No. 152' ©<4--© *fea.F^ajrift ÖONOBROAO I JULI TiËMEEOTEBESTüÏÏR FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD - BINNENLAND Stads= en Provincie nieuws VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHS1DSH0EKJE wLlSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRI.IS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent DIENSTPLICHT. Vrijstellingen. De Burgemeester van Vlissingen, brengt ingevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat bij beschikking van den Minister van Oorlog dei. 25 Juni 1926, no. 217 V, 7e afdeeling aan P1ETER POTTERS, uit deze gemeente, van de lichting 1923, voor goed vrijstelling van den Dienstplicht is verleend, met in gang van 1 Augustus 1926, wegens het verkeeren in een geval, als bedoeld in art 15 eerste lid, punt d. der Dienstplichtwet (Het bekleeden van een geestelijk of een godsdienstig-menschlievend ambt of oplei ding tot zoodanig ambt.) Tegen deze beslissing kunnen vanaf he den, binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit- spraak geldt, elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschre ven personen, of de wettige vertegenwoor diger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor-de door zending van het verzoekschrift. Vlissingen, 1 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 30 Juni. Marine-materieel. De gisteren ingediende motie—Moller is tsatuurlijk verworpen. Slechts 8 leden stem den er voor, Duymaer van Twist, Moller, Van der Bilt, Bulten, Van Rijzewijk, Su- ring, Veraart en Braat. Bij het wetje tot aanschaffing van mari ne-materieel zijn ook ingevoegd de aan stelling van een raad-adviseur voor de ma rine en de verplaatsing van de opleiding van Gorinchem naar Vlissingen. Wat dit laatste punt betreft maakten vele leden bezwaar. Indertijd is Gorcum gekozen omdat het een rustig stadje was, midden in het land zoodat het contact tusschen de ouders en de jongelui gemakkelijk bleef. De paedagogische overwegingen worden nu volgens de heeren Boissevain en De Visser ter zijde gesteld omdat het te Vlissingen goedkooper is. Nu is men in de Kamer altijd sceptisch tegenover dergelijke bezui nigingsmotieven. De heer Boissevain achtte het niet gewenscht dat de jongelui die voor de marine worden opgeleid, aanstonds in het milieu van volwassen zeelieden kome i. De strijd tusschen gemeenten bij de vestiging van rijksinstellingen is altijd eenigszins vermakelijk omdat dan. de deug den van alle gemeenten breed worden uit gemeten. Voor Gorcum spraken de heeren Boissevain, De Visser en Bijlevelt, voor Vlissingen. de heer Van der Bilt. naar het Engelsch van AMY SKENE. 4) „O. jullie kinderen slaapt ook door alles heen", zei haar broer verachtelijk. ..Heeft het u gestoord, Miss Tracey „Ja, ik heb niet best geslapen", ant woordde zij koel. Mr. Radcriffe keek op en vermaande „Wat praat je toch, Philips. Zie je dan liet dat ik een zakenbrief onderhanden heb, waar ik mijn hersens wel bij mag houden „O, dat wist ik nietMaar ik ga weg", prak de zoon, schoof zijn stoel weg en verliet het vertrek. Stilte heerschte aan de ontbijttafel, na die terechtwijzing van hoogerhand, al peelde er ook een spottende glimlach om ie lippen van Ethel Tracey. Vijf minuten later echter werd de deur wijd-opengeworpen en Philip Radcliffe ver scheen weer. „Wat denk jullie, dat Terner mij daar zooeven vertelde Sir Stephen Dacre werd gisterenavond in zijn hujs vermoord gevon den 1" Het heele gezelschap voelde zich als door een electrischen schok getroffen. Zelfs Mr. Radcliffe legde den „Standard" neer, die hij juist onderhanden genomen had, en riep: „Wat een nonsens, Philip Echte praat jes uit de keuken „Neen, geen kwestie van. Heel de plaats .al vervuld wezen van dat nieuws. De jon gen van Turner dient bij dokter Robert son en zegt dat de groom van „the Ma nor midden in den nacht den dokter «wam halen en dat die eerst vanochtend Jisschen vieren en vijven weer terugkwam. f.r is een vreemde geschiedenis aan verbon- I n'<-W5* betreft den dader", ging Philip Irj'j genoot van de sensatie, die zijn i* dedeeling verwekte. y** is dat dan?" vroeg Janet. T"6 ze^en .dat zij" dochter het heeft gedaan. Dat zij door het venster binnen- Volgens den Minister beteek^nt de over plaatsing een bezuiniging van twee ton omdat een geheel garnizoen wordt opge heven en 72 man minder noodig zijn. In zake de aanstelling van een raad adviseur verklaarde de Minister pertinent dat deze aanstelling niet vooruitliep op de samenvoeging der departementen en op de splitsing der marine, 't Is alles tijdelijk en ei wordt al een baantje opengehouden als de raad-adviseur aan den dijk wordt gezet. De bezuiniging blijkt al fictief wat de afvloeiing van die 72 man betreft, want er zijn overal tekorten aan personeel en daar stopt men nu deze menschen weer in. In totaal zal er dus niet veel bezuinigd wor den. Dr. De Visser zag dat ook in en stelde een motie voor, waarin uitstel van de overplaatsing wordt gevraagd omdat ze op dit oogenblik nog niet voldoende was voor- bereid. Deze motie werd echter verworpen j mót 53 tegen 19 stemmen, zoodat Vlissin- get< het Gorcumsche garnizoen zal krijgen. Ei zijn op dit oogenblik in Gorcum 175 jongelui in opleiding en daarvoor is 124 man in dienst. Daarna de aanvrage voor de twee torpe dojagers. De heer Brautigam wilde de be slissing uitstellen totdat een algemeen, ma rine-debat was gehouden en men dus wist wat men wil met de marine. Sedert de Vlootwet is verworpen, zweeft het gansche marinebeleid in de lucht. Natuurlijk was de heer Oud het met hem eens. Het uitstel werd echter verworpen met 44 tegen 29 stemmen. Alleen de s. d. en de v. d. waren er voor. De Minister krijgt dus zijn jagers. De buitenlandsche reis vati het Koninklijk Gezin. Men meldt uit Bazel, dat Prinses Juliana gisteren onder leiding van den vice-consul van Nederland aldaar, den heer C. Haes- sig, verschillende instellingen te Bazel be zocht, ook de Nederlandsche afdeeling van de Scheepvaartten toonstelling. Bij het bezoek aan die tentoonstelling werd de Prinses rondgeleid door den heer Snoek, secretaris der Nederlandsche Veree- niging voor Tentoonstellingsbelangen, lei der der Nederlandsche afdeeling. Een telegram van Von Hindenburg aan de Koningin. Rijkspresident Von Hindenburg heeft het volgende telegram aan H. M. de Koningin gezonden Het bezoek van het Nederlandsche eska der aan Kiel is in heel Duitschland met vE&ugde begroet. Ik veroorloof mij, Uwe Majesteit, rnet de uitdrukking van mijn dankbaarheid voor het zenden van de prachtige schepen, bovendien mijn ge'uk- wenschen aan te bieden over den voortref- felijken indruk, die het eskader en zijn bemanning hebben gemaakt. De bevaarbaarheid van de Westerschelde. De correspondent va nde „N. R. Crt" te Brussel meldt Naar de klachten te oordeelen, die weer klank vinden in de Antwerpsche pers, is het sedert eenigen tijd met de bevaarbaarheid van de Schelde beneden Antwerpen niet geheel in orde. De wrakken van het Japan- sche stoomschip „Alps Maru" en van de „Henri Durré" nabij de plaats van 't Boom- ke op Belgisch grondgebied, blijken niet zonder gevaar te zijn voor de groote vaart, niet alleen door de mogelijkheid van een nieuwe aanvaring en de verstopping van de vaargeul, die daarvan het gevolg zou kunnen zijn, maar ook door hun invloed op het regime der rivier. Jackson, de directeur van de Red Star Line te Antwerpen, heeft verklaard in een kwam en dat ze hem gestoken heeft. Haar handen waren overdekt met bloed en ze veronderstellen, dat zij zelfmoord trachtte te plegen, want ze was ook half dood, toen de bedienden haar vonden." „Zijn dochter Barbara Conyers riep Mr, Radcliffe. „Er werd nooit meer iets van haar vernomen sinds haar huwelijk. Kan jij 't gelooven, Matthew „Neen. Ik geloof er niets van", antwoord de haar echtgenoot kortaf. „De oude man kan wel dood zijn. Hij was al op leeftijd, naar ik meen, en kan een beroerte hebben gehad. Maar wat dat doodsteken en dat bloed en dat allemaal beduidt dat neem ik maar zóó niet aan Enfin we zullen er iri Braxburg genoeg van hooren." En zijn kranten en papieren bij elkaar pakkend, begaf hij zich naar zijn eigen kamer. Er heerschte een veete tusschen de fa milie Dacre en Radcliffe. In de eerste plaats had Sir Stephen, naar aanleiding van een nietswaardige vergissing, nu dertig jaar geleden, de zaken genomen uit handen van de firma Radcliffe en Zoon, die toen be stond uit den tegenwoordigen eigenaar van Villa .Belle Vue en zijn vader, en ze in handen gegeven van een firma in Lincoln's Inn. Toen stapelde zich de eene kleine ver deeldheid op de andere, en nu was er weer een strijd ontstaan over het recht om een weg te gebruiken, wat aanleiding had ge geven tot een scherpe briefwisseling. De moestuin achter Villa Belle Vue kwam uit op een smal laantje, dat dan weer grensde aan een bosch meer dan twee mijlen lang en dat leidde rechtstreeks naar het goed Dacreston. Dit bosch was de kortste verbinding tusschen Manor House en Braxbury en een pad, dat er dwars doorheen liep, leidde naar Dedlington, een naburig dorpje. Het bosch hoorde aan de familie Dacre, maar mr. Radcliffe eischte het recht, be rustende op een oud huurcontract, om er gebruik van te mogen maken wanneer hij wilde en meer bij wijze van protest, dan dat hij er nu zóó zeer reden voor had, ging hij altijd dien weg naar Dedlington, gesprek met een redacteur van de „Nep tune", dat het wrak van de „Henri Durré" tot een verlenging van de plaat van 't Boomke aanleiding heeft gegeven, terwijl anderzijds de diepte naast het wrak van de „Alps Maru" aanzienlijk is verminderd. Vandaar stroomversnellingen en draaikol ken die voor sommige zwaargeladen sche pen zeer gevaarlijk kunnen zijn. Een ander gevaar schuilt in het feit, dat ter hoogte van hef wrak van de „Henri Durré" twee schepen van een min of meer aanzienlijke tonnemaat eikander niet kunnen passeeren, wat de scheepvaart sterk belemmert. Zoo b.v. moet de „Lapland" de haven één uur vóór hoogwater verlaten, dit met het oog op het eventueele binnenvaren van een of ander groot stoomschip en het kruisen in de gevaarlijke zones. Tengevolge van dif vervroegd vertrek is de „Lapland" verplicht, h§ar diepgang met 1 voet te verminderen, wat een verlies van 1500 ton lading beteekent en dus ook van ongeveer 1500 pond sterling aan vracht geld. Jackson drone- dan ook aan op spoe dige berging of to&le vernietiging van de wrakken in de Schelde. Naar aanleiding van dit onderhoud wijst de „Neptune" op den spoed, waarvan de Nederlandsche autoriteiten steeds bij het wegnemen van wrakken in de zee-Schelde blijk hebben gegeven en staaft dit met een verwijzing naar liet geval van de „Siërra Grande". Daategenover stelt het Antwerp sche blad het feit, dat het bergingswerk van de 2 Februari gezonken „Henri Durré" eerst in April is toegewezen en de aanne mer tot November tijd heeft om dit werk uit te voeren. Omt;ent de „Alps Maru" is nog geen enkele maatregel genomen. Het Engelsche invoerverbod van vleeseh. In het EngeJsche Lagerhuis is den minis ter van landbouw de vraag gesteld, oï hij weet, dat de boeren in de buurt van Elm- stead, waar het mond- en klauwzeer on langs is uitgebroken, zich zeer ongerust maken, omdat zij denken, dat de vrije in voer van aardappelen uit Nederland in kiatten, bedekt met paklirnen, dat dikwijls meer dan eens wo-dt gebruikt, besmetting zou kunnen veroorzaken. De minister antwoordde, dat onderzoe kingen, daarnaar ingesteld, geen verband hebben aangetoond tusschen de ingevoerde aardappelen en het uitbreken van de ziekte. De kratten en de verpakking komen zelden op de boerderijen en spr. is van meening, dat er geen noodzakelijkheid van onmid dellijk ingrijpen bestaat, aangezien de toe stand nauwkeurig wordt nagegaan. Antwoordend op een nadere vraag zei hij, dat, als een bóer deze soort van ver pakking wantrouwt, hij het middel daarte gen grootendeels in de hand heeft.. Scheepvaartbeweging. Gedurende Juni 1926 kwamen den Nieu wen Waterweg binnen 1962 schepen, met. 2 855.187 netto reg. ton, waarvan 1 zeil schip met 384 netto reg. ton en 5 zeelich ters met 3553 netto reg. ion. Voor Rotter dam waren hiervan bestemd 1269 schepen met 1.889.755 netto reg. ton. In Juni 1925 kwamen den Nieuwen Wa terweg binnen 1212 schepen, metende 1.925.601 netto reg. ton, waarvan 4 zeil schepen, metende 5193 netto reg. ton en 7 zeelichters, metende 4211 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 958 schepen, met 1.566.388 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N. Waterweg 1926 8060 12.185.746 1925 6605 9.818.125 Rotterdam 1926 5955 9.323.948 1925 5416 8.163 341 op een zwaar paard. Sir Stephen Dacre wilde de menschen nu wel laten loopen door het Braxmere bosch, maar hij vond het verschrikkelijk, als iemand zou beweren, dat hij het recht had daarop. De baronet was nu al zoo ver gekomen dat hij gedreigd had, toen hij Mr. Radcliffe of wie van zijn familie nu ook ge bruik maakte van het betwiste grondge bied zou laten vervolgen, wegens wets overtreding. Noch Mr. Radcliffe, noch zijn zoon kwa men thuis om den lunch en Janet en haar moeder konden over niets anders spreken. „Hij is werkelijk dood maar doodge schoten niet gestoken", zei Janet. „Is het niet verschrikkelijk Stel u voor midden in den nacht „Zóó laat kan het toch niet zijn geweest, of de baronet was zeker al op zijn kamer. De bakker zei tegen de keukenmeid dat de bedienden nog opzaten tot hij bellen zou en dat ze eindelijk maar eens gingen kijken, omdat ze dachten dat hij in slaap gevallen was maar ze vonden hem dood „En Mrs. Conyers ook viel Janet in. „Zij lag bewusteloos vlak bij hem. Maar niemand weet nog of ze getroffen werd of dat ze enkel bezwijmde van schrik. Het eigenaardige van het geval is, dat Mr. Hamilton verdween Dat pleit niet voor hem, hè „Wie is Mr. Hamilton Kent u hem dan niet Hebt u hem nooit gezien Hij is zoowat een week of zes geleden gekomen. Het is een knappe man. Maar hij had zeker geen genoegen op Dacheston. Hij was veel te wei-opgevoed voor die plaats." „Onzin, JanetHij was zoo arm als de mieren en blij dat hij wat verdienen kon Als hij dan zulke goede relaties had, dan zou hij wel de een of andere goede be trekking hebben kunnen krijgen door zijn kennissen." „Mrs. Austin heeft mij verteld, hoe hij het niet helpen kon dat hij „zoo arm als de mieren was", zooals u het noemt. Zijn fa milie was heel rijk, maar ze hebben geld verloren in mijnen of fabrieken, en die arme Maurice HamiltonZei »i wat Miss Trancey VLISSINGEN, 1 JULI. De verplaatsing van de matrozenopleiding naar Vlissingen. Bij de behandeling van de suppletoire ma rine-begrooting kwam gisteren in de Twee de Kamer aan de orde de verplaatsing van de matrozenopleiding van Gorinchem naar Vlissingen. Minister Lambooy zeide, dat het hem speet dat dr. De Visser heeft gezegd dat van R.-Kath. zijde drang was uitgeoefend op overplaatsing. Als de Kamer spreker zou leeren kennen, dan zou blijken, dat hij absoluut ontoegan kelijk is voor dergelijke invloeden.Het geldt hier alleen het samenvoegen van garnizoe nen ter vermindering van kosten. Spreker heeft de quaestie behandeld in een vergade ring met den hoofdaalmoezenier Evers en den veldprediker in algemeenem dienst ds. Janssen, en hun een uiteenzetting gegeven van de beweegredenen van financieelen aard, die hem dreven. Hij wilde echter we ten, of paedagogische of confessioneele re denen een bezwaar bij hen vormden. Geen van beiden echter hadden uit een oogpunt van geestelijk leven bezwaar, indien te Vlissingen daarvoor evengoed zou worden gezorgd als te Gorinchem. Wat de bezuiniging betreft, het geldt hier opheffing van een garnizoen. Daardoor zullen 50 ambtenaren van verschillenden rang worden uitgespaard. Spreker heeft het cijfer aan den veiligen kant genomen. De berekening is, dat in verschillende rangen een bezuiniging wordt verwacht van 72 man, blijkens een vergelijkend overzicht inzake de „Noord-Brabant" te Gorinchem en te Vlissingen. Spreker heeft nooit onder stoelen of banken gestoken, dat men te Gorinchem alles doet om de opleiding tot haar recht te doen komen, en dat het ge meentebestuur van Gorkum op uitsteken de wijze is opgetreden. Nu zegt men vier ministers vonder Gorinchem goed maat iedere minister staat voor zijn eigen ver antwoordelijkheid, en spreker heeft het eerst de bevelen gegeven om de financieele zijde onder de oogen te zien. Spreker is toen gekomen tot een uiteindelijke bezuini ging van twee ton, en daarvoor is hij ge zwicht. De oefeningen kunnen ook te Vlis singen veel beter plaats hebben dan te Go rinchem. Spreker wil komen tot een zoo sober mogelijken opzet van personeel in Nederland zoowel als in Indië. Spreker heeft hier 72 man minder noodig, en moet daar mede dadelijk beginnen. De heer Duymar van TwistDus die 72 man moeten afvloeien De ministerEr is nog een tekort aan marine-officieren, dat wordt natuurlijk da delijk aangev uld uit hen,- die te-Y'insir.g?" overcompleet worden. Gorinchem kan het hoofdbezwaar niet wegnemen, dat er thans twee garnizoenen zijn en er nu maar één zal komen. Maar kan het wachtschip te Vlissingen niet verdwijnen vroeg de heer Van Gijn. Dit is een zaak van diepgaande beteekenis. Spreker acht het thans wel gewenscht, dat er op de Westerschelde een Nederlandsch oorlogsvaartuig aanwezig is. Terwijl er thans 122 oudere menschen zijn in Gorin chem, zullen er in Vlissingen alles bijeen (wachtschip en opleiding) 194 zijn. Te Go rinchem moet men groote trajecten afleg gen eer men op het eigenlijke oefenings terrein van de kanonneerbooten komt. Die tijd en die kosten worden te Vlissingen be spaard. Te Vlissingen heeft men bij storm verschillend soort van water, en dus keuze van terrein maar als deze kanonneerboo ten in de zeegaten moeten oefenen en er komt storm, dan zijn zij veel verder van huis. Ook gaat een belangrijke bezuiniging gepaard met het buiten dienst stellen der twee kanonneerbooten en het opheffen van één der wachtschepen. Spreker wil van het „Pardon. Ik dacht dat ik mij in den vinger sneed", prevelde de gouvernante, terwijl de kleur op haar gelaat steeds wisselde. „Het verwondert mij, dat wij Mr. Hamilton nooit zijn tegengekomen op onze wandelingen. Hoe ziet hij er uit „O", zei Janet, „Misschien hebt u hem ook wel enkele malen gezien. Maar u zoudt hem niet kennen." „Ik anders wel", viel Marion in. „Ik zou hem overal herkennen en Hilda ook „Waar hebben jullie hem dan gezien vroeg Mrs. Radcliffe. „We hebben hem gezien bij Mrs. Deane, toen vader daar verleden week met ons heenging. Hij kwam daar ook en Mrs. Deane gaf ons allen gezamenlijk thee, ter wijl vader zaken deed met den boer. Mr. Hamilton is knap. Hij heeft zulke prachtige, donker-grijze oogen „Kleine meisjes moeten niet zoo dwaas praten", viel Mrs. Radcliffe in. „Miss Tra cey, het is tijd dat de kinderen gaan wan delen." In den winter ging de gouvernante met de meisjes altijd gauw na tweeën uit, dat ze althans vóór donker weer thuis waren en dezen middag had haar moeder een paar boodschappen voor haar te doen in Braxbury. Ze moesten boeken ruilen in de biblio theek, kant koopen en muziek bestellen voor Janet en toén keerden ze weer huis waarts maar, éér ze de stad nog uit waren hoorden ze iemand snel achter zich aan komen en dit bleek Philip Radcliffe te zijn. „Wat een gelukje riep hij met dank baren blik op Miss Tracey's pikant ge zichtje en haar frissche kleur. „Waarom hebben jullie mij niet gezegd dat je van daag in de stad kwam „We wisten het zeiven niet, Philip. Moe der had een paar boodschappen voor ons. "Waar ga jij heen „Met je mee naar huis. Loopen jullie maar wat vooruit, jongelui wij volgen wel Miss Tracey was niets gesteld op zoo'n wandeling met Philip Radcliffe en ze zou veel liever alleen zijn gebleven met haar leerlingetjes. 1 Een zittende leefwijze is vaak oorzaak van aambeien. Zorg voor geregelden stoelgang, de noodige reinheid en pas Foster's Zalf toe. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos 1.75 per tube 6 matrieel, dat te Vlissingen beschikbaar is (vijf scheepjes) voor de opleiding gebruik maken. Het verblijf in Vlissingen met al zijn vertier en handel op Antwerpen is ook veel opwekkender en instructiever dan de opleiding in een klein rivierstadje. Spreker meent, dat de Kamer wel niet zal wenschen dat spreker zooals de heer Duymaer van Twist verlangde r zich in elk opzicht zal houden aan den status quo. Dat kan alleen gelden voor de samenvoe ging der departementen en voor een diep gaande reorganisatie van de marine in haar geheel. Maar bezuiniging op personeel moet toch ook thans toelaatbaar blijven. De heer De Visser repliceert, en dient de volgende motie in met de heeren J. J. C. van Dijk, Bijlevelt, Boissevain en Schok king De Kamer, van oordeel dat overplaatsing van de opleiding der matrozen van Gorin chem naar Vlissingen op dit oogenblik nog niet voldoende is voorbereid en nadere overweging dienaangaande gewenscht is, verzoekt den minister, de verplaatsing uit te stellen, en gaat over tot de orde van den dag. De heer Snoeck Henkemans kan zijn stem aan dé motie niet geven. Hij heeft in dertijd de verplaatsing van de opleiding naar Hellevoetsluit bepleit, maar de zelfde argumenten die voor verplaatsing daarheen pleiten, pleiten even sterk voor de verplaat sing naar Vlissingen. In Vlissingen kan de cpleiding worden geconcentreerd binnen I een terrein dat geheel onder toezicht de*- i marine is. De bezuiniging is aanzienfijk. f De heer Oud bestrijdt eveneens de motie. De houding van den heer dr. De Visser is geheel, in strijd met die, welke hij als mi nister in bezuinigingsmaatregelen aannam. Het staat vast, dat deze reorganisatie be zuiniging zal geven één garnizoen is goed kooper dan twee. Als minister heeft de heer De Visser nog veel ingrijpender bezuinigin gen verdedigd. De minister depliceert. Het gaat niet al leen om bezuiniging, maar ook om de be langen van den dienst. En spreker's hoofdadviseurs op geestelijk gebied hebben uit paedagogisch oogpunt daartegen geen bezwaar. De commandant der marine, dat is de vlootvoogd, is vóór de overplaatsing. De algemeene beraadslagingen werden gesloten. Aan de orde is de stemming over de motie. De heer Van Gijn meent, dat ook dege nen, voor wie het element der bezuiniging zeer i-Vvcui. *,vcvgt, veer de mcfie kunnen stemmen, omdat de zaak niet voldoende is voorbereid. Sprekers stem voor de motie zegt alleen, dat 'de verplaatsing dit jaar nog niet moet geschieden. De motie werd verworpen met 53 tegen 19 stemmen. Voor de A.-R., C.-H. (behalve de heer Snoeck Henkemans, de V. B. en de heeren Lmgbeek (Herv. Geref. St. partij), Kersten en Zandt (St. Geref. partij). Concert „Ons Genoegen". Het was niet te verwonderen, dat het eerste concert, na zijn terugkeer met lau weren uit Brussel, door bovengenoemde harmonie in de kiosk op den Strandboule- vard gegeven, zeer goed bezocht was. Daartoe werkte, behalve de goede muziek, die „Ons Genoegen" geeft, de heerlijke zomeravond mee. Jammer, dat ook het publiek niet altijd meewerkt, want gisteren avond zagen we nog dat de politie hande lend zeer correct en zeer bedaard moest optreden tegen gesprek voerende oi tijdens de uitvoering der stukken tusschen de luisteraars doorloopende personen. Het concert is goed verloopen en het „Een echt gelukje zei hij weer. „En we hoeven ons niet te haasten, is het wel. Laat de kinderen maar een beetje vooruit- loopen." „Is er nog niets nieuws bekend van den moord als het tenminste een moord was „O, er is geen eind aan het gepraat. Dinsdag zal er een gerechtelijk onderzoek plaats vinden, als de dokter vindt dat Mrs. Conyers voldoende is hersteld om aanwezig te zijn. De begrafenis zal Woensdag plaats hebben." „Mrs. Conyers is de dochter van Sir Stephen, nietwaar? Had zij dan eenig let sel bekomen „Neen, ze was enkel geschrokken, maar niemand weet nog iets bepaalds. Ze houden het stil om de een of andere reden. Ik heb een alleraardigst lied voor u meege bracht, Miss Tracey. Mag ik komen thee drinken in de leerkamer dat u het daar dan eens probeert „Neen Mr. Radcliffe. Uw moeder heeft dat niet graag. U moet maar liever niet in de leerkamer komen. Ik heb al eens op een geschikte gelegenheid gewacht om u dit te zeggen." (Wordt vervolgd.) VAN KIESPIJN EN KUNSTTANDEN. Wie dan alleen tandheelkundige hulp inroept, als hij kiespijn krijgt, loopt ge vaar, zijn tanden vroegtijdig te ver liezen. Wie zijn tanden regelmatig laat on derzoeken en zoo noodig vullen, be houdt deze en blijft verschoond van. kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor het kauwen veel meer waard dan kunst tanden. GEZONDHEIDSRAAD

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1