan nu niet lang meer duren. Ze is heelemaal bij kennis." Iets in den harden, gelijkmatige toon van de spreekster was er, dat Giles' ont stemming tegen haar deed toenemen. Daar was geen spoor in deze vrouw van de vrouwelijke teederheid, die hier noodig was haar koele oogen gingen van de stille gestalte op het bed naar het kind dat door de kamer liep, met niet meer vriendelijkheid dan men van een steenen beeld had kun nen verwachten. „Ze heeft mij niets verteld", ging de vrouw voort, „ze ligt daar maar en staart naar het kind, met die groote donkere oogen ik krijg er gewoon een griezelig gevoel van." „Heeft ze u niets verteld?" „Niets. Ze ligt maar doodstil en staart en staart, dat ik er angstig van word. En ik ben anders niet zoo overgevoelig..." Ze lachte koud en zette het glas met medi cijnen neer. „Maar de dokter Dr. Somers Het was misschien wel goed om hem te laten halen. Misschien wil ze hem nog wat meedeelen, of inlichtingen geven, of 'n wensch uiten..." „Dr. Somers is weggeroepen, een heel eind weg, bij een Engelschnan die ernstig ziek is. Hij zal niet bq%te terug zijn om mrs. Burnett nog levend te vinden." En de ongevoelige stem ging gedempt verder „Voor ik u door het kind liet halen, vroeg ik mrs. Burnett of ze u bij zich wilde heb ben. Ze zei ja. Ik wil niet alleen de verant woordelijkheid voor alles op me nemen en u bent ook Engelschman en was bij het ongeluk tegenwoordig, nietwaar „Zeker... en als ik helpen kan..." „Ze wenkt u", viel de verpleegster hem in de rede, kijkend naar het bed. Giles, die nu denzelfden kant opkeek, zag dat de hand van de stervende vrouw bewoog en een wenkende beweging in zijn richting poogde te maken. Oogenblikkelijk was hij bij haar bed en met een troostende bewe ging legde hij zijn hand op de hare. „Zegt u het maar, als er iets is, dat ik voor u doen kan", zei hij, ineens maar recht op zijn doel afgaande, omdat hij wel zag dat haar levenslamp weldra gedoofd zou zijn. Zijn stem w.as zacht en teeder en had een klank die de vrouw vertroostend in de ooren scheen te klinken. „Hij heeft me... vermoord", hijgde zij, terwijl haar ééne hand rusteloos over de deken bewoog en de andere het donkere hoofd streelde van het kind, dat naast haar bed op de knieën lag... „eerst heeft hij mijn ziel... vermoord..., nu vermoordt hij mijn lichaam..." Giles keek haar vol verbazing aan. Haar vreemde en schijnbaar onsamenhangende woorden, deden hem denken dat haar geest reeds geheel en al in de war was. Toen hij weer begon te spreken was het nog zachter, nog voorzichtiger dan te voren. „Ik ben bang dat u en uw dochtertje heelemaal alleen hier bent. Zal ik niet fa milieleden of vrienden van u waarschu wen „Er... is... niemand... om te... waarschu wen", zei ze. „Sylvia en ik... hebben geen familie of vrienden... we zijn alleen... wij met z'n beiden". „Wij met z'n beiden". Het was een her haling van de woorden, die het kind ge bruikt had en Giles merkte dat de magere hand op de deken zich krampachtig balde alsof de stervende vrouw zich plotseling realiseerde in welk een intense eenzaamheid vaartspeil van onze bevolking. Schijnbaar getroost de Nederlandsche verbruiker zich, in 't belang van zijn uitvoer, dure prijzen voor zijn kaas, boter, spek, enz., maar dit is een duurte, die haar rente wel opbrengt, daar het algemeene welvaartspeil door het geen wij in het buitenland verdienen stijgt en andere waren overvloediger ter beschik king komen. Gelukkig achten wij het, dat de Nederlandsche uitvoer in de laatste ja ren veel sterker is toegenomen dan de in voer, zooaat bijv. van 1921 op 1925 het invoersaldo gedaald is van 870,6 millioen gulden op 647.6 millioen in 1925 en onze handelsbalans dus aanmerkelijk verbeterde. Bijna drievierden van onzen invoer werd in 1925 door uitvoer gedekt iets wat in geen tien jaren was voorgekomen. Reeds alleen de export-waarde onzer tuinbouw- gewassen en fijne zaden is groot genoeg om daarvoor bijna twee-en-een-half maal zooveel tarwe in 'te voeren als geteeld zou kunnen worden op den door die gewassen ingenomen grond. Zoo vertoont het toekomstbeeld zich nog eerst in groote lijnen. Als bij de stadsuit breiding als in de geweldige nieuwe sluis te IJmuiden, waar thans de zandtreinen de komst van meer en groote schepen voor bereiden, ligt alles nog overhoop. Maar als de Nederlandsche burgers werken, beter nog samen werken, zal het grootsche verschiet, dat zich vertoont, ook verwezen lijkt worden. Het loodspersoneel te Helïevoetslufe. Van het loodspersoneel te Hellevoetsluis hebben 29 leden aanzegging gekregen zoo spoedig mogelijk te Maassluis te gaan wo nen. Hierdoor zullen eerlang 29 gezinnen weze gemeente verlaten. Er blijven er dan nog 6 over. De malversaties aan den Raad van Arbeid te Maastricht Voor de vacantiekamer der rechtbank te Maastricht hebben zich achtereenvolgens te verantwoorden gehad vier ambtenaren van den Raad van Arbeid te Maastricht, ter za ke van valschheid in geschrifte, verduiste ring van rijksgelden en heling. Het O.M. eischte tegen de beklaagden gevangenisstraffen van 6 tot 8 maanden. De verdedigers vestigden de aandacht op den eigenaardigen geest, die er heersch- te op den Raad van Arbeid hoe daar met rijksgelden feestjes werden gehouden, wel ke gelden onder den post overwerk van ambtenaren werden verantwoord. Toen er, zoo werd gezegd, weer een feest zou gege ven worden, kreeg men er in den Haag lucht van een onderzoek werd ingesteld, het feestje werd afgelast, en een aantal ver volgingen waren er het gevolg van. De Invloed van het invoerverbod in Engeland. De sterkte van den varkensstapel staat in nauw verband met de prijzen, welke vóór eenige maanden werden besteed. In het voorjaar van 1926 was de ver houding tusschen de prijzen der leverbare varkens en der voederartikelen van dien aard, dat de varkenshouderij met voordeel kon worden uitgeoefend en het kon daarom geen verwondering wekken, dat het onder zoek, door de rijksveeteelt-consulenten omstreeks 1 Mei ingesteld, een toeneming van het aantal gedekte zeugen aanwees, waarvan thans een uitbreiding van het aan tal varkens het gevolg is. Er is echter nog een andere omstandig heid, welke mede den omvang van den varkensstapel bepaalt, nl. de mogelijkheid om de dieren op jeugdigen leeftijd (als Engelsche biggen of als zouters) met voor deel van de hand te doen. In de maanden Maart, April en Mei wer den een groot aantal varkens als Londen- sche biggen verhandeld, waardoor het aan tal opleggers beperkt bleef. Op 4 Juni jl. werd echter in Engeland de invoer van versch vleesch van het vasteland van Europa verboden, waardoor de handel in Londensche biggen ineenzakte en de die ren tot zouters of tot vette varkens moesten worden opgefokt. Deze verschillende om- zij en haar kind leefden. „Lieveling", de donkere oogen wendden zich naar het kind naast haar, de zwakke stem kreeg een teedere klank, „kom, haal het ivoren kistje even... ik wil meneer hier vragen", ze hield even op en haar adem ging steeds moeilijker: „Wilt... u... me helpen...?" eindigde ze na een oogenblik, Giles met grooten ernst in de oogen kijkend. „Zoo goed als ik maar kan", antwoordde hij, verlangend om haar te kalmeeren, om de gejaagde angst uit haar oogen te doen verdwijnen. Sylvia kwam overeind, liep op haar tee- nen door de kamer naar een grooten koffer in den hoek en zoodra ze het bed verlaten had, legde de moeder haar zwakke hand op den arm van den jongen man, met de duidelijke bedoeling dat hij dichter bij haar zou komen. Hij boog het hoofd, tot zijn oor heel dicht bij haar lippen was en haar hand legde ze op de zijne met een nauwlijks hoorbaren snik. „Luister", hijgde zij. „Ik wil met u spre ken... alleen... U lijkt sterk en... goed... en er zijn zoo weinig... goede menschen op de wereld". Ze draaide rusteloos het hoofd heen en weer: „Ik... ik heb zoo veel... slechts ondervonden." De zin eindigde met een vermoeide zucht. Ze sloot de oogen, maar sloeg die direct weer op met een starenden blik. „Wat is er fluisterde zij. „Waar ben ik...? Is dit het einde...? Het einde... en ik ben... zoo moe... zoo erg moe... maar Sylvia is er... Sylvia... alleen wij beiden..." „Is er iets dat u wilde, dat ik voor haar zou doen onderbrak Giles haar verwar den woordenstroom, omdat het scheen dat haar geest reeds verstoord was en hij vreesde dat het eeuwige zwijgen komen zou, voor dat ze hem haar wenschen had meegedeeld. standigheden hadden niet in alle deelen des lands dezelfde gevolgen op den omvang van den varkensstapel, daar het fokdoel in de onderscheiden deelen des lands uiteen loopend is. In de provincie Zeeland heeft het fokken van Londensche varkens weinig te betee- kenen en is dus de maatregel van geen directen invloed. Er zijn hier ongeveer 20 meer zeugen, terwijl het aantal biggen 15 a 20 grooter is. Het aantal opleggers is ongeveer gelijk en dat der vette varkens ongeveer 10 kleiner dan verleden jaar. Vulcanische uitbarsting op Bali. Het persbureau Aneta seint d.d. 5 Au gustus uit Singaradja Nadat de eerste eruptie van den Goe- noeng (berg) Batoer geluwd was, ver toonde hij sedert Woensdagnacht wederom een verhoogde werking. Er werden nieuwe kraters gevormd, waarvan er één, welke een constanten lavastroom spuwde, onge veer één kilometer boven de dessa Batoer gelegen is. De dessa geraakte langzamer hand in brand en werd door de lava ver zwolgen de bevolking zoowel als het huis raad is geheel in veiligheid gebracht. De resident van Bali, P. E. Moolenburgh, seinde aan de regeering, dat hij heden zou afreizen naar de getroffen streek, waar de controleur van Kloenkoeng, de heer H. C. J. Gunning, en de resident van Bangli, be nevens militairen en politie bereids aan wezig waren voor hulpverleening en tijde lijke huisvesting. Talrijke aanplantingen zijn verwoestde schade bedraagt eenige tonnen gouds. Gisterenavond was de uitbarsting te Sin garadja voortdurend waar te nemen, thans is het gerommel minder hevig. Bestrijding der tuberculose. De Ned. Centr. Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose heeft aan den minis- fei van arbeid, handel en nijverheid, het volgende request gezonden In de laatste algemeene vergadering van de Ned. Centr. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose werd door verschillende afgevaardigden gewezen op het groote be lang, dat ook voor de bestrijding der tuber culose gelegen zou zijn in de invoering van de ziektewet, en werd aan het dagelijksch bestuur opgedragen, de aandacht van uwe excellentie in het bijzonder daarop te ves tigen. Het dagelijksch bestuur meent in de eer ste plaats te mogen verwijzen naar het Verslag der Staatscommissie, ingesteld bij Kon. besluit van 3 Juli 1918 no. 25, tot voorlichting over wettelijke maatregelen tot bestrijding van de tuberculose en over de beste wijze van bestrijding dier ziekte. Op blz. 69 van dit verslag wordt gezegd Tijdige ziekenzorg vormt één der belang rijkste grondslagen voor de bestrijding der tuberculose. Volgens de uitkomsten en berekeningen, «Zorg goed voor haar" haar donkere oogen brandden in de zijne „om Gods wil... zorg voor haar... ze is zoo... alleen wees goed voor mijn kleine meisje". De hand die stil op de zijne gelegen had, omknelde die thans in wanhoop, de toon van de gefolterde menschenziel in doods strijd, die in de vermoeide stem klonk, maakte dat Giles voelde dat hij iets moest doen, iets moest beloven, om de stervende vrouw in haar laatste oogenblik vrede te geven. „Zorg voor haar I" De stem werd mat ter, maar er was zoo iets dringends in haar woorden en haar oogen waren met een blik van honger en doodsangst op hef ge zicht van Giles gevestigd. „Ik zal mijn best doen om goed voor haar te zorgen", fluisterde hij terug, lang zaam en nadrukkelijk, terwijl hij haar ern stig in de oogen keek. „Wat ik voor haar kan doen, zal ik doen". „Zweert u het?" „Ik zweer het". Bijna onwillekeunrig had hij de woorden uitgesproken hij voelde zich aangedreven om ze te spreken door den hongerig-angstigen blik van de ster vende moeder door den verzwakkenden druk op zijn hand. De intense vertroosting die in haar wijde, donkere oogen kwam, scheen hem op dat moment voldoende be looning voor wat hij gedaan had, maar alle gedachten en overweginggn werden al spoedig verward door het vreemde van de omgeving en door het verrassende van het plotselinge verzoek. Een oogenblik heerschte er zwijgen in het vertrek, op welks drempel de dood reeds wachtte en in die stilte waren Syl via's voetstappen, hoe zacht ook, hoorbaar toen zij weer naar het bed terugging. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1