[KKER's 'Hpastii 1000 Kftfi qnn 100 IER VLI5S1ING5CHE COURAINT 33t tent peril 150 25 leiscbwaren arteld 'Jeuk 34 JULI Eerste Blad NIEMEUER'S NIEMEUER'S 64e Jaargang 1926 k steeds verkrijgbaar ma kwaliteit! Adverlenliësi I MEISJE, Stoomvaait 27 Uitgave: Firma F.VAH DE VELDE Ir.,Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd up Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen UUU een ongeluk. 19UI# ^qëmëëntebestuur FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD Brieven uit de Hofstad BINNENLAND ■N©.173i {ophouden met krabben j wordt door jeuk zoo jj, gij lust gevoelt de M van Uw vieeseb te laar uitkomst is erl iels van het vloeibare I huidziekte, D.D.D. [bben een verrassend» leuk en prikkeling zijn {verslag verdwenen en t de lijder weer rust. -0.75 en f. 8.60. D.D.Dzeep i ■A. en drog. [en Verhuur, Koop en Verkoop ■jen en Dlenstaanvragen, enz. lltbetallng, Tan 1-5 rcgeli i regel meer 15 ccnl (iidc Chemische Fa- Xoor hare bekroonde Ielios"-toiletzeep AC- Iertegenwoordi. i Is) tegen hooge pro-1 Ttelijke aanbiedingen I „Helios"-toiletzeep, |s. Courant". -KEN h. b. S. Isse 1 tot 5. Adres: T 72. Te bevragen tot I jur. If Augustus gevraagd de 17 jaar. Zondags ■rij. Adres Mevrouw I TdE, Scheldestraat 44 (ich aan te melden b 8 uur. len Vleeschhandel v.hJ AKKER vraagt vooi| jveek een flinke FERKSTER. lan 7—8 uur 's avonds! Tevens gevraagd eetfe feT MEISJE Ideren en voor lichte! Iden, voor dag ei| Ieen flink MEISJE ■genuren. Aanmelding! tusschen 78 uur. s reau „Vliss. Courant"| rE koop in, raszuivere Patnjs| ellamypark 31. gevraagd tegen 1 Sep- October door amb- [(1 kind) een BENEDENWONING circa 30.Brieves burean „Vliss. Crt - Middelb.-Rotterda®3 |engelegen plaatsen VAN PASSAGIERS, IEREN EN VEE. v.Midd. v. hi" I |uli v.m.uur v.nM'l 124 - - S 26 28 8 ï&tiën te bekomen N.V. Transport- en W Erven G. VOS, Tetë| B. EENHOORN, Tel. k. Iv. OOÖTERHOUT.Telgl Ibrs-BUITENHEK, TeU»l andeerd zuivere DOR FIJNPROEVER kost slechts ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per3maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1,70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abenné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 dcr- Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van P A. DE WAAL, alhier om vergunning tot het uitbreiden van zijn bestaande bakkerij door het plaatsen van een kneedmachine met ingebouwden motor van 1,2 P.K., in het perceel kadastraal bekend, gemeente Vlissingen, sectie A, no. 2617, plaatselijk gemerkt Kasteelstraat no. 95 dat dit verzoek met de bijlagen, te be ginnen met Maandag, den 26 Juli 1926, op de Gemeente-secretrie (3e afdeeiing) te»" visie zal worden gelegd, en dat van dien datum schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op den veertienden dag na dien, zijnde den 9 Augustus 1926, zal ten gemeentehui ze, des namiddags ten 3!/2 ure, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het uitbreiden dier inrichting in te brengen, ter wijl daarbij zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid wor den gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie da gen vóór den 9 Augustus 1926,ter Gemeen te-Secretarie (3e afdeeiing) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, den 24 Juli 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENFELS, L.S. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van S. B. VAN DER LINDEN, alhier om vergunning tot uitbreiding van zijn wasch- en strijkinrichting door het bijplaatsen vari een electromotor met een vermogen van 2!I/2 P.K., dienende tot het drijven van een waschmachine en een centrifuge in het per ceel kadastraal bekend, gemeente Vlissin gen, Sectie B, no. 1198, plaatselijk gemerkt van Dishoeckstraat 26 dat dit verzoek met de bijlagen, te be ginnen met Maandag, den 26 Juli 1926, op de Gemeente-Secretarie (3e afdeeiing) ter visie zal worden neergelegd, en dat vanaf dien datum schriftelijke bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op den veertienden dag na dien, zijnde den 9 Augustus 1926, zal ten gemeentehui ze, des namiddags ten 3 ure, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het uitbreiden dier inrichting in te brengen, ter- naar het Engelsch van AMY SKENE. 22) „Meent u boer Middleton van Rilstour- tcn „Ja, zoo is de naam", kon Maurice vol mondig antwoorden, daar hij zich nu dui delijk herinnerde, dat hij Ethel van die plaats had hoofen spreken. „Hoe ver woont hij hier vandaan „Bijna vijf mijlen. Mr. Middleton was hier vandaag voor de markt. Hij heeft aan de algemeene tafel gegeten om twee uur." Maar dien volgenden ochtend zou Mau- nce zich toch nog naar de boerderij laten brengen. Dit stond bij hem vast. HOOFDSTUK XI. Het was een echte Aprildag, toen Mau rice Vernon dien volgenden morgen uit de herberg „De drie Hoefijzers" vertrok. Toen hij ging regende het dat het goot maar onderweg begon de zon schitterend te schijnen. Maurice's koetsier maakte graag een Praatje en vertelde van vele boeren daar uit den omtrek. Maar van mr. Middleton wist hij al bijzonder weinig. Hij is in het geheel niet zooals de andere boeren", zei hij. „Hij werkt wel, net als de anderen, en slaat ook geen marktdag over, maar toch is hij niet zooals bijvoorbeeld toer Kendal en boer Parker. De menschen zeggen dan ook dat hij zijn kinderen op voedt tot echte heeren en dames. Mis schien komt dit omdat mrs. Middleton een echte dame is." Ongeveer vier mijlen van Oxburgh was er een korter weg door het kreupelbosch, me wel twee mijlen uithaalde. Vindt u het goed, als wij zóó gaan, wijl daarbij zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid wor den gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie da gen vóór den 9 Augustus 1926, ter Ge meente-Secretarie (3e afdeeiing) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis ne men. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet •voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden 7ijn verschenen, teneinde hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, den 24 Juli 1926. Buig. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENFELS, L.S. De tuchteloosheid. Wel overal is thans de vacantie ingetre den en meer dan de helft der bevolking geniet daarvan thans. Tot achttienjarigen leeftijd loopt stellig een nog veel hooger percentage in zalig nietsdoen rond. De be- teekenis van dit feit is niet gering, want het is begrijpelijk dat het overgroote deel daarvan niet alle vrije uren op aangename wijze weet te vullen. Gelukkig is het va- cantie-vraagstuk in de laatste jaren ernstig onder het oog gezien en heeft men begrepen dat men in die vrije weken de jeugd niet aan haar lot mag overlaten. Het was een vraag stuk dat zoo gemakkelijk niet op te lossen is, want hoe het ook ging, altijd waren er volwassenen noodig die de zorg op zich namen en juist in den algemeenen vacantie- tijd was het verre van gemakkelijk om menschen te vinden die bereid waren hun tijd aan dit werk te geven. Met eenig geld is het echter mogelijk geworden de noodige krachten te vinden. Het is heusch een zeer zwaar werkje. Wij hoorden nog dezer dagen het verhaal van iemand, die zich bereid verklaard had een vacantiereisje van kinderen als gelei der mee te maken. Niet gewend om met groote kinderen om te gaan en als nieu weling in het vak zich geweldig inspannend en uitslovend, had hij een dag meegemaakt zóó zwaar als hij van zijn levensdagen niet had gehad. Half geradbraakt en tot het uiterste vermoeid was hij 's avonds thuis gekomen. Den volgenden dag gevoelde hij zich nog stijf in al zijn spieren en zelfs een zeer lange en zware slaap had de ver moeidheid niet geheel weggenomen. Wij hebben wel eens rustig in het duin liggend het spelen van zoo'n groote groep vacantiekinderen gadegeslagen en met stij gende bewondering gezien hoe de leiders en leidsters onafgebroken bezig waren. Alleen van het kijken er naar werd je al moe hoe moet het dan zijn als je er actief aan deelneemt De gedachte dat een zeer nut tig werk wordt verricht houdt hen wellicht op de been. Nuttig is het werk inderdaad. Wie op een vacantie-dag eens door de volkswijken loopt, ziet aanstonds dat het heusch ondoenlijk is de kinderen maar den ganschen dag op straat te laten slenteren en hoe langer hoe tuchteloozer te laten worden. Hoe het ook zij, het onderwijs brengt ongetwijfeld tucht en besef van sir vroeg de koetsier. „Dat laat ik aan u over", antwoordde Maurice. „Ik kom er natuurlijk graag zoo gauw mogelijk Langzaam rijden was hier vereischte, Caar er hier en daar oude wagensporen waren, die juist het gaan voor het paard niet vergemakkelijkten. Op eens kwam er een grijs paard om den hoek gehold, met los zadel en hangende stijgbeugels en blijkbaar ten zeerste ver schrikt. „Het is het paard van boer Middleton Wat kan er gebeurd zijn „Het beest heeft zich zeker losgerukt", meende Maurice, die op dat oogenblik uit de dogcart was gestapt en den grijze bij de teugels hield. Met eenig streelen kwam liet dier tot kalmte. „Hoe ver zijn we nog van de boerderij vroeg Maurice. Thomas antwoordde dat dit waarschijn lijk een halve mijl zou zijn. „Rijd langzaam dan zal ik volgen, het paard bij den teugel leidend". Na een oogenblik wees Thomas met de zweep naar de gestalte van een man, die daar aan den kant van den weg lag. „Ik geloof, dat het de boer zelf is I" riep Thomas ontzet. Maurice reikte hem de teugels over en trad op den man toe. Toen hij den ongelukkige aanraakte, kreunde die en vooral ook toen hij den rechterarm* onder hem trachtte uit te trekken, Met eenige kennis van verbandleer, die Maurice bezat, begreep hij zeer goed dat de arm gebroken was en dat er waarschijn lijk nog andere breuken waren, daar de man zoo'n uiterst pijnlijke uitdrukking had op zijn doodsbleek gelaat. „Ja, het is boer Middleton. Het paard heeft hem zeker uit het zadel geworpen", zei Thomas. Gelukkig had Maurice een fleschje in orde, het houdt de kinderen een deel van den dag van de straat, maar wij vreezen, dat in een paar weken zomer vacantie, die door het weer allicht de gelegenheid geeft om het grootste deel van den dag buiten te zijn, er veel van die goede resultaten kan worden vernietigd. Vooral wordt het beden kelijk als de jeugd op eigen houtje aan het zwerven gaat en ?ich te ver van huis waagt. Dan komt de Iiist tot straatschen derij licht op. Er wordt over. de jengd overal geklaagd. Ook den Haag kan meeklagen. Nu heeft men hier één bijzondere omstandigheid, nl. dat de z.g. volkswijken niet over de ge heele stad verspreid zijn, maar over het algemeen zelfstandig Staan. Andere wijken ondervinden dientengevolge niet zoo heel veel overlast van de breede kinderscharen in de volkswijken. Echter is er in hun £igen wijk voldoende gelegenheid voor het bot vieren van de zucnt tot baldadigheid en de statistieken van de gemeente-bedrjjven toonen jaarlijks aan, dat er nog heel: wat door de jeugd wordt vernietigd. Men staat daar soms verstomd van. Onlangs hebben we er nog eens een staal tje van gezien. Op het strand staat 's zo mers een houten tent Voor de politie, 's Win ters wordt die tent op het duin getrokken, omdat die anders natuurlijk in het zilte nat zou verdwijnen. De raampjes in die tent zijn gedeeltelijk met luiken gebarricadeerd, gedeeltelijk met fijn gaas bespannen. Als men nu ziet wat de jeugd in een winter aan zoo'n tent weet te vernielen, dat is heusch meer dan kras. Door het fijne gaas heen zijn alle ruitjesaan gruis gegooid. Men moet wel met opzet hebben gezocht naar heel kleine steentjes om die met een kata pult door de openingen van het gaas te schieten. Voorts zijn luiken geforceerd, hoewel ze met ijzeren bouten gesloten zijn. De deur van de tent, die met een stevig slot gesloten was, is geopend de paar bankjes en het tafeltje, eenige kisten enz. alles is overhoop gehaald. De wanden van de tent zijn volgekrast met messen en met potlood. Vieze woorden zijn met dikke letters er op geteekend enz. Werkelijk men staat ervan verstomd hoe het „technisch""4Togeüjk is iets zoo toe te takelen. Er wordt altijd verteld, dat nergens ter wereld de baldadigheid zoo groot is als in ons land. We kunnen het niet beoordeelen, maar dat ze hier groot is, is buiten twijfel. Vlak voor het sportpark Houtrust, aan iederen sportvriend welbekend, ligt een zeer mooie, monumentale brug. De voetstukken van de lantarens zijn alle van fraai beeld houwwerk voorzien, 't Is meer dan treurig zoo hopeloos beschadigd al dat werk is. Geen enkel kopje heeft meer een gaven neus, alle uitsteeksels zijn geschonden en men vraagt zich alweer af met welk een moedwil men hier gehandeld moet hebben om het werk zoo te vernielen. Toen eenige jaren later over het zelfde Ververschingskanaal andermaal een brug gebouwd moest worden, heeft men van alle versiering afgezien. De geheele brug is één massief stuk beton geworden, met metselsteen bedekt en de borstwering is van steen met hardsteendekking alle scher pe kanten, alle uitstekende punten zijn ver meden en het is nu haast onmogelijk om er iets aan kapot te maken. Natuurlijk is dit heel erg praktisch en wij begrijpen, dat het gemeentebestuur niet anders kon handelen, maar 't is dan toch maar heel triest dat iets een zak met wat whiskey en water. Daar goot hij den man nu enkele druppels van tusschen de lippen. „U heeft zeker pijn vroeg hij. „Is u van het paard gevallen „Ja het dier schrikte... Kunt u mij ook cphelpen Zelve trachtte hij het hoofd toen op te lichten, maar kreunende viel hij weer terug. „Mijn rug en mijn zijde doen zoo pijn klaagde hij. „Ik zal hulp zenden van de boerderij. Ik vrees, dat u op een hek vervoerd moet worden, want u zoudt toch niet in mijn rijtuig kunnen komen." „Neen, neen... Hoe laat is het?" „Zoowat half elf", antwoordde Maurice verrast tot de volgende woorden van mr. Middleton die vraag verklaarden. „Omdat de dokter toch op de boerderij naar mijn vrouw zou komen kijken. Als u hem kon opvangen Maar ik weet niet of u er den tijd wel voor heeftof ik er u mee mag lastig vallen T „Zeker. Ik zal uw paard berijden en Thomas blijft dan hier bij u. Het is maar j echt-toe, recht-aan, is het niet vroeg hij aan den koetsier, die nu beide paarden vasthield. „Ja, sir. In een minuut of vijf is u er." „Wilt u dan naar mijn zoon Harold vra gen drong de ernstig-bezeerde man. „Vooral niet naar mijn vrouw zij is toch al zoo zenuwachtig." „Ik beloof het u", stelde Maurice hem gerust. En tot zijn verlichting zag hij de vige lante van den dokter voor de deur staan, en terwijl hij afsteeg en de teugels overreikte aan een man, die hem tegemoet trad, zag hij een heer van middelbaren leeftijd en dus blijkbaar de dokter en een jongeren man. „Mr. Harold Middleton vroeg hij. Nau welijks een antwoord afwachtend ging hij voort„Uw vader heeft een ongeluk ge kregen zijn arm gebroken en zijn rug moois niet kan worden opgericht omdat de jeugd het alles vernietigt. Op de strandboulevard staat het monu ment voor leger en vloot, 's Winters wordt er een soliede houten kast om gezet. Men zegt wel, dat dit is om het monument tegen de weersgesteldheid te bewaren, maar wij gelooven het maar half. Den ganschen zo mer door is er een politiepost bij geplaatst om het tegen de baldadigheid te bescher men. Eén steenworp en het monument zou onherstelbaar geschonden zijn. Het is wel een dure bescherming, die op rekening van de opvoeding der jeugd behoort geplaatst te worden. Bij de hooge posten die daar al op prijken, kan die-ééne nog wel bij... Maar, in gemoede, zou er heusch niets anders op te vinden zijn om de jeugd beter inzicht te bezorgen EIBER. Het Nederlandsch-Belgiseh verdrag. De „Nieuwe Rott. Courant" betoogt de wenschelijkheid, aan het Nederlandsch- Belgisch tractaat een tweede aanvullings protocol toe te voegen. Tegen totstandbrenging van een nieuw aanvullingsprotocol, indien de Kamer daar toe de wenschelijkheid uitspreekt en, gelijk valt te voorzien, zonder nieuw protocol tot goedkeuring van het tractaat niet is te vin den, bestaat geen redelijk, noch practisch, noch theoretisch bezwaar. De Belgische volksvertegenwoordiging kan machtiging verleenen tot ratificatie van wat thans bij haar aanhangig is. Komt, nadat die goed keuring verleend is, een nieuw aanvullings protocol tot stand, dan zal zeer zeker ook daarop in de Belgische volksvertegenwoor diging goedkeuring moeten worden verkre gen. Tegenover zulk een aanvullings-proto- col zou natuurlijk de Belgische volksverte genwoordiging volkomen vrijheid van oor deel behouden, ook al mochten wij hier in Nederland toevalligerwijs met de goedkeu ring eens vóór zijn. De Belgische Kamer behoudt precies dezelfde vrijheid, die wij voor onze Kamer opeischen. Laten we toch, aldus de „N. R. Cf', dui delijk voor oogen houden wat ons beider, Nederlands zoowel als België's doel is. Dit is niet een tractaat tot stand te brengen, dat in een van de beide landen het tegendeel van bevrediging schept, nog veel minder in het geheel geen tractaat tot stand te brengen, doch een gemeenschap pelijke regeling tot stand te brengen, die door beide landen als billijk en rechtvaar dig en in beider belang kan worden aan vaard. Daardoor alleen kan de internatio nale gedachte, die men in de Belgische Kamer zoo gecajoleerd heeft, inderdaad worden bevorderd. Een verblijfbelastfng in België. Naar de Brusselsche correspondent van „de Tel." verneemt zal de Belgische mi nisterraad zich bezighouden met het be spreken eener verblijf belasting voor vreem delingen in België. Het volgende ontwerp is nl. ingediend De vreemdelingen in Bel gië, d. w. z. degenen, die niet voorzien zijn van een Belgischen identiteitskaart, zullen verplicht worden tot het betalen eener ver- blijfbelasting ten bedrage van vijftig pro cent van den huurprijs hunner hotelkamers of appartementen. Deze belasting zou ook gevorderd worden van de vreemdelingen, bezeerd. Hij verzocht mij u te vragen een paar man te zenden om hem naar huis te dragen en als de dokter nu hier was..." „Ja, ik ben dokter Curtice", antwoord de deze. „Kan ik naar de plek rijden „Ja mr. Middleton ligt op den weg", antwoordde Maurice en gaf toen enkele bijzonderheden van de situatie, waarna de dokter beval, dat vier man zich daarheen zouden begeven met een baar en met tal van kleeden en kussens. „Misschien dat u wilt meerijden vroeg de dokter aan Maurice, „en Harold volgt dan wel?" „Ik geloof niet, dat u zich ernstig onge- just hoeft te maken", sprak Maurice vrien delijk tot den jongen man, die zeer bleek was geworden. „Uw vader was in staat mij enkele zeer duidelijke aanwijzingen te ge ven. Vooral gaf hij als zijn nadrukkelijk verlangen te kennen, dat mrs. Middleton toch mets zou meegedeeld worden van het cngeluk. Haar kamer is heelemaal aan den ande- jen kant van het huis, dus hoeft ze er niets van te hooren. Dat is ook maar heel goed, want ze is bijzonder zwak en zenuwachtig en een schok zou haar zeker kwaad doen." Ze vonden den boer nog in dezelfde houding. Met behulp van Maurice zette de dokter Óen arm vast. Over andere mogelijke breu ken kon hij nu nog niet oordeelen dit moest wachten tot de man naar bed was gebracht. Voorzichtig werd mr. Middleton op de baar geschoven en in optocht ging het toen naar de boerderij. „Ofschoon ik er u nu niet mee wil lastig vallen", sprak Maurice tot Harold, „kwam ik u eigenlijk over een zaak spreken." Juist verzocht de dokter zijn hulp bij het naar bed dragen van mr. Middleton, dus werd er niet verder gesproken over de aan leiding van Maurice's bezoek. Gelukkig was Dolly Middleton, het on- die in de badplaatsen een gemeubileerd ap partement of een villa hebben gehuurd. De inning zou door middel van zegels geschie den. De hotelhouder of de eigenaar zou voor de juiste uitvoering verantwoordelijk worden gesteld. Jaarverslag der Ned. Reisvereeniging. Aan het jaarverslag der Nederlandsche Reisvereeniging is ontleend, dat men di- jaar inging met 39776 leden, waarvan 36319 georganiseerd in 19 afdeelingen dat het nieuwe gebouw, waarin nu ook het centraal bestuur gevestigd is, uitstekend voldoetdat 7924 personen deelnamen aan reizen en een som van 867.629.61 uitga ven dat ook Frankrijk zich naast het nog altijd meest in trek zijnde Zwitserland, ir een talrijk bezoek mocht verheugen dat 262 reizen werden gedaan met 74060 reis dagen dat de réisleiders weer zich door bekwaamheid en toewijding onderscheid den dat het inschrijven van goedkoope en eenvoudige tochten de voortdurende aan dacht van het bestuur heeftdat dr. Hal o door het leiden van de reis naar Amerika, als tweede Columbus, de vereeniging zeer aan zich heeft verplichtdat 107 families gemeubileerde huisjes van de vereeniging huurden en dat 600 personen daardoor goedkoop en aangenaam hun vacantie konden doorbrengen dat 107 kinderen van een industrieele vereeniging in de vacantie. huizen te Doorn en Zandvoort werden on dergebracht en dat Tom Schilperoort als correspondent zeer veel deed voor het doen slagen van de Rivierareizen. Het financieel verslag ziet er gunstig uit. De balans sluit met een bedrag van 38.435, waaronder een winst van 1992. De lasten- en batenrekening sluit met een bedrag en ontvangst en uitgaaf van 93.000. Typisch blijkt de ontwikkeling der ver eeniging uit een vergelijkenden staat, waar aan we nog de volgende cijfers ontleenen 1906 2 reizen,25 deelnemers, 135 reisdagen, cterwijzeresje, thuis, daar de school te Car lisle gesloten was wegens een besmettelij ke ziekte onder de kinderen. Harold had haar voorbereid op het schouwspel van haar vader, die zou wor den thuisgedragen op een baar. Zij had een kamer op de eerste verdie ping voor den gekwetste in gereedheid ge bracht eigenlijk het kamertje waar Donald sliep als hij thuis was en waar hij ook zijn verzameling kapellen en vogeleieren be waarde. Het was onmogelijk voor Maurice om nu te voorschijn te treden met de reden, die hem. naar Rilstourton had gevoerd de bewoners waren immers veel te bedroefd over het ongeval. Maurice, die bij het nauwkeurig onder zoek van den dokter was gebleven, kon Dolly het gunstig bericht brengen dat er althans niets meer gebroken wasdat enkel de spieren van den rug eenigszins verrekt waren, wat met rust en warmte weer in orde zou komen. „Gelukkig maar juichte Dolly. „Vader zag er zoo vreeselijk slecht uit, dat ik toch zoo bang was Als u eens wist hoe dankbaar ik u ook ben zei Dolly, naar hem opkijkend en er zich zelve over ver bazend dat zijn gelaat haar zoo bekend voorkwam, terwijl ze den jongen man toch zeker nooit eerder had gezien. „Ik was juist onderweg naar Rilstourton cm mr. Middleston een inlichting te vragen en hem te verzoeken of hij mij een adres wilde geven maar nu zal ik u niet verder lastig vallen daarmee." „Ik wilde juist zeggen kunnen wij u niet helpen Het kan wel heel ongerieflijk zijn voor u om te wachten, en als het iets was wat de boerderij betrof, dan zou mijn broer het misschien ook wel weten." „Neen het is niet iets betreffende de boerderij. Heeft u een bloedverwante, die Tracey heet?" „Bedoelt u Ethel, mijn nichtje

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1