2VIAAJVOAO 13 JULI PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN. TÜftMAO 64e Jaargaiii I9»26 ^IemIentebestüïïr FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GR00TE MISDAAD ^BINNENLAND u Ko, 1©1 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.2Ö per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1i regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag 16 Juli 1926, des namiddags'2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. III. Te verleenen ontslag. 1. Aan H. A. Gerretsen, als leeraar in het handteekenen aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. 2. Aan den heer D. A. Dronkers, als lid der commissie van beheer van het Vlis- singsch Studiefonds. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. om niet over te gaan tot een aansluiting bij het Algemeen Afdeelingsziekenfonds Walche ren ten aanzien van de geneeskundige ver zorging van de bedeelden van het burger lijk Armbestuur. 2. Idem tot het verlagen van de inko mensgrens voor het verstrekken van voe ding en klompen aan leerlingen der lagere scholen. 3. Idem tot het vaststellen van het verslag over 1925 betreffende het verstrekken van voeding en klompen aan leerlingen der la gere scholen. 4. Idem betreffende het aan Gedep. Sta ten uit te brengen advies nopens de ont werpregeling der jaarwedden van Bur gemeester, secretaris en ontvanger. 5. Idem tot het nader vaststellen van de regeling der jaarwedde van den plaatsver- vangend-hulpkeurmeester, tevens klerk- laboratoriumbediende voor de vee- en vleeschkeuringsdiensten Vlissingen en Mid delburg. 6. Idem tot vaststelling der verordening regelende het verhaal van pensioensbijdra gen op ambtenaren en gewezen ambtenaren der gemeente. 7. Idem tot wijziging der verordeningen op de heffing en invordering eener belas ting op tooneelvertooningen en andere ver makelijkheden. 8. Idem tot het vaststellen der vergoeding voor het wisselen van privaattonnen over het 2e halfjaar 1926. 9. Idem naar aanleiding van het adres der Smedenvereeniging „Vlissingen" betref fende leveringen aan de gemeente. 10. Idem tot het toekennen aan de Wo- ningbouwvereeniging „Goed Wonen" van bouwvoorschotten van ten hoogste 103.000 voor plan C (28 woningen) en van ten hoogste 168.000 voor plan D (56 wonin gen) en het verleenen van 40 dier bouw kosten als 2e hypotheek. 11. Idem tot verkoop van 117 M2. bouw grond, gelegen aan de Scheldestraat, aan A. J. Kuijpers, voor 14 per M2. 1638. 12. Idem tot verkoop van 89 M2. bouw grond, gelegen aan de Van der Mandere- straat, aan J. Lampers, voor ƒ967. 13. Idem tot verkoop aan de N.V. Bouw en Exploitatie Maatschappij „Walcheren" van 357 M2. bouwgrond, gelegen aan de verbindingsstraat tusschen de Dr. Otte- straat en Scheldestraat voor 10 per M2. ƒ3570. 14. Idem tot het geven van den naam „Rochussenstraat" aan de straat, welke de Dr. Ottostraat verbindt met de Schelde straat. naar het Engelsch van AMY SKENE. 12) „Ik kan het niet «elooven, Janet. Wie heeft je dat verteld vroeg haar moeder boos. „Mrs. Austin. Lady Starford had op de pastorie geluncht, net even vóór ik daar Zaterdag heenging", „Ik kan het niet gelooven Zouden ze nu op het kasteel zulke parvenu's ontvan gen Verontwaardigd viel Janet uit „Mr. Mason heeft het mij zelf verteld. Hij zou toch niet zeggen dat hij en zijn zuster er heen gingen als het niet waar was Hij vroeg mij, wat ik dragen zou en hij was ten zeerste verbaasd, toen hij hoorde, dat wij niet gingen." „Hoe komen ze gekleed..,? Zeker als winkelbediende en als winkeljuffrouw Janet was te boos om iets te durven zeggen. Mr. Radcliffe onderhield onmiddellijk zijn vrouw over haar kortzichtigheid ook in dat bespotten van de Masons. „Ik verzeker je, dat Janet zich heel ge lukkig mag achten als ze hem tot echtge noot krijgtEn omdat je nu zoo te werk gaat, bereik je niets anders dan dat je haar tweemaal zoo zeer in hem doet belangstel len. Ik zou jou nooit getrouwd hebben als mijn familie er zich niet zoo heftig tegen had verzet. Maar ik ben bang, dat de oude Mason van je dwaze opmerkingen hooren zal en dan zijn ze nog in staat den jongen weg te zenden naar Amerika. Het was dien middag vochtig, winderig weer en mrs. Radcliffe had een boodschap naar de leerkamer gezonden dat de kinde ren maar liever niet uit moesten. Hilda had 15. Idem tot vaststelling van het kohier der zakelijke belasting op het bedrijf, dienst 1926. Be Koninklijke familie in Zwitserland. De Koninklijke familie heeft het de laat ste dagen niet getroffen. Onophoudelijke regenval noodzaakte de hooge gasten Vrij dag in het hotel „Regina Palace" te Sankt Beatenberg te blijven. De regen hield ook 's morgens nog aan en eerst 's middags zijn de grauwe luchten door een flauwen zonneschijn gebroken. Prinses Juliana pro fiteerde hiervan om met haar gevolg een autotocht in de omstreken van Interlaken te maken. Prins Hendrik en Prinses Juliana vertrok ken, vergezeld van gevolg, gisterenmorgen reeds om halfnegen van Beatenberg naar Interlaken om daar de godsdienstoefening bij te wonen, welke geleid zou worden door den bekenden predikant ds. Frank Thomas. Oorspronkelijk was het de bedoe ling, dat ook H. M. dezen dienst zou bij wonen. Een koude, gevat bij den tocht naar Scheidegg, waar op een van 2200 meter in de openlucht werd gepicnict, bracht even wel verhindering. De gezondheidstoestand van de Koningin is echter reeds veel beter. Gisteren scheen voor het eerst sedert vier dagen de zon. Het was warm weer. De aardbeving op Sumatra. Vrijdag werden nieuwe schokken te Pa- dang gevoeld. Van den gouverneur-generaal van Ned. Indië is op 10 Juli het volgende telegram ontvangen uit Weltevreden, verzonden ver moedelijk 9 Juli„Resident (van Padang) seinde nader aantal dooden ressort Pan- dang-Padang totaal 222,waarvan ter hoofd plaats 74, onderdistrict Soempoer ressort Padang-Padang 27 dooden, waaronder in Magarè Goegoek Westzijde Sinkarah-meer 15 slachtoffers door opgestuwd meerwater medegesleurd. In bedoeld onderdistrict 674 huizen in gestort of zwaar beschadigd. Schade met inbegrip sawahleidingen enz. geschat op ruim twee en een half millioen gulden. Treinverkeer heeft sedert 5 dezer over ge heele net weder plaats volgens normale re- feling behoudens lijnvak Padang-Padang olok,dat itot nadere bekendmaking is ge sloten. Mijn ingenieur Akkersdijk van Vul- kaandienst vertrok 3 dezer Padang met seismoloog Visser van observatorium, ter wijl voorts sectie genietroepen met barak ken gezonden. De nieuwe belasting-ontwerpen. De commissie van voorbereiding voor de belastingontwerpen, welke den 20sten Mei bij de Tweede Kamer zijn ingekomen heeft een uitvoerig verslag over deze wets ontwerpen aan den minister van financiën doen toekomen. Gelijk bij de commissie van voorberei ding gebruikelijk is, zal dit verslag eerst later, tegelijk met het antwoord der regee ring worden gepubliceerd. Salarisactie rijkspersoneel. Het comité ter behartiging van de alge- meene belangen van overheidspersoneel (A.C.O.P.) kwam 8 Juli te Amsterdam ir. vergadering bijeen ter bespreking van de salarispositie van het overheidspersoneel. Besloten werd een audiëntie aan te vra gen bi] den minister-president ter bespre king van het d.d. 24 April 1.1. door het A.C.O.P. aan de regeering gericht salars- adres, waarop tot dusverre geenerlei offi- cieele beschikking ter kennis van het comi té is gekomen. Bovendien zal het vraagstuk van de clas sificatie der gemeenten men den minister president besproken worden en onder de aandacht van dezen bewindsman worden gebracht, dat het A.C.O.P. d.d. 24 Juli 1925 een nota aan de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken heeft doen toekomen, strekkende der re geering te verzoeken het centraal bureau vaor de statistiek op te dragen een statis tiek van gezinsuitgaven samen te stellen en duurtecijfers te berekenen, op zoodanig uitgebreide schaal dat het mogelijk zal zijn de uitkomsten te benutten voor een her classificatie der gemeenten. Bedoelde nota is in de centrale commis sie nimmer aan de orde geweest. Bestelling huis aan huis. Door den directeur-generaal der poste rijen en telegrafie is bepaald, dat bestelling aan huis voortaan mede kan geschie den van bij abonnement gefrankeerde nieuwsbladen en gedrukte stukken, welke ten minste éénmaal per maand worden ver zonden, mits zij bij ten minste 100 exem plaren gelijktijdig ten kantore der poste rijen worden aangeboden. Voor de nieuwsbladen is in dat geval het port der bij abonnement gefrankeerde nieuwsbladen, voor de gedrukte stukken drukwerktarief met aftrek van 10 ver schuldigd. Het ongeluk met de H.N.A.C.C. Uit Brussel meldt Belga dat de mailzak, die zich aan boord bevond van het bij Wol- verthem vernielde vliegtuig der K.L.M., ongeschonden is gebleven. Volgens een bericht in „de Tel." heeft het vliegtuig in den zwaren mist gedurende 20 minuten rondgevlogen om een landings plaats te zoeken, waarna de bestuurder waarschijnlijk besloten heeft in een koren veld te landen in glijvlucht. Daarbij is de vleugel aan den grond geraakt en in splin ters gevlogen, waarna het toestel op een afstand van 50 meter driemaal op zij om- buitelde en de motor ontplofte. De bestuurder is toen waarschijnlijk ver rast door een groepje boomen, dat uit den mist opdook en waardoor het manoeuvree- ren belemmerd werd. De burgerlijke vliegtuigmaatschappij Sa bena zal, na aankomst van het parket, den opruimingsarbeid op zich nemen. Van 't mooie blauwe toestel bleven niets dan splinters over. De cabine is geheel in- eengedrukt en de motor is een hoop ver wrongen ijzer. Het boord-boek diaagt na de tusschen- landing te Rotterdam geen enkele vermel ding. Aan boord werden enkele kleine pcstcolli gevonden en 4 postpakketten, waaronder pakken dagbladen. Om 12% uur heeft een vliegtuig van de maatschappij Sabena den verongelukten makker een laatsten groet gebracht, De bestuurder der Sabena deelde mede dat de mist zoo zwaar was, dat alle Belgi sche vliegtoestellen thuis waren gebleven en eerst vertrokken zijn na het opklaren van den mist, omstreeks het uur, dat de Hollanders verongelukten. De inwoners van Wolferthem hebben het toestel zien neerkomen in het korenveld van den boer Van den Broek. Daarna ver dween het, waarna een geweldige ontplof fing werd gehoord. Dordrechts zeehaven. Thans hebben Burg. en Weth. van Dord recht den gemeenteraad hun plannen en wenschen kenbaar gemaakt ten opzichte van de outilleering van de zeehaven. De kosten worden globaal in totaal ge raamd op 1.665.000. Het komt Burg. en Weth. gewenscht voor, om den gewonen dienst der gemeente in de eerstvolgende jaren niet zwaarder te belasten, dan thans geschiedt door het ver lies dat de gemeente op de zeehaven lijdt. Een som, ten bedrage van dit verlies, be hoort h.i. in de eerste jaren door de ge meente aan het bedrijf te worden uitge keerd. Indien het bedrijf, wat zij waar schijnlijk achten, irï zijn aanvangsjaren hoogere verliezen zal lijden, zullen die voorloopig als activa in de boeken van het bedrijf moeten worden vermeld. Burg. en Weth. stellen den raad voor tot de outilleering van de zeehaven, waar van de kosten globaal op 1.665.000 wor den geraamd, te besluiten om hun het voor ae uitvoering noodige crediet te verleenen. POLDER WALCHEREN. In de Zaterdag in het polderhuis in de Abdij te Middelburg gehouden algemeene vergadering van het bestuur van den Pol der Walcheren waren met den voorzitter, den heer mr. H. F. Lantsheer aanwezig 3 raden en 19 commissarissen. Afwezig wa ren met kennisgeving de raad Dumon Tak en de commissarissen de Rijcke, Polder man en jhr. Boogaert en zonder de com missarissen Groosman en v. d. Minne. De voorzitter sprak bij de opening der vergadering onder instemming der aanwe zigen den wensch uit voor het spoedig ge heel herstel van den heer Dumon Tak. Nadat de tijdelijke griffier, de heer mr. A. J. van der Weel, de notulen der voor jaarsvergadering had voorgelezen, werd naar aanleiding daarvan door den heer Huson gevraagd de notulen in het vervolg bij te stukken ter visie te leggen. De voorzitter zegde overweging daarvan toe. Benoeming griffier. Alvorens werd overgegaan tot de benoe ming van een griffier, waarvoor de voor dracht bestond uit de heeren mr, dr. R. W. graaf van Lijnden, te Bloemeidaal, secre taris van het Prov. Electriciteitsbedrijf in Noord-Holland, en mr. L. A. baron van It- tersum te Driebergen, vroeg de voorzitter of iemand het woord verlangde naar aan leiding van deze voordracht en deelde hij mede, dat indien eerstgenoemde werd be noemd, deze de vraag heeft gedaan om vrij stelling van de verplichting te Middelburg te wonen, daar hij zich metterwoon te Kou- dekerke op „Slot ter Hooge" wilt vestigen. Daar niemand het woord verlangde werd tot stemming overgegaan, waarbij de hee ren Franse en De Koster als stemopnemers fungeerden. Uitgebracht werden 21 stemmen op den heer Graaf van Lijnden en 2 briefjes droe gen den naam van den heer mr. P. C. Adriaanse, die onder de 44 sollicitanten behoorde. De voorzitter meende dat deze stemmen van onwaarde waren, daar z.i. de voor dracht bindend is. De heer Huson en Jeronimus kunnen daarvan in het reglement niets vinden. Er staat alleen voordracht zonder meer. De voorzitter meent, dat een voordracht altijd bindend is, in tegenstelling met een aanbeveling en hij meent, dat het dage- lijksch bestuur toch wel wat invloed mag overhouden op een benoeming als deze. De heer mr. Heijse wijst er op, dat aan H. M. de Koningin een aanbeveling wordt gedaan voor de benoeming van een voor zitter of een raad en H. M. vrij blijft die aanbeveling te volgen of niet, maar bij een voordracht is het heel wat anders. Thans stelt de voorzitter voor, de benoe ming te doen ingaan met 1 October op een jaarwedde van 1800 en aan den benoemde verlof te verleenen als voor hem gevraagd betreffende het wonen buiten Middelburg. De vergadering vereenigt zich hiermede zonder hoofdelijke stemming. Grenswijziging polder. Na langdurige onderhandeling met Ged. Staten, althans met een commissie uit dat college, kwam het dag. bestuur met een voorstel om het poldertje „Oude Haven", behoorende aan de gemeente Middelburg, binnen de grenzen van den polder te trek ken en een nadere omschrijving van de grenzen van den polder in het bijzonder reglement op te nemen, terwijl ten slotte wordt bepaald, dat de gebouwde eigendom pijn in de keel en Marion was verkouden. Mogelijk, dat zij dus daarom zoo lastig waren maar terwijl Ethel toch al zoo'n moeite had haar aandacht te bepalen bij een thema, die zij nakeek, kibbelden ze nu weer over een vlakgom dat ze alle twee tegelijk wilden hebben. „Marion, je hebt toch een eigen vlak gom Waarom moet je nu dat van Hilda gebruiken „Mijn vlakgom is op mijn kamer. Hilda is ook zoo wanhopend zelfzuchtig F' „Ga je eigen vlakgom halen gebood Ethel met een zucht van vermoeienis. Net op dit oogenblik ging de deur open en verscheen Janet op den drempel. „Wat scheelt er aan vroeg zij, toen ze onmiddellijk zag dat Hilda in tranen was, Marion boos keek en de gouvernante dood-op leek. Met een stem, die zij moeilijk in be dwang kon houden, zei ze „Ze zijn vandaag beiden dan al bijzon der lastig. Ik denk dat het komt doordat ze niet zijn uitgeweest. Dat voel ik zelve ook." „Het regent niet. Waarom kleedt u zich niet gauw aan en gaat een eindje wande len. U heeft zeker een barstende hoofdpijn O ja... u zult er verbazend van opknappen. Ik zal het wel goedmaken bij moeder. En stuurt u de kinderen dan maar bij mij ik heb een paar nieuwe hoeden gekregen, dan kunnen zij ook eens uitkiezen Ethel prevelde enkele woorden van dank en nam gretig het aanbod aan. Vijf minuten later liep ze door den moestuin raar het Braxmere bosch, met den beslis ten tred van iemand, die weet wat hij wil. Het was vochtig de boomen dropen maar zij liep voort tot ze op dezelfde plek ophield, als waar Barbara Conyers toen had stilgehouden op den nacht van den moord. Hier was zij flauw geworden, toen ze met Janet en de kinderen liep, en hier had ze ook iets van den grond opgeraapt dat ze nu in de geheime Iade van haar cassette had gesloten, en dat ze ijlings bij zich had gestoken, uit vrees dat iemand anders het scms vinden mocht. Toch was het maar een heel klein voor werp om zoo'n opschudding te verwekken in haar gemoed het was de eene kant van een zilveren pennenkokertje, dat zeker ongemerkt losgeschroefd was en waarop toevallig de letter „M" stond aan den ach terkant, zóó dat dit als een soort zegel dienst deed. Maar er waren twee redenen waarom Ethel niet wilde, dat het in vreemde han den vielvooreerst de gedachte dat het scms een aanwijzing mocht geven van de identiteit van Maurice Hamilton, waar de detectives dan verder wel de plaats van zijn oponthoud uit zouden kunnen opma ken en dan... dat er aan den rand en binnen in het halve kokertje een rood vlekje was, dat roest leek, maar dat óók kon zijn... iets wat zij nooit, zelfs niet voor zichzelve, zou willen uitspreken. Ofschoon zij den secretaris immers in het geheel niet verdacht van de vreeselijke misdaad, begreep ze toch, dat dit alles zou uitwerken, dat hij nog slechts te sterker zou verdacht worden. Onwillekeurig dwaalden haar gedachten terug naar den tijd, dat zij deel uitmaakte van het huishouden Vernon. Wat waren die vriendelijk geweest voor haarZe was een bedeesd meisje van negentien toen ze Madge als leerlinge kreeg. Wat herinnerde ze zich goed het groote, makkelijke huis in Darlington haar eigen gezellige kamer de warme leerkamer met het aardige behang de miiron vol platen, de groote boekenkast en de schrijftafel voor haar particulier ge bruik mr. Vernon, een flinke, groote man, met joviale manieren zijn vrouwtje, een klein ding, bleek en vriendelijk. Madge, rnet haar donker gelokt hoofdje en haar groote bruine oogen, die al dadelijk op het eerste gezicht zoo dol op haar was ge weest en haast geen uur van haar geschei den kon blijven. David en Arthur, schooL jongens van elf en vijftien, die het huis opvroolijkten als ze met de vacanties van Harrow kwamen en Maurice, de oudste zoon, die in Cambridge was, en die, gelijk Madge, op het eerste gezicht verliefd op haar was geworden en beloofd had haar te trouwen, terwijl ze van haar kant ook ge zegd had dat ze de zijne wilde worden. Wat waren mr. en mrs. Vernon goed voor haar geweestZe hadden niet ont kend, dat het een heel andere schikking was dan die zij zich hadden voorgesteld. Er was een zekere miss Margaret Granville die ze altijd tot hun schoondochter hadden gewenschteen aardig meisje ook, met duizend pond per jaar inkomen en wier gezelschap Maurice ook ijverig had ge zocht voor Ethel ten tooneele verscheen. Maar, daar ze overtuigd waren dat hun zoon toch wel wist wat hij wilde, hadden ze zich verder er buiten gehouden en er zich niet tegen verzet. „Het is een lief, aardig meisje, en al heeft ze dan ook geen geld ze zal hem geluk kig weten te maken en dat is toch maar het voornaamste", had mrs. Vernon gezegd. „Wel zekerWat wil hij nu meer Jij bezat ook geen tien pond per jaar toen ik je trouwde, maar je was mij meer waard dan alle schatten ter wereld Bovendien zal de jongen binnenkort heel goed af zijn Nog een paar jaar en dan trek ik mij uit de zaken terug en ik verzeker je, dat het den kinderen aan niets ontbreken zal Toen was de financieele crisis gevolgd die onvergetelijke dag, toen een faillis sement in twee groote huizen in de ijzer industrie ook den val tengevolge had van de firma Vernon en Carterat Mr. Vernon bracht dit zulk een geweldi gen schok toe, dat hij een lichten aanval van beroerte had en ofschoon hij hier men in „Oude Haven" niet schotplichtig zullen zijn. De voorzitter lichtte dit voorstel toe en wees er op, dat de bijvoeging van den polder geschiedt uit een waterstaatkundig oogpunt. De heer Jeronimus meent, dat de grens bepaling van den polder niet in historische lijn gaat. Zooals uit de archieven blijkt, moesten vroeger de steden voor hun eigen zeewering zorgen en zoo is b.v. eerst sedert bet graven van het kanaal Middelburg be vrijd van het overstroomen der kaden. Men dient ook nu het gebouwd in de steden vrij te stellen. Tegen betaling door de steden bij calamiteit heeft spr. totaal geen be zwaar, maar wel tegen betalen alleen om de eigenaren van ongebouwd te ontlasten. Mede namens de andere aanwezige com missarissen voor het gebouwd, de heeren v. d. Harst, Huson en Barentsen, stelt spr. het volgende amendement voor op het art. betreffende het heffen van dijkgeschot behalve a. in de gemeente Middelburg alle ter reinen en gebouwen binnen de vesten en voormalige vesten b. in de gemeente Vlissingen alles wat ligt ten Zuiden en Westen van de Arsenaal straat, tot aan de zee, Lampsensstraat, Aagje Dekenstraat en Coosje Buskenstraat; c. in de gemeente Veere, alles wat ligt binnen de oude wallen d. in de gemeente Arnemuiden, alles wat ligt binnen de oude wallen. Rondvraag. De heer Huson vraagt of er nog geen weg is gevonden om de Vlissingers in de gelegenheid te stellen in hun woonplaats het dijkgeschot te betalen. De voorzitter doet voorlezing van een juist ingekomen schrijven, dat het gemeen tebestuur een lokaal heeft voor het houden van zitting voor het in ontvangst nemen der belastingenpenningen voor den polder en spr. raadt de Vlissingers aan te wachten, tot hierover nadere bekendmaking is ge schied. Zij zullen intusschen niet worden aangemaand. De heer Jeronimus wijst op een uitlating van mevrouw BergsmaBergsma in een vergadering van Vrijz. Dem. Statenleden, waarin zij de h.i. treurige toestanden schet ste van den polder Walcheren „De zoo noodige bemaling wordt tegengehouden door enkele groot-grondbezitters. De ver kiezingen zijn zóó geregeld, dat steeds de zelfde commissarissen gekozen worden." Spr. zegt, dat hem van die z.g.n. treurige toestanden niets bekend is, men is trouwens in die vergadering er ook verder niet op ingegaan. Spr. vraagt hoe het dagelijksch bestuur hierover denkt. De voorzitter vindt het voor mevrouw Bergsma jammer, dat zij in zulk een slechte streek woont, maar hem is van dit alles niets bekend. wel weer bovenop kwam, was hij toch niet de man die zich in staat voelde opnieuw fortuin te maken. Dus toen ze tot de ontdekking waren gekomen, dat ze toch nog zoowat een vier honderd pond 's jaars als inkomen zouden hebben, gingen ze in een klein huisje nabij 1 onden wonen, waardoor David en AtThur hun opvoeding ook goedkooper konden voltooien. Ethel, die wel wist, dat het immers nog jaren zou duren eer Maurice haar trouwen kon, had dan ook haar brieven, in een pakje verzegeld, teruggezonden, en had Darlington verlaten, zonder hem weer te zien, daar ze voelde dat het hem een be lemmering kon wezen als haar engagement nog voortduurde en zij hem veel te zeer liefhad om hem in den weg te willen staan. Ze had immers ook niet gedacht dat dit terugsturen van zijn cadeaux en het bege leidend schrijven, waarin ze zei dat ze van hem afzag, door hem zou worden toege schreven aan zelfzucht. En zijn moeder zette hem nog aan in deze opvatting door hem voor te houden, dat hij eigenlijk blij moest wezen niet zoo'n geldzuchtige vrouw te hebben gekregen, als Ethel Tracey bleek te zijn. In haar hart was mrs. Vernon hier eigenlijk niet van overtuigd en soms voelde zij ook wel gewetensknagingen als ze de droeve oogen zag van haar jongen. Zoo was het haar haast een verlichting toen hij haar op een goeden dag mede deelde, dat hij een secretarisschap ergens buiten had aangenomen bij een ouden heer. Hij had zijn moeder echter nooit der naam en het adres van zijn werkgever genoemd noch had hij er haar bij verteld dat hij zich bij zijn tweeden naam „Hamil ton" had laten noemen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1