IWiAAFTOAO 26 JULI MAIL-SHOES ZIJN NIET TE VERVANGEN ÖEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GR00TE MISDAAD Stads- en Provincienieuws I DE GEURIGE MELANGE DEZER I I SIGARET IS SAMENGESTELD! g-gNo. 173=64e --■»!nj_a=..-M VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Oorlog, bij beschikking van 20 Juli 1926, no. 283 V., 7e afd., van den dienstplicht met ingang van 1 October 1926 voor twee jaren is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1924 HENDRIK HU1BREGTSE. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven ersonen, of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter secretaris dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Vlissingen, 26 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De terugkeer van H. M. de Koningin naar Nederland. H. M. de Koningin keert Dinsdag van haar buitenlandsche reis in ons land terug. H. M. reist rechtstreeks naar Soestdijk, waar zij des morgens omstreeks half twaalf zal aankomen. Het financieel beheer der gemeenten. Naar „de Tel." verneemt, heeft de mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw aan Gedep. Staten der onderschei dene provinciën een aanschrijving gericht betreffende het gemeentelijk financieel be heer. Hierin wordt er op gewezen, dat van de 265 gemeenten boven de 5000 zielen er 45, of 17 pet., haar rekening over het laatste dienstjaar hebben moeten afsluiten met een nadeelig saldo. De gemeenteleeningen buiten kasleeningen en woningbouwvoor- schotten stegen van 230 millioen in 1898 tot 1093 millioen op 1 Januari 1924, terwijl de Rijksschulden stegen van 1092 millioen tot 2788 millioen. Een nog veel sterkere stijging vertoonen de gemeentelijke uitga ven, nl. van 110 millioen in 1900 tot 1001 millioen in 1921. Van een sterke neiging tot verlaging van den belastingdruk, zegt de minister, kan niet worden gesproken. Ook in verband met de lasten, die noodlijdende gemeenten in de gevallen, waarin hulpverleening on afwijsbaar is, op het rijk en de provincie leggen, is verbetering in den financieelen toestand noodig. De minister geeft de volgende gedrags lijn Geen goedkeuring zal zijn te hechten aan leeningsbesluiten dan slechts in de allernoodzakelijkste gevalleif en alleen in dien onomstootelijke vaststaat, dat de uit gaaf een leening wettigt. Er zal goed toegezien dienen te worden op het bewaren van de juiste scheiding tus- naar het Engelsch van AMY SKENE. 3) „Ik ben ook als een inbreker den salon binnen gekomen 1 Maar moeder wilde zoo graag dat je even kwam theedrinken", ver- Klaarde hij, terwijl hij Ethel de hand reikte. ,.Ze heeft een heel gewichtig iets,.waarover ze je wilde raadplegen en ze zegt dat dit vanavond nog in orde moet zijn." „O Jack, ik kan heusch niet Ik heb nog wel ruim een uur werk hieraan en die din gen van vader durf ik niet zoo open en bloot te laten liggen." „Ze kunnen daar niets geen kwaad", meende jack. „O, vader is zoo lastig op zijn kamers Als er iets gebeurde, wist ik letterlijk geen raad. Waarvoor heeft je moeder mij eigen lijk noodig „Ja, kijk dat mocht ik je niet vertel len maar de zaak is dat ze enkele juwee- len uit Londen heeft laten komen, waaruit je een keuze zoudt doen voor je huweiijks- careau. Vader gaat morgenochtend om acht i'Ur naar de stad en dan zal hij ze mee nemen." „O, hoe lief van haar Maar waarlijk, Jack..." „Laat ik dan die dingen voor u in orde megen maken", drong Ethel. „Ik geloof dat 'k heusch wel weet, hoe alles staat, en mocht ik soms iets fout geschikt hebben, dan maakt u dit morgenochtend wel in crde. Hilda en Marion zullen niet terug zijn voor zeven uur en ik heb niets anders te doen." „O, 't zou heerlijk zijn juichte Janet. i-Maar mag ik dit wel van u aannemen schen gewone en buitengewone uitgaven. Krachtige maatregelen zijn te nemen, ten einde conversie van leeningen, die veel al nog tegen een te hoog rentetype loopen, te bevorderen. Geen goedkeuring is te verleenen aan besluiten tot het aangaan van een leening tot dekking van een tekort op den gewonen dienst, tenzij in zeer bijzondere gevallen (voor noodlijdende gemeenten) de minis ters van binnenlandsche zaken en van fi nanciën daartoe medewerking verleenen. Indien leeningen moeten worden geslo ten, moet gewaakt worden tegen afsluiting met te langen looptijd. Inperking dient opgelegd te worden van de bedragen der vlottende (kas) schuld. Aandrang zal voorts uitgeoefend dienen te worden op die gemeentebesturen, die een heffing van inkomstenbelasting door eigen administratie hebben, dat het aan deel „kwade posten" tot het minimum wordt beperkt. Een scherp toezicht is uit te oefenen op het vaststellen der salarissen. In het algemeen zal streng stelling ge nomen moeten worden tegen het aangaan van verplichtingen door gemeentebesturen, die de financieele lasten bezwaren zonder dat uiterste noodzaak aanwezig is. De minister zal ook de medewerking van zijn ambtgenooten op dit stuk vragen, door zich te onthouden van het voorbereiden of nemen van maatregelen, leidende tot het leggen van financieele lasten op de ge meenten, zonder overleg met den minister van binnenlandsche zaken. Zouden Ged. Staten bereid zijn, besluit de minister, hun onotbeerlijke medewer king voor de naleving van het boven staande te verleenen, dan zal daaraan kracht kunnen worden bijgezet door ont houding van goedkeuring aan de gemeen- tebegrooting, indien zulks noodig mocht wezen. De financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten. De „Nederlander" wijdt een beschouwing aan de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten. Het blad herinnert er aan, dat thans weer een staatscommissie aan het werk is om een nieuwe regeling te ontwerpen. Het betoog bedoelt hierop neer te komen Wanneer, tengevolge van zeer juiste overwegingen, de rijksuitkeeringen op grond van de gewijzigde wet van" 1897 te doen, moeten worden verhoogd van het tegenwoordig bedrag van 19 millioen op laat ons zeggen 50 millioen, dan is dat ons best, mits de gemeenten in Nederland tezamen dan 31 millioen minder belasting heffen. Want immers, het rijk moet deze 31 millioen toch óók uit de belastingen putten. Heft het rijk 31 millioen gulden aan belasting om rijksuitkeeringen te doen, en verminderen de gemeenten haar belastingen niet met hetzelfde bedrag, dan betaalt de belastingbetaler de regeling der financieele verhouding van twee openbare lichamen. Misschien is een juiste regeling hem dat geld niet waard. „De Ned." kan zich best begrijpen, dat méér rijksuitkeeringen aan de gemeenten noodig zijn, maar dan moeten de gemeen ten, alle tezamen genomen, juist dat be drag der vermeerderde rijksuitkeeringen op het belastingbiljet uitzuinigen. Padvindersbezoek. Op 1 Augustus zullen 300 Engelsche padvinders uit Fulham in ons land "komen voor een veertiendaagsch verblijf. Zij steken dien dag over naar Vlissingen. om van hier naar Rotterdam te vertrekken, waar de Holland-Amerika lijn 't landverhuizershotel te hunner beschikking stelt, die tevens de zorg voor den inwendigen mensch op zich genomen heeft. Den volgenden dag wordt Rotterdam bezichtigd en 's avonds zitten de Engelsche gasten met hun Rotterdam- sche kameraden om het kampvuur. Den het is niets geen verkwikkelijk werk en misschien moet u af en toe ook nog zwaar sjouwen zoo alleen Jack dacht weer onwillekeurig, hoe lief zij er toch uitzag en hoe aardig het van haar was om hen zoo uit de moeilijkheid te helpen. Heel nauwgezet stofte Ethel ieder deel af eer ze het weer op de boekenhangers zette en toen ging ze naar de leerkamer, waar ze thee dronk, waarna ze de laden ging halen die in de eetkamer zorgvuldig stonden opgestapeld. Om die volle laden weer in te schuiven, dit was veel moeilijker werk en een paar er van moesten half geleegd worden eer ze ingeschoven konden worden. „We moeten alles maar zooveel moge lijk zoo laten als we het vinden", had Janet gezegd, toen ze de laden had opengeslo ten, met een sleutel van een bos dien mr. Radcliffe in de kleedkamer had achterge- ten. Toen ze met een van de onderste la- oen bezig was, die juist dieper waren en daardoor dus zwaarder, bleef ze met den voet ;n een mat haken en met heel veel moeite hield ze zich zelve nog op de been de inhoud van de lade rolde voor een groot deel op den grond. Ze kreeg het er echter weer vrij makkelijk in en met een ruk schoof ze de lade in het hol. Maar op weg naar den hall bleef Ethel even op den drempel staan, want daar zag ze iets glimmends, dat zeker uit de lade onder den poot van een zwaren eiken houten stoel was gerold en dat was... dit deel van het pennendoosje, waar Ethel toen de rest van had gevonden m het Braxmere bosch Ze had het stukje op haar eigen kamer tn dit oaste precies aan elkaar Mr. Rad cliffe heette immers Matthew. Die ,;M" beduidde dus zeker dezen naam en niet Maurice, zooals zij eerst had gedacht. derden dag gaan de bezoekers naar Delft, den dag daarna naar Den Haag, waar een vlaggeparade gehouden wordt, geïnspec teerd door den heer Laman Trip. In Den Haag blijven zij drie dagen, waarin ook Leiden bezocht zal worden. Dan gaat het naar Haarlem, ook voor drie dagen, waar de militaire autoriteiten barakken afstaan voor hun verblijf. Eindelijk komt Amster dam aan de beurt, welks gemeentebestuur de Engelsche padvinders ontvangen zal. Een tocht door de havens en een bezoek aan Marken en Volendam ontbreken niet op het program. Vanwege de Nederlandsche padvinders zal de heer Bouwmeester hen gedurende hun heele verblijf gezelschap houden. Het bezoek is goeddeels voorbereid door den heer Donald van den Berg, voorzitter van den Fulhamschen padvindersraad. Opheffing inspectie 's-Gravenhage der posterijen en telegrafie. Het voornemen bestaat om de inspectie der P. en T. te 's-Gravenhage, welke met ingang van 1 October a.s. door het uittre den van den heer L. van Stengelaar komt +e vaceeren, op te heffen. Het ressort der inspectie 's-Gravenhage zou dan bij de inspecties Haarlem, Dord recht en Utrecht ondergebracht worden. Het aantal inspecties zou hiermede worden teruggebracht op 10. Ook de commissie-NoIting stelde voor om het aantal inspecties 'met 1 te vermin deren, doch om te beginnen met de ophef fing der inspectie Dordrecht. Anti-oorlog-actie. Donderdag 5, Vrijdag 6 en Zaterdag 7 Augustus zal de Ned. Vereeniging van Christenen tot bestrijding van den oorlog, afdeeling Leiden een conferentie houden in het Nutsgebouw aldaar. Het woord zal ge voerd worden door den heer C. J. Smit, hoofd der Chr. school te Groot-Ammers, die een dezer dagen wegens anti-militaris tische propaganda ontslagen is. Voorts door ds. A. J. Wartena, Ned. Herv. pred. te Zevenaar en H. Scholtens Kzn., Chr. onder wijzer te Utrecht. De leider van deze conferentie is de heer H. Ververs te Oegstgeest. Het weder in Juni. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut meldt in zijn overzicht van het weder in Juni Tot den 22en was de luchtdruk hoog in het Z.-Westen of Zuiden en oók in het Oosten, N.-Oosten of Noorden van 22 tot 27 lag een gebied van hoogen luchtdruk in liet Westen, dat op den 28 Oostwaarts af trok. Van 23 tot 27 lagen stationaire de pressies over het Zu&en var» Noorwegen en de Golf van Genua. In de eerste en tweede dekade waren N.-lijke, in de derde Z.-lijke winden minder talrijk dan gewoon lijk, in alle dekaden was de gemiddelde windkracht beneden de normale. Gemiddeld over de geheele maand was de overdag temperatuur 1.2 gr., het gemid deld maximum 1.7 gr., het gemiddeld mi nimum 0.5 gr. te laag. In de derde dekade waren de afwijkingen het grootst en be droegen ze resp. 1.9 gr., 2.5 gr. en 1.7 gr. De hoogste en laagste temperatuur werden waargenomen te De Bilt, nl. 25.9 op den 7 en 3.7 op den 24. De regenval gemiddelde over het ge heele land was 59 tegen 57 mM. normaal. De afwijkingen beliepen van 25 onder normaal in het N.W. tot een gelijk bedrag er boven in den Achterhoek en het Ooste lijk deel van Brabant en het Noorden van Limburg. Onweer kwam vooral voor op den 10, 11 en 17, verspreide berichten nog op 14 andere dagen. Het aantal uren met zonneschijn was 178 tegen 187 normaal de drie dekaden telden resp. 52, 50 en 75 uren. Het moest dus mr. Radcliffe zijn ge weest, die dien avond in het bosch had geloopen en daar het eindje van het pen- nenkokertje had verloren. Het deel, dat hij behouden had, had hij misschien met opzet daar in de lade gesloten. Maar hij kon er immers ook wel dagen vóór den moord geloopen hebben, zoodat het nog niets beduidde. Ze legde dus het eindje, dat uit de lade was gevallen, weer daarin terug en be hield het eindje, dat zij gevonden had. Nu moest ze nog alles op tafel schik ken haar nieuwsgierigheid was nu een- n aal gewekt en ze keek om zich heen, met een vaag vermoeden, dat ze nog wel eens iets zou kunnen vinden wat haar een aan wijzing zou kunnen zijn. Vandaar ook, dat zij nu eens probeerde of het kabinet open of dicht was en ziet toen ze eens even aan de deur kwam, bleek die open. Toch werd ze niet ruim beloond voor haar moeite, want het eenige voorwerp, wat die ruime kast bevatte, was een platte houten gepoelitoerde kist, die afgesloten was. Opeens flitste het Ethel te binnen dat zij een klein koperen sleuteltje van eigenaar- ciigen vorm had zien liggen op het pennen- bakje op de schrijftafel... Ja, dit paste op de kistZe had geen flauw vermoeden van wat die zou bevat ten, maar zag daar ineens een ouderwetsch, zwaar pistool in leeren voering... En naast het wapen dat er lag, was er nog plaats voor een dergelijk dit was juist het ver schrikkelijke waar was het andere Hoe lang ze voor die half leege kist stond wist ze zeïf niet. Dat ze de klok echter half zeven hoorde slaan, wekte haar uit haar gepeins en bracht haar in herinnering, dat ze de kinderen van de pastorie moest ha len en dat Janet ook weldra thuis zou wezen. VLISSINGEN, 26 JULI. Het conflict aan „de Schelde". Er is nog geen wijziging gekomen in het conflict op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde". De klinkers hebben ook na den aan de nageljongens uitgereikten ontslag brief het werk niet hervat. Een zeer klein gedeelte van de klinkers is aan het werk. De kermis. Zaterdagavond verzwikte in de cake walk een meisje haar voet, tengevolge waarvan zij zoodanige pijn ondervond, dat zij naar het gasthuis moest worden over gebracht, vanwaar zij later naar haar wo ning is vervoerd kunnen worden. Overigens liep de kermis zonder stoor nissen af, hoewel het vooral Zaterdagavond zeer druk op straat was. De regen welke om 1 uur begon te vallen noodzaakte de bezoekers zoo spoedig mogelijk een goed heenkomen te zoeken en was oorzaak dat verreweg de meeste toen nog aanwezige personen zoo spoedig mogelijk huiswaarts keerden. De straten werden letterlijk door den neerplassenden regen schoongeveegd en toen dan ook om 2 uur de kermis moest gesloten worden, had de politie een zeer gemakkelijke taak. Trouwens reeds om half twee, toen met het maken van muziek in de café's moest worden opgehouden, merkte men reeds dat deze kermis haar einde naderde. De regen was oorzaak dat men niet meer de hossende en schreeuwende clubjes ker mishouders op straat aantrof, als andere jaren wel het geval was. De algemeene indruk van de kermis is geweest, dat er niet de echte animo voor het werkelijke kermishouden bestond. Met uitzondering van den Zaterdag was het dan cok iederen avond betrekkelijk vroeg stil. De drukte hield aan tot ongeveer 11 uur, doch daarna verminderde zij spoedig. Welke zaken de verschillende inrichtingen hebben gemaakt, kunnen wij niet beoor- t'eeleir. Rijksbelastingen. Bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen is benoemd tot adjunct-com mies te Vlissingen H. W. F. E. Stobbe, rijksklerk te Roosendaal tot rijksklerk te Ter Neuzen J. H. C. Plant, thans particulier klerk te Geertruidenberg en te Sas van Gent T. H. Edelman, thans particulier klerk te Breda. Uit enze Tijdinghal. Wij etaleeren een foto van het nieuwe motorschip de „P. C. Hooft" van de maat schappij „Nederland" en van den kapitein Schippers een kijkje in de omgeving van het kamp der Theosophisch Orde van de Ster van het Oosten te Ommen van een motor-sleepboot van „Kromhout", be stemd voor Port Said, die aan boord ge- heschen wordtvan de ahtletiek-wedstrij- den te Groningen; van de demonstratie van de Amsterdamsche Reddingsbrigade van de zeilwedstrijden op de Kaag van de hondententoonstelling te Surrey van de Shakespeare-herdenking te Elsionori van de jaarvergadering van den R. Kath. Bond voor Groote Gezinnen te Venlo gehouden van een bierventer op de kermis te Brus sel, die op origineele wijze het bier in zin ken tanks op zijn rug draagt Voorts hebben wij nog in onze Tijdinghal opgenomen een foto van de kinderen te Souburg, die hebben deelgenomen aan de schoolreisjes, welke zijn georganiseerd door het tijdschrift „De Gids voor School reisjes", waarvoor de firma Jurgens te Oss een gift van ƒ5000 beschikbaar is gesteld. Alleenverkoop JACQ. PLOUVIER. Ze sloot de kist, legde het sleuteltje op zijn plaats terug, deed het kabinet dicht en ging naar haar eigen kamer. Wat ze beginnen moest kon ze zich niet begrijpen Het kwam haar nu voor dat zij mr. Rad cliffe al zoo lang had verdacht Er was immers hoogloopende twist ge weest tusschen hem en Sir Stephen Dacre over het recht om dien weg te begaan Sir Stephen had mr. Radcliffe lange, be- leedigende brieven geschreven en wat haar niet zonder beteekenis leek de zaak waarnemer had haast nooit van den moord willen spreken, en op den dag van de be grafenis had hij zich ziek gemeld Daar ze Maurice Vernon zoo innig lief had, verlangde ze dus allereerst hem van schuld te zien vrijgepleit. Maar... ze ver bleef toch onder het dak van mr. Radcliffe, at zijn brood, nam zijn geld aan... En dan zijn vrouw en kinderen... 1 Janet was toch altijd zoo vriendelijk voor haar geweestZou het nu grof verraad zijn of was het slechts haar plicht de overheid te waarschuwen Ze dacht eerst nog eens na of ze ook iemand kon raadplegen... Haar oom, mr. Middleton Neen, toch niet. Hij zou r.iet genoeg afweten van de feiten en dat kon ze 'niet alles per brief uitleggen Bo vendien had ze juist dien ochtend een brief gehad van haar tante, waarin die haar het ongeluk meldde. Dus hem kon zij alvast niet lastig vallen... Mr. Austin, den dominé, dan Neen ze zou niet weten, hoe zij haar verhaal beginnen moest. Missëhien dat de nacht haar nog een goed idee brachtze voelde wel, dat ze op het oogenblik te opgewonden was om een bepaalden stap te nemen. „Mrs. Tracey ziet er vreeselijk slecht uit", zei mrs. Austin dien avond tot haar De Tijdgeest Naar uit achterstaande advertentie blijkt is Vlissingen een nieuwe zaak rijker ge worden. Wij bedoelen het magazijn „De ^ijdgeest", met daaraan verbonden spaar- Kas. Dit magazijn stelt zich ten doel te ver- koopen a contant en volgens spaarkas- en termijnbetalingssysteem. De exploitant, de heer J. van Steveninck, wees ons op de voordeelen van zijn spaar kasinrichting, nl. dat bij hem alle goederen ie zien zijn voordat de spaarder ze neemt, terwijl dit bij de meeste andere spaarkassen niet het geval is. Een keurige collectie meubelen zijn uit gestald, zoodat we iederen belangstellende een bezoek aan Wagenaarstraat 13 kunnen aanbevelen. Aanrijdingen. Op de Oude Markt reed een wielrijder een 5-jarig kind aan, dat onverwachts de straat overstak. Het kind viel op den grond, doch bekwam geen noemenswaardig letsel. In de Kasteelstraat reden twee wielrij ders tengevolge van een toevallige samen loop van omstandigheden tegen elkander, waardoor een der wielrijders eenig letsel bekwam. Goed afgeloopen. Een dezer dagen werd een Amerikaansch logé in een der hotels alhier, toen door iemand van het personeel een zware koffer Ge trap -werd opgedragen door dit voor werp getroffen. De knecht nl. die deze kof fer naar een hooger gelegen etage moest overbrengen, stootte haar tegen een bal- lustrade, waardoor de knecht "ijn even wicht kwijt raakte. De logé geraakte het bewustzijn kwijt, doch waar er spoedig medische hulp aanwezig was, kon de noo- dige zorg aan hem worden verleend, waar door hij den volgenden dag zijn reis heeft kunnen voortzetten. Kermisgevolgen. Gisterenavond moest de politie herhaal delijk optreden tegen meerdere knechten van kermisinrichtingen, die, waar alles stil lag en met afbreken nog niet mocht wor den begonnen, zich in café's verveelden en daar onderling en met bezoekers ruzie zochten. Mishandeling. Bij de politie klaagde een bezoeker van een der draaimolens op de Zeilmarkt, dat een der knechts aldaar hem tijdens een woordenwisseling een klap in het gelaat had gegeven, waardoor hij bloedend ver wond was geworden. Aan het bureau van politie werd hem hulp verleend. Verder werd een caféhouder door een zijner „gasten" een klap in het gezicht toe gediend, omdat de caféhouder het dansen van mannen onderling in zijn café niet echtgenoot. „Ik zou wel eens willen weten of zij haar goed behandelen, en of zij ge lukkig is." „O ja, dat geloof ik vast", antwoordde hij. „Ze houden allen verbazend veel van haar dat kan je wel zien Ofschoon de nacht Ethel geen uitkomst bracht, schonk de ochtendpost haar eeni- gen bijstand in dezen vorm, dat hij meer vasten grond gaf voor haar verdenkingen. Zij kreeg namelijk een brief van den vol genden inhoud „Waarde miss Tracey,- Het spijt mij dat ik u zeggen moet, hoe mijn echtgenoot heeft besloten, dat Marion en Hilda een paar jaar naar een school in Brussel zullen gaan, waardoor wij uw dien sten dan niet langer noodig hebben. Ik persoonlijk ben ten zeerste ingenomen met de vorderingen, die de meisjes hebben gemaakt in haar studies maar mr. Rad cliffe is er zóó zeer op gesteld, dat deze verandering plaats heeft, dat ik hem hierin niet mag tegenwerken, daar hij dan wel ten zeerste moet ontzien worden in zijn tegenwoordigen gezondheidstoestand. Ik schrijf u dit opzettelijk vooruit, zoodat u bijtijds naar een andere betrekking kunt uitkijken. Het spreekt vanzelf, dat u hierbij overtuigd kunt zijn van mijn grootste wel willendheid in het geven van referentiën. Toen wij van huis gingen had ik niet het flauwste vermoeden, dat mijn echtgenoot dit plan had. Ik heb er echter niets van gezegd tegen Janet en de kinderen. Ik laat het aan u over om hen dit te vertellen. Geloof mij, steeds Uwe J. RADCLIFFE." (Wordt vervolgd.) 1 DOOR DLN CHEF ONZER TURKSCHE MEIAMGEURS I fcbiÉMZZfct

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1