PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN. DONDERDAG 8 JULI —■No. 138 64e Jaargang 1926 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GR00TE MISDAAD Stads- en Provincienieuws VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 16 regeis 1.70, iedere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens broederdienst. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door Ged. Staten van Zeeland, bij besluit van 2 juli 1926, no. 238, voorloopig van den dienstplicht is vrijgesteld wegens broeder- dienst JAN HENDRIK WILLEM KOLIJN, behoorende tot de lichting 1927, uit deze gemeente. Tegen deze uitspraak kan binnen 10 da gen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoor diger b. elk der overige, voor deze gemeente, voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen, of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe, aan de Ko ningin te richten, moet met redenen om kleed zijn en worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van heb verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Vlissingen, 8 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Het NederlandschBelgisch verdrag. Naar de Brusselsche correspondent van „de Tel." verneemt zal de Belgische minis ter van buitenlandsche zaken, Vandervelde, nog deze week aan de*Kamer voorstellen de zitting van Dinsdag a.s. te bestemmen voor de beraadslagingen over het wetsont werp tot ratificatie van het Nederlandsch- Belgisch verdrag. De aardbeving op Sumatra. Het aanzien van de ramp wordt steeds ernstiger. Te Soempoer zijn 27 dooden, in Goegoek 15, onder wie 14 kinderen, die door het opgestuwde water in het Singara- meer werden gesleurd. Te Soempoer zijn 674 huizén ingestort. De schade bedraagt ongeveer 1x/i millioen gulden. Een nader Aneta-teiegram meldt Steeds worden trillingen gevoeld en on- deraardsch gerommel gehoord, vooral op de helling van den Merapi. De top van déh Merapi is aan de Westzijde afgeplat. Rood gele rookwolken stijgen er uit op. Het wa ter van de Ombillin-rivier en van de zij rivieren, die ontspringen op den Merapi. is troebel. Een aschregen wordt op de hel ling van den Merapi waargenomen. Volgens een telegram uit Batavia wer den op Midden-Java weder lichte aard schokken gevoeld. naar het Engelsch van AMY SKENE. 9) „Uw zusjes gaan liefst dien kant uit, om dat we daar het best beveiligd zijn tegen den kouden wind", verontschuldigde miss Tracey zich, „maar als u liever niet dien kant gaat, zegt u het dan want als u bijvoorbeeld denkt, dat mr. Radcliffe het niet goed zou vinden..." „O, u denkt misschien dat hij het niet goed zou vinden om dat dwaze geschilpunt over den weg met Sir Stephen...? Maar die is dood, niet waar? en ik denk niet, dat de nieuwe eigenaar van Dacre het ge schil zal voortzetten". Zoo liepen ze door den moestuin en kwa men weldra in dat gedeelte van den tuin, waardoor de moordenaar zeker had moe ten ontvluchten. „Ik geloof nooit dat mr. Hamilton, de dader is", begon Marion zonder verder eenige inleiding, „en miss Tracey gelooft het ook niet „Neen vroeg Janet, die zich verwon derde, waarom de gouvernante zoo'n kleur kreeg. „Neen ik geloof niet dat een heer zóó zou kunnen handelen." „Hebt u mr. Hamilton, wel eens gezien op een van uw wandelingen' met de kin deren „Neen. Waarom vraagt u dat „Enkel, omdat ik dacht dat zijn knap uiterlijk u misschien bevooroordeeld zou hebben'. Hij zag er ook niet naar uit of hij een dergelijke daad kon bedrijven dat wil ik wel eerlijk toegeven." „Kende u hem dan Het antwoord luidde ontkennend. „Neeh. Ik heb hem maar tweemaal ge zien. Eens in de kerk. En hij had zoo'n mooie tenorstem, dat ik hem zóó wel had willen vragen of hij duetten met mij wilde Het onderzoek naar den Terschellinger loodsschoener. De twee mijnenvegers, welke eenige da gen geleden van Nieuwediep naar Terschel ling vertrokken zijn om een onderzoek in te stellen naar aanleiding van het ongeval ifiet den loodsschoener No. 2 hebben giste ren het onderzoek aangevangen. Spoorwegpersoneel. In de gisteren gehouden conferentie tus- schen de directie der Nederlandsche Spoor wegen en den personeelraad heeff de di rectie o.a. toegezegd, dat zij zal nagaan wat er nu de vroeger bekende pensioen- uitkeeringen niet meer mogelijk zijn aan te doen is om personeel, dat op betrekkelijk jeugdigen leeftijd voor een bepaalde betrek king afgekeurd wordt en nog in een andere functie goed bruikbaar is, zonder loonsver mindering in het bedrijf te houden. Inzake de positieregeling van bureaubedienden, schrijvers en bureelambtenaren deelde de directie mede, dat bevordering tot bureel- ambtenaar kan plaats hebben, wanneer bij den betrokken dienst geen overcompleet is. De werkverdeeling en de nieuwe kaderin- deeling heeft de bijzondere aandacht van de directie gehad. Indien men nochtans meent, dat daarin in eenig geval minder juist gehandeld is, kan men haar met die gevallen in kennis stellen. Zij zal den per soneelraad een opgave doen toekomen van het voor elk bureau toegestane aantal bu- reaubediendenplaatsen. De ex-keizer naar Gouda. Gisterenmorgen heeft de ex-keizer in ge zelschap van graaf Bentinck van Ameron- gen een bezoek gebracht aan de St. Jans- kerk te Gouda. Met open auto's kwam het gezelschap, bestaande uit acht personen, waarbij zich ook bevonden 's keizers adju dant, kapitein Von llsemann en diens gade mevr. E. von llsemannBentinck. Door den uitlegger van de glazen, den heer Lens begeleid, werden achtereenvol gens de kerkramen bezichtigd en ook het kcor in oogenschouw genomen. De ex- keizer had deze kerkramen al eenmaal ge zien, op 12-jarigen leeftijd toen hij de schoonheid en beteekenis daarvan nog niet kon waardeeren. Nu was hij daarover in exttase en noemde de St. Janskerk een der meest wondere schoonheden van Neder land. Alvorens te vertrekken begaf het ge zelschap zich naar de kerkekamer, waar allen hun handteekeningen plaatsten in het efficieele ontvangboek, waarin op de eerste bladzijde Koningin Wilhelmina haar hand- teekening heeft geplaatst. Even voor half twaalf keerde het gezel schap huiswaarts. VLISSINGEN, 8 JULI. Tentoonstelling handenarbeid en handwerken aan school A. Toen we het sljödlokaa! van bovenge noemde school gisterenavond binnentra den, werden we getroffen door de juistheid van het versje, dat daar aan den wand prijkte Leeren met het hoofd, Veel wijsheid belooft. Maar doen met de hand Scherpt óók 't verstand. Aan de muren teekeningen opgehangen, niet alleen in zwart potlood, maar vooral in kleuren, en met Oost-Indische inktWat hing daar het werk van vele genotvolle uurtjes, als het oog gewend wordt aan harmonie van tinten. En op de tafels smaakvol gerangschikt, met tot afwisse ling hier en daar een vaasje met de kinde ren der natuur, het cartonwerk. Wat een arbeid om eerst een beetje technisch vaar dig Je worden. En die techniek is geleerd, niet aan prulletjes, waar de kinderen niets aan hebben, maar aan gebruiksvoorwerpen als vierkante, langwerpige, zes- en achthoe kige bakjes, die beplakt en omrand moes ten worden. Omranden èn omplakken is ook geleerd aan staande enkele en dubbele portretlijstjes, aan zakdoek- en handschoe- nendoozen, welke laatste zelfs door de meisjes der hoogste klasse met cretonne zijn bekleed. Wat een oefening in nauw keurigheid is er geweest o.a. door het ver vaardigen der vloeibladen Hoe zijn deze lessen geworden oefeningen in netheid, waardoor de tentoongestelde voorwerpen ock bezien mogen worden uit het oogpunt van properheid Hoe eenvoudig, zoodat de leerlingen ze naderhand zelf weer kunnen maken, en toch hoe aardig zijn die brie- ventasschen en krantenhangers, waarvan de bestemming door zelfvervaardigde let ters is aangegeven. Hoe vroolijk is het motiefje, op verschillende met waterverf aangebrachtIn één woord, hoe opvoed kundig zal deze tentoonstelling werken, waarop tevens zijn uitgestald al de werk stukken, die de meisjes op de handwerk lessen vervaardigd hebben. We gelooven niet te veel te zeggen, wanneer we hier uitspreken, dat de ouders hier hebben kun nen zien, dat hun kinderen op deze school Ce handen hebben leeren gebruiken. Deze tentoonstelling werd geopend door den heer F. G. Lemmers, hoofd van school A, die allen welkom heette en er o.a. den radruk op legde, dat dit onderwijs zeer ten goede kan komen voor de leerlingen dezer inrichting, waarvan voor velen dit onder wijs eindonderwijs is, die dus van uit de school zoo in het leven stappen. Met een woord van aanbeveling aan de ouders om na deze bezichtiging een bezoek te bren gen aan de klas, waar hun kinderen onder wijs ontvangen en daar, zoo gewenscht, inlichtingen te vragen, opende de heer Lemmers de tentoonstelling. Een druk bezoek viel er aan ten deel. Behalve de vele ouders merkten we o.a. op de heeren M. J. Harts en M. Laernoes, een tweetal raadsleden, eenige leden van de school commissie, benevens eenige bestuursleden van de vereeniging van onderwijzers en onderwijzeressen in handenarbeid. Ouderavond school D. Gisterenavond werd in het gymnastiek lokaal van school D een ouderavond ge houden. Door den heer J. Q. Brand, hoofd der school, werd op de gebruikelijke wijze ae avond geopend en de ouders, die gezien het zomerseizoen nog al goed waren opge komen. welkom geh?«ten. Hij deelde mede dat de commissie was gewijzigd door het vertrek van den heer De Lange, die ver vangen werd door den heer Pierens. De bestuursfuncties zijn thans zoo verdeeld, dat de heer Sanderse is benoemd tot voor zitter en de heer K. Burgerhof tot secreta ris. Verder werd medegedeeld dat het schoolreisje dit jaar zal gemaakt worden naar Antwerpen. Vervolgens sprak de heer Brand een op wekkend woord voor het 7e leerjaar, daar er altijd nog ouders zijn die hun kinderen, die toch voor hun 14e jaar niet mogen werken, één of soms twee jaar op straat laten loopen, waardoor veel van hetgeen zij hebben geleerd verloren gaat, terwijl zij in het 7e leerjaar soms heel wat vooruit konden gaan. Door den heer Lutijn, onderwijzer aan de school, werd daarna een lezing gehou den over het rooken door nog schoolgaan de kinderen. Hij deelde in verband met verschillende enquêtes die in de groote plaatsen zijn gehouden mede dat dit kwaad vrij aardige afmetingen aanneemt, hoewel voor wat Amsterdam betreft er de laatste jaien eenige verbetering is ingetreden. Hier ter stede is geen reëel onderzoek gehouden, doch spreker heeft in zijn klas een onder zoek ingesteld en van de 19 jongens van 9 tot 13 jaar rookten er slechts 2 niet, hoe wel hij toegaf dat dit onderzoekje natuur lijk geen basis is voor de geheele gemeen te. Spreker toonde door uitspraken van verschillende doctoren aan dat rooken voor kinderen heel slecht is, vooral in verband met het verwerken van de leerstof op de school en er ook slechte gevolgen uit kun nen ontstaan. Spreker ging nu na wat de beste manier is om dit euvel te bestrijden en meent dat, hoewel een rookverbod ook zeer zeker zijn goede zijde heeft, dit kwaad hierdoor niet wordt opgeheven als de ouders en het publiek over het algemeen niet sterk meewerken. Als we nu met dit laatste beginnen en ieder voor zich er flink voor werkt, zijn we zeer zeker een heel eind op den goeden weg. Een dankbaar applaus van de aanwezi gen beloonde spreker voor zijn leerzame rede en werd door den heer Brand namens de aanwezigen aan den heer Lutijn dank gebracht Na een opwekkend woord van den voorzitter der oudercommissie verdeelden de ouders zich over de verschillende klas sen tot bezichtiging van het schoolwerk. Gevolgen van het invoerverbod van vleesch in Engeland. Wij lezen in „het Volk" Vooral de stoomvaart-maatschappij „Zee land ondervindt groote schade van het in voerverbod van vleesch in Engeland, dat zoo het nog wel eens zal opgeheven wor den, toch zeker voorloopig langen tijd van kracht zal blijven. Waar dit het vooruitzicht is, zijn door de „Zeeland" niet alleen een groot aantal losse havenarbeiders en die van haar abattoir ontslagen,maar zijn even eens de directeur van het abattoir, enkele bazen en een deel van het kantoorpersoneel op wachtgeld gesteld. Het gestolen watervliegtuig. Wij kunnen nog de volgende bijzonder heden mededeelen betreffende het te Osten- de gestolen watervliegtuig Vrijdagmiddag één uur vervoegden zich bij de politie alhier een drietal heeren een Nederlander een twee Duitschers die mededeelden, dat zij ten gevolge van een defect aan den propeller met een particu lier Zweedsch watervliegtuig in de haven hadden moeten landen. De letters, waarme de de vliegmachine gemerkt was, waren S.A.A.A.M. De politie stelde de vliegeniers in verbin ding met de marine-autoriteiten, die, nadat gebleken was, dat de benoodigde onder deden voor de beschadigde schroef niet te Vlissingen voorhanden waren, de hulp in riepen. van den vliegdienst te Helder. Zaterdag was met de hulp van de ma rine de schroef zoodanig hersteld, dat naar Helder vertrokken kon worden, om aldaar het alsnog ontbrekende nader aan te vul len. Naar ons bleek is dit ook inderdaad geschied. Nadat dienzelfden dag in Nieu wediep de noodige herstellingen verricht waren en de benzine ingenomen was, start te het vliegtuig vandaar naar Malmö, welke reis, daar de route wat groot was, in twee étappes zou worden gemaakt. Maandag evenwel kwam bij den commis saris van politie alhier een telegram bin nen, waarin de Belgische vliegclub „Aero Maritime" te Ostende bericht gaf, dat het te Vlissingen gedaalde vliegtuig te Ostende was „weggenomen". Men vroeg de opspo ring en inbeslagneming er van. De com missaris deelde de bijzonderheden omtrent zingen... Wat scheelt er aan, miss Tracey Ethel's lippen trilden en haar donkere ocgen stonden vol tranen.. „Niets niets... Het is ook heel dwaas van mij Maar ik dacht ineens aan iemand dien. ik wel kende en die ook zong..." „En' is die dood vroeg Janet. Ineens voelde zij verbazend veel meelij en sympathie voor de gouvernante en zei „Ik zou gaarne goede vriendschap met u willen sluiten." „Heel vriendelijk van u", antwoordde Ethel dankbaar. „Hebt u geen tehuis ging Janet voort. „Geen ouders of zusters „Neen. Mijn vader stierf in Indië toen ik nog maar zes jaar oud was en moeder toen ik zoo een aankomend meisje werd. Ik was een eenig kind. Oom zond mij naar school en was heel goed voor mij. Maar hij had zelve een groot gezin, en zoodra ik kon besloot ik in mijn eigen' onderhoud te voorzien. Dus werd ik gouvernante. Ik mag nog mijn vacanties doorbrengen bij de familie van oom Henry. Met Kerstmis ga ik naar hem toe. Mrs. Radcliffe heeft mij drie weken vacantie beloofd." „Wat zult u verlangen dat die tijd komt Wanneer gaat u „Den eenr-en-twintigsten denk ik. Dat is aanstaanden Donderdag. Het is een lange reis. Ik moet dus al vroeg weg." „Waar woont uw oom vroeg Janet, die zich nu ineens op onweerstaanbare wijze tot het meisje voelde aangetrokken. „Heelemaal in het Noorden van Enge land bijna op de grens in het plaatsje Rilstowton. Oom Henry heeft er een groote boerderij. In den zomer is het daar heerlijk, maar om dezen* tijd van het jaar is het er erg koud. De dichtstbijzijnde stad is Ox- burg en dit is toch nog vijf mijlen ver. De rotsen^zijn er prachtig. Maar in den winter zijn ze met sneeuw overdekt." „Was uw oom boos, dat u bij hem weg ging „Neen. Hij wist wel, dat ik liever onaf hankelijk was. Ik ben toen eerst nog bijna twee jaar bij een andere familie geweest". „Dan moet u al heel vroeg begonnen zijn... „Ik was negentien, toen* ik naar mrs. Vernon ging. En u ben. ik bijna twee-en- twinitig." „Was u niet gelukkig bij mrs. Vernon „Ja dat wel", zei Ethel. „Maar toch kon ik er niet blijven. Ze hadden geld ver loren en ik moest er weg. Het speet mij erg voor mijn leerlingetje Madge. Dat was een lief kind en' mrs. Vernon was heel goed voor mij." „Was dat ook in het Noorden „Het was in Darlington. Mr. Vernon had er aandeel gehad in de een' of andere ijzer fabriek maar de firma ging failliet en ik denk dat zij naar Londen gingen. Ik beb sinds lang niets meer van hen gehoord." Een zekere terughoudendheid kwam over Ethel. Dit zag janet wel. „Wat heb ik u een vragen* gesteld 1" zei ze. „U zult mij wel heel nieuwsgierig vinden „Neen*, neen'. U was heel vriendelijk prevelde Ethel. Op dat oogenblik kwamen de beide meisjes terug, die vooruitgeloopen» waren, en ze begonnen te praten' van den. moord en waar de schuldige zich toch kon ver stopt hebben. „Behalve wanneer het mi. Hamilton was, want die kon zich natuurlijk makkelijk uit de voeten gemaakt hebben", zei Hilda. Marion was zoo gauw nog niet uitge sproken over dit onderwerp. „Je weet, Janet, dat er twee mannen op dien nacht in het bosch moeten zijn ge weest degeen, dien* mrs. Conyers ont moette op het voetpad van* het huis en de ander, den man, dien Harnier heeft gezien daar bij de Kastanjes. Die konden niet de zelfde zijn geweest, daar er geen weg is, die naar het bosch leidt, behalve die langs het huis en door den tuin." „Hoe weet je er zooveel van, Marion vroeg Janet. „Miss Tracey laat je toch ze ker niet de kranten lezen?" „Anne heeft het mij verteld. Ze denkt, dat mr. Hamilton het heeft gedaan. Maar ik niet. Ik denk, dat het de ander was of Harmer zelve." „Praat niet zooveel, Marion. Je hoorde er niets van te weten", zei Janet. „Miss Tracey, u is ziek We hebben misschien tc ver geloopen." Ze merkte namelijk dat de gouvernante ineens doodsbleek was geworden en zich moest vastgrijpen aan het ruw-houten hek. „Het is niets Ik ben wat flauw", pre velde zij. „Had ik maar wat water." De kinderen* liepen naar een beekje daar dicht bij om wat water te vervoeren* in een groot blad, terwijl Janet troosteloos rond keek naar een beter vaatwerk om uit te drinken. Van1 het oogenblik dat Janet's rug naar haar toegekeerd was, maakte miss Tracey gebruik om iets glinsterends op te rapen, dat op den grond lag, half verscholen tus- schen het gras. Ijlings stak zij het bij zich. HOOFDSTUK V. „O, Ethel. Hoe heerlijk om je toch weer bij ons te hebben Dit was één* van de warme begroetingen die het onderwijzeresje ten deel vielen, toen zij daar op de boerderij bij haar tal- looze neefjes en nichtjes was. De oom Henry, van wien zij had gespro ken tot Janet Radcliffe, was de broer van haar moeder, mr. Middleton en ofschoon diens meeste zoons en dochters op andere plaatsen in hun eigen levensonderhoud voorzagen, hielden zij toch de oude, goede gewoonte in eere om op dien dag, zoo eenigszins mogelijk, in' het ouderlijk huis bijeen* te zijn. „Ja, Ethel", voegde mrs. Middleton er bij, „je weet niet hoe zeer ik je dikwijls gemist heb Nu )oan en Dolly weg zijn van huis, heb ik zoo dikwijls gedacht en gehoopt, dat jij toch maar weer bij ons kwam wonen." Maar Ethel schudde het hoofd. „Neen, neen, tan.te Helen Dan zou ik een gevoel krijgen of ik Joan en Dolly van hun plaatsen verdrongen, had." „Maar je weet, Ethel, dat dit dwaasheid Aambeien zijn een bij vrouwen zeer vaak voorkomende kwaal, die ondraaglijke onge makken met zich brengt. Foster's Zalf geeft baat vanaf de eerste toepassing. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per door f 1.75 per tube 1.6 de noodlanding en het vertrek aan de vlieg club mede. Hem werd medegedeeld, dat het toestel werkelijk toebehoorde aan de vlieg club en dat de inschrijvingsletters waren geweest O. B. A. F. T. De vliegers had den de letters blijkbaar, gelijk gemeld, overgeverfd en voorzien van Zweedsche teekens. Tot nu toe is niets naders omtrent het vliegtuig vernomen. Openluchtspel „Joseph in Dothan". De bezetting der rollen voor dit stuk te geven door het Zomertooneel op Zondag 18 Juli in de duiden te Koudekerke is als volgtJoseph, Carel Rijken, Ruben, Ko van Dijk, Simeon, Co Balfoort, Levi, Jo Stern- heim, Juda, Ben Groeneveld, de Vracht- meester, Ezerman, Rei van Engelen, Jet van* Dijk-Ricker. De regie is in handen van Ben Groeneveld, terwijl de costumes ontworpen werden door Lien Lüske. Woensdagavond was de regisseur hier ter bezichtiging van het terrein. Hij was in een woord verrukt over dit duinterrein men zijn entourage van dennen. Ook de acoustiek van het terrein is veel beter dan op vlak terrein met een bosch als achter grond. Door het nog jonge instituut voor arbei- dersontwikkling telt Vlissingen en eigenlijk geheel Walcheren dus een attractie meer. In de meeste plaatsen, zooals Öostvoorne, Goor, Loevensteijn, Heiloo, enz. werd door het Zomertooneel opgetreden en was de in druk zoo goed, dat zelfs voor dezen zomer nog een herhaling werd vastgesteld. Laat ons hopen dat deze eerste poging van' het instituut een zoo. groot succes wordt, dat ook hier dezen zomer het ge zelschap nog eens terugkomt. Bij slecht weer zal de uitvoering in een zaal worden gegeven. Het Duitsche stoomschip „Undine" is hier gisteren binnengekomen van Antwer pen om te bunkeren, waarna het schip naar Holtenau zal vertrekken. Vereeniging van directeuren van Reinigings- en Ontsmettingsdiensten. De vergadering van de Vereeniging van directeuren van reinigings- en ontsmet tingsdiensten, welke gisterenmiddag te Middelburg gehouden is, is geopend door een voorzitter, den heer C. de Ruijter, uit Arnhem, die het een verheugend verschijn sel noemde in de ontwikkeling van de rei nigings- en ontsmettingsdiensten, dat lang zamerhand de waardeering van den arbeid oer leden in dienst der openbare hygiëne van algemeenen aard wordt. Werd eertijds de „vuilnisman" soms als een noodzakelijk kwaad in de samenleving aangemerkt, in een loop der tijden, waarin de algemeene ontwikkeling grooter werd, leerde men de behartiging van de belangen der openbare gezondheid meer naar waarde schatten. Daarmede ging ook hand in hand samen de waardeering voor den, door de overheid ingestelden reinigings- en ontsmettings- dienst, die volgens vaste regelen der hy giëne zijn werkzaamheden dagelijks ten nutte en ten bate van de burgerij verricht. Hierna hield de heer J. F. Vermeulen, directeur van den dienst te Middelburg, een inleiding over dien dienst, gevolgd door een aantal lichtbeelden, een goeden blik gevend op de groote ontwikkeling van het bedrijf. Daarna begaf men zich in auto's naar het terrein van den dienst, om vervolgens een door de gemeente aangeboden auto tocht rond Walcheren te maken. De dag werd beëindigd met een maal tijd heden maken de leden een tocht naar is", zei Joan, Toen ze Ethel nog even mee naar haar eigen kamer had genomen om een, praatje te maken vóór de thee. „Want nu ik eindelijk van vader gedaan heb ge kregen dat hij mij naar Londen heeft laten gaan, om wat muziek te studeeren., zou niets in staat zijn mij te bewegen dit weer op te geven en Dolly denkt er net zoo over. Zij houdt van onderwijs geven en is zoo gelukkig als maar eenigszins mogelijk op de grbote school te Carlisle. Dus is er niets om je van hier te houden. Moeder zou integendeel dankbaar zijn als ze je hulp had met Blanche, tot die oud genoeg is om naar school te gaan." „Tante Helen is heel lief en» vriendelijk", antwoordde Ethel, „en oom Henry ook. Maar, beste Joan, hier ben ik toch niet zoo dringend noodig, en ik vind het zoo heerlijk om onafhankelijk te zijn. En om de vacan tie hier door te brengen is een echt genot. Je zoudt precies dat zelfde gevoel hebben, als je in mijn plaats was." Enkele dagen gingen kalm voorbij, maar op Kerstavond werd er eenige opschud ding verwekt door de thuiskomst van Ha rold Middleton, den tweeden zoon, uit de stad Oxburgh. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE BRAND. Men sla bij brand nimmer ruiten in en houde zoo lang mogelijk deuren en ramen gesloten. Alleen de deskundige brandweer mag, indien dit noodig is, tot dergelijke maatregelen overgaan. Dit openen van deuren en ramen ver oorzaakt steeds luchttoetreding, dus opleven van den brand. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1