VRIjrOAd 9 JULI "ÖÊM^fEBEsTüÜR BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD Stads= en Provincienieuws SINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. DRANKWET. Burgemeester en> Wethouders van Vlis singen gelet op art. 12 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een aan Ged. Staten van Zeeland gericht verzoekschrift in afschrift van ADRIANA DE VISSER, geb. RINGELGERG, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein uitsluitend aan logeergasten in> het perceel Koudenhoek no. 9 dat vanaf heden gedurende veertien da gen schriftelijk bezwaren tegen het verlee- nen der gevraagde vergunning kunnen worden ingebracht bij Burg. en Weth. voornoemd. Vlissingen, 8 Juli 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- smgen gelet op art. 37 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van JOHANNES CORNELIS VADER om verlof tot den verkoop van uitsluitend alco holvrijen drank voor perceel Wagenaar- straat 5 dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingebracht bij Burg. en Weth. voor noemd. Vlissingen, 8 Juli 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het verdrag met België. Naar Belga uit Brussel meldt, meent de „Ètoile Beige" te weten, dat de Belgische minister van buitenlandsche zaken de Ka mer zal verzoeken zich Dinsdag uit te spre ken over de ratificatie van het Neder- landsch-Belgisch verdrag. Intrekking van crisiswetten. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer deelt de regeering mede, dat de vraag of tot intrekking der huurwetten kan worden overgegaan, nog in onder zoek is. Wat de wet van 26 Juli 1918 tot instel ling eener bijzondere rechtspraak in dis tributie- en andere crisiszaken betreft, deze heeft mede betrekking op de wet van 3 Augustus 1914, houdende verbod tot uit en vervoer van sommige artikelen en op die van denzelfden datum, tot aanvulling der Onteigeningswet, ter voorkoming van vasthouding en^ prijsopdrijving van waren. Waar van deze wetten niet de intrekking wordt voorgesteld en de wet betreffende de crisisrechtspraak trouwens ook geen be- fpaling inhoudt, dat zij bij het ophouden naar het Engelsch van AMY SKENE. 10) „Ik ben Gihnore tegengekomen aan het postkantoor", zeide hij, „en hij heeft mij iets ■verteld, wat jullie allen zal verbazen 1" „Wie is Gilmore en wat heeft hij je ver teld vroegen de zusters, terwijl de fami lie aan een welvoorziene theetafel zat. „Hij reist rond met een tooneelgezel- schap. Ik heb hem leeren kennen aan de universiteit in Durham". „En komt hij nu met zijn gezelschap in Oxbury 7" vroeg Dolly. „Ja. Den vierden Januari komt hij hier voor zes avonden en op drie daarvan laat hij stukken van Shakespeare opvoeren. Ik vind wel, dat ze lang niet begrepen zullen worden door de luidjes uit den omtrek hier, maar hij maakt zich illusie dat dit wei zoo is. Ik heb een loge besproken voor zes personen op den avond dat de „Koopman van Venetië" wordt gespeeld. Gilmore be weert dat hij een uitstekend gezelschap heeftdat zijn „Portia" bijvoorbeeld onwaardeerbaar is". „Nu ik tvacteer jullie op een anderen avond. Je kunt kiezen welk stuk je wilt, als je alleen maar niet vraagt aan mij om mee te gaan." „O, vader, hoe lief van u J" En Donald, die als een soort autoriteit werd beschouwd op kunstgebied, raadde aan dan „Olivia" te gaan zien. Op Kerstavond woonden zij den dienst bij in, de kerk en op den terugweg ver trouwde Donald zijn nichtje zijn toekomst plannen toe en zij gaf hem zusterlijk raad. Toen zij terug kwamen had de postbode der destijds bestaande omstandigheden zal komen te vervallen, is de Regeering van meening, dat deze wet niet behoort te -wor den ingetrokken, doch alleen door feitelijke buitenèffectstelUng der wetten van 3 Au gustus 1914 haar practische beteekenis zal verliezen om echter, mochten deze wetten te eeniger tijd weder worden toegepast, automatisch wederom tracht te verkrijgen. Herziening Lager Onderwijs-wet. Bij Kon. besluit is op voordracht van den minister van onderwijs ingesteld een Staatscommissie, aan welke wordt opge dragen a. te overwegen, of in de L. O.-wet 1920 vrijzigingen behooren te worden aange bracht, waardoor met volkomen eerbie diging van het beginsel der financieele gelijkstelling tegenover de openbare kas sen van het openbaar en bijzonder L. O. en 2onder schade te doen aan de vitale be langen van het onderwijs aan dat be ginsel een minder kostbare toepassing te geven, en noodzakelijke beperkingen der vrijheid van bet onderwijs worden wegge nomen en in het algemeen bezwaren, welke bij de toepassing der L. O.-wet 1920 zijn aan het licht getreden, worden opgeheven b. indien deze vragen bevestigend wor den beantwoord, hun voorstellen te belicha men in ontwerpen van wet en, zoo noodig, van, algemeene maatregelen van bestuur. Benoemd is tot lid en voorzitter mr. V. H. Rutgers, oud-minister van onderwijstot lid en onder-voorzitter Th. M. Ketelaar, lid van de Tweede Kamer tot secretaris de heeren P. Laban en J. C. Ligtvoet, beiden administrateur van het departement van onderwijs. Nog een ziekenhuiskwestie. Ged. Staten van Noord-Holland hebben besloten aan het gemeentebestuur van Be verwijk mede te deelen, dat zij in beginsel geen bezwaar hebben tegen de verleening van gemeentewege van een subsidie van ƒ8000 voor een aldaar te bouwen neutraal ziekenhuis. Ged. Staten hebben evenwel de definitieve goedkeuring afhankelijk gesteld van eenige bepalingen omtrent de zekerheid en de mogelijkheid van de exploitatie van het ziekenhuis. Er moet eenige zekerheid bestaan om trent de gezondheid van de financieele basis, waarop het ziekenhuis zal komen te staan, en van een subsidie van 3000 door particulieren te verleenen. Wat er in ons land verrookt wordt In de Juni-aflevering van. het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek komen, eenige cijfers voor betref fende de hoeveelheid sigaren, sigaretten en tabak, die in 1925 volgens de door het de partement van financiën verstrekte opgaven zijn gebanderolleerd. Hieronder zijn deze hoeveelheden met de berekende kleinhandelsprijzen, vermeld over de jaren 1923, 1924 en 1925. In 1923 bedroeg het aantal verrookte sigaren (alle cijfers zijn in duizendtallen) 1.043.126 in. 1924 1.036.846 in., 1925 1.062.972 het aantal sigaretten resp.in 1923 1.957.945 in 1924 2.506.865 en in 1925: 1.981.680; tabak in K.G. resp. 12.683, 14.596 en 10.622. De kleinhandelsprijs bedroeg van. sigaren in 1923 78.523 (alle cijfers zijn gegeven in X 1000); 1924: 75.599 en 1925: 77.424sigaretten resp. 25.254, 42.487 en 34.716tabak resp. 28.426, 33.870 en 26.134. De totale kleinhandelsprijs nam dus toe van ruim 142 millioen in 1923 tot bijna 152 millioen in 1924 en liep over 1925 terug tot ruim 138 millioen. Behalve een specificatie (in absolute cij fers) van de hoeveelheden gebanderolleerde sigaren, sigaretten en tabak naar de ver schillende kleinhandelsprijzen, zijn over 1923, 1924 en 1925 ook enkele verhou- dingscijfers opgenomen. Uit deze laatste cijfers blijkt, dat in de vergeleken jaren van de totale gebanderol leerde hoeveelheid ook een pakje voor Ethel gebracht, be staande uit een mof en boa van Janet Radcliffe, met een hartelijken brief er bij. Van haar oom kreeg ons gouvernantetje een paar sovereigns „om iets nuttigs en noodigs voor zichzelve te koopen" van tante Helen een gebedenboek en van de nichtjes een handschoenendoos, terwijl Do- r.ald, die altijd bijzonder gesteld was ge weest op het knappe nichtje, haar een gou den broche had gegeven, met een „E" in paarlen. Met „de Koopman van Venetië" begon mr. Gilmore zijn week in Oxburyen geestdriftig wachtte het gezelschap de komst van „Harold" af, die hen in het dichte rijtuigje er heen zou rijden. Dick nog een schooljongen van een jaar of vijftien voelde zich verbazend vereerd dat hij ook van de partij mocht wezen. Ze waren al vroeg gegaan, want Harold moest het rijtuigje nog stallen. Maar Dolly zei dat zelfs het stemmen van de violen haar al prettig in de ooren zou klinken 1 Even later zaten de jonge dames de programma's te bestudeeren, en Dolly las hardop „Portia, miss Edith Stainer. Shy- Iock, mr. Alan Banks. Bassanio, mr. Mau rice Bruce. Nu, die namen beduiden niet veel, bij een gezelschap als dit. Dat is wat anders in Londen, waar alle goede acteurs bekend zijn Intusschen genoten de bezoekers van het spel en allen zaten in zoo gespannen aan dacht te kijken en te luisteren, dat geen van allen gemerkt baddcs hoe Ethel Tracey ineens doodsbleek achterover ge leund had, steeds peinzend „Is het nu Maurice of niet Eén keer wendde Dolly zich nog tot Ethel met de vraag of ze zoo wel zien kon, oaar ze zoo dicht achter het gordijn zat. „O ja, Dolly, ik vind dit juist een heerlijk sigaren, gemiddeld 81 een waarde had van 0.05 t/m 0.10 sigaretten 91 een' waarde had van 0.01 t/m 0.03 tabak 70 een. waarde had van 1.60 t/m 3.—. Ten opzichte van de sigaren valt een eenigszins toenemend verbruik van sigaren beneden 0.05 en een wat minder verbruik der duurdere sigaren op te merken. Van sigaretten en tabak geldt het tegen overgestelde bij sigaretten zien we van 1923 tot 1925 een afname der hoeveelheid gebanderolleerde sigaretten van y2 cent en 1 cent resp. van 6.87 2.26 en van 32.61 25.91 en een toenemend ver bruik van duurdere soorten bij 1 /2 cent van 15.85 22.54 en bij 2 cent van 12.64 16.72 Bij tabak staat tegenover een afname van de gebanderolleerde hoeveelheid per K.G. van minder dan 1.60 van 27.25 8.44 van 1923 tot 1925 een toename in dié jaren van 60.39 80.04 voor waarden van. 1.60 t/m 3.per K.G. Speciaal betreft deze laatste toename de soorten tabak met een waarde van 2. tot 2.80 per K.G. VLISSINGEN, 9 jULI. Nieuwe Foto's in onze Tijdinghal. Van de groote Nationale paardententoon- stelling, welke op 7 en 8 Juli werd gehou den. Ook onze sportieve minister van bin- nenlandsche zaken, mr. Kan, zagen wij op het terrein, terwijl hij den hengt „Oscar" bewondertDinsdag 5 Juli ving in den Haagschen Dierentuin de 75ste jaarverga dering aan van de Maatsch. tot Bevordering eer Pharmacie. Op de foto o.a. K. van Italië, apotheker te Amsterdam, secretaris prof. W. van der Wielen, te Amsterdam, hoofdredacteur „Pharmaceutisch Week blad" dr. J. J. Hofman te's-Hage, voor zitter Herhaaldelijk vertoonde de bestra ting van de Sarphatistraat bij de Hoogesluis (brug over den Amstel) te Amsterdam, verzakkingen. Om dit euvel radicaal te ver helpen ging men graven en daarbij werden de gewelven blootgelegd van de voorma lige Utrechtsche barricade, gebouwd in 1665 en de bovenbouw gesloopt in 1859; Zomer in de stad Oudjes van het Werk huis te Amsterdam, die van het zonnetje genieten. Scheepvaartberichten. Daar de staking van de havenarbeiders te Antwerpen is opgeheven, zijn de sche pen, welke hier nog op de reede lagen in afwachting van nadere orders, heden naar Antwerpen opgestoomd. Heden is hier binnengekomen van Gran gemouth het Belgische stoomschip „Pery- se" om te bunkeren. Het Engelsche stoomschip „Royal Scep tre" ligt in het Pas van, Terneuzen met een boeiketting in de schroef. Voor het examen als machinist, diploma B, is geslaagd de heer F. E. Heinsius, leer ling van de De Ruijterschool. Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. De jaarlijksche tentoonstelling van de Industrie- en Huishoudschool te Middel burg heeft zich gisteren in de belangstelling van eenige honderden mogen verheugen en dit is te begrijpen, want er is steeds v/eer iets nieuws te zien en kan, men zich overtuigen wat de resultaten van het on derwijs zijn. In alle afdeelingen vindt men daarvan prachtige bewijzen, als afgewerkte japon nen, lingerie, fraaie handwerken, keurige teekeningen. Ook de resultaten van goede behandeling van de wasch, het netjes dek ken van tafels, het bereiden van spijzen enz. werden gedemonstreerd. plaatsje waarop het nichtje dacht, dat ze zich liefst in dit stille hoekje terugtrok, daar de menschen dan niet haar ontroering zouden zien. Steeds overlegde Ethel hoe zij Maurice Hamilton toch zou kunnen waarschuwen. Eerst had ze er zoo half en half over ge dacht om een van de nichtjes in haar ver trouwen te nemen. Joan was heel verstan dig en practisch. Maar toch had zij den moed niet, het geheim dat zij nu al zoo lang had bewaard, eindelijk aan iemand toe te vertrouwen. Ze zou althans wachten tot Woensdag om een bepaalden stap te doen. Op Woensdag toch zou ze Maurice weer zien. Hoe ze den tijd tot Woensdagavond nog doorkwam, wist Ethel zelve niet. Toen gingen ze .Olivia" zien en de eenige ver andering in het gezelschapje was dat nu mrs. Middleton meeging inplaats van Dick. In spanning keek Ethel dadelijk het pro gramma in, dat Donald haar overhandigde maar slechts twee namen drongen tot haar door die van „Olivia Primrose" miss Stainer. „Squire Thornhill" mr. Maurice Bruce. Toen mrs. Middleton nu ook het pro gramma eens inkeek, merkte zij op „Maurice... Dat was immers de naam van den jongen Vernon, niet waar? Hoor je nog wel eens iets van de Vernons, Ethel Het nichtje antwoordde met een kleur „Mrs. Vernon heeft mij een half jaar gele- c'en geschreven. Ze dachten er toen aan, om naar Londen te gaan." „Ja f dat herinner ik mij. Ze hebben al hun geld verloren. Wat is er toch gewor den van... Joan viel haar in de rede „Moeder, kijkt u eens is dat mrs. Lawles daar ginds En in de spanning van het oogenblik vergat mrs. Middleton verder te vragen. Vreemdelfoigenbezoek. Gisteren werd de marktdag te Middel burg bezocht door 1200 Belgische badgas ten, die voor het grootste deel per auto naar Breskens waren gekomen. Na aankomst alhier werd de reis naar Middelburg per extra-trein voortgezet. Een provinciale Zeeawsche commissie voor de Padang-ramp. Er heeft zich een Provinciale Zeeuwsche commissie gevormd tot het innen van gel den ter leniging van den nood in Padang en omgeving. Het voorzitterschap is voor loopig ongedragen aan den heer mr. J. F. van Deinse, provinciaal vertegenwoordiger van het Oranje Kruis, H. Dronkers, kring commissaris van Het Roode Kruis, secre taris, terwijl mr. G. J. Sprenger, agent van de Nederlandsche Bank het penningmeester schap op zich nam. AI deze heeren wonen te Middelburg. Verder zijn o.a. tot zitting- nemen uitgenoodigd de burgemeesters van Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee Tholen, Terneuzen, Hulst en Oostburg. Maandag a.s. wordt de constitueerende ver gadering gehouden. Het voornemen bestaat de vergadering voor te stellen den Com missaris der Koningin te verzoeken het eere-voorzitterschap op zich te nemen. Landarbeiderswet. Bij Kon. besluit is aan de gemeente Hoe- dekenskerke een voorschot verleend tot een maximum van 2800, ter verstrekking aan de vereeniging, in die gemeente uit sluitend werkzaam ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door land arbeiders, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd bedrag voor de verkriiging van een plaatsje. KERK- EN SCHOOLN1EUWS Fedëratie van diaconieën in de Ned. Herv. Kerk. Van 1517 Juli houdt de Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk haar zomerconferentie te Amersfoort, in het ge bouw van de School voor Wijsbegeerte. Het openingswoord zal gesproken worden door dr. A. H. -de Hartog, onderwerp „Christus als diacoon". Vervolgens zijn er inleidingen van ds. L. J. van Leeuwen (Hilversum) over „De plaats der diaconie"; van dr. J. H. Adriani (Utrecht) over de ontwikkeling van het diaconaatvan den beer P. van der Kamp (Amsterdam) die enkele gedachten zal geven over het Syno daal Reglement op de Diaconieën. Den laatsten dag zal een vrije bespreking over diaconale onderwerpen gehouden worden. De Oosterkerk te Haarlem. Gisterenmiddag is te Haarlem in de aan ae Zomerkade in aanbouw zijnde Ooster kerk een gedenksteen geplaatst. Op dezen steen staat vermeld, dat de onthulling ge schiedde door ds. Van Paassen ter gele genheid van zijn 25-jarig jubileum als pre dikant te Haarlem. De onthulling geschiedde hierna door ds. Van Paassen. De looden koker, inhoudende de teeke- ningen deT kerk en de oorkonde, vervaar- Gigd door den koster der Groote Kerk, den heer Luitingh, zal later worden ingemet seld. Ds. Van Paassen richtte zich hierna tot de aanwezigen om zijn blijdschap uit te spreken over deze gebeurtenis en zijn dank voor de hem betoonde hulde. Spr. noemde dezen steen een steen van dankzegging, en herinnerde aan het woord van Samuel tot hiertoe heeft ons de Heer geholpen. De heer H. Bijkerk herinnerde aan den steen van Samuel en sprak den wensch uit, dat deze gedenksteen voor allen een Ebenhaëzer mocht zijn, in de eerste plaats voor ds. Van Paassen, maar ook voor kerk voogdij en wijkbewoners. De kerk, die gebouwd wordt naar het ontwerp van prof. A. van der Steur met medewerking van ir. P. H. N. Briët, te Loos duinen, en den architect C. P. Posthumus Meyes, te Amsterdam, zal 650 zitplaatsen kunnen bevatten. Het was dien avond geen onverdeeld genot voor Ethel, want zij was zeer ja- loersch op miss Stairner daar kon zij niets aan doen. Was dit nu maar tooneelspelen of was het waarheid Olivia was een aller aardigst meisje genoemd worden om zoo te zien. Even voor de laatste acte ging Harold zijn vriend Gilmore nog even opzoeken en iiij kwam terug, zéér opgewonden en blij, toen het gordijn opging. „Gilmore is een kraan fluisterde hij. Hij heeft ons de loge gegeven voor Vrij dagavond 1" Onderweg vertelde hij hun nog meer. „Gilmore zegt, dat ze het hier goed ge maakt hebben. En er werd hun gevraagd cf ze van den zomer terugkomen. Dit is ook het beste gezelschap dat hij ooit bij elkaar heeft gekregen maar hij verliest Bruce en miss Stainer beiden in het voorjaar. Ze werden aangenomen in een Londenschen schouwburg en zullen samen spelen. Ik dacht, dat ze hun rollen eigenlijk „con amore" vervulden," zei hij lachende, en niet wetend, hoe zeer hij één van het ge zelschap daarmee kwelde. „Ik heb Gilmore gevraagd, of hij Zondag met zijn dochtertje op de boerderij wilde komen, moeder dat u en vader het heel aardig zouden vinden hem te zien. Hij gaat niet vóór Maandag ochtend. Het overige gezelschap vertrekt al Zaterdag naar Berwich. Daar spelen ze de volgende week". Mrs. Middleton verklaarde hoe ze vol gaarne bereid was Harold's vrienden te ontvangen en alle anderen waren ten zeer ste ingenomen met het beloofde bezoek, zoowel als met de loge, die hun in staat stelde nog eens dat genot te smaken. Maar Èthel zat vreeselijk in angst, dat Maurice Bruce soms Maurice Hamilton mocht wezen en dat soms iemand anders hem óók herkennen mochtwant ofschoon Onderwijzers-examen. Aan de rijkskweekschool te Middelburg zijn geslaagd de heer H. M. van Luyk en ue dames H. M. van Barneveld, C. A. Grims, T. J. Harthoorn, A. J. J. Klooster man. Afgewezen 4 candidaten, De exa mens zijn afgeloopen. Voor de nutige handwerken zijn geslaagd ac dames C. A. Grims en H. M. Barneveld. Voor het examen handenarbeid zijn ge slaagd de heeren I. J. Baart, J. F. Berting, T. C. Dieleman, J. A. Hol, P. Platschorre, D. C. Steur en A. Verheijke. Van de rijkskweekschool te Oostburg zijn geslaagd de dames j. Beenhakker, S. J. M. Bosschaart, C. G. Drijver, A. G. M. J. Kaan te Terneuzen, H. van de Linde, M. W. Mol, J. J. Rotier, en de heeren J. J. Aarnout- se, A. A. Contant, P. J. Crombeecke, L Gaakeer, J. A. Heijboer, A. Jacobs, C. J. Jansen, H. J. de Jonge, H. J. Kwaak, C. Phernambucq, J. Polderman, U. Rootsaert en I. Zuidweg. M.U.L.O.-examen. Te Breda slaagden gisteren voor het M.U.L.O.-diploma A de dames E. Wijthoff, F Rutgers, A. Andriessen en de heer L. Pest, allen leerlingen van de openbare U.L.O.-school alhier. Doctorjaal examen wis- en natuurkunde. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is ge- vlaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde en mechanica, onze vroegere stadgenoot, de heer W. K. Baart. Examen handelsonderwijs en boekhouden M. O. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen maakt bekend lo. dat de mondelinge examens voor de akten handelskennis lager onderwijs en boekhouden middelbaar onderwijs zullen worden gehouden te 's-Gravenhage in het gymnasium aan de Laan van Meerder- voort 2o. dat de examens handelskennis lager onderwijs zullen aanvangen op 15 Juli en die voor boekhouden middelbaar onderwijs op 19 Juli 3o. dat de examens worden gehouden op werkdagen van half 10 tot 12 uur en van half 2 tot 4 uur, uitgezonderd den Zater dagmiddag. RECHTSZAKEN Vonnis bevestigd. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft bevestigd het vonnis tegen J. R. van L., landbouwer te Zaamslag, die door de recht bank te Middelburg, wegens brandstich ting is veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf. Aanrijding door een auto. Voor de vacantiekamer der rechtbank te Haarlem werd gisteren behandeld de zaak zij hem nu ook voor geen oogenblik schul dig hield, kon een ander hem toch ook wel herkennen en hem wel degelijk verdenken en dan kon de jury... Neen, zij moest iets doen om hem te redden. Den volgenden dag was het regenweer. De drie meisjes zaten bij elkaar in een ruim, spaarzaam gemeubeld vertrek, dat ze de „werkplaats" noemden, omdat de jongens er een draaibank hadden en Dolly er een type-machine had staan. Dit gaf Ethel ineens een inval. „Heb je het typen vergeten, Ethel vroeg Dolly. „Je zult er nu niet veel meer aan doen „Neen", zei Ethel. „Ik kom er nu niet meer voor in de gelegenheid, maar ik geloof wel dat ik het nog zou kennen." „Nu ga je gang De machine staat daar tot je beschikking. Ik moet moeder even helpen met het linnengoed." Terwijl Joan bezig was een lied te copi- eeren, dat zij te leen had van een vriendin, ging Ethel voor de type zitten, en volgde de ingeving, die ze zoo juist had gekregen, om Maurice een anonieme waarschuwing te schrijven. Haastig, uit vrees dat ze an ders soms gestoord mocht worden, of dat ze zich mogelijk bedenken zou, schreef ze het volgende „Als Maurice Bruce is „Maurice Hamil ton", wordt hij dringend verzocht Engeland onmiddellijk te verlaten. Het is de eenige manier, waarop hij zijn vrijheid mis schien zelfs zijn leven kan behouden. Hij wordt bedreigd met groot gevaar, als hij in dit land blijft. Wil hij adverteeren in de „Standard" binnen een paar dagen na dat hem deze waarschuwing gewordt en als hij er gevolg aan wil geven. Ze komt van één, die hem het beste wenscht". (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1