WOENSDAG 14 JULI foto. 163 64e Jaargang ^ÊMEENTEBESTUUR^ BINNENLAND FEUILLETON Stads- en Provincienieuws VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1i regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens broederdienst. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door Ged. Staten van Zeeland, bij besluit van 9 juli 1926, no. 167, voorloopig van den dienstplicht is vrijgesteld wegens broeder- dienstAUGUST CASIMIR TERWIEL, behoorende tot de lichting 1927 uit deze gemeente. Tegen deze uitspraak kan binnen 10 da gen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordiger; b. elk der overige, voor deze gemeente, voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen, of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe, aan de Ko ningin te richten, moet met redenen om kleed zijn en worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan binnen denzelfden termijn bij de Koningin ir beroep komen. Vlissingen, 14 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 12 juli 1926 aan M. C. MUSTE. alhier, vergunning is verleend tot het op richten van een brood- en banketbakkerij, waarin zullen worden geplaatst een elec tromotor van 2 P.K., dienende tot het drij ven van een kneed- en amandelmachine, een electromotor van 1 P.K., dienende tot het drijven van een eiwitmachine en een heetwateroven met ingebouwden kleiner heeteluchtoven, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie E, no. 1916 en 1496, plaatselijk gemerkt Wal- straat nos. 121 en 123. Vlissingen, 14 Juli 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, M. v. d. BEKE CALLENFELS, L.S. De Koninklijke familie op den Jungfrau. De Koningin, de Prins en de Prinses zijn gisterenmorgen vroeg naar de Jugfrau-joch, 3500 meter hoog, gegaan. De vorstelijke personen hadden stralend zomerweder. Zij hadden een prachtig uitzicht op de sneeuw bergen. Het gezelschap heeft bijzonder ge noten. De Koningin is thans geheel hersteld. Om zes uur keerde de Koninklijke familie naar Beatenburg terug. Het verblijf in Zwitserland is verlegd tot Maandag a.s. Dan wordt de terugkeer naar Nederland aanvaard. IN DE SCHADUW VAN EEN GR00TE MISDAAD naar het Engelsch van AMY SKENE. 4) „Maar u moet met ons meegaan naar Amerika O, u weet niet, wat een schitte rend aanbod vader daar heeft gekregen voor den herfst. Hij kon u even voordeelige voorwaarden bieden als de Londensche schouwburgen zelfs als het „Lyceum" en. dan zoudt u meteen de Nieuwe we reld eens zien en des te meer ervaring op doen. 't Hoefde geen verandering te bren gen in uw toekomstplannen, want bij uw terugkomst zoudt u nog naar Londen kun nen gaan..." „En dan mijn plaats bezet vinden ant woordde Maurice met een lach. „Dus u wilt er niet eens meer over den ken vroeg ze, hem smeekende in het gelaat kijkende, wat hem slechts ongedul dig maakte. Dat dwaze kind stelde zich toch niet voor dat ze op hem verliefd was „Ik ben in het geheel niet verlangend cm Amerika te zien en ik zou ook niet graag zoo ver van mijn familie af zijn Maar we mogen wel zorgen dat we nu thuis komen, anders worden we overvallen ooor storm Toen hij haar veilig aan haar huis had afgeleverd, dacht hij „Dwaas kind Ze zal wel gauw weer over dit gevoelen heenkomen, als ze mij maar eenmaal niet weer ontmoet f Als ze etns wist hoe zeer ik verlangde naar Ethel. Ethel, die mij zoo wreedaardig bedankte toen ik arm was geworden Een oogenblik dacht hij toen weer aan het vreeselijk gevaar, waar men hem voor gewaarschuwd had en dat hij kon ontgaan, Onze fierheid. Het is ongetwijfeld een mooi gesteld be toog, dat door den staatsman welke minis ter van Karnebeek is, geleverd wordt in de memorie, waarin hij in een weerlegging treedt van de ernstige bezwaren, welke van alle zijden zijn komen aanstormen tegen 't Nederlandsch-Belgisch verdrag en welke ook tot uiting zijn gekomen in het voor loopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer. Met waardeering moet worden erkend, dat de minister tot op zekere hoogte te gemoet komt aan eenige, ook reeds door de Tweede Kamer aangevoerde bezwaren. De aangebrachte wijzigingen betreffen in hoofdzaak de drie volgende punten Ten aanzien van de Schelde zal niet meer uitsluitend met de scheepvaartbelangen re kening worden gehouden, doch ook met andere rechtmatige belangen (de veiligheid van het oevergebied en de waterloozing). De kosten van het baggerwerk op de Schelde behoeven door Nederland slechts tc worden gedragen tot een maximum van vijftien millioen kubieke meter per twintig jaar. De kostelooze sleepdienst, door België aan de scheepvaart tusschen Antwerpen en Straatsburg verleend, zal niet worden uit gebreid en zal worden opgegeven op den dag, waarop het zoo berucht geworden ka naal Antwerpen-Moerdijk wordt geopend. Voor het overige is in het verdrag geen wijziging gebracht, zoodat de verdere, ten minste even ernstige bezwaren zijn ge bleven. Dit nu valt in hooge mate te betreuren. Immers, waar het Nederlandsche volk be reid is gebleken, voor de belangen van Bel gië materieele offers te brengen, had men ongetwijfeld een goede verstandhouding met onze naburen kunnen bereiken, waarbij niet werd toegegeven aan Belgische wen- schen, die de grenzen van recht en bil lijkheid overschrijden, of waarbij op vol doende wijze met de Nederlandsche rechten en belangen rekening werd gehouden. Bij alle critiek," die in den lande is ge voerd, heeft voorop gestaan, dat men een goede internationale verstandhouding op prijs stelt, en dat het niet meer dan natuur lijk is, dat onze regeering ook voor de be langen van België een open oog heeft. Hoe zou men ook anders kunnen verwachten in het land van Hugo de Groot Doch thans wil men aan de verlangens van België tegemoet komen door de aan vaarding van een voor de Nederlanders uiterst bezwarend tractaat. De minister heeft niettegenstaande zijn knap betoog niet tot zwijgen kunnen brengen het verzet tegen de wijze, waarop hij goede nabuur schap tracht te verkrijgen, nl. door de le vensbelangen van het eigen land aan te tas ten. Aan ons parlement wordt een verdrag voorgelegd, dat wegens zijn rampspoedige gevolgen bij ons nageslacht een wrok zal verwekken jegens hen, die Nederland's rechten zouden vervangen door de zwaar ste lasten. De geest van internationale waardeering moge nog niet zijn zooals wij allen zoo gaarne wenschen, de oorlogsatmosfeer van 1919 waaruit dit verdrag voortspruit is ge lukkig voorbij. De goede verstandhouding met onze naburen en het aanzien van Ne- lderland zullen gediend worden door een eerlijk, op voet van werkelijke gelijkheid gesloten verdrag. Maar nimmer door zelf vernedering. Invaliditeits- en ouderdomsverzekering. Op 1 Juni werden 6406 weduwenrenten en 8008 weezenrenten krachtens de Invali diteitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 dier wet 51812 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week voorts genoten 13009 personen een invali- diteitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, ge- ïegeld in de ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 103.591 personen in het genot van een als vrucht hunner \erzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. door het land te verlaten. Zijn onbekende vriend zou hem onge twijfeld raden naar Amerika te gaan, maar dit gevaar zou toch heusch niet tot het rajaar wachten, als Eet dan nu al zoo drei gende was Neen, hij was niet van plan zijn succes op te geven, nu hij het misschien juist tot beroemdheid zelfs zou kunnen brengen. De bitterheid tegenover Ethel was eenigszins uit zijn gemoed geweken en ofschoon hij de reden van haar bedanken niet uit het oog kon verliezen, als hij haar nog maar eens te spreken kon krijgen, dan zou hij haar misschien in de gelegenheid stellen, hem de ware reden mee te deelen. Of al deed zij dit ook niet, dan zou nog de uitdrukking van haar helder-grijze oogen hem genoeg zeggen. „Ik heb eens gesproken met mr. Bruce, vader", zei Liiy Gilmore later op den avond, „maar hij wil toch niet naar Ame rika gaan. Hij is overtuigd, dat zijn weg ligt in Londen." Een diepe zucht gaf blijk van haar teleur stelling. „Hij komt vanavond, na het diner een praatje bij mij maken", zei mr. Gilmore. „Ik zal nog eens mijn uiterste best doen ofschoon ik niet veel hoop heb, dat ik zou slagen, waar het mijn kleine poes niet luk ken mocht „O, vadertje Hoe kunt u nu zoo iets zeggen U heeft toch heel wat meer in vloed. U kunt bovendien zijn eerzucht opwekken." Maar dit was slechts een ijdele gedachte want met de grootste vastberadenheid antwoordde Maurice „Uw aanbod is meer dan gul, en u moet niet denken, dat ik het niet op prijs stel. Maar er zijn vele redenen waarom ik juist nu in Engeland zou willen blijven." „Ik wil niet indringerig zijn", antwoord de mr. Gilmore. „Mais u soms verloofd De verhoudingen bij het loodswezen. Van den Nederlandschen Centralen Amb- tenaarsbond ontvingen wij het volgende ter plaatsing Het veel te laat ingestelde onderzoek naar de ramp van den Terschellingen loods- schoener heeft, hoe ook de uitslag zij, wel aangetoond, dat de verhoudingen bij den dienst ven het loodswezen niet van dien aard zijn, dat het personeel vrij en zonder vrees voor rancune maatregelen kan spre ken. Inderdaad is de rechtspositie van dit personeel zoo gebrekkig, dat geenerlei waarborg tegen willekeur en onrechtvaar dig optreden van de zijde der autoriteiten bestaat. Er is sinds eenigen tijd de mogelijkheid geschapen, om tegen onverdiende of te zwaar geoordeelde straffen in beroep te gaan. Maar de samenstelling van de hier voor dienende beroepsinstantie maakt, dat ze meer gelijkt op een instrument ten dien ste van de strafopleggers, dan van hen, die tegen vermeend onrecht in beroep komen. Maar zelfs van deze met elke behoorlijke regeling der rechtpositie spottende beroeps instantie, durft het personeel in verschillen de gevallen nog geen gebruik te maken, omdat het weet, dat het de strafopleggende autoriteit daarmede voor goed tegen zich in het harnas jaagt. En de overweging welke in de zoo karakteristieke uitdrukking van een der getuigen bij het onderzoek naar de hiervóren genoemde ramp werd ge daan „Ik heb een gezin", maakt dan, dat ook in het grofste onrecht wordt berust, omdat men nu eenmaal weet dat, zoo er gens, het bij het loodswezen zoo gemakke lijk valt, om den stok te vinden, waarmede de hond kan worden geslagen. De oorzaak van dezen toestand van rech teloosheid wordt verondersteld te schuilen in de omstandigheid, dat de hoogere ran gen bij het loodswezen worden ingenomen door gewezen marineofficieren en dat de dienst zelf onder het departement van ma rine ressorteert. Naar onze meening is deze veronderstel ling alleszins juist. Wel zijn er daarnaast nog andere oorzaken aan te wijzen, maar de militaire geest, waarvan de leiding is door trokken, oefent inderdaad een veraerfelijken invloed uit. leder die mocht meenen,, dat meerge noemde ramp en hetgeen bij het ingestelde onderzoek aan het licht is gekomen, eeni- gen invloed ten goede zou hebben geoefend op de houding door deze ex-militairen te genover- het personeel van den loodsdienst aangenomen, vergist zich o.i. deerlijk. Ons kwam tenminste dezer dagen weer eens een geval ter oore, dat maar al te duidelijk aantoont, dat uit het gebeurde niet de min ste leering is getrokken. In het district Vlissingen moest een der loodsen een proefreis maxen op het traject Vlissingen-Hellevoetsluis, teneinde hierme de het bewijs te leveren, dat de beloodsing op dezen waterweg hem was toevertrouwd. Enkele daeen vóór de proefreis was er verandering gebracht in de nummering der boeien in zeker deel van het vaarwater ge legen, van welke verandering per dienstor der kennis was gegeven aan het personeel. Onze, de proefreis makende loods, bleek deze vernummering niet goed te kennen. Wij aarzelen niet om te verklaren, dat hij hiermede wel op de hoogte had kunnen zijn. Ook al sproot uit deze onbekendheid met de nieuwe nummering der boeien geenszins onbekendheid met het vaarwater zelve voort, hij schoot in kennis te kort. De directeur rekende den loods deze te kortkoming zoo ernstig aan, dat hij onmid dellijk een aanlegplaats opzocht en den loods, ten aanschouwe van de geheele be manning het verder verblijf aan boord ont zegde. Als iemand die allerlei misdadigs had verricht, een die bij een langer verblijf dat misdadigs nog zou vermeerderen, werd hem gelast bij Wolfaartsdijk zich van boord te verwijderen. Of de man nog gelegenheid had om z'in standplaats Vlissingen te be reiken werd niet gevraagd. Na 4 uur loopen de eerste vervoergelegenheid bestond 6 uur later bereikte onze loods Middelburg en vandaar Vlissingen. Hoe moet dergelijke behandeling gekwa- met miss Stainer Want mocht dit zoo v/ezen, en wilde zij ook meegaan... „Met miss Stainer Ik zou met miss Stainer verloofd zijn Meende u dat waar lijk Het is niet bij mij opgekomen en bij haar ook nietDaar kunt u van op aan Mr. Gilmore sloeg hem oplettend gade als hij al dien tijd met een meisje had gespeeld, zoo knap als miss Stainer zonder op haar verliefd te worden, dan was er ze ker al een ander 1 „Misschien... is er iemand anders?" vioeg hij met langzamen nadruk. En aan den blos, dien hij waarnam op het gelaat van Maurice, begreep mr. Gil more dat hij niet zoo ver misgezeild was. „Nu, u zult wel niet veel moeilijkheden te overwinnen hebben. Uw vooruitzichten zijn goed en het zal mij altijd een soort voldoening wezen het bewustzijn, dat uw eerste succes begon, bij ons. Ik heb tegen over u altijd een ander gevoelen gekoes terd dan tegenover iemand anders." „U is altijd bijzonder vriendelijk voor mij geweestdit is zoo", antwoordde Maurice, die zich niet zoo heel erg meer op zijn gemak voelde waarom dit wist hij eigenlijk zelve niet. „Ik verzeker u, dat ik het ten zeerste waardeer. Maar ik moet niet naar Amerika gaan dat wil zeggen, er zijn ledenen waarom ik in Engeland wensch te blijven." „Beste vriend, ik weet er alles van riep mr. Gilmore, die, onder den invloed van meer dan een glas whiskey en soda, alles even rooskleurig inzag. „Ik weet er alles van en ik eerbiedig je gewetensbe zwaren. Maar waarom zouden wij niet de waarheid spreken tegen elkaar Ik houd te veel van mijn dochtertje om haar niet gelukkig te wenschen-en ofschoon ik haar geheimen niet wil verklappen zijn er toch dingen, die toch iedere man wel voor zich- zelven uitvindt..." „Mr. Gilmore riep Maurice, die nu de lificeerd worden Nog eens, de man was in verzuim. Maar het maken van een proef reis onderstelt toch zeker ook de mogelijk heid, dat de proefaflegger niet ten volle geschikt zal blijken. Ware het anders, het afleggen van proefreizen in tegenwoordig heid van den directeur zou in het geheel geen zin hebben. Wat ware meer vanzelf sprekend geweest, dan dat dezen examinan dus de verplichting was opgelegd er voor te zorgen om binnen den kortst mogelijken tijd de nummering der boeien te kennen en hem een correctie was toegediend voor het geen, of onvoldoende kennis nemen van een dienstorder. Die correctie is later inderdaad ook toe gediend. De loods is gestraft met., een berisping. Waar anders zware straffen van schorsin e en hooge geldboeten worden uit gedeeld voor lichte verzuimen, bewijst de in dit geval opgelegde berisping wel het best, van hoe weinig beteekenis de door dezen loods aan den dag gelegde tekort koming inderdaad is, en hoe deze allerminst de behandeling motiveert, die de directeur dezen ambtenaar aandeed. Alleen bij het loodswezen is zoo iets nog mogelijk. Ómdat men hier met superieuren te doen heeft, die doortrokken zijnde van den echten militairen kastengeest, in "hun ondergeschikten geen menschen zien met het gevoel van eigenwaarde, maar wezens, die men behandelt naar willekeur. De eisch het loodswezen los van de marine klinke daarom luider dan ooit. De onrust m Atjeh. Het persbureau Aneta meldt d.d. giste ren uit Kota Radja Een patrouille onder luitenant Schreuder legde in het Kloeëtische negen verzetlieden neer en maakte blanke wapens buit. Onzerzijds is er een man gesneuveld en werden twee mannen gewond. R. Kafh. Volkspartij. Het persbureau Vaz*Dias zendt het vol gende communiqué De provinciale kieskring Noord-Holland mocht op zijn vraag of het toelaatbaar is te achten, dat Roomsch-Katholieken zich politiek organiseeren in de R. Kath. Volks partij, een schrijven van den Bisschop van Haarlem ontvangen, waarin geen recht streeks antwoord op de gestelde vraag ge geven wordt. Het kieskringbestuur, in spoedvergade ring bijeengeroepen, besloot zich ten spoe digste weder tot Z. D. H. te wenden. VLISSINGEN, 14 JULI. Concert Vlissaig's Mannenkoor. Vrijdag 16 Juli zal het Vlissing's Mannen koor, directeur de heer J. A. Hollaers, van S.30 tot 10 uur een concert geven op de achterplaats van de Kazerne Willem 111, in gang Prinsenboschje. Mevrouw R. Brand Bekker heeft welwillend de pianobegelei ding op zich genomen, welke piano in bruikleen is gegeven door den heer J. J. van der Burg. Programma: 1. „In Nederland stond eens het wiegje mij" W. v. Thienen 2. „Ave Cesar" Ferd. J. Roeske 3. „Gothentrouw", ballade, Wagner 4. „Avondklokjes" Joh. Feijhl 5. „Moeder en Kind" P. M. Zijderlaan 6. „Holland's Glorie" Richard Hol 7. Jansen Cantate H. Mosmans De nummers 1 tot en met 5 worden a capella gezongen, 6 en 7 met begeleiding, op verzoek. Schoolreis Christ, school Wagenaar straat. Maandag was voor de schooljeugd der Christelijke school in de Wagenaarstraat alhier de jaarlijksche feestdag weer aan gebroken. Was met groot verlangen naar dezen dag uitgezien, nü zullen allen met de aange- waarheid pas ging doorzien. „Ik ben bang, dat u te veel van mij denktIk sla uw aanbod af geheel uit zelfzuchtige beweeg redenen. Ik wil mijn moeder niet langer alleen laten en te eeniger tijd hoop ik een jongedame te trouwen voor wie ik al jaren lang liefde heb gevoeld die ik onlangs uit het oog verloren heb..." Maurice was zeer bleek, terwijl hij deze mededeelingen deed, waar hij zelve eenigs zins versteld over stond, want hij had fei telijk opgehouden zich eenige luchtkastee- len te bouwen wat betreft Ethel. „Nu, nu we zullen er niet verder van spreken. Ik hoop, dat u gelukkig zult wor den", zei mr. Gilmore, die zich nog zoo gced mogelijk wenschte terug te trekken uit de netelige positie. Maurice merkte op dat het laat werd en dat hij terug moest naar zijn pension. „Goede hemel Wat een alleronaange naamste gewaarwording De oude man bood mij zijn dochter letterlijk aan Ik hoop dal zij niet weet wat zijn bedoeling was. Ik ben. blij, dat ik hem tenminste nog geremd heb, eer de woorden beslist uitgesproken werden." Mr. Gilmore, die nog wat whiskey en soda had gedronken, nadat Maurice af scheid had genomen, wist dan ook den vol genden morgen niet meer precies wat hij had verklapt van de aspiraties van zijn dochter. Het eenige, wat hij zich met zekerheid herinnerde was dat Bruce zijn aanbod had geweigerd om naar Amerika te gaan. Daar hij ontevreden op zichzelven was, dat hij niet zoo helder van hoofd was ge bleven als hij dit feitelijk wel gewenscht had, kwam mr. Gilmore in niet al te beste stemming dien ochtend aan het ontbijt. „Wel, vader, heeft u het gedaan gekre gen van mr. Bruce, dat hij met ons mee gaat „Neen, kind. Het schijnt dat hij andere Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. naamste herinneringen terugdenken aan het vele mooie en aangename, dat deze dag hun bood. Ook het weer, dat des morgens twijfelachtig scheen, werd zoo verrassend, dat het als voor dezen dag scheen uitgezocht. De kinderen der beide laagste klassen wandelden onder geleide van hun onder wijzeressen naar den speeltuin aan den Boschweg, die volop gelegenheid geeft, om zich moe te spelen, en weer heerlijk uit te rusten. Het programma van de 3e en 4e klassen was, in overeenstemming met de „anciën niteit" der leerlingen, een 120-tal, wat grootscher van opzet. Onder leiding van hun onderwijzers, die zich nog de hulp van een paar jonge dames hadden verze kerd, werd om half 10 een tramreis naar Dcmburg ondernomen. Het Domburgsche strand, met zijn onmiddellijk daarachter gelegen duinen, de Domburgsche bosschen met hun schilderachtige plekjes, dat alles blijkt voor Vlissingsche kinderen groote aantrekkelijkheid te bezitten. Spel en wandeling wisselden af, met meegenomen proviand werd de inwendige mensch versterkt, met Domburgsch vocht de dorst gelescht, en maar al te spoedig was de tijd van vertrekken weer daar. De „Domburger" van half 7 bracht een dank bare kinderenschaar huiswaarts. Het neusje van den zalm was weggelegd voor de drie hoogste klassen, die onder leiding van het hoofd der school (den heer B. de Jager) en het overig personeel, als mede een der bestuursleden, allen met hun dames, per touring-car een reisje maakten naar Brugge en Ostende boot en auto, twee attracties, die welhaast het hoogste geven, wat een schoolreizend kinderhart kan begeeren Nadat het gezelschap, uit 100 groote en kleine menschen bestaande, met de half- acht boot den overkant had bereikt, wer den met buitengewoon enthousiasme de vier prachtwagens van de firma Smits beklommen. De bereidwilligheid, waarmee mevr. de wed. A. W. Smits het machinale gedeelte van deze reis op zich nam, dient niet alleen met erkentelijkheid te worden vermeld, maar bovendien spreken we, na dezen schitterend geslaagden tocht, onze bewon dering uit voor den ondernemingsgeest de zer firma. Als Vlissingen nog eens een drukke badplaats wordt, dan zijn het zeker de touring-cars van de familie Smits, die daartoe veel hebben bijgedragen. En nu ging het langs velden en wegen, waar nu eens dit, dan weer dat de aandacht trok, tot we na een heerlijken rit, zonder eenige vermoeienis, via Aarderlburg en Ede het hartje van Oud-VIaanderen, Brugge, bereikt hadden. Na een verfrissching werd het schoons en merkwaardigs, dat Brugge zoo onnnoemlijk veel bezit, op een rustige wandeling bekeken. En dat men zich daar- bedoelingen heeft. Er is iets geheimzinnigs ever hem. Ik geloof, dat wij maar blij moe ten zijn, dat wij zóó van hem afkomen." „Waarom, vader Wat bedoelt u daar mee Ik dacht, dat u juist zoo veel met hem ophadt en dat u hem zoo graag bij uw gezelschap wilde houden „Je moet hem maar uit je gedachten zettenlieve kindHij is al net als alle andere jongelui van den tegenwoordigen tijd in de een of andere liefdeszaak betrok ken. Ik zal maar adverteeren om iemand die met ons mee naar Amerika gaat". Liliy bleef haar niet-slagen toeschrijven aan de aantrekkelijkheid die miss Stainer zeker moest hebben voor Maurice en zij begon het actricetje te haten temeer daar zij er zich zoo machteloos tegenover veelde. Miss Stainer ging intusschen kalm haar weg, steeds uitkijkend naar een gelegenheid om zich een vaste plaats te bezorgen aan een schouwburg in Londen. Zij en Maurice voelden zich in zooverre aangetrokken, omdat ze beiden van beteren stand waren dan de rest van het gezelschap en zich ook bewust waren, dat ze meer talent bezaten. Ze begrepen elkaar dus goed maar hun wederzijdsche gevoelens van vriendschap waren van zeer platoni- schen aard. Na dezen onaangenamen avond ver meed Maurice zooveel mogelijk den parti culieren omgang met mr. Gilmore en zijn dochter, en toen het gezelschap dus naar het zuiden trok om daar gedurende de maand Maart voorstellingen te geven in een reeks kleine plaatsen in Yorkshire, nam Lily de uitnoodiging van een oude schoolka meraad aan en ging veertien dagen logee- ren in Kensington. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1