WRIJDAÖ se «JULI No, 166- «teargangi^S© GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GR00TE MISDAAD Stads- en Provincienieuws VL1SS1NCSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. BEPALING SLUITINGSUUR DER T APPERIJEN GEDURENDE DE KERMIS. De Burgemeester van Vlissingen, gezien art. 117 der Algemeene Politieverordening voor Vlissingen, brengt ter algemeene ken nis, dat het sluitingsuur der tapperijen ge durende de kermisweek door hem is be paald als volgt Maandag, Dinsdag en Woensdag op 1 uui en Donderdag, Vrijdag en Zaterdag op 2 uur na middernacht, terwijl telkens een half uur tevoren reeds moet zijn opgehou den met het maken van muziek. Vlissingen, 16 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De Koninklijke familie in Zwitserland. De Koningin doet op het oogenblik een vierdaagschen autotocht door Zwitserland. Woensdag is de Koningin bij ideale weers gesteldheid naar Gletsch gereden gisteren werd de tocht voortgezet over Furkapas r.aar Luzern. De Koningin wordt Zaterdag te Sankt Beatenberg terugverwacht. De Koningin zal Dinsdag a.s. van haar buitenlandsche reis voor enkele dagen te 's-Gravenhage komen. Prinses Juliana zal Zaterdag a.s. op Scestdijk bij de Koningin-Moeder komen en den Maandag d.a.v. het meisjeskamp in den omtrek van Het Loo betrekken. Prins Hendrik blijft nog enkele weken in het buitenland. Het NederlandschBelgisch verdrag. De redacteur van „de Maasbode'" te Brussel seint: Men zal zich herinneren, dat onlangs de hontafgevaardigde Vos aan den minister van buitenlandsche zaken had gevraagd, cf de Belgische regeering ter geruststelling van de openbare opinie in Nederland het niet gewenscht oordeelde officieel te ver klaren, dat de Belgische regeering na de opheffing in de jure van de verplichte neu traliteit zich stipt zal houden aan artikel zes van het tractaat van 1839 en derhalve vrijwillig en voor altijd afziet van alle de siderata, welke overdracht van souvereini- teitsrechten of vestiging van internationale servituten op Nederlandsch grondgebied tot gevolg zouden hebben. Minister Vandervelde heeft daarop geant woord, dat hetgeen door den afgevaardigde Vos ter sprake is gebracht, slaat op de de siderata, welke door de heeren Segers en Orts in overeenstemming met den heer Hymans, toen minister van buitenlandsche zaken, zijn geformuleerd. Minister Hymans had hen afgevaardigd om België te verte genwoordigen in de Commissie van Veer tien, welke was ingesteld om de tractaten van 1839 te herzien. Van politiek standpunt bezien, traden naar het Engelsch van AMY SKENE. 16) „Ja, natuurlijk. Hij zal immers zijn on schuld kunnen bewijzen. Hij verliet den ouden man, toen die nog goed en wel was „Dus dan was hij toch bij hem... Hij is dan de Maurice Hamilton, die... „Ja. Hij was secretaris bij Sir Stephen Dacre. Dat heb ik al langen tijd geweten, maar ik wist niet dat de politie hem zocht. Hij zou er heen gegaan zijn of er naar toe geschreven hebben als hij dat geweten had." „Ik vat het niet goed", zei Lily zacht. „Waarom noemde hij zich Bruce en waarom is hij bij den ouden heer wegge gaan „Ik weet er waarlijk heel weinig van. Maar ik wil er u gaarne alles van vertel len. Eerst moet u eens een kop thee drin ken, miss Gilmore. Want u ziet er verba zend moe uit Nadat miss Stainer Lily een geurig kopje bad ingeschonken, ging ze vlak tegenover haar zitten en vertelde haar al wat zij wist van het geval. „Mr. Bruce vertelde mij eenigen tijd ge leden, dat hij nog niet zoo lang aan het tooneel was. Dit verbaasde mij omdat hij zoo goed thuis scheen ook in alle techni sche moeilijkheden van het vak. Maar hij zei, dat hij geld had verloren of liever dat zijn vader geld had verloren waar door zijn heele toekomst geruïneerd was en dat hij den post van secretaris had aan genomen, ergens bij een ouden heer, die buiten woonde. Het was hem echter een onmogelijkheid, deze betrekking te blijven waarnemen. Ik begreep eruit dat hij de grillen en de nukken van den ouden man niet kon verdragen en dat hij daarom zich bij het tooneel had aangemeld, daar hij deze desiderata niet buiten het kader van de resolutie van den Oppersten Raad van 4 Juni, uitsluitend elke oplossing der kwesties, welke een overdracht van terri toriale souvereiniteit in zich zou besluiten. Den minister van buitenlandsche zaken :s het niet bekend, dat er eenige opgewon den stemming heerscht, zooals door den afgevaardigde wordt beweerd. Eenige ongerustheid op dit punt is door officieele Nederlandsche kringen, welke ten dien opzichte van de houding van de Belgische regeering op de hoogte zijn, niet tot uiting gebracht. Een nieuwe verklaring ten opzichte van deze kwestie zou derhalve overbodig zijn. Bij de N. V. Boekhandel voorheen W. P. van Stockum Zoon is verschenen „Het veelbesproken verdrag met België", een uiteenzetting door mr. L. J. Plemp van Duiveland, oud-voorzitter van den Ned. Journalistenkring en oud-hoofdredacteur van de „Nieuwe Courant". De schrijver pleit voor aanneming van het verdrag en hij hoopt dat de aanneming van het verdrag met België met een flinke meerderheid in beide Kamers zal bewijzen dat Nederland zich te verheffen weet boven een armzalige kruidenierspolitiek, die, slechts op eigen voordeel bedacht, het edele streven om Nederland en België voorgoed te verzoenen en een rustige toekomst van gcede verstandhouding tegemoet te doen gaan, zou willen verijdelen. Schrijver hoopt dat dit boekje, dat niets dan een poging heeft willen zijn om het verdrag in ruimer kring te doen begrijpen en bekend te maken wat ervoor pleit, daar toe het zijne moge bijdragen Afschaffing van de speelkaartenbelasting. Een wetsontwerp is ingediend tot af schaffing van de speelkaartenbelasting. Blijkens de memorie van toelichting is de met 1 Mei 1920 in werking getreden be lasting op de speelkaarten in menig opzicht tegengevallen. Toch zou dit voor den minister op zich zelf nog geen reden zijn, een ontwerp tot afschaffing dezer belasting in te dienen, zoo niet gedurende den jongsten tijd een ver schijnsel was ingetreden dat ingrijpen van den wetgever hetzij in de ééne hetzij in de andere richting gebiedend noodzakelijk maakt. De frauduleuze invoer van ongestempel de spellen kaarten heeft allengs zulke afme tingen aangenomen en een in die mate on- houdbaren toestand geschapen, dat men slechts de keuze heeft tusschen afschaffing der belasting of verscherping der bepalin- fen die hare heffing kunnen verzekeren. ot in onze groote steden toe worden thans de gesmokkelde ongestempelde kaarten min of meer openlijk rondgevent. In een der provincie-steden zijn in een kort tijdsbe stek ongeveer 6000 ongestempelde spellen kaarten in beslag genomen, en het is be kend, dat te Amsterdam de heimelijke ver koop zulk een omvang heeft aangenomen, dat door winkeliers over sterken achteruit gang van hun debiet wordt geklaagd. Verscherping der bepalingen, die de toe passing der wet kunnen verzekeren, heeft een ernstig punt van overweging uitge maakt, doch het denkbeeld is losgelaten, omdat het onjuist voorkwam voor een tenslotte niet groot financieel belang be palingen in het leven te roepen van een zóódanige scherpte, als hier noodig zouden zijn, daaronder zouden voorkomen uitbrei ding van het recht van visitatie der ambte naren tot de tot woning dienende gedeelten van hotels, herbergen en andere in artikel 18 der wet bedoelde inrichtingen, visitatie van marktstalletjes en kramen, verbod van vervoer van ongestempelde spellen kaarten zonder begeleidend document, dif alles niet enkel in het terrein van toezicht langs de grenzen, maar in het geheele land Handhaving van deze bepalingen zou bo vendien óf cfe ambtenaren van nuttiger werk afhouden, óf leiden tot aanstelling van altijd aan amateur-tooneelspelen bad ge daan". „Maar de oude man was toch ver moord hijgde Lily. „Ja maar niet door Maurice Bruce. Dat denkt u toch ook niet Hij was de secre taris. Ik herinner mij nog, dat hij Hamilton werd genoemd, ofschoon ik niet geloof dat dit zoo min als Bruce zijn echte naam was. Maar ik ben er volkomen van overtuigd, dat de oude heer heel goed was toen hij bij hem wegging". Lily's gelaat helderde weer wat. „O, ik hoop dat u gelijk heeft", zei ze. „Maar vader dacht, ziet u, dat er ergens een geheim school en dat mr. Bruce wei gerde om naar Amerika te gaan, en..." „Mij dunkt, het feit alleen dat hij in En geland wenschte te blijven, en dat hij een plaats heeft aangenomen aan een Lon- denschen schouwburg bewijst reeds dat hij niets te vreezen had." „Zoudt u nog van hem hooren vroeg Lily jaloersch. „Ik acht het niet waarschijnlijk", zeide miss Stainer. „Er zal een verhoor plaats hebben en dan zal mr. Bruce weer terug- keeren naar hier of waar wij ook maar mogen wezen. We gaan vervolgens naar Denemead." Lily stond op, „Als u iets hoort... „Dan zal ik het u laten weten", viel miss Stiner vriendelijk in. „Maar ik denk dat de bladen het best op de hoogte zullen zijn". Hiermee moest Lily wel tevreden zijn. Op Villa Belle Vue was het ook een onaangename dag geweest. Jack Mason had dien ochtend bij mr. Radcliffe officieel aanzoek öKdaan om de hand van Janet. Mr. RacMft zelve had veel op met den jongen man, maar mrs. Radcliffe bleef bevooroordeeld. Philip, die al eens geld had geleend van jack en hem, als aanstaanden zwager, nog eens meer voor dit doel hoopte te gebrui ken, vond hem dus wel „een geschikte nieuwe ambtenaren, wat in beide gevallen een geldelijk offer zou vergen, al zou dit waarschijnlijk worden goedgemaakt door de toegenomen opbrengst der belasting. De inningskosten der belasting zouden daar door echter tot een percentage van hare opbrengst stijgen, dat abnormaal is. Stoombooten voor onze loodsen. De loodsschoeners No. 1 en No. 2, die dienst deden voor het Goereesche Gat, zul len aan den dienst onttrokken en opgelegd worden op 's rijks werf te Hellevoetsluis. De beloodsing zal nu geschieden door het s^oomloodsvaartuig, kruisende voor den Waterweg. De Belgische kooplieden geweerd. De daling van den Belgischen franc heeft, naar de „Limb. Koerier" meldt, in de Limburgsche grensstreken dezelfde nood lottige gevolgen voor onzen handeldrij ven den middenstand geschapen als enkele ja- len terug de lage markenkoers. Niet alleen is er een groote trek naar België, maar de Belgische kooplieden ko- j men naar onze vrije markten en bieden i hun koopwaar tegen prijzen aan waartegen j geen winkelier kan concurreeren. j Wie de laatste weken de vrije markten te Maastricht, Sittard en elders bezoekt, klinkt het sappige Vlaamsch en zelfs de Fransche tongval van alle kanten tegen. Met leede oogen ziet de winkelstand deze concurrentie aan en poogt van de overheid maatregelen tegen genoemde in vasie te krijgen. Burg. en Weth. van Sittard hebben thans in hun jongste vergadering besloten om de buitenlandsche marktventers te weren op de wekelijksche Donderdagsche vrije markt. Aan buitenlandsche kooplieden zal geen staanplaats worden toegestaan. Om de Belgische verkoopers geen ver- geefsche reis te laten maken zal aan de Maasbrug te Roosteren de genomen maat regel bekend gemaakt worden. Nederlandsch Leger des Heils. Gedurende deze maand zullen eenige belangrijke uitbreidingen van den arbeid van het Nederlandsche Leger des Heils plaats vinden. Te Rotterdam zal een tweede nieuwe gebouw in gebruik worden genomen, nl. aan de Vondelstraat. Tengevolge hiervan zal het aantal plaatsen in het Tehuis voor daklooze mannen en vrouwen en kinderen bijna worden verdubbeld. Te 's-Gravenhage zal eveneens weder een nieuw perceel w orden in gebruik geno men aan het Groene wegje dit is dan het vjjfde gebouw te 's-Gravenhage. Eveneens is het niet van belang ontbloot dat de afdeeling Delft van het Nederland sche Leger des Heils is toegelaten tot de Federatie van Reclasseeringsinstellingen te dier plaatse. Het Nederlandsche Leger des Heils mag zich verheugen in steeds toenemende be langstelling en steun, en heeft in den kor ten tijd van zijn bestaan reeds een om vangrijk arbeidsveld verkregen. Regeling van het straatverkeer. De politie te Deventer heeft in samen werking met den dienst der gemeentewer ken, maatregelen getroffen om het straat verkeer, dat tot nu toe in een dikwijls cha- otischen toestand verkeerde, in geregelde banen te leiden. Daartoe zijn op verschillen de punten van de stad borden met rechts houden op vluchtheuvels geplaatst, terwijl ook een proef wordt genomen met het aanbrengen van cirkelvormige vluchteuvels ter vermijding van aanrijdingen op drukke straathoeken. Verkeersstrepen, eventueel later door bepaalde steentjes te vervangen, dienen om het publiek op de noodzakelijkheid van rechtshouden te wijzen. Voorts zijn bij wij- baas", en Marion en Hilda voelden zich gunstig jegens hem gestemd, wegens de tallooze zakjes chocolade en bonbons. Toch was de toestand gespannen op Villa Belle Vue. Mr. Radcliffe was voortdurend sukkelend en verzuimde nog al eens op zijn bureau maar gelukkig wist hij dat de zaken uitstekend behartigd werden door den oudsten klerk. Philips kwam laat aan den lunch en be gon onmiddellijk „Ze hebben dien Hamilton gevat. Hij zit op voor-arrest in Braxbury." Door de vele vragen en uitroepen, die daarop volgden, had niemand er op gelet dat Ethel Tracey zeer stil was en doods bleek zag. Toch deed ze haar best om te luisteren naar het antwoord, dat Philip Radcliffe zijn vader gaf „...Gisterenavond in den schouw burg op een plaats in Yorkshire, waar ik nu den naam van vergeten ben. Lane werd ook gewaarschuwd en ze zullen Maandag de terechtzitting houden. Mrs. Conyers zal ook uit de stad terugkeeren om te zien of ze hem kan identifieeren. Ik hoop, dat ze er nu achter komen." „En ik hoop, dat die knappe mr. Hamil ton niet gehangen wordtriep Hilda. „O, miss Tracey, zie eens wat u doet „Dat is niets ergtroostte Janet, die gauw met haar servet het water opdopte, dat Ethel uit haar vingerkannetje had gemorst. Hoe de gouvernante de rest van den dag nog doorkwam, wist zij zelve niet. Geluk kig voor haar waren de kinderen voor de thee gevraagd aan de pastorie, waar een paar nichtjes van mrs. Austin logeerden en mrs. Radcliffe werd bijna den geheelen middag in beslag genomen door haar man, die een aanval van flauwte had, wat zich den laatsten tijd nog al eens herhaalde. Janet was met Jack naar de Masons gegaan, daar zij heel graag wilde, dat hun engagement bekend werd. „Wat kan ik doen dacht Ethel, in doodsangst. „Kon ik hem maar helpen ze van proef bij een der scholen bordjes met langzaam rijden geplaatst, gedurende een kwartier voor en na den 'schooltijd en tijdens het speelkwartier. Voor de veiligheid te water zijn op ver schillende punten in de stad kastjes met dreggen en reddingsboeien aangebracht en de politie wordt geoefend in he^. gebruik van de reddingsklos. VLISSINGEN, 16 JULI. Commies ter gemeente-secretarie. In de heden gehouden zitting van_den gemeenteraad werd medegedeeld dat dooi Burg. en Weth. is benoemd tot commies ter gemeente-secretarie de heer A. van Dijk te Oude Pekela. Het tapverbod. Wij brengen in herinnering, dat het tap verbod gedurende de kermis weder van toepassing is. Het gaat in vanaf den Zon dag voorafgaande aan den derden Maan dag in Juli tot den Maandag volgende op voormelden Maandag en geldt dus dit jaar van Zondag 18 tot en met Zondag 25 Juli. Sluitingsuur gedurende de kermis. Het sluitingsuur der tapperijen geduren de kermisweek is door den burgemeester bepaald op Maandag tot en met Woensdag om 1 uur en Donderdag, Vrijdag en Zater dag op 2 uur na middernacht, terwijl tel kens een half uur te voren reeds moet zijn opgehouden met het maken van muziek. De kermis. Men is thans druk in de weer de planken- stad op te bouwen, waaruit de kermis wordt samengesteld. Als men een wande ling maakt langs -de straten en pleinen, waarop de verschillende inrichtingen zul len verrijzen, komt men spoedig tot de conclusie dat nog niet gezegd kan worden dat de kermis haar eigen dood wel zal ster ven, een profetie, die wij reeds vele jaren geleden hoorden. Integendeel, dit aloud volksvermaak weet zich voortdurend te handhaven, omdat er niets anders voor in de plaats is te stellen. Op meerdere plaat sen waar men volksfeesten of volksverma ken georganiseerd heeft, kon men geen be hoorlijk program in elkaar zetten, als men geen kermisinrichtingên daarin opnam. Men geeft dan wel een anderen naam aan zoo'n feestweek, maar het is practisch een ge wone kermis. Wij houden echter volstrekt geen plei dooi voor de kermis, doch constateeren al leen het feit. Wij lazen deze week nog dat te Utrecht een comité gevormd is om te trachten de kermis weder in te voeren. In Groningen, waar de kermis eerst was afgeschaft, kwam de gemeenteraad binnen enkele we ken op dit besluit terug toen adressen met duizenden handteekeningen op behoud van de kermis aandrongen en thans is de Gro- ningsche kermis de grootste uit ons land. Als wij alles de revue laten passeeren wat dit jaar op onze kermis te zien zal zijn, dan krijgen: wij de volgende opgave Beursplein een auto-carroussel op het De Ruijterplein een vergenoegings-palein op den Nieuwendijk een slangentent, kijk - tent en lachspiegel, een luchtschommel, exentrieke banken, een vroolijk rad aan de Gravestraateen auto-drome, een aero- plane-carroussel, een stoomdraaimolen en een danstent. Verder in het Bellamypark een dieren- tent, een zweefmolen, een oefenspel, een foto-tent, spijkersport, een fietsmolen, een hoepla-tent. Ook op de Groote Markt, vroeger jaren het voornaamste punt der kermis, zal een paradetent worderu geplaatst. Bij de Nationale Bank komt de schouw- burgloge van S. Delmont. Waarom volgde hij toch ook niet mijn waarschuwing «en verliet het land Maar het hielp niet veel of ze hier al over tobde en geen wonder, dat haar gemoed steeds even bezwaard bleef. Met droevig hart ging Ethel dan ook dien volgenden dag met haar leerlingen naar de kerk. Ze waren de eenigen van Villa Belle Vue die den dienst bijwoonden, daar mr. Radcliffe nog ziek was en zijn vrouw hem niet alleen durfde laten Philip op zijn eigen gelegenheid uit was en Janet met haar verloofde naar de kerk te Ded- lington was gegaan, omdat dit aanleiding gaf tot een gezonde wandeling en de jon gelui dan meteen geruimen tijd in eikaars bijzijn konden verkeeren. Toch was Ethel weer verbazend veel lichter gestemd na bijwoning van de godsdienstoefening vandaar dat zij dan ook weer met belangstelling kon luisteren naar Janet's verslag van haar heerlijke wandeling naar Dedlington en naar de klachten van mrs. Radcliffe over haar echtgenoot. „Hij is ook zoo geweldig prikkelbaar Als ik er maar even op duid, of het toch niet beter zou zijn, den dokter te halen, windt hij zich onmiddellijk geweldig op Toch laat ik morgen dokter Robertson vast komen, als hij nog niet beter is." Maar op Maandag verklaarde mr. Rad cliffe, dat hij veel beter was en dat hij naar zijn kantoor in Braxbury ging, daar hij be langrijke zaken had te verhandelen, die zijn persoonlijke leiding behoefden. Dinsdag was het een echte voorjaars dag zoel als midden in Mei, ofschoon het pas Maart was maar van dat weer dat loom en moe maakt. Het trof dan ook mrs. Radcliffe, toen zij na het ontbijt in de leerkamer kwam, dat Marion bijzonder bleek zag. „Ik ben moe, omdat het zoo warm is", klaagde het kind. „Ik wou dat wij eens een dag vrijaf hadden en in het bosch konden gaan." „Misschien was het dan ook eens beter Behalve deze tenten zijn de jaarlijks terugkeerende poffertjes-, gebak- koek-, paling-, speelgoed- en andere kramen op de kermis geplaatst. Uit deze opsomming blijkt wel dat het „embarras du choix" op deze kermis ten volle van toepassing is. In „de Oude Vriendschap" wordt gedu rende de kermis een cabaret-voorstelling gegeven, afgewisseld door dansen. Het programma biedt voldoende afwisseling. De voorstellingen worden gegeven van Zondag 18 tot en met Zondag 25 Juli. In het hotel, cafe-restaurant „Monopole" wordt café-chantant gegeven, waarvan men de bijzonderheden in achterstaande adver tentie kan vinden. In het café „de Witte Ballons" worden iederen avond gedurende de kermis concer ten gegeven door de Flushing Jazzband. Schoolreisjes openbare scholen. Wie gisterenavond bij de aankomst van den trein van ongeveer 10 uur op het per ron is geweest, moet wel den indruk ge kregen hebben, dat daar aankwam een troep kinderen, die zich een geheelen dag goed vermaakt hebben. Het was dan ook ditmaal iets anders dan vorige jaren ge weest. De scholen A, B, C en D met haar hoogste twee klassen en de Centrale school van het 7e leerjaar hadden niet, zooals vorige jaren regel was geworden, het slot aan den cursus gemaakt door een uitstapje naar Rotterdam, maar waren nu naar het buitenland getrokken, hadden een bezoek gebracht aan Antwerpen, 's Morgens om 7 uur vertrokken, waren ze in Bergen op Zoom uitgestapt om plaats te nemen in de stoomtram naar Antwerpen, die voor deze gelegenheid bestond uit 24 wagens. Het mocht ook wel, want uit onze gemeente alleen waren er ongeveer een 300 kinderen, waarvan er een betrekkelijk groot aantal voor de eerste maal tusschen de wielen zaten. Het was aan hun gezichten te zien, hoe ze genoten, vooral toen ze aan de Belgische grens moesten overstappen. Doordat eenigen tijd moest gewacht worden voor een geopende brug, reden we te laat de Belgische havenstad binnen, waar we opgewacht werden door een drie tal Antwerpsche onderwijzers, die ons door de stad zouden geleiden. Na een ver- frissching in een lokaal, waar „aanpïak- brieven" hingen met het verzoek Vlaamsch te spreken, deden de kinderen een wande ling door de stad, waarbij natuurlijk de fontein van Quentin Matsijs, de monumen tale fontein, het Steen en de terrassen bij St. Anneken niet werden vergeten. Na nog een versnapering te hebben gebruikt werd naar den Dierentuin gemarcheerd, waar natuurlijk voor onze visschersjongens het Aquarium een groote aantrekkelijkheid bleek. Van den Dierentuin ging het naar om vandaag het werk wat uit te stellen. Ga dan gezamenlijk met een handwerk en een boek onder de boomen zitten." Een half uur later waren ze op weg naar het geliefde Braxmere bosch. „Maar dit is de dag van de rechtszitting en misschien zou mr. Radcliffe het niet prettig vinden." „De rechtszitting heeft toch vanmiddag eerst plaats en dan nog wel in Braxbury in „Het Wapen van Dacre". En we hoeven toch ook niet vlak bij het huis te gaan 't Is immers zoo heerlijk in het bosch vond Marion. Ethel gaf toe en niet lang duurde het of ze zaten gezellig geïnstalleerd op een om gevallen boomstam, aan den hoofdweg die van de Manor naar het hek leidde. Opeens werd het geluid van, wielen ge hoord. ,,'t Is een vigelante van het station", zei Hilda. „Het is een oud beestje, dat er vóór staat en Williams zit op den bok. Wie zou het zijn „Waarschijnlijk mrs. Conyers", meende miss Tracey. „Neen die is gisteren gekomen met den trein van half zes en een rijtuig van Manor House is haar komen, halen. Philip was aan het station en heeft haar gezien", zei Marion. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE TRAMPASSAGIER. Wacht de komst van de tram af, staande op trottoir of vluchtheuvel. Stap vlug in en uit. Spring met op of af van een rijdende tram. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1