DINSDAG 3^ JULI - No* 174- S4e JUaargaiigl 1926 =qe¥eentebëstüür BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD Stads- en Proviocienieuws VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRljS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie-' dingen en^Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1-6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. i DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. I De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44 2e lid van het Dienst- j plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Oorlog, bij beschikking van 21 Juli 1926, no. 383 V, 7e afd., van den dienstplicht met ingang van 12 October 1926 voor een jaar is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1925 JOHANNES JACOBUS BOK. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uitspraak geldt, elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschre ven personen, of de wettige vertegenwoor diger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend Lij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Vlissingen, 27 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. H. M. de Koningin. Het Zwitsersch Telegraafagentschap seint uit Beatenberg, dat H. M. de Konin gin gisterenmiddag vandaar weder naar Nederland is vertrokken. De nieuwe onderwijs-commissie. In een beschouwing over de nieuwbe noemde Staatscommissie ter voorbereiding tan een herziening der Lager Onderwijs wet 1920, schrijft „de Tijd" o.a. het vol gende Hoe staat het met de verwachtingen, welke omtrent het werk van de commissie worden gekoesterd Voor iemand, die geen vreemdeling is in het Jerusalem der onderwijspolitiek, zal het wel geen geheim zijn, dat men in Katholie ken kring een beetje sceptisch staat tegen over de mogelijke resultaten van deze com missie. Ligt daarin misschien de reden, waarom de directeur van het R. Kath. Cen- tiaal Bureau maar liever ter zijde blijft? Of heeft het Bureau zelfs den schijn willen veimijden, de Katholieke schoolbesturen aan het werk der commissie te binden Het lijkt ons beter, dat de directe belang hebbenden bij het Katholiek onderwijs, nl. de schoolbesturen, geheel vrij staan om de voorstellen der commissie naar haar objec tieve waarde te beoordeelen, en te gepasten tijde hun stem voor of tegen te doen hooren. Voor scepticisme is er wel eenige reden. De commissie is tot stand gekomen als gevolg van tweeërlei roep, een roep om bezuiniging, een roep om meer vrijheid. Uit den aard der zaak hebben wij naar beide roepen met de grootst mogelijke aandacht geluisterd. Doelmatige bezuini gingspogingen genieten steeds onzen steun, en aan een gezonde opvatting der vrijheid naar het Engelsch van AMY SKENE. 24) Misschien dat Ethel een gewaarwording kreeg, hoe deze wijze van handelen van mr. Radcliffe haar ontsloeg van een deel van haar verplichtingen jegens hem. Een opmerking, die Janet dien vorigen avond maakte, schoot haar nu ook weer te binnen „Jack is de goedigste man, die er op de wereld rondlooptIk geloof, dat hij ieder die in moeilijkheden verkeert, wel van zijn steun zou willen verzekeren." Zou ze Jack Mason nu ook raadplegen in de te volgen methode Dit was nog de mooiste manier van doen tegenover de Radcliffe's. Dus schreef ze Jack een brief, waarin ze hem verzocht met haar te willen samentreffen in het boschje laurierstruiken nabij het prieeltje. Ofschoon Jack Mason wel wat verbaasd was over haar verzoek, dacht hij er toch niet aan dit te weigeren. En toch zou deze op zichzelve zoo on schuldige ontmoeting de gevoelens kwet sen van twee personen, die juist daardoor ontzien zouden worden, namelijk Maurice Vernon en Janet Radcliffe. Daar Janet haar verloofde verwachtte om één uur en wist dat hij gewoonlijk door bet laurierboschje kwam, was Janet hem m alle opgewektheid tegemoet gegaan. En evenals Maurice, die van den anderen kant was gekomen, had zij stemmen ge hoord en had zij ook tusschen de laurier struiken door gegluurd, waar zij had ge zien Ethel in tranen en Jack Mason, trach tende haai te troosten. hebben wij sedert lang ons hart verpand, j Wat ons ter oore kwam is echter van dien aard, dat het allerminst geschikt is in on zen kring optimisme te wekken. Ten slotte betreurt het blad de instelling der commissie geenszins. Als de verblijibelasting in België komt Naar aanleiding van het ontwerp-ver- blijfsbelasting, onlangs bij den Belgischen ministerraad ingediend, is de correspon dent van „de Tel." te Sluis eens op pnder- zoek uitgetogen om zijn lezers eens óp de hoogte te stellen van de meeningen der hoteliers en eigenaars van villa's langs de Belgische kust, die in aanmerking zouden komen om voor de uitvoering van deze eventueele wet zorg te dragen. Men dient er in de eerste plaats rekening mede te houden, dat de vreemdelingen, die gedurende dit seizoen in de kustplaatsen verblijven in twee categoriën zijn te onder scheiden en wel in de „valutariërs" en „regular". Nemen de eersten enkel en alleen de gelegenheid te baat om van den lagen frankenkoers te profiteeren, de laatsten kernen bijna elk seizoen terug en hebben in de hotels hun vaste appartementen. Het spreekt vanzelf, dat bijna alle Hollanders tot de eerste categorie behooren. Wordt het ingediend ontwerp nu wet, dan worden, gelijk men weet, de prijzen voor de kamers met een nog niet vast staand percentage verhoogd. Wat is nu de meening der hoteliers en exploitanten der villa's Deze zijn dusda nig verdeeld, dat het wel niet tot hevige pretesten zal komen. De grootere onder nemingen, die onderling aangesloten zijn als het hotel-syndicaat te Ostende, staan er ruimer tegenover en kunnen desnoods eeni- germate hun eigen prijzen reduceeren. De villa-eigenaars zijn over het algemeen niet bezorgd voor zoover hun villa's verhuurd zijn, zijn hun huurders wel tegen een ver hooging opgewassen. Dreigender ziet het eruit voor de luxe- hctels, die niet gefinancierd zijn met buiten- landsch kapitaal en die reeds op geweldige lasten zitten. Er zijn er, die slechts drie maanden per jaar in exploitatie zijn en reeds een reductie hebben moeten toestaan. Verder de kleinere bedrijven, die nu over vol zitten, doch waarvan de gasten voor 't overgroote deel „valutariërs", hun voor deeltje aanmerkelijk geslonken zullen zien. De mondaine gelegenheden met-haar spe ciale valuta-prijzen voor de verteringen zijn zoo duur reeds, dat er nauwelijks meer van een voordeeltje te merken is. Wel zullen er geduchte klappen vallen, doch het zakelijk moreel en de Belgische staat zal het zeker ten goede komen. VLISSINGEN. 27 JULI. De voordeelen van Vlissingen voor de matrozenopleiding. Aan de Eerste Kamer is als bijlage be- hoorende bij de memorie van antwoord op het voorloopig verslag dier Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van het Vide hoofdstuk der staatsbegrooting voor 1926, overgelegd, een aanvulling van het op 20 Maart 1925 door de vlootcommissie aan geboden verslag over de opleiding der ma trozen van de Kon. Marine te Gorinchem. Aan deze aanvulling wordt het volgende ontleend Nu de plannen in die richting van den minister bekend zijn geworden, meende de commissie, dat het op haar weg lag, een onderzoek in te stellen naar de mogelijke voordeelen en nadeelen van het verplaatsen dezer opleiding op het wachtschip te Vlis singen, indien de „Noord-Brabant" als wachtschip zou worden aangewezen. De commissie heeft zich, evenals de mi nister, op het standpunt gesteld, dat de overbrenging naar Vlissingen bezuiniging met zich zal brengen, zij het dan ook, dat deze besparing niet dadelijk zoo sterk zal spreken. Al was haar jalouzie nu ook gewekt, toch stelde zij vertrouwen in de gevoelens van deze beiden en dacht enkel maar „Ik weet, dat Jack mij alles zal vertellen. Daar kan ik van op aan Toen bevond ze zich van aangezicht tot aangezicht tot Maurice Vernon, dien ze niet herkende. Hij kende haar wel van aanzien, nam den hoed af en vroeg „Miss Radcliffe, zoudt u mij ook kunnen zeggen wie de heer is, dien ik daar met miss^Tracey heb gezien Ja'ritet was verbaasd, dat hij haar bij den raam noemde, en dat hij Ethel scheen te kennen en de uitdrukking van Janet's ge laat en het aarzelen met haar antwoord, deed hem tot zichzelven komen. „Neem mij niet kwalijk", zei hij. „Ik had he nader moeten toelichten. Ik kwam hier om miss Tracey op te zoeken. Mijn naam is Maurice Vernon. Ik ben zeer verlangend hrar te zien." „Als u inee het huis binnengaat", zeide Janet, „dan zal ik haar laten waarschu wen." Onderweg lichtte Maurice nu nog toe, dat hij miss Tracey al jaren lang kende dat hij al eenigen tijd naar haar gezocht had, maar dat hij pas heel onlangs had gehoord, waar zij was. Toen zij de villa binnentraden, vroeg hij weer den naam van den heer, met wien Ethel had gesproken. „Mr. Mason", antwoordde Janet. „Is hij... zijn zij... verloofd?" „Zeker niet... Mr. Mason is met iemand anders verloofd." De toon, waarop Janet aei, deed hem wel eenigszins de waariwid vermoeden, maar hij had geen gelegenheid meerdere vragen te stellen, want reeds verzocht Janet hem plaats te nemen in den salon, terwijl zij boven naar de leerkamer ging, waar ze iedereen kon zien, die uit het laurierboschje Het nadeel, dat Vlissingen naar het oor- deel der commissie heeft, is de ligging, waardoor bezoeken van ouders en familie leden bezwaren zullen ontmoeten. Hier staat echter tegenover, dat Vlissingen, als plaats meer biedt dar» Gorinchem en de omstreken meer gelegenheid tot verpoozing geven. Op het gebied van onderwijs staat Vlissingen zeker niet bij Gorinchem ten achter, terwijl gegronde verwachting bestaat, dat zich geen tekort aan woongelegenheid zal voordoen. Hoewel in het algemeen aanraking van jong, in opleiding zijnd personeel met an dere marineschepelingen ziin bezwaren heeft, behoeven daarvan in Vlissingen geen nadeelige gevolgen te worden gevreesd, omdat aldaar slechts weinig ongehuwd per soneel aanwezig is en gelijk de com missie van de marine-autoriteiten ter plaat se vernam men gaarne in Vlissingen dient, zoodat voor plaatsing te Vlissingen de keuze ruim zal zijn. In dit verband wordt opgemerkt, dat van deze omstandigheid een goede invloed ook op het kader der opleiding mag worden verwacht, mits de keuze van dit personeel met de uiterste zorg geschiedt. Ook overigens biedt Vlissingen, naar het oordeel der commissie, vele voordeelen. Zij is dan ook tot de conclusie gekomen, dat, indien, zooals verwacht wordt, de over brenging der opleiding naar het wacht schip te Vlissingen tot een belangrijke be zuiniging zal leiden, tot deze overbrenging inderdaad aanleiding bestaat. De commis sie zou echter hieraan de volgende voor waarden willen verbinden lo. dat het personeel van de opleiding, waaraan de opvoeding en het onderricht der jonge matrozen worden toevertrouwd, met de meeste zorg wordt gekozen 2o. dat de zekerheid bestaat, dat een samenbrenging van opleidings- en wacht- schipdienst niet zal leiden tot minder goede uitrusting van eerstgenoemden dienst 5o. dat in de nabijheid van het schip een behoorlijke cantine wordt ingericht, waarin voor de jongens, in opleiding, afzonderlijk een voldoend ruime lokaliteit wordt be schikbaar gesteld 4o. dat door den commandant der op leiding aanraking wordt gezocht met be staande militaire tehuizen en andere inrich tingen van dien aard te Vlissingen of met bijzondere personen, die zich moeite willen geven de jonge matrozen in een goede rich ting te helpen leiden, door bevordering van behoorlijke gelegenheid tot bezoek en ont spanning, buiten de onmiddellijke omgeving van het opleidingsschip. Het conflict op „de Schelde". Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van den Ned. Christ. Metaalbewerkers- bond een buitengewone vergadering naar aanleiding van he. ontstane conflict op de Kon. Maatsch. „de Schelde". De voorzitter, de heer Sorel, opende de vergaderng op de gebruikelijke wijze, en zette de aanleiding tot deze vergadering uiteen. Aanvankelijk was men van meening dat de sraking zou beperkt blijven tot de nageljongens, daar èn de R. Kath. èn Christ, èr. Ned. Alg. Bonden op hetzelfde stand punt stonden, nl. om het werk over te ne men. Dit is nu echter anders geloopen. Spr. heette allen welkom en zeide verheugd te zijn over de groote opkomst de zaal van l et Militair Tehuis was geheel gevuld met belangstellenden uit Vlissingen, Souburg en Middelburg. De voorzitter gaf vervolgens het woord aan den heer H. Wetselaar, hoofdbestuur der, die een overzicht gaf van het ontstane conflict en de gevolgen daarvan. De nagel jongens zijn een directe actie-staking begonnen om hun te laag loon zoodoen de opgevceid te zien. Zooals het altijd gaat heeft die ééne daad een gevolg gehad voor anderen. De nagels moeten gewarmd wor den, immers het schip is zoover aange bouwd en het kan zoo niet blijven, want dit heeft voor het schip schadelijke gevol gen. En nu is het af te keuren ook al heeft men gerechtvaardigde grieven om plompverloren den arbeid neer te leggen. Er bestaan andere wegen om bestaande grieven op te lossen en dit op organisatori- kwam. Nog geen vijf minuten zal zij gewacht hebben of daar zag ze Ethel haastig aan komen en ineens door naar haar eigen kamer gaan. De beide meisjes waren aan het tennis sen in den tuin, wat ze dikwijls deden in kaar vrijen tijd, als het weer het toeliet. Janet trad bij de gouvernante aan de deur, klopte en deed de deur zóó ver open dat ze zich goed verstaanbaar kon maken. „Er is bezoek voor u in den salon, miss Tracey." „Bezoek voor mij Wie is het Maar Janet was al weg dus schoot Ethel niets over dan naar beneden te gaan in den salon. Wie schetst haar verbazing toen zij Maurice Vernon daar zag in de woning van mr. Radcliffe nog al Zou hij ook iets ontdekt hebben Maurice vatte haar hand en riep „Ethel 1" Hem viel echter een heel andere ont vangst ten deel dan hij verwacht had. Hij had gehoopt dat zij hem blozende had toegelachen en dat hij haar dan in de ar men had gesloten en haar andermaal kon hebben gezegd, hoe zeer hij haar toch lief had Maar onwillekeurig zag hij dien anderen man weer in zijn pogingen om haar te troosten, en ook vond hij dat de uitdrukking van haar gezichtje allereerst blijk gaf van verbazing en teleurstelling. „O Maurice! Hoe wist je...? Waarom ben je gekomen Hij liet haar handje los en ging op eeni gen afstand van haar zitten. „Ik ben gekomen om je iets te vertellen. Ik heb je adres gekregen door je nichtje te Rilstourton. Ik kon bijna mijn ongeduld niet bedwingen om de waarheid van je eigen lippen te hooren, maar nu mis schien had ik maar beter gedaan om weg sche wijze. Dit is niet gebeurd door de jongens. De Christ. Metaalbewerkers hebben, ge zien den aard van het conflict, den duren plicht te werken en hij die werkt is geen „onderkruiper", maar een trouw vervuiler van zijn plicht. Het verbinden van de actie der nageljongens met die der klinkers is op het oogenblik verkeerd. Reeds eerder hadden ook de klinkers grieven en als deze toen doelbewust waren geweest om de zaak aa:i te vatten, was er de tijd geweest, maar toen wilden ze niet door buiten de organisaties te blijven. Wij staan nu een maal niet op het syndicalistisch standpunt. Ook de R. Kath. en de Alg. Bonden ver- oordeelen de directe actie-staking. De heer Stenhuis heeft onlangs gezegd directe actie-staking is oude onzin. Maar de Alg. Bond heeft de taktiek Zoo de wind waait, waait m'n jasje. Men is daar bevreesd dat tie leden zullen gaan naar de syndicalisten. Men zegtKom maar bij ons, dan zullen wij u steunen, maar men zegt er niet bij, dat men een half jaar lid moet blijven. Nu heeft men om een tariefkwestie het werk op „de Schelde" neergelegd. De Chr. Bond heeft op het oogenblik part noch deel aan dit conflict. Wij staan op het stand punt, dat zij die niet kunnen werken, daar ze gedreigd worden, het dan natuurlijk niet opgaat om te arbeiden en die arbeiders zul len zoo krachtig mogelijk gesteund wor den en zij, die niet met het revolutionnair gedoe mee willen doen en lid bij den Chr. Bond zijn geworden zullen niet aan hun lot worden overgelaten. Spreker is er vast van overtuigd, dat de klinkers inderdaad ernstige grieven hebben en ook is zeker dat de houding van de di rectie van „de Schelde" in de laatste jaren zoodanig is geweest, dat een conflict uit moest breken. Een gehuwd klinker met 4 kinderen ging de laatste 4 weken met 17.50 per week naar huis, en dit in dezen duren tijd. Neen, dit weet het Vlissingsch publiek nog niet, en daarom sluiten wij de oogen niet voor de rechtmatige grieven. Alle voorbereidende maatregelen voor het werk moetev op de tariefuren geboekt worden en dank zij het slechte nieuwe stel sel gebeurt het dat wat de klinkers in de eerste 14 dagen van de maand verdienen dit in de laatste weken weer verspeeld wordt. Spr. wees er op dat het bestuur zich tot de directie heeft gewend om te trach ten tot een goede oplossing der grieven te komen en daarom wekt spr. alle Christelijke metaalarbeiders op tot de organisatie toe te treden om zoo een dam op te werpen tegen den venceerden geest, die onder de arbei ders heerscht. De gevolgen van dit con flict kunnen zeer ernstig zijn, en daarom dienen zij zich aan te sluiten bij den Chris- telijken Bond. Resumeerende komt spreker tenslotte tot de volgende conclusies De Christelijke Bond heeft geen verant woording voor het conflictvoor hem be staat geen conflict. Leden die blijven wer ken zijn geen onderkruipers. Alleen als mo lest het werken onmogelijk maakt zullen de leden gesteund worden. Hij veroordeelt het standpunt van den Alg. Bond, die geen voet bij stuk heeft gehouden en zijn tak tiek dikwijls verloochent. Er is schuld bij de directie en er zijn ernstige grieven bij de arbeiders. De Christelijke Metaalbewer- kersbond zal zich wenden tot de directie van „de Schelde" en den Metaalbond om een oplossing te verkrijgen. Aan het einde der vergadering, die door den heer Wetselaar met gebed werd gesloten, traden enkelen toe als lid van de afdeeling. Goedkoope trein naar Rotterdam D.P. en Den Haag. Woensdag 4 Augustus loopt weder een goedkoope trein 2e en 3e klasse van de stations aan de lijn VlissingenRoozendaal naar Rotterdam D.P. en Den Haag. De trein vertrekt van hier des morgens 7.16 en de aankomst te Rotterdam en Den Haag is resp. te 10.32 en 11.07. De terug- fceis is bepaald van Den Haag om 6.18 en te blijven in onwetendheid „O, was je maar niet hier gekomen nu, en hier op deze plaats", antwoordde zij, met een snik en angstig rondkijkend als was ze bang dat ze gehoord zouden worden. „Dan ben ik te laat", zei hij. „Nu, het zal wel mijn eigen schuld zijn... Ethel, ik wil volstrekt niet je toekomstig geluk in den weg staan maar toch moet ik je twee vragen doen die je, om der wille van den tijd, die achter ons ligt en toen je zei dat je mij liefhadt, wel niet zult weigeren Heb je mij van den winter in Oxburgh gezien en herkend „In den schouwburg? Ja, zeker." „Heb jij mij die anonieme waarschuwing gestuurd „Ja. Ik was bang. Ik wist dat de politie je zocht". „Dank je", antwoordde hij droog. „Had ik het maar geweten. Geloofde je dan dat ik Sir Stephen Dacre vermoordde „O neen, neen Maurice, ik heb je toch i.ooit voor schuldig gehouden Maar ik was erg geschrikt." „Zeg nu eens eerlijk al houdt je mij nu ook niet voor schuldig aan die vreese- lijke misdaad heeft je tegenzin om mij vandaag hier te zien, ook iets te maken met de verdenking, die zeker nog op mij rusten moet ,,'t Is niet dat ik je met tegenzin weer zie", antwoordde zij ontroerd, „maar ik zou enkel zoo -graag hebben dat je nog even had gewacht. Ik denk dat alles misschien gauw opgehelderd zal worden." „Dit is genoeg", zei hij, opstaand. Ik wil mijn tegenwoordigheid geen oogenblik lan ger aan je opdringen." „Maurice, je gaat toch zóó niet?" riep zij ondanks zichzelve. „Ben je dan zoo boos op mij Hij keek haar aan en antwoordde, eigen- Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. van Rotterdam om 6.47 en de aankomst alhier om 10.05. De volledige dienstregeling hangt in onze Tijdinghal. Gemeenteraad van Middelburg. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Middelburg ender voorzitterschap van den heer De Veer, werd tot tijdelijk wethouder, tijdens de afwezigheid van 2 Augustus tot 1 Sep tember van den burgemeester, benoemd de heer Vertregt met 8 stemmen, tegen 4 op den heer Boasson en 1 op den heer Hon- dius. Tot definitief Ieeraar in de lichamelijke cefening aan het gymnasium werd be roemd de heer K. Smidt, thans tijdelijk en de tijdelijke benoeming van de heeren H. J. H. Steenmeijer en R. van den Bout, resp. als Ieeraar in de Oude Talen en in de Aardrijkskunde aan die school werden ver lengd tot 1 September 1927. Tot tijdelijk Ieeraar aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs werden herbe noemd tot 1 September 1927 de heeren Z. A. de Smidt in natuurkunde, J. Heuseveldt m Iijnteekenen en C. de Nood in wiskunde. Goedgekeurd werd het voorstel in ver hand met het aanleggen van nieuwe aan- voerkabels voor den electrischen stroom en den bouw van een nieuwe hoogspan- r.ings-schakelinrichting bij Poelendale voor een prijs van 10.500. Aan de orde werd gesteld het voorstel tot oprichting van een Ulo-school voor jon gens en opheffing van de 7de klasse school. De voorzitter leest het rapport voor van de commissie van toezicht op het L. O., die gunstig adviseert over de Ulo-school. Een der leden wenscht samenvoeging met de meisjesschool. De commissie verklaart zich tegen opheffing van de 7e klasse school, maar wenscht dat zij beter wordt ingericht. Mevrouw De Graaf houdt een uitvoerige rede, waarin zij betoogt de 7de klasse school niet op te heffen na 1929 zal die toch weer verplichtend worden gesteld naar haar meening. Met ophefing zal men de kinderen dupeeren, die nog niet mogen werken. Een Ulo-school en een 7de leer jaar hebben zeer verschillende leerplannen. De beer Hondius vindt in de woorden van mevr. De Graaf een waarschuwing van fmancieelen aard en merkt op, dat blijk baar een lid van financiën van meening veranderd is ten opzichte van het plaatsen van jongens op school G. De omstandig heden zijn toch niet veranderd en de finan- cieele draagkracht der gemeente is niet verbeterd. Spr. mist een advies van het schooltoezicht. Overal is co-educatie inge voerd, wellicht als gevolg van de emanci patie der vrouw. School G kost reeds on geveer f 7000 en het openbaar onderwijs 30.000 of ongeveer 33 per leerling. De heer Boasson zegt dat destijds een lijk wel wat ten onrechte „Neen ik ben volstrekt niet boos ik erger mij enkel maar aan mijn eigen kort zichtigheid. Ik had mij verbeeld dat ik je kende dat je verheven waart boven zulke conventionaliteiten, als een publieke opinie. Maar men leert steeds door het leven J" Bijzonder koud vroeg hij toen nog „Je bent hier toch gelukkig „Ik ga hier binnen een paar weken weg", antwoordde zij ontwijkend. „Waar ga je heen Ze schudde het hoofd. Voor geen schat ten ter wereld zou ze er voor uitkomen, dat ze zich zoo eenzaam en verlaten voelde. „Maar, als je het mij liever niet ver telt zei hij, terwijl zijn driftig ongeduld r og met de minuut toenam, „dan moet je er niet over denken. Ik wil mij in het minst niet bemoeien met je plannen. Ik vertrouw dat je wel zeer goed weet, wat je wilt. Het is je ook zeker bekend, dat mr. Mason met iemand anders is verloofd. Wees voorzich tig, dat je vertrouwen in eer en goedheid niet even snel vernietigd is als het mijne Eer Ethel nog voldoende bekomen was van deze onverwachte uitbarsting, was hij al verdwenen. Ze wist er niets van dat hij haar interview met Jack Mason had gezien. Intusschen had er nog een soortgelijke bijeenkomst plaats in den tuin echter van wat minder stormachtigen aard. Jack Mason ging dadelijk, toen hij op de villa kwam, een persoontje in blauw linnen achterna, sloeg den arm om haar middel en kuste haar teederder dan ooit. Misschien dat de gedachte aan het ver driet, dat zijn geliefde te wachten stond, hem dubbel teeder jegens haar deed zijn maar zij was juist bijzonder teruggetrok ken en haar eerlijke natuur bracht mee, dat zij de reden daarvan geen oogenblik voor hem verborgen kon houden. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1