DINSDAG 6 JULI - 64e Jaargang 1926 BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD Stads' en Provincienieuws VUSSINGSCHE COURANT De Koninklijke familie. De Koningin en prinses Juliana bezoch ten Zaterdag per auto, Grindewald en Lau- terbrunnen. Zondagochtend schaarde de prinses zich onder het gehoor van den dorpspredikant te Sankt Beatenberg. Des middags deed de Koningin met prinses Juliana een wande ling in de bosschen. Wordt etf 's Zondags veel gereisd Heden zal de Raad van Beheer een be spreking houden met de directie der Ne- derlandsche Spoorwegen over eenige bij den Raad aanhangig gemaakte personeels zaken. Omtrent de regeling der bevordering van machinisten en conducteurs, alsmede van de indeeling van het treinpersoneel in een vroegere loonschaal zullen nu nog geen besprekingen worden gevoerd de Raad van Beheer wil daarvoor een gun stiger tijdstip afwachten. Om de bezetting der reizigerstreinen op Zondag gedurende de zomermaanden te kunnen nagaan, zijn Zondag de reizigers per klasse aan ieder station geteld en zal dit ook op 11 en 18 Juli a.s. geschieden. Geen collectief contract in de metaal industrie. Ongeveer zes weken geleden werd door den Algemeenen Nederlandschen Metaai bewerkersbond aan den Metaalbond (de organisatie van werkgevers in de metaalin dustrie) een ontwerp aangeboden voor een collectief contract. Daarin waren onder meer bepalingen opgenomen in zake de vaststelling van individueele minimumloo- nen ter vervanging van de thans geldende gemiddelde uurinkomens, terwijl bovendien was voorgesteld, over te gaan tot de in stelling van vertegenwoordigingen van. ar beiders, z-g- fabriekscommissies, waaraan het toezicht op de naleving der arbeidswet ten en der arbeidsvoorwaarden zou worden opgedragen. Het bestuur van den Metaalbond heeft thans aan het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Metaaibewerkersbond medegedeeld, dat het onderhandelingen omtrent een col lectief contract, waarin bepalingen als de bovengenoemde voorkomen, van geen nut acht. Naar „de Tel." verneemt zal de Alg. Ned. Metaaibewerkersbond thans geen verdere pogingen doen om door middel van on derhandelingen tot het afsluiten van een collectief contract te komen. Niettemin zal de Bond zijn streven naar een collectief contract krachtig voortzetten. De Engelsche maatregelen tegen mond- en klauwzeeri Op de betreffende vraag in het Engelsche Lagerhuis heeft Guiness geantwoord, dat hij acte had genomen van de verklaring van den Nederlandschen inspecteur van den Veeartsenijkufldigen Dienst, dat een volle dig onderzoek had uitgewezen, dat het mond- en klauwzeer niet door Nederland- sche varkens was veroorzaakt, In verband met het feit, dat geslachte varkens, welke in hooge mate met mond- en klauwzeer waren besmet, waren ingevoerd en dat var kens van boerderijen, waar het mond- en klauwzeer heerscht. naar de exportslachte rijen mogen worden vervoerd, kon hij, naar hij verklaarde het verbod van invoer niet in trekken, totdat het gevaar voor besmetting geheel geweken was. Douaneformaliteiten. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat in verschil lende landen, welke den invoer van aan douanerechten onderworpen goederen in briefzendingen toelaten, deze zendingen met hooge boeten worden belast of zelfs verbeurd verklaard, indien zij niet op de adreszijde van het voorgeschreven etiket „Douane" (peut être ouvert d'Office) zijn voorzien. Teneinde moeilijkheden te voorkomen, is naar het Engelsch van AMY SKENE. 7) groot was, of klein, dik of dun, ofschoon je tcch wel hebt kunnen uitmaken, dat het de gestalte van een man was Harmer werd al weer wat gemelijk onder oat voortdurend aandringen. „Ik heb u immers al gezegd, dat het zoo pikdonker was Ik had een paar glaasjes op, in Dedlington en ik dacht dat het misschien een jachtopziener kon wezen en die zijn altijd zoo achterdochtig." Een glimlach was waarneembaar op het gelaat van enkelen van de jury. Het was hoogstwaarschijnlijk dat de stroopers wel reden hadden om Harmer te verdenken van minder-mooie daden. Maar dit was nu de bedoeling niet van de ondervragers. Daar men echter op die manier niet veel verder kwam, werd Harmen alleen gezegd dat hij daar niet uit den omtrek moest weggaan zonder de politie te waarschuwen. Het was duidelijk dat algemeen de ver denking viel op Maurice Hamilton als op den man, dien de strooper had gezien. Het was bekend dat hij het huis verlaten had in groote haast, na een geweldige twist met den baronet. Het was ook bijna zeker dat nirs. Conyers hem had gezien, toen hij vluchtte van de plek, waar zulk een som bere daad bedreven werd. Waar was hij nu Na eenig overleg werd het verhoor veer tien dagen uitgesteld... Intusschen moest men dan mr. Hamilton op het spoor zijn gekomen en moesten alle getuigenissen verzameld zijn. Niemand wist haast iets te vertellen van den secretaris. Warner zei hoe hij dacht dat het noodzakelijk op de brieven, waarin aan douanerechten onderworpen goederen zijn gesloten, zonder uitzondering het daarvoor bestemde etiket aan te brengen. Exemplaren van deze etiketten zijn kos teloos op de kantoren der posterijen ver krijgbaar. Ook op de voor Nederland bestemde briefzendingen, als vorenbedoeld, mag het betreffende groen etiket in geen geval ont breken. De aardbeving op Sumatra. Het vervoer van reizigers en goederen van Padang naar Padang Pandjang is sinds Zondagmorgen weer normaal, hetgeen grooten invloed heeft op hef moreel der plaatselijke bevolking. Naar Fort-de-Kock is een klein deel van de spoorbaan, evenals op de lijn Padang PandjangSolok, nog gestremd. Het spoor wegpersoneel verricht kranig werk. Het is door de politie verboden, zich na negen uur op straat te vertoonen dit ter voorkoming van diefstallen, daar er veel geroofd is. Tot gisteren zijn in de kotta Padang Pandjang 61 dooden gevonden. Met de opruimingen van de aardschui- vingen in de Anei-kloof is men aangevan gen. Zaterdag werden in de afdeeling Padang Pandjang nog 24 dooden gevonden. De schade te Padang Pandjang wordt geschat op circa 6 millioen, die in"het ge- heele gewest op circa 11 millioen gulden. Allerwege worden steuncomité's opge richt. Het Smeroefonds telegrafeerde aan ae gewestelijke hoofden, om 'zeer spoedige geld in te zamelen en beveelt de actie aan voor zeer krachtigen steun. Beoogd wordt de inzamelingen in Nederland en Indië in één hand te brengen. Mr. A. R. Zimmerman in Amerika. Mr. A. R. Zimmerman wordt einde Juli in de Vereenigde Staten verwacht, waar hij o.a. ook eenige lezingen houden zal. Zater dag 7 Augustus des avonds zal hij een le zing houden voor het Institute of Politics te Williamstown, Massachusetss, en wel in Chapin Hall te Williamstown. Verder zal mr. Zimmerman twee lezin gen houden aan de Columbia Universiteit te New-York en wel op 11 en, J2 Augustus. Deze lezingen zullen, deel uitmaken van een serie in verband met het internationale probleem, dat door de Columbia Universi teit gedurende den zomercursus gegeven wordt. Tram en autobus. In het „Politechnisch Weekblad" wijdt ir. W. Slagter een studie aan het onderwerp „Tram of autobus". Waar nu wel vaststaat, dat de autotractie voor het verkeer over niet te lange afstan den van groot belang is, doet zich de vraag voor in hóeverre zij hier de electrische trac tie, indien aanwezig, zal kunnen vervangen of aan welke der beide vormen in bepaal de gevallen de voorkeur moet worden ge geven. Ook elders, met name in Amerika, was hetzelfde vraagstuk reeds vroeger dan hier te lande aan de orde, en uit den vin- nigen strijd tusschen beide concurrenten resulteerde meestal het verschijnsel, dat de autotractie alléén niet voldoende bleek te zijn om aan de verkeersbehocften op be hoorlijke wijze te voldoen en dat maatrege len genomen moesten worden om de elec trische trams haar bedrijf wederom moge lijk te maken. Niettegenstaande hierbij de electrische tram in de meeste gevallen de overwinning behaalde en deze zich in de Amerikaansche steden uitbreidt, mede als gevolg van de invoering van de eenmans- wagens, neemt daar ook het autobusver- voer grootere afmetingen aan, waaruit de conclusie te -trekken valt, dat de tram en de autobus geen vijanden behoeven te zijn. Een soortgelijk verschijnsel doet zich ook in de groote Europeesche steden Londen en Parijs bijv. voor, waar het aantal door de tramwegen vervoerde reizigers nog steeds zeer beduidend is en in vele gevallen dat der autobussen overtreft. Sir Stephen op een advertentie had ge schreven en zijn secretaris dus op die ma nier had verkregen. In antwoord op enkele vragen, hem ge steld door mf. Bissett, die alle zaken-bered deringen op zich genomen had, zei de butler, dat hij geen vermoeden had, hoe zijn heer tot zulk een stap zou overgaan, toen hij hem op een goeden dag meldde, dat het rijtuigje naar Braxbury moest worden gestuurd om een heer te halen, die kwam met den trein van 5.50 en die op Dacreston zou blijven. Warner was wel zeer verrast, daar er riet druk gasten kwamen op Manor Housse en Sir Stephen had mrs. Pratt bij zich ge roepen en haar gezegd, dat zij de achthoe kige kamer in orde moest maken. „Ik heb een secretaris aangenomen", zei hij kortweg. „Die komt vanavond. Hij zal de maaltijden met mij gebruiken." Toen, de butler gevraagd werd waarom hij dacht dat de baronet op die advertentie geschreven had, zei Warner, dat hij een uitknipsel uit de „Times" had gevonden, dat vastgeprikt zat op het vloeiboek. Hij kon er zich niet veel meer van herinneren, dan dat het begon „Gezochteen betrek king als secretaris of amanuensis", en dat het besloot„Brieven onder letters M. H.", waarop een adres volgde naar hij meende in het Noord-Westdistrict van Londen maar dit wist hij ook niet. Dit was zeer jammer, daar men in het minst immers ook niet wist, waar de jonge man zich heen begeven had, toen hij Dacreston had verlaten en een nazoeken van het bezit, dat hij had achtergelaten, had ook niets geen licht verspreid. Er wa ren enkele kleedingstukken en nog eenige boeken, maar niets, wat eenige aanwijzing gaf omtrent de plaats, waarheen hij ge vlucht kon zijn. Er werd wat gepraat in Braxbury Toch was Sir Stephen te weinig populair, dan De Staatscommissie-Patijn, in 1923 be noemd om het Nederlandsche autobus- vraagstuk in studie te nemen, kwam even eens tot de conclusie, dat de autotractie voor verkeersdoelemden als een bondge noot en niet als een concurrent van be staande verkeersmiddelen, dus ook van de electrische tractie moet beschouwd worden. Er doet zich dan evenwel de vraag voor of het in sommige gevallen wenschelijk ge oordeeld moet worden de bestaande elec trische tractie door autotractie te vervan gen. Men kan deze vraag slechts door een kostenvergelijking van beide vervoermidde len beantwoorden, waarvan de schrijver van het genoemde artikel uitvoerig cijfer materiaal mededeelt. Het blijkt daaruit, dat de kosten van de autobus belangrijk hoo- ger uitvallen dan van de tram, voor beide berekend per plaats-kilometer bij 50.000 wagenkilometer per jaar. Dat de autobus zich desondanks kan handhaven ligt deels aan de bedieningskos- ten (arbeidsvoorwaarden van het perso neel), deels aan de relatief geringere kos ten op lijnen met minder druk verkeer, en schrijver meent, dat waar de beide soorten thans als concurrenten tegenover elkaar staan, de autotractie door de te verwach ten wettelijke regelingen van het autobus- bedrijf zal verdwijnen. Het gesticht „Oranje Nassau" te Magelang. Ons werd het verslag over 1925 toege zonden van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk leven en onderling hulpbe toon van het gesticht „Oranje Nassau" te Magelang, samengesteld door Joh. van der Steur, godsdienstleeraar-directeur van de gestichten. Papa Van der Steur zegt dat zijn 60e verjaardag hem ƒ45.778.78 opgebracht heeft, aan welk bedrag, zooals bekend, ook onze gemeente nog een steentje heeft bij gedragen. Hij is begonnen met van dit regeerings- geld te doen wat hij reeds lang gedacht had te kunnen verrichten, nl. de groote jongens een regenjas te geven. Voorts kocht hij 500 nieuwe beddespreien, 1000 paar sokken extra, 300 nieuwe petten voor de schooljongens en 200 nieuwe extra sportpetten voor werkjongens. Ook werd een kleine autobus gekocht. Het aantal kinderen is in 1925 nimmer onder de 800 geweest, waarvoor de uitga ven beliepen 165.635.99 of gemiddeld per kind 207 voor 1925. Het zegenrijke werk van „Papa" komt in het verslag duidelijk naar voren. VLISSINGEN, 6 JULI. Een goedkoope trein naar Rotterdam en Den Haag. Woensdag 14 Juli loopt weder een goed koope trein 2e en 3e klasse van de stations aan de lijn VlissingenRoosendaal naar Rotterdam en Den Haag. De trein vertrekt van hier des morgens 5.56 en komt te Rotterdam Beurs aan om 9.18, Roterdam D. P. 9.25 en Den< Haag 10.01. De trein vertrekt des avonds 7.25 van Den Haag, Rotterdam D, P. 7.57, Rotter dam Beurs 8.05 en de aankomst alhier des avonds 11.02. De volledige dienstregeling hangt in onze Tijdinghal. Het gedaalde Zweedsche vliegtuig. Vrijdagmiddag jl. heeft, gelijk gemeld, een particulier Zweedsch watervliegtuig, komende van Oostende met bestemming naar Zweden in de buitenhaven alhier een noodlanding gedaan wegens een defect aan de schroef. Uit het marine-vliegkamp de Kooy is men het noodlijdende vreemde vliegtuig te hulp gekomen met een schroef, welke per vlieg tuig werd aangebracht, ten einde het Zweedsche vliegtuig in staat te stellen de reis voort te zetten. dat er veel ware droefheid was gewekt"; ofschoon enkele oude vrienden als dokter Robertson en mr. Nustin, de dominé van Braxbury, den eenzamen ouden, man be treurden, en verontwaardigd waren over de misdaad. „Hij. was hard", zei dominé Austin tot mr. Mason, op den avond van den dag, waarop het verhoor werd gehouden, „maar ik weet, dat hij toch enkele daden van barmhartigheid heeft bedreven en dat de omstandigheden tegen hem waren,. Hij was een eenige zoon, door-en-door bedorven door een moeder, die hem verafgoodde, en een vrouw, die hem ook zeer liefhad en waarschijnlijk een gunstigen invloed zou hebben uitgeoefend op zijn karakter, als zij niet een< goed jaar na haar huwelijk gestor ven was. Daarna was hij nog meer ver hard en toen tot overmaat van ramp zijn dochter nog getrouwd was met een man, die in waarheid dan ook een schurk bleek, had hem dit al meer dan eenige vroegere ervaring het leven, verbitterd op onbeschrijf lijke wijze. „Wat was Conyers vroeg mr. Mason, die, als laatst aangekomene, al heel weinig wist van de menschen op de plaats. „Hij noemde zich organist. Ik geloof ook wel, dat hij dit was, ofschoon ik het niet veel bijzonders vond, toen ik hem eens in Dedlington hoorde spelen. Hij had het al leen maar voorzien op het geld van het jcnge meisje en toen zij niets kreeg, moet hij haar zeer min behandeld hebben. Daar il' nog al wat zeggen mocht als oud vriend heb ik er herhaaldelijk bij hem op aan gedrongen dat hij die arme Barbara toch een enkel postwisseltje zou sturen, al was het maar van twintig pond maar dit wilde hij niet. Ze wist, wat ze had aanvaard, zei hij, en moest nu ook maar hebben wat er bijstond". „Is Conyers werkelijk dood vroeg mr. Mason. Zaterdag kon daarop het buiteniandsche vliegtuig weer van hier opstijgen. Het is naar het vliegkamp de Mok gevlogen ten einde, voorzichtigheidshalve, van daar in étappes de reis naar Zweden voort te zetten. Gisteren is het van de Mok, waar het zijn benzine-voorraad heeft aangevuld, ver trokken naar Nordernoy, de eerste etappe. Nieuwe veerbooten in Zeeland. Een proeftocht is gehouden met de nieuw-gebouwde motorboot voor het veer Wolfaartsdijkscheveer en Kortgene, waar bij de boot spoedig in de vaart zal komen. Deze boot is 9 M. breed en heeft dus volop ruimte om meerdere wagens, landbouw werktuigen en auto's gelijktijdig over te zetten. De groote ferry-boot voor den dienst VlissingenBreskens is eveneens in aan bouw en is misschien volgend jaar gereed. Deze boot zal echter niet in gebruik geno men kunnen worden, voordat de pontons te Vlissingen en Breskens belangrijk zijn ver groot. („Het Volk".) Hardhandig. In een café ontstond tusschen eenige be zoekers oneenigheid, welke zoo hoog liep, dat een der twistenden den ander een slag in het gelaat gaf, waardoor de neus werd verwond. Een klacht bij de politie volgde. Gewond, Een jongen van 10 jaar verwondde zich bij het zwemmen in het kanaal aan een der voeten, tengevolge van het stooten op een scherpen steenkant. Nadat de politie een noodverband had gelegd, verleende dr. Det- mar verdere hulp. Door de warmte bevangen. De politie vond in een steeg een man liggen, die blijkbaar onder drankinvloed verkeerde. Het bleek echter, dat hij wel een paar glazen bier had gedronken, doch meer door de warmte was bevangen geworden. Na op het bureau van politie eenigszins verfrischt te zijn, kon de man huiswaarts keeren. Brutale colportrice. De politie heeft een colportrice van een liefdadigheidsinstelling aangehouden, die zeer brutaal optrad tegenover eenige in gezetenen, die geweigerd hadden om van haar iets te koopen. De politie heeft de vrouw duidelijk gemaakt dat een dergelijk gedrag niet door haar werd toegelaten. De ramp op de Westerschelde. Betreffende de ramp op de Wester schelde bij het wrak van de „Alp. Maru" meldt het „Hbl. van Antwerpen" nog het volgende Door een Hollandsche firma werden zoo wel de reddingswerken als de berging der koopwaren gedaan en waaraan dag en nacht gewerkt wordt, om zooveel mogelijk zoowel schip als van de koopwaren te red den. In den nacht van Zaterdag op Zondag en wel rond twee uren, deed zich plots een geweldig gekraak hooren en vooraleer men kon vermoeden wat er gaande was, zonk 't achterschip, dat naar het vaarwater lag, dieper weg in den stroom. Twee werklieden, die boven op de brug stonden, kwamen in het ruim terecht en verdronken, vooraleer men hen hulp had kunnen bieden. De slachtoffers zijn Jacob Pols, 28 jaar oud. Hollander en thuis hoo- rende te Maassluis, en de 28-jarige Jozef Pauwels, woonachtig te Kieldrecht. Het ergste werd tevens gevreesd voor den duikelaar, die op hetzelfde oogenblik onder water aan het schip werkte. Men mag zeggen dat deze gelukkig aan den dood ontsnapt is, want werkelijk was de luchttoevoerbuis letterlijk doorgesneden. Gelukkig had de duikelaar de tegenwoor digheid van geest, om de ontsnappingsklep toe te sluiten en na zich ontdaan te hebben van het zware gewicht, kwam hij met de „O ja... Daar is geen twijfel aan Hij is geloof ik een acht maanden geleden ge storven „En die Hamilton nu... Houdt u hem voor schuldig aan de misdaad „Ik kan het niet aannemen", zei de do miné. „Ik heb hem maar twee of driemaal gezien, maar ik vond, dat hij juist een zeer gunstigen indruk maakte en hij sprak heel edelmoedig over Sir Stephen. Mijn vrouw, die de dingen nogal precies bij den, naam noemt, vroeg hem of hij het niet verschrik kelijk vond om voortdurend met zoo'n cuden brompot te moeten omgaan, en zijn antwoord luidde, dat hij meelij had met iemand, die er zoo'n zwartgallige levens beschouwing op nahield als Sir Stephen. Hij sprak over 't geheel zeer vergoelijkend van zijn werkgever en mijn vrouw vond dit zeer mooi in hem." Mr. Mason en mr. Austin waren samen opgeloopen en toen ze op de hoogte van „De Olmen" waren, reed juist mr. Rad- cliffe voorbij op den terugweg van Brax bury. „Een eigenaardig mensch is dat", meen de mr. Mason. „Ik hoorde dat hij en zijn vrouw zich ergeren aan ons wonen alhier. Wat zij er eigen-lijk tegen hebben, weet ik niet." „Ik denk, dat dit meer zoo'n idee is van mrs. Radcliffe. Die heeft meer van die hoogst eigenaardige opvattingen. Mijn zoon i? een bewonderaar van, miss Radcliffe, Die moet volstrekt niet zoo dwaas-hoog hartig zijn, volgens hem." De heeren namen nu afscheid en de dominé moest onwillekeurig even glim lachen bij de gedachte „Als Janet Rad cliffe nu liefde opvat voor Jack Mason, zou dit nog een belangwekkende verwikkeling geven. Want het geld van Mason zou zeer goed te gebruiken zijn maar dat fa brieksmerk... Nu, de tijd zal wel leeren of dit een onoverkomelijk iets is Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeermiddel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen wer ken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen ver zekerd. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. 11 (Ingez. mededeeling.) lucht die nog in de klok zat, door eigen kracht weer boven aan de oppervlakte, waar hij door zijn helpers werd opgepikt. De werklieden zijn in het ruim dadelijk aan het dreggen gegaan, om de zoo onge lukkig omgekomen makkers boven te halen, wat niet lang uitbleef. Ned. Grafische Bond In de gisteren te Middelburg in de socië teit „St. Joris" gehouden 13e algemeene vergadering van den Nederlandsche Grafi- schen Bond waren 16 afdeelingen met 28 afgevaardigden aanwezig, 3 afdeelingen ontbraken. Nadat de voorzitter van de afdeeling Middelburg de heer J. C. Peeman de afge vaardigden een hartelijk welkom had toe geroepen, nam de bondsvoorzitter, de heer J. Sans uit Deventer, het woord voor het houden van zijn openingsrede. Spreker be gon met een woord van dank aan het ge meentebestuur van Middelburg voor de at tentie door het laten werken van de fon tein voor het vergaderingsgebouw. Spreker bracht een stille hulde aan de in het afge loopen jaar overleden leden van den bond, waarbij de leden door zich van hun plaats te verheffen zich aansloten. Spreker wees er op, dat in het grafisch bedrijf de toe standen nog lang niet normaal zijn en het werkloozenaantal tot nog toe steeds stabiel blijft. Vele werkloozen vestigen zich als patroon wat juist de werkloosheid weer in de hand werkt. Verder wees spreker op de in het afgeloopen jaar plaats gehad heb bende eenheidspogingen in de Nederland sche vakbeweging, welke zoozeer mislukten door de minder eerlijke houding van de moderne vakbeweging. Spreker memoreerde hierna nog de in het afgeloopen jaar in den Bond plaats gehad HOOFDSTUK IV. De grafkelder van de familie Dacre was in de parochiekerk van Braxbury, ofschoon c.egenen, die in# Dacreston in huis waren altijd den dienst bijwoonden in Dedlington. Maar op Woensdagochtend heerschte er groote belangstelling kan men haast niet zeggen want het was meer nieuwsgie righeid toen de groep marmeren beelden van het graf verwijderd, de grafsteen op gelicht en het stoffelijk omhulsel van Sir Stephen daarin- neergelaten werd. „Wat denkt u vroeg mr. Crossmah, de winkelier, Dinsdag aan Philip Radcliffe, die in den winkel een boodschap deed voor zijn moeder. „Zou het goed aan mrs. Co nyers vervallen „Dat zou ik u niet kunnen zeggen", ant woordde Philip. „Wij behandelen niet meer de zaken voor de familie Dacre. Maar hun notaris is er morgen, ook en die zal na de begrafenis de uiterste wilsbeschikking voorlezen van Sir Stephen." „Er zullen een groot aantal belangstellen den zijn, U komt toch ook, sir „Ja als vader niet kan. Die heeft erg kou gevat." Op den Woensdagochtend bleek mr. Radcliffe dan ook werkelijk te ongesteld en mrs. Radcliffe bleek uiterst bezorgd en praatte er van om een dokter te laten halen. „Dan ga ik naar de begrafenis, moeder", had Philip gezegd. „Het zou immers zoo vreemd lijken, als niemand van ons tegen woordig was, nadat we de Dacre's toch al zoo lang hebben gekend." Barbara Conyers was niet in staat, de baar van haar vader te volgen. Dokter Robertson en mr. Bissett waren misschien de eenige rouwdragers in den waren zin des woords. (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE VRIJBANK. Ingevolge de bepalingen van de Vleeschkeuringswet kan bij de keuring na het slachten het vleesch worden goedgekeurd, voorwaardelijk goedge keurd of afgekeurd. Bij Kon. besluit is aangegeven, op welke wijze voorwaar delijk goedgekeurd vleesch mag Worden bruikbaar gemaakt voor voedsel. Een goedkeuring, o.a. ten aanzien van zgn. bijzondere vorm van voorwaardelijke noodslachtingen, is de „verkoop in het klein onder toezicht", de „vrijbank", tengevolge waarvan het vleesch, dat vooraf bacteriologisch is onderzocht en kiemvrij bevonden is, onder toezicht van de gemeente in stukken van ten aan slagers) wordt verkocht. Deze vorm hoogste 3 K.G. aan particulieren (niet van voorwaardelijke goedkeuring is ge bleken een zegen te zijn in drieërlei op zicht. Ten eerste worden door het bac teriologisch onderzoek vleeschvergifti- gtngen voorkomen. Ten tweede ont vangt de minder kapitaalkrachtige Ne derlander voor weinig geld (in den re gel beneden de helft van den prijs van het volwaardige vleesch) vleesch. dat uitnemend voedsel is, in verschen toe stand. Ten slotte ontvangt de eigenaar van de „noodslachting" thans vee) en veel meer voor zulk vleesch dan voor heen, toen de Vleeschkeuringswet er nog niet was. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1