WOENSDAG 16 JUNI No. 139- 64e Jaargang 1926 QËMËËNTËBESTUIJR BINNENLAND FEUILLETON Mamie's Huwelijk Stads= en Provincienieuws Vreest geen examen I MIJNHARDT's VLISSIINOSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nemenlen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie; dingen en Dienstaanvragen, e«z. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels f 0.75, elke regel meer l5 cent. Familieberichten van 1--6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen Gelet op art. 8 der Hinderwet, bréngen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 14 Juni 1926 aan de N.V. Vee- en Vleeschhandel voorheen firma J. Hakker, alhier, vergunning is geweigerd tot het op richten van een darmenwasch- en zouterij en een bergplaats van darmen in het per ceel, kadastraal bekend gemeente Vlissin gen Sectie D no. 448, plaatselijk, gemerkt Vlamingstraat no. 18. Vlissingen, 16 Juni 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretris, F. BISSCHOP. De vrijhandelszin der Nederlanders. Het inzicht dat het vrije ruilverkeer in het belang is van hun land bestaat bij zeer vele Nederlanders, behoorende tot alle maatschappelijke groepen en politieke par tijen. Eigenlijk wordt dit door niemand ont kend, en het is opmerkelijk, dat vrijwel nie mand onzer als protectionist te boek wil staan. Waaruit is de vrijhandelszin bij het Nederlandsche volk te verklaren Men kan dit trachten te doen op histori sche gronden. Reeds in de middeleeuwen waren de Hollanders een handeldrijvend volk. Zij voeren naar verre landen en dre ven koopmanschap ook in de hen omrin gende gewesten. Maar het lijkt niet noodig het zoo ver terug te zoeken. Trouwens, ook toen werd tol gejieven van goederen, die tan het eene gewest naar het andere werden vervoerd of de stadspoorten wer den binnengebracht. De tollen gaven aan leiding tot krakeel en strijd. In wezen ver schilden zij niet van de invoerrechten, die in latere eeuwen en ook thans worden ge heven* aan de landsgrenzen, al zijn de be lastingmuren wat achteruit gebracht. Maar dit a"es is lang geleden en op het tegen woordige geslacht zullen naast den aange boren handelsgeest, omstandigheden van later dagteekening ongetwijfeld van meer invloed zijn. Ons land is klein. Groote rijken, welker uitgestrektheid en aardrijkskundige ligging aanleiding geven tot belangrijke verschil len in klimaat en gesteldheid van den bo dem vormen werelden op zichzelf. Binnen hun grenzen zouden op zekere hoogte de bewoners op en onder den grond kunnen vinden, wat zij noodig hebben. Kleine landen daarentegen zijn op het bui tenland aangewezen, in de eerste piaats om hetgeen hun ontbreekt aan te vullen en voorts om afzet te vinden van hun produc ten, waarvan zij te veel hebben voor eigen behoefte, want kleine landen zullen in hun voortbrenging noodwendig eenzijdigheid vertoonen. Iedere Nederlander weet, welk een be langrijke rol in- en uitvoer in ons volks bestaan vervullen en hij weet natuurlijk ook, dat, als van ingevoerde goederen be lasting wordt geheven, deze duurder zullen worden, onverschillig of zij bestema zijn te Naar 't Engelsqh van LEONARD MERRICK 13) „Ik weet niet waar ze is", antwoordde hij oogenschijnlijk rustig. „U moet u voor bereiden op een schok. Uw nichtje heeft mij verlaten". Ze keek hem aan, niet wetend wat ze daarvan denken moest. De toon, waarop hij dit zei, was zóó kalm, dat zijn mede- deeling haar daardoor niet zóó vreeselijk scheen, als anders het geval zou zijn geweest. „U verlaten... Hoe bedoelt u dat?" „Ze is weggegaan met haar minnaar". „Groote geiVade riep het mensch ont steld uit. „Dat kan niet waar zijn „Toch is het zoo", hernam hij rustig. „Gisteren heeft ze mij verlaten. Het doet mij leed, dat ik u zulk een onaangename tijding moet meedeeien". „Zoo iets te moeten hooren stiet ze hijgend uit. „Neen, het kan niet waar zijn... Mamie is geen* slechte vrouw... Zij komt terug iemand heeft haar zeker onschul dig belasterd. Dat weet ik zeker.. „Daarin» vergist u zich helaas", ant woordde hij rustig. „Uw nichtje heeft een brief voor mij achter gelaten, waarin ze mij vertelde dat ze heen ging en waarin ze mij de reden meedeelde." „De hemel zal haar straffen", riep de viouw verontwaardigd uit. „Wat zal haar vader zeggen Hoe kon ze zoo iets doen'? En nu.. Hoe goed en lief was u niet voor haar..." „Ik heb mijn best gedaan om haar ge lukkig te maken", zei hij. „Blijkbaar ben ik daar toch niet in geslaagd. Is het wel noo dig dat wij er nog langer over spreken Met praten zuJIen wij toch niet verder dienen tot levensonderhoud of als hulpmid delen voor het bedrijf, en hij voelt onmid dellijk, dat dit verkeerd is. Immers, als hij betere waar of goederen van gelijke hoe danigheid voor lageren prijs uit het bui tenland kan koopen, doet hij dit liever, dan duurder of minder naar zijn zin, zich bin- nenlandsch goed aan te schaffen. Als hij man, van zaken, nu aan den anderen kant z'n eigen voortbrengselen van de hand moet zetten en daartoe in het buitenland moet concurreeren, dan weet hij, dat niets nood- lottiger is dan stijging der bedrijfskosten. Hij gevoelt er dan ook niets voor, dat be schermende rechten het mogelijk maken be drijven in stand te houden, welke zich bezig houden met het vervaardigen van artikelen, die beter en met minder moeite elders kun nen worden gemaakt. Zijn goede hart zal hem er misschien een oogenblik over doen denken, menschen, die in dergelijke bedrijven hun bestaan meenen te moeten vinden, in het leven te helpen houden. Maar de Neder lander is gewoon de dingen nuchter te be zien, dan dat hij op den duur iets zou ge voelen voor kunstmatige werkverschaffing aan lieden, die op andere wijze hun tijd en arbeid nuttiger kunnen besteden. Hen van dit laatste af te houden kan nooit in 's lands belang zijn. Nog minder sympathiek is het verleenen van steun bij wijze van begunsti ging, hetzij om den bevoorrechte extra winst »n den zak te brengen, ten koste van zijn medeburgers, of wel, hem te besparen de uitgaven, noodig voor een behoorlijke inrichting van zijn 'bedrijf. En daarom zal en mag ons volk nimmer terugkomen op de sedert meer dan zestig jaren met gunstig gevolg door ons vader land gevoerde handelspolitiek. De hond als trekdier. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft de volgende circulaire gericht aan de Commissarissen der Konin gin in de onderscheidene provinciën In de laatste jareif is van verschillende zijden bij de regeering aangedrongen on derscheidenlijk op uitvaardiging van een wettelijk verbod op het gebruik van den hond als trekdier, dan wel op wijziging en verscherping van de bepalingen, vervat in de Trekhonden wet erf de te harer uitvoering gegeven voorschriften, en van het toezicht op de naleving van die bepalingen, o a. wijziging van artikel 6 van het Koninklijk besluit van 6 Februari 1911, in' dier voege, dat het aan personen verboden zal zijn op de hondenkar gedurende den rit plaats te nemen. Als gevolg van dezen maatregel wordt door de tegenstanders van het ge bruik van den hond als trekdier geleidelijke afschaffing van dat gebruik verwacht. Laatstelijk maakte het trekhondenvraag- stuk een punt van bespreking uit in de Vergadering van de'Eerste Kamer der Sta- ten-Gerieraal van 26 Mei jl., waarnaar ik mij veroorloof te verwijzen. Gevolg gevende aan de toezegging, door mij bij die gelegenheid gedaan, heb ik de eer U te verzoeken mij uw gevoelen mede t? deelen omtrerft de vraag of een absoluut verbod om den hond als trekdier te gebrui ken, dan wel verscherping van de bestaan de beschermende bepalingen', vervat in de Trekhondenwet en haar uitvoeringsvoor schriften de belangen van hen', die den hcnd als trekdier plegen te gebruiken, niet zoodanig zouden schaden', dat bedoeld verbod of bedoelde verscherping tot eiken prijs vermeden moet worden. Bij verscherping denk ik in de eerste plaats aan bedoeld verbod tot het plaats n"emen op de hondenkar gedurende den rit, mij intusschen aanbevolen houdende voor uw advies omtrent c.q. andere wenschelijk te achten maatregelen. Huldiging L. F. Duymaer van Twist. Maandagavond is te Meppel het feit her dacht, dat het 25 jaar geleden was, dat de heer Duymaer van Twist door het vroegere district Steenwijk voor het eerst afgevaar digd werd naai *de Tweede Kamer. De vergadering stond onder leidirtg van den komen." „O, maar... kan het niet zoo kalm opvatten", riep mrs. Oaynes uit. „Wat een schande! En zoo plo' relingMijn hart bloedt voor u „U is wel vriendelijk zei hij. „Maar ik voor mij vind, dat men om een overspelige vrouw niet lang moet treuren." „O, maar dat meent u nietU hieldt veel te veel van haar om dat te meenen riep ze ontsteld uit. „Maar het berouw zal haar straf niet ontgaan. O, hoe kon zij het doen U is toch niet van plan... schei ding aan te vragen „Natuurlijk ben ik dat wel van plan. Weet u er misschien iets anders op „Nëeen", zei ze, haar tranen afwisschend met haar zwart zijden handschoen. „Maar wat een schande Heel Lavender Street zal het lezen Och, vraagt u toch geen scheiding aan. Dat zou verschrikkelijk wezen „En wilt u dan niet dat die man haar trouwt „Hoe?, haar trouwt?... O, nu begrijp ik u dan kon hij haar trouwen. Daaraan had ik niet gedacht. Maar een scheiding zou zoo vreeselijk zijn..." „Uw nichtje heeft uit eigen beweging haar samenleven met mij geëindigd" zeide hij. „Ik heb niets meer met haar uit te staan»..." „Hoe kan u zoo wreed en hard zijn", antwoordde ze. „Mamie is jong en zal tot inkeer komen. Ik dacht, dat u zooveel van haar hieldt, maar nu u zoo kalm is maar het staat niet aan mij om u te beoordeelen". Heriot stond op. „Over mijn intieme gevoelens kan ik moeilijk met u spreken", zei hij. „Denk van mc wat u wilt. Geloof maar dat ik niet veel van mijn vrouw heb gehouden... In ieder geval mijn plicht tegenóver haar houdt op ik moet nu uitsluitend aan mijzelf denken. Ik zal haar haar vrijheid terug burgemeester van Zwartsluis ds. Hofstede uit Blokzijl sprak de feestrede uit. Het provinciaal comité der Anti-rev. partij was vertegenwoordigd door oud-minister De Vries verschillende sprekers voerden het woord. Den jubilaris werd een album aan geboden met foto's uit zijn oude district. Aan het eind van de feestelijke bijeenkomst cankte de heer Duymaer van Twist allen die dezen dag voor hem onvergetelijk had den gemaakt. Kon. Nationale vereeniglng tot steun aan miliciens. Dezer dagen heeft de Kon. Nationale vereeniging' tot steun aan miliciens hare jaarlijksche algemeene vergadering gehou den te Amsterdam. Als voorzitter werd her kozen de heer H. F. C. baron van Omphal Mulert, gep. generaal-majoor. Het onverminderd bestaansrecht der ver eeniging ook na de demobilisatie bleek uit de aantallen dienstplichtigen, die zich tot de vereeniging wendden. Het uitgebrachte jaarverslag over 1925 maakt melding van 197 financieel of aan emplooi geholpenen, hetgeen aanzienlijk meer is dan het getal gedurende de laatste voorgaande jaren. Met deze hulp was gemoeid een bedrag van 5990 waardoor de middelen der ver eeniging met 946 achteruit gingen. De wenschelijkheid werd dan ook bepleit, het zoeken van geregelde bijdragen ernstig ter hand te nemen, ten einde op zoo ruim en toch noodige schaal werkzaam te kunnen blijven in het belang der dienstplichtige jongelingschap. Werkgevers Boekdrukkersbedrijf. Gisterenmiddag hield de Federatie der Werkgeversorganisatiën in het Boekdruk kersbedrijf haar algemeene huishoudelijke vergadering te Maastricht. Te zes uur werden de ongeveer 140 deelnemers op het stadhuis door den oud sten' wethouder Grossier ontvangen. De voorzitter, de heer Korthuis, dankte voor de ontvangst. Na bezichtiging van het stadhuis besloot een feestmaaltijd met concert in de zaal van de Maastreechter Staar en* reünie in Momus den eersten dag. Een legaat voor het Nut. Het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft dezer dagen bericht ontvangen, dat iemand wiens naam onbekend moet blijven, aan genoemde Maat schappij een legaat heeft vermaakt, vrij van lasten en rechten, groot 10.000. VLISSINGEN, 16 JUNI. De Monumenten-commissie. Aan het jaarverslag van de monumenten commissie alhier over de jaren 1924 en 1925, is het volgende ontleend Gelukkigerwijze, mogen we wel zeggen, kan het relaas dat de werkzaamheden de zer commissie omvat, zeer beknopt zijn immers het mag een goed teeken genoemd worden, dat in deze jaren de verordening zoo goed als niet aangevochten is gewor den, een groot verschil bij sommige andere gemeenten .vergeleken. Advies werd aan Burg. en Weth. gege ven inzake het pand Bellamypark no. 32 het pand onderscheidt zich door zijn kroon lijst met Rocococonsoles, zijn deuromlijs ting Louis XV, 3e kwart der 18e eeuw. Zoowel de deuromlijsting als het boven licht zouden onherstelbaar geschonden worden door het ingediende verbouwings plan. Geadviseerd werd de verbouwing zoo te doen plaats hebben, dat de genoemde deelen ongeschonden bewaard zouden blij ven. Door den archivaris der gemeente Gro ningen werden inla.'htirgen gevraagd over onze monumentenverordening en de wer king ervan. Tevens werd een exemplaar geven' „Haar vrijheid terug geven herhaalde mrs. Baynes. „O, ik zal haar niet veront schuldigen. !k heb geen medelijden' met haar. Ai is zij ook het kind van mijn broer, ik hoop dat ze haar verdiende loon krijgt... Ik herinner mij nog; dat toen mijn broer tiouwde, ik hem heb gewaarschuwd. Ik heb nog zoo gezegd zij is niet de ge schikte vrouw voor je. En nu schijnt de dochter den aard van de móeder te heb ben. Maar toch had ik zoo gedacht, dat u wat bedroefder zou zijn. Dan zou ik nog meer medelijden met u hebben gevoeld". Ze stak hem de hand toe, die hij flauw tjes drukte. Mrs. Bayntes vertrok, gegriefd en geër gerd door zijn koelheid. HOOFDSTUK IX. Als een van nature reine vrouw er toe overgaat om te leven met een man, zonder zich te storen aan maatschappelijke voor- oordeelen, dan zal ze, waarschijnlijk, dui delijk ei varen het groote verschil dat er bestaat tusschen ideaal en werkelijkheid. De huwelijksstaat doet dit verschil niet zoo scherp aan het licht komen want het huwelijk met al zijn ontgoochelingen Iaat haar toch eert onbezwaard geweten. In het andere geval maakt zoo'n vrouw het proza van het huwelijk door en de buitenwereld stoot haar uit. Een map kan niet den ge- heelen dag even mooi en' lief doen noch met zijn vrouw, noch met zijn maitresse. Ze krijgt te doen met rekeningen en aller lei gewone dingen hetzij met of zonder smet op haar naam. De roman duurt er niet langer door als de wettelijke huwelijksvol trekking niet heeft plaats gevonden. Een minnaar wordt even boos als een echtge noot, wanneer de waschvrouw de knoopen van zijn goed heeft weggemaakt. Ja Mamie was bekoord door Field Ze had niet gezondigd met een koel hoofd, om den gids te hebben, die haar dert Parnassus Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft ZENUWTABLETTEN behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten gevraagd om eventueel in Groningen als voordeeld te kunnen dienen. Wij mogen dankbaar constateeren, dat de verordening juist gebracht heeft wat we er ons van voorgesteld hebben, nl. dat ze preventief 20u werken. Het wegmoffelen en daarna te koop aanbieden van gevelstee- nen e.d. is opgehouden, een plotseling ver dwijnen van oudheidkundige gevels of ge velfragmenten is uitgesloten. We kunnen het slechts betreuren, dat een halve eeuw vroeger een dergelijke verordening niet heeft kunnen voorkomen wat nu onherstel baar geworden is. Een enkele maal bleek ons, hoe jammer het is, dat interessante in térieurs niet onder de verordening kunnen vallen, wij wezen reeds op deze lacune in het jaarverslag van de oudheidkundige commissie. Met voldoening wijzen wij op de betoon de medewerking van Burg. en Weth. en van den gemeenteraad. Aan de samenwerking ontbrak niets. Vergunning geweigerd. Door Burg. en Weth. is aan de N.V. Vee- en Vleeschhandel, voorheen firma J. Hakker, de vergunning geweigerd tot het oprichten van een darmenwasch- en zou terij in eep perceel in de Vlamingstraat. Uitvoering gewijde muziek. De harmonie „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen, geeft Zondagmorgen van 8 tot 9 uren een uitvoering van gewij de muziek op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem III, ingang Prinsertboschje. Programma: Psalm 78 J. Worp „Das Vater unser" C. Krebs „Harmonie des Anges" E. Migette „Les Rameaux", J. Faure arr. E. Mullot Psalm 27 J. Worp „Gebet zu Maria" M. Haller „De Hemel" C. C. A. de Vliegh Gezang 259 Strandconcert. De harmonie ,*St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen, geeft Zondag a.s., des avonds 8 uÜr, een concert in de kiosk of. den boulevard Evertsen. Programma: „Colonel Bogey", marche Kenneth Alford „Un Jour de Fête", divertissement L. JBaudonck „Petit Caprice X", rustique fantaisie ]ean Preckher „Francia", marche Alberic Ruelle Pauze. „Pour Ia Patrie", pas redoublé Aug.Eenhaes Fantaisie uber das Trink- lied „In tiefen Keiler", Variationen für Baryton F. Kroepsch a. „Célèbre Serenata" E. Toselli arr. P. Guillon b. „Si vous I'aviez compris" L. Denza „Fleurs des Bois" fantaisie W. van Perck „Sac au Dos", pas redoublé Aug. Eenhaes Een nieuw soort papier. In achterstaande advertentie maakt de heer Frans Timmerman bekend, dat hij een nieuw soort papier in -den handel heeft ge bracht, dat zeer bijzondere eigenschappen bezit. Het is glaspapier dat doorschijnend zou doen beklimmen. Wel had ze gehoopt, dat ze door hem tegelijk tevens lauweren zou oogsten. Ze hadden hun intrek genomen op een paar kleine kamers in de Rue Tronchet. Ze kregen maar weing bezoek, en de enkele gasten, die zich vertoonden, spraken een taal die zij bijna niet verstond. Maar door de wijze waarop ze haar aanzagen, begreep ze dat het misschien maar beter was dat ze niet verstond wat ze tegen haar zeiden. Zc had berouw en ze gevoelde zich verne derd en' nu Field zijn beloften niet na kwam om haar te helpen met haar werk nu bracht ook dit haar teleurstelling. Hij sprak nog wel over zijn eigen werk met haar, al luisterde hij mogelijk met wat minder belangstelling naar haar opvattin gen en ideeën' dan vroeger. Maar het werk van Mamie noemde hij tamelijk flauw en slecht. Wat kon het hem schelen of ooit een van haar stukken' zou worden opge voerd Het was veel beter dat ze er maar mee uitscheidde. Het speet hem eigenlijk, dat hij met haar was weggeloopen. Natuurlijk zou hij haar trouwen, zoodra hij kon dit was hij verplicht, en, daar hij niet een man was om ei over te denken haar na eenigen tijd in den steek te laten, kon hij haar trouwen', maar hij kon het ook laten. Het heele geval was een groote dwaas heid geweest. Hij was niet rijk en hij had veel noodig hij had beter gedaan met alleen te blijven. Toch werd hij door heel wat menschen benijd. Hij hoopte intusschen vurig dat zij geen kinderen zou krijgen. Dit leek on waarschijnlijk maar als het gebeurde, dan zou het een ramp zijn. Hij zou het ver schrikkelijk viitden als zijn kind zich over de moeder zou moeten schamen. Het was eigenaardig dat zij nooit aan drong om wetfelijk te trouwen. Toch zag hij duidelijk dat ze leed onder haar positie. Dit ergerde hem. Verwijten doen, wilde hij k en soepel in het gebruik en niet scheurt ot' breekt. Vooral in de zomerdagen is dit papier uitstekend geschikt om eetwaren te be schermen tegen de lastige vliegen. In de etalage van den heer Timmerman in de Walstraat is een monster van dit papier, dat den naam draagt van Cello phane, ter bezichtiging gesteld. Een zilveren jubileum. Heden herdacht de heer W. J. Brandts chef-goudsmid bij de firma Gebr. Weijens, den dag, dat hij 25 jaar bij de firma werk zaam is. De jubilaris en echtgenoote werden om 10 uur van hun woning afgehaald. De werkplaats was voor die gelegenheid feestelijk versierd. De heer Brandts werd toegesproken door de firmanten en hem als aandenken aangeboden een gouden horloge. Daarna werd de jubilaris toegesproken door de vroegere firmanten, die hem een gouden ketting overhandigden. Ook van het personeel ontving de heer Brandts een passend geschenk. Verder mocht de jubilaris nog vele blij ken van waardeering ontvangen, zoowel van in als buiten de stad. Nadat nog eenigen tijd in feestelijke stemming was doorgebracht, werden de ju bilaris en zijn echtgenoote in de gelegen heid gesteld dezen dag verder in huiselij- ken kring te vieren. Het tramcongres van de Ned. vereeniging. De vakgroep van! de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel heeft te Utrecht een congres gehouden. Daarin werd medegedeeld dat bij de tram VlissingenMiddelburg ^een geschil han gende is over den uitleg van de voor schriften. Het rijkstoezicht heeft de veree niging in het gelijk gesteld. Lukt het niet de zaak op deze wijze te regelen, dan zal de Ned. vereeniging pro- cedeeren. Hij kwam koud van de reis. Gisterenmiddag vervoegde zich bij de politie alhier een Engelsch sprekende man, type zeeman, verzoekende voortgeholpen te wordeh naar Breskens. Hij deed een zeer aandoenlijk klinkend verhaal om de politie te doen gelooven, dat hij te Ter Neuzen zijn schip was misgeloopen en nu naar Ostende wilde, alwaar zijn schip zou liggen. Hij vertelde o.a. als Amerikaansch soldaat in den oorlog te zijn geweest en daarbij ten oog te hebben verloren. Het verhaal kwam der politie evenwel ongeloofwaardig voor. Het bleek dan ook al heel spoedig dat reeds in 1922 de hoofd commissaris van politie te Rotterdam tegen bedoelden persoon had gewaarschuwd in he „Algemeen Politieblad", omdat hij door allerlei naar oplichting riekende praktijken bij verschillende autoriteiten om reisgeld had gevraagd. De man, een rasechte Hollander, viel dan ook hier gisteren door de mand en werd dan ook, zonder te worden voortgeholpen, weer op vrije voeten gesteld. Gedwongen zonnebad. Gisterenmiddag verrichtten eenige ge meente-werklieden eenige bezigheden aan den nieuwen springtoren voor het zeebad aan het strand alhier. De zee was nog al ruw, tengevolge waarvan op een gegeven oogenblik de boor, welke door bedoelde werklieden werd gebruikt, vol water sloeg. Hierdoor kon eer i'er werklieden, die zich juist op den springt 'ren bevond, niet meer aan wal komen ei zoo zat hij daar, geheel geïsoleerd en genu ot hij van een onvrijwil lig zonnebad. Hij durfde geen gebruik te maken van een zwemgordel, welke een zwemmer hem wilde aanreiken, terwijl hij zich evenmin langs een lijn naar het strand durfde begeven. Ten slotte was het loods wezen zoo bereidwillig de motorboot ter plaatse te zenden, welke boot na eenige voorzichtige pogingen langs den spring- liiet, al hinderde hem haar neerslachtig heid. Hij had tenminste mogen verwachten dat ze opgewekt gezelschap voor hem zou zijn. Maar hij zou bij gelegenheid eens een drama schrijven, waarin hij den' nadruk zou vestigen op het feit, dat het de man was, die in dergelijke gevallen sympathie ver dient Hij zou deze stof heel origineel be handelen. De minnaar zou zijn- gevoelens verklaren aan een andere vrouw, voor wie hij later liefde had opgevat. Deze gedachten welden bij hem op, ter wijl hij op zijn studeerkamer zat. In den' salon gemeubileerd volgens den smaak van de dame, die hun het appartement vöor een half jaar had verhuurd stond Mamie voor Tiet raam, dat uitzag op de sti aat. Het was vier uur. Na tien uur had ze Field niet weergezien*; dan een oogenblik aan de lunch. Ze kon lezen, muziek maken of wandelen. Eigelijk verschilde haar leven heel weinig van haar leven' in South Ken sington maar toen kleefde geen smet cp haar naam... Ze had den brief van haar vader in haar zak. Den moeilijksten brief dien Dick Che- riton ooit had moeten opstellen. In theorie achtte hij maatschappelijke vooroordeelen belachelijk. - Maar nu het zijn eigen dochter betrof had hij ze maar liever geëerbiedigd gezien. Hierin kwam hij over een met Lucas Field. Die gevoelde er zich ook ver boven verheven, maar voor zijn zoon indien hij dien ooit zou krijgen zou hij toch een moeder wenschen, die met een onbevlekten naam... Cheriton had haar geen verwijten gedaan en haar niet de les gelezen. Hij schreef haar dat, als zij zich verlaten gevoelde, ze moest telegrafeeren om geld voor den overtocht naar Duïuth. Maar dat de daad van zijn dochter hem innig leed had gedaan verzweeg hij geenszins. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1