WOENSDAG 33 JUNI Kinderen PUROLÜ No. 14S' 64e «Jeae.jrgasxg 1926 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON Mamie's Huwelijk Als Uw VUSSINOSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen. enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1--6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Zij die zich tegen 1 Juli, voor minstens drie maanden, op de „Viis- singsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de nog ver schijnende nummers GRATIS. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen gelet op art. 37 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van JOHANNES JACOB DAMBRU1NE om verlof tot den' verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterken drank in perceel Koudekerksche weg no. 81 alhier dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van dit verlof bezwaren kunnen worden ingebracht bij Burgemeester en Wethouders voornoemd. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen Gelet op artikel 15 der Hinderwet brengen ter openbare kennis, dat, vol gens ingekomen mededeeling, door de Ba- taafsche Import Maatschappij v.h. N.V. Acetylena te 's-Gravenhage bij H. M. de Koningin beroep is ingesteld tegen een der voorwaarden, gesteld bij het besluit van hun college, d.d. 7 Juni 1926, waarop o.m. haar en hare rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot het oprichten van een ben- zine-installatie met ondergrondsch reser voir en bovengrondsche aftapinrichting in de perceelen kadastraal bekend gemeente Vlissingen Sectie D. nr. 933 en 1710, plaat selijk gemerkt Onderstraat nr. 21. Vlissingen, 23 Juni 1926. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Uit Brussel wordt aan „de Tel." gemeld De Kamercommissie voor buitenlandsche zaken, waaraan (thans zes leden, aangewe zen door de verschillende afdeelingen van de Kamer., zijn toegevoegd, is bijeengeroe pen tegen a.s. Donderdagvoormiddag ter bespreking van het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Dit geeft reden te veronderstellen, dat deze aangelegenheid nog vóór het reces ciat op 15 Juli zal aanvangen, door de Ka mer in behandeling zal worden genomen. De „Haagsche Post" heeft reeds meer malen de wenschelijkheid betoogd van de Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 18) Den volgenden dag stapten ze aan wal en, nadat hij in het douanekantoor was voorgesteld aan den heer Van Buren, reed Heriot naar een hotel. Dit hotel was uit stekend, maar de stad viel hem tegen. Hij had zich New-York voorgesteld als een soort Parijs, waar men Engelsch spreekt. Maar daar had het niet veel van. Daarbij kwam, dat hij niet voortdurend wilde gebruik maken van de uitnoodiging van de Van Burens en voor iemand, die maar weinig kennissen heeft, is New-York lang niet zoo vroolijk en opgewekt als de meeste andere hoofdsteden. En toen hij de Van Burens in hun woning op de Fifth Avenue bezocht, had die straat der paleizen zoo weinig overeenkomst met ac schitterende beschrijvingen die hij daarvari had gelezen, dat hij aan een voorbijganger vroeg of dit wel de Fifth Avenue was. De Amerikaansche gastvrijheid is echter buitengewoon hij bracht vele gezellige uren door in het mooie groote huis. Hij had niet meer kunnen wenschen. De Van Burens waren vriendelijk en voorkomend en dit waren ze werkelijk niet alleen in de hoop dat een nauwere betrekking dan vriendschap tusschen Heriot en' hen zou ontstaan. Een Amerikaansch zakenman is voorkomender tegenover een vreemdeling, die zich op zijn kantoor aanmeldt, dan de meeste Engelschen tegenover iemand, die misschien een brief van aanbeveling van een boezemvriend meebren'gt. Heriot bleef een week in New-York en ging toen, zooals zijn plan was, een be zoek brengen aan de Niagara. Bij zijn terugkomst begaf hij zich weder naar de Fifth Avenue. Hij dacht zelfs al weer aan zijn terugreis en nog was hij niet besloten aanneming van het verdrag tusschen Ne derland en België. In een beschouwing in haar jongste num mer schrijft dit blad o.a. het volgende „Natuurlijk, ook dit tractaat heeft fou ten, zelfs na de „verbeteringen" die het heeft ondergaan verbeteringen die eigen lijk weinig om het lijf hebben vergeleken bij de beteekenis der zaak als geheel. Maar is er ooit, zoo oud als de wereld is, een verdrag gesloten, waarop absoluut niets viel aan te merken Is een absoluut ideaal tractaat tusschen' Nederland en België, of tusschen welke twee landen ook, denk baar Neen immers. Doch wie geen scha pen met vijf pooten zoekt, wie niet kribbig is, wie redelijk vrij is van de oude fault of the Dutch, wie zich niet blind staart op eigen belangetjes waar het oog moet ge richt blijven' op breede landsbelangen en gioote staatkundige stroomingen, die zal et kennen dat wij hier mogelijke kleine feilen over 't hoofd mogen, neen, moeten zien, om der wille van éérf groot belangrijk oogmerk". Dat oogmerk, zoo besluit de „Haagsche Post"is te geraken tot hartelijker verhou dingen met den buurstaat. Verbinding met NecL-Indië. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat met ingang van 24 Juni a.s. des Donderdags om de 14 dagen gewone en aangeteekende brieven en briefkaarten (uitgezonderd brieven met aangegeven waarde) voor Nederlandsch- Indië, welke niet meer. in de nazending per trein kunnen worden opgenomen met den Lichtdienst Amsterdam-Rotterdam-Pariis zullen worden overgebracht zonder heffing van een extra-rec.ht (luchtrecht) en zonder dat de afzenders uitdrukkelijk verzending per luchtpost hebben verzocht. Het vlieg tuig vertrekt van Amsterdam Schiphol te 8 uur v.m. en van Rotterdam Waalhaven te 8.50 v.m Het vervoer van Parijs naar Marseille geschiedt per trein.Op deze wijze is in normale omstandigheden de aanslui ting verzekerd met 't stoomschip van den Rotterdamschen Lloyd, dat des Vrijdags middags te 12 uur van Marseille afvaart. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aan verzoeken om brieven en briefkaarten voor Nederlandsch-Indië niet per luchtpost over te brengen, wordt voldaan. Indien de ze correspondentie derhalve van een duide lijk opschrift „niet per luchtpost" of van een soortgelijke aanwijzing is voorzien, vindt verzending per trein plaats. Het katholicisme in Nederland. In de vergadering der Belgisch-Neder- landsche commissie op het Eucharistisch Congres te Chicago, heeft Mgr. H. van de Wetering, aartsbisschop te Utrecht, een rede gehouden over het katholicisme in Nederland. Volgens den aartsbisschop bedroeg het aantal katholieken in ons land Totale bevolking R. K. 1849 3.056.879 1.166.256 38.15% 1859 3.309.128 1.229.092 37.14% 1869 3.579.529 1.307.765 36.53% 1879 4.012.693 1.439.137 35.86% 1889 4.511.415 1.596.482 35.39% 1899 5.104.137 1.790.161 35.07% 1909 5.858.175 2.053.021 35.02% 1920 6.865.314 2.444.583 35.61 Het Nederlandsche Roode Kruis. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft in tal van plaatsen van ons land z.g. kringma gazijnen ingericht, welke voorraden matras sen en kussens bevatten, welk materiaal bij groote rampen dienst kan doen. Zoo zijn of worden dergelijke magazijnen ingericht te 's-Gravenhage, Rotterdam, Utrecht, Arn hem, Breda, 's-Hertogenbosch, Maastricht, Middelburg, Amersfoort, Hengelo, Zwolle, en Assen. Bij de jongste overstroomings- ramp in het Zuiden van ons land, is geble ken van hoe groot nut die magazijnen kun- o? hij miss Pierways ten huwelijk zou vra gen of nietDe dagen verliepen zonder dat hij tot een besluit kwam. Toen, op zekeren ochtend zei hij bij zichzelf dat hij thans te ver was gegaan om zich terug te trekken, en dat het het verstandigst was dar hij nu onverwijld tot den stap over ging... Dien zelfden middag bracht hij nog een bezoek in de Fifth Avenue, want twee dagen latei voer de „Etruria" af. Hij vond de familie thuis Hij ging zitten en vroeg zich af, of hij nu alleen gelaten zou werderi en of hij verloofd zou zijn als hij straks heenging. Doch in het eerste half uur scheen er geen kans op een onderhoud met het jonge meisje alleen. Maar toen werden enkele kaartjes bintaen gebracht en de bezoekers werden in een andere kamer gelaten. Mevrouw Van Buren verontschul digde zich. Hij wilde heengaan, maar zijn gastvrouw hield hem terug. „Ik wilde u zoo graag riog spreken, als ze weg: zijn ik zou zoo graag willen dat u eenige dingen in Londen voor me be stelde", zei ze. Heriot ging weer zitten. „Die arme moeder zou wel zelf met u mee willen", zei de dochter glimlachend, toen haar moeder de kamer verlaten' had. „Nu we eenmaal hier zijn ben ik nog meer met Nieuw-York ingenomen dan zij." „We worden zoo gauw slaven van de gewoonte", antwoordde hij. „Uw moeder heeft nu al zoo lang in Londen gewoond daarom zal ze niet zoo heel spoedig kunnen wennen in Amerika. Maar u komt toch zeker het volgend jaar terug?" „Denkelijk wel", antwoordde ze. „En zullen we u ooit terug zien in Amerika „Ik hoop het", antwoordde hij. „Maar dan gebeurt het ook hernam ze. „U is immers uw eigen heer en meester „Wat betreft een overtoéfit naar Ame rika, zeer zeker". Hij bedacht zich met voldoening, dat hij r.'ooit een enkel woord tegen haar had uit gesproken, dat hij niet had kunnen zeggen voor een heelen kring van toehoorders. Hij zich bezeerd hebben Qebruik dan dadelijk nen zijn. Onmiddellijk konden de magazij nen in de plaatsen nabij het overstroomde gebied materiaal verschaffen. In Amsterdam is geen gewoon kringma gazijn ingericht, maar een reserve-maga zijn, dat dezer dagen gereed gekomen is onder leiding van sergeant M. de Bruin, die ook de andere magazijnen inrichtte. Enor me voorraden matrassen, peluws en kus sens liggen er keurig op rekken opgesta peld. Niet minder dan 2835 matrassen, 3039 peluws en 1000 kussens zijn er opgeborgen. Dreigend gevaar. In den manufacturenhatidel doet de con currentie van Japansche zijde zich nog steeds in ernstige mate gelden. Onze Ne derlandsche textielnijverheid loopt, indien de ongelijke producfievoorwaarden van kracht blijven, groot gevaar. Immers in Twente is de werktijd, die vóór den oor log 64 uur per week bedroeg, nadien ver minderd tot 51 en thans sedert 1 Januari 1926 op 48 uren teruggebracht. Op zichzelf is deze capaciteitsvermindering met circa 25 van enorme beteekenis, maar zij treedt eerst in het juiste daglicht wanneer men daarnaast stelt dat in Japan, welk land een der grootste concurrenten in Neder- landsch-lndië is, dat gestadig veld heeft gewonnen op het Nederlandsch fabrikaat, heel andere toestanden heerschen, waarbij van een zoozeer beperkten arbeidstijd geen sprake is en waar ook allerlei vèr gaande eischen op sociaal gebied, die hier te lande aan de fabrikanten gesteld worden, onbe kend zijn. Zoolang die ongelijkheid bestaat en onze industrie geen grootere vrijheid krijgt inzake den werktijd, zal zij het in den concurrentiestrijd hoe langer hoe moeilijker krijgen en op den langen duur zal het blij ken, dat de druk, die onze textielnijverheid van overheidswege is opgelegd in theorie ten bate van den werknemer in ernstige mate zal werken ten nadeele niet alleen van den werkgever, maar ook van duizen den arbeiders, door vermindering van ar beidsgelegenheid. De bioscoop in dienst van de spoorwegen. In de groote steden wordt thans vanwege de Nederlandsche spoorwegen in de voor naamste bioscopen een film vertoond om de aandacht te vestigen op de op 1 Juli a.s. ingaande tariefsverlaging van het reizigers- vervoer. Een zeer origineele en geestige film, die niet nalaten zal den reislust op te wekken. Gedurende vijf weken zal achtereenvol gens in bijna alle plaatsen in Nederland de ze film vertoond worden, telkens in eiken bioscoop een week. Het massa-ontslag aan de Hembrug. „Het Volk" meldt, dat gisteren aan het departement van oorlog een bespreking is gehouden, waarbij drie hoofdbestuurders van den Alg. bond van Werklieden in Over heidsdienst tegenwoordig waren. Ter spra ke kwam het massa-ontslag aan het staats bedrijf der artillerie-inrichtingen. Het resul taat van deze conferentie was, dat het ont slag der negen tijdelijke werklieden voor- lcopig is ingetrokken. Bovendien kreeg men de toezegging, dat de overplaatsing dezer arbeiders naar andere takken van diensit der Hembrug bevorderd zou worden. Het beginsel van ontslag van tijdelijke werklieden zal in de eerstkomende verga dering van de departementale commissie van georganiseerd overleg een punt van be spreking uitmaken. behoefde dus niet met zijn aanzoek te voorschijn! te komen als hij hierin geen lust had. „Ik twijfel er niet aan, dat ik hier nog wel eens komen zal", antwoordde hij verstrooid. Ze keek wat teleurgesteld. Dit was niet het antwoord, waar zij op gehoopt had. „Ik zal u en uw ouders altijd grooten dank verschuldigd zijn, dat u mijn bezoek zoo aangenaam heeft gemaakt.., zeide hij. „Er zijn heerlijke herinneringen verbonden aan mijn verblijf in Amerika". Ze had moeite om haar teleurstelling niet te toonerf. Heriot ging nu uitweiden over allerlei andere dingen, die de zaak niet verder brachten. Ze spraken over New-York, over Engeland en over de reis. De stemmin'g van het jonge meisje werd er niet vroolij- ker op, doch Heriot kreeg een gevoel dat een pak hem van het hart viel. Thans kwam hij tot het besef dat hij aan den rand vari den afgrond had gestaan. Maar... hij was gered. Hij was bijtijds ontkomen aan het gevaar Een gevoel van innige dankbaarheid welde bij hem op. Hoe zou die stap hem hebben berouwd Toen mevrouw Vari Buren weder ver scheen, gevolgd door haar echtgenoot, zag ze wel aan het gelaat van haar dochter, dat er geen reden was om zich te verheugen. Heriot sloeg zelfs haar uitnoodiging af teen ze hem dien avond te dineeren vroeg. Was de invitatie voor den daarop volgen den avond geweest, dan had hij niet zon eter onbeleefd te zijn, kurinen bedanken. Maar voor den volgenden dag had de familie zelf een uitnoodiging aangenomen. Heriot nam dus afscheid. Hij verliet het huis met eert gevoel van verluchting, maar toch schaamde hij zich, want hij vond dat hij zich al die weken mal en dwaas had aangesteld. Gelukkig dat hij de vergissing nog bij tijds had ingezien. Nooit zou hij dit jonge meisje tot vrouw begeeren. Hij verlangde rilt naar het vertrek van de boot waardoor De arbeidersvertegenwoordigers drongefi ten slotte aan op spoedige invoering van een dienstcommissie voor de werklieden aan de Hembrug. Ook deze aangelegenheid zou in de midden Juli te houden vergade ring van het georganiseerd overleg aan de orde gesteld worden. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Zomerzitting. Subsidie voor wegsverbeteringen. Ged. Staten stellen aan de Prov. Staten voor, aan de commissie van beheer over den straatweg van Zierikzee naar Brou wershaven een subsidie te verleenen in de kosten van verbetering van dien weg tot een bedrag van de helft van de totale som der verbeteringskosten, welke som, indien er van verwaarloozing in het onderhoud sprake is, zal worden verminderd met de som, welke door de onderhoudsplichtigen boven het uitbetaalde bedrag besteed zou zijn geweest, wanneer de weg van zijn aanvang af behoorlijk onderhouden gewor den was, terwijl het aldus berekende sub sidie nog wordt vermeerderd met 25 pet. van het bedrag van dit niet gedane onder houd, zulks onder verschillende voorwaar den. Verder stellen Ged. Staten voor, te be sluiten lo. voor rekening van de provin cie, behoudens medewerking van belang hebbenden, te verbeteren bestaande wegen en aan te leggen nieuwe wegen, waardoor verkregen wordt een verbindingsweg, loo- pende van het Katsche-Veer naar den rijks weg GoesMiddelburg bij den Spanjaards- put onder 's Heer Hendrikskinderen 2o. Ged. Staten op te dragen de noodige voor bereidende maatregelen te nemen voor den aanleg van dien weg en zoodra mogelijk voorstellen tot verwezenlijking van dit plan te doen. Ten slotte steiien Ged. Staten voor, voor rekening van de provincie aan te leggen een nieuw wegvak, loopend van het westelijke einde van de Bleekerstraat in de gemeente Groede naar een punt op ongeveer 55 M. uit het begin van den provinmialen weg GroedeNieuwvliet, tot een bedrag van ongeveer 25500, zulks onder verschillende voorwaarden. Handhaving hoogere pensioensaanspraken. Naar aanleiding van het besluit van de Prov. Staten van Zeeland van 21 December 1925, zijn door den minister van binnen- landsche zaken en landbouw, in overleg met zijn ambtgenoot van financiën, eenige be denkingen geopperd tegen het besluit be treffende handhaving van hoogere pen- sioens-aanspraken, in verband met de Pen sioenwet. Ged. Staten stellen voor, het be sluit van 21 December 1925 in te trekken en te bepalen A. voor de ambtenaren en be dienden, die 1 juli 1922 in dienst der pro vincie Zeeland waren, met uitzondering van den griffier der Staten en de ambte naren ter provinciale griffie blijven van kracht de bepalingen voor het berekenen van het aan hen te verleenen pensioen, voorkomende in het besluit tot vaststelling van regelen voor het pensionneeren van en het verleenen van wachtgeld aan ambtena ren en bedienden in dienst der provincie Zeeland, voor zooverre die bepalingen hun hoogere pensioensaanspraken geven dan de Pensioenwet 1922 B. aan de ambtenaren die op I Juli in dienst der provincie Zeeland waren en voor wie, ingevolge het onder A. genoemde reglement, tot op dien datum de mogelijk heid bestond om op 55-jarigen leeftijd pen sioen te verwerven, terwijl voor hen, inge volge de bepalingen van de Pensioenwet 1922, gelijk die op den datum van het in werking treden van dit besluit luidt, zoo danige mogelijkheid niet bestaat, wordt uit de provinciale kas een tijdelijk pensioen verleend over den tijd, welke er verloopt tusschen het tijdstip van ingang van hun ontslag en dat, waarop zij recht op pensioen aan genoemde wet ontleenen C. de bepalingen, voorkomende in het hij dit tijdperk van zijn leven voor goed zou kunnen afsluiten. Natuurlijk zouden zijn broer en schoon zuster hevig verontwaardigd zijn maar dat moest hij zich maar niet aantrekken. Hij had nu alle trouwplannen uit het hoofd gezet. Al deze gedachten' vlogen hem door het hoofd, toen hij in de taxi reed die hem naar de boot zou brengen. Hij zorgde dat zijn reistasch naar zijn hut werd gebracht en keerde op dek terug, zoodra het schip zich in beweging zette. Het was de> gewone drukte erf verwar ring aan boord van de eerste oogenblikken. Passagiers stonden zoo lang mogelijk nog uit te kijken naar familie en' vrienden, tot die slechts stipjes waren geworden en de hofmeesters liepen zenuwachtig rond tus schen de stapels bagage, terwijl ze geen stap konden verzetten', of ze werden om inlichtingen gevraagd of met orders lastig gevallen. ledereen scheen druk en gejaagd en alle dames, die zich naar haar hut begaven, scherien tegelijkertijd de woorden „bagage en kajuit" in den mond te hebben. Enkele heeren hadden tijdelijk het rijk alleen op dek, en liepen heen en' weer on der het genot van pijpen en sigaren. Heriot stapte het promenadedek op en neer, tot ook hier weer menschen kwamen en de stoelen in een rij onder het zeil wer den opgezet. Enkele passagiers namen plaats en keken elkaar aan', terwijl ze zich afvroegen of ze elkander aangenaam reis gezelschap zouden vinden. Heriot begaf zich nu naar den salon, maar die was leeg en zag er weinig aan lokkelijk uit zoo vroeg op den dag. Hij trok de deur achter zich dicht en toen stond hij plotseling tegenover de vrouw, die eens zijn echtgenoote was geweest... HOOFDSTUK XIII. Hun blikken ontmoetten elkaar hij boog en liep haar voorbij. Een huivering was door hem heengeva- reglement op de pensionneering van wedu wen en weezen van provinciale ambtenaren in Zeeland, worden ingetrokken, voor zoo verre zij betrekking hebben op pensioens aanspraken van weduwen en weezen van op wachtgeld gestelde ambtenaren. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Vrijdagavond vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw - sche eilanden te Middelburg in de raadzaal. De agenda bevat o.a. ingekomen stuk ken, w.o. adressen van de afdeeling Ove- zande der „Hanz«" en van het Comité van Actie tot bestrijding van den verkoop met cadeaux, beide in verband met dit laatste Het bureau stelt voor, deze adressen bij het desbetreffend punt der agenda te be handelen. Octrooi- en merkenwet In verband met een schrijven van den Octrooiraad stelt het bureau voor te be richten, dat de Kamer geen leemten in de bestaande Octrooiwet en Merkenwet be kend zijn, met welk voorstel de Commissie voor de Nijverheidsbelangen zich vereenigt. Toetreden als lid der vereeniging tot het houden van jaarbeurzen. Naar aanleiding van een schrijven van den raad van beheer der Nederlandsche Jaarbeurs, houdende verzoek te willen toe treden als lid van de Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland, wijst het bureau op de steeds belangrijke deelname aan de Jaarbeurzen en het vaak groote bezoek, dat daaraan door belang hebbende zakenmenschen wo.rdt gebracht. waardoor het recht van bestaan dier beur zen zeker bewezen is. Het wil het bureau dan ook voorkomen, dat het in het alge meen gewenscht is, dat een vaste band be staat tusschen de Kamers van Koophandel en de Nederlandsche Jaarbeurs. Al is de deelname uit het gebied der Kamer ge woonlijk niet groot, wil het het bureau toch voorkomen, dat er omstandigheden kunnen zijn, dat het gewenscht is de belangen van de in het gebied der Kamer gevestigde fa brieken of handelsfirma's te bevorderen en dit zal mogelijk zijn, wanneer de Kamer als lid der vereeniging is toegetreden. Het bureau stelt daarom voor lid te worden te gen een contributie van 25 per jaar. De commissie voor de financiën kan zich in haar geheel vereenigen met het denkbeeld, om als lid toe te treden, doch twee der le den achten het overbodig om, waar de mi nimum-contributie 10 bedraagt, voor dit doel 25 te voteeren. Naar aanleiding hiervan zegt het bureau, dat het hem wil voorkomen, dat wanneer een lichaam als een Kamer van Koophandel voor het een of ander doel lid wordt tegen een minimum contributie, wel de schijn wordt gewekt, dat zij zich van de zaak wil afmaken zonder er veel voor te voelen. Daarom werd een hoogere bijdrage voorge steld. Het bureau heeft echter geen be zwaar deze op een lager bedrag bijv. 15 vast te stellen. Spoorwegtarieven. Ingekomen is een verzoek van de Kamer te 's-Hertogenbosch om adhaesie te betui gen aan een adres gericht tot den minister van waterstaat, waarin wordt aangedron gen op Ie. Algemeene tariefsverlaging bij de spoorwegen 2e. wederinvoering van kilometerboekjes 3e. uitbreiding van het buurtverkeer. Het bureau meent dat het zeker moet worden toegejuicht, dat tot ta riefsverlaging zal worden overgegaan. Het is voor een buitenstaander echter moeilijk te beoordeelen, hoe deze verlaging moet zijn. Zeker zou een verlaging van 25 voor alle klassen voor den handel beter zijn dan een van resp. 25.20 en 15 maar dit is toch geen reden om niet dankbaar te aanvaarden wat thans te verkrijgen is en aan te sturen op nog-niet-invoering dier verlaagde tarieven, teneinde er zoo moge lijk iets beters voor in de plaats te krijgen. Waar nu echter de tariefsverlaging met 1 Juli een feit wordt is hef beter de practijk ren... Zijn knieën knakten. Hij nam plaats op een bank en tuurde onafgebroken naar d> zee... Hij zou niet hebben kunrten zeggen of het een gevoel van wanhoop of vreugde was dat hem tot in het diepst van zijn ziel had beroerd, maar van één ding was hij zich volkomen' bewustop de wereld be stond voor hem reen andere vrouw als zij. Toen hij ten. slotte opstond, nam hij zich voor om haar zooveel mogelijk te ontwij ken. Eerst tegen den avond zagen zij elkander terug. Zijn blik was koel en on verschillig. Doch hoe bleek en slecht zag Mamie er uitZe was in den rouw en Heriot vroeg zich af of dit voor haar vader zou zijn' of voor haar tante. Den volgenden ochtend zag hij de tante echter naast haar op het dek zitten. Zijn cude wonderlijke kameraad was dus overleden. Dick Cherion Heriot had hem indertijd zoo gaarne mogen lijden. En nu zat de dochter, die hij eens zoo innig had lief gehad, in zijn onmiddellijke nabijheid. En hij moest doen of ze een vreemde voor hem was. Hoe zonderling was toch het leven... Hij bespeurde dat ze hem zooveel moge lijk uit den weg ging. Een enkele maal was dit onmogelijk en als hun blikken elkander ontmoetten, dan las hij op het vermagerde gezichtje van' Mamie een uitdrukking zoo smeekend en ootmoedig, dat het hem pijn deed... (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Bij olie- of benzinebrand Biusch niet met water, doch met zand i GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1