1000 150 100 25 Advertentiën WOENSDAG 4 AUGUSTUS kwa™?5* «Èm-MEP No. 181 1926 OOPE TREIN gen t.m. Roosendaal SOAGII AUGUSTUS che Maatschappij Stoomvaart Uitgas: Firms F. BE VELDE Ir Jatstraat 58-60, Vlissingen. Telel.10. Postrekening 66287 dagelijks, iiiigezQftdsrd ep Zondag en algemeen erkende Feestdagen RfiH Qfifl tlUU een ongeluk. tlUtf BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads* en Provincienieuws Bat» Jan6oedDt BESTE lUto's en Fietsen istus uur 9.16 9.15 ND A kelljkheden, Opetiba,e ergadertogen enz. igeiijks bioscoop-voer- nds 8 *ur. Woens- en Zondagmiddag lia. Dagelijks, b;. lags, Soirée dansante 3.30—5.30 Thé dan-1 -7.30 diner-concert. 3.305.30 uur mali-1 07.30 diner-concert; I ncert dag, Dinsdag, Donder.1 loncert. nsdag, Donderdag i on Tea-Concert /rijdag, Zaterdag en lansante. Zondag Tea-Dansante. lederen avond 8 uur. Zaterdag- en Zondag, j cing, 3 uur. et, 8 uur. ijdag 6 Augustus. - Speenhoff, Grand Ho. I uur. k- en strooibiljetten, voorschotbank |t VO, Middelburg. EN vanaf 100.- I zonder borg). Geen j (levensverzekering, ospectus. Postz. vooil kluiten. |r en Verbnnr, Koop en Verkoop Ken en Dlenstaanvragen, ent. {uitbetaling, van 1-5 regelt Ie regel meer 15 cenl Lschvrouw lm thuis te wasscta freau „Vliss. Couranf. iEISJE poor de morgenurei| oulevard Evertsen f beschikbaar Iken van bouwkundigl 1 bouwaanvragen.aan- Herwet, enz. Brieven aan het bureau vai| Pourant". aan voor direct nelli| enstbode i nacht. Brieven lettes| lu „Vliss. Courant". |ren zoeken gemei#| amer en 2 lolledig pension, pet omschrijving on» bur. „Vliss. Cour.'f fcen ïl woonhuis, kt voor winkel, in *1 I. Brieven letters S P-| ]ss. Courant". nette gemeubileerd SLAAPKAMER 12 personen. Brieves 1 L bureau „Vlissings* lulden gevraagd porgde hypotheek. londer letters S. *1 Iss. Courant". -Middelb.-Rotterda»! |engelegen plaats® 2 V—PASSAGIERS Ieren en vee. v.Midd. s v.m.uur 8 gustus 4 5 6 7 natiën te bekomen: v.m.n'i 8 9 N.V. Transport- et J^l Erven G. VOS, 1 1 VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. -ffl mk ADVERTENTIEPRIJSVan 14 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent Familieberichten van 16 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses. De Koningin en de Prinses zijn gisteren niet naar den „Ruijgenhoek" vertrokken. De Koningin wandelt nu en dan een oogenblik in den tuin. doch de Prinses houdt voortdu rend haar kamer. Heden komt dr. De Jong ten paleize, die beslissen zal of en wanneer het vertrek naar den „Ruijgenhoek" zal plaats hebben. Het NederlaudschBelgisch verdrag. In verband met de aanneming van het NederlandschBelgisch verdrag door de Belgische Kamer schrijft „het Volk" o.a., dat het thans niet ook tot Nederlandsche aanvaarding zou mogen concludeeren, daar de geheele Nederlandsche Kamer, met in begrip van de soc.-dem. Kamerfractie zich voor nieuwe onderhandelingen had uitge sproken. Wij merken echter op, zoo gaat het blad verder, dat die uitspraak viel vóór dat de Belgische Kamer het verdrag aan vaard had. Na die aanvaarding nog aan den wensch van nieuwe onderhandelingen vast te houden, ware dwaasheid. Als de situatie totaal verandert, waar door aan een aanvankelijke opvatting van onze Kamerfractie de grond onder de voe ten wordt weggenomen, dan nog te eischen dat wij ons toch aan die niet meer moge lijke opvatting houden, dat is al te dwaas. Luchtpost MarseilleNederland. Voortaan zal ook de luchtpost-corres pondentie met de vliegtuigen uit Lyon en Marseille ten 3.30 's middags te Le Bourget (Parijs) aangebracht, opgenomen worden in de luchtpostbrievenmalen, welke ten 4 uur vandaar naar Rotterdam en Amsterdam worden verzonden, aankomst resp. ten 4.50 en 5.40 's middags, mits het luchtpostrecht voor het geheele traject is voldaan. De loodsdienst op den Nieuwen Waterweg. De heer Brautigam heeft tot den minis ter van marine a.i. de volgende schriftelij ke vragen gericht Is het den minister bekend le. dat de scheepvaart op den Nieuwen Waterweg de laatste maanden buitenge woon druk is en tusschen vijf- en zeshon derd schepen per week uit zee binnenko men 2e. dat per loodsboot met 24 loodsen aan boord in 14 dagen dienst ongeveer 450 schepen moeten worden beloodst, waar door den loodsen een zeer zware dienst wordt opgelegd 3e. dat deze dienst nog wordt verzwaard door inconvenient aan loodsen wegens ziek te en doordat aan de zeeloodsen, wegens een tekort aan binnenloodsen, ook meer malen het uitbrengen van schepen wordt opgedragen 4e. dat zelfs met uiterste krachtsinspan ning niet kan worden voorkomen, dat uit gaande en zelfs wel binnenkomende sche pen niet tijdig van een loods kunnen wor den voorzie 5e. Is de minister bereid, snel maatrege len te doen nemen, die tot uitbreiding van het aantal binnenloodsen kunnen leiden, waardoor het aantal dezer loodsen te Rot terdam op 40 en te Vlaardingen op 12 of 14 kan worden gebracht, zoomede te doen nagaan, of het korps zeeloodsen voor den Nieuwen Waterweg kan worden aange vuld B. EENHOORN, 21 T. OOSTERHOUT, «I ïbre. BUITENHEK,I Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEY. Vertaald door P. P. T. (Nadruk verboden.) 2) „Ik zie het inderdaad", antwoordde Giles droog, maar met de oogen vol veront waardiging, toen hij in de koude, staal blauwe oogen van den vreemdeling keek, „maar kunnen we niets voor die arme vrouw doen voor de dokter komt „Mijn chauffeur heeft haar brandewijn gegeven. Hij heeft haar kleeren losgemaakt en al het mogelijke gedaan", was het ant woord, gegeven met een stem, die hoe koud zij ook klonk, niet naliet een eigen aardige bekoring op Giles uit te oefenen „het zal toch wel het beste zijn om haar niet te bewegen, voor we iets weten van den aard van haar verwondingen." „Haar bewegen riep Giles uit „Het zou me niet invallen, dat zou wel het slechtste zijn wat we konden doen. Maar het lijkt zoo koud, zoo harteloos, om hier maar te staan en niets te doen, niets, terwijl ze misschien onderwijl sterft". „Koud, harteloos Weer haalde hij even luchtig de schouders op en een flauwe glimlach gleed over zijn gezicht. „Het is soms minder harteloos kalm te wachten, dan voorbarig te handelen." Wéér was Giles getroffen door de eigen aardige combinatie van kilheid en bekoring van deze aangenaam-klinkende stem en toen hij zijn heldere oogen op het .gezicht van den man opsloeg, dacht hij bij zich zelf dat d i t juist het soort gezicht was dat de macht had vrouwen in verwarring te brengen en hen verliefd te maken. Een zekere heerschzucht kenmerkte het geheele optreden van den vreemdeling, maar Giles voelde instinctief dat dit ae Welk weer hebben we voorloopig te wachten De bekende weerkundige medewerker van „het Vad." schrijft Het weer blijft voorloopig nog rustig. Wel zullen velen de donkergrijze lucht in het Noorden hebben aangezien voor een re genlucht, maar een werkelijke regenbewol- king is er de laatste dagen niet geweest. Wat den Noordelijken hemel in den voor middag der laatste dagen bedekt is een dunne wolkenlaag van het type strato-cu- mulus, waaruit nooit regen valt. Het is veeleer een droge wolk, behoorende bij een gebied van hooge luchtdrukking e" als zoo danig verbonden aan min of meer vast weer. Wie goed naar die bewolking heeft gekeken, zal hebben opgemerkt, dat de be weging heel langzaam was, wat ook als een bewijs voor standvastig weer kan gel den. Gisteren was die bewolking weer aan wezig en maakte het weer wel somber, maar het bleef rustig. Er heeft zich gedurende de laatste dagen een belangrijk gebied van hooge luchtdruk king over geheel West-Europa ontwikkeld terwijl de Oostzee-depressie, die hier ver leden week nog een ongunstigen invloed op het weer uitoefende, geheel weggetrok ken is. Ook de min of meer dreigende de pressie bij IJsland is zwakker geworden. Zoolang nu de barometer zoo hoog blijft staan als de laatste dagen, zoolang er niet een goed merkbare en doorgaande daling komt, kunnen we nog op vastheid in het weer rekenen. Het is tegelijk over het vasteland weer iet9 warmer geworden. Gisterenmorgen was in bijna het geheele uitgestrekte waar nemingsgebied in Europa de lucht helder of lichtbewolkt en de wind zwak. Hier gaf de zwakke Noordenwind nog iets koels aan het weer, dat men liever niet zou wen- schen, maar is dit misschien toch veel beter dan een grootere regenkans. Zij die nu van den zomer en van de vacantie willen genieten zijn meer gebaat met droog, zij het dan ook koel weer, dan met grootere warmte en veel regenkans. Het is natuurlijk volkomen onmogelijk een voorspelling op langen termijn te ma ken. Wij zouden daartoe niet eens een po ging willen doen, maar het is toch niet zon der belang hier op te merken, dat de ont wikkeling van den tegenwoordigen weers- toestand tot dusver hoopgevend is voor den nazomer. Wanneer nl. in den nazomer over West- en Midden-Europa een groot gebied van hoogen druk zich ontwikkelt,is dat dik wijls van langen duur en blijft het weer droog en rustig. In den laatsten tijd strekt zich dat gebied veel Noordelijker uit dan gewoonlijk in dezen tijd van het jaar en dringen de pepressies ook niet zoo ver Zuidelijk door als anders. Dit is nu voor den weerstoestand zeer gunstig. Voorloopig overzicht van het weer in Juli. Aan de mededeeling van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt betreffende het voorloopig overzrcht van het weer in Juli is het volgende ontleend Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 0.5 graad te hoog, te Maastricht 0.5 graad te laag. In de eerste en tweede decade waren de afwijkingen i'esp. 0.7 graad en 1.0 graad. Het warmst waren 14 en 15 Juli, met 5 graden afwij king boven normaal. De derde decade was te koud, gemiddeld 1 graad, Maastricht 2.5 graad, de gemiddelde minima 1.5 graad bo ven normaal. De regenval was over het al gemeen normaal, in het Noord-Westen be neden normaal, in het Zuiden van Limburg heerschzucht was van iemand die geboren was om te heerschen, niet de aangekweekte aanmatiging van een kleine persoonlijkheid. Het gezicht van den man was bepaald knap en al hadden de trekken ook iets van de koelheid van marmer, Giles kon zich niet onttrekken aan het fascineerende dat er van uitging. De oogen, blauw en helder, koud en staalhard, hadden een merkwaar- dig-dwingende kracht, die de jonge man moest erkennen, al deed hij het met tegen zin. Toen hij dien blik ontmoette had Giles de eigenaardige sensatie, alsof hij weer in zijn prilste jeugd was en in tegenwoordig heid van zijn commandeerenden officier. Onbewust probeerde hij den invloed van den ouderen man van zich af te schudden en sprak op korten, militair-zakelijken toon- „Zonder ook maar eenigszins voorbctrig te zijn, geloof ik toch wel wat voor de dame te kunnen doen", en zich verwijde rend van den vreemdeling, boog hij zich over de bewinglooze en nog steeds bewus- telooze gestalte, lichtte haar hoofd zachtjes een weinig uit het stof op en vlijde het voorzichtig neer op een van de rijtuigkus sens, die hij had opgeraapt tusschen de brokstukken van hout en ijzer op den weg. „Doet moeder haar oogen niet open fluisterde de trillende stem van het kind aan zijn oor. „Waarom moet zij hier op den weg blijven Tiggen, zoo bleek en stil en weer klemden de kleine bevende han den zich in de zijne. Er kwam een groote verteedering en een diep medelijden met dit huiverende kleme meisje over hem en hij trok haar naar z:ch toe, met een beschermend en troostend ,Er komt direct een dokter", zei hij, „het is beter om haar zoo te laten liggen tot we weten hoe het met haar is... erg bezeerd of niet. Ze heeft nu geen pijn", voegde hij erbij, omlaag kijkend naar het wasbleeke en onbeweeglijke gezicht, „we moeten ge duldig wachten, nog maar een paar minu- belangrijk boven normaal, op '5 Juli werd daar meer dan 60 m.m. regen afgetapt. Te De Bildt waren 198 uren zonneschijn gere gistreerd tegen 196 normaal. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Juli binnengekomen 1432 schepen, metende 1.713.640 ton, tegen 1131 schepen, meten de 1.441.209 ton in Juli 1925, zijnde een vermeerdering met 301 schepen en met 272.231 ton. In de haven van Antwerpen zijn in Juli binnengekomen 979 schepen, metende 1.647.053 ton (herleid), tegen 894 schepen metende 1.489.499 ton (herleid) in Juli 1925. Er is dus een vermeerdering met 85 schepen en met 157.554 ton. In de haven van Rotterdam zijn in Juli aangekomen 1471 schepen met. 2.104.650 ton, tegen 1123 schepen, metende 1.485.862 ton in Juli 1925. Er is dus een vermeerde ring met 348 schepen en met 618.798 ton. De cijfers van de havenbeweging over de eerste 7 maanden van 1926 en 1925 zijn (met herleiding van de Antwerpsche cij fers om ze vergelijkbaar te maken) Hamburg Antwerpen Schepen Ton Schepen Ton 1926 7730 9.655.088 6184 10.795.090 1925 7871 9.931.784 5786 9.754.590 141 278.696 398 1.040.500 N. Waterweg Rotterdam Schepen Ton Schepen Ton 1926 10.278 15.327.419 7426 11.428.598 1925 7916 11.679.678 6439 9.649.183 2362 3.647.741 987 1.779.415 Over de eerste 7 maanden van 1926 heeft dus de havenbeweging van den Nieu wen Waterweg die van Antwerpen met 4.532.329 ton overtroffen, terwijl het ver schil ten voordeele van Rotterdam in deze 7 maanden 633.508 ton bedroeg. OPGAVE VAN PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben vei laten, gedurende de 2e helft van de Viiaand Juli 1926. INGEKOMEN D. B. den Houting, tamboer 2e klasse, Wachtschip, van Helder. P. Marinissen, gezagvoerder koopvaardij, Kasteelstraat 86, van Singapore. W. J. Klumper, machinist-majoor, Kas teelstraat 111, van Batavia. J. Walrave, officier marine stoomvaart dienst, Boulevard Evertsen 16, van Soera- baja. G. Hamelink, meubelmaker, Kasteelstraat 38, van Rotterdam. F. L. Simons, schilder, Peperdijk 42, van Oostende. Th. Kaiser, metaaldraaier, Koudenhoek 1, van Bielefeld. F. Kaiser, metaaldraaier, Koudenhoek 1, van Bielefeld. A. KrijtPeuchen, zonder, Scheldestraat 42, van Warschau. M. A. KievitsDistel, zonder, Schelde straat 19, van Utrecht. N. Bot, matroos 2e klasse, Wachtschip, van Helder. J. C. Stecher, schoenmaker, Schotschen- hoek 3. van Amsterdam. P. J. Ruiter, werktuigkundige K. P. M., Bellamypark 29, van Arnhem. A. Adler, officier Leger des Heils, Gra venstraat 8, van Amsterdam. ten en dan komt de dokter en die zal haar wel helpen." Het kind nam ieder woord in zich op, haar groote verstandige oogen op zijn gezicht gericht, terwijl zijn oogen geves tigd waren op de gekwetste vrouw. Ze was nog jong, zeker niet ouder dan twee of drie en dertig en ondanks de doodsbleeke kleur, was het gezicht dat daar op het groene kussen rustte, heel mooi. Lange, donkere lokken, losgeraakt bij haar val, vielen tot in haar hals, de trekken om haar mond waren van groote lieflijkheid toch lag over het geheele gezicht een uitdruk king van veel lijden. Hoe was de levensgeschiedenis van deze arme vrouw, dacht Giles. Wat voor tragedie had zulk een stempel van verdriet gedrukr op haar schoonheid Vanwaar kwamen die donkere schaduwen onder haar oogen, die hem de zekerheid gaven, dat zij veel geschreid had? Waarom... Zoo peinzend, keek hij weer op en zag dat de slanke vreemdeling, die in dezelfde houding als zooeven was blijven staan, ook zijn oogen niet van het gezicht van de bewustelooze vrouw af had. Maar er was geen medelijden in zijn blik integen deel die was hard en onmeedoogend en Giles had durven zweren, dat er een schamper lachje, dat van onwil en misnoe gen sprak, om zijn goed-gevormden mond gleed, en dat Giles even in verwarring bracht. Hij kwam overeind en terwijl hij de handen van het kleine meisje zachtjes uit de zijne losmaakte, ging hij weer op den ander toe. „Kent u die dame vroeg hij, net als daarnet, in het Fransch. „Het kind lijkt me een Engelsch meisje te zijn weet u wie ze zijn In de oogen van den vreemdeling kwam een uitdrukking van de uiterste verbazing hij trok zijn schouders omhoog met die beweging die Tredman al als karakteristiek van hem herkende. E. F. Martin, bankwerker, Noordstraat 10, van Chemnitz. J. Meulman, sergeant-konstabel, Wacht schip, van Helder. J. C. Vader, koffiehuishouder, Wagenaar- straat 5, van Middelburg. Th. A. M. Voets, korporaal-konstabel, Nieuwstraat 7, van Batavia. P. de Waal, arbeider, Vrouwestraat 16, van Druten. J. W. Smeenk, fraiser, Van der Swalme- straat 3, van Hengelo. P. van de Witte, bedrijfschef, Boulevard de Ruyter 42, van Rotterdam. Mej. F. M. ten Haecken, onderwijzeres, Coosje Buskenstraat 9, van Etten en Leur. G. StolkElenbaas, zonder, Walstraat 33, van IJsselmonde. VERTROKKEN J. G. C. Notebaard, Joost de Moorstr. 15, naar Middelburg. J. A. Scheers, Bomvrije Kazerne, naar Rotterdam. G. Hamelink, Kasteelstraat 38, naar Rot terdam. F. Veraart, Achter de Kerk 13, naar Rot terdam. A. van de Grijp, Walstraat 2, naar Rot terdam. L. van Breda, Prinsenstraat 17, naar Blaricum. F. J. H. Janisse, Koestraat 33, naar Am sterdam. A. Hamelink, Kanaalstraat 88, naar Weesp. M. Weststrate, Lange Zelke 5, naar 's- Heer Arendskerke. N. Nagtegaal, Koestraat 27, naar West- kapelle. A. Bakker, Noordstraat 65, naar Oost- en West-Souburg. C. Middelman, Aagje Dekenstraat 129, naar Utrecht. A. Bergmanvan Peene, Bouwen Ewout- straat 16, naar Middelburg. J. de Graaff, Aagje Dekenstraat 35, naar Rotterdam. S. Gabriëlse, Scherminkelstraat 33, naar Rotterdam. J. A. Heyman, Nieuwstraat 25, naar Rot terdam. C. Adamse, Koudenhoek 40, naar Nij megen. L. W. Stroo, Coosje Buskenstraat 35, naar 's-Gravenhage. Mej. M. van Kampen, Oude Markt 20, naar 's-Gravenhage. R. Ulderink, Slijkstraat 24, naar Zutfen. D. H. Prins, Badhuisstraat 57, naar 's- Gravenhage. E. R. van der Maden, Kleine Kerkstraat 13, naar Amsterdam. G. Geus, Gravenstraat 8, naar Amster dam. C. W. van Oeveren, Lambrechtsenstraat 3, naar Singapore. VLISSINGEN, 4 AUGUSTUS. Loting. Belanghebbenden worden er aan herin nerd dat de loting voor de voor deze ge meente, lichting 1927 ingeschreven perso nen zal plaats hebben in het Militair Hos pitaal, Korenstraat op Donderdag 5 Augus tus e.k. des voorm. te 9 uur voor hen wier namen als beginletter hebben A t.m. M. en te 11 uur voorm. voor de overigen. „Ik Hoe zou ik ze kennen klonk het antwoord. „Hun ponniewagentje kwam mijn wagen tegemoet en ik heb het buiten gewone ongeluk gehad om hun rijtuigje in elkaar te rijden en de dame te verwonden. Maar verder zijn we, zooals een van uw dichters zegtSchepen die elkaar in den nacht passeeren en elkaar bij het passeern aanroepen. Voila tout 1" Gils constateerde met zijn scherpe op merkingsgave, dat het Engelsch van den man al even vlekkeloos was als zijn Fransch, ofschoon hij te oordeelen naar de instructies die hij aan zijn chauffeur gege ven had, veronderstelde dat hij een Rus was. „Neemt u me niet kwalijk", zei Giles on willekeurig. „Ik dacht... U stond naar de dame te kijken alsof u haar kende. Onge twijfeld zal het meisje in staat zijn te ver tellen wie ze zijn en waar ze wonen". „Bent u dan van plan de verantwoorde lijkheid op u te nemen voor uw landge- noote Het schampere lachje scheen zich in woorden te hebben omgezet, de blauwe oogen blikten in de grijze van Giles, met een glimp van minachting en toch ook van geamuseerd zijn, zoo dat de jonge man de neiging had den vreemdeling een klap in het wreede, knappe gezicht te geven. „Of ze mijn landgenoote is of niet, ik kan toch al niet minder doen dan haar zoo goed mogelijk te helpen", antwoordde hij met de verontwaardiging trillend in zijn stem, „het kleine meisje kan toch immers nergens voor zorgen of eenige verantwoordelijkheid op zich neinen. Maar ik twijfel er niet aan of u zult alles wat u kunt doen voor moe der en dochter, waar u toch..." „Waar ik, wat?..." viel de ander hem plotseling met een hooghartig gebaar in de rede. En terwijl hij de wenkbrauwen fronste herhaalde hij „Waar ik wat?... Wat be doelt u, meneer „Waar u verantwoordelijk bent voor het ongeluk, waarvan ik getuige ben geweest, De electrische tram Vlissingen Middelburg. De minister van waterstaat maakt bekend dat voor den electrischen tramweg Vlissin genMiddelburg van de Société Anonyme des Tramways a vapeur FlessingueMid- delbourg et extensions een nieuw profiel van vrije ruimte is vastgesteld. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de tramwegmaatschappij, voornoemd, te Vlis singen en bij het Toezicht op de Spoorwe gen, Lange Voorhout 38, te 's-Gravenhage. Concert „de Jonge Stem". Het was gisteren op het voorplein van de voormalige Willem IH-kazerne een gezellige drukte. Geen wonder Het kinderzangkoor „de Jonge Stem" uit Dordrecht dat voor een vijftal dagen de gast is van het Vlis- singsche kinderkoor „de Kleine Stem", gaf een gratis concert ten bate van de com missie van kinderspeelplaatsen. Een rijk voorzien en varieerend program ma werd heel goed en vlot afgewerkt en het applaus, waarmee de talrijke aanwezi gen de prestaties der kleinen beloonden, was allerhartelijkst en voegen we erbij, welverdiend. Alvorens met de afwerking van het pro gramma een aanvang werd gemaakt, zette de heer J. Sturm met eenige woorden uit een wat de opzet van dit concert was, te vens den dank, den hartelijken dank aan de pleegouders der Dordsche kleinen over brengend voor de uitstekende zorgen aan de kinderen besteed. Deze woorden van dank werden daarna nog eens onderlijnd door den heer C. H. Candel, de voorzitter der „Jonge Stem",die zich tot tolk maakte der Dordtsche ouders 'en de hartelijke en gulle Vlissingers even eens hartelijken dank bracht. Kwart vóór tien was het concert beëin digd. Aan den uitgang werd nog een col lecte gehoudenvoor het bekende doel. Willen we hopen, dat de commissie kan glunderen, wanneer ze de ontvangsten na telt, want daar ging het toch maar om. Voegen we er nog toe. dat de avond werd geopend met „Vacantie Kinderfeest lied", een compositie van den muzikalen leider van het Dordtsche koor, den heer Chr. J. Walson, met de meest vriendschap- pelijka gevoelens opgedragen aan den heer J. Sturm, den dirigent der Vlissingesche „Kleine Stem", Alhambra- Theater Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal het Alhambra-theater a.s. Vrijdag weder heropend worden. Kermis te Middelburg. In den schouwburg te Middelburg wordt door het Rotterdamsch Hofstad Tooneel morgen een tweede opvoering gegeven van „Mrs. Cheyney's Verdwijning". Vrijdag wordt het allervermakelijkste blijspel „M'n neef uit Canada" gespeeld, een stuk bij uitstek geschikt voor de ker mis, want het geheel is onbeschrijfelijk koddig en men kan zich tranen lachen. Gisteren werd „Boefje" opgevoerd. Dit bekende stuk naar het boek van M. j. wilde ik zeggen", gaf Giles ten antwoord, verbaasd over de lichtgeraaktheid van den vreemdeling. Een gedwongen lachje kwam over zijn lippen hij keek den weg naar Aix af en iets van zijn kalme koelbloedigheid scheen hij plotseling verloren te hebben. „Niets zou mij meer genoegen doen dan al het mogelijke te doen voor... madame en het kleine meisje", zei hij, „maar als de dokter eenmaal hier is en de zaak in handen van de autoriteiten, dan moet ik tot mijn groo- ten spijt verder. Ik heb dringende zaken, zaken van geweldig belang en daarvoor mag ik mij door niets laten ophouden. Ik zal verplicht zijn..." Hij brak plotseling zijn zin af het ge ronk van den terugkeerenden motor werd weer hoorbaar en enkele oogenblikken later verscheen de groote auto. Hij had een zwart-gelakte carosserie, zooals Tredham nu pas merkte, weer op de plaats van het ongeluk. Een levendige Fransche dokter stapte uit en keek met onderzoekende oogen om zich heen. In een moment had hij de heele situatie overzien en hij begreep terstond dat hij van Giles de meeste hulp had te verwachten. „Als monsieur me helpen wil", wendde hij zich tot hem, „zal ik den aard van de verwondingen vaststellen en madame zal dan ongetwijfeld in de auto naar Aix kun nen worden vervoerd." De laatste woorden had hij gericht tot den eigenaar van den wagen, die nog steeds in dezelfde onbe weeglijke houding was blijven staan. Tred man en de Fransche dokter bogen zich over de gewonde en hadden hun volle attentie bij het onderzoek, terwijl de beide andere mannen met elkander stonden te praten. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1