VRIJDAG 30 JULI 64e «laargang Advertenties |rgsche Maatschappij ml Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON Stads= en Provincienieuws -aNo.177' 1926 VLISSINGSCHE COURANT ■uur en Verhunr, Koop en Verkoop plingen en Dlenstaanvragen, enr. I lorultbetallng, ran 1-5 regeli plkc regel meer 15 ceol vertrek ter overnamt| In een IIIDENIERSZAAK Iwante artikelen. Brieven! Uige inlichtingen wordeil onder motto „Zaak"," Kliss. Courant". Heeren Rijwiel Jjsnaaf en gezondheids-I (tingkast nog als nieuw, 1 gulden. IPaul Krugerstraat 12. Iw GUGELOT, Badhui>| 1 vraagt een flink, net MEISJE bchtenduren. met tuin en poort I Nieuwstraat B 83, Oosi-I HUIZEN GEVRAAGD, benedal door C. SANDERS| laat 79. B. S. BOEKEN klasse 1, 2, 3 en A t| Kanaalstraat 38. PAKHUIS bevraagd. Brieven lette#! fureau „Vliss. Courantf 3EKEN R. H. B. S.~ 3, A 4, A 5 te M| j Kerkhoflaan 36. en -Middelb.-Rotterdi bchengelegen plaatse» S)ER VAN PASSAGIER®* PEDEREN EN VEE. I v.Midd. v. R»| v.m.uur v.m.n'f Juli 30 31 8 ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De Belgische Senaat heeft het Neder- iandsch-Belgisch verdrag na een debat van slechts 40 minuten eenparig goedgekeurd. Het financieel beheer der gemeenten. De circulaire door minister Kan aan Ged. Staten dtr onderscheidene provinciën ge zonden, heeft ontegenzeggelijk haar goede zijde. Er moet naar gestreefd worden dat de gemeenten veel meer de tering naar de nering zetten, want evengoed als in een particulier huishouden heeft ook de ge meente tot taak haar huishouden op zijn zuinigst te beheeren. Of deze zuinigheid nu wel altijd betracht wordt zouden wij niet graag durven beweren. Er wordt integen deel maar al te vaak op te kwistige wijze met de geldmiddelen omgesprongen, met als gevolg aanzetten van de belasting- schroef. Daarvoor nu wil minister Kan een stokje steken en in zooverre juichen wij de circu laire toe. Er is echter ook aan deze medaille een keerzijde en van een zeer bedenkelijken aard, nl. de aantasting der gemeentelijke autonomie. Dit is een dierbaar goed, door Thorbecke in de Gemeentewet vastgelegd, waaraan niet mag worden getornd en deze zal nu, als Ged. Staten wat schriel van opvatting zijn, dikwijls in het gedrang komen. Als de gemeenteraad een bepaalden maatregel nuttig en noodig oordeelt, en daarvoor de benoodigde gelden voteert, dan kunnen Ged. Staten de hand opsteken en de uitvoering van den goeden maatre gel verbieden. Een beroep op de Kroon kan dan geen resultaat hebben en de zelfstan digheid der gemeente gaat geheel ver leren. Wij verwachten wel dat Ged. Staten een verstandig gebruik zullen maken van hun recht van veto, doch met deze ministerieele circulaire voor zich, zijn zij oppermachtig geworden en wij vertrouwen dat hierop nog wel eens de aandacht zal gevestigd worden. De „N. Arnh. Ct." (vrijzinnig) zegt dat de vraag of de gemeentelijke autonomie bij een gestrenge uitvoering van deze circulaire m het gedrang komt, vooral academische cn propagandistische waarde heeft. De minister kan rekenen op de instem ming van allen, die met Ieede oogen heb ben aangezien, hoe jaren lang door kort- zinnige en onbekwame besturen financieel beleid is gevoerd, waardoor op alle klassen van de burgerij veel te zware lasten zijn gelegd. AI deze opofferingen bleken bovendien nog niet voldoende te zijn om de huidige ineenstorting der gemeentelijke financiën te voorkomen. Er zal uiteraard alarm worden geslagen, maar dit neemt niet weg, dat de minister van binnenlandsche zaken niets meer vraagt dan hetgeen redelijk en behoorlijk is. De beginselen zijn er echter om zich er \an te bedienen en van politici behoeft men zeker niet te verwachten, dat zij dit na zouden laten. IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD naar het Engelsch van AMY SKENE. Iformatiën te bekomen: ■am: N.V. Transport-en Iv.h. Erven G. VOS, 18 EurgB. EENHOORN,®; a Iw.v. OOSTERHOUT,W-a Gebrs. BUITENHEKi W'l 27) „Weet je niet, wanneer miss Tracey bij Radcliffe V. weggaat en waar zij dan blijft „Neen maar ik denk dat zij naar Ril- stounton naar de Middleton's gaattenzij ze natuurlijk een andere betrekking heeft. Het is voor mij immers een vreeselijke ge dachte, dat zij onder vreemden moet gaan, terwijl ik haar toch alles kan geven, wat rij noodig had Miss Stainer moest echter nog brieven schrijven en een deel van haar rol instu- deeren, zoodat Maurice afscheid van haar nam. Toen hij weg was, zat zij nog een heelen tijd te denken, waarop zij een brief ging schrijven aan Ethel Tracey. Ze gaf te ken- i'en dat ze 'dan wel zeet belangstelde in Maurice, maar dat het van belang was dat hij zijn werk hier goed deed dat er zijn heele toekomst van afhing. „Mr. Bruce maakt zich zoo ongerust ever uw onzekere toekomst. Als u Brax bury verlaat, wilt u dan een week bij mij homen lcgeeren, tot u althans zeker is wat u zult doen Hij schijnt iets ontdekt te heb ben wat een aanwijzing kan geven om trent den moordenaar en op die manier kon u dc zaak dan samen bespreken en zoo mogelijk ook met de menschen van Scotland Yard. En hier in Londen is u het best in de gelegenheid werk te vinden. Ik heb een klein logeerkamertje in mijn pen sion, dat geheel te uwer beschikking staat en in uw eigen belang en in dat van mr. bruce, denk ik niet dat u mijn aanbod toch zult afslaan Edith Tracey overlegde eens goed kon Van een beperking der gemeentelijke autonomie zal en dit bedenke men wel geen sprake zijn, indien een gemeente een solide financieele politiek voert. Onaangenaamheden zullen dus alleen die gemeentebesturen ondervinden, welke te kort schieten in hun taak. Bovendien zullen vele politici inwendig er dankbaar voor zijn, dat er een man is, die den moed heeft de verantwoordelijk heid op zich te nemen. Wie een hond wil slaan, kan licht een stok vinden, maar moeilijker is het dikwijls, om, als men wil slaan en een stok heeft, een geschikten hond te vinden. De minister van binnenlandsche zaken stelde zich gracieuselijk beschikbaar om een dergelijke rol te spelen voor demago gen, die met leege handen staan en inwen dig beseffen, dat zij dit aan zich zelve te wijten hebben. De Rijks bouwvoorschotten. Door eenige gemeenten is aan de regee ring verzocht, den rentevoet der premie- bouwvoorschotten van 6 te brengen op 5 Deze voorschotten worden door het rijk via de gemeente aan de bouwers ver strekt, naast de a fonds perdu door het rijk aangegeven premies en de gemeenten blijven er dus aansprakelijk voor. Ten einde zich eenige zekerheid te verschaffen, neemt doorgaans de gemeente van den bouwer 'n eerste hypotheek. Om het den bouwers nu gemakkelijk en daardoor het risico voor de gemeenten nog geringer te maken, verzoch ten enkele het rijk, den rentevoet te ver lagen. Naar de „Tel" thans ter bevoegder plaatse verneemt, is door den minister van financiën op dit verzoek afwijzend beschikt De staat moet zelf Ieenen tegen 6 en zijn leeningen zijn nog niet converteerbaar dus kan van een verlaging geen sprake zijn. Wel stelt de staat den gemeenten in de ge legenheid de voorschotten volledig af te lossen tegen 4 a 4,/2 van welke gelegen heid reeds door Den Haag en Rotterdam werd gebruik gemaakt. Ook hierom is er voor den Staat niet de minste reden, tot verlaging over te gaan. Druk gebruik van goedkoope treinen. Het reizigersvervoer met goedkoope trei nen bij de Nederlandsche Spoorwegen heeft in de laatste weken zijn toppunt be reikt. Dit jaar is de directie der Nederland sche Spoorwegen reeds vroeg met het in stellen dezer treinen begonnen, doch het slechte weer was oorzaak dat het vervoer tegenviel. In den laatsten tijd is er evenwel een groote verbetering in dat vervoer inge treden. Hei vervoer van schoolkinderen is dit jaar zeer groot Het geheele wagenmaterieel voor perso nenvervoer is momenteel in dienst. Dank zij een enorme arbeidsprestatie van het betrokken personeel heeft men aan alle aanvragen om goedkoope treinen tot nu toe op tijd kunnen voldoen. Een groote factor voor het welslagen van deze treinen is het weer. Daaivan hangt vrijwel alles af. Dat de spoorwegen het reizen met deze treinen aanmoedigen blijkt wel uit de na volgende gegevens In 1924 hebben geloo- pen 64 goedkoope treinen. Hiermede zijn vervoerd 49.000 personen met een op brengst van 134.000. In 1925 liepen 115 goedkoope treinen, welke 92.000 reizigers vervoerden en 260.000 opbrach ten. In 1924 was het gemiddelde aantal reizigers per trein ongeveer 765 met een opbrengst van ongeveer 2094 per trein in 1925 was het gemiddeld aantal reizigers LOO per trein met een opbrengst van onge veer 2260 per trein. In alle richtingen dus een vooruitgang. Geen gemengde baden. De binnenkort te Uitgeest te openen zweminrichting van de Noord-Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis", kon slechts toestemming van den burgemeester dier gemeente erlangen, na belofte, dat geen gemengde baden zullen worden toegelaten. zij dat aanbod van die haar althans vreem- ce miss Stainer wel aanvaarden Maar het was immers om Maurice?... Kon ze hem toch maar helpen Bovendien, Londen was wel de beste plaats om werk te vinden. Ze had al op twee advertenties geantwoord en juist tegelijk met den brief van miss Stainer had ze ook een schrijven gehad van een mrs. Mc Neil, die meldde dat ze binnen veertien dagen in haar huis op Cadogan T errace zou zijn en haar vragende of miss Tracey haar daar wilde opzoeken. Ethel twijfelde er geen oogenblik aan, dat de Radcliffe's haar dan wel zouden laten gaan. Dus schreef ze een heel vrien delijken en dankbaren brief aan miss Stai ner, waarin ze die beloofde, dat ze een week bij haar zou komen en dat ze haar zou laten weten wanneer dit dan zou we zen, zoodra mrs. Radcliffe terug was. Hilda en Marion speet het zeer, toen ze hoorden dat haar gouvernante haar ging verlaten ofschoon het vooruitzicht van buitenlands een kostschool te bezoeken, haar verdriet weer veel verzachtte. Janet was onwillekeurig eenigszins ver koeld in haar houding jegens de gouver- nante, sinds die haar verloofde had ge raadpleegd. Daar mrs. Radcliffe daar niets van ge meld had, was het een ware schok voor heel het huisgezin, toen ze op een goeden t'ag de reizigers zagen terugkomen, en mr. Radcliffe er véél, véél slechter uitzag dan vóór hij ging, ondanks de verandering die hem immers zoo veel goed zou doen. In antwoord op Janet's vragen kon haar moeder enkel maar zeggen „De doktoren beweren dat ze geen enkel organisch gebrek kunnen vinden, ofschoon ic toegeven, dat hij er slecht uitziet. Denk er echter vooral aan en waarschuw de kinderen ook, dat zij niets zeggen van zijn verminderd uiterlijk." Ethel zag den zieke niet voor den vol- De wedstrijden, welke bij de opening ge houden worden, zullen dus uitsluitend voor heeren worden uitgeschreven. Zonneschijn. Het Augustus-nummer van „Zonneschijn" tijdschrift voor de jeugd, bevat weer ver schillende aardige verhalen, waarvan enke le zijn geïlustleerd. Er komt in dit nummer ook voor een Padvinderslied, woorden van Emmy Denijs en muziek van Anna "Wins. Het „Leuke Hoekje" geeft een aange name tijdpasseering aan de jeugd. Onder de artikelen noemen wij afzonder lijk „Onder de slaglichten van de West kaap" (Ge vuurtoren te Westkapelle) met verschillende mooie foto's geïllustreerd. Deze schets is voor de Zeeuwsche lezers bijzondc interessant. VLISSINGEN, 30 JULL Strandconcert. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft op Zondag 1 Augustus, des avonds 8 uur, een concert in de kiosk aan den boulevard Evertsen. Programma: „Voorwaarts", marsch A. van Leeuwen Ouverture l'op. „Die Stumme von Portici", Auber Walzer „Mondnacht auf der Alster", Oscar Fetras „Fausf'. La Nuit de Vulpur- ges-Ballet, Ch. Gounod I-. Introduction et Valse. 2. Adagio, Pas de la Séducfion. 3. Allegretto, Pas des Nubiennes, 4. Mod. maestroso, Les Troyennes. 5. Mod. con motto. „Toilette d'Astarté". 6. Allegretto „Danse d'Astarté". Pauze. Ouverture „Lebenslust", C.Latann „In Kairo", Orientalischer zug F. van Blon „Oneonta", intermezzo G. W. Ashleich Fantaisie „Carmen" sur I'Opera G. Bizet Finale. Het conflict aan „de Schelde". Hedenmorgen zijn alle klinkers van de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" we der aan het werk gegaan en hebben nu voor zoover noodig het werk van de nagel jongens overgenomen. Hedenmiddag hebben ook alle nageljon gens het werk hervat. Vacantiekinderen. Hedenmiddag om 5.30 komen 140 kinde ren van „de Jonge Stem" uit Dordrecht. Dc kinderen worden afgehaald door de muziekvereeniging „Ons Genoegen" en het I estuur en leden van „de Kleine Stem" al hier. Om 5 uur wordt verzameld op het Betje Wolffplein en wordt gezamelijk naar het station gemarcheerd. De kinderen gaan van het station naar de Willem III (boven zaal) en worden dan aan de pleegouders afgeleverd. Het vertrek van de kinderen is vastge steld op Woensdag 4 Augustus, vermoede lijk met den trein van 1.14. Wij vertrouwen dat de kinderen hier een paar genotvolle dagen mogen doorbren gen. De kinderen moeten Zaterdagmorgen verzamelen om 9 uur in de Willem III. Belgische plezierreizigers. De leden van de vereeniging „Cercle d'Etudes Photografiques" te Antwerpen zullen Zondag een boottocht naar Vlissin gen maken. In onze Tijdinghal. Wij hebben weder een serie nieuwe foto's opgenomen, o.a. het bestuur van de Ned. Organisten-vereeniging, welke veree- genden ochtend, toen de familie bijeenzat voor het ontbijten hetgeen zij toen waarnam van hem, werkte overtuigend op haar. Dien middag kwam mr. Radcliffe in de leerkamer. Ze zond Marion en Hilda weg en leek bijzonder geagiteerd. „Miss Tracey, "zou het u erg moeilijk vallen ori al binnen een paar dagen weg te gaan, inplaats van te wachten tot u weer een andere betrekking hadt Bijzon dere onkosten zouden u vergoed worden. Maar het is een feit, dat mr. Radcliffe in zijn tegenwoordigen gezondheidstoestand soms een ongewone prikkelbaarheid aan den dag legt en enkele gezichten blijkbaar nu eenmaal niet kan uitstaan. In het hotel moesten wij van kamers verwisselen - eenvoudig omdat mijn man een van de kamermeisjes niet zien kon. Ik maak mij waarlijk ernstig ongerust over hem Ethel voelde oprecht meelijden met de arme vrouw, al was zij haar vroeger nu ook nooit sympathiek voorgekomen. „Ik vind ook, dat mr. Radcliffe er bij zonder ziek uitziet. Maar ik wilde u juist eens spreken over dat weggaan. Ik heb een uitnoodiging gehad om bij een vriendin in Londen te komen logeeren, terwijl ik uit kijk naar een andere betrekking. Dit zou u misschien ook veel makkelijker zijn Gretig maakte mr. Radcliffe gebruik van deze gelegenheid. „O ja, neemt u die uitnoodiging vooral aan „Nu, ik zal vandaag mijn vriendin schrij ven", zei Ethel, „en zien dat ik er zoo gauw mogelijk komen kan. Intusschen kan ik mijn maaltijden dan boven gebruiken. Zou dit niet beter zijn „O, als u er waarlijk niet op tegen heeft Dan zou mij dit een heel pak van het hart zijn, want een zieke moet men nu eenmaal zoo ontzien Toen mrs. Radcliffe de leerkamer verla- niging haar jaarvergadering heeft gehou den te Arnhem het vertrek van het W.P.- sration tc Amsterdam van de Mond Accor dion Plan West, -die heeft deelgenomen aan het nationaal concours te Nieuwerbrug bij Woerden het gezelschap van 1000 Amerikaansche touristen welke een kruis vaart door Europa maken en een bezoek aan Amsterdam gebracht heefteen over zicht van de land- en tuinbouwtentoonstel- I ng welke van 27 tot 31 Juli te Steenber gen is gehouden een foto van den nieu wen directeur van het telegraafkantoor te Rotterdam, den heer W. A. Horsthuis. Het rijwielpad VlissingenZoutelande. In de zitting van den gemeenteraad te Zoutelande heeft de heer Koppejan inlich tingen gevraagd betreffende het rijwielpad van Vlissingen naar Zoutelande. daar dit onvoldoende is en niet meevalt voor de werklieden die daar geregeld gebruik van moeten maken. De voorzitter zeide dat hij hierover nog eens zal onderhandelen. Bezoek van Belgische badgasten. Het bezoek van badgasten van de Bel gische kustplaatsen aan de Markt te Mid delburg is dit seizoen weer bijzonder groot. lederen Donderdag beloopt dit ver over de 1000 personen en gisteren kwa men niet minder dan 1600 personen mede. Het grootste gedeelte komt per auto naar Breskens en blijven deze auto's dan te Breskens staan. Met 2 of 3 booten wordt de reis naar Vlissingen gemaakt en dan per trein of tram naar Middelburg voort gezet. Zeer vele vreemdelingen zijn voorzien van fototoestellen en nemen kiekjes van de Zeeuwsche schoonen in hun schilderachtige kleederdrachten. De reizigers zijn over het algemeen zeer' voldaan over hun bezoek aan Walcheren en geven daarover meermalen hun tevre denheid te kennen. Blanke Ballast. Maandag 2, Dinsdag 3 en Woensdag 4 Augustus geeft het gezelschap van de N.V. „Het Nieuwe Nederlandsch Tooneel", artis tiek leider Louis Saalborn, in de Nieuwe Fchouwburgloge, standplaats op den Dam te Middelburg, drie buitengewone voorstel lingen van „Blanke Ballast", spel van de tropen in 6 tafereelen door Leon Gordon. De hoofdrollen worden vervuld door mevr. Julia de Gruijter en de heeren Louis Saal born, John Gobau, Oscar Tourniaire, Carl Veerhoff, Johan te Wechel, Philip de Vries en Frans Nienhuys. Decors naar ontwerp en uitgevoerd onder leiding van Louis Saalborn. Het feit dat „Blanke Ballast" in één speelseizoen bijna 200 malen voor stamp volle zalen werd opgevoerd, doet ook te Middelburg veel verwachten. Van de vele gunstige persoordelen laten wij hieronder eenige korte uittreksels vol gen „Alg. Handelsblad" Het stuk heeft ge boeid door de ensceneering, door de stem ming, door de waarachtigheid, de eerlijk heid van het spel. „De Tijd" Dit tooneelstuk is door „Het Nieuwe Nederlandsche Tooneel" op zoo buitengemeen innerlijk-sterke en ontroe rende wijze gespeeld, dat deze vertoonïng een der glanspunten zal zijn van dit sei zoen. ...groot, diep en breed spel, van dit hard werkend, ernstig willend gezelschap, dat ons verbaasd doet staan door en over zijn arbeid in weinige maanden. ..Het Volk" Een Amerikaansch tooneeL- spel van zéér groote dramatische kracht. Een artistieke gebeurtenis van den eersten rang... „De Telegraaf" ...men beleeft er weer eens een avond ouderwetsch tooneelspe- len aan. „Het Vaderland" De menschen waren zóó onder den indruk van het mooie spel, ten had, ging Ethel onmiddellijk aan het schrijven. Vreemd, dat ze nu geen jalouzie meer voelde jegens miss Stainer. Haar gemoed was ook geheel vervuld van het vraagstuk, hoe ze mr. Radcliffe zoo veel mogelijk zou kunnen sparen en tegelijk Maurice Vernon van alle verdenking kern vrijwaren. Ze zou beter haar weg weten te vinden, dacht zij, als ze niet meer op Villa Belle Vue was. Dien volgenden ochtend bracht haar een telegram van miss Stainer „Kom dadelijk mogelijk al morgen Zij ging er onmiddellijk mee naar mrs. Radcliffe, wie het een ware uitkomst was. Later op den dag verscheen deze in de leerkamer met het honorarium, dat zij nog verschuldigd was en een bankbiljet van tien pond extra voor de vele kosten, die dit onverwacht vertrek mogelijk met zich zou brengen. Ethel dacht er echter niet aan dit geld te aanvaarden zij had toch al het gevoel of zij verraad pleegde jegens deze familie. Dien vo.genden morgen om elf uur ver trok de gouvernante en het afscheid duurde mr. Radcliffe, van uit het venster van zijn studeerkamer veel te lang althans hij riep boos toen zijn vrouw dit vertrek binnen kwam „Waarom heb je haar zoo lang opgehouden Ze zal den trein nog missen De vigelante heeft wel tien minuten staan wachten." „O, er is nog ruim tijd En als ze dezen trein mist is er altijd nog een om half een. Ik begrijp toch heusch niet, waarom je zoo vreeselijk het land aan haar hebt „Ik kan die groote starende oogen niet uitstaan. Ik hoop, dat ik haar nooit weer zal zien Zóó onheilspellend boos keek hij, dat zijn vrouw he* noodig oordeelde hem de noo- dige afleiding te bezorgen ^n dien vorm can maar, dat zij hem vroegr wat hij voor cat het applaus aan het slot veel van een geestdriftige ovatie had. Een arrestatie. Gisterenavond werd te Middelburg on der een grooten toeloop van publiek, een man, die een paar vrouwelijke familieleden, die hij des middags ook reeds bedreigd had, mishandelde, naar het politiebureau overgebracht. De man had het eerst op een loopen gezet, maar werd spoedig gegrepen. De badplaats te Zoutelande. Omtrent den toestand te Zoutelande wordt ons nader het volgende gemeld De door den gemeenteraad van Zoute lande voor eenigen tijd vastgestelde politie verordening, waarin werd opgenomen een verbod van het oplaten van vliegers, het spelen met ballen, het baden en wat dies meer zij op het strand, heeft begrijpelijker wijze in breeden kring de aandacht getrok ken en tot vele vroolijke opmerkingen, schimpen enz. op het gemeentebestuur, dat zoo goed meende te moeten zorgen voor de rust op het plaatsje, aanleiding gegeven. Maar ook de inwoners, van wie een groot deel reeds zich had toegelegd op het hou den van pension, het verhuren van kamers aan badgasten enz., lachten niet om de h.i. zotte, maar voor hen zeer hinderlijke be palingen en lieten het daar niet bij, een verzoek aan de kroon, om deze bepalingen te vernietigen, was een gevolg van een en ander. De beslissing van de kroon is nog niet afgekomen, doch het schijnt, dat de bur gemeester toch is gaan inzien dat hij en de meerderheid van den raad te ver zijn ge gaan en er wordt dan ook thans, noch in de week, noch Zondags moeite veroorzaakt aan hen, die zich op het strand komen ver maken en komen genieten van de zeelucht. Op gepaste wijze wordt een zeebad ge nomen, de kinderen laten hun vliegers de lucht ingaan, de ballen rollen als voorheen over het strand. De tentenier, die het recht daartoe gepacht heeft van de vereeniging „Vreemdelingenverkeer" verkoopt verver- schingen. Voor hen, die zoeken naar een rustige badplaats, valt Zoutelande zeker in de termen voor een bezoek. Alleen de caféhouders op het dorp zelf moeten hun café's nog gesloten houden en blijven de dupe van de Staatkundig gere formeerde meerderheid van den raad. Van de grens. Men schrijft ons uit Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen De Belgische regeering laat een onder zoek instellen naar de wijze, waarop de schadevergoeding werd bepaald voor de levering van paarden, hout enz. aan de Duitschers tijdens den oorlog. Eveneens worden herzien de uitgekeerde sommen, wekend aan eigenaars van woningen, fabrieken, wier gebouwen geheel- of gedeel telijk werden vernield. zijn diner verlangde. Geen wonder, dat Ethel zich toch eenigs zins schuchter voelde, toen de vigelante stilhield in Baker Street. Zóó hartelijk en eenvoudig trad miss Stainer haar tegemoet, dat alle zenuwach tigheid van de logée verdween als sneeuw voor de zon. Ze leidue haar dadelijk naar het logeer kamertje, dat zoo klein als het was, er toch heel gezellig uitzag. Ethel frischte zich wat op en ging naar üe zitkamer, waar de dames toen thee dronken. In het eerst was de conversatie nog wat gedwongen maar toen het meisje den theeboel had opgeruimd, nam miss Stainer een cabinet-portret van een tafeltje naast den haard, en vroeg „Heeft u dit gezien van mr. Bruce Het is pas onlangs genomen." Het bloed stroomde terug naar Ethel's gelaat en dit was althans de inleiding tot bet gesprek, dat het eigenlijke doel was van de samenkomst. ,,'t Is heel goed", antwoordde Ethel. „Heeft u hem nog pas gezien Niet sinds gisterenavond in den schouw burg. Ik heb hem niet gezegd, dat u zoo gauw kwam. Ik wilde eerst met u spreken en heel ronduitvindt u dit goed „O ja doet u dit, als-je-blieftIk ver keer in een vreeselijke moeilijkheid..." „Zegt u mij allereerstHeeft u hem nog lief „Ja..." fluisterde Ethel. „U acht hem dus niet schuldig „O neen" „Dan zal alles ook terecht komen riep miss Stainer verheugd. „We moeten hem vrijgepleit krijgen van die verdenking j eerst dan kan hij gelukkig worden." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1