1 sgfezin ssette 64e Jaargang 192e iraat 94 omvaart OINSOAO 29 JUNI BINNENLAND FEUILLETON IN DE SCHADUW VAN EEN GROOTE MISDAAD Stads* en Provinrienieuws MIJNHARDT'S Hoofdpijntabfetten J werken terstond. ÏYPARK 20 'KELEN Irde Irdt. I dat ien, like laat Ifiea ten, Blijk lere K0.150' rijgbaar bij Jietallng, Tan 1-5 regel! meer 15 ccnl p met Rijwielzaak, Theel op afbetaling, I VAN WIJCK. |KOOP in uitstekenden lompleet, met 2 rie- Kdweil, mooi, prima zeil, e.d. Prijs 175. ers N. S., bureau Courant". ISHOUDSTER P. SUURMOND, 14, Oost- en Wesf- 1G-KEESJE Lagen prijs. Stee- en net ■MEISJE personen. Aanmel- r, Coosje Busken- en). (UWTERREIN 3ost-Souburg voor au „Vliss. Courant" MEISJE r de morgenuren, lypark 9. lAGMEISJE ndags vrij. Adres: celaarstraat 136. en net 3MEISJE, 16 jaar. Zich aan- nds na 7 uur, Balt- liddelb.-Rotterdam gelegen plaatsen. AN PASSAGIERS, EN EN VEE. v.Midd.'v. Roti v.m.uur v.m.niff mi 9 en wordt WoenfdM morgens ten 12 uat g gevaren. iën te bekomen: .V. Transport- en Exp- Erven G. VOB, Telef. EENHOORN, Tel. 188 OOSTERHOUT, Tel. 282 BUITENHEK, Tel M» VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent Toelating vast te jeugdige leerlingen op de lagere school. Mevrouw Westerman heeft tot den mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen de volgende schriftelijke vragen gericht le. Is het den minister bekend, dat er lagere scholen zijn, waarop kinderen zijn of worden toegelaten, die nog niet den mini mum-leeftijd hadden of hebben bereikt, om schreven in het Koninklijk besluit van 13 December 1920 no. 37, ingevolge art. 11 der Lagen-onderwijswet 1920 (zooals dat be sluit is gewijzigd) 2e. Zoo ja, heeft de minister dan reeds maatregelen getroffen, om aan dezen on- wettigen toestand een eind te maken, o.a. aoor aan den inspecteur van het lager on derwijs opdracht te geven, die kinderen van de schooi te verwijderen en zoo nood'g door inhouding van subsidie 3e. Is de minister bereid, een onderzoek te doen instellen naar de uitgebreidheid van dezen toestand jubileum K. ter Laan. Zondag herdacht de heer K. ter Laan den dag, dat hij voor 25 jaar tot Kamerlid werd gekozen. Het feest werd in huiselij- ken kring gevierd, de officieele huldiging zal in September in de residentie plaats hebben. Behalve een groot aantal telegram men en felicitaties, ontving de heer Ter Laan een bloemstuk van de Zaandamsche wethouders, de raadsfractie, de afdeeling der S.D.A.P. te Zaandam en Wormerveer, e:i den Zaanschen Bestuurdersbond. De Engelsche maatregelen tegen mond en klauwzeer. In antwoord op de vraag tot den Engel- schen minister van landbouw, of hij het invoerverbod vooi vleesch van het vaste land niet zoodanig kon wijzigen, dat de invoer van bevroren vleesch wordt toege staan, zeide minister Guinness, dat de re geering geen reden had om te veronder stellen, dat bevriezen of koelen een afdoend middel was om het virus van mond- en klauwzeer te vernietigen en dat zij niet bereid was een nieuwe kans op besmet ting te wagen door den invoer van bevro ren vleesch, afkomstig van het continent, toe te staan. Waakzaam zijn. Or.der dit opschrift merkt het anti-rev. hoofdorgaan „de Standaard" het volgen de op In het jaarlijksche verslag, uitgebracht door den president van de Nederlandsche Bank, heeft deze verantwoordelijke des kundige den financieelen en economischen toestand in ons land geteekend in verband met de positie van den gulden. Hij kon op veel goeds wijzen, vooral in vergelijking met hetgeen in andere landen gezien wordt. Een onveilige munt, men ziet het in Frankrijk en België, is een machtige des poot. Deze despoot regeert heel het leven er- volbrengt zelfs het haast onmogelijk schijnend resultaat, om zgn, democraten en socialisten tot redelijkheid te brengen en handelbaar te maken jammer genoeg, als het te laat is. naar het Engelsch van AMY SKENE. 2) „Dood... herhaalde Warner. „Ben je dronken, man... Waar praat je van... Wie is dood „Hij - Sir Stephen... Hij moet ver moord zijn dat zweer ik li. Er is bloed aan hem. En aan haar ook De butler en de huishoudster keken elkaar aan en traden toen gelijktijdig naar de deur om zich in persoon te vergewissen van de waarheid van de vreeselijke dingen, die zij daar zoo even gehoord hadden. Warner zag al dadelijk door de deur die James in zijn ontsteltenis half-open had laten staan dat James gelijk had gehad, 't Was een vreeselijk schouwspel Over het haardkleed lag een vrouwen gedaante in een lang zwart kleed, met zwarten mantel, die met vocht overdekt was. Ze had blond haar dit was zeer goed waarneembaar, daar de hoed haar afgeval len was. Naast die vrouw half over haar heen lag Sir Stephen Dacre, in stijve onna tuurlijke, houding, half op zijn zijde en met zijn kalm, ijs-koud gelaat naar het licht gekeerd. Er v/as zóó iets verschrikkelijks in die houding, dat staren van de wijd-open oogen en de roode vlekken op overhemd en vest, dat geen van de drie bedienden in het begin iets zeggen kon. Eindelijk keerde Warner zich tot den lakei en verzocht hem, mr. Hamilton te roepen. James was blij, dat hij het vertrek ver laten kon. Mrs. Pratt vond den moed om het gelaat Onze veilige gulden is een waarborg voor de vrijheid en zelfstandigheid van het leven. En daarom moet gezorgd, dat die veiligheid gehandhaafd blijft. De president van de Nederlandsche Bank wees op drie factoren, die haar vaststelden den bloei van Nederlandsch Oost-Indië, de toestrooming van vreemd kapitaal en de politiek van onzen minister van financiën, om de begrooting sluitend te maken en de uitgifte van schatkistpapier binnen enge grenzen te houden. De tweede factor staat natuurlijk in nauw verband met den laatsten. Hij is een vrucht van vertrouwen, en verdwijnt, zoo gauw dat vertrouwen ook maar eenigermate ge schokt wordt. Ook hieruit blijkt duidelijk, dat, hoe vei lig de gulden op dit moment ook is, wij uiterst voorzichtig moeten zijn en niet moeten meenen, dat er voorts geen zorg meer noodig is. Wij moeten, zeide de pre sident der Nederlandsche Bank, zeer waak zaam blijven. De gang van zaken in Indië kan een andere worden. Het vreemde kapi taal kan wordenopgevraagd. Het zal ge beuren, zoo gauw wij inzake het financieel beleid tot andere tactiek zouden overgaan. De uitgaven zijn nog te hoog, de belas tingen te zwaar. Onze roeping is hard werken en zuinig zijn. Nu wij in vergelijking met andere landen in zooveel betere positie zijn, moeten wij er scherp voor waken dat wij niet tot een degeneratie afglijden. Wij willen hopen, eindigt het blad, dat ens volk deze waarschuwing, die waarlijk niet overbodig is, zal ter harte nemen. Er !s alle reden om waakzaam te zijn. land o.a. aanbod van zeer goedkoope ga rens), beperkte koopkracht, afwachtende houding van koopers (hoop op verdere prijsdaling) en scherpe concurrentie onder ling werden als nadeelige factoren ge noemd. In de groep voedings- en genotmiddelen constateerde men o.a. voor verschillende meelfabrieken slapte of achteruitgang (ook ontslag) voornamelijk veroorzaakt door be langrijke vermindering van den export. De verslagen over margarinefabrieken bleven over het algemeen bevredigend werk aanwijzen. In de sigarthiindustrie is op de verbetering, die in het vorige jaar in een aantal fabrieken viel waar te nemen, een inzinking gevolgd, maar ondanks toene ming bleef de werkloosheid beneden die van een jaar geleden. Nadere bijzonderheden, ook omtrent an dere dan de boven aangestipte takken van industrie, -vindt men in het Maandschrift zelve, dat ook gegevens bevat omtrent vis- scherij, mijnwezen, veenderij, havenbedrijf en Zuiderzeewerken. Algemeene Ned. Burgerwachtendag. Naar „de Maasbode" verneemt, ligt het in de bedoeling in 1928 wellicht bij gelegenheid van de Olympiade een algemeene Nederlandsche Burgerwachten dag te houden. De arbeidsmarkt. Het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft in zijn jongste aflevering van het Maandschrift o.a. het gebruikelijke over zicht van den stand der arbeidsmarkt, dit maal in het le kwartaal van 1926. Daarin wordt geconstateerd dat, waar de toestand buiten onze grenzen in groote lijnen gedu rende deze periode om zoo te zeggen geen belangrijke verbetering onderging, het be drijfsleven hier te lande na de jaarwisseling over het algemeen slechts weinig vordering maakte op den weg naar verder herstel. Daarnaast waren zelfs hier en daar teeke nen van achteruitgang. Vergelijkt men den huidigen- toestand met dien van enkele jaren terug, b.v. met den tijd der sterke Duitsche valuta-concur- rentie en der Ruhrbezetting, dan blijkt er verandering ten goede te komen. Maar bij dit al mag men niet de oogen sluiten voor het feit dat de omstandigheden (bescher mende maatregelen in het buitenland, ab normale valutatoestanden zooals in Frank rijk en België, ongelijkheid der productie kosten enz.) voor een zeer groot dee! der bedrijven als niet rooskleurig of zelfs be paald ongunstig blijven te schetsen. Nog maar al te vaak viel er te klagen over slapte in den afzet of over orders tegen prijzen lager dan voor een gezonden bedrijfstoe- stand noodig werden geacht. Doen wij^een greep uit de bijzonderhe den, welke het overzicht omtrent eiken be drijfstak afzonderlijk bevat, dan valt voor den scheepsbouw o.a. op te merken, dat ordèrs voor nieuwbouw over het algemeen moeilijk en slechts door zeer lage inschrij vingen te verkrijgen bleven. Meer berichten van verbetering dan van achteruitgang ten opzichte van een jaar geleden warén er voor de machinefabricage, waar overigens aan den eenen kant te veel fabrieken vol doende en ruimschoots orders hadden om in het algemeen van slapte te mogen spre ken, doch anderzijds te veel ondernemingen over onvoldoende werk en (of) te lage prijzen klaagden om den toestand over het geheel bevredigend te kunnen noemen. De binnenlandsche vraag werd nog steeds zeer onvoldoende geacht. Alhoewel verreweg de meeste fabrikan ten ondanks toeneming der voorraden, nog gewoon doorwerkten, achtte men den be- drijftoestand in verschillende gevallen on gunstiger geworden. Buitenlandsche con currentie, zoowel op de exportmarkten (o.a. Japan) als hier te lande (o.a. van Frankrijk, België en Dtiitschland uit laatstgenoemd Voor behoeftige oud-redders. Het hoofdbestuur van het Hela'en-der- Zee-fonds Dorus Rijkers deelt mee, dat on der zijn beheer is gevormd het „D. v. W- fonds", groot 12.000, geschonken door een milddadige dame te 's-Gravenhage, met het doel hieruit gedurende drie achtereen volgende jaren een tegemoetkoming -van 4 gulden per week uit te keeren aan de 20 gezinnen van behoeftige oud-redders van schipbreukelingen en hun weduwen, die voor een ondersteuning uit het Dorus Rij kersfonds in aanmerking komen, maar voorloopig nog niet door dit fonds kunnen worden geholpen en ook van geen enkel fonds onderstand genieten. Ziekteverzekering voor gemeente ambtenaren. Een commissie uit den Nederlandschen bond van Gemeente-ambtenaren heeft een uitvoerig rapport uitgebracht omtrent de mogelijkheid van 'totstandkoming eener ziekteverzekering voor de leden van dien bond. Na onderhandeling met verschillende ter zake kundigen en na kennisneming van de gegevens, verstrekt door de Duitsche col lega's kwam de commissie tot ce overtui ging, dat voorloopig van het oprichten van een zelfstandig fond?, beheerd door den bond, moet worden 'gez:en. Het verzeke- ringswerk van den bond moet voorloopig plaats hebben met wegwerking van alle ri sico's. Daarom wordt voorgesteld een con tract te sluiten met de Amsterdamsche ongevallen-verzekeringsmaatschappij. Deze maatschappij zal de leden van den bond verzekeren tegen een met de commis sie overeengekomen vaste premie. Verze- kring is mogelijk zoowel voor de gewone als voor de buitengewone ziektegevallen. De maatschappij stelt jaarlijks ter beschik king van den bond der ontvangen premie's, zulks voor te voeren propaganda, zoomede 10 der winst, uit de overeen- Gratis consult voor alle voetge breken door een voet-specialist, van Dr. W. SCHOLL's Insti tuut voor voetbe handeling te Lon den, op Donder dag 1 Juli, 10-12 en 2-6 uur, in de paskamer van het schoenmagazijn van den Heer TIM MERMAN, Bellamypark hoek Kerkstr. Afspraken ook buiten deze uren kunnen vanaf heden aldaar worden gemaakt. van de vrouw wat nader te beschouwen en, terwijl ze Warner de hand op den arm legde, fluisterde zij „Het is miss Dacre mrs. Conyers, bedoel ik. Ken je haar niet, Samuel Warner werd nog bleeker en prevelde „Je hebt gelijk Het is miss Barbara Maar, Martha, het is toch niet mogelijk, dat zij... Ik zag haar hand bewegen zij leeftLaten wij haar hier vandaan halen, voor zij weer bijkomt Met vereende krachten schoven zij haar onder de zware levenlooze gestalte van haar vader uit en legden haar op de bank, terwij! Warner wat wijn ging halen. Nog eenigen tijd bleef het jonge vrouw tje bewusteloos toen hief zij zich op de armen op en scheen de oude keukenmeid te herkennen althans zij vroeg „Martha, wanneer ben je hier geko men Mrs. Pratt boog zich over haar heen en streelde haar 't blonde hoofd. „Stil, stil, miss Barbara U is ziek ge weest, maar nu is u weer beter. Kwel je niet lieve, maar drink dit eens gauw Barbara duwde echter het glas weg en, terwijl ze zich het vreeselijk tooneel ineens weer scheen te herinneren, hijgde zij „Mijn vader... Wat was er met hem gebeurd Ik zag hem daar zitten. Ik sprak tegen hem... ik raakte hem aan... en hij viel tegen mij aan... Ik zag bloed O... El een doordringende kreet ontsnapte haar, toen haar blik viel op haar eigen hand, die vuurrood was getint door het bloed van haar vader, dat daar over heen stroomde. „Stil Stilzei mrs. Pratt weer. „Je kunt je wel vergist hebber. Sir Stephen "is misschien enkel gewond maar niet dood. James zal dadelijk naar den dokter gaan en can zullen wij het hooren. Kom nu even met mij mee, om wat te gebruiken en dan moet je onmiddellijk naar bed gaan, want je bent dood-op van hetgeen er vanavond schijnt voorgevallen en je kleeren zijn zoo naj, of je in de rivier gelegen hebt Ze bracht miss Barbara zooals de goede oude haar nog altijd beschouwde naar haar eigen kamer liet haar daar een warmen kop bouillon drinken en rolde haar toen in een wollen deken, terwijl zij de vreeselijke bloedvlekken verwijderde. Intusschen kwam James weer beneden en zei „Mr. Hamilton is weg „Weg...? Hoe kan hij nu weg zijn?" nep Warner, half ongeduldig. „Toch is het zoo. Hij is met de noorder zon vertrokken. Alles in zijn kamer duidt daar op. De laden staan opengetrokken, zijn boeken en papieren liggen verspreid, een port-inanteau staat gepakt om mee te nemen en zijn reistasch is er niet Warner staarde den lakei een oogenblik aan toen kwam hij met besliste orders te voorschijn. „Wek Whiteside. Zeg hem dat hij met de dogcart naar Braxbury rijdt en dokter Robertson onmiddellijk hierheen brengt. Laat hij den dokter vertellen, dat Sir Stephen ernstig ziek is en dat hij dus ko men moet. Maar vertel Whiteside zeiven niets van deze zaak ik waarschuw je Ik geloof vast en zeker, dat hier hangen op zal volgen voor den een of ander James ging heen, met de gemengde gewaarwording, dat het vinden van het lijk hem misschien onder verdenking van me deplichtigheid zou brengen terwijl het feit op zichzelve hem een persoon van gewicht zou doen zijn. „Er zullen een gerechtelijk onderzoek en een verhoor en van dergelijke dingen vol gen", peinsde hij „en ik zal getuigen moeten. Ik moet zeggen wat ik zag, al is ze dan ook tienmaal zijn dochter. En dan komst met den bond voor de maatschappij voortvloeiend. Het rapport gaat vergezeld van een con cept-overeenkomst en van de uitvoerige toelichting daarop. De bond zal in zijn op 18 Augustus a.s. te Arnhem te houden algemeene vergade ring over deze belangrijke aangelegenheid een beslissing nemen. VLISSINGEN, 29 JUNI. i Strandconcert De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft morgen avond van 810 uur een concert in de tent op den boulevard Evertsen. Internationaal muziekconcours te Brussel. Op het Zondag te Vilvoorde bij Brussel gehouden internationaal concours behaalde de harmonie „Ons Genoegen" alhier, direc teur de heer C. G. Govaerts, een eersten en een tweeden prijs.. De fanfare „Arbeid Adelt" uit Bergen op Zoom, onder dezelfde leiding, verwierf een tweeden en een eersten prijs. De heer Govaarts behaalde een direc- teursprijs. Met dit prachtige succes in een interna tionalen kamp behaald, mogen wij „Ons Genoegen" en zijn bekwamen directeur zeker wel hartelijk gelukwenschen. Ongeluk bij de havenwerken. De werkman A. M. te Ritthem, werkende aan de nieuwe haven te Vlissingen kreeg hierbij een zeer zwaren steen op een zijner beenen, waardoor dit lichaamsdeel zeer ernstig verwond werd. Dadelijk werd de man huiswarts gebracht en moest genees kundige hulp worden' ingeroepen. Glazen Buisje 60ci Bij Apoth. en Drogisten. Kanaalstraat in het kanaal. De jongen werd door een onbekend gebleven persoon, die zich daarvoor echter niet te water be hoefte te begeven, gered. Baldadigheid. Door de politie werd een 11-jarige jon gen aangehouden die van een gaslantaarn een tweetal ruiten en den brander had stuk geworpen. De vader van den betrokken jongen zal de schade hebben te betalen. Bedorven worst. Door de politie zijn eenige partijen worst in beslag genomen, welke van ondeugde lijke samenstelling waren, althans in be dorven toestand verkeerden. Werk hervat Het geheele personeel der meelfabriek te Middelburg, dat eenigen tijd geleden was ontslagen, zal thans weer aan den arbeid gaan. Daarentegen zijn op de N.V. Vitrite Works weder verschillende werklieden be- uankt, zoodat het aantal werkeloozen tot 350 is gestegen. Een welverdiende belooning. Zaterdag 12 Juni viel een 5-jarig knaapje al spelende in de Engelsche kade alhier. Het knaapje werd gered door twee kame raadjes, A. en B. Meerman. Deze jongens hebben heden namens .de Vlissingsche Reddingsbrigade, voor hun kranige redding ieder een zilveren horlogeketting met me daille ontvangen, waarin de datum van de redding 12-6-'26 is gegraveerd en aan de andere zijde de initialen van de Vlissing sche Reddingsbrigade. Zij kunnen dezen ketting nu bewaren als een aandenken aan hun flink optreden. De aanrijding door de electrische tram. Het meisje, dat gisteren door de electri sche tram werd aangereden, is een dienst bode van, den landbouwer M. L. aan den Nieuwen Vlissingschen weg bij den Abeele. Zij kwam met juk en volle melkemmers uit de weide. Voor een auto week zij uit, doch wist niet, dat de tram achter haar kwam, zoodat zij door de tram werd aangereden. Bij den val brak zij haar voet en bekwam een ernstige wonde aan een oog en een arm. Gisterenavond is de voet ingezet. Haar kleeren waren ook zeer gescheurd. Een luxe-etalage. De firma J. Pervoost heeft in haar etalage op smaakvolle wijze uitgestald een mooie collectie van dé nieuwste divankussens, theemutsen, tafel- en schoo-rsteenloopers. Concert „Euphonia". Het harmonie-gezelschap „Euphonia" uit Goes, welk korps op Zuid-Beveland een zeer goeden naam heeft, zal Zondag a.s., des middags van 3 tot 6 uur een concert geven in den tuin van „de Oude Vriend schap". De verschillende muzieknummers zullen worden afgewisseld door dansmu ziek. Ook de „Flushing jazzband" zal haar medewerking .verleenen. Men zie verder achterstaande adverten tie. Motorongelukken. De motorrijder uit Kloetinge, die op 17 Juni onder Nieuw- en St. Joosland van zijn rijwiel is gevallen en in bewusteloozen toe stand naar het gasthuis te Middelburg werd overgebracht, is Zondag aldaar aan de gevolgen van dien val overleden. Onder Domburg reed de koopman M. uit Westkapelle met zijn motorrijwiel tegen een boom. Hij zelf kwam er vrij goed af, dcch de duorijder werd inwendig ernstig gekneusd huiswaarts gebracht. Scheepvaartberichten. Heden is alhier binnengekomen om te bunkeren het Engelsche stoomschip „Cul- garia", komende van Liverpool en bestemd naar Hamburg. Het Fransche stoomschip „d'Enambuc", komende van Antwerpen, bestemd naar New-Orleans heeft in de Schaar bij Waarde aan den grond gezeten, doch is met sleep- boot-assistentie vlot gesleept en heeft de reis voortgezet. Gered. Gisterenavond viel een 10-jarige jongen al spelende van een der steigers aan de heb je mr. Hamilton ook dat lijkt vreemd... Niet zonder moeite wekte hij Whiteside er bracht hem het dringende van het geval onder het oog, zonder daarom van het tragische in al zijn verschrikking te spre ken. Whiteside geeuwde en vroeg den tijd. „Het is omtrent half-een. Zie nu, dat je het vlugste paard neemt, dat je op stal hebt." „Dat is „Haverkop". Die is in een wip in Braxbury. Wat scheelt er aan met den ouden heer Hij was van middag toch nog wel genoeg, toen ik hem waarschuwen moest, dat er niet genoeg stroo meer was. Hij schold mij de huid vol en vroeg of ik dacht, dat hem het geld op den rug groei de Hier... Gooi eens even dat tuig om." James hielp een handje en sprak intus schen „Ja, van middag was hij nog wel genoeg en aan tafel was hij ook heel goed. Hij plaagde mr. Hamilton genoeg verweet hem dat hij zijn eten niet waard was en nog veel minder zijn loon. Prettig, als je zoo iets hooren moet. Mr. Hamilton was dan ook zoo boos, dat hij naar zijn kamer ging" „Het is een oude vrek, Sir Stephen zei de groom peinzende. „Wat scheelt er nu aan...? Zeker een beroerte?" „Daar heeft het wel wat van", ant woordde James ontwijkend. „In ieder ge val is het zaak, dat de dokter maar zoo gauw mogelijk komt „Het is jammer, dat zijn dochter niet hier is. Hij heeft immers een dochter?" vroeg Whiteside, die nu al op het punt was gekomen, dat hij zijn pet zocht. „Ja, ik geloof wel dat er ergens zoo iemand rondzwerft", antwoordde James er deed Whiteside uitgeleide, waarna hij in huis terugkeerde. Hij bevond dat Warner de bibliotheek Van de grens. Het mopperen onder de bevolking over de nieuwe belastingen in België gaat crescendo. Geen dag of hij brengt op dit gebied wat nieuws. „Drie francs en meer taartjes vragen 5 of 10 taxe, al naar gelang men ze mee neemt of ter plaatse verorbert. Petroleum met sprongen in de hoogte, de benzine al meer dan 3 francs per Liter" enz. Men haalt er duchtig de schroef aan, doch 't is rog slechts een peulschilletje vergeleken bi] de eischen van den fiscus in ons land. Van „overstroomen met Belgische produc ten" merkt men niet zooveel in Zeeuwsch- Vlaanderen. De markten in Selzaete, Lo keren en Brugge trekken natuurlijk veel bezoekers, maar we zouden de vraag dur ven stellen „Was dit ook niet het geval in den „voor-oorlogschen tijd" en profitee- ren grossiers e.d. ook niet van den toe stand, door lage valuta's geschapen KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geref. Kerken. Beroepen te Tholen dr. C. Veltenaar te 's-Gravenhage. Bedankt voor Zaamslag door ds, W. H. \an der Vegt te Drachtster Compagnie voor BunschotenSpakenburg door ds. A. Wijngaarden te Baarland. afgesloten had en dat hij zich nu in de zit kamer van mrs. Pratt wat hartigs trakteer de, terwijl de huishoudster zelve mrs. Ccnyers naar bed had gebracht. „Hier noodde de butler James. „Dit hebben wij wel noodig, om vannacht wak ker te blijven want je begrijpt dat er voor ons beiden niet veel inkomt van slapen Is Whiteside nu weg „Met „Haverkop". Dus die zal er niet eens zoo heel lang over doen, al is het dan ook zulk weer James nam plaats op den leegen stoel aan tafel, terwijl Warner somber sprak „Ja het is een onheilspellende nacht. In meer dan één opzicht. Want niet alleen dat het weer zoo verbazend slecht is, maar er is zeker een héél slechte daad in bedreven." „Denkt u, mr. Warner... denkt u..." be gon James haperend, „dat die jonge dame... die mrs. Conyers Sir Stephen heeft gedood „Neen dat denk ik niet", antwoordde Warner. „Dan zou ik nog eerder denken, dat jij 't hadt gedaan." Juist op dit oogenblik kwam mrs. Pratt beneden om wat warm water te halen en Warner hielp haar daarbij, terwijl James zich trachtte te herinneren al wat hij had gehoord van de oneenigheid tusschen miss Dacre en haar vader. Susie Tripp had er hem het een en ander van verteld als zij op Zondag samen een eindje om gingen. Susie was nu tweede meid op the Manor House en zij zelve was er nog niet in dienst toen die ongelukkige familiestrijd was voorgevallen. Maar haar moeder, mrs. Tripp, was er vele jaren lang waschvrouw geweest en die had er haar wel eens van verteld. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1