MAANDAG 21 JUNI 64e Jaargang 1926 BINNENLAND FEUILLETON Mamie's Huwelijk Stads= en Provincienieuws van Medan .30 nm.) van Rot- ni v. Southampton te Marseille 16 Juni Perim n" (thuisr.) pass. JICHT id 767.1 te Roche- d 747.6 te Vardoe. vond van 20 Juni ord-Westelijke tot lijke wind. Gedeel- kelijk droog weer. o's en Fietsen uur 9.53 9.54 Vlissingen v.m. n.m. 9.52 10.15 10.58 11.20 DA~ jkheden, Openbare aderingea enz. ederen avond bios- lanvang 8 uur. ag- en Zondagmid- ijks bioscoop-voor- 8 uur. Woens- en Zondagmiddag Dinsdag, Donder- ert. dag, Donderdag en Tea-Concert, dag, Zaterdag en sante. idag Tea-Dansante. ia. Zaterdag en Zondagmiddag itinée. Saterdag en Zondag - Zondag mati- van 46.30 uur. eestavond Vlissing- ncertgebouw, 8 uur. S 1914 zoo goedkoop als U vanavond >pt bij GROOT. JONGEN 1 kunnende stoken. 18 jaar, v.g.g.v. nelden Maandag- 6 en 8 uur, ij „TRIO", Kerk- •T MEISJE de morgenuren. Vliss. Courant". tNSTBODE evragen Oprit 32. HUUR {amers en Pension. èrs N 1., bureau Courant". EDERBAND". 1 kan een JONGEN en, leeftijd 14 jaar. eschreven brieven dienen Maandag kantoor Nieuwen- n flinke RSJONGEN. ■erij KOLE. schaffing van nieu- de staat zijnde TE KOOP. nd-Touring. P"is lezichtigen Garage eerste klas En- ENRIJWIEL inden garantie voor Paul Krugerstr. 12. ENSTBODE es: Mej. DE WOLF, 31. de oude stad een ■uw gebouwd DIEPINGSHUIS, rmakken voorzien- aar POLAK. o f Üddeïb.-Rotterdam gelegen plaatsen- PASSAGIER8' VEE. .Midd. .uur v. Roti v.m.uur 9 WoerurW ten »Z nnf bekomen Transport- EENHOORN, Tel- S OOSTERHOOT.W i. BUITENHEK, Tel. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.2Ö per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 ce«it. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Koninklijke familie in Zwitserland. Het is de bedoeling van de Koninklijke familie, einde dezer maand of in de eerste dagen van Juli in Zwitserland aan te komen en dan ongeveer een week in Beatenberg verblijf te houden. Beatenberg is een fraai gelegen en rustig» hoteldorp boven het meer van Thun op een hoogte van ruim elfhon derd meter, met een schitterend gezicht op de sneeuwbergen van het Berner Oberland. Overschrijding van belastingtermijnen. In de memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer over het ontwerp van wet met betrekking tot het overschrijden van in be lastingwetten gestelde termijnen, wordt ge zegd, dat de minister van oordeel is, dat de aan de aangeslagenen verleende be voegdheid beperkt moet blijven tot geval len waarin werkelijk een bijzondere om standigheid aanwezig is, welke de naleving van de voorgeschreven termijnen onmoge lijk heeft gemaakt. Het zal echter onver mijdelijk zijn, dat de toepassing van dezer; regel den invloed ondervindt van persoon lijke inzichten. Niettemin acht de minister vrees voor een willekeurige toepassing on gegrond. Voorts wordt opgemerkt, dat de laatste jaren is gestreefd1 in de richting van ge lijkvormigheid in de belastingprocedure. Ook voortaan zal, telkens als de gelegen heid zich voordoet, op den ingeslagen weg worden voortgegaan. Concurrentie door lage valuta. Het Tweede Kamerlid Kortenhorst heeft tot de ministers van financiën, van buiten- landsche zaken en van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gericht Is het den ministers bekend, dat ten ge volge van den lagen stand der Belgische en Fransche valuta en de sterke daling van het loonpeil in die landen, de Nederianu- sche markt, speciaal in de zuidelijke pro vinciën, wordt overstroomd door buiten- landsche artikelen, welke ver beneden de Nederlandsche kostprijzen worden aange boden Is het den ministers bekend, dat onder meer een groot aantal takken van Tiet Ne derlandsche bedrijfsleven door dien invoer ernstig wordt geschaad, en ten deele zelfs in zijn bestaan wordt bedreigd Zijn de ministers bereik vooreerst om met spoed een onderzoek in te stellen naar den omvang en het karakter van dezen abnormalen invoer en naar de gevolgen er van voor de werkgelegenheid hier te lande, en vervolgens om de uitkomsten van dit onderzoek aan de Kamer mede te deelen. De gewezen keizer. De gewezen keizer en zijn gemalin brachten Zaterdagmiddag een bezoek ten paleize Soestdijk van H. M. de Koningin- moeder te Soestdijk. Democratische partij. In „Krasnapolsky" te Amsterdam is Za terdag de jaarvergadering gehouden van de Democratische Partij, onder leiding van prof. mr. J. E. Heeres, die in zijn openings- Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 16) In Augustus, ongeveer een week nadat de vacantie was begonnen, ging hij in Eairlawn logeeren. Waarheen zou hij an ders gaan Hij gevoelde zich zoo eenzaam er. ellendig en hij was toch pas zeven en veertig jaar... Hij had zich al eenigen tijd afgevraagd of het niet het verstandigst zou zijn om weer te hertrouwen dan had hij althans weder een tehuis. En als hij dan een zoon lueeg misschien zou hij dan weer be langstelling krijgen in het leven. Deze viaag, die eerst onbestemd bij hem was opgekomen, had meer vasten vorm gekre gen, nadat hij was voorgesteld aan miss Pierways, die, zooals hij wist, nu de gast was van zijn schoonzuster. Miss Pierways behoorde tot een oud adellijk geslacht de vader had zijn vrouw en dochter in zulke bekrompen omstandig heden achtergelaten dat ze in een goedkoop pension haar intrek hadden genomen. De eenige afwisseling in het bestaan van de dochter was zoo nu en dan eens een be zoek aan betrekkingen of vrienden te bren gen, waardoor ze misschien nog eens een goed huwelijk zou kunnen doen. En toen de moeder de acht en twintigjarige doch ter eens op een van die bezoeken vergezel de, was iets heel eigenaardigs gebeurd. Een Amerikaansche millionnair was ver liefd geraakt, niet op de dochter maar op de moeder en al heel spoedig was het huwelijk gesloten. De deuren, die vroeger maar op een klein kiertje hadden open gestaan voor de dochter van de arme weduwe, vlogen nu wagenwijd open voor de stiefdochter van woord er aan herinnerde dat in Nevember a.s. de democratische partij vijf jaar zal bestaan. Het zijn niet alle aangename herinnerin gen, aan teleurstellingen, aan groote teleur stellingen heeft het niet ontbroken. Het grootste bezwaar van die teleurstel lingen is wel dit, dat het der Partij nog niet is gelukt, vertegenwoordigers te krij gen in het parlement en in dë Provinciale Staten. Wel staat daar tegenover, dat in een aantal gemeenteraden leden der democra tische partij zitting hebben maar het is nu eenmaal zóó, veel meer gewicht dan aan die uitingen in de gemeenteraden wordt gehecht aan het tot uiting brengen dier beginselen in 's lands vergaderzaal. Tegenover die teleurstellingen staan ge lukkig goede kanten. Terwijl een deel der z.g. „kleine" par tijen, die sedert de tot standkoming van het, zelfs niettegenstaande zijne gebrekkige praktijk, toch zoo billijke stelsel der even redige vertegenwoordiging zijn opgericht, weder van het politieke tooneel zijn ver dwenen, een kwijnend bestaan lijden of van beginsel zijn veranderd behoort de de mocratische partij tot de weinige van die politieke partijen, welke zijn gebleven en die voortgaan met zich te versterken, hare beginselen te verkondigen en die zich ge reed maakt voor de gemeenteraadsverkie zingen en voor die van de Provinciale Sta ten in 1927. Het in stand blijven onzer partij, zeide spreker, is een vingerwijzing voor de groo te en middelmatige partijen, dat het den oprichters der democratische partij volko men ernst is geweest met het oprichten daarvan en dat de pogingen- daartoe niet zijn geweest bevliegingen van liet oogen- blik of eerzuchtige bedoelingen. Naar aanleiding van de jongste kabinets crisis, merkte spreker op, dat de vrijzinnig democraten en de R.-Kath. Staatspartij geen voordeel voor het land zien, wat hij met enkele citaten toelichtte. De democra tische partij ziet daarin juist een nadeel, omdat de R.-Kath. Staatspartij de zuivere democratische scheidingslijn tegenhoudt. Het record RotterdamBatavia. Het motorschip „indrapoera", dat 18 Mei uit Marseille vertrok, heeft zooals gemeld, in den recordtijd van twintig dagen en achttien uur Batavia bereikt. De heer Scho tel, een der passagiers, die per vliegtuig de reis RotterdamMarseille volbracht, heeft nu het record van de snelste reis op zijn naam gevestigd. De heer Schotel vertrok 28 Mei v.m. 3.35 uur uit Rotterdam en kwam 18 Juni 's mid dags 12.30 uur te Batavia aan, waardoor de reis volbracht werd in 21 dagen, 2 uur, 45 min. De combinatie van vliegtuig en mailboot is dus wel in staat om voor den reisduur naar Indië kostbaren tijd te be sparen. Record scheepvaartbeweging voor den Nieuwen Waterweg en Rotterdam. Deze week viel wederom een record van binnengekomen schepen voor den Nieuwen Waterweg en Rotterdam te constateeren. Den Nieuwen Waterweg kwamen gedu rende de afgeloopen week binnen zon- der de bunkerbooten 335 schepen, waarvan voor Rotterdam waren bestemd 308 schepen, metende 455.125 netto reg. ton, tegen resp. 242 en 218 schepen in het zelfde tijdvak van het vorige jaar. VLISSINGEN, 21 JUNI. Stoomvaart-maatschappij „Zeeland". In de Zaterdag gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der Stoom vaart-maatschappij „Zeeland" werden ver slag en balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd.Tot commissaris werden geko zen de heeren Bern. E. Ruys, te Rotterdam, en jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, te 's-Gravenhage. den millionnair. De bruidschat, dien Agnes Pierways haar echtgenoot zou mede brengen, legde tegenover Heriot geen gewicht in de schaal. Hij was in een positie, dat hij der gelijke overwegingen niet in aanmerking behoefde te nemen. De persoonlijkheid van miss Pierways trok hem aan ze was geen kind meer en toch nog jong genoeg om bekoorlijk te zijn. Het was een knappe, nu reeds eenigszins statige verschijning en juist die kalme waardigheid trok hem aan. Indien hij hertrouwde en hij dacht daar nu heel ernstig over zou hij moei lijk een betere partij hebben kunnen vinden. Of hij omgekeerd ook haar aantrok, daarvan zou hij zich vergewissen, zoodra zijn besluit vast stond. En het doel van zijn verblijf te Fairlawn was dan ook om nader kennis te maken met de gast van zijn broer. Op een avond, dat hij met zijn broer alleen in de rookkamer was, roerde deze uit zichzelf het onderwerp aan. „Het verwondert, me", zei sir Francis, „dat je nooit aan hertrouwen hebt ge dacht, George". „Mijn ervaring op huwelijksgebied was niet erg gelukkig", antwoordde Heriot, voor het uiterlijk zoo kalm mogelijk, maar hij moest zich geweld aandoen om niet zijn entroering te toonen. „Je huwelijk was dan ook een groote dwaasheid", ging zijn broer voort. „De gevolgen hadden nog veel erger kunnen zijn". „Hoe zoo Mijn vrouw heeft mij ver laten „En je bent van haar gescheiden, maar je hebt geen kinderen". „Ja, als ik kinderen had gehad, zouden de gevolgen zeker erger zijn geweest" gaf Heriot toe. „Dat huwelijk was nu eenmaal een dwaasheid", hernam sir Francis. „Maar als je vrouw niet was weggeloopen, dan was Concerten en strandbezoek. Het weer, dat Zaterdag in den loop van den dag iets minder gunstig were, is giste ren wel niet tot regen overgegaan, maar toch was de wind, die over de zee heen- blies, tamelijk sterk. Daarvan hadden de talrijke aanwezigen bij het Zondagmorgen concert, waarvan het eerste gisteren op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem III heeft plaats gehad, niet veel last. Er heerschte daar een heerlijke rust, als men bij alle concerten in de open lucht zou wehschen, tijdens de uitvoering, gegeven door! de harmonie „St. Caecilia". Een acht tal nummers werden voor de aandachtig luisterenden uitgevoerd, waarvan ons het meeste beviel het derde en het achtste, in welke beide stukken heel aardige passages voorkwamen. Daj- deze Zondagmorgenconcerten in den smaak vallen is een meevallertje voor de commissie voor een kinderspeeltuin, die weer een sommetje ophaalde, waar ze mee tevreden kan zijn. Het was gisteren de eerste Zondag in het seizoen daKer een druk strandbezoek was in den middag waren dan ook nog maar weinig stoelen onbezet. Wij waren teen ook in de gelegenheid te zien, dat, howel de duik- of springtoren nog in ruw hout opgetrokken is we vernamen dat hij opgeschilderd zal worden er reeds gebruik van wordt gemaakt door de lief hebbers van het natte element. „St. Caecilia" heeft een drukken dag ge had. Eerst 's morgens gewijde muziek en 's avonds een goed bezocht concert op den Strandboulevard, waar een aardig program ma werd afgewerkt. Woningbouwvereeniging „Gemeenschappelijk Belang". De woningbouw-vereeniging „Gemeen schappelijk Belang" alhier hield Vrijdag avond haar jaarvergadering in de zaal van „de Oude Vriendschap", onder voorzitter schap van den heer Chr. Steketee. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. de Ridder, bleek dat alle wo ningen in het afgeloopen jaar voortdurend waren bezet en er nog steeds gegadigden zich aanmelden om een woning dezer ver- eeniging te kunnen huren. Verder bleek uit het verslag dat nu voor het bouwplan 1919 door rijk en gemeente het verlies over 1924/25, groot 7905.88 aan deze veree niging werd uitbetaald eveneens het ver lies van bouwplan 1920 over de jaren 1922, '23 en '24, zijnde 61.524.31. Daar deze woningen in een duren bouw tijd zijn tot stand gekomen, zal er natuur lijk ieder jaar een aanmerkelijk tekort op deze woningen blijven rusten, zooals ook verder uit het verslag bleek, daar het ver lies over het jaar 1925 voor bouwplan 1919 bedraagt 8198.63 en voor bouwplan 1920 19.150.41. De boeken en bescheiden der vereeniging worden gecontroleerd vanwege het Cen traal Bureau voor Verificatie en Financieele adviezen van Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage en is bericht ontvangen dat de administratie in de beste orde is bevon den. De voorzitter richtte een woord van dank tot den heer De Ridder voor zijn nauwkeurig beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren C. van de Graaf, J. van der Meulen en S. Roose werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. C. Gillissen, werd gekozen de heer Jos. van der Eijk. Nu de heer Gillissen meendè dat voor hem de tijd was aangebroken om ontslag te nemen als bestuurslid en opzichter der vereeniging, richtte de secretaris zich met eenige welgekozen woorden tot hem en resumeerde datgene wat de heer Gillissen sinds 1911 voör de vereeniging heeft ge daan. Als bewijs dat de leden deze ver diensten op prijs stellen, werd hem aange boden om zitting te willen nemen in den raad van commissarissen. Deze benoeming werd met een woord van dank door den heer Gillissen aanvaard. Hij dankte ook den secretaris voor de woorden tot hem je nu misschien nog veel ongelukkiger. Het is een nare geschiedenis gev/eest maar achteraf beschouwd geloof je niet, dat het zoo maar veel beter is „Ik hield van mijn vrouw", antwoordde Heriot. „Je was haar genegen", verbeterde sir Francis. „Maar, beste jongen, wat hadt je nu voor gezelschap aan haar Stelde ze belang in je loopbaan Kon ze je gedach- tengang volgen Wist ze zich te bewegen in onze wereld Had ze iets met je gemeen „Dat weet ik nietzei Heriot. Sir Francis haalde de schouders op. „Heusch, George, het is beter zoo Het was niet de oplossing, die je gekozen zoudt hebben, maar toch was het beter dan dat je levenslang aan haar was gebonden. Waarom zou je het niet zoo opnemen Ze was in geen enkel opzicht de geschikte vorm voor je dit moet je toch toegeven". „Waarom niet Ik was gelukkig met haar..." „Hoe lang zou je geluk met haar heb ben geduurd „We waren al meer dan drie jaar getrouwd". „Zou je geluk nog vijf jaar geduurd kunnen hebben „Ja Ik geloof van wel „En dat, terwijl jullie niets meer gemeen hadt „Ik kan hiervoor geen verklaring ge ven", antwoordde Heriot. „Ik weet alleen dat ik gelukkig was. Het is mogelijk dat we niets met elkander gemeen hadden, maar ik was gelukkig. En dit weet ik ook, dat als ik ooit hertrouw ik nooit zooveel van mijn vrouw zal kunnen houden als van haar „Heb je wel eens over hertrouwen ge dacht vroeg sir Francis. „Een enkelen keer". „Het beste wat je zoudt kunnen doen in jcuw omstandigheden. Heb je iemand op UITKNIPPEN EN BEWAREN Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzijde der 5 CtS. Kwatta Reepetiketten ontvangen gratis en franco 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD merk „Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f 3. DEZE RECLAME LOOPT TOT 1 AUGUSTUS 1926. Inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA - BREDA, Afdeeling RECLAME. KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig. gericht en hoopte als commissaris nog te kunnen blijven medewerken in het belang der volkshuisvesting. Eveneens werd tot commissaris benoemd ac heer G. J. Fros. Tot opzichter der vereeniging werd be noemd de heer J. van der Meulen. Voorts werd nog besproken de vraag of de tijd nog niet was aangebroken om tot huurverlaging over te gaan. De volgende motie werd aangenomen en besloten deze te publiceeren „De woningbouwvereeniging „Gemeen schappelijk Belang", bijeen in haar jaar vergadering op 18 Juni 1926, in de zaal van „de Oude Vriendschap" te Vlissingen, draagt het bestuur op pogingen in het werk te stellen om tot huurverlaging over te gaan". Na nog enkele verdere werkzaamheden afgehandeld te hebben, werd de vergade ring gesloten. Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank voor Zeeland. In de Zaterdagmiddag in het lokaal der Christ. Jongemannen-Vereeniging alhier gehouden 11e jaarvergadering der Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Zeeland, onder voorzitterschap van den heer W. de Ridder, werd o.a. de balans, winst- en ver liesrekening goedgekeurd en den admini strateur der bank, den heer C. C. Mantz te Middelburg, dank gebracht voor zijn ge houden accuraat beheer. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bank zich in geregelden bloei mag verheugen en het cijfer der spaargelden stijgende blijft. Het percentage voor spaargelden blijft vastgesteld op 3 f2 Het percentage dei- voorschotten werd voor dit jaar weder vastgesteld op 6, en dat der hypotheken op 5/2. In bijzondere gevallen kunnen hypotheken voor 5 worden verstrekt. "Als bestuurslid werd herkozen de heer H. Ch. V. Sorel en als commissaris geko zen de heer M. J. Krug, beiden alhier. Electrische draad gebroken. Gisterenavond omstreeks 9 uur is in de Badhuisstraat een draad van de bovenlei ding der electrische tram gebroken, waar door het verkeer ter plaatse eenigen tijd werd gestremd en de tram van het Betje Wolffplein moest vertrekken. Het ongeval is, wonder boven wonder, zonder ongelukken afgeloopen, want het breken van een draad als er stroom op staat kan zeer noodlottige gevolgen heb ben. het oog?" ,,'t Is misschien wat voorbarig..." „Maar wat zou je denken van miss Pier ways vroeg Heriot, na een oogenblik te hebben gezwegen. „Een uitstekende keuze. Ik zou je hier mee van harte geluk wenschen. Ik had niet gemerkt... En Catherine ook niet die heeft anders een zeer scherpen blik in zulke dingen..." „Er viel ook niets te merken misschien zou ze er niets van moeten hebben. Maal ais ik er toe besloot om weer te trouwen, heb ik me al afgevraagd, of miss Pierways dan niet de geschikte persoon zou zijn". „Ik geloof ook niet, dat je beter zoudt kunnen doen." „Vindt je me niet te oud voor haar „Hoe kom je er bij Te oud Te oud voor haar Volstrekt niet Juist een heel verstandig huwelijk. Het verwondert mij niets dat-' je je aangetrokken gevoelt tot haar." „Aangetrokken is misschien te veel ge zegd", antwoordde Heriot. „Ik vind haar een lief, stemmig persoontje, maar anders niet. Ik wilde dat ik me meer tot haar aangetrokken gevoelde. Ik ben den leeftijd van vurige vereering te boven, maar ik kan toch niet een vrouw nemen, zooals ik een paard zou koopen. Ik ben nu nog wel niet veel in haar gezelschap geweest, maar, als ik haar beter leer kennen, misschien... Heb je Van Buren wel eens ontmoet?" „In Londen, voordat hij vertrok. Nu op het oogenblik is hij in New-York, zooals je weet. Ik mag ze alle drie graag. Bedenk wel, je moet het ijzer smeden als het heet is „Maar het is niet heet", riep Heriot lachend, „dat is het hem juist. Intusschen ben ik blij, dat ik er met jou eens over gepraat heb. Zoodra ik kans heb, beloof ik je, dat ik je raad zal volgen. Ik moet trou wen, Francis ik weet dat je gelijk hebt". Baldadigheid. De politie hield een 10-jarigen knaap aan, die achter het Grand Hotel Britannia uit louter baldadigheid twee lantaarnruiten stuk wierp. De jongen werd na vermaning weer gesteld onder het gezag van zijn vader, die de ontstane schade zal hebben te betalen. Een dronken huisgenoot. Een bewoner van de Groote Markt vroeg gisterenavond assistentie, daar een huisge noot, onder invloed van alcoholhoudenden drank, twist zocht en het huis op stelten zette. Door de komst der politie kalmeerde de man zich en is hij daarop zijn roes gaan uitslapen. Monument Juliana van Stolberg. Te Middelburg is thans ook een comité gevormd voor het innen van gelden voor het monument voor Juliana van Stolberg. Het bestaat uit de heeren mr. R. M. van Dusseldorp, voorzitter jhr. mr. F. H. van Kinschot, secretaris H. Dronkers, penning meester Ch. Boasson, J. Boone, H. den Engelschman, Ch. Hondius, mr. A. Meer kamp van Embden, G. M. Mes, mr. G. F. baron Thoe Schwartzenberg en Hohenlans- berg en mr. G. J. Sprenger. Meeting van de S.D.A.P. en het N.V.V. Zondag werd in het Schuttershof te Mid delburg een door ongeveer 600 personen bijgewoonde meeting gehouden, uitgaande van de S.D.A.P. en het N.V.V. Er waren bezoekers of afgevaardigden uit verschillende plaatsen, o.a. Vlissingen, Goes, Terneuzen, Sas van Gent, Kruinin- gen, Hansweert enz. De vergadering werd geopend door den heer L. Onderdijk, voorzitter van het Ge west Zeeland, namens de S.D.A.P. en de vakbeweging in Zeeland. Nadat het muziekgezelschap „Excelsior" zich had laten hooren, kreeg de heer W. H. Vliegen, lid der Tweede Kamer, het woord, die den algemeenen politieken toestand besprak en de financiën van het rijk in ver band met de eischen der arbeidersbeweging en daartegenover den roep om bezuiniging door de bezittende klasse. Zoowel vóór als na de pauze lieten „de Volksstem" uit Vlissingen en die uit Mid delburg een 3-tal liederen hooren, terwijl „Excelsior" de pauze aanvulde. De tweede spreker, de heer. S. de la Bella, penningmeester van het N.V.V., be handelde speciaal de eischen inzake ont wapening en medezeggingsschap en wekte krachtig op tot deelname aan de meeting op 19 September in Den Haag. HOOFDSTUK XII. Hoe meer Heriot er over nadacht, hoe meer hij ging inzien, dat hij moest her trouwen om eindelijk rust en vrede te vinden. Hij leerde miss Pierways nu beter kennen, en werkelijk gevoelde hij zich tot haar aangetrokken. Zij was wat koel, maar overigens vond hij haar een lief en innemend persoontje. Ze was bijzonder goed ontwikkeld ze stelde belang in dingen, waarin een vrouw van haar leeftijd gewoonlijk weinig belang stelt, en ze had een uitstekende opvoeding genoten ook speelde ze mooi piano. Haar techniek was schitterend en als ze speelde kon men haar fraai gevormde handen bewonderen. En toch en toch en toch kon Heriot maar niet besluiten om met zijn aanzoek voor den dag te komne. Hij moest zich echter haasten want hij had verno men, dat de familie al heel spoedig naar New-York zou terug keeren. Hij mocht deze schoone gelegenheid niet voorbij laten gaan. Zelf was hij bang om er later spijt van te hebben. Maar handelde hij overijld dan zou hem dit mogelijk ook weer berouwen. Jammer, dat zc niet wat langer in Europa bleven. Op zekeren avond, toen het vertrek ter sprake kwam, zei mevrouw Van Buren dat het haar verwonderde, dat hij nooit eens verlangd had om de Nieuwe Wereld te zien, waarop Heriot antwoordde, dat hij al lang van plan was eens over te steken gedurende de groote vacantie. „Als u daar ooit toe besluit", zei me vrouw Van Buren, „dan hoop ik dat wij in dien tijd in New-York zullen zijn". „Ik had eigenlijk gedacht om dit jaar te gaan", zei Heriot. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1