DONDERDAG 5 AUGUSTUS MAIL-SHOES ZIJN NIET TE VERVANGEN 1926 rangais 1PEELB0E0 9 - GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws a—NO. 1® 3' 1 BERICHTEN iTE BRAND. Een geweldige brand Losser. De brand out er ij van den heer Olüe 1 ïgestraat. Het perceel ite laaie. Op het gelui snelden vrijwel alle ie brandweer naar het /lammen waren spoe- nzend café overgesla- on aanvankelijk tegen richten en binnen een waren in totaal 7 hui- angetast. Verdere uit- nd wist de brandweer De 7 huizen, bestaan- een kleermakerij, een telzaak, een groenten- /oningen, brandden tot .enige kinderen uit de /ist men na veel moei- I et huisraad kon bijna I vorden gebracht. De I )eiderswoningen waren orzaak is onbekend. 5ERICHT en avond van 5 Augus-1 matige Noordelijke tot I nd. Zwaar tot licht be droog. Weinig ver- ituur. te VUssIngen v.m. 12.22 1.— n.m. 12.54 1.12 Auto's en Fietsen Justus 5 6 7 9.15 9.13 9.11 2ND A akeiijklietJen, Openiart tergaderingea eni. rijdag 6 Augustus. -1 e Speenhotf, Grand Ho. I uur. burgsche KermisI en met Zaterdag jrmelde EXTR6 DDELBURG - 's nachts Augustus DDELBURG: 's nachts. DE DIRECTIE 3.74. Renwagens, lekwagens in iASOLS. rtikelen. |e Reclameprijzen, leder, vulcan- )EN zijn PSTE. 'OLOBALLEN >.50 - 2.95 ^DIENSTBODE Adres: BOOGAJ»| I 35. Ich aan voor directn£#il DIENSTBODE I en nacht. Brieven le'f| reau „Vliss. Courant |n - Middelb.-RotterdaB. chengeiegen plaatsen j VAN PASSA01EW DEREN EN VEE. v.Midd. v. i lugustus v.rn.uurv.m Pg 5 6 7 Jormatien te bekomen'- lm: N.V. Transport- l.h. Erven G. VOS, 161 tigB. EEKHOORN,Tja W v. OOSTERHOUT, Tjj Gebra. BUXTENHEK, VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 1—6 regels i 1.70, iedere regel meer 26 cent BEKENDMAKING VERHUIZINGEN. Burg. en Weth. van Vlissingen herinne ren den ingezetenen aan het bepaalde bij dc Algemeene Politieverordening omtrent de aangifte van verhuizingen binnen de gemeente Art. 14. Ieder, die binnen de gemeente verhuist, is verplicht binnen acht dagen na de verhuizing daarvan kennis te geven aan het gemeentebestuur ten bureele van het Bevolkingsregister. Wanneer het hoofd van een gezin ver huist, is hij bovendien verplicht de in het vorige lid bedoelde kennisgeving te doen voor alle bij hem inwonende personen, dienst- en werkboden daaronder begrepen. In dit geval zijn de inwonende personen tot aangifte niet verplicht. Hij, die binnenshuis afzonderlijk een of meer kamers bewoont, wordt als hoofd van een gezin beschouwd. Het hoofd van een gezin doet uiterlijk binnen acht dagen aan het gemeentebestuur ten kantore van de bevolkingsregisters, op gave van iederen persoon, die in het huis gezin wordt opgenomen of daaruit vertrekt, inwonende dienst- en werkboden hieronder begrepen. Dezelfde opgave moet geschieden door af zonderlijk levende personen, wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. De verplichtingen, in de twee voorgaande aliea's opgelegd, vervallen, wanneer door den betrokken persoon zelf opgave is ge daan. Door een bevolkingscontroleur zal aan de huizen een nauwkeurig onderzoek inge steld worden of aan de hierboven genoem de bepalingen is voldaan indien dan blijkt, dat de bewoners nalatig waren, zal daar van proces-verbaal worden opgemaakt. Vlissingen, 5 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENFELS, L.S. De plannen van minister Lambooy. In aansluiting op de berichten omtrent de reorganisatieplannen van den minister van oorlog, deelt „De Avondpost" thans hog het volgende mede Het lag in het voornemen van den minis ter van oorlog vooruitloopende op het geen daaromtrent de Tweede Kamer bij de behandeling van de oorlogsbegrooting 1927 zou beslissen reeds aanstonds een aan vang te maken met de uitvoering zijner re organisatieplannen. Hierin waren begrepen het verminderen van de cavalerie en het ooen afvloeien van ongeveer 250 beroeps onderofficieren. Intusschen heeft de heer J. Th. de Visser, oud-minister van onderwijs en thans lid van de Tweede Kamer, schriftelijke vragen ge richt tot den minister van oorlog, betreffen de die reorganisatieplannen en daarbij o.m. de vraag gesteld of de minister van oorlog het niet gewenscht acht om, zooals in het voorjaar door dien minister was toegezegd, zijn reorganisatieplannen aan het oordeel der Kamer te onderwerpen en in verband daarmede met de uitvoering te wachten. Op deze vragen heeft de minister van oorlog nog niet geantwoord. Het blad ver- Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 3) „We moeten haar zoo spoedig mogelijk naar het hotel of waar zij logeert, terug brengen", zei de dokter zacht na een kort onderzoek. Hij dempte zijn stem nog meer toen hij het angstige gezicht van het kind zag „ze is vreeselijk gewond, heelemaal inwendig gekneusd, ze kan niet lang meer leven... en..." De hand der dame, op de pols waarvan de hand van den dokter even had gerust, bewoog zachtjes en op hetzelfde oogenblik opende zij de oogen, groote, donkere, weemoedige oogen... „Zeg hem dat hij weggaat", zei zij met moeite, „ik kan... het... niet... verdra gen..." Een bijna geluidlooze snik volgde, haar lippen werden aschgrauw, een grijze schaduw kroop over haar gezicht. „We moeten niet langer wachten", zei de Franschman gehaast. „Als u me helpen wil om haar in den wagen te leggen, zullen we probeeren haar zoo spoedig mogelijk nulp te bezorgen, ofschoon het helaas wel weinig meer baten zal, maar..." Zijn zin bleef onvoltooid. Achter hen noorden zij plotseling het geluid van zich- in-beweging-zettende wielen en het geda ver van den aangezetten motor. En vóór een der beide geknielde mannen weer op de been was, voordat een van hen de laf- nartige daad kon verhinderen, raasde de zwarte wagen in volle vaart over den weg dichte stofwolk maakte het nummer direct onleesbaar en iedere seconde bracht neemt evenwel dat het antwoord op de vragen van het Kamerlid De Visser beves tigend zal luiden. In verband hiermede heeft de minister van oorlog alle uitvoeringsmaat regelen betreffende de reorganisatie doen opschorten. Wijziging der pensioenwet. Naar „de Resb." verneemt heeft de re- reering besloten gevolg te geven aan den wensch der organisaties om een wijziging aan te brengen in art. 134a van de pen sioenwet. In dit artikel wordt de voorwaarde vast gesteld, waarop het geldig maken van niet voor pensioen in aanmerking komende dienstjaren wordt geregeld. Tevens zal de regeering krachtige maat regelen nemen tot het spoedig afdoen van den achterstand inzake de inkoopaanvragen. Vervanging door commiezen-titulair. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft in een audiëntie aan het be stuur van de vereeniging van directeuren en commiezen der posterijen en telegrafie mee gedeeld, dat hij niet bereid is, terug te ko men op zijn beslissing om de vervanging van directeuren van 2e klasse kantoren door commiezen-titulair te doen geschieden. Naar aanleiding van opmerkingen van dat bestuur over mogelijke consequenties dezer waarnemingen, verklaarde de direc teur-generaal, dat de eischen voor de tijde lijke waarneming van een functie gesteld, zoodanig afwijken van de eischen, gesteld voor de permanente uitoefening van die functie, dat iemand, die voor de eerste in aanmerking wordt gebracht, daaraan geen enkele aanspraak kan ontkenen op de tweede. De Nederlandsche spoorwegen en het autobusbedrijf. In aansluiting op een bericht dat de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen voor nemens zou zijn om haar bedrijf met een autobus-onderneming uit te breiden, kan het „Hbld." thans nog het volgende mede- deelen Een dergelijk bedrijf is inderdaad in wor ding, waarvoor evenwel de vorm eener vennootschap is gekozen, waarin de spoor wegen een overwegenden invloed zullen hebben. De al te knellende banden, waarin het spoorwegbedrijf tengevolge van de in menging van den staat gevat is, deden de directie hiertoe besluiten. Reeds jaren lang heeft het voornemen bestaan om tot de op richting van een dergelijke onderneming over te gaan, welke ook aan de Reichbahn- gesellschaft in Duitschland is verbonden, doch voordat de wet, regelende de conces sies voor autobuslijnen, dienst- en rusttijden van chauffeurs, etc. was aangenomen, kon aan uitvoering niet worden gedacht. De concurreerende invloed van de autobus in het particuliere bedrijf heeft zich vooral bij het vrachtvervoer der Nederlandsche spoor wegen doen gevoelen, meer nog dan bij het personen-vervoer. Talrijke firma's heb ben eigen vrachtauto's in dienst genomen en hierdoor het goederenvervoer op de spoorwegen ernstig benadeeld. Echter niet in de eerste plaats als strijd middel tegen de concurrentie zullen de nieuwe autobussen in dienst worden geno men, maar wel nu door de nieuwe wet een meer geregelde toestand ontstaan is om te trachten de economie in het geheele bedrijf te vergrooten. De heer R. G. M. A. Heg, inspecteur van het vervoer bij de Ne derlandsche spoorwegen, is tot directeur van de vennootschap benoemd en zal met ingang van 1 September a.s. zijn «gewone werkzaamheden neerleggen. Eerst staan enkele studiereizen in het buitenland voor hem op het programma, waarna in Nederland met de exploitatie der lijnen een aanvang kan worden gemaakt. Het is de bedoeling om vrachtauto's te la ten loopen, die eenerzijds besteldiensten in de steden zullen overnemen en anderzijds in bepaalde rayons op het platteland goe deren op zullen halen om deze naar het eindstation van een dergelijk rayon te brengen, waardoor verkregen wordt dat de tusschenstations hoofdzakelijk, zoowel voor goederen als vo.or reizigersverkeer, worden uitgeschakeld. Behalve de vrachtauto zal dus ook de personenauto een onderdeel van het bedrijf vormen. De autobusonderneming, zooals zij thans gedacht is, zal dus gedeeltelijk als concur rentiemiddel tegen de bestaande vracht auto's moeten dienen, terwijl de bussen an derzijds als nieuwe voeding van de spoor- weglijnen dienst zullen doen, waarop zij komen te correspondeeren. Nieuwe electrische spoorwegen. Het „Hbld." verneemt, dat bij de directie der Nederlandsche Spoorwegen plannen bestaan zij het ook nog in verre toe komst om wanneer de resultaten van het electrische net bevredigend uitvallen, ook de Zaanstreek hierin op te nemen. Van uit Amsterdam zou dan deze verbinding tot stand komen, terwijl ook overwogen wordt electrische treinen tusschen de hoofdstad en Amersfoort te laten loopen. Voorloopig staan deze plannen zooals gezegd, nog geenszins vast. Veel zal hier bij afhangen hoe het nieuwe electrische bedrijf zich zal ontwikkelen, terwijl in ieder geval zal moeten worden gewacht tot de treinen tusschen Amsterdam en Rotterdam in dienst zullen zijn genomen. Controle op motorrijtuigen. De technische dienst der Delftsche politie heeft wederom controle gehouden op de Oude Delft over de daar passeerende auto's en motorrijwielen. Van een achttal wagens bleken de rem men niet in orde te zijn, zoodat ze niet mochten vertrekken, voor alles in orde was gemaakt. Een zware vrachtauto werd bestuurd door een jongen van 16 jaar, die dus nog niet den vereischten leeftijd had bereikt eri vanzelf niet in het bezit was van een rijbe wijs. De vrachtauto werd in beslag gehou den, tot een andere bestuurder hem kwam weghalen. Vele bestuurders reden ook zonder gel dig nummerbewijs, terwijl anderen geen rij bewijs konden toonen. Bij niet ernstige overtredingen werd geen proces-verbaal opgemaaktde overtreders werden in staat gesteld binnen korten ter mijn de stukken te komen toonen. De be doeling toch is niet om zooveel mogelijk processen-verbaal op te maken, doch om door dezen preventieven maatregel de vei ligheid van het verkeer te bevorderen. Het opleidingsschip „Prins Hendrik" te Antwerpen. Dinsdagmiddag is in de Antwerpsche ha ven het Nederlandsche opleidingsschip „Prins Hendrik" aangekomen. Aan boord waren tal van bekende personen uit de Ant werpsche scheepvaartwereld, ook consul- generaal Anth. Ruys had met hen de „Prins Hendrik" per sleepboot tegemoet gereisd. Eenige uren na aankomst werden de op varenden door het gemeentebestuur ten stadhuize ontvangen en 's avonds werd hun door de vereeniging „Eigenschippers" een welgeslaagd feestmaal aangeboden. De „Prins Hendrik" blijft tot Donderdag te Antwerpen en vertrekt dan naar verschil lende Belgische plaatsen. VLISSINGEN, 5 AUGUSTUS. Vragen van raadsleden. Naar „het Volk" meldt zijn door den heer A. C. van Hal de volgende vragen aan Burg. en Weth. gericht le. Is door Burg. en Weth. een nieuwe regeling getroffen oin te voorzien in tijde lijke vacatures, ontstaan door ziekte enz. van het personeel der openbare lagere scholen 2e. Zoo ja, zijn Burg. en Weth. bereid deze regeling aan den raad over te leggen 3e. Welke redenen hebben Burg. en Weth. er toe geleid deze nieuwe regeling in te voeren 4e. Hebben Burg. en Weth. overleg ge pleegd met de onderwijzersorganisaties. Het bezoek van Engelsche padvinders. De ruim 300 ÉfcgeJsche padvinders, die een rondreis door Nederland maken, zijn gisterenochtend om half elf uit Delft te 's-Gravenhage aangekomen. Zij zullen tot Zaterdagavond in de residentie blijven. De jongens (van 1218 jaar) hebben 35 tenten opgeslagen op het terrein der voormalige Oranjekazerne. Een Rotterdam- sche firma heeft een aantal zakken beschik baar gesteld, zoodat de jongens niet op stroo behoeven te slapen. Midden op het terrein heeft men een vlaggestok laten neerzetten en de Engelschen hebben daar aan de Nderlandsche en de Engelsche vlag bevestigd. Zij stonden er op, dat de Neder landsche driekleur boven hing. Voor de Engelsche gasten is een cantine ingericht in het gebouw van de Burger wacht in de Kazernestraat en zij kunnen voorts gebruik maken van het badhuis naast de militaire wapenkamers. Het 2e regiment veldartillerie zorgde gis termiddag voor warm eten in het kamp. Het grootste deel van den dag hebben de jongelui besteed om terrein en kampe ment in orde te brengen. Gisterenavond waren eenige tientallen van de oudste padvinders de gasten van de Witte Sociëteit in het Haagsche Bosch, waar zij het concert bijwoonden. In onze Tijdinghal. De foto's welke in onze Tijdinghal zijn geëtaleerd wekken in het drukke reissei- zoen ook de bijzondere belangstelling van de vele vreemdelingen welke hier vertoe ven. Heden hebben wij onze collectie weder met een nieuwe serie vermeerderd. Wij noemen hiervan de volgende een foto van de Kon. Militaire Kapel, ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan te Zeist is op 70-jarigen leeftijd overleden de heer G. Se- verijn, een der oprichters van den Bond van Ned. Onderwijzers de officieele ope ning van den nieuwen watertoren op de Steenen Tafel te Arnhem de huldiging van prof. dr. Keesom te Texel, die op dit eiland werd geboren. Op onze foto spreekt bur gemeester Oort den vermaarden geleerde toede Italiaansche opleidingsschepen „Pisa" en „Ferruccio" in de haven te IJmuiden gekiekt. De trein zonder rails. De „trackless-trein" die een wereldtour maakt, zal de volgende week ook een be zoek aan onze provincie brengen en wel aan de gemeenten Goes, Middelburg en Vlissingen. Verwijdering van het wrak der „Alps Maru". Door het beheer van bruggen en wegen in België werd Dinsdag besloten dat de werken tot wegruiming van het wrak van het gezonken Japansche stoomschip „Alps Maru" aangevangen konden worden en des namiddags kwam de „Redder IV" reeds ter plaatse met het noodige materieel. In den nacht werd nog een partij ijzer van de lading overgeslagen. De zware laadboomen en luchtkokers werden losge maakt en verwijderd, een deel van de ver schansing werd afgebroken en vier wind assen werden uit het dek met oxydrique losgebrand. De firma „Remorquage a Hélice", die met de afbraak van het schip tot aan het dek belast is, moet ook het achterdeel van het schip van het overige van het schip heelemaal losbranden, een soort van werk dat tegenwoordig zoowel onder als boven water kan geschieden. Alleenverkoop JACQ. PLOUVIER. hem verder buiten het bereik van zijn on gelukkige slachtoffers en van hen die ge komen waren om deze te helpen. De Èn- gelschman en de Franschman staarden elkaar aan en in hun beider oogen was de zelfde huivering, dezelfde verachting en beiden legden bij zichzelf een dure gelofte af. De Franschman was de eerste die weer woorden vond. „Is die man een monster in menschen- gedaante riep hij uit. „Dat is geen men- schelijk wezen „Hij is een duivel", antwoordde Tredman tusschen zijn tanden, „een wreede, harte- looze duivel en als ik hem ooit weer ont moet dan zal hij krijgen wat hem toekomt." „Het lijkt me voor dat heerschap beter dat hij u niet weer ontmoet", zei de Fran- sche dokter zachtjes, „maar nu moeten we naar andere middelen omzien om die arme madame in veiligheid te brengen." TWEEDE HOOFDSTUK. „Ik vertrouw haar aan u toe". In de groote eetzaal van het hotel zat Sir Giles Tredham te wachten op zijn diner, aan de kleine tafel in den hoek, vanwaar hij de lange zaal geheel kon overzien. Zijn geest was vervuld van de gebeurtenissen van dien middag en gevoelens van medelij den en woede woelden in hem, als hij dacht aan de gewonde vrouw met haar jong dochtertje en aan den lafaard, die, na haar eerst doodelijk gewond te hebben, het van zichzelf had kunnen verkrijgen "om er als een dief in den nacht van door te gaan en haar aan haar lot over te laten. Na veel oponthoud waren de vriende lijke Fransche dokter en hijzelf er in ge slaagd een voertuig machtig te worden, waarin de dame naar haar hotel kon wor den vervoerd (hetzelfde waar hijzelf dien morgen uit Florence gearriveerd was) hij had een Engelschen arts in consult geroe pen en een Engelsche verpleegster bij de patiënt weten te krijgen, opdat het haar in geen enkel opzicht aan goede verzorging zou ontbreken. Maar de beide geneeskundi gen hadden het hoofd geschud en hadden allebei de meening uitgesproken dat noch een goede verpleging, noch de beste medi sche hulp ook maar iets meer konden hel pen om haar leven te redden. Haar ver wondingen waren zoo erg, dat noch chi rurgisch ingrijpen, noch geneeskundige behandeling ook maar de minste kans op succes meer gaven. Het was alleen maar een kwestie van tijd en waarschijnlijk van een zeer korten tijd, voor het onafwend bare einde kwam. „Ze is wel bij kennis", zei de Engelsche dokter tegen Tredman, die in de hal van het hotel op hem en zijn Franschen collega had gewacht, „ze schijnt haar dochtertje te herkennen, maar ik heb toch niets van haar gewaar kunnen worden omtrent haar iden titeit of omtrent familielederf in Engeland die op de hoogte gebracht moesten worden. Enfin, niemand uit Engeland zou haar nog tijdig kunnen bereiken", voegde hij er hoofdschuddend aan toe. „De directeur van het hotel vertelde me dat ze Burnett heetzij en het kind zijn hier al een paar weken. Zij deed een kuur hier. Kennissen hebben ze hier niet", ver telde Tredman. „Ik vond het noodig dat iemand moest probeeren alles gewaar te worden omtrent het arme kleine ding. Wat een tragedie toch „Inderdaad, wat een tragedie", herhaal de dr. Somers. En Tredman hoorde zichzelf deze woorden in zich zelf zeggen, terwijl de kellner een bord soep voor hem neer zette. Werkuigelijk begon hij te eten. In zijn vriendelijk hart was een groot gevoel van medelijden met het kind, dat hem met zulke groote, angstige oogen had aangeke ken alsof ze een stilzwijgend beroep op hem deed, dat zoo wanhopend haar handjes in zijn handen had geklemd, alsof ze in zijn sterke tegenwoordigheid de zekerheid van hulp had gevoeld. „Arme ziel", dacht hij. „Ik hoop toch zoo dat een vriendelijke tante of een kennis ko men zal en zich over haar ontfermen. Als de moeder vannacht sterft, zooals de dok toren verwachten, wat moet er dan ge beuren..." Zijn gedachten werden plotseling onder broken, doordat de deur aan het verste ein de van de eetzaal tegenover zijn tafeltje, openging en een tenger figuurtje, dat een oogenblik aarzelend op den drempel bleef stilstaan, de zaal binnenkwam en naar alle kanten uitkijkend, langs de tafels waaraan pratende en lachende gasten zaten, liep. Tredman was direct opgestaan hij had in het kleine figuurtje het dochtertje herkend van de stervende vrouw boven en lang voordat zij haar heelen tocht door de zaal voltooid had, was hij reeds bij haar. „Kan ik iets voor je doen vroeg hij. „Zocht je iemand „Ik zocht u", antwoordde ze, haar oogen op hem gericht met dien angstigen blik, die hem nu al uren lang was bijgebleven, „de verpleegster heeft me gestuurd om u te zoeken. Ze vraagt of u direct wilt ko men", en terwijl het kind sprak, schoof ze een klein koud handje in Giles' hand en zijn groote, bruine hand was als een bescher mende bedekking erover, die een spoortje van troost scheen te brengen aan het een zame kind. Er trok tenminste schaduw van een glimlach over haar bleek gezichtje en ze drukte zich tegen hem aan, terwijl ze zei „De verpleegster is wel heel vriende lijk, maar ze heeft zoo iets kouds. Wilt u alstublieft een beetje voor mij zorgen De romp van het schip zal daarna in het bed van den stroom begraven worden. Men zal daartoe een put „zuigen" door middel van zandzuigers. De kermis te Middelburg. In den schouwburg te Middelburg werd gisterenavond door het Rotterdamsch Hof- stad-Tooneel opgevoerd het aardige blijspel „Hofgunst". Hierin heeft mevr. Annie van der Lugt MelsertVan Ees het talrijk op gekomen publiek ten zeerste kunnen boeien door haar schitterend spel. Zij werd bijge staan door verschillende andere goede ar tiesten, die eveneens het hunne bijdroegen tot een uitstekend verzorgde voorstelling. Het publiek was niet karig met zijn bij valsbetuigingen. Ook de derde voorstelling van „Blanke Ballast" in de nieuwe schouwburgloge op den Dam trok zeer groote belangstelling. Het variété-Faveur gaf zijn derde voor stelling in het Schuttershof voor een stamp volle zaal. Het is werkelijk een pracht programma waarmede het gezelschap Faveur voor den dag komt. Ringrijden. Op het terrein „Duinwijk" te Zootelan- de, gelegen aan het fietspad Vlissingen Zoutelande, zal Zaterdag a.s. ring worden gereden om den wisselbeker. De deelne mers zullen in Zeeuwsch costuum den vreedzamen kamp beslechten. Voor de bad gasten is het een mooie gelegenheid dit aardige schouwspel gade te slaan. Des morgens 9 uur vangt de ringrijderij aan. Inbraken. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in een ververschingstent, staande op het strand onder de gemeente Koudekerke. Toen de eigenaar Maandag morgen verscheen, bleek dat men de deur der tent had opengebroken. Er werd een fototoestel met tasch vermist, benevens een groote hoeveelheid chocolade, limonade, pepermunt enz. De politie doet onderzoek. Te Kapelle bij Goes werd in de woning van het hoofd der Christelijke school inge broken. De bewoners merkten eerst 's morgens bij het opstaan, dat er vreemd bezoek was geweest. Ze hadden niets ge hoord. De inbrekers hebben zich door het raam van de achterdeur toegang tot de woning verschaft en hebben voor- en ach terkamer doorzocht. Een wieg met een kleine er in stond voor het buffet. De wieg werd verplaatst, de kleine werd niet wak ker en 't buffet werd doorsnuffeld. Er wordt een klein bedrag aan geld, benevens een gouden horloge en dito armband vermist. Van de grens. Men schrijft ons uit Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen Een bezoek aan de markt te Selzaete het groote attractie-punt voor dit gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de meening bevestigd, dat de rijzing van den franc en de enorme stijging deT prijzen van beduidenden invloed zouden blijken op jacht naar valuta-koopjes. Het was er slap en de kooplust aanmerkelijk bekoeld. Win keliers, die hun waren hebben ingeslagen tegen lagen koers trekken een bedenkelijk gezicht, het zal niet frisch vallen alles te spuien zonder veeren te laten. Eigenaardig wordt de vee- en vleeschgeschiedenis. In België is er overvloed, vandaar gedrukte prijzen en het in de hand werken der smok kelarij. Het „Laatste Nieuws" van heden bevat een correspondentie uit Moerbeke Waes, waarin vermeld staat, hoe op zeke ren avond 40 vette beesten bijeengebracht werden in een weide nabij de Nederland sche grens, den volgenden morgen waren ze spoorloos verdwenen, natuurlijk in noor delijke richting. Waarom beletten onze gen darmes en douaniers zulks niet vraagt de berichtgever. Gemakkelijk gezegd, maar de uitvoering loopt niet zoo vlot van stapel. Het is gewoonweg onmogelijk aan beide zijden een cordon ambtenaren te plaatsen en dan geschiedt het mogelijk nog, ondanks het nauwlettend toezicht en de onafgebroken waakzaamheid aan beide zijden. Mopperen hier en mopperen daar Als Giles' grijze oogen keken met een zachte uitdrukking naar het opgeheven hoofdje zijn glimlach gaf haar nieuwen moed. Kin deren hielden altijd direct van Gileszrjn aangeboren eenvoud en zachtmoedigheid gaven hun direct een gevoel van begrepen te worden en zelfs de verlegenste en ang stigste kinderen wist hij te doen ontdooien. „Natuurlijk wil ik voor je zorgen", was het vriendelijke antwoord. Maar de man nelijke kracht die sprak uit de stem die dit vriendelijke antwoord gaf, was het wat het trillende kleine meisje juist het meest troostte en aanmoedigde. „Je moet me eens vertellen of je geen ooms of tantes hebt, die hier bij je kunnen komen, nu je moeder zoo... ziek... is", ver volgde hij, terwijl ze de groote trap opgin gen, nog steeds hand in hand, „misschien is er iemand die je moeder graag bij zich zou hebben Het kind schudde het hoofd. „Ik geloof niet dat we kennissen hebben, er schijnt nooit iemand geweest te zijn die zich met ons bezig hield, zooals bij andere menschen". Haar toon klonk erg wijs „moeder en ik waren altijd samen, altijd wij met z'n beiden". „Misschien hebben jullie toch wel ken nissen hier", probeerde Giles nog eens, maar weer schudde het kleine meisje haar donker hoofdje. „Wij kennen hier niemand. Moeder zegt dat ze geen kennissen wil hebben en ze voelde er ook niets voor dat ik met andere meisjes speelde. Moeder heeft altijd veel verdriet" er klonk iets plechtigs in de kinderstem „daarom vond ze dat wij met z'n beiden maar altijd moesten zijn". (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1