12 JUNI Eerste Blad PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN. Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir Jataat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen QEMEENTEBESTUUR Brieven uit de Hofstad FEUILLETON Mamie's Huwelijk Beursbeschouwingen De abonné's in't bezit eener 4 Aft ft gulden bij levens- Cftiffe gulden bij dood AAA gulden bij verlies 4 pA gulden bij verlies 4AA gulden bij verlies ft gulden bij verlies Polis, zijn GRATIS verze- IIII lil lange ongeschikt- ft I lil door J|| III vaneen Iftll van 8 1111 vaneen /ft van eiken kerd tegen ongelukken voorlUUU heid tot werken. UUU een ongeluk. UUlv hand, voet of oog. 1.UU een duim. AU IJ wijsvinger. LU anderen vinger. No.136 1926 ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per3maanden. Franco door hetgeheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending 6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. COURANT ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. Bit nummer bestaat uit 2 bladen BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belangheb bende ouders of voogden, die voor hunne kinderen of pupillen met den nieuwen cur sus, aanvangende 17 Augustus e.k.,toelating wenschen tot een der Openbare Lagere scholen in deze gemeente, ook tot de cen trale 7e klassen school (tenzij wat laatst genoemde school betreft bij het hoofd der school waar de leerling thans op school gaat, daarvoor reeds aangifte mocht zijn gedaan) dat vanaf Maandag 31 Mei tot en met Maandag 14 juni e.k. uitsluitend ter ge meente-secretarie (2e afdeeling) iederen werkdag des voormiddags van 9\2l/2 uur, en van 25% uur 's middags gelegen heid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen gegeven wordt en dat ingeschreven kunnen worden alle kinderen, die op het tijdstip der toelating den zesjarigen leeftijd hebben bereikt of vóór 17 Februari 1927 zullen bereiken. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 28 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. OPENBARE SCHOOL VOOR U.L.O. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend, dat vanaf 31 Mei a.s. tot en met 14 Juni d.a.v. ter gemeente-secretarie 2e afdeeling, des morgens van 912y2 uur en van 2 5/4 uur 's middags gelegenheid bestaat door de aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs alhier. Aan de school wordt onderwijs gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens de drie moderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt op voor de diploma's A en B der Vereeniging voor M.U.L.O. Geen toelatingsexamen zal worden afge nomen. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 28 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het trieste. De puzzles. Het is voor de residentie een trieste ge schiedenis dat we nu al meer dan een maand zitten te wachten op de komst van Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 10) „Ik zag dat u ongeduldig werdt. 't Is nu haast voorbij, moet u maar denken. Vindt 11 het prettig om te vertrekken „Ja en neen. Ik weef niet wat ik daarop zeggen moet. Als..." »>Ja „Als ik durfde hopen* iets anders te kunnen worden... Maar ik wil niet meer in dien geest spreken*ik heb mij al be lachelijk genoeg gemaakt". „Tegenover wien Niet tegenover mij „Neen, voor u ben ik een stakkerd... U heeft medelijden met mij, zooals u medelij den zoudt hebben met een arme krankzin nige, die zich verbeeldde dat zij de konin gin was „U weet beter", zei Heriot zacht„u kent mijn gevoelens". „Ik geloof, dat we beter deden het licht aan te steken/', zei mevrouw Baynes. „Mijnheer Heriot, u blijft natuurlijk soupee- len? De dagen korten snel, vindt u niet? We zullen gauw weer midden in den win- tei zitten. Houd u meer van lange avonden of van' lange middagen Ik vind het ver schrikkelijk om zoo lang met kunstlicht te zitten, 't Lijkt zoo onnatuurlijk. Toe, Ma- mie, doe nu het venster dicht en laat de gordijnen neer voor ik de lamp opsteek. Ze konden eens in'kijken Dit laatste zei ze op een toon van ont- steltenis, als duchtte ze een- inbraak. Onder een glazen' stolp tikte een klok met mat geluid. Heriot kreeg een lang verhaal over dit huwelijksgeschenk er was maar één klokkenmaker die er het geheim van kende. De man was dood en sinds ciieit tijd... Hij hoorde haar schijnbaar aandachtig aan met de zQete hoop, dat ze weldra naar den zomer, 't Wordt haast vervelend om er over te praten en wij twijfelen er niet aan of overal elders verkeert men in de ge moedsstemming gelijk aan de onze, maar er is wellicht geen stad waar men zoo hunkeren kan naar het heerlijke zomerweer als in ons Haagje. En wie daarbij denkt aan het materieele belang dat een goede zomer voor onze stad heeft, is dubbel te leurgesteld over de treurige weersgesteld heid. Zondagmiddag 't was de 6e Juni hebben we een kijkje genomen op Scheve- ningen. Het regende vies, er hing een mistig gordijn over de zee alles had het uiterlijk van een triesten herfstdag. Het was in alle gelegenheden leeg, hol en ddodstil. De kellners zaten achter de ramen en tuurden in de ruimte van de zee. Het strand was verlaten, de pier was leeg en de koepel aan het eind ging schuil in een omhulling van mist en regen. Wat dat onze zomer En wij herinnerden ons dat wij ver leden jaar op denzelfden dag, Zondag den 5en Juni met een vroolijk gezelschap aan de Wassenaarsche slag aan zee zaten, dat de vroolijke groep zich vermaakte in het zeebad en dat wij in een lekker zonnetje huiswaarts keerden. Den dag vóór Hemervaartsdag 12 Mei werd aan het vrije strand tusschen het Ververschingskanaal en Monster alles in gereedheid gebracht voor de komst dier schare van duizenden, die den ganschen dag daar doorbrengt. Er is nog geen dag ge weest sedert dien 12en Mei dat er eenig begin van strandleven was. Op den 3en Juni brachten wij er een bezoek en in de politietent brandde... het petroleum-stel om wat warmte te brengen aan de mannen die er de wacht hebben. Terwijl we dit schrijven, regent het en een grauwe onheilspellende lucht hangt in het Zuid-Westen Wij keeren terug van deze bespiegeling- in-mineur, die ons van het hart moest, om dat het feit waarover we spraken het on derwerp van den dag is. Gelukkig zijn er nog eenige andere onderwerpen die ons in deze kille dagen warm doen loopen. We wijzen eerst eens op het feit, dat onze bur gemeester zijn ontslag nam als voorzitter van de stadhuis-commissie. Zijn houding is volkomen begrijpelijk. Van de zes leden der commissie, die unaniem voor het plan waren om nieuwe ontwerpen te laten ver vaardigen, vielen er in die raadsvergade ring drie omver en terwijl de commissie zóó was samengesteld dat alle partijen daarin vertegenwoordigd waren, bleek het maar al te spoedig dat gansche partijen haar vertegenwoordiger absoluut niet volg den. Het is dus begrijpelijk, dat de burge meester bedankt voor samenwerking met menschen die geen gezag hebben bij hun partijen en die zelf hun meening verliezen zoodra hun partij als zoodanig er een an dere meening op na houdt. Met de ontslagneming van den voorzitter is de stadhuis-kwestie nog dieper in de im passe geraakt en wij zijn verder dan ooit van een oplossing af. De gansche kwestie zal opnieuw behandeld moeten worden, van den grond af en het zal dus wel geruimen tijd duren. Het beste lijkt ons ook de gan sche zaak eens zeer geruimen tijd te laten de keuken zou verdwijnen... Toen ze zich dan ook eindelijk veront schuldigde en gin'g, stond hij op en trad aan Mamie's zijde. „Weet je, waarvoor ik vanavond eigen lijk kwam vroeg hij. „Ik ben gekomen om-je te smeeken niet te gaan... Liefste, wat geef je nu op als je mij trouwt Niet het tooneel Je hoop is vervlogen, en als je mijn vrouw wilt worden, dan' maak je mij zielsgelukkig". Ze leunde tegen den schoorsteenmantel zonder te spreken. „U vergeet", antwoordde ze langzaam, „dat er nog een andere reden was dan al leen' het tooneel. Ik zou dus hebben ge weigerd zoolang ik meende dat ik een toe komst had en nü zou ik „ja" zeggen Hoe kunt u mij dat vragen het zou een beleediging zijn voor uw liefde „Tóch vraag ik het je Ik smeek het je zelfs „U zoudt een teleurgestelde vrouw tot echtgenoote krijgen", zei ze. „U verdient een beter lot." „O, Mamie, heb medelijden'', riep hij smeekend. „Ik heb je zoo lief, zoo innig hef. Ga niet van me weg..." Het geschuifel van de naderende dienst bode werd in de gang vernomen. „Mamie zei hij wanhopend. „Je zult het daarginds zoo vreeselijk vinden." Ze staarde hem aan, met groote oogen. „Mamie, wat is je antwoord vroeg hij. „Nu dan als je zoo zeker bent van jezelf dan stem ik toe", antwoordde ze aarzelend. HOOFDSTUK VI. Toen Heriot zijn broer in kennis stelde met zijn voorgenomen huwelijk, zei sir Francis „Ik geef nooit raad aan een man in dergelijke zaken" waarna hij juist dit wel begon te doen, door de verklaring dat hij deze verbintenis „ongewenscht" achtte. „Je moet riatuurïijk zelf weten, wat je doet", zei hij. „Maar dit huwelijk lij* me wel eenigszins romantisch". rusten de noodzakelijkheid van den bouw van een nieuw stadhuis is kleiner dan ooit, nu voor een der om uitbreiding roepende afdeelingen, nl. die van den burgerlijken stand, ruimte genoeg is gevonden in de ge bouwen onmiddellijk bij het stadhuis ge legen en onlangs aangekocht. Reeds langen tijd is men bij het hoofd bestuur van de Posterijen bezig te zoeken naar een geschikte plaats voor* een nieuw hoofdpost- en telegraafkantoor, dat nu in de Prinsestraat naast het stadhuis is ge vestigd. Als eenmaal die plaats is gevonden en als eenmaal het nieuwe gebouw is gesticht, zal de gemeente de gelegenheid krijgen om het oude over te nemen en zichzelf een ruimte voor kantoorlokalen te scheppen die zeer groot is. Wie den Haag eens bezoekt, moet eens goed letten op het stadhuis. Dan zal hij dit merkwaardige geval zien, dat aan een mooi klein gebouwtje tegenover de groote kerk een paar winkels zijn vastgebouwd. Dat kleine gebouw is het oude stadhuis, waaraan men vroeger de winkels heeft laten aansluiten. Reeds tal van jaren zijn deze winkels door de gemeente in eigen dom verkregen. Zij zijn voor kantoorlokalen ingericht, maar zóó, dat bijv. de groote winkelruiten er nog in zitten. Het stadhuis is daardoor een doolhof van gangetjes ge worden. Wanneer men nu eens begon met die winkels af te breken en aan het oude stadhuis een stuk in denzelfden stijl van het. stadhuis aan te bouwen, dan kan men een mooi geheel krijgen, een gebouw waar in de hoofdzetel van het gemeentebestuur werd gevestigd. Het zou dan zijn zooals wij het altijd ons gedacht hebben een klein beperkt stadhuis en onmiddellijk er bij de kantoorlokalen. Misschien dat eindelijk in dien geest een oplossing wordt gezocht en gevonden. Maar haast is er niet bij. De andere kwestie die ons wat warmte geeft is die van de tram, welke spoedig aan de orde zal komen. Allerlei vragen zijn door raadsleden gesteld alvorens de open bare behandeling van de gansche kwestie plaats heeft. Onderwijl is er een aanvrage ingekomen om een autobus-dienst van Rot terdam naar den Haag te openen, weer een van die gevallen, waaruit blijkt dat de ont wikkeling van het autobus-wezen steeds verder gaat en op den duur niet is tegen te •houden. Trouwens dat heeft de wetgever onlangs erkend met zijn nieuwe regeling van het autobus-verkeer. Alleen is het niet te zeggen of die wettelijke bepalingen -in de praktijk zullen blijken de ontwikkeling te bevorderen, tegen te werken of in goede banen te leiden. De opzet ervan doet eenigermate vreezen dat men ze wil tegen houden, waar zij nadeelig wordt voor be staande verkeersinstituten, die bijna alle steun of medewerking van den Staat had den. Of bijvoorbeeld naast de beide tram verbindingen tusschen Rotterdam en den Haag een bus-dienst zal worden toegela ten, waarvan men zeker weet dat iedere cent die er bij dien dienst inkomt, wordt gehaald uit den zak der spoorwegmaat schappijen, is niet aanstonds met zekerheid te zeggen. De aanvrage is er en voor den Haag op „Die uitdrukking is goed gekozen", ant woordde Heriot kalm. „Maar wat heb je erop tegen „Nu we zijn geen jongens meer, George Die jonge dame is twee en twin tig De vader is hotelhouder in de Veree- riigde Staten en de tante woont in Wands worth. Die mrs. Baynes, of hoe ze heeten mag, is toch zeker geen familielid, waar je trotsch op kunt zijn „Maar op mijn vrouw ben ik wel trotsch", wierp Heriot tegen. „Er zijn meer stam- boomen dan gelukkige huwelijken". De baron keek op zijn horloge. „Zooals ik zei, is het een zaak, waarin ik je geen raad wil geven", hernam hij plechtig. „Natuurlijk wensch ik je geluk. Wij zullen miss Cheriton toch wel op Fair- lawn zien, hoop ik Catherine zal heel blij zijn kennis met haar te maken... Ik moet in Piccadilly een onderhoud hebben met Phil. Die heeft het nu weer eens in zijn hoofd gehaald om naar Indië gedetacheerd te willen worden. En ik heb hem nog al met zooveel moeite bij de Koninklijke Garde gekregen. Jongens zijn» toch zoo ondank baar Wanneer trouw je nu „Al heel gauw. Nog in de vacantie. We maken er niets geen drukte van". Sir Francis deelde het nieuws mede aan zijn vrouw als eer! zeer betreurenswaardig feit. Lady Heriot vond het een schande. Toch werd het huwelijk voltrokken. De huwelijksreis duurde kort, en toen het jonge paar terug was in Londen namen ze hun intrek in eerf hotel in Victoria Street, terwijl ze zochten naar een flatwoning. Ze vonden een geschikt appartement in South Kensington, en1 Heriot had er plezier in om die zoo fraai en smaakvol mogelijk in te richten. Niets vond hij in deze dagen zóó heerlijk als om met Mamie te beraadslagen over de inrichting en om met haar de sta ler en teekeningen te bekijken. Het was immers niet meer dan natuur lijk, dat ze in die eerste weken geen oogen blik dacht aan teleurgestelde verwachtin gen, en dat de atmosfeer van toewijding, dit oogenblik van belang, omdat het traject den HaagDelft in de nieuwe overeen komst met de tram-maatschappij is opgeno men en voor dit traject is een intercom munale dienst den HaagRotterdam na tuurlijk weer een voordeeltje. Dus, de kans is heel groot dat het Haagsche gemeente bestuur weinig medewerking zal verleenen aan de totstandhouding. Hieruit blijkt, dat het dringend noodig is dat dit gansche vraagstuk eens op breeder grondslag wordt behandeld en dat een andere macht hebber zijn gezag kan laten gelden ten gunste van het publiek. Want dat is het ongelukkige in de Haagsche tram-misère, dat de belangen van het publiek worden opgeofferd aan de belangen van de schatkist der gemeente en der Haagsche Tramwegmaatschappij. Het kunstmatig instandhouden van een ver keersmiddel door concurrenten te weren, waaraan het publiek de voorkeur geeft, is een slechte vorm van overheidsbeheer. Straks in zomersche hitte zullen wij ho pen, werkt «de Raad dit punt uit. EIBER. De willige stemming te New-York. De Londensche beurs. Nieuwe verlaging der geldkoersen in Duitschland. Betere verwachtin gen voor Latijnsche valuta. Wei nig verandering op de Locale markt. De emissie der Scheepvaart Unie. Aandeelenuitgifte van de „Rotter dam". De effectenbeurzen hebben in de afgeloo- pen week een weinig bewogen verloop ge had. Alleen te New-York is de markt be paald willig geweest en heeft de handel grootere afmetingen aangenomen. Over de reden daarvan tast men goeddeels in het duister. Steelshares hadden bij de jongste hausse de leiding en zijn sinds het begin dezer maand van 122% tot boven 130 gestegen, hoewel de staat der onuitge voerde orders op het einde van Mei niet meevalt. Maar Amerika is het land der te genstrijdigheden, niet het minst ook op de beurs, waar de koersen soms worden op gezet tegen de bedrijfsontwikkeling in. Na tuurlijk heeft men het in handen om de koersstijging voor Steelshares later te mo- tiveeren. Weliswaar heeft de president ge zegd dat de groote surplussen noodig zijn voor het bedrijf en grootendeels in voorra den etc. zijn vastgelegd. Wanneer het in de kraam der geldmagnaten te pas komt, is er geen bezwaar tegen de Steeltrust een extra-dividend te laten uitkeeren. De divi dendpolitiek was steeds conservatief en een uitkeering in aandeelen kost aan de maat schappij niets. Overigens schijnt de econo mische toestand in de Unie niet slecht te zijn en blijven de spoorwegontvangsten voor het meerendeel vooruit gaan, terwijl de prijsdaling in verschillende artikelen is tot staan gekomen. Er was zelfs sprake van dat de onafhankelijke staalfabrieken den prijs van staal zouden hebben verhoogd. Ook voor Olie-aandeelen blijft men te New- York goed te spreken en al is de invloed hiervan op onze beurs niet meer zoo groot, waarin' zij leefde haar een tevreden gevoel gaf van rust. Eerst toen ze goed en wel geïnstalleerd was en ze dagen lang alleen was als haar man door zijn werk in beslag werd genomen, toen kwam een gevoel van onvoldaanheid bij haar op en slaakte ze nu en dan een diepen zucht... Een geschenk van Heriot, dat hij bij wijze van verrassing had laten bezorgen, was een fraaie schrijftafel een schrijftafel, die niet enkel als kostbaar ornament zou dienst doenEn op zekeren ochtend nam ze daaraan plaats en> schreef ze den opzet voor een tooneelstuk. Die bezigheid wekte ten minste haar belangstelling nu waren de dagen niet meer zoo eindeloos en vervelend. 's Avonds, zoodra zijn werkzaamheden het eenigszins toelieten, nam Heriot haar mede naar een schouwburg of concert, of naar een diner. Die avonden hadden de bekoring van het nieuwe voor haar. Ze besefte, dat ze haar man onnoemelijk veel was verschuldigd meer dan ze ooit kon vergelderf. Ze had hem terloops meegedeeld dat ze aan een drama was begonnen, maar* verder roerde ze dit onderwerp niet meer aan. Vroeger had ze hem gezegd, dat ze geen voldoening zou vinden in haar huwe lijk. Hij moest maar vergeten, dat zij ooit zoo iets gezegd had eerder verdiende hij te hooren', dat zij geen onvervulden wensch meer kende. In de maand November, die volgde op hun huwelijk, had het den koning behaagd, op aanbeveling van den president van het hooggerechtshof, George Langdale Heriot. te benoemen' tot rijksadvocaat. Het komt wel voor, dat iemand een groot inkomen had als gewoon advocaat en veel minder ontving in zijn hoogeren rang. Zoo doet aan* het gerechtshof eerf verhaal de ronde van iemand met bef en toga, die eerst acht duizend pond per jaar verdiende en later, als rijksadvocaat zijn inkomen beperkt zag op drie honderd pond. De praktijk van Heriot verminderde er echter niet op. Maar weinig advocaten wis ten dan ook beter om te gaan met een jury van die zijde dreigt in ieder geval geen ge vaar. Men heeft hier de hoogere koersen voor Steelshares en Wabashshares nage volgd, maar aan den handel werd niet druk deelgenomen. De Londensche beurs heeft tot een wil liger stemming te Amsterdam ditmaal niet kunnen bijdragen. Tot dusver is de invloed van de kolenstaking op den Londenschen beurshandel niet groot geweest, doordien de voldoening over het einde der algemee- ne staking domineerde. Nu voor handel en bedrijf langzamerhand moeilijkheden drei gen, begint men toch ter beurze gevoeliger te worden voor den stand van zaken. ^Theoretisch bezien is een oplossing nog verre, practisch zal ze vermoedelijk niet lang heer op zich laten wachten nu de kas sen der vakvereenigingen uitgeput zijn en men reeds om een leening in het buitenland heeft aangeklopt. Men zal dus straks den strijd wel moeten opgeven, waarvan door sommigen dan een opleving der Engelsche industrie wordt verwacht tengevolge van de gedaalde productiekosten voor de steen kool, één der voornaamste exportproducten, ten opzichte waarvan Duitschland en Ame rika thans echter bezig zijn de Engelsche afzetgebieden te bewerken. Of de vooruit zichten voor den Engelschen handel met terdaad zoo gunstig zijn als deze optimis ten meenen, is nog de vraag. De „stakings beweging" heeft het land veel geld gekost, zal vermoedelijk ook het Engelsche budget drukken, de invloed ten goede op de ver houding tusschen kapitaal en arbeid zal eerst langzamerhand worden gevoeld. De handelscijfers der laatste maanden zijn voor Engeland waarlijk niet bemoedigend. Het is duidelijk merkbaar dat vooral Duitschland aan den Engelschen wereld handel den laatsten tijd groote afbreuk gedaan heeft. Zooals bekend heeft de Duit- sche handelsbalans fn 1925/26 een groote wijziging ondergaan. Terwijl in het eerste kwartaal van 1925 de uitvoer door den in voer werd overtroffen met Mk. 500 mil- lioen, was er in het eerste kwartaal van 1926 een overschot van Mk. 800 millioen en uit de gedetailleerde cijfers blijkt dat de export naar Engeland zeer belangrijk, de import uit Engeland onbelangrijk was. Men zal zich in Engeland naar vele zijden moe ten herzien om den strijd met Duitschland en Amerika te kunnen volhouden. En een nederlaag der mijnwerkers is daartoe, hoezeer men ook geneigd moge zijn hun een hoog weekloon te gunnen, vermoedelijk noodzakelijk. Wat Duitschland betreft, het blijft mogelijk daar de bedrijfsvoorwaar- den der industrie verder te vergemakkelij ken. Het disconto der Duitsche Rijksbank is opnieuw verlaagd, thans»van 7 tot '6l/2 nadat het op 27 Maart jl. van 8 tot 7 was teruggebracht. Intusschen wordt be twijfeld of het mogelijk zal zijn dit percen tage te handhaven er is thans ook in Duitschland eenige verslapping in den han del merkbaar, tengevolge waarvan het be roep op de geldmarkt is afgenomen. Toch maakte de discontoverlaging ter beurze een goeden indruk, daar een nieuwe ver hooging vermoedelijk niet vóór het najaar zal plaats vinden. Er is in den stand der Latijnsche valuta deze week niet veel verandering gekomen, maar men is toch iets minder pessimistisch, nu de positie der Fransche regeering iets sterker is geworden en ook samenwer king zal worden verkregen met die van Ita- of toonden grooter behendigheid in het kruisverhoor van* de beklaagden. Hij wist bij ingeving, wanneer het oogenblik was gekomen, dat het raadzaam mocht heeten eenige concessies te doen, waardoor hij anders zijn pleidooi misschien zou hebben verloren. Hoewel hij in het gewone leven eenvoudig en natuurlijk was, nam hij als advocaat tot allerlei kunstgrepen zijn toe vlucht. Zoo keek hij bij het verhoor nooit den getuige aan, maar de leden van de jury en dit scheen voortreffelijk te werken1. Maar hij was volkomen betrouwbaar. Als zoodanig had hij bekend gestaan als jong rechtsgeleerde en zoo werd ook nu het grootste vertrouwen in hem gesteld als rijksadvocaat. Hij kreeg het hoe langer hoe drukker zijn diensten werden al meer en meer gevraagd. Toen kwam een geruchtmakende straf zaak, die het onderwerp van gesprek uit maakte in heel het koninkrijk en aan Heriot werd de verdediging opgedragen. Weken lang had hij nachten achtereen op zijn studeerkamer doorgebracht, want hij moest het opnemen tegenover medische getuigen. Op den laatsten dag sprak hij vijf uren achtereen, terwijl de verslaggevers stenografeerden en de beklaagde met ge bogen hoofd naar hem luisterde. De uit- spiaak luidde: „Niet schuldig Toen George Heriot zich van toga en bef ontdaan had "en op straat liep, was hij de held van den dag. Hij reed huiswaarts naar Mamie, die hem kuste zooals ze haar vader zou hebben gekust. Hij aanbad zijn vrouw, en zij was dank baar en lief voor hem. Zijn werk nam hem echter zoozeer in beslag, dat zij zelf aflei ding moest zoeken om haar dagen te vul len." Helaas kreeg zij geen kind. HOOFDSTUK VII. Toen ze drie jaar getrouwd was, had ze zich al heel wat uren verveeld. Ze moest zich wel bekennen, hoe het leven, dat zij leidde, haar al minder voldoening schonk. Aan weelde was ze nu gewend en haar man

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1