DINSDAG 3 AUGUSTUS KAHREETHEE -a—No. ISO' 64e Jaargang 1926 >pns IWööM IDSTRAAT 7(1 che Maatschappij»' Ieren en vee. BINNENLAND FEUILLETON ZIJN KLEINE MEISJE Stads= en Provincienieuws ■uto's en Fietsen istus uur 9.18 9.16 ND A kelijkheden, Openbare I wgnderingen enz. I Lgeiijka öioscoop-voor- <nds 8 «ur. Woens» en Zondagmiddag ila. Dagelijks, b?. ags, Soirée dansante 3.30—5.30 Thé daiF -7.30 diner-concert. 3.305.30 uur mali. —7.30 diner-concert; ncert. dag, Dinsdag, Donder» ji oncert. :nsdag, Donderdag en jn Tea-Concert. Vrijdag, Zaterdag en )ansante. Zo-ndag Tea-Dansante, I lederen avond j uur. Zaterdag- en Zondag. cing, 3 uur. et, 8 uur. ■ijdag 6 Augustus. -1 Speenhoff, Grand Ho. LEY'S cker om' p en sla Het is gezond* n Maal- jed voor 'AKHUIS taagd. Brieven letten |au „Vliss. Couranf [jtember diepingswoning |i.per maand, obeinstraat 35. gevraagd Winkeljul' Kuip in de Huishof len met opgaaf salaii letrekking, lett. S. ft fes. Courant". DIENSTMEISJE lor dag en nacht. v.h. Firma HAKKE1| I tegen 1 Sept. een e i. of Meid Huish. tf [te Goes, Prot. Godsdl Ibeinstr. 40, Vlissingffll \APKAMER |2 personen, met l'on- I ureau „Vliss. Courarï- voor 's morgens eei| DIENSTBODE 16 jaar, loon 13.-B kevrouw DE STEUR-J Pankert 28. net MEISJE \dresBOOGAARDI - Middelb.-Rotterdamj |engelegen plaatsen. VAN PASSAOIEWi v.Midd. v.B®. 3 v.m.uur v.m*| 9 8 gustus 3 4 5 6 8 9 latiën te bekomen N.V. Transport- en Erven 0. VOS, B. EENHOORN, Tel. nAnmumlATTT Tfil. VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent. Een Julianafonds. De Kon. vereeniging Oranjebond nam in 1921 het initiatief tot het stichten van een ^Julianafonds", hetwelk zich ten doel stelt bet inzamelen van gelden om deze Prin ses Juliana ter hand te stellen met haar 18en verjaardag voor een door haar zelve te bepalen liefdadig doel. Tengevolge van verschillende buitenge wone omstandigheden kon aan dit plan niet gewerkt worden. Thans wil het bestuur uitvoering geven aan zijn plannen, welke na verdere uitwer king nader bekend zullen worden gemaakt. Uitdrukkelijk wordt gemeld, dat deze inza meling geen verband houdt met het op te richten monument voor Juliana van Stol berg. Een eere-comité is thans samengesteld, waarin verschillende autoriteiten zitting hebben genomen. De Eerste Kamerverkiezing. Het centraal stembureau heeft gisteren beslist, dat als tweede christ.-hist. lid van de Eerste Kamer voor de provinciën Gelder land, Overijsel, Drente en Groningen is ge kozen. mr. O. J. E. baron Van Wassenaer van Catwijck. Men weet dat rekening wordt gehouden met de mogelijkheid, dat in plaats van ba ron Van Wassenaer van Catwijck (aftr.) baron Creutz door voorkeurstemmen ge kozen zou blijken te zijn. Uitreiking mobilisatiekruizen. Zaterdagmiddag zijn te Emmen de mo bilisatiekruizen uitgereikt aan de oud-ge- mobiliseerden uit de gemeenten Borger, Sleen, Dalen, Coevorden, Schoonebeek, Odoorn, Emmen en omliggende gemeenten door den oud-opperbevelhebben generaal C. J- Snijders. Bij deze plechtigheid waren tegenwoordig de Commissaris der Koningin in Drente, het lid der Eerste Kamer mr. H. Smeenge, de burgemeesters van de ge meenten Dalen, Schoonebeek en Emmen, majoor Van Biestraten, vertegenwoordiger van den minister van oorlog, majoor Tieke- ma, waarnemend commandant van de 4e divisie der Koninklijke marechausses, luite nant-generaal Van Terwisga, voorzitter van den Nationalen bond„Het Mobilisatiekruis", overste De Vries en voorts tal van subalter ne officieren en plaatselijke autoriteiten. Niet alleen van de zijde van de oud-geino- biliseerden maar ook van de andere inge zetenen van genoemde gemeenten werd groote belangstelling getoond. Op het sportterrein te Emmen waren ongeveer 4000 personen aanwezig. Wedstrijd in het redden van drenkelingen. Om het zwemmend redden bij politie ambtenaren in Nederland aan te moedigen en daardoor het redden van drenkelingen te bevorderen heeft het bestuur van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen een wisselbeker beschikbaar gesteld. Er zullen, wedstrijden uitgeschreven worden, waarop door politie-ambtenaren, gekleed in uniform, ook het gebruikelijke ondergoed en lederen schoenen, evenwel zonder uniformjas, sabel en pet, gezwom- Uit het Engelsch van L. G. MOBERLEV. Vertaald door P. P. T. 1) (Nadruk verboden.) libra EERSTE HOOFDSTUK. De hand van het Noodlot. Het witte lint van den weg streepte door bet landschap als een rechte, nergens uit wijkende lijn, die nergens een spoor van een bocht toonde en verloor zich ten slotte in de ongeziene verte, met omdat het zijn loop veranderde, maar omdat Giles Tred- man's oogen niet verder het punt konden zien waar de weg en de blauwe bergen zich in elkaar oplosten. Aan beide zijder. van het witte lint van den weg lagen wei landen gespreid en iets verderop waren heuvels, uitloopers van de bergen, bedekt met berken, beuken en kastanjes, terwijl hier en daar een eik den reiziger aan zijn Engelsch vaderland herinnerde. In de wei landen verhieven slanke populieren hun kruinen in de helder-blauwe Meilucht meidoorns, als bruiden in den roomig-wit- ten tooi hunner bloesems vervulden de lucht met hun zoeten geur, droomerige waterlelies schitterden blank op de plassen tusschen de weiden, waarvan de opper vlakte door den zachten wind fijntjes ge rimpeld werd de eeuwige sneeuw op de Mont Cenis-groep blonk verblindend in den zonneschijn die vloeide over de bergen, de valleien en de weilanden Terwijl hij zijn blikken liet gaan over het vriendelijke landschap van Savoye, glim lachte Giles Tredman en zette zijn hoed af. Hij had een intuïtief gevoel van dankbaar heid voor de lieflijkheid van het lachende land, voor de heerlijkheid van het frissche lentegroen, dat vooral bijzonder frisch en groen scheen aan iemand die pas uit het men worden in open water afstand 75 M., waarvan 25 M., met volgens Bondseischen gekleeden drenkeling. De wisselbeker zal 3 maal achter elkan der of 5 maal in het geheel gewonnen moe ten worden om in eigendom over te gaan aan een politiecorps in stad of dorp. Voor één corps zullen drie ambtenaren behooren in te schrijven en deelnemen de gemaakte tijden worden per drietal bij el kander geteld de kortst gemaakte tijd doet winnen. Het vervoer van een drenkeling geschiedt in bovenarm greep het hoofd van een drenkeling moet tijdens het vervoer boven water bliiven. Drenkelingen magen noch meezwemmen, noch hinderen. Voor de eerste maal zal de wedstrijd ge organiseerd worden door de Haarlemsche Reddingsbrigade voor drenkelingen in het Noorder Spaarne te Haarlem. VLISSINGEN, 3 AUGUSTUS. Ons nieuwe feuilleton. In het nummer van heden wordt begon nen met een nieuw feuilleton, getiteld „Zijn kleine Meisje" van de hand van de bekende Engelsche schrijfster miss L. G. Moberley. Wij hebben van dit boeiend ver haal het alleen-publicatierecht voor Zeeland verkregen. Wij twijfelen niet of dit feuilleton zal zeer in den smaak vallen. De vertaling was aan bekwame handen toevertrouwd^ zoo dat het verhaal zeer prettig leest en de af wikkeling met spanning zal gevolgd wor den. Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Nieuwstraat alhier werden in de maand Juli 786 inlagen gedaan tot een bedrag van 62.012.92 en 449 terugbetalingen tot een bedrag van 47.374.31. Er werden in die maand 27 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders werd gebracht op 5104 en hun tegoed steeg tot 1.351.726.51. Er werden 51 spaarbusjes ter lediging aangeboden, inhoudende 468.32 en met 3624 spaarzegels werd bespaard 180.32, welke bedragen op de spaarboekjes wer den bijgeschreven. Concert kinderkoor „De Jonge Stem". Het kinderkoor „De Jonge Stem" uit Dordrecht, dat reeds eenige dagen hier vertoeft, zal hedenavond 8 uur in den tuin van de Willem III een concert geven teil bate van den kinderspeeltuin. Dit concert is gratis voor iedereen toegankelijk. Een goedkoope trein naar Nijmegen en Arnhem. Woensdag 11 Augustus loopt een goed koope trein 2e en 3e klasse van de stations aan de lijn VlissingenRoozendaal naar Nijmegen en Arnhem. De trein vertrekt des morgens 5.56 van hier en komt te Nijmegen aan om 10.05 en te Arnhem om 10.37. Het vertrek van Arn hem is vastgesteld op des avonds 6.46 en uit Nijmegen om 7.12 en de aankomst al hier om 11.09. De volledige dienstregeling van dezen goedkoopen trein hangt in onze Tijdinghal. Onbestelbare brieven. Lijst van gedurende de 2e helft der maand Juli 1926 aan het postkantoor al hier terugontvangen onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Buitenland John Bermick, Wor- mistore bij CrailI, B. Hendry, Blaidgon- drie Scotland W. Mislunder, Jacksonvil le, Fla. Briefkaarten Buitenland Mrs. Kupers- Redford, Nunhead Neumann, Berlin M. Osterhag, Augsburg Storz, Stuttgart. Oosten was teruggekeerd. Er waren een boel dingen in zijn leven die een glimlach op zijn lippen konden brengen, bedacht Giles, terwijl hij langzaam liep langs den witten weg, die bij Aix-Ies-Bains begint en voert tot in Italië, maar ook veel dingen waarvoor hij dankbaar moest zijn. Want ofschoon hij een gesloten man was en karig, zeer karig in het uitspreken van zijn diepste gevoelens hij was zich bewust dat een machtig dichterlijk sentiment onder zijn nuchter uiterlijk van jong militair verbor gen lag en dat achter zijn zon-gebruind gezicht met de rustige grijze oogen, een ziel leefde, overvloeiende van schoone ge dachten en hooge idealen. Ofschoon hij een kranig officier was, vol toewijding aan zijn beroep en aan de Britsch-lndische soldaten, die hun jongen „sahib", wiens eenvoudigste wensch hun een bevel was, verafgoodden, verlangde hij toch vurig naar zijn langdurig verlof in Engeland en een kort oponthoud in Italië op zijn thuisreis, had zijn verlangen naar zijn vaderland bij de Noordzee alleen maar aangewakkerd. „Mooie, zonnige streek hier", zei hij i.i zichzelf, opkijkend naar de blinkende sneeuw op den Mont-Cenis en zijn blik latende gaan over de weilanden met de room-witte bloesems en over de heuvel ruggen, waarvan de boomen iedere kleur- schakeering van de jonge lente toonden, „precies de soort gelukkige vallei waar zorg en kwaad niet behooren te komen Werkelijk, ik moest Grace hier hebben om onze wittebroodsweken hier door te bren gen. Wat zou ze de zonneschijn en al die schittering en de vriendelijkheid van de streek hier, mooi vinden", en de gedachten van den jongen man gingen uit naar het slanke meisje met blauwe oogen, die voor zijn dichterlijke ziel de vleeschwording was van het schoonste en volmaakte. Giles was vroeg wees geworden en had geen andere familie gehad dan een aardi- Brieven Binnenland M. E. de Kleyn, Rotterdam Minister van Financiën, 's-Gra- venhage Myttenaere, Koudekerke Mej. Quakkelaar, Goes J. A. Rombout, Bosch dorp Stoomtimmerfabriek „De Toekomst" Mevr. v. d. WielenHyam, Den Haag Briefkaarten Binnenland J. Berg, Den Haag (2 stuks) F. H. van Bruggen, Kees van Dam, Amsterdam A. v. d. Poll, Den Haag A. Rienmeijer, Den Haag H. Westrik, Den Haag. Een uitstapje naar Gent De leden van de vereeniging „Handels belang" te Middelburg hebben gisteren met een extra provinciale boot een uitstapje naar Gent gemaakt. Zij werden officieel door het gemeentebestuur ontvangen, maakten een auto-tocht door de stad en hebben een gemeenschappelijken maaltijd gebruikt. De schepen, mejuffrouw Boonants, om ringd van raadsleden, verwelkomde de be zoekers, die bedankten bij monde van hun voorzitter, den heer G. van Nederveen. Na de ontvangst ten stadhuize bezochten de Nederlanders de instellingen van de „Force et Eclairage en de Dokken" „La Floridienne" en de „Filatures et Tissage Vooruit". Om 4 uur had een maaltijd plaats in het „Posthotel". Het gezelschap keerde pas des avonds 8 uur uit Gent terug en kwam hedennacht te half twee te Middelburg aan. Het uit stapje werd begunstigd door prachtig zo merweer. Weer gesmokkeld vee? Gisteren is weer een verscherpte controle uitgeoefend op het vee, dat naar de vee markt te Rotterdam gebracht werd. Het gevolg hiervan is geweest, dat aan den in gang een koppel koeien, bestaande uit 28 stuks in beslag genomen is. De dieren zijn naar het abattoir overgebracht, waar zij onderzocht zullen worden. Men vermoedt, dat de dieren uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Rotterdam gesmokkeld zijn. Bij eenige is mond- en klauwzeer geconstateerd. Grenswijziging Rilland-Bath Woensdrecht Aan de raden der gemeenten Rilland- Bath en Woensdrecht is voorgelegd een ontwerp van wet, ontworpen door een commissie uit de Ged. Staten van Zeeland en Noord-Brabant, tot wijziging der grens tusschen de gemeenten Rilland-Bath en Woensdrecht. Deze grenswijziging is te vens een herziening van de grens tusschen de provincies Zeeland en Noord-Brabant. Waar voorheen de grensloop ter plaatse geen bezwaren opleverde, omdat de schei ding door het wa'or liep, zijn na de bedij king een tweetal Tnter-provinciale polders ontstaan, de Hoogerwaardpolder en de Damespolder. Het ontwerp van wet be doelt, de bestaande administratieve bezwa ren weg te nemen en de polders in hun geheel te voegen bij de gemeente Rilland- Bath. De gebiedsovergang bedraagt plm. 100 H.A. Het rapport der gemeenteraden en der commissies uit de ingezetenen wordt door ,Ged. Staten ingewacht vóór 15 September a.s. SOUBURG Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. Op 29 en 30 Juli 1926 hield de Bijz. Vrijw. Landstorm, „Zeeuwsch Verband", haar jaarlijkschen Provincialen Verbands- schietwedstrijd, op het militair schietterrein te Souburg. De le luitenant P. P. van Rijen, waarn commandant van het Zeeuwsch Verband, opende dezen wedstrijd met een toespraak en verzocht den heer Van der Beke Callen- fels, president der Kon. Scherpschuttersver- eeniging „Vlissingen" het eerste schot te lossen. Het terrein, versierd met vlaggen enz., bood een feestelijken aanblik. Alhoewel het den morgen van den eer sten wedstrijdddag vrij hard regende en in gen, hoffelijken ouden oom die voor zijn opvoeding had moeten zorgen en zoo was hij opgegroeid met een ridderlijken eerbied voor de vrouw en met een rotsvast geloof in haar aangeboren goede eigenschappen en dit geloof was ook in de jaren van zijn Indischen dienst niet geschokt. Grace Cardew, zijn verloofde, was in zijn oogen de verpersoonlijking van alle eigen schappen, die een vrouw behoorde te bezitten... Langs den ganschen, langen witten weg was geen levende ziel te zien en hij kon zijn gedachten vrij en heerlijk laten uitgaan naar wat hem het liefst was. Eindelijk werd aan den kant der bergen een zwarte stip zichtbaar, die met razende vaart dichterbij kwam en een groote auto bleek te zijn, waarin echter maar twee mannen zaten. „Die heeren hebben ook een aardig vaartje", zei Tredman bij zich zelf, terwijl hij op den berm van den weg stapte, om minder last te hebben van het stof dat de groote wagen deed opwolken „op een rechten weg als deze, is zoo'n vaart nóg ongepermitteerd... Hemel... wat is dat?" Deze uitroep werd veroorzaakt door een vreeselijken slag achter hem, gevolgd eerst door een hartverscheurenden angstkreet en daarna weer door niets dan het geluid van den nog steeds doorloopenden motor. Giles draaide zich terstond om, snelde weer naar den weg en trachtte te zien wat er gebeurd was, maar hij zag niets dan een groote, dichte stofwolk. Dat duurde zoo een paar seconden, maar in dien tijd was de jonge officier in volle vaart naar de plaats geloo- pen, waar het vreeselijke gekraak vandaan was gekomen en die vreeselijke gil. En terwijl hij nog liep, struikelde hij en viel bijna over iets dax op den weg lag tegen een bank, iets dat langzaam omhoog kwam met een zachten, meelij-wekkenden kreet. „Och kom... komt U alsjeblieft". De stofwolk trok op en Giles, die zich den loop van den voormiddag van tijd tot tijd een buitje het gras nathield, is er op beide dagen druk geschoten. Onder vroolijke begroeting der deelne mers door den heer P. G. Laernoes, secre taris van het Prov. Landstorm-comité, kwa men de deelnemers al spoedig in de ge- wenschte stemming, al was het dan ook dat er al enkelen natte voeten hadden. Op bei de dagen was de geest dan ook voortref felijk. De prijzen bestonden uit medailles en kunstvoorwerpen. De hoofdprijs der kunst voorwerpen was, evenals het vorige jaar, een rijwiel, merk „Transvalia", model A, dat gewonnen werd door den heer J. M. Drijgers te 's-Heer Abtskerke op de Perso- neele baan, afstand 200 M., met 45 punten. De hoogste schutter op de baan van 200 M., le wedstrijddag Kapitein Van Niel te Middelburg. Op beide dagen stond in de middaguren, dank zij de goede zorgen van den heer Laernoes, een koffietafel gereed, waaraan alle afgevaardigden zich in prettige stem ming vereenigden. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen aan de winners uitgereikt door den heer Laernoes, die er o.m. op wees dat deze wedstrijd ook wederom het zijne er toe heeft bijgedragen om den band tusschen de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm ster ker te maken. De heeren Van der Beke Callenfels en Graafhuis spraken hun beste wenschen uit voor den groei en bloei van den B.V.L.S. In alle opzichten is ook deze wedstrijd uitstekend geslaagd. De uitslag is als volgt lo. Korpsbaan, scherp, 100 M. (Max. 50 punten) 1. A. W. Kloet, St. Maartens dijk, 49 punten 2. P. Kloosterman, Nisse, 49 p. 3. P. de Lange, Biggekerke, 49 p. 4. A. J. Slabbekoorn, Ierseke, 49 p. 5. D de Witte, Wemeldinge, 49 p. 2e. Korpsbaan, Marga (Max. 50 punten). 1.A. Koets, Grijpskerke, 48 p. ;2. L. Niekerk, Nieuwerkerk, 48 p. 3. L. Sturm, Veere, 48 p. 4. H. Leenhouts, Aardenburg, 47 p. 5. N. Moerman, Nieuwdorp, 46 p. Na lo ting metM. Korstanje, Krabbendijke, C. M. van den Broecke, Aardenburg, C. J. van Vessem, Zaamslag, welke allen ook 45 punten hadden. 3e. Eerebaan, scherp, 200 M. (Max. 50 punten) 1. J. M. Drijger, 's-Heer Abtsker ke, 44 punten 2. S. de Roo, Vrouwepolder. 43 p. (h. 1. schot8). 4e. Eerebaan, marga 1. A. Koets, 57 p. 2. C. J. Bos, Nisse, 56 p. 5e. Personeele baan, scherp, 200 M. (Max. 50 punten) 1. J. M. Drijger, Nisse, 45 punten 2. P. de Lange, Biggekerke, 45 p. 3. P. C. Drijgers, 's-Heer Abtskerke, 44 p. 4 H. Verschuure, Biggekerke, 44 p. 5. C. J. Bos, Nisse, 44 p. 6. A. Bastiaanse, Grijpskerke, 44 p. 7. W. de Wolf, Grijps kerke, 43 p. 8. P. Kloosterman, Nisse, 42 p. 9. C. J. J. Kooiman, St. Maartensdijk, 42 p. 10. J. de Putter, Zaamslag, 42 p. 11. S. de Roo, Vrouwepolder, 42 p. 12. H. Willemse, Aardenburg, 42 p. 13. A. W. Kloet, St. Maartensdijk, 41 p. 14. C. j. van Vessem, Zaamslag, 40 p. 15. P. van Campen, Stoppeldijk, 40 p. 16. J.van Goor, Neuzen, 40 p. De uitslag Vrije baan wordt later be kend gemaakt. RITTHEM. Alhier is een commissie gevormd met het doel om a.s. Zaterdag 7 Augustus ring te rijden. Een 25-tal personen hebben zich hiervoor reeds laten inschrijven. Van het inleggeld der rijders en de geldelijke bij dragen van ingezetenen worden prijzen aangekocht, waarom „gereden" zal wor den. De mooie dorpsstraat met haar twee rijen boomen leent er zich uitstekend voor. Voor dit oud, echt Walchersch volksver maak is er altijd veel belangstelling. Op dien dag liggen de werkzaamheden op het land dan ook stil, al is het oogsttijd. Den geheelen dag zal op de soms keurig versierde paarden naar den ring worden bukte, zag een klein, bleek gezichtje naar zich opkijken het gezicht van een klein meisje, dat haar handen ophief en haar eersten uitroep herhaalde „O, kom... kom toch alstublieft". „Wat wil je Wat is er gebeurd ant woordde hij, terwijl hij neerknielde naast het meisje op den stoffigen weg en haar handjes, die zij in angst wrong, in de zijne nemend, zei hij „was je..." „Ik weet het niet..." hijgde ze zijna geluidloos, „de auto kwam... alles was in een oogenblik gebeurd... en moeder en ik... moeder en ik.toe, ga moeder zoeken, toe, ga dan toch..." De kleine handen dreven hem voort en op hetzelfde oogenblik hoorde hij een ver ward stemmengegons en daar de stofwolk nu geheel en al was opgetrokken, kon hij zien welk een tooneel van verwoesting er voor hem lag. De groote auto, nog trillend en hijgend als een roofdier, dat zijn slachtoffer over mand heeft, stond midden op den weg en aan beide zijden van het monster lagen de overblijfselen verstrooid van wat een po- ney-wagentje geweest scheen te zijn. Wie len, kussens, houtwerk, het lag alles in eer. kluwen door elkaar en vlak bij de zitbank lag een kleine poney te zieltogen, alleen nog in staat om zijn droevig-vragende oogen op te slaan naar het geheimzinnige monster, dat dit onheil had aangericht. De beide passagiers van de auto ston den midden tusschen de verwoesting en toen Tredman met het kind naderbij kwam, hoorde hij een van de mannen in het Fransch tegen den ander zeggen „Haal zoo gauw je kunt een dokter. Ze is er erg aan toe". Op dat oogenblik drong het tot den jon gen Engelschman door, dat er nog een andere persoon in de vreemde tragedie, waarmee hij zoo plotseling in aanraking was gekomen, betrokken was, en met een gevoel van afgrijzen zag hij tusschen de Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. gestoken. Vooral des namiddags, als er om de hoogste prijzen moet gekampt worden, is er doorgaans veel belangstelling van het publiek. DE KERMIS TE MIDDELBURG. Het Vereenigd Rotterdamsch Hofstad- tooneel. Gisterenavond gaf het Vereenigd Rotter damsch Hofstad-tooneel zijn eerste voor stelling in den schouwburg te Middelburg. Opgevoerd werd „Mrs. Cheyney's Ver dwijning", het nieuwe Engelsche blijspel dat zooveel opgang maakt. Dit stuk is vol spannende en scherpzinnig geteekende psychologische trekken. Als een bijzondere aantrekkelijkheid van dit stuk mag zeker wel genoemd worden de vlotte en geestige dialoog. De hoofdrollen worden vervuld door twee sterren aan onzen tooneelhemel, nl. de heer en mevr. Van der Lugt Melsert- Van Ees en in hun samenspel geeft dit echt paar veel te genieten. De overige rollen zijn eveneens in goede handen en de geheele opvoering droeg dan ook het stempel van hoogstaand en beschaafd tooneelspel. Het stuk boeit van het begin tot het eind en er komen veel goede en rake zetten in voor. Bij de tweede opvoering van „Mrs. Cheyney's Verdwijning" op Donderdag a.s. zal de schouwburg zeker nog veel vol ler zijn. Het stuk was nog te onbekend om overgroote belangstelling te verwachten, maar na den uitstekenden indruk welke de opvoering van gisteren heeft gemaakt, zul len velen van de gelegenheid gebruik ma ken om dit mooie blijspel te zien opvoeren. Wij kunnen ons heel goed voorstellen dat het te Londen vele honderden malen ach tereen is gespeeld. Het publiek was zeer gul met zijn bijvals betuigingen en mevr. Van der Lugt Melsert van Ees kreeg een fraai bloemstuk. De schouwburg was op de eerste rangen zeer goed bezet. Het Nieuwe NecL Tooneel. Nieuwe Schouw bur gloge, Dam. De opvoering van „Blanke Ballast" door F. Hageman zeer vrij maar artistiek zuiver uit het Amerikaansch vertaald en bewerkt, heeft ons opnieuw overtuigd, dat Holland over een schitterend keurkorps van tooneei- artiesten beschikt. Wie kan, ga dit spel van de tropen zien. Het moet ons allen in hooge mate interesseeren en boeien. Wij allen hebben toch verwanten of kennissen in de tropen, die als voorposten van het blanke ras en de Europeesche kuituur moeten slagen. Wat ons vooral trof, is de geniale wijze, waarop de eigen sfeer, die de schrijver ongetwijfeld oorspronkelijk heeft willen scheppen, wordt geschapenWat een brokstukken van het verbrijzelde wagentje de gestalte van een bewustelooze vrouw. „Ga mee naar moeder", schreide het kind, dat haar hand in de zijne klemde, „zij is op den harden weg gevallen. Ik kwam bij de bank terecht, maar moeder... moe der..." en met een gesmoorden snik, die hartroerender klonk dan een wilde uitbar sting van smart, liet ze zich op den grond naast het beweginglooze lichaam neer- glijden. „Is ze dood fluisterde Giles in het Fransch den slanken mail in, die zwijgend stond te kijken naar de verwoesting die zijn auto had aangericht. „Dood Neen", was het scherpe ant woord in dezelfde taal„mijn chauffeur heeft verstand van die dingen hij heelt haar hart onderzocht hij zegt dat ze nog leeft. Hij gaat nu een dokter halen... zoo gauw als 't maar kan". Hij wendde zich tot den chauffeur terwijl hij een paar woorden tot hem sprak in een taal, die Giles ais Russisch herkende. De chauffeur nam weer in den wagen plaats en een oogenblik later suisde de auto weer over den weg in de richting van Aix, met e?n vaart, die Giles deed bidden dat niet een tweede ongeval direct op het zooeven gebeurde zou volgen. Hij keek den vreemdeling naast hem scherp aan en zei „Uw chauffeur rijdt roekeloos, meneer". „Hij is de beste chauffeur van Europa", klonk het korte antwoord, „en we hebben voor vandaag nog nooit een ongeluk gehad. „Maar...", hij hield een oogenblikje op, van het gebruinde gezicht van den En gelschman kijkend naar de gestalten van de vrouw en het meisje op den grond, „ik weet niet hoe het kwam plotseling slipte de wagen toen we het poney-karretje pas seerden. De chauffeur raakte het stuur kwijt en we reden het wagentje precies in de flank en..." hij haalde zijn schouders veelbeteekenend op, „het resultaat ziet u". (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1