VERVANGEN MAIL-SHOES ZIJN NIET TE DONDERDAG 33 JULI BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD Stads- en Provincienieuws 64e Jaargang 1926 VLISS1NGSCHE COURANT li&me in sport en spel de hoogere geestelij ke dingen op den achtergrond dringt en toonde de gevaren aan die van vele zijden dreigen. Daarom is het zoo noodig dat ook de Christelijke jeugd studie maakt van de beginselen der Heilige Schrift, opdat zij mogen bezield worden met den geest en het vuur van een Apollos. Deze met aandacht aangehoorde lezing werd met gebed door den heer Bikker geëindigd. Geen prettige plezierreis. Gisteren zijn met de stoombooten „Ville d' Ahvers" en „Waasland" ongeveer 800 plezierreizigers uit Antwerpen hier aange komen. Deze personen hebben het op hun uitstapje al zeer slecht getroffen, omdat het op de Schelde zeer ruw weer was, waar door zeer vele passagiers last van zeeziek te hebben gehad. Toen zij moesten terug- keeren was de wind nog meer gaan opste ken en was het te voorzien dat er van een plezierreisje in het geheel geen sprake kon zijn. Enkele passagiers, die bevreesd wa ren opnieuw den tol aan Neptunus te moe ten betalen, gaven er de voorkeur aan per tiein naar Antwerpen terug te keeren, wat voor hen natuurlijk een dure reis werd. Everdry. Welke huisvrouw kent niet de funeste in werking van de vochtigheid op haar zilver werk of op haar bed- en lijfgoederen wel ke huisbaas weet niet mee te spreken over den noodlottigen invloed van het vocht op muren, plafonds, behangsels enz., welke woningbouwer tracht niet door verschillen de middelen als cementen enz., aan den noodlottigen invloed van de nattigheid te ontkomen Tevergeefs heeft men van al lerlei middelen bedacht om het euvel tegen te gaan, tot nog toe echter met geen enke len goeden uitslag. Voor den oorlog is in Amerika het bovenstaande middel aange wend, dat echter door die oorzaak niet verder is doorgedrongen. Dit middel, waar van we boven den naam neerschreven, heeft eenige in 't oogspringende voordeelen, waarvan we de volgende noemen een volkomen waterdicht maken der buitenmu ren (hierdoor wordt het kwaad direct in zijn oorzaak, het binnendringen van buiten- vocht, aangetast) het behouden der eigen kleur van de muren. Everdry toch is kleur loos na één behandeling blijven de mu ren voor altijd waterdichtde stof, het pre paraat is een soort solution, dat niet ver hardt en bijgevolg ook niet springt of scheurt. Doordat het geen nieuwerwetsch preparaat is, kan een gezegelde garantie van 10 jaar gegeven worden. Met dit pieparaat nu hebben we gisteren een demonstratie bijgewoond, die gehouden is aan het schoolgebouw op de Groote Markt. Door een motor wordt de in een buis of ketel gebrachte Everdry dun vloeibaar en warm gemaakt en daarna onder een druk van 5 atmosferen op den muur gespoten. Hierdoor wordt het voor deel verkregen, dat de vloeistof in den muur niet alleen aan de oppervlakte der steenen komt, maar doordringt tot een diepte van l/2 c.M., waardoor het regen water niet in en tusschen de steenen (de voegen dus) door kan dringen, wat belet, dat de voegen uitvriezen. Waar deze Ever- dry ook op hout kan aangebracht worden, kan ze ook dienen tot bescherming der raamkozijnen, te meer, waar ze door haar samenstelling en haar kleur het aanzien der gevels niet verandert. We hebben gezien, dat een stuk van een muur, die bespoten was met water werd begoten, waarbij dit onmiddellijk naar beneden stroomde in korreltjes. De behandeling der muren ge schiedt, naarmate de poreusheid der stee nen. 2, 3 a 4 maal achtereen, waarbij de AUeetiverkoop ]ACQ. PLOUVIER. steenen in het begin een glimmend aanzien krijgen, welke glans echter verdwijnt, naar gelang wind en zon den steen doet opdro gen. Dat deskundigen heil in deze behandeling zien blijkt wel uit het volgende uittrekseltje van een heel rijtje plaatsen, waar de be spuiting reeds heeft plaats gehad de ge meentelijke woningbouw van Dordrecht fabriek- en kantoorgebouwen der Jurgens margarine-fabrieken te Oss het herstel lingsoord Villandry te Nijmegen het rijks- krankzinnigengesticht te Woensel ge meentewoningen te Den Haag, Rotterdam en Hilversum Politiewoningèn te 's-Her- togenbosch. Gaan we na, hoe deze, toch waarlijk niet cie kleinste gemeenten er over denken, dan kunnen we veilig constateeren, dat de de monstratie, die gisteren en volgende dagen hier ter stede zijn en zullen worden ge houden, zal gevolgd worden door bespui- tingen op grooter schaal, waarvoor men de vooiwaarden zal kunnen vernemen van den hier ter stede gevestigden hoofdvertegen woordiger voor Zeeland, den heer L. van Bennekom, Boulevard de Ruijter 12. Een portefeuille gestolen. Gisteren deed een bezoeker van een der kermisinrichtingen bij de politie aangifte van de vermissing van zijn portefeuille met geld. Een dadelijk door de politie ingesteld onderzoek leverde geen enkel resultaat op, hoewel men een beambte van bedoelde in richting er van verdacht de portefeuille te hebben ontvreemd of althans deze te heb ben gevonden. In den afgeloopen nacht te 5 uur werd bedoelde beambte door de politie aange houden en bij fouilleering de vermiste por tefeuille op hem gevonden, waaruit reeds een gedeelte van het zich daarin bevindend geld was verdwenen. De man bekende dit geld in een café te hebben verteerd. De man werd door de politie aange houden. Tramstoring. Hedenmorgen is in de Aagje Dekenstraat een draad van de electrische tram losge trokken, tengevolge waarvan de stroom eenigen tijd uitgeschakeld moest worden om het defect te herstellen. De tram on dervond hierdoor ook storing. Een poot gebroken. In een weide alhier werd een paard aan getroffen dat een poot had gebroken, ver moedelijk doordat het een trap van een ander paard had gekregen. Het dier moest ter plaatsje worden afgemaakt. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Burg. en Weth. bieden den raad ter goedkeuring aan de begrooting van den Armenraad voor 1927 met een eindcijfer van 2400, waardoor de gemeentelijke bijdrage 2400 zal bedragen of 100 min der dan verleden jaar. Voorgesteld wordt een vierde wijziging in de gemeente-begrooting 1926^ Voorgesteld wordt het crediet voor steun aan uitgetrokken werkloozen nog maals te verhoogen met 5000, waardoor het bedrag 15000 wordt. Voorgesteld wordt aan de N.V. Zeeuw- sche Meelmolen „Middelburg" te Amers foort toestemming te geven tot den bouw op den bij haar in huur zijnden gemeente grond bij den molen op het Vlissingsch Bolwerk, van een houten loods op beton nen voet, onder voorwaarde, dat bij het einde der huur-overeenkomst de verhuurde grond in den tegenwoordigen toestand wordt opgeleverd en dat bij verandering van het doel, waarvoor de bouw van de loods is gevraagd alsmede bij eigendoms overgang van den molen c.a. of bij niet of riet voldoende nakoming der aan de ver- Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. De Haagsche briefschrijver van de „Tijd" zet nog eens de bezwaren uiteen van Ne- derlandschen kant gekoesterd tegen het Belgische tractaat. Dat is een „zachte re actie" op het verslag door den rapporteur Van Cauwelaert voor de Balgische Kamer uitgebracht. De voorstelling als waren al de offers, die Nederland brengt, als van nul en geenër waarde, acht de briefschrijver van de „Tijd" tactiek, dezelfde tactiek, die de Belgische regeering er toe bracht het tractaat toe te lichten als een onbeteeke- nend ding. De heer Van Cauwelaert heeft dit nage^- daan en het er nog eens dik opgelegd, zóó dik, dat zijn spel erg doorzichtig wordt. Men zucht onwillekeurig als België dit al les, dat ons geheele volk neerdrukt, als van nagenoeg geenerlei beteekenis acht en zijn erkentelijkheid daarnaar zal regelen, waar voor brengen wij dan de offers, die nage noeg geheel ons volk tegenstaan en die in Nederland slechts verbittering kunnen wek ken tegen de Belgen Van Cauwelaert overtreft echter zich zelf, waar hij de in verre toekomst in het vooruitzicht gestelde afschaffing der gratis 'sleepdiensten als een buitengewone vrijge vigheid van België voorstelt, dat vrij is uit zijn schatkist de eigen scheepvaart en ha vens te steunen. En dat zegt hij, die ons bij tractaat verbieden wil de loodsgelden voor Rotterdam lager te stellen dan voor Antwerpen en die zelfs als een natuurlijk recht vordert, dat wij Antwerpen verlossen van de bezwaren, die, bij concurrentie met Rotterdam, uit zijn geografische ligging voortvloeien. Neen, heusch, zoo besluit de schrijver met een verdediging als deze verhoogt men de kansen niet op aanneming van een tractaat, dat er toch reeds niet komen kan zonder er, tegen de overtuiging van ons volk, te worden doorgesleept. Een redactioneel artikel in hetzelfde blad over de nadere verklaring van minister Vandervelde, betreurt het, dat de minister niet eerder uitdrukkelijk heeft gezegd, dat hij hetgeen België thans door het verdrag zou verkrijgen, niet als een voorschot be schouwde, maar als een definitieve bevredi gende oplossing. Die verklaring acht het blad afdoende. Het „Hbld. van Antwerpen", de politieke zijde van het tractaat besprekend, doet uit komen, dat België zes jaren geleden veel sterker stond bij de onderhandelingen dan- nu. Een -goede zijde heeft deze vertraging wellicht gehad zoo meent het name lijk, dat het inmiddels aan deze zijde van den Moerdijk voor ieder, ook voor diegenen die een oogenblik gehoopt hadden de op lossing van het Schelde-vraagstuk en van het veiligheidsprobleem van Limburg te vinden in een bijzonder politiek of militair statuut van het betreffende Nederlandsche gebied, duidelijk geworden is, dat deze op lossing van gedwongen verhoudingen eer der een nadeel dan een voordeel was. Misschien zijn- er wat menschen hiertoe bekeerd. Mogelijk de discipelen der vroege re annexionisten, die ons zooveel kwaad berokkenden bij de buren, bestaan nog... en ontwapenen niet... tot groote ergernis van zekere Nederlanders, die zich te veel aan hun geschreeuw laten gelegen liggen. Het is juist dat uitsteken van de hand naar Nederlandsch grondgebied, dat thans nog nawerkt, dat oorzaak is, dat de zaken in Den Haag zoo moeilijk van stapel loopen. In de Kamerafdeelingen van Den Haag is het weer eens gebleken, dat verscheidene leden er op wezen,hoe de Belgische eischen tot afstand van Nederlandsch grondgebied en van souvereiniteitsrechten in 1919 en 1920 nooit hadden mogen gesteld worden. Die heeren meenden ook, dat, nu deze eischen teruggenomen worden, dit geen aanleiding kon zijn tot het doen van con cessies op economisch gebied, die verder naar het Engelsch van AMY SKENE. 20) »'t Is jicht, moeder", stelde Janet haar gerust. „Ik heb het al zoo lang zien aan komen. Gedurende een drie a vier maan den is vader al uit zijn doen en door die behandeling in Buxton zal de jicht wel te voorschijn komen dus kan ik nu niet veel hoop geven op een aangenamen tijd. Maar ais het eind dan maar goed is. Zoudt u heusch niet liever hebben, dat ik meeging?" „Neen, kindje Beslist niet. Vooreerst wil je vader alleen mij hebben en dan zou ik de kinderen en miss Tracey hier toch ook niet alleen kunnen laten met Philip. Wel zou ik het heel prettig vinden als je van de gelegenheid gebruik maakte, dat je va der afwezig was om enkele van de kamers eens een goede beurt te geven, waar je vooral in zijn tegenwoordige stemming haast niet durft aan te komen. De kleeden z'in wel in geen twee jaar opgenomen en dus zou ik heel blij zijn als alles zoo in aolie vrijheid nu eens flink onder handen genomen werd Janet beloofde dit en kreeg nog vele vermaningen om toch vooral voorzichtig Je zijn met de papieren en al wat het par ticulier bezit betrof van haar vader. „Daar moet je geheel zelve voor zorgen, Janet, en de papieren weer precies leggen zooals je ze gevonden hebt, anders wordt vader onbeschrijflijk boos." „Ik beloof het u, moeder Met de groot ste zorg zal ik maken dat alles in orde is als u beiden terugkomt". ^P Vrijdagochtend vertrokken dus mr. en mrs. Radcliffe. HOOFDSTUK X. Maurice Vernon ging Woensdag van orJ1 ^00r naar Denamead, daar hij be- g eep hoe hij mr. Gilmore werkelijk in gaan dan met de belangen van Nederland strookt. Men ziet reeds hieruit wat een kwaad bloed het annexionistische gestook van vroeger gezet heeft en hoe moeilijk het is thans die fout ongedaan te maken. Audiëntie van den nieuwen gouverneur- generaal. De benoemde gouverneur-generaal van Ned.-Indië zal aan hen, die hem over dienst zaken wenschen te spreken, daartoe gele genheid geven op Donderdag en Vrijdag 29 en 30 dezer, van elf tot een uur, in het gebouw van het departement van koloniën (ingang Binnenhof). Aan hen, die van deze audiëntie wen schen gebruik te maken, wordt verzocht zich vóór Dinsdag 27 dezer schriftelijk op te geven aan den chef van het kabinet van het departement van koloniën, onder ver melding van kwaliteit en woonplaats en onder mededeeling op welken der beide vastgestelde dagen men wenscht te komen. Nederlandsche Bakkersbond. Te Utrecht is gisteren de 44e algemeene jaarlijksche vergadering van den Nederland- schen Bakkersbond gehouden. De voorzitter de heer F. C. Stahle uit Laren, gaf in zijn openingsrede een over zicht van den toestand in het bakkerij-be drijf. O.m. deelde spreker mede, dat de broodprijzen in sommige gemeenten nog van dien aard zijn, dat met verlies gewerkt wordtscherpe concurrentiestrijd is z.i. in de eerste plaats de oorzaak. Tot lid van het nieuwe Centraal Bestuur werd o.a. gekozen de heer C. D. van Nop pen te Vlissingen. Een voorstel van den Zeeuwschen Bak kersbond om een commissie te benoemen om rapport uit te brengen over de vraag „Hoe kan het vakonderwijs voor bakkers het best bevorderd worden is, naar ce voorzitter verklaarde, in het centraal be stuur behandeld en ter sprake gebracht in het algemeen bestuur. Men was er van meening, dat deze zaak niet commissoriaal behandeld behoort te worden, maa: door bet nieuwe cc c.raai bestuur moet worden beoordeeld. De afdeeling Zeeland trok haar voorstel in. VLISSINGEN, 22 JULI. Minister Van der Vegte in Zeeland. De minister van waterstaat, mr. Van der Vegte, bezoekt dezer dagen de pro vincie Zeeland. Gisteren vertoefde de mi nister te Vlissingen, Breskens, Philippine, Sas van Gent en Terneuzen, ter bezichti ging van de havens en andere waterstaats werken. Met een der provinciale stoom booten werd een tochtje op de Schelde gemaakt. De minister werd vergezeld door den hoofdingenieur-directeur Van Oord te Mid delburg en begeleid door den Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, den regeeringscommissaris De Vulder van Noorden en den heer Van Rompu, lid van Ged. Staten. Gisterenavond werd gedineerd in hotel Britannia alhier. Heden wordt Schouwen-Duiveland bezocht. De kermis. Het slechte weer is gisterenavond een echte spellebreker geweest. Het was daar door stil op de kermis en vele inrichtingen, waar het toch al niet druk is, ondervonden natuurlijk de nadeelen van dezen guren en natten zomeravond. groote verlegenheid had gebracht door zijn onverwacht vertrek, al was dit dan ook buiten zijn wil. Gilmore had hem altijd beleefd behan deld maar hij had den directeur in zijn teerste gevoelens gekwetst. Hij had ten eenenmale geweigerd bij hem te blijven en nij had voor een huwelijk met zijn dochter zoo goed als bedankt. Gilmore zelve, die immers niet best meer wist wat hij uitge sproken had en wat niet, was maar blij dat hij nu den weer weerbarstigen acteur niet zou weerzien. Haar belofte getrouw, zond miss Stainer een enkel lettertje aan Lily Gilmore, zoo dra ze had gehoord dat Maurice vrij was. Maar het dwaze meisje was geheel van opvatting veranderd sinds ze de actrice dat zenuwachtig bezoek had gebracht. Ze meende nu zelfs dat ze hem haatte Toen haar vader haar, op Woensdag, den opvolger van Maurice voorstelde, een zekere mr. Paul Creighton, was ze vast besloten dat ze dien geheel „onder het juk" zou brengen. Op theetijd had Cheighton beloofd weer te komen en Lily had zich met bijzondere zorg gekleed voor dit bezoek. Toen ze nu de deur achter zich haastig hoorde opengaan, keek ze, met recht, ver rast op Maurice's verschijnen. „Hoe gaat het u, miss Gilmore Ik ben terug; gelijk u ziet. Is uw vader thuis „Neen vader is zoowat een uur geleden naar den schouwburg gegaan." Werktuigelijk schoof zij een stoel nader bij en hij nam plaats, terwijl hij begon „Ik vrees dat ik mr. Gilmore eindeloozen last heb bezorgd, ofschoon het toch mijn schuld niet was. Hoe heeft hij zich gered op Maandag en Dinsdag? En wat wordt er vanavond gegeven „„Stille waters hebben diepe gronden". Mr. Creighton speelt uitstekend en de menschen hier geven niet zoo zeer om Shakespeare". „Nu, ik ben blij, dat uw vader niet al te veel last werd bezorgd door mijn vertrek ofschoon het, eerlijk gezegd, meer uw Het weer was heden gelukkig wat opge klaard, doch het weerbericht voorspelt nog niet veel goeds. Luxor-theater. Groot is het succes wat Luxor oogst met de zeer bijzondere film. „Het Spook van de Opera". Daar drie avonden achtereen voor een stampvolle zaal werd gedraaid, vol doen wij nog gaarne aan het verzoek van de directie er nog even op te wijzen, dat dit kunstwerk hedenavond voor het laatst gaat. „De oude ganzenhoedster", een aangrij pend drama, dat vanaf morgen als kermis- hoofdnummer loopt, zal zeer zeker ook wel in den smaak vallen. Alhambra-Theater. Voor de sluiting der kermis, dit is voor Vrijdag tot en met Zondag, zal door het 9Jhambra-theater worden vertoond de su per Ufa-speelfilm „Het proces met geslo ten deuren". In deze film wordt de hoofd rol vervuld door Ellen Richter. Als attractie zijn door de directie voor deze avonden geëngageerd Bercelini en Leonie. In „de Tel." wordt hun optreden genoemd het doorbrengen van een half uurtje in het wonderland. Wij verwijzen verder naar de in dit num mer voorkomende advertentie. Kievifs en Elfrinks Variété-gezelschap. Ook gisterenavond was 't Concertge bouw weer uitverkocht. Het publiek was ten zeerste ingenomen met het werkelijk mooie programma en er moest na verschil lende nummers meermalen gehaald worden. Bart Elfrink kan een groot deel van het succes op zijn rekening zetten, doch ook de andere nummers vallen zeer in den smaak. Vurig van geest Gisterenavond trad in de Christ. Geref. Kerk alhier voor de Chr. Geref. jongelings- vereeniging „Gideon" als spreker op de heer A. Bikker, theol candidaat, met het onderwerp „Vurig van geest". De bijeenkomst werd door den voorzit ter der jongelingsvereeniging op de gebrui kelijke wijze geopend, waarna hij de aan wezigen en in het bijzonder den heer Bikker welkom heette. Spreker noemde het een goede gedachte van een der leden om in deze week een lezing te organiseeren en wanneer deze avond ook in financieel op zicht slaagt, stelt het bestuur zich voor in den komenden winter meer zulke lezingen te organiseeren. De heer Bikker, het woord verkrijgende, nam als grondslag voor zijn lezing Hande lingen 18:25 en gaf eerst een verklaring van de beteekenis van';4e woorden „vurig" en „geest", waarbij hij er den nadruk op legde dat de geest is de innerlijke drijf kracht van ons menschelijk bestaan. In keurige bewoordingen schetste spr. den reizenden Joodschen leeraar Apollos, die een sprekend voorbeeld was van de Joodsche geleerdheid en beschaving van dien tijd. Deze jeugdige Apollos kwam van Alexandrië, de stad waar het Oude Testament uit het Hebreeuwsch in het Grieksch was vertaald. Deze Apollos was een discipel van Jo hannes den Dooper en kwam door de on derwijzing van Aquilas en Priscilla in ken nis met de leer van Christus. Spreker stelde dezen prediker ten voor beeld aan de jongeren en wekte de ouders op hun zonen en dochteren behulpzaam te zijn in het onderzoeken en bestudeeren der Christelijke beginselen. Vervolgens wees de heer Bikker op de verwording van dezen tijd, nu het materia- dan mijn schuld was F' „Waarlijk Hoe bedoelt u dit dan „Wel, de politie had al lang naar mij uitgekeken, maar u heeft ze ten slotte op mijn spoor gebracht. Feitelijk ben ik u daar nog zeer verplicht voor, want had ik het geweten dat ze mij zoo zochten, dan zou ik ze zelve wel een eindje geholpen heb ben." „Hoe kan ik dat nu hebben gedaan vroeg Lily ongeloovig. „Heeft u mij niet beschreven aan mr. Denning, dien u op een dinertje in Londen ontmoette Hij was een van de zaakwaar nemers, die met het geval belast werd en hij was er dus als de kippen bij." „Dus ze hebben den moordenaar gevon den vroeg zij. „Neen ze zijn nog steeds zoekend". „Zouden ze iemand anders verdenken Hij keek haar scherp aan. Er was een onaangename klank in haar stem, die hem niet op zijn gemak deed zijn. „Ze hebben mij niet in hun vertrouwen genomen", antwoordde hij koud. „Ik ga nu naar den schouwburg en daar zal ik uw va der zien te spreken te krijgen." „Ja misschien is dit nog het beste", antwoordde zij met een soort misplaatste waardigheid, die hem deed denken „Hoe grappig, dat zij zich zelve airs geeft De repetitie was bijna afgeloopen, toen Maurice mr. Gilmore vond, die nu niet al te aangenaam getroffen scheen bij dit ont moeten. „Ik heb uw plaats aangevuld", zeide hij. ,,U kon toch ook niet goedschiks verwach ten, dat ik anders zou doen U toch ver brak het contractniet ik Maurice glimlachte. „Dan toch tegen mijn zin, dat verzeker ik u, sir Het spijt mij ontzettend, dat ik u zoo'n last heb aangedaan. Heeft u al een overeenkomst getroffen met mijn plaats vervanger voor de rest van den toer „Natuurlijk waar moest ik op wach ten „Ik begrijp zeer goed, dat u de vacature moest aanvullen, wilde u uw verplichtingen nakomen in de verschillende plaatsen, waar u op zich hadt genomen te verschijnen. Ik kwam ook alleen maar om u mijn veront schuldigingen te bieden voor de teleurstel ling die ik u bezorgde. Ik veronderstel dus dat u mijn diensten niet meer noodig heeft „Mr. Creighton blijft bij ons voor de rest van den toer. Het is een veel belovend jong tooneelspeler en hem viel een zeer goede ontvangst ten deel. U heeft, meen ik, nog een week salaris te goed." „O, maar praat u daar liever niet van U heeft al zware uitgaven gehad naar aan leiding van mijn onverwacht vertrek. Ik ga onmiddellijk naar Londen en ik zal nooit uw vriendelijkheden jegens mij ver geten, mr. Gilmore. Het ga u goed dat u het succes behale, dat u ook verdient „Ik hoop, dat het u ook goed gaat dat die onaaangename beschuldiging u niet in den weg staat bij uw promotie aan de Arcadian „Neen, dat kan nietik werd immers vrijgesproken „Hm... ja. U is gelukkig gweest". Voor het eerst drong het besef door tot Maurice, dat er toch altijd nog menschen J waren, die hem voor schuldig hielden. Hij nam vrijwel hooghartig afscheid van zijn oud-directeur maar hij wilde toch het gezelschap niet zóó verlaten zonder miss Stainer eerst te hebben goedendag ge zegd. In haar oogen zag hij gelukkig niet cien blik van wantrouwen ze trad hem met uitgestoken handen tegemoet. „Ik ben blij héél blij u te zien, mr. Bruce. Ik dacht wel, dat u niet zoudt weg gaan zonder mij nog even goeden dag ge zegd te hebben. Ik wist dat mr. Gilmore' uw plaats had aangevuld." „Dit kon hij ook niet anders". „Hij had mr. Creighton toch eerst voor een week kunnen aannemen „Och, laat ik het mij maar niet trachten ie verbloemen, maar er rust toch eenmaal een verdenking op mij, zoodat bijvoorbeeld Gilmore en zijn dochter blij waren dat ze van mij ontslagen werden." „Dat dwaze kind 1" riep miss Stainer. „Hoor eens hier, mr. Bruce, u en ik zijn tcch immers zulke oude kennissen en we zullen elkaar immers weer ontmoeten in het Arcadian-Theater en in nog vele andere plaatsen naar ik hoop. Vindt u dan ook riet, dat u mij wel eens wat kon vertellen van dat vreeselijk geval, waar u van ver dacht werdt U weet toch wel, dat ik geen twijfel koester wat dit onderwerp betref?'. Maurice, die nu meer dan ooit behoefte voelde aan wat sympathie, vertelde haar de heele geschiedenis, er bijvoegend de rede nen die hem deden besluiten het secretaris schap te aanvaarden. „Arm man Hoe zwaar moet u dit ver lies zijn gevallen van al uw vooruitzichten En hoe flink heeft u het gedragen „Het ergste was nog dat mijn verloving er mee afraakte." „Hoe dan „Ze wilde geen rem op mij zijn. Althans zóó begrijp ik het nu, dat het juist om onzelfzuchtige redenen was ofschoon ik er mij in het eerst nog wel boos en belee- digd door voelde." (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE ONS DAGEL1JKSCH BROOD. In het Broodbesluit is o.m. bepaald, dat de bereiding, verpakking, bewaring, behandeling en het vervoer van brood uitsluitend mogen geschieden op zinde lijke wijze, mogen niet plaats hebben door personen, die lijden aan zweren, etterende wonden of huidziekten aan het hoofd, aan de handen en (of) ar men, voor zoover deze personen met deeg of brood in aanraking komen. Bij vervoer van brood op den openbaren weg moet het brood op deugdelijke wijze beveiligd zijn tegen stof, vuil en insecten. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1