IZIGER KOOP liSlSI!ül!Sl!!S!ll| ïjwielen MFIETSEN. I Souburg i niKiiiiiiil Advertentiën DONDERDAG 29 «JULI MAIL-SHOES ZIJN NIET TE VERVANGEN «Jaargang 1926 BRIEK. che Maatschappij w Ieren en vee. GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD BINNENLAND Stads= en Provincienieuws Bij EVEuggebeten --No.176' LAD-SIGAAR 75. r, maar aan spotprijs. !ras van ES weg. slartd een Jt-iek jPORTERS VENNEN» DIENAAR. D DE RUljTER 76 en Verhuur, Koop en Verhoop •en en Dienstaanvragen, enz. Itbetallng, van 1-5 regels regel meer 15 cent gevraagd een goed IRDlEPlNGSHUtS. tto „Woning", bureau rnt". [EN R. H. B. S. :n 3. igje Dekenstraat 91 JTEN SALONTAFEL r f25.—. dhuisstraat 73. ïn 2e klasse R.H.B.S, te koop. AARSMA, St. Jacob- evraagd door echtpaar eren een ■DENWONING m stand. Huurprijs I naand. Brieven letters Vliss. Courant". WERKMEISJE gen hoog loon. Zich Hotel STRANDHUIS T Co. vragen een TEN JONGEN :an. euwendijk 27. mwasscherij „TRIO" mende Meisjes orden, waarvan één strijken. vertrek te koop nel liBOEDEL. .OEG, Lepelstraat 10. gustus te huur een MET BOVENHUIS kste punt der stad. ireau „Vliss. Courant" en M SLAAPKAMER. icuslaan 16 (Tuinstad). Middelb.-Rotterdaiii engelegen plaatsen. van passagiers, v.Midd. v.m.uur 8 v. Rott v.m.uur Juli 29 30 31 latiën te bekomen: N.V. Transport- en EïP' Erven G. VOS, Tel* B. EENHOORN, Tel-If. I v. OOSTERHOUT, Tel. brs. BUITENHEK, Tel. P VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2:20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Min ster van Oorlog, bij beschikking van 23 Juli 1926,-No. 371 V, 7e afdeeling, van den dienstplicht met ingang van 1 October 1926, voor 2 jaren is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lich ting 1924 JOHANNES BOUCHERIE. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen 10 dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen van de zelfde lichting, of de wettige vertegen woordiger Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Vlissingen, 28 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. KAMER-OVERZICHT Eerste Kamer. Zitting van Woensdag 28 Juli 1926. NederlandschDuitsch Verdrag. De heer Van den Bergh had het er op willen wagen en dit verdrag afwijzen ook toen het dreigement er was dat de tarieven voor land- en tuinbouwproducten zeer zwaar zouden worden. De Minister had icen aan de Staten-Generaal crediet moe ten vragen om de gedupeerde laifcl- en tuinbouwers te helpen, zoodat zij konden blijven exporteeren. 't Had een paar milli- oentjes gekost, maar de tijd van uitstel d'en me bij de behandeling van het ver drag hid verkregen, was ook gelwaard. Er had later als een beter verdrag >vas v- gu:>l en, verrekening kunnen plaats heb ben 'i Is natuurlijk gemakkelijk te zeggen da' oi.ze kansen beter zouden geweest maar het lijkt nogal riskant Duitschland heeft Nederland noodig en het crediet dat het al heeft, was ook een troef, maar dat alleen zegt niet dat Duitschiand zich zou hebben laten dwin gen. De heer Van den Bergh gelooft het wel. Nederland heeft niet voldoende ge bruik gemaakt van de omstandigheden waarin Duitschland verkeerde, o.a. den tcestand der deflatie, gebrek aan kapitaal, die in Duitschland heerschte en gedurende welken het hier te lande nog meer dan een honderd millioen gulden heeft geleend. Het is een gemakkelijk advies dat de heer Van den Bergh geeft, nu niemand kan nagaan of opvolgen daarvan ons iets be ters had bezorgd. Gevaarlijk is het altijd onderhandelingen af te breken, vooral voor dengene die daarvan oorzaak is en daartoe het initiatief neemt. Men dient af te wach ten of de tegenpartij bereid is ze te her openen. Minister Van Karnebeek wees al dadelijk naar het Engelsch van AMY SKENE. 26) Ze keek hem aan met den blik van een kind, maar antwoordde niets waarop hij dus voortging „O, Barbara, ik heb je lief gehad van het eerste oogenblik af dat ik je zag. Ik heb mij geweld moeten aandoen om er al dien tijd van te zwijgen maar nu is het mij ook langer onmogelijk. Ik moet mijn lot kennen Zou je hetzelfde gevoelen voor mij kunnen koesteren „O, spieek toch zoo niet!" trachtte zij hem af te weren, met tranen in de oogen. „Bedenk het leven dat achter mij ligtIk ben mijn vader ongehoorzaam geweest en heb toen veel gezien en geleden... Ik ben riet waard om je vrouw te zijn. Je moest een meisje trouwen met een klaar, onbe wolkt verleden zoo een als Betty „Maar Betty wil ik niet hebben, kindje Ik verlang jou en geen ander Wat je ver leden betreft, al was dit ook nog zoo ellen dig, dan zal je toekomst je dit wel doen vergeten „Maar Beaumont, dan heb je daar Basil nog 1" ze) Barbara. „Dien zullen we samen opvoeden, niet waar Me dunkt, hoe eerder je hem naar Dacreston brengt, hoe beter het voor het ventje zal wezen." „Maar... ben je dan vergeten, dat mijn vader mij verbande van Dacreston mij verbood, er ooit weer te komen „Ik zie er de noodzakelijkheid niet van m, ons dat weer in herinnering te brengen, Barbara. Je vader zal nu alles wel in een ander licht beschouwen. Het zou toch zie kelijk van ons wezen om ons door die uit- op het gevaarlijke antecedent, dat gedu peerden geholpen worden. Zouden morgen aan den dag de bloembollenhandelaren en de vleeschexporteurs niet om hetzelfde zijn komen vragen. Welke zekerheid heeft de heer Van den Bergh dat hij succes zal heb ben Niets natuurlijk, want hij hoopt het alleen maar dat het zoo zal zijn, maar hij weet geen zekerheid te bewijzen. Andere landen hebben niets meer bereikt Denemarken is er nog slechter aan toe. Het lijkt dus wel dat Duitschland öf sterk is öf handige onderhandelaren heeft. We moeten er maar mee tevreden zijn, is de slotconclusie van den Minister. Het departement deed zijn best maar er was niet meer te halen. Langs een anderen weg was niet meer te halen dan nu en dus schiet er niet anders over dan het te aan vaarden. Over een paar jaar kan het ver drag herzien worden en misschien zijn wij ei dan beter aan toe. Dat wij eeniger mate bekaaid van de reis zijn gekomen ontkent zelfs de Minister niet, maar er zit niet anders op dan aan nemen, hetgeen deze Kamer dan ook maar ceed, zonder stemming zelfs. En toen ging de Kamer naar huis. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Gisteren is het rapport verschenen, dat door baron Descamps namens de Belgische Senaatscommissie voor de buitenlandsche zaken opgemaakt is over het wetsontwerp ter goedkeuring van het verdrag tot herzie ning van het verdrag van Londen van 19 April 1839 tusschen België en Nederland. Na een kort woord van inleiding, waarin gesproken wordt van een beweging van vernieuwing, die zich „op gelukkige wijze ontwikkelt in een geest van eerlijke en vrije samenwerking tusschen Nederland en België, zoo goed geschikt om zich met elkaar te verstaan en om in een voor beide vruchtbare expansie samen te werken aan de werken van vooruitgang en vrede", volgt eerst een hoofdstuk, dat een geschied kundig en feitelijk overzicht geeft van de internationale staatsrechtelijke positie van België. Na vermeld te hebben, dat de vrijheid van de scheepvaart neergelegd is in de ar tikelen 3 en 4 van het nieuwe verdrag, her innert hij aan artikel 4 van het verdrag van 1839, hetwelk zeide, dat de schepen op de Schelde niet onderworpen konden worden aan een onderzoek of vertraging of belem mering gedurende hun reis, „maar", zoo zegt de rapporteur, „dit artikel had een be perkende uitlegging ondergaan. Zoo was men van meening geweest, dat het bijvoor beeld niet uitsloot het leggen van een ge rechtelijk beslag op een schip, dat door de Schelde voer". Omtrent de kwestie van het onderhoud van den vaarweg is de rapporteur van meening, dat ten dezen in het additioneel piotokol een „redelijke schikking" tot stand gekomen is. Wat betreft de nieuwe commissie van beheer en de arbitrage-regeling, is de rap porteur van meening, dat deze wel wat ver wikkeld is. maar anderzijds toch ook ver nuftig en het is zeer wel mogelijk, dat ze goed en ledelijk zal werken. Inzake de Schelde-commissie sluit Des camps zich aan bij de opmerkingen door Van Cauwelaert in zijn rapport voor de Kamer gemaakt en hij herhaalt de opmer king van den Kamerraporteur, dat men zich geen overdreven voorstelling moet maken van de onafhankelijkheid en de macht van die commissie. Vervolgens komt het rapport tot de ka nalen en geeft een feitelijke vermelding van betgeen bepaald is inzake het kanaal Gent Terneuzen. Geen plannen om de marechaussee bij justitie te brengen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Van Rappard betreffende een voornemen tot onderbrenging van het wapen der ma rechaussee bij het ministerie van justitie, heeft de minister van oorlog geantwoord, dat het denkbeeld, om het wapen der Kon. marechaussée bij het ministerie van justitie onder te brengen, voor en na wel eens ter sprake is geweest bepaalde plannen in die richting bestaan echter voor het tegen woordige niet. Voor een dergelijken maatregel zouden zoodanige voorzieningen noodig zijn, dat in elk geval niet buiten voorkennis der Kamer zou kunnen worden gehandeld. De Padang-ramp. De Paus heeft door bemiddeling van den Apostolischen Prefect in Padang een bedrag van 2500 geschonken voor de slachtoffers van de aardbeving. Staatscommissie inzake vliegongevallen. In aansluiting aan het vanwege het de partement van waterstaat onmiddellijk in gestelde voorloopig onderzoek inzake het vliegongeval, dat onlangs een vliegtuig van de K.L.M. bij Brussel is overkomen, deelt genoemd departement mede, dat ook nu weer een commissie is opgedragen een na der onderzoek in te stellen ter voorlich ting van den minister omtrent vermoedelij ke oorzaken en omtrent maatregelen tot het verminderen van de kans van dergelijke ongelukken. De vleeschprijzen. De huismoeders zullen reeds gemerkt hebben, dat enkele vleeschprijzen den laat- sten tijd een weinig gedaald zijn. De aan vankelijke verwachting was, dat er een veel grooter daling zou intreden, nu enkele lan den den invoer van Hollandsch vleesch verboden hebben. Maar bijkomende facto ren hebben gemaakt, dat de verwachte da ling niet gekomen is. Toen het invoerver bod afkwam, zijn enkele kalveren en scha pen, die reeds onderweg waren naar de cxportslachterij, tegen lage prijzen van de hand gedaan. Dat waren slechts uitzonde ringsgevallen. De kalvermarkt heeft zich, naar men ons van bevoegde zijde mede deelde, gehandhaafd. Engeland vraagt kal veren van omstreeks 100 pond. En in Ne derland worden kalveren van ongeveer 200 pond geconsumeerd. De fokkers van export kalveren houden hun dieren thans vast. En zoo komt het, dat de prijzen zich hand haven. Blijft het invoerverbod nog een poosje van kracht, dan za^ de markt wel beïn vloed moeten worden. De kalveren zijn dan intusschen ongeschikt geworden voor export, en de boer zal er weinig voor voe len de dieren tegen den v/inter op stal te nemen. Evenzoo gaat het met de koeien. Nu loopen ze in de wei en kosten den boer minder aan voer dan 's winters, wanneer ze op stal moeten staan. Ook op de koeien- markt verwacht men tegen den winter een daling. Enkele insiders meenen en hopen zelfs, dat de daling zoo groot zal zijn, dat de prijs van het Hollandsche vleesch gelijk zal worden met dien van het buitenlandsche. De outillage der zeehavens van Dordrecht In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Dordrecht kwam on der meer aan de orde het voorstel van Burg. en Weth. om een crediet van 1.665.000 voor outillage der zeehavens. De heer Ridders (Bezuinigingspartij) stelde voor niet vier, doch voorloopig twee brugkrancn aan te schaffen, omdat uit niets bleek, dat direct aan vier kranen behoefte bestaat. De rente van ƒ280.000 wordt be spaard en de kranen kunnen steeds worden bijgekocht De heer Van Huiden (V.B.) wilde aiwachten totdat het particulier initiatief zou toonen iets te zien in de plan nen, door er een zeker aandeel in te dra gen. Mr. Van Beeck (wild Bezuiniger) wilde alleen de kademuren maken zonder outillage. Vele leden brachten hulde voor de wijze, waarop de ontwerpen waren gereed ge maakt en de raad van voorlichting is ge diend. Tenslotte werd het voorstelRid ders met 26 tegen 3 stemmen verworpen en de ontwerpen, zooals ze zijn ingediend, aangenomen met hetzelfde stemmencijfer. VLISSINGEN, 29 JULL Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland". Aan een financieele beschouwing van „de 1 el." ontleenen wij het volgende Bracht het afgeloopen boekjaar der Maatschappij „Zeeland" al geen toenemen de bedrijfswinst de bruto exploitatie winst toont zelfs een achteruitgang van circa 42.000 in vergelijking met het jaar tevoren dit neemt niet weg, dat het bestuur der Maatschappij „Zeeland" noch tans met zekere voldoening kan terugzien op den verderen vooruitgang, die in 1925 gemaakt werd in de richting eener uitein- celijke consolidatie. Het aantal vervoerde tonnen lading nam toe van 49.403 tonnen in 1924 tot 58.002 tonnen in 1925 ver voerd werden voorts 64.541 passagiers te gen 65.638 passagiers in 1924. Verschillen de ongunstige factoren beïnvloedden het eindresultaat. De directie herinnert in haar verslag aan de verscherpte concurrentie in de HollandLonden vaartaan de bevoor rechte positie der Duitsche havens als ge volg der Seehaefen Ausnahme goederenta- rievn der Duitsche spoorwegen aan de weder-invoering en uitbreiding der Safe guarding of Industria Act in Engeland (Mac Kenna duties) de depreciatie der Belgi sche en Fransche betaalmiddelen voor zoo ver betreft het goederenvervoer transit België en het excursieverkeer van Enge land naar België en Frankrijk en ten slotte de invoering van den Zondagsdienst Hoek van HollandHarwich, gepaard gaande met een zeer groote verbetering in de ver bindingen van Hoek van Holland met Duitschland en achtergelegen landen. Het verslag vermeldt verder, dat het hotel gedurende het seizoen flink bezet was het passagiersvervoer werd hierdoor bevorderd. Het aantal excursionisten nam vooral van Engeland naar Walcheren aan zienlijk toe. In den loop van het boekjaar werden voorts in verband met het toene mend goederenvervoer de voorruimen der schepen belangrijk vergroot door opoffe ring van een aantal hutten. Als gevolg van deze veianderingen moesten nieuwe da messalons worden ingericht, terwijl gelijk tijdig de eetzalen werden vergroot. De vloot, bestaande uit een drietal sche pen, resp. oud 17, 6 en 4 jaar, met een to tale tonnenmaat van 8698 bruto register- tens, staat per ulto. 1925 te boek voor '4.3 millioen, hetgeen uitkomt op een ge middelde boekwaarde van 495 per bruto register ton. Ontegenzeggelijk een hooge boekwaarde, waarbij nog komt dat gee- rerlei bestemmingsreserven aanwezig zijn. Hier staat echter tegenover, dat op de vloot sedert ulto 1922 bijna 1.8 millioen werd afgeschreven, terwijl de afschrijving op de vloot over 't afgeloopen boekjaar 800.000 bedroeg, gelijk aan circa 15'/2 der boek waarde. Een consolidatie-politiek, die lang zaam vrucht begint te dragen en die, mits de exploitatie-overschotten op het peil der laatste jaren blijven, het bestuur in staat stelt de boekwaarde der vloot binnen zeer Alleenverkoop JACQ. PLOUVIER. spraak te laten afhouden van ons geluk... Als je nu liever niet op Manor House woont, dan kunnen we dit wel verhuren. Bepaal jij dan zelve maar, liefste, waar je wonen wiltals je maar meegaat met mij... „Ik zal dan doen gelijk je verkiest", zei ze. „Ik za! teruggaan met je naar Dacre ston of waar je ook maar heen wilt. O, Beaumont, ik ben zoo gelukkig En vreugdetranen stroomden haar over de wangen... Bij het afscheidnemen sprak hij „Liefste, je zult mij toch niet lang op je laten wachten... Als je eens wist hoe eenzaam en verlaten ik mij voel „O, maai eerst moet ik nog wat gewend raken aan het idee. Misschien dat ik er morgen r,.i wat meer mee vertrouwd ben." Zoo deed ze hem uitgeleide tot aan het hek en betwijfelde het niet zonder grond of hij den trein nog wel halen zou. Toen ze haar salon binnentrad, vond ze Betty op zich wachten. „Vader is voor een consult geroepen te Northampton. En nu heb ik mijzelve bij u te soupeeren gevraagd. Is dat goed Ik ver lang er dol naar om eens te hooren hoe u het stuk bevallen is „O, uitstekend 1" „En waar hebt u geluncht „In den „Dieu-Donnée". Mijn neef zei, dat je vast en zeker een volgenden keer van de partij moest zijn." „Ja Heeft hij dat heusch gezegd Bettys' stem klonk zoo ondeugend, dat mrs. Convers onwillekeurig dachtkan het meisje vermoed hebbsn, wat er was voorgevallen tusschen oüs fieiden „Mrs. Conyers Barbara... Toe, ver tel eens alles... I" drong het ondeugende meisje toen weer. „Wat bedoel je Hoe weet je O, Betty, ik kan 't haast zelve niet gelooven was het onsamenhangend antwoord. „En wanneer zal het huwelijk plaats hebben vroeg Betty maar ineens. „O, nog in geen tijden Ik heb een ge voel of het eigenlijk in het geheel nooit moest plaats hebben. Je kent alle omstan digheden niet, anders zou je er misschien ock zoo over oordeelen." „Vertel ze mij dan eens en ik beloof je, dat ik je een heel onpartijdig oordeel zal geven." Na het avondeten zaten beide dames bij bet open venster en Barbara vertelde het jonge vriendinnetje toen alles van haar huwelijk, waarvoor zij het ouderlijk huis ontliep van haar vader's toorn van de kwellingen, die zij had verdragen in haar huwelijksleven en wat zij niet vertelde begreep Betty heel goed. Nadat zij alles aangehoord had, verkon digde ze met groote beslistheid „Mij dunkt, Barbara> dat er maar één Gpvatting van je geval kan wezen Jij en Sir Beaumont hebt elkaar lief en je vader kan er toch nooit tegen hebben dat je een paar werd met den man die hem opvolgde. En wat Basil betreft, die kan geen beteren opvoeder hebben dan je neef „Ja, dat is waarBeaumont is zoo goed en toch zoo waar, en zoo streng Maar zelve... Heb ik zelf wel zulk geluk ver diend „Lieve Barbara, als je weet dat het goed was voor Basil en Beaumont, mag je dan nog wel om je zelve denken Dat zou immers egoïstisch zijn... Maar ontferm je als-je-blieft nog eens over mij, óók als ik daar eenzaam en allen achterblijf, en jij op Manor House zit HOOFDSTUK XIV. Jack Mason antwoordde beleefd op de begroeting van Maurice Vernon aan het hek van Villa Belle Vue. De heeren liepen een eindje op toen schraapte Maurice de keel en begon „Mijn naam is Vernon maar ik ben hier eenigen tijd in deze buurt geweest als secretaris van wijlen Sir Stephen Dacre". „Ik herinner mij u", antwoordde Jack Mason vriendelijk. „Ik ben een oud vriend van miss Tracey. Ze is eerst een tijd bij ons geweest. Mijn moeder stelt nog ten zeerste belang in haar. Zij gaat weg bij de Radcliffe's." „Dat heeft ze mij gezegd", zei Mason weer. Er volgde andermaal een pauze. „Mr. Mason, ik hoop dat u mij de vraag niet ten kwade zult duiden, maar Ethel miss Tracey bedoel ik is geheel onbe schermd. Of is ze met u verloofd „Volstrekt niet 1 Hoe komt u daarbij „Ik zag haar zoo vertrouwelijk met u spreken cn zij wilde mij niet zeggen, wat ze ging doen als zij hier weg was". Jack Mason ging er nu langzamerhand berouw van krijgen, dat hij die ontmoeting met Ethel had toegestaan maar toch keek Vernon zoo beslist ongelukkig, dat hij er ook meelij mee had en maar heel oprecht verklaarde „Mr. Vernon ik ben verloofd met miss Radcliffe. U vergist zich als u denkt dat er meer dan een gewone vriendschap tusschen ons bestaat. Zij had iets gehoord iets wat haar kwelde, en ze raadpleegde mij, hoe zij in deze zaak handelen zou. Het verwondert mij, dat zij u dit niet verteld heeft Maurice schudde het hoofd. „Och... we hadden... een misverstand, 2iet u en nu denk ik, dat zij als zoo vele anderen het er misschien ook voor houdt, dat ik dien ouden man heb doodge schoten en dat zij zich daarom verder liever van mij aftrekt." „U vergist zich ten eenenmale, mr. Ver non Miss Tracey houdt u evenmin voor schuldig als ik Ze meent en eigenlijk maak ik hierdoor misbruik van het door en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. afzienbaren tijd tot een nominaal bedrag af te schrijven en ook verder het bedrijf te versterken. Uit den bij het verslag gevoegden over zichtelijken staat, aantoonend de verhou ding der exploitatiekosten tot de ontvang sten gedurende de laatste dertig jaar, blijkt dat met uitzondering van het eerste oor logsjaar, toen door bijzondere omstan digheden het exploitatie-saldo 1.6 mil- I.oen bedroeg, de resultaten zonder uitzon dering verre ten achter bleven bij die der beide laatste jaren. Terloops zij in dit ver band nog vermeld, dat de bruto ontvang sten van 2.6 millioen in 1923 tot 3.7 millioen in 1925 opliepen. Door de behaalde winsten in het bedrijf te behouden, is de liquiditeit aanzienlijk verbeterd. Tegenover bijna 2 millioen be schikbare middelen staan 6 ton crediteu ren, alsmede een schuld aan het Mtiller- concern van ruim 1 millioen, afgezien van de niet onmiddellijk opeischbare geld- leening van den Staat der Nederlanden en van het saldo der nog uitstaande obligatie- leeningen. Onwillekeurig rijst de vraag, of de tijd niet gekomen is, om der Stoom vaart-Maatschappij „Zeeland" wederom haar vroeger volkomen onafhankelijk ka rakter terug te geven. Terugbetaling van haar, de omstandigheden in aanmerking nemend, niet onaanzienlijk voorschot, kan der N.V. Wm. H. Müller Co. niet onwel gevallig zijn en 't Vlissingsche bedrijf, dat de jaren der voogdij ontgroeid lijkt, zal zich, voortgaande op den ingeslagen weg, ook zonder den steun van het Rotterdamsch concern ongetwijfeld verder op bevredi gende wijze ontwikkelen. Een ernstige tegenslag is voor de „Zee land" ongetwijfeld het verbod tot invoer van geslacht vee in Engeland de export tcch van Zwanenberg's en Hartog's fabrie ken in Oss beteekende voor haar een even regelmatig als belangrijk vervoer, waaraan thans plots een einde is gekomen. Zijn er derhalve nog tal van moeilijkheden te over winnen, voor de oude „Zeeland" lijkt niet temin een nieuwe periode van langzamen maar gestadigen opbloei te zijn aangebro ken nog enkele jaren als '24/25 en de Vlissingsche onderneming zal wederom de plaats innemen waarop haar lange en eer volle carrière haar recht geeft. Passage Schipbrug gestremd- De Schipbrug zal morgenmiddag van 2 tot 6 uur voor het verkeer worden afgeslo ten voor het doorlaten van het stoomschip „Tjerimai". Dit stoomschip is aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" van nieuwe ketels voorzien en zal nu morgenmiddag naar de leede vertrekken en Zaterdag naar Rotter dam. Het conflict op „de Schelde". Naar wij vernemen heeft de afdeeling Vlissingen van den Algemeenen Ned. Me- taalbewerkersbond besloten, morgen het werk te hervatten. Flink. Gisterenmiddag trof een surveillleerend politie-beambte voor een café op den Nieu- wendijk een tweetal twistende vrouwen ran, waarvan een in zeer zenuwachtigen toestand verkeeide. Nadat de beambte den twist een weinig had bijgelegd, achtte hij het raadzaam een der vrouwen ter kalmee ring verder te geleiden. Plotseling, op het Beursplein gekomen, liep de vrouw naar den wateikant en sprong, voordat de poli tie-beambte het vermoedde, in de haven te water. De agent bedacht zich echter liet. Zijn uniformjas en wapens waren in een oogenblik uit- en afgeworpen en begal hij zich eveneens te water, daarbij het geluk haar geschonken vertrouwen dat ze iets heeft ontdekt, dat leiden kan tot het vatten van den waren schuldige. Ik weet in hoe verre haar vermoeden juist is en er zijn ïedenen waarom ik denk, dat ik haar in het geheel niet helpen kan. Maar als u mijn raad volgt, schrijft u haar dan en ziet u haar te overreden dat ze volkomen ver bouwen in u stelt. U zegt dat ze zich zeker van u afkeert. Daaromtrent heeft u toch ten eenenmale verkeerd gezien uw welzijn gaat haar vóór alles Ze waren nu aan een kromming van den weg naar Braxbury gekomen, die leidde naar „de Olmen" en Maurice stak Jack de hand toe, met een oprecht gemeend „Ik kan haast niet aannemen dat uw verklaring waarheid is. Maar in ieder geval kan ik u niet genoeg dank zeggen voor wat u heeft gedaan Met stevigen handdruk scheidden de heeren. Gedurende de dagen die volgden toonde Maurice Vernon zóó weinig opgewektheid en zóóveel verstrooidheid in zijn heele op treden, dat miss Stainer zich echt ongerust maakte hce dat moest gaan op den avond van de voorstelling nu waren het gelukkig nog maar de repetities. Hij ging met haar terug naar haar kamers in Baker Street en onder een kopje thee kostte het haar niet veel moeite hem tot verlichting van zijn gemoed te brengen, door haar te vertellen van zijn bezoek aan Braxbury en de gesprekken die hij er had met Ethel en Jack Mason. „Toen ik met hem sprak, leek mij alles op eens veel lichter. Maar nu geloof ik weer niet, dat ik mij ooit zal kunnen bevrijden van die noodlottige verdenking. Bovendien geloof ik ook niet meer, dat zij voor mij voelt." „Heb je haar geschreven „Neen. Ik kon haar toch niets bepaalds zeggen." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1