rtüfcMACl Queert MAANDAG 3 JULI 64e Jaargang 1926 8 dagen IANDEL Iewoud 80 haarlem IT Maatschappij m Imvaart i EENHOORN, Tel. 153 OS TERHOUT, Tel. 282 BUITENHEK, Tel. 101 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD Stads= en Provincienieuws Jfhiace. Y fcblfe ikzfet J 30 diner-concert Dinsdag, Douder- rt, ig, Donderdag en ea-Concert. ig, Zaterdag en inte. ag Tea-Dansante. u Woensdag-, pjmiddag Tea-dan- avond cabaret, 8 vond Grand Hotel rt „Euphonia" uit riendschap", 36 JRG. kconcert, Nieuwe >'s en Fietsen uur 9.52 9.52 Vlissingen E imiiiiHiiiiBiimiiiHiiH OP g Groenmarkt) uur KOENE, Viooi. [0.15 st. bel.) en fcbrs. Hildernisse» ïhet Kerkgebouw. IUFFROUW i bureau „Vliss. SLAAPKAMER. kinderen. Rustige ven met prijsop- bureau „Vliss.Ct." I net pISJE dag of dag en |den de 16 jaar. „Vliss. Courant". VPKAMER. rs P. B., bureau purant". ddelb.-Rotterdam lelegen plaatsen. itTpASSAOlERS, EN VEE. v.Midd. v.m.uur 8 8 v. Rott. v.m.uur 9 wordt WoensdiE uorgens ten 12 nor gevaren. a te bekomen V. Transport- en Exp. 1 fl. VOS, Telef. VLISS1NGSCHE COURANT SCHIETOEFENINGEN DEN HELDER. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 6, 7, 8 en 9 Juli 1926 geschoten zal wOFden met lucht doelgeschut vanaf een standplaats nabij het verdedigingswerk Kijkduin. Een uur vóór den aanvang der schiet oefeningen za! een roode vlag op genoemd werk worden vóórgeheschen. Onveilig is de zee tot op een afstand van 10 K.M. vanaf de vurende batterij tusschen de richtingen N.W. (Kijkduin Verkenningston Mo lengat) en W.Z.W. (Kijkduin drempel Westgat). Na afloop van de schietoefeningen wordt de roode vlag neergehaald. Vlissingen, 5 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Het Nedertondsch-Belgisch verdrag. Maandag 12 Juli zal in de groote zaal van het Jaarbeursgebouw te Utrecht, een buitengewone algemeene vergadering wor den gehouden door de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, ter bespreking van het ontwerp-verdrag Nederland-België. Als eerste inleider zal optreden de heer prof. jhr. dr. W. J. M. van Eijsinga, hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, die met name de staats- en volkenrechtelij ke zijde van het vraagstuk zal belichten. Daarna ligt het in het voornemen de eco nomische en speciaal waterstaatkundige kwesties te doen bespreken door den heer dr. M. C. E. Bongaerts, oud-minister van waterstaat. De bedoeling van het hoofdbestuur is een zoo objectief mogelijke uiteenzetting te geven van de voornaamste bepalingen van het verdrag en wat daarmede samenhangt. Na deze inleiding wordt gelegenheid gege ven tot gedachtenwisseling en ruime be spreking van argumenten pro en contra, teneinde zoo mogelijk tot een uitspraak der maatschappij te geraken. Onze Vloot. De Koninklijke Nederlandsche vereeni ging „Onze Vloot" heeft Zaterdag te 's-Gravenhage een algemeene vergadering gehouden. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer H. M. van Bemmelen, deelde in zijn openingsrede mede, dat Z.K.H. Prins Hen drik, eere-voorzitter van „Onze Vloot" be richt van verhindering tot bijwoning dezer vergadering had gezonden. Wij zijn, aldus spreker, aan een nieuwen mijlpaal van tien jaren sedert het twintig jarig bestaan onzer vereeniging gekomen. Tien jaar geleden, midden in den wereld oorlog, stond de vereeniging in het toppunt van haar bloei. Toen de vrede kwam, ver slapte de belangstelling voor onze zee macht en daalde ons ledental aanmerkelijk, doch gelukkig zijn, zoo vervolgde spreker, in den laatsten tijd teekenen van weder opleving merkbaar, mede dank zij de be moeiingen van de heeren Van Haften, ko lonel ten Bosch en luitenant ter zee Wi thers. Spreker herinnerde aan de actie, welke „Onze Vloot" in den laatsten tijd heeft ge toond, o.m. ter bestrijding van het destijds dreigende plan tot samenvoeging van de departementen van oorlog en marine en van dat tot samenvoeging van de vlieg- diensten van zee- en landmacht. Hulde bracht spreker aan den onvermoei- den arbeid van den redacteur van het or gaan van „Onze Vloot", kolonel Boelen, die ondanks zijn ruim 70-jarigen leeftijd nog steeds vooraan staat om voor „Onze Vloot" in woord en geschrift propaganda te maken. Daar de kolonel Boelen thans eenige rust moet houden, kon hij de vergadering niet bijwonen. Spreker stelde evenwel voor, den heer Boelen een tele- naar het Engelsch van AMY SKENE. 6) „Sir Stephen wilde, dat mr. Hamilton den een of anderen brief scheef en mr. Hamilton zei, dat dit veel beleefder kon gezegd wor den en sir Stephen werd zeer driftig en zei, dat hij niet verkoos de les te worden gelezen op zijn leeftijd. Ik denk wel, dat de strijd nog eenigen tijd voortduurde, na dat ik het vertrek verlaten had." „Heeft u ze niet weer gezien „Ik zag mr. Hamilton den hall door naar boven gaan. Hij zag zeer bleek en keek boos „Hoe lang was dat nadat u ze had hoo- ren twisten „Ongeveer een kwartier zou ik meenen". „Was Sir Stephen toen in de eetkamer „Ja maar dadelijk daarna ging hij naar de bibliotheek, want ik ging naar de eet kamer om de tafel op te ruimen en het licht uit te doen." „Kon mr. Hamilton van boven naar de bibliotheek zijn gegaan zonder dat u hem gehoord hadt „Niet terwijl ik in de eetkamer was maar later, toen wij aan het avondeten zaten, was dit wel mogelijk." „Was hij gewoon, na het diner bij Sir Stephen in de eetkamer te zitten „Ja. Hij ging hem daar dan dikwijls voorlezen." „Hoorde u gewoonlijk er hem heen gaan „Neen niet als hij uit zijn eigen kamer ging maar in den regel maakte hij ge bruik van een andere trap en ging hij ook de bibliotheek binnen door een andere deur dan die in verbinding stond met den hall." gram van hulde te zenden, waartoe onder applaus werd besloten. Spreker eindigde zijn openingswoord met de verzekering te geven dat ook in de toe komst de vereeniging op de bres zal staan, om de belangen van'onze zeemacht te ver dedigen, totdat zij als vereeniging kan ge tuigen te hebben overwonnen. Telegrammen van hulde en verknocht heid werden daarna toegezonden aan H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik. Door den heer jhr. Van Panhuys werd de verplaatsing van de matrozenopleiding van Gorkum naar Vlissingen, voorgesteld door minister Lambooy, ter sprake ge bracht. Uit de behandeling van dit voorstel in de Kamer is, zoo zeide spreker, wel ge bleken, dat de minister geen marineman is. O. m. acht spreker het niet wenschelijk, jongelieden van 16 en 17 jaar met oudere matrozen op een wachtschip samen onder te brengen. De minister heeft zich in de Kamer achter zijn geestelijke adviseurs ver scholen. Spreker is het ook niet eens met de opmerking van den minister in de me morie van antwoord, dat Gorkum niet ge schikt is voor de zee-opleiding. In een oog wenk toch zitten de jonge matrozen van Gorkum in het Hollandsch Diep, waar zij alle oefeningen kunnen houden, die ook op zee moeten worden uitgevoerd. Spreker hoopte, dat het hoofdbestuur zich deze zaak zou aantrekken, teneinde alsnog te trachten, een verwerping van dit voorstel door de Eerste Kamer uit te lokken. De voorzitter stelde voor, de argumenten van den heer Van Panhuys binnenkort in extenso aan de pers toe te zenden, waar mede de vergadering zich vereenigd. De klacht van den politiecommissaris te Culemborg. De raadkamer van den Hoogen Raad heeft in de kwestie betreffende de klacht van den commissaris van politie te Culem borg, den heer J. Blok, tegen den rechter commissaris bij de rechtbank te Tiel, mr. Hofdijk, afgewezen het verzoek van den officier van justitie te Tiel, die, hoewel van oordeel zijnde, dat geen redelijk vermoeden van schuld aan eenig strafbaar feit tegen mr. Hofdijk, rechter in de rechtbank te Tiel, is gerezen, den Hoogen heeft verzocht om, indien de raad art. 510 van het W. v. Str. vordering van toepassing acht, een ander gerecht aan te wijzen. De onrust in Atjeh. Een patrouille onder kapitein Behrens nam een tot verdediging voorbereide missi- git in Gampong Kroeeng in Boven-Troe- mon. De leider Teungkoe Poeti werd met ze ventien volgelingen waaronder enkele on dergeschikte aanvoerder neergelegd. 'Onzerzijds werden twee marechaussee's licht gewond. De aardbeving te Sumatra. Het aantal dooden bedraagt tot dusver 198, onder wie de reeds gemelde Euro peaan. Ongeveer 70.000 menschen in de af- deeling Padang Pandjang zijn vrijwel alles kwijt. Millioenen zijn er noodig. Het be stuur doet het mogelijke voor hulpverlee ning. De levensmiddelendistributie is gere- Het nieuwe onderzoek naar den loodsschoener. Het hernieuwde onderzoek naar den ver misten loodsschoener heeft tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd. Men gaat echter voort met zoeken. Straatbetooging van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan en de opening van het spoorweghuis hield bovengenoemde vereeniging een betooging tc Utrecht. Te half een formeerde zich een groote optocht, die door de versierde lustrumstad trok en défileerde bij het spoorweghuis aan de Oude Gracht. De stoet telde zes mu Er werden den butler nog vele andere vragen gesteld en daaronder ook of de secretaris gewoon was een pistool te ge bruiken of bij zich te dragen, maar noch Warner noch James, die later ondervraagd werd, had er ooit een gezien in mr. Hamil ton's bezit. Er lagen pistolen in een kist op de tafel in den hallmaar die zagen er niet naar uit of ze gebruikt waren de kist was altijd afgesloten en de sleutel werd be waard in de lade van de tafel. Het was niet waarschijnlijk, zelfs haast onmogelijk, dat de moordenaar het wapen weer op z'n plaats kon hebben gelegd, de kist weer gesloten kon hebben en den sleutel kon hebben weggelegd, eer hij vluchtte. Bovendien paste de kogel, die dokter Robertson uit de wonde had ge haald, niet op de revolver. James en mrs. Pratt gaven gelijkluidende getuigenissen en uit de vragen bleek meer en meer, dat de verdenking viel op den gewezen secretaris van Sir Stephen. Gedurende de zes a acht weken, dat hij die betrekking had bekleed, waren er al verscheidene geschillen gerezen tusschen hem en zijn werkgever. Sir Stephen toch dit getuigden alle bedienden was niet iemand, die ook maar de minste tegenspraak kon velen en mr. Hamilton moest hem dikwijls hebben aangezet tot een vriendelijker woorden keuze. Dan kon de baronet geweldig uitvaren tegen zijn secretaris, en hem bevelen te doen, gelijk hem gezegd was. Hij las altijd de brieven nog eens over nadat mr. Hamil ton ze geschreven had en, als één woord in zijn dictaat veranderd was, dan placht hij den brief in het vuur te werpen en zijn secretaris te dwingen den brief nog eens over te schrijven en niets aan den inhoud te veranderen. Maar waar het laatste twistgesprek nu over geloopen had dat wist nóch mr. ziekkorpsen, terwijl een 90-tal vaandels of vlaggen werden meegedragen. De dicht op eengepakte massa had 20 minuten noodig om te passeeren. In het spoorweghuis werd het felicitatie- register druk geteekend, terwijl diverse toe spraken werden gehouden. Emigratie naar de Vereenigde Staten. Bij de Nederlandsch-Amerikaansche Ka mer van Koophandel is bericht ingekomen, dat van 1 Juli 1927 het HoJlandsche quo tum van 1648 tot 2762 immigranten per jaar wordt verhoogd. De secretaris bezocht het departement van binnenlandsche zaken om op bevorde ring van de door de Kamer per request ge uite wenschen inzake verruiming van tijde lijke immigratie voor zakenleden en af schaffing van visakosten, die Amerika wel reeds met andere landen afsloot. VLISSINGEN, 5 JULI. Str andconcert De harmonie „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen, geeft Woensdag a.s., des avonds 8 uur, een concert in de tent op den boulevard Evertsen. Programma: „Crossing Europe", marsch, St. Jos. Maury, arr. Maurice Stips „Le Tresor des Incas", ouverture Hoffman-J. Merison Mosaïque de l'Opera „Nabuchodonosor" M. J. H. Kesseis „Le Tacticien", pas rédoublé, O. Gadenne „Adolf van Nassau", pas rédoublé, R. van der Glas „Fantaisie Récréative" JeanPreckher „Voix Roumaines", valse de concert M. J.H.Kessels „Union et Concorde", fantaisie Em. Burton Finale. Grand Hotel Britannia. Wij hebben gisterenavond van het begin tot het einde genoten van den schitteren den, artistieken en kundig samengestelden en geleiden kunst- en cabaretavond, die georganiseerd was door het weekblad „Ons Zeeland". Een propaganda, die in overeen stemming is met het smaakvol uitgevoerde orgaan. De conferencier, Jac. Kolderie, die in het begin wat in herhalingen verviel, waar schijnlijk eenigszins ontmoedigd door zijn verre van aangename taak prima kunste naars voor zulk een gering auditorium te moeten voeren, raakte t^ch mede door het geweldige succes der schitterende vertol kingen, telkens meer op dreef en bereikte zijn hoogtepunt met zijn uitstekend weer gegeven liedjes „Voetbal-Jozefientje", „Twee Oogen" en vooral „De wijze Ka ter", het laatste een kostelijke satire op het leugenspel van schijn in vele huwelijken in dezen moderne dans-manie tijd. Behalve de voordracht verdient ook zeker zijn mimiek vermelding. AJs bas heeft Ingen Soet den lof gezon gen van Zeeland. Al vonden wij de woor den „Land van de bloemkool, de bloeiende heide" nu niet precies gelukkig gekozen, de sonore stem beheersche de zaal. Het publiek voelde, dat de avond qualitatief op zeer hoog peil zou staan, welke indruk nog crescendo ging toen de bekoorlijke ver schijning van mej. Willy Russche, lyrische sopraan, melodieus, vol gratie en heerlijke stembuiging eenige nummers ten beste gaf, gevolgd door J. Steinmetz, van de Nationa le opera, wiens aria uit de „Tosca" een openbaring was. Tot een feest van stemmen werd de trio finale uit de opera „Faust", van Gounod, waarin in volle kracht en glans, de kunste naarstalenten van deze drie hoog begaafde artisten hoogtij vierden. Dankbaar, zeer dankbaar was het publiek, ook tegenover mevr. Jo Russche-Sajef, die met beheerschte Warner noch James te zeggen en mr. Bissett, de notaris uit Londen, die nu ette lijke brieven en papieren had doorgekeken, kon geen licht verspreiden over het onder werp „Want er schijnen wel een half dozijn twistpunten te zijn gerezen met pachters en buren, die alle op een proces hadden kunnen uitloopen en nog tal van andere papieren die, nu de secretaris afwe zig is, ook moeilijk zijn te begrijpen". Ofschoon mr. Hamilton een portmanteau gepakt had laten staan, had hij hier toch nooit om gestuurd wat in de oogen der jury een verdachte omstandigheid was maar ondanks veel over- en weervragen, konden ze toch niets meer uit den butler en den lakei krijgen dan dat Sir Stephen hem behandelde „erger dan een hond" maar geen enkele bepaalde bedreiging was geuit. Warner was zeer loyaal tegen zijn over leden meester en zei zoo weinig mogelijk maar toch kon ook hij het feit niet verber gen, dat Sir Stephen niet makkelijk was in den omgang en hij voegde er bij dat mr. Hamilton een echte heer was hoe arm als hij dan ook wezen mocht. Er werd eenige opschudding in den hall vernomen en even later kwam de dorps veldwachter het vertrek binnen en deelde den lijkschouwer iets mee, wat dezen deed zeggen „Laat Matthew Harmer hier komen Tot veler verrassing trad er een plomp- gevormde man het vertrek binnen, die door enkelen van de aanwezigen werd herkend als een man, die al eenige weken daar in den omtrek rondzwierf, zoo schijn baar om werk te zoeken, maar in waarheid meer met den toeleg om 's avonds op stroopen uit te gaan. Hij antwoordde gemelijk op de vraag van den lijkschouwer, dat zijn naam was Matthew Harmer dat hij op het oogenblik verbleef in Braxbury dat hij boerenarbei der was, maar dat hij om dezen tijd van techniek in volle harmonie de zeer zware taak van het begeleiden vervulde, een heel keurig uitgevoerde piano-solo gaf. Met het meeste genoegen hebben wij allen de klucht „Walther wint de gunst van zijn schoonmoeder" gezien. De klucht is een dol product van Charivarus. Een aan beveling is dus overbodig. De vertooning kreeg een vroolijk en geanimeerd karakter, waartoe vooral om Leonardus Walmuf, het zijne bijdroeg en hield het publiek uiterst aangenaam bezig. In „Mimosa", een miniatuur-opera, waar in decor, maar vooral de toiletten een lief moment in China verbeeldden accentueer den mej. Russche, Steinmetz en Ingen Soet opnieuw, welke eminente krachten, ook in acteeren, zij zijn. De ontvangst door het publiek was dan ook geestdriftig en vele malen moest gehaald worden. Wij nemen aan, dat niet alleen in China tusschen man en vrouw wel eens geleu- gend wordt. Als er telkens bij een leugen wat viel, zou er heel wat gebroken huis-- raad zijn. Het zou werkelijk een rommeltje worden, zeer zeker ook in nette huishou dens, Ten, slotte zullen wij liever zwijgen over het Iaat komen van sommige bezoekers, het hinderlijk bedienen b.v. bij de aria, als het publiek in devote aandacht luistert, welk een poover figuur het publiek slaat, dat een dergelijken schitterenden avond van kunst in een weergalooze uitvoering niet weet te apprecieeren, maar liever den kunstenaars toeroepen De Vlissingers hebben niet ge weten, wat hun geboden zou worden. Komt terug en vooral komt spoedig Concert „Euphonia". Voor een vrij talrijk, aandachtig luiste rend publiek, gaf gisteren de harmonie „Euphonia" uit Goes haar geannonceerd concert in den tuin van „de Oude Vriend schap". Onder bekwame leiding van hun directeur, den heer J. Horst uit Bergen-op- Zoom, werd zeer verdienstelijk gemusi ceerd. Een 9-tal nummers werden ten ge- hoore gebracht, waarbij o.a. de altijd mooie ouverture „Ein morgen, ein mittag, ein abend in Wien" van Suppé, welke, of schoon de zuiverheid bij de inleiding even in 't gedrang kwam, zeer goed voldeed. Ook de bekende wals „L'Estudiantina" van E Waldteufel werd goed uitgevoerd. „Les deux Coqs" (duo-fable voor pistons van Pillvestre) genoot ook een goede vertolking met haar fabelachtige motieven. Jammer echter, dat een der solisten soms niet goed intoneerde waardoor ook weer de stemming onrein werd. Verder voldeden zeer goed de „Polonaise de Concert" van J. Blangenois, de mooie Fantaisie sur l'Opèra „Les Dra gons de Villars" van E. Maillart, en de marschen „Hoch Heidecksburg" van Herzer en „The Gladiator's Farewell" van Blanken burg. Voor no. 5 „Salut au Drapeau", marsch van J. Wolff, zouden wij gaarne een ander nummer op het grogramma heb ben gezien, immers „Euphonia" staat op zoo'n peil, dat zij dergelijke nummers nu niet meer bij een zoo met zorg gekozen programma mag voegen. Als Finale blies „Euphonia" de populaire „Valencia" welke natuurlijk ook insloeg. „Euphonia" heeft het publiek veel goeds geboden en had zeker niet ten onrechte na elk nummer een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. In de pauze werd gedanst onder leiding van den balletmeester den heer Kees de Ruijter, waarbij „The Flushing Jazz Band",- geassisteerd door enkele leden van „Eupho nia", zich flink van haar taak kweet. De veiligheid aan ons strand. Gisterenmiddag ongeveer vijf uur waren eenige personen van buiten de stad in het zeebad. Daar het goede zwemmers waren, bleven ze eenigen tijd in het water. Een stoomboot, die nogal veel golven maakte, kwam voorbij en was de oorzaak, dat een der twee vreemdelingen zich niet meer kon bovenhouden. Dadelijk begaf Van ZweedeF zich met de roeiboot naar buiten, maar hij het jaar zoo slecht werk kon vinden. Er was echter kans dat hij binnen veertien dagen geplaatst zou worden op een boer derij, even buiten Dedlington, en daarom bleef hij nu nog zoo lang daar in de buurt. „Was je in het bosch van Dacreton op den nacht van den een-en-twintigsten vroeg de lijkschouwer. Harmer gaf een bevestigend antwoord. „Wat deedt je daar „Ik was op de boerderij nog eens een kijkje gaan nemen en ik had mij opge houden in Dedlington in de herberg tot die gesloten werd. Toen ging ik door het Brax- bury-bosch vooreerst omdat dit de naaste weg is en dan omdat die meer be schut is dan de hoofdweg, met zulk een storm." „Vondt je het niet moeilijk om met zulk weer het pad te blijven volgen Harmer erkende dat hij dan ook een paar maal gedwaald had, maar hij zei maar zoo weinig mogelijk, daar hij dit veiliger achtte. „Heb je nog iemand anders in het bosch gezien „Ik zag iemand in de richting naar Braxbury voor mij uitgaan. Maar ineens was ik hem kwijt. Het was te donker om iets te onderscheiden." „Heb je niets gehoord „Neen daar was het te stormachtig voor." „Kan je den persoon beschrijven „Neen, sir. Ik heb de gestalte slechts enkele minuten gezien. Toen verloor ik ze uit het oog. Het was een man. Dit was al wat ik zien kon." Toen volgde iets, wat groote sensatie verwekte. „Heb je iets opgeraapt, eer je het bosch uitging „Met den voet kwam ik tegen iets aan ik bukte en raapte een pistool op een revolver. Die stak ik in den zak en ging verder." X SAMÈNëËStËLb 0006 OtM Étttt VAN 0K2È tllftKSCHÉ MElAHttUtÖ (Ingez. Mededeeling.) behoefde geen hulp meer te bieden, want de badmeester Roeting met Castel hadden zich reeds langs het palenhoofd naar de plaats begeven, waar de in gevaar verkeerende zich bevond en brachten hem met eenige schrammen aan beenen en armen aan het strand, waar hij door den heer Van Krieken verbonden werd. Nadat de gelukkig gered de zich gekleed had, kwam hij nog even dank betuigen voor de hulp, daarbij de verzekering uitend, dat het hier aan het strand, door de oplettendheid van het per soneel, veilig is. Bezoek Belgische onderofficieren. Gisteren werd onze gemeente bezocht door 175 Belgische onderofficieren, die werden ontvangen door de onderofficieren, leden van de afdeeling Vlissingen van de Vereeniging „Ons Belang". Te ongeveer 1 uur arriveerde de boot in de buitenhaven. Na van boord te zijn gekomen werden de Belgische onderofficieren verwelkomd door den heer Uijtterlinde. Daarna werd per extra-tram naar het Grand Hotel Britan nia gereden, alwaar een verfrissching werd gebruikt. Vervolgens werd de Boule vard bezocht en maakten velen gebruik van de gelegenheid tot het nemen van een zeebad. Bij het afscheid nemen bracht de voor zitter der Belgische vereeniging dank voor de hartelijke ontvangst en zeide dat deze dag voor hen onvergetelijk was. Van dezen dank moeten de onderofficieren van Vlis singen een groot gedeelte overdragen aan den heer Rozenburg voor de leiding en voorlichting en verder aan den directeur en gerant van het hotel „Britannia" voor hun welwillende medewerking. Nieuwe Foto's in onze Tijdinghal. Twee foto's van den gisteren gehouden zwemwedstrijd in „Obelt" te Amsterdam, tei gelegenheid van het 40-jarig bestaan der Hollandsche Dames-Zwemclub van. de sportwedstrijden gisteren tg Amsterdam gehouden op de Sintelbaan, georganiseerd door A.T.B. en de N.H.A.F.B. twee foto's van de officieele opening van het nieuwe clubgebouw van „Laga" te Delft, bij haar gouden jubileum van prof. dr. Keesom te Leiden, die na langdurige proefnemingen, erin slaagde, het helium in vasten toestand te brengen van de officieele opening van den gemeentelijken Theetuin „De Amers- tcortsche Berg" door den burgemeester van Amersfoortvan de gisteren op het Nieuwe Diep te Amsterdam gehouden boot jeswedstrijd van „Ons Huis", in samenwer king met de watersportvereniging „Het Nieuwediep". Vacantiefcinderen. Het bestuur van „De Kleine Stem" al hier schrijft ons het volgende Nogmaals is een verzoek van „het Jonge Koor uit Dordrecht bij ons ingekomen, of er r.og meer dan 160 kinderen van 30 Juli tot 4 Augustus mee mogen komen naar Vlis- „Denk je, dat de man dien je zag, het pistool op den grond had laten vallen „Ik heb er in 't geheel niet over gedacht. Hoe zou ik dat nu kunnen zeggen Ik heb het den volgenden dag mee naar den wa pensmid genomen en die heeft er mij vijf shilling voor gegeven. Ik zie niet in, dat dit niet zou mogen. Ik heb het toch niet gestolen... „Kijk eens even naar deze revolver. Is die degeen, die je verkocht hebt Harmer pakte het wapen op, dat Jacob de politieagent op tafel had gelegd, en bekeek het zorgvuldig. „Ja ik geloof wel, dat het dit is. In ieder geval lijkt het er op." „Nu, Harmer, vertel ons dan eens precies waar je dien man op dien avond in het bosch hebt gezien en waar je die revolver cpraaptef', zei mr. Lane. Heel droog voeg de hij er bij „Je hoeft niet bang te zijn om de waarheid te zeggen. Wij zijn niet van plan je een stroopers-proces aan te doen 1" De man scheen daarop nu dadelijk ge rustgesteld en vertelde dan ook, dat hij het wapen gevonden had bij „Kastanje hek", een plaats in het bosch, die zoo heette omdat ze overschaduwd was door groote kastanjes. „Maar gelijk ik reeds gezegd heb, was het pik-pik donker", herhaalde hij. „En de andere man kan je nog eenige bijzonderheden geven van hem „Hij liep vlak voor mij, eer ik de breede laan overstak. Ik heb u immers al gezegd, dat ik niet weet op welk punt ik hem ben kwijt geraakt." „En"kwam hij hier van het huis „Ja dat dacht ik welmaar ik kan het niet met zekerheid zeggen, want ik was het huis al een eind voorbij, toen ik hem voor het eerst zag." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1