PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN. KWATTA^ JiWiVREEP NO.I40! 64e Jaargang 1926 van 97" ZOON. ngstraat ...rrW I oomvaart £,Wï 'ossssfll DONDERDAG 17 «JUNI GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON Mamie's Huwelijk Stads= en Provincienieuws Beter dan Goed: DE BESTE ito's en Fietsen 9.52 9.53 v-ro. n m A ka n.m, 7.48 709 8.03 ND A ïlijkheden, Openbare Raderingen era. lederen avond bios- aanvang uur. - g- en Zondagmid» elijks bioscoop-voor- ds 8 uur. - Woens- en Zondajmiddag ig. Dinsdag, Donder- icert. sdag, Donderdag en T ea-Concert. ijdag, Zaterdag en nsante. indag Tea-D staande obligatiën ië 1919, jnnen worden ge- ;r a.s 3 uur n.n bij geenerlei kos- argeteekenden zich PE aanbieding ïoderne decors. VOORSCHOTBANK 10, Middelburg, vanaf 100.- onder borg). Geen I ing. Vraagt Pro- voor antwoord in- ken Dond. 10—1, uur. TTE WASCH ïs Branderijstr. 14. I USKOP, Boulevard raagt tegen 15 Juli IIENSTBODE nacht. Zich aan I nds tusschen 7 en I door eenvoudige milie, klein gezin, JIENSTBODE, werken en bur- Wasch buitenshuis, WOUTERS, Te- S 120, Breda. KOOP -BOX met bijpas- Prijs ƒ7. au „Vliss. Courant'. goed onderhouden ERWAGEN adel) 15.—. Adres: ingsche Courant". KOOP Buffet, Ledikanten t handwerk), iteelstraat 38. evraagd voor klei (ENWON1NG. 25.per i en Gem. Woning-1 .er goed onderhouden ÏIEPINGSHUIS, Prijs 4300.-1 tarden. Brieven ireau „Vliss. Crt^ Vliddelb.-Rotterdam gelegen plaatsen. VAN PASSAOtERS, REN EN VEE. uni 7 8 v.Midd v.m.uur v. Rolt v.m-ut" 9 9 tiën te bekomen: a.BÜITBNHBK,Wl91 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1--6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. (Herplaatsing wegens misstelling.) HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen Gelet op art. 8 der Hinderwet brerfgen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 14 Juni 1926 aan de N.V. Vee- en Vleeschhandel voorheen firma J. Hakker, alhier, vergunning is geweigerd tot het op richten van een darmenwasch- en zouterij er een bewaarplaats van darmen in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlis- s'wgen Sectie D ito. 448, plaatselijk ge merkt Vlamingstraat no. 18. Vlissingen, 16 Juni 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Rijksmiddelen. De opbrengst der rijksmiddelen bedroeg in de maand Mei 44.972.743, tegen 43.642.065 in dezelfde maand van 1925 er. sedert 1 Januari resp. 205.505.912 en 189.597.356. De inkomsten ten bate van het leenings- fcnds 1914 bedroegen in de maand Mei 11.029.003 tegenover 10.449.267 in de zelfde maand van 1925 en sedert 1 Januari lesp. 46.196.146 en 43.227.859. De Eerste Kamer verkiezingen. Bij de Eerste Kamer-verkiezingen in 1923, heeft, naar men zich herinnert over leg plaats gehad tusschen de sociaal- en vrijzinnig-democraten, hetgeen o.a. het re sultaat had, dat de sociaal-democratische Statenleden in Zuid-Holland de vrijzinnig democraten steunden, zoodat deze laatsten daardoor mr. Slingenberg in de Eerste Ka mer konden brengen, terwijl in de groep Geldeland, Overijsel, Drenthe en Groningen de vrijzinnig-democraten de socialisten steunden tot het verkrijgen van een extra zetel. Naar men weet, hebben dit jaar Eerste Kamer-verkiezingen plaats in de groep Z- Holland en. in de groep Gelderland, Overij sel, Drenthe en Groningen. En ook thans heeft, naar de parlementaire redacteur van „de Tel." meldt, overleg plaats gevonden tusschen de vrijzinnig-democraten en de S. D. A. P. hetgeen er toe heeft geleid, dat dit jaar dezelfde afspraak zal gelden als in 1923, ten aanzien van de bovengenoemde provinciegroepen heeft gegolden, om aldus het behoud van de zetels te verzekeren van de heeren Slingenberg en Hermans. De autobus. Verschenen is het voorloopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de wet van 23 April 1880 betreffende de openbare middelen van vervoer, met uitzondering van de spoorwegdiensten. Vrij algemeen werd dit wetsontwerp toe gejuicht. Sommige leden meenden evenwel dat de ondernemers van autobusdiensten, welke tot het in werking treden van deze wet hun bedrijf hadden uitgeoefend, met grootere tegemoetkoming hadden kunner. Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 14) En, terwijl Mamie stond te kijken in de Rue Tronchet, dacht ze aan den brief, dien' ze hem gezonden en waarop ze nu het antwoord had gekregen. Enkele zinsneden uit haar biecht herin nerde zij zich nog duidelijk. „Ik heb mijn best gedaan er tegen te strijden, maar mijn liefde was mij te sterk". „Hoe slecht het ook mag wezen, weet ik, dat ik zelfs met die schuld op mij, altijd gelukkig zal zijn". „Ik ontmoette den juisten man te laatmaar ik ben nog zoo jong. Vergeef mij, als u kunt En had zij o vreeselijke gedachte zich nu toch vergist Ze had een ge voel, of ze haar ziel op het spel had gezet, en dat ze nu toch in haar verwachting werd teleurgesteld. Met een zucht nam ze plaats bij het raam. Ze bekende aan zich zelf, dat ze zich had vergist in Lucas Field. Die was niet de dichterlijke persoonlijkheid die ze in hem had meenen te zien. Haar liefde was niet anders geweest als de op flikkerende vlam die spoedig uitdooft. Ze had niet het recht eenige blaam te werpen op haar geliefde maar het vooruitzicht van een huwelijk met hem schonk haar geen vreugde meer. Als zij een' misstap had gedaan, zou het dan beter zijn, dien onher roepelijk te maken Hij deed haar geen verwijten. Maar ze begreep dat indien zij nu van elkaar gingen hij niet zou treuren om haar gemis. In zijn leven zou ze geen leegte achterlaten. Hoe langer hoe meer ging ze zijn behandeld. Andere leden konden deze meening niet deelen en waren van oordeel dat de termijn van zes maanden voldoende is voor de bestaande ondernemingen om zich aan te passen aan den nieuwen toe stand. Verder werd de wenschelijkheid uitge sproken, dat de wet niet zóó zou worden toegepast, dat de particuliere concurrentie al te zeer zou worden belemmerd. Ten slotte wenschten enkele leden er bij den minister op aan te dringen, dat deze zijn aandacht zoude schenken aan het vraagstuk der verzekering van de personen en goederen, die worden vervoerd. Zij vroegen zich af, of het niet mogelijk zoude zijn de verzekering te centraliseeren en alle ondernemingen van vervoer daarin te doen bijdragen. Versobering bij den volkswoningbouw. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden waarin hij mededeelt, dat in het vervolg bij verzoeken om steun ingevolge de woningwet, de berekening van den grondprijs per woning en per vier kanten meter moet worden overgelegd en voorts teekeningen, die een dwarsprofiel van de wegen geven met een duidelijke aanduiding van de wijze van verharding. In geen geval kan naar de minister schrijft, worden toegestaan, dat meer in re kening wordt gebracht dan de prijs, dien de grond zou moeten kosten, indien bij op hooging, bestrating en rioleerlng de uiterste soberheid ware betracht. Het wil den mi nister voorkomen, dat in grootere gemeen ten behoudens een enkele uitzondering, de grondprijs per woning een bedrag van ƒ500 niet behoeft te overschrijden en dat in de kleinere gemeenten met een aanmer- kelijker lager bedrag zal kunnen worden volstaan. De zomertijd. Het Verbond van Ned. Werkgevers heeft in een adres aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw er op aange drongen, in het vervolg begjn en einde van den hier te lande geldenden zomertijd ge heel te doen aansluiten bij dien in België. Engeland en Frankrijk. Bovendien is den minister verzocht om, indien de regeering het noodig oordeelde den zomertijd hier te lande op een later tijdstip den België, En geland en Frankrijk in te voeren, met ge noemde landen overleg te plegen, teneinde tot een gemeenschappelijke regeling voor den duur van den zomertijd te geraken. Het Nederlandsche bedrijfsleven ondervindt nl. vele bezwaren van den toestand, zooals wij dien de laatste jaren gekend hebben, waar bij de zomertijd hier te lande niet gelijktij dig begint met dien in België, Engeland en Frankrijk. Opening der Jan Steen tentoonstelling. Gisterenmiddag heeft in tegenwoordig heid van Prins Hendrik en van tal van auto riteiten, leden van het eere-comité, inzen ders, directeuren van kunstmusea en vele anderen de officieele opening plaats gehad van de tentoonstelling, welke in het stede lijk museum de Lakenhal te Leiden, ter herdenking van het 300ste geboortejaar van Jan Steen van diens werken werdt gehou den. Mr. dr. van Overvoorde, voorzitter van het uitvoerend comité en directeur der La kenhal hield de openingsrede. Bij zijn leven nog weinig geschat, heb ben de werken van Jan Steen eerst lang zamerhand bij allen de groote waardeering gevonden, waarbij John Reynolds in 1769 voorging door Steen te vergelijken met -Rafaël, en een der beste kenners van de oude schilderskunst in onzen tijd vatte in weinig woorden zijn oordeel samen „zijn beste werken staan gelijk met het uitne- mendste der Grootsten. Dan weet men niet, wat meer te bewonderen de volmaakte tee- kening, de voortreffelijke compositie, de harmonische kleur of de geestige uitdruk king van het karakter". Voorts bracht spreker dank voor den steun, dien de tentoonstelling van zoovele zijden mocht ondervinden en deed hij ten slotte nog eens een warm beroep op de medewerking van de pers. Met een korte toespraak verklaarde Prins Hendrik de tentoonstelling voor geopend. Uit het boekdrukkersbedrijf. In de gisteren te Maastricht gehouden al- gemeene vergadering van de federatie der werkgeversorganisaties in het boekdruk kersbedrijf is besloten, het tegenwoordige collectieve arbeidscontract voor een jaar te verlengen. De Algemeene Nederlandsche Typogra fenbond en de Ned. Christ. Grafische Bond hebben in hun deze maand gehouden congres een gelijk besluit genomen. Nog een ziekenhuiskwestie. De gemeenteraad van Schoterland heeft met 8 tege'n 7 stemmen besloten niet mede te garandeeren de rente en aflossing van de geldleening van 230.000 voor de stich ting van een nieuw ziekenhuis aan den Thialfweg te Heerenveen, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Aangenomen is nu een voorstel, om alsnog een onderzoek door deskundigen in te stel len omtrent de plaats van stichting nl. te Heerenveen of Oranjewoud. Lichamelijke oefening voor gevangenen. In de strafgevangenis te Groningen is op verzoek van de regenten' en met toestem ming van den minister van justitie begon nen onder leiding van den' heer J. Haze- meijer, leeraar M. O. gymnastiek, de ge vangenen te onderrichten in lichaamsoefe ningen. Twee middagen per week zal men voorloopig als' proefneming de gevangenen hiermede bezighouden. OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand Juni 1926. INGEKOMEN P. Postma, ingenieur, Badhuisstraat 44, van Dragten. Mej. M. Krombeen, zonder, Bouwen Ewoutstraat 17, van Rotterdam. H. Vliegenhart, machinist, Piet Hein- straat 2, van Dordrecht. J. S. Berendsen, stoker 2e klasse, „Van Meerlant", van Helder. Wed. G. M. SandersWhitlock, zonder, Kanaalstraat 146, naar Engeland. J. J. Aerssens, scheepsbouwer, Boschjes- laan 28, van Rotterdam. J. C. Dogge, stoker 2e klasse, Wacht schip, van Helder. Mej. J. M. Goor. huishoudster, Badhuis- stiaat 74, van Middelburg. J. P. Swint, metaaldraaier, Groote Markt 18, van Rotterdam. J. H. Tielemans, kok, Koningsweg 27, van Amsterdam. F. E. J. Vendels, loods Belgisch Loods wezen, Kasteelstraat 106, van Antwerpen. J. M. H. Martens, electricien, Glacisstraat 124, van Helder. J. J. Machgeels, ijzerwerker, Van der Swalmestraat 5, van' Rotterdam. A. J. Eggel, gep. machinist, Glacisstraat 149, van Weltevreden. VERTROKKEN R. P. J. Hofman, Glacisstraat 6, naar Helder. J. Caljé, Hendrikstraat 10, naar Rheden. Mej. C. de Hondt, Aagje Dekenstraat 39, naar 's-Gravenhage. G. J. Geldof, Wachtschip, rïaar Terschel ling. M. Krijger, Schuitvaartgracht 69, naar Amsterdam. J. Faas, Geraniumlaan 6, naar Groede. J. Groothof, „Van Meerlanf', naar Lei den. J. C. Keim, Prins Hendrikweg 16, naar Oost- en' West-Souburg. H. van der Hof, Bonedijkstraat 18, naar Alkmaar. J. I. de Klerk, Nieuwendijk 6, naar 's- G lavendeel. A. P. Schiimaker, Koudenhoek 16, naar Breskens. A. Cremers, Wachtschip, naar Helder. G. M. A. van der Burg, Vlamingstraat 20, nfear Rotterdam. J. Theune, Arsenaalstraat 14, naar Oost en West-Souburg. I. de Bruijne, Noordstraat 25, naar Hui zen. O. A. Quekelberghe, Kleine Markt 9, naar Hengelo. J. C. Vervark, Scheldestraat 44, naar Amsterdam. J. C. de Visser, Coosje Buskenstraat-74, naar 's-Gravenhage. W. J. Verhoeff, Singel 17, naar Zeven huizen. Mej. D. Snijders, Kanaalstraat 108, naar Gioningen. J. Melse, Hooge weg 172, naar Oost- en West-Souburg. L. H. C. Bohms, Wachtschip, naar 's- Gravenhlfge. M. van Melle, Scheldestraat 26, naar Oost- en West-Souburg. A. W. Dert, Walstraat 82, naar Middel burg. G. de Man, Lange Zelke 36, naar Mid delburg. E. PoldermanHillebrand, Scheldestraat 38, naar Middelburg. J. H. S. Sorber, Badhuisstraat 40, naar Haaksbergen'. E. Th. Leemans, Boulevard Bankert 10, naar 's-Gravenhage. J. Pieterse, Molenstraat 14, naar Rotter dam. H. Versluijs, Gravenstraat 17, naar Ber gen op Zoom. F. K. J. Köhlbrugge, Droogdok 7, naar Utrecht. J. J. Hebly, Prinsenstraat 17, naar Ber gen op Zoom. VLISSINGEN, 17 JUNI. Vergadering gemeenteraad. De eerstvolgende zitting van den ge meenteraad zal gehouden worden op Vrij dag 16 Juli. Concert „Ons Genoegen". Bellamypark. De waarschuwingen om bij de muziek uitvoeringen èn in 't belang der musicee- renden èn in 't belang der luisterenden wat ordelijker en rustiger te zijn, hebben voor een deel haar uitwerking gemist. Zal de gevoelige les, die de heer Govaarts giste renavond heeft gegeven, door het uit te voeren stuk af te kloppen, beter helpen Wij willen het hopen, temeer, daar we zoo hier en daar opmerkingen hoorden, die er op wijzen, dat het zoo niet langer kan. De uitvoerders hebben' heusch wel een betere behandeling verdiend, als zij hun stadge- nooten willen doen genieten van de vruch ten hurtner ijverige studie, waardoor het moge lijk is, dat ze met stukken als „Fêtes légendanes" en „Liège immortellen" voor den dag durven komen. En de andere num mers vatf het programma mochten er ook wezen. Wat klonk het breede van dat ,.Poême de France" ons heerlijk in de ocren Hoe lieflijk deed de „Loreley Para phrase" aan en wat werd die laatste marsch weer krachtig afgeblazen. Zonder dat schandelijke intermezzo bij het 7e nummer zou het concert van gisterenavond, met haar feitelijk eersten zomerachtigen avond, een heerlijk genot voor de aanwezigen zijn geweest. Een tochtje met een touring-car. De directie van het Alhambra-theater biedt aan de koopers van de bekende cou ponboekjes de gelegenheid aan om een tochtje met de mooie touring-cars rond Walcheren te maken. Aan iederen kooper begrijpen welk eerf diepe, innige liefde haar man haar had toegedragen... Zou zij Lucas trouwen of niet Tot nu toe had ze de beantwoording van die vraag slechts vermeden thans deinsde ze er voor terug. Erf wat zou er nu van haar worden als ze van Field wegging Naar Duluth kon ze nooit gaan daar zou ze nagewezen en nagejouwd worden Weder slaakte ze een zucht. „Ben je somber gestemd, beste kin>d vioeg Field, die op den drempel verscheen. „Ik was in gedachten..." „Dat zag ik. Toch niet over je... werk „Neen neen, niet over mijn mijn werk arftwoordde ze schamper. „Ik zei het maar zoo. Ik wou je niet beleedigen." „O, dat weet ik.wel", antwoordde ze mat. „Je kunt er anders niet minder over denken en minder belangstelling voor voe len, dan ik zelf zoo langzamerhand". „Je bent onbillijk", zei Field. „Ik heb het land. Laten we uitgaan. Ik verlang om onder de menschen te zijnik wil afleiding." „We zo.uden vanavond naar de comedie kunnen gaan'. Zou je dat willen „Ik versta niet wat ze zeggen", ant woordde ze. „Toch liever dan om hier thuis te blijven zitten. Het liefst zou ik nu een wandeling met je doen. Alleen ga ik liever niet uit. Ga je mee „Het spijt me dat ik verhinderd ben. Ik heb immers vanmiddag een interview beloofd aan dat blad Ik verwacht den man ieder oogenblik hier." „Heb je dat beloofd riep ze verrast. „En je zei, dat dit blad eeif prul was en aat je er niet over dacht om het een inter view te gunnen „Och ja, ik heb er nog eens over ge dacht, en het komt mij toch maar beter voor om beleefd te zijn. Er is sprake van, dat „De zoon van1 een schrander man" in bet Fransch zal worden vertaald. In ver band daarmee zou een interview juist niet kwaad zijn". Ze kon een glimlach haast niet onder drukken. Toch begreep ze, dat hij in ernst meende wat hij zei. „Het zal een heel goed interview wor den", begon hij weer, terwijl hij een sigaar opstak. „Ik zie n§et op een enkelen geesti- gen zet ofschoon een ander die in zijn copie zet. De meesten weten niet eens zoo iets aardigs te bedenken of in' ieder geval ze doen het nieten zoo komt het dat, in den regel, de interviews al even saai zijn als de meeste tooneelstukken. De merfschen denken dat het de schuld van oen journalist is maar dit is niet zoo de andere partij heeft hem niets weten te vertellen. Ik had het eigenlijk een heel ein<f verder moeten brengen-in mijn leven, want ik bezit twee vereischten voor succes ik ben kunstenaar en kunstenmaker „Toe, sla nu niet zoo door, Lucas drong ze aan'. „Ik kom er eerlijk voor uit, ik ken de wereld hernam hij lachend. „Mijn geest werkt nooit zoo snel, als wanneer ik goede reclame voorzie. Daar heb je den lang verwachte", zei hij, toen er werd gebeld. „De studeerkamer ziet hij in1 bevallige wanorde, er staat een bouquetje welrieken de viooltjes en een flesch marasquin op de schrijftafel. Nu zal ik zoo in het gesprek laten doorvloeien dat marasquin en violen- geur onhiisbaar voor mij zijn bij mijn werk. Als tyj jong is, vliegt hij er in, maar al gelooft hij er geen steek van toch staat zoo iets goed in een verslag, vindt je ook niet Viooltjes en marasquin zijn een gelukkige combin'atie". Ze gaf geen antwoord ze zat er bleek en mismoedig bij. Hij was bekend genoeg, en hij bezat meer dan genoeg talent om tot dergelijke malligheden zijn toevlucht te moeten nemen. Dat wist hij zelf ook wel, maar hij scheen het nu eenmaal niet te kunnen laten. In het begin had die aanstel lerij haar onbeschrijfelijk geërgerd. Thans welde alleen een gevoel van minachting op voor die dwaze ijdelheid, waarvoor hij openlijk uitkwam. Dit was een van de vele ontgoochelingen voor haar geweest. „Lieve kind", girtg hij voort, „tot mijn jeugdillusies behoorde ook de opvatting, dat als je maar door het leven gaat en je best doet in alle nederigheid en bescheiden heid, de pers je ten slotte hoogelijk zal waardeeren, en je tot voorbeeld stellen aan alle ophakkers en lawaaimakers, die hun eigen lof verkondigen. Maar, als je ouder wordt, kom je wel tot het inzicht dat als je op die bescheiden wijze voortgaat, de pers dan geen mond over je open doet.... Neen zoo'n beetje reclame is nu eenmaal noodig het is maar weer de zaak hoe je het daarbij aanlegt". „Je hadt heusch geen reclame noodig", zei ze koel. „Zeer gevoelig voor je compliment, maar ik blijf bij mijn opvatting, dat de marasquin en de viooltjes in dit geval nog heel wat kunnen uitrichten mits ik het handig aanleg." „Ik zou liever onbekend blijven en op eerlijke, nauwgezette manier mijn best doen, dan dat ik op zoo'n manier bekend en gevierd zou willen worden", zei ze. „O zeker, 't is veel gemakkelijker om onbekend te blijven... neem mij niet kwa lijk, als ik zeg, dat die woorden „eerlijk en nauwgezet" slecht van pas zijn op let terkundig werk. Er behoort dan alleen nog maar „gezond" bij om het stelletje com- l van een couponboekje loge of eerste rang en aan iederen 50en bezoeker van den tweeden rang wordt één vrijbiljet voor zulk een tocht aangeboden. Deze tochten vallen bij de vreemdelingen algemeen in den smaak en' het is dan ook werkelijk een genot in een touring-car door ons mooie eiland te worden rondgereden. De vrijbiljetten zijn geldig tot 15 Septem ber, zoodat ieder die een vrij biljet ont vangt, ruimschoots tijd heeft een dag uit te zoeken. De touring-cars vertrekken' des morgens 9 uur van het hotel „Albion". Men zie verder de in dit nummer voor komende advertentie. Onbestelbare brieven. Lijst van in de eerste helft der maand Juni terugontvangen onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland Lambregtse, Rot terdam J. v. d. Meulen, Amsterdam Zijne Ex. den Minister van Marine, Haag M. v. Rooy, Breda. Briefkaarten binnenland Rijksstraatweg 87, Heiloo N. H. Mej. Deursen, Schiedam; Kiviet, Rotterdam Jan Poelstra, Brieven buitenland Mr. Moore, London. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Warrior", dat te Middelburg een lading houd heeft gelost, is heden, via Hoek van Holland, naar Lon den vertrokken. Aan L. Smit Co.'s Internationale sleep dienst Is 4e berging van schip en lading van het bij Antwerpen gezonken Japansche stoomschip „Alps Maru' opgedragen. Het werk zal worden uitgevoerd in com binatie met W. A. van der Tak's Bergings bedrijf. Uitgebreid bergingsmateriaal is van uit Vlissingen, Hansweert, Maassluis en Dor drecht vertrokken. Heden zal met het los sen van de lading, welke bestaat uit 7000 ton ijzer en 2000 ton stukgoederen, een begin worden gemaakt. De positie van het schip zelf is ongunstig en het is nog niet te bepalen, of het in zijn geheel of ook zelfs een gedeelte zal kunnen worden gelicht. Het marktwezen te Middelburg. Toen enkele maanden geleden het markt wezen te Middelburg onder de politie werd gebracht, heeft de marktkoopliedenbond zich daartegen met klem verzet en het kwam zelfs tot protestvergaderingen en staking. De federatie van Marktkooplieden- vereenigingen, onder leiding van den heer de Goeije uit Amsterdam heeft toen de zaak weten bij te leggen en zegde den burge meester toe, over eenigen tijd een rapport te zullen uitbrengen. Dit is thans geschied door de heeren B. Buitenkant en I. Wit- mont en deze zeggen o.m. dat de orde op de markt niets te wenschen overlaat, en strubbelingen als vroeger wel eens voor kwamen, thans worden vermeden. Grieven van de zijde van de kooplieden worden door den commissaris steeds op de meest loyale wijze behandeld en door een goede wijze van loting, wordt voorkomen, dat de beste hardloopers die met den trein^ mede- komen, steeds de beste plaatsen hebben, zooals vroeger het geyal was. Gezondheids-commissies. Door den Commissaris der Koningin zijn in de gezondheids-commissies, te Middel burg, Veere, Vlissingen, Zierikzee, Tholen, Goes, Kruiningen, Hulst en Neuzen herbe noemd tot leden, respectievelijk de heeren J. A. Vertregt te Middelburg, jhr. W. Z. vart Teijlingen te Oostkapelle, M. C. Braat pleet te maken". „Ben je van' plan dit ook tegen je inter viewer te zeggen „Neen, want het is de waarheid en in dergelijke gevallen is het moeilijk om met de waarheid voor den dag te komen. Maar in de acte van mijn rfieuwe stuk, die ik juist heb geëindigd, ben ik wel degelijk eerlijk en nauwgezet geweest. Ik zal ze je voorlezen. Het stuk zal wel in je smaak vallen. Zoodra het af is, schrijf ik aan Ers- kine. Het is als geknipt voor de Pall-Mail dus had ik het 't liefst daar opgevoerd, maar..." „Maar wat?" Field aarzelde. „Ik heb het van 't begin af voor Erskine bestemd. Hij heeft den opzet gelezen, maar... ik vermoed dat hij vindt dat een stuk van mij juist nu met dat geval nog zoo versch bij de menscherf in het geheugen... Het zou malligheid van hem zijn, want wat ter wereld kan dat nu het publiek schelen Toch weet ik dat hij het misschien niet verstandig zal achten om voorloopig met een stuk van mij te komen aanzetten." Een stilte volgde Mamie voelde haar hart bonzen en kloppen'. „Ik begrijp je", zei ze zacht. Hij drentelde nog zoo'n beetje voor den spiegel heen en weer, en keek op zijn horloge. „Die vent zal ongeduldig worden". „Ga dan naar hem toe", zei ze. „Ja dus vanavond gaan we naar de Vaudeville, of iets dergelijks, Mamie zullen we dat voor afgesproken houden „Ja", zei ze bijna fluisterend. En toen hij de kamer verliet, ging ze weder voor het raam staan. Haar oogen schoten vol tranen... (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1