kef p Aderen en vee. ^llNNENLANy^ PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN. DONDERDAG ÏO JUNI Mamie's Huwelijk 64e Jaargang 1926 et is ge- ft reeds is. Voor aakte U de fraaie n van de lijst. opge- ?n VIM- Vlaar- is nu het en het kwaliteit zelf is. artonne- hebben coupon -bussen VIM, het middel, ruime g heden Lever's jen. FEUILLETON Stads- en Provincienieuws NO» 134 No. 24 erboek - Roetkop 20 coupons T r LOOPMEISJE gevraagd. Walstraat 54. edig mogelijk een MENSTBODE I voor dag en nacht. LM I ires bureau „VlissinpJ ant". i-Middelb.-Rotterdam hengelegen plaatsen. :R VAN PASSAGIERS. v.Midd.v. Ro Juni jv.m.uurv.nui tg 10 8 "g 9 sslngen wordt ag 's morgens ten ielburg gevaren. jrmatiën te bekomen N.V. Teli Erven G- *UÖ' ,B: B EENHOORN, T. OOSTERHOOT.T Gebra. BUITENH® )I 14 15 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door bet gelieele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz prijs, bij vooruitbetaling van 15 regeis 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van l-~6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Huldiging Duymaer van Twist. Op 3.s. Maandag, 's avonds om half acht, zal, naar ,,de Stand." meldt, te Mep- pel een feestelijke bijeenkomst worden ge houden ter herdenking van het 25-jarig Kamerlidmaatschap van den heer Duymaer van Twist. De Staten club Kampen, die zoo ongeveer a! de anti-rev. kiesvereenigingen uit het vroegere district Steenwijk omvat, waar voor de heer Duymaer van Twist lange jaren zitting had, heeft het initiatief in de zen genomen. Dr. Hania te Geldermalsen, vroeger predikant te Steenwijk, zal waar schijnlijk de feestrede houden. Den heer Duymaer van Twist zal een album worden aangeboden, bevattende allerlei historische herinneringen' uit de periode sinds 1901, toen de heer Duymaer van Twist door het district Steenwijk werd afgevaardigd als lid der Tweede Kamer. Een onderzoek naar het Ziekenfondswezen. De hoofdinspectie van het Staatstoezicht op de volksgezondheid, afdeeling besmet telijke ziekten, heeft een1 circulaire gericht aan de gezondheidscommissies, waarin een beroep wordt gedaan op die commissies tot het verkrijgen van een zoo volledig mogelijk onderzoek naar het ziekenfonds- wezen' in Nederland. In de betreffende cir culaire wordt verwezen naar een ongeveer 20 jaar geleden gehouden onderzoek 'door de Nederlandsche Maatschappij tot bevor dering der geneeskunst, ten opzichte van deze materie, de resultaten' waarvan in een uitvoerig rapport werden neergelegd. Daar intusschen belangrijke hervormingen op dit gebied tot stand zijn gekomen, meent de hoofdinspectie, dat het uitgebrachte rapport geen zuiver beeld meer geeft van den hul digen toestand, waarom opnieuw gegevens verzameld zulen worden voor het verkrij gen van een goed overzicht van de werk zaamheden van de thans bestaande fond sen. Verwezen" wordt naar de van regee- ringswege beraamde plannen om te komen tot een/ doelmatige en economische rege ling van de geneeskundige verzorging der bevolking door middel van ziekenfondsen. Inmiddels is reeds, zoo vermeldt de circu laire verder, door de geneeskundige inspec teurs der volksgezondheid aan de hand van de opgaven, voorkomende in bovenbedoeld rapport, nagegaan of de daarin vermelde ziekenfondsen nog waren opgericht. Een vrij volledig overzicht is daardoor reeds verkregen, van de thans bestaande zieken fondsen en van het gedeelte der bevolking, dat door middel van deze ziekenfondsen van geneeskundige hulp wordt voorzien. Het wordt echter van groote beteekenis geacht, het onderzoek uit te breiden en te verdiepen, omdat reeds nu te voorschijn was gekomen, dat in vele deelen van ons land nog groote lagen van de bevolking van ziekenfondshulp verstoken zijn en dat ten opzichte van andere deelen, waar deze hulp in groote mate geboden wordt niet de zekerheid bestaat, dat dit op doelmatige en economische wijze geschiedt. Op den voor grond wordt gesteld, dat het instellen van dit onderzoek door de gezondheidscommis sies, dat geschiedt met machtiging van den minister van arbeid, handel en nijver- Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 9) „Wat nu vroeg Mamie. „Ik kan' niet anders doen dan zoo'n kaartje voor u laten afgeven, miss", zei de portier. „En' ik zou u niet aanraden om te wachten, het kan wel over drieën worden". „Zou ik hem dan kunnen spreken „Tegen dien tijd is hij klaar. Wilt u het er op wagenmij goed". „Om drie uur kom ik terug", zei ze. Het was pas elf uur. Ze begaf zich naar the Strand. Een jong tooneelspeler liep langs haar heen. Deze bleef eveneens in de buurt ronddwalen, in de hoop dat geduld en lijdzaamheid ten slotte beloond zouden» worden. Hij droeg een nette overjas en zwaaide zijn stok met een gehandschoende hand. Straks zou hij heel bescheiden lunchen in een cafétje hij moest het geducht overleggen; wilde Hij niet een halven stuiver te kort komen voor zijn terugrit naar zijn wonin'g. Een eindje verder ging een actrice, die een deftigen mijnheer had getrouwd. Zijn familie was daarover ten zeerste verbolgen, daarom lieten ze het aan die vrouw over om hem te onderhouden. Ze had drie kin deren, en de man dronk Een tooneel- directeur had haar zoo juist verteld dat haar figuur te zwaar werd, dat ze niet meer deugde voor de rol en nti liep ze terug naar Islington', waar beslag gelegd werd cp haar meubels. Een populair tooneelspeler, die al drie wanhoopsverhalen had moeten aanhooren, tusschen Charing Cross en Bedford street en zijn onvoorspoedigen kennissen dan ook heid, in geen enkel opzicht vooruitloopt op een eventueele beslissing ten opzichte van ac vraag, of bij het tot standkomen van een wettelijke regeling van het ziekenfonds wezen er ook voor de gezorMheidscommis sies op dit gebied een taak is weggelegd. Medegedeeld wordt verder, dat de zooge naamde doktersfondsen om bepaalde rede nen buiten de enquête blijven. Geneeskundig onderzoek voor het huwelijk. De vereeniging Geneeskundig Onderzoek voor het Huwelijk deelt mede, dat terwijl ruim een jaar geleden te Amsterdam onder leiding van den secretaris der afdeeling, dr. Premseia, het eerste consultatiebureau voor huwenden aldaar werd ongericht, thans in Duitschland's hoofdstad dezer dagen zulk een" adviesbureau als eersteling met de noodige plechtigheid werd geopend. Thans deelt het bestuur ons mede, dat gezien het succes te Amsterdam het voor nemen is in ons land meerdere dier bu reaux te stichten, en dat die voor den Haag en Utrecht in voorbereiding is. De verbetering van de Jordaan. Bij Burg. en Weth. van Amsterdam is ingediend een uitvoerig plan tot verbete ring van de Jordaan, dat gepaard gaat met verschillende doorbraken, ter verkrijging van groote en betere verkeersaderen en het opruimen van vele krotwoningen' in deze buurt. Een en ander zou gepaard gaan met bet bouwen van nieuwe arbeiderswoningen aan deze breede straten. Het stadsbeeld met de oude grachtjes zou zooveel mogelijk behouden blijven. De ramp van dein loodsschoener Terschelling II. De door den minister van marine inge stelde commissie, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de ramp van den loodsschoener „Terschelling 11"., heeft gisteren te Amsterdam onder voorzitter schap van nir. Kirberger haar onderzoek voortgezet. Als eerste getuige werd ge hoord de heer R. Doddenga, commies van het loodswezen, thans te Rotterdam, van 1 October 1916 tot Mei 1925 op Terschelling. Daar de getuige, luitenant ter zee 2e klasse, baron van Lynden, die het onderzoek naar het wrak geleid heeft, niet verschenen was, omdat hij varende is, werd het onder zoek tot 's middags 1 uur geschorst. Gisterenmiddag werd het onderzoek der commissie voortgezet. Gehoord werd de duiker J. van Drimmelen uit IJmuiden, die het onderzoek der marine in April jl. onder leiding van den luitenant ter zee 2e klasse baron van Lynden heeft meegemaakt Ge zocht is dwars van Ameland', in 6 tot 11 vaam water. Getuige heeft gedurende de 14 dagen dat het onderzoek duurde één keer gedoken. De kabel tusschen de beide sleepbooten is nog een keer vastgeloopen. Aan boord werd gezegd, aldus getuige, dat het een anker was, maar bij een diepte van 70 voet kan dat niet zonder meer vastge legd worden. Naar mijn meening moet het het wrak geweest zijn. Ik vermoed dat uit de plaats was waar de Urker visschers met hun netten hebben vastgezeten. De volgende getuige, de loods A. C. A. Swart, was niets te spreken over de loods- schoeners, voor ons doel zei hij, deugen ze niet. De voorzitter vroeg „waarom niet „Omdat wij daarmee op lager wal ge raken", was het antwoord. De voorzitter vroeg „welke bezwaren hebt u tegen het zeilschip „Ze zijn te scherp van voren", antwoordde getuige, door den wind gaan is bijna niet mogelijk, het tuig is veel te hoog. De voorzitter vroeg vervolgens getuigd, of hij nog iets te zeggen had. Getuige antwoordde, dat hij al zooveel gezegd heeft en met meer kan, „ik heb, zei hij, een huishouden." Hij werd evenwel door den voorzitter te ruggeroepen en deelde mede een hekel aan den dienst te hebben gekregen, hij is ook gepasseerd als stuurman. Toen getuige op nieuw klaar was en wilde gaan zitten en daarbij iets mompelde, werd hij nogmaals voorgeroepen. Als getuige Willem Zeijlma- ker den vofigen keer verklaard heeft slechts eenmaal een standje te hebben gehad dan heeft hij ons voorgelogen, verklaarde de loods nu. Bij ons aan boord heeft hij her haaldelijk geklaagd over de gekregen standjes. Tenslotte werd gehoord de oud-loods- schipper T. Bakker. VLISSINGEN, 10 JUNI. Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Toen wij het jaarverslag van de Veree niging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer alhier ontvingen, lazen wij weer met verbazing dat het ledental dezer vereeniging slechts 83 bedraagt. Zijn er dan niet meer dan 83 ingezetenen die begrijpen' hoeveel deze vereeniging in het belang van onze gemeente kan ver richten.? Ieder winkelier is toch eigenlijk verplicht deze vereeniging te steunen, want bevordering van het vreemdelingenbezoek is in het belang van ieder die zaken. doet. Natuurlijk niet altijd direct maar indirect toch zeker. Wij behoeven dit niet nader uiteen te zetten. Iedereen die iets verder' kijkt dan zijn neus lang is, moet dit toch gevoelen. Nu zoo zachtjes aan het reisseizoen weer aanbreekt willen wij nogmaals een poging wagen om krachtig op te wekken zich op te geven als lid van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Wij hopen dat de secretaris dezer veree niging, de heer J. V/. A. Mulder, Houtkade, vele nieuwe leden mag boeken. Laat ieder die het belang van een toenemend vreem delingenbezoek begrijpt, en die nog geen lid der vereeniging is, zich ten spoedigste opgeven/ en anderen daartoe opwekken. De 83 leden kunnen gemakkelijk tot 300 stijgen en' ook dan nog was het aantal veel te klein. In de gemeente Goes, met onge veer 40 c/c van onze bevolking, telt Vreem delingenverkeer een paar honderd leden en de Vereeniging te Middelburg heeft er bijna 400. Daarbij vergeleken is het aantal van 83 voor onze gemeente eigenlijk beschamend. Het Groene Kruis. De vereeniging „het Groene Kruis" houdt Maandag a.s., des avonds 8 uur, een aige- meene ledenvergadering, ten stadhuize. Daarin zullen o.a. ter sprake komen de nieuwe plannen', '.en statutenwijziging en reglementsherziening. Strand-concert. Gisterenavond heeft de harmonie „St. Caecilia" een concert gegeven in de tent op den boulevard Evertsen. Hoewel het den beelen dag buiig weer was, kon het concert toih doorgaan en werd eigenlijk tusschen de druppels door gespeeld. Want na afloop van het concert barstte een' onweersbui los, waarbij de regen bij stroomen neerviel. De weerberichten doen voorloopig nog niet veel verandering verwachten. Het is een troost, al is het dar.' een zeer schrale, dat het zoowat overal slecht weer is. Scheepvaartberichten. Heden zijn alhier binnengekomen het Engelsche stoomschip „Warrior" van De- marara met een lading hout voor Middel burg en de Nederlandsche motortjalk Betsy" van Londen naar Swalmen be stemd. Voor het examen als machinist, diploma A, is geslaagd de heer J. J. van Akkeren», leerling van de De Ruyterschool. Tot directrice van het ziekenhuis te En schedé is benoemd onze vroegere «tadge- noote, mejuffrouw J. C. Engels te Arnhem. Een autotocht voor verpleegden uit het oude mannen- en vrouwenhuis. Het is gisteren een onvergetelijke dag geworden voor de verpleegden uit het oude manrfen- en vrouwenhuis te Middelburg. Op initiatief van den heer A. Jeronimus hadden ruim 20 eigenaars van auto's hun wagens beschikbaar gesteld om met onge veer 50 oudjes een tocht door Walcheren te maken. Van Middelburg werd over Gapinge, Veere, Vrouwepolder, Zeeduin, Oostka- pelle naar het buiten „Duinbeek" gereden, waar door de bewoners, de familie Van Adrichem Boogaert, bloemen en stukken chocolade werden aan'gebo.den. Een deel der verpleegden verliet hier de auto's en maakte een wandeling over de prachtige buitens „Berkenbosch" en „Westhove". Op dit laatste buiten waren intusschen ook de auto's aan.gekome en hier werd aan alle deelnemers aan den tocht thee met bijbe- hooren aangeboden. De tocht werd later voortgezet over Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Big- gekerke, Koudekerke daar Vlissingen, waar neg even werd stil gehouden op den. Bou levard. Te half zeven keerden de oudjes na een afwezigheid van 5 uur opgetogen over het hun geboden genot iri het gesticht terug. De voorzitter van. het bestuur, de heer Herman Snijders, was de tolk van allen, toen hij hun, die dezen tocht mogelijk maakten en in* het bijzonder den heer Jero nimus dank bracht. De dag zal voor de oudjes een onvergetelijke blijven. Middelburgsch Muziekkorps. Morgenavond geeft het Middelburgsch muziekkorps een uitvoering op het Molen water. Provinciale meeting in Zeeland. Door het Partijgewest Zeeland der S.D. A.P., zal in samenwerking met de moderne vakorganisatie op Zondag 20 Juni in den tuin van het Schuttershof te Middelburg een provinciale meeting worden gehouden tot voorbereiding der September-demon- stratie te 's Gravenhage. Op deze meeting zullen als sprekers optreden het Kamerlici de heer W. H. Vliegen en de heer S. de la Bella. Voorts wordt medewerking verleend door de muziekvereeniging „Excelsior" te Middelburg en door de zangvereenigingen „de Volksstem" te Middelburg en Vlissin gen. Coöperatieve beetwortelsuikerfabriek „Zeeland". Hedenmiddag werd in „de Prins van Oranje" te Goes de algemeene vergadering gehouden van de Coöperatieve Beetwortel- fabriek „Zeeland" te Bergen op Zoom. De voorzitter, de heer Jac. Welleman uit Krabbendijke wees er in zijn openings woord op, dat het gewenscht en noodza kelijk is dat tot breede massa's van ons volk en ook tot de regeering doordringe dat de bietencultuur aan den momenteelen suikerprijs niet meer loonend is en zulks niettegenstaande dat men vrij regelmatig een groote opbrengst oogst en ook niette genstaande het feit dat men een biet ver bouwt met hoog suikergehalte. De aan de vergadering ter goedkeuring aangeboden winst- en verliesrekening per 31 Maart 1926 over het boekjaar 1925 1926, geeft in crediet de volgende posten opbrengst suiker en bieten -3.359.003.03)4, na opbrengst suiker en bieten pro memorie, opbrengst natte pulp 255.945.90, idem droge pulp 284.555.43, getaxeerde op brengt melasse f 129.754.83, idem schuim aarde 2.788.71, pachten landerijen 1254.15, netto na-opbrengst vorige cam pagnes boven taxatie op 31 Maart 1925 381.458.84. dertig shilling had geleend, riep nu maar een' taxi aan bij wijze van zuinigheids maatregel om te ontkomen aan alle jeremiades. Het was het gewone acteurs-publiek. Zij, die zich een positie hadden* verworven, waren eenvoudig in houding en kleeding aanstellerige jeugd en ontmoedigde gevor derde leeftijd toonden duidelijk teleurge stelde verwachtingen'. Omdat Mamie zich vermoeid gevoelde trok ze maar naar het kantoor van nir. Passmore, waar ze in de wachtkamer ten minste kon uitrusten. Na een uur ging ze weg en rustte ver volgens in de wachtkamer van een anderen agent, die herhaalde, dat er niet veel om ging op het oogenblik, maar dat hij haar niet vergeten zou. Zeven of acht jonge meisjes wachtten haar beurt af, om dit zelfde verblijdende nieuws te hooien. Om kwart vóór drie ging Mamie terug naar the Queen. „Zou hij nu gauw komen", vroeg ze aan den portier. „U heeft immers gezegd, dat mijnheer Casey gewoonlijk tegen drie uur klaar is". „Vandaag veel vroeger", antwoordde de man stug. „Hij is al weg en komt pas van avond terug". Een week lang trok ze iederen dag naar the Queen op alle uren van den dag om ten slotte te hooren dat er voldoende figuranten waren voor de voorstelling. Maanden lang ging ze nog voort met het bij andere tooneeldirecteuren te beproeven nog altijd koesterde ze hoop. Doch toen het September werd, en reeds een jaar verloo- pen was sinds haar komst in Engeland toen gaf ze het op. Nu werd besloten dat ze naar Amerika terug zou gaan. En toen dit besluit eenriiaal was gevallen, toen wilde ze het zoo spoe dig mogelijk ten uitvoer brengen. Duluth had toch ook veel goeds de omgeving was zelfs schilderachtig met het blauwe water weerkaatsend in den zonneschijn en de stiaten met witte landhuizen, die amphi- theaters-gewijze gebouwd waren. In Duluth keken de bewoners in letterlijken zin op elkaar neer. Het leven was er geestdoo- dend maar zou het er wel erger zijn dan bij tante Lydia En, als ze in plaats van tooneelspeelster eens romanschrijfster werd dan kon ze ginds even goed werken als in Londen. Cheriton had haar geld voor den over tocht gestuurd en voorgesteld, dat zij zich binnen een paar weken zou inschepen. Nauwelijks had ze de chèque ontvangen of ze trok naar de stad en besprak een plaats oj) de eerstvolgende stoomboot. Toen ze dit gedaan had, stuurde ze Heriot een brief, waarin ze hem van haar plannen op de hoogte hield. Zijn bezoeken waren> niet gestaakt, maar hij kwam den laatsten tijd met grooter tusschenpoozen, en ze kon toch niet heengaan zonder hem goedendag te zeggen. Dien. volgenden avond zat ze in de zit kamer te Lavender street, zich afvragend of hij zou komen. Zij hoopte eigenlijk maar van niet. Zij had hem geschreven en ze hoopte dat hij niet zou verschijnen, want ze bedacht zich hoe ze, ruim een jaar ge leden met zooveel vertrouwen tot hem had gesproken van een schitterende toekomst en nu was haar hoop vervlogen... Ze had moeite haar tranen te bedwingen. Het theeuur was voorbij, de tafel was echter nog niet afgeruimd, toen Herriot binnentrad en, bet groote brood en tallooze messen en vorken die in Lavender street eenmaal onmisbaar geacht werden bij de middagthee lagen nog op de ronde tafel. Heriot lette niet meer hierop evenmin als op de altijd openstaande keukendeur, waardoor men de drooglijn zag op het achterplaatsje. „Mag ik binnenkomen vroeg hij. „Verwachtte u mij begon hij. „Wel lieve deugd, 't is mijnheer Heriot", riep mrs. Baynes blij verwonderd uit. „Ik vond het ten minste niet onmogelijk, dat u zou komen", zei Mamie. „Neemt u plaats". „Ik heb uw brief eerst vanochtend gekre gen. Dus u wilt zoo spoedig vertrekken vroeg hij aan. het jonge meisje. „Ik ga weg. Ik buig voor het onvermij delijke", antwoordde ze. „Buigen voor het onvermijdelijke is een sterk bewijs van gave voor het toon»eel." „Ik kwam, zag en was overwonnen Och, spreek er maar niet meer over. Zater dag vaart de boot af, zooals u weet". „Ja, dat schreef u mij", zei Heriot. „'t Is wel heel gauw „Och, in de gegeven, omstandigheden is het maar het beste. Ik heb er genoeg van. Ik verteer van verlangen om iets te doen al is het alleen maar om er rond voor uiA te komen dat ik verslagen werd." „Mag ik u een kop thee inschenken, mr. Heriot?" vroeg mevrouw Baynes. Hij bedankte. „U zult uw nichtje missen", zei hij ook de plaats aan' de ronde tafel weigerend, waar ze al een stoel aangeschoven had. „Ja, zegt u dat wel. Het is jammer, dat ze nu maar niet in October met haar vader is gegaan. Want, nu alleen dien overtocht te doen En dam was ik ook niet zoo ver wend geraakt aan haar gezelschap". „U kunt er dus wel van overtuigd zijn, dat u gemist wordt, miss Cheriton", zeide hij weer. „Het is jammer dat Mamie niet geslaagd is", viel de tante in „Ze heeft er zooveel moeite voor gedaan Ze moet nu maar schrijfster wordenf'. „Is u weer aan 't schrijven geweest?" Uw humeur wordt vergald, als gij last hebt van aambeien. Foster's Zalf geeft vanaf de eerste aanwending verlichting en heelt uw kwaal. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos 1.75 per tube 1.—. 6 De debet posten 2ijn de volgende Alge meene onkosten 60.937.62, interest 205.929.79, loonen en salarissen 247.924,04, hulpgrondstoffen 222.592.99, onderhoudkosten 238.279.59J/2, onkosten bietenontvangst 111.346.32, spoorwegbe drijf 8908.18, afschrijvingen en reserves 204.640.97)4, uitgekeerd aan bietenleve- raneiers ƒ2.668.272.97, saldo campagne 1925 1926 64.469.57, nabetalingen aan bie tenleveranciers campagne 19241925 381.458.84. De eveneens overgelegde balans geeft aan passiva aandeelen kapitaal 562.500, 5 hypothecaire leening ƒ1.100.000, 5)4 obligatieleening 1918 420.000, 5 leening 1925 1.100.000, geconverteerde 6'/2 en 7 c/c leeningen ƒ390.400, deposito 483.529.75, intrest 39.453.34, niet afge haalde coupons 14021.75, niet betaalde aflosbaar gestelde obligaties 440, reserve fonds 46.961.20, reserve belangen perso neel 15.424.674/2, crediteuren 35.107.38, te betalen onkosten 27.191.449, saldo campagne 1925—26 64.469.57. De activa zijn de volgende terreinen 237.736.71 !/2, machineriën 1.495.639.75, gebouwen 946.268.78)4, los- en badin richting 94.489.75)4, haven en brug 268.959.20)4, laboratorium- en kantoor inventaris 8736.25, spoorweg en materi aal 59.916,96)14, materialen f 21.575.38, aandeelen in ondernemingen 57.500, ef fecten 37.840, reservefonds centr. Werkg. risicobank 6306.61, kas en kassiers 88.715.17)4, debiteuren 133.297.66J4, conversiekosten 61/2 en 7 leeningen disagio 5 leening 65.465, voorraden en vorderingen 776.781.894/2. In het verslag van den directeur der „Zeeland", den heer P. J. H. van Ginneken wordt o.a. gemeld, dat de campagne begon op 6 October en eindigde op 22 December 1925. Er werden verwerkt volgens de be rekening 162.204.980 K.G. bieten met 'n ge halte der snijdsels van 16.84 op de fa briek werden ontvangen 160.004.680 K.G. mef een gehalte vari 17.31 terwijl de hoeveelheid betaalde, dus op de lading plaatsen ontvangen, bieten bedraagt 160.036.864 K.G. een- gehalte van 17.72 In het algemeen iè de verwerking regel matig verloopen, de hoogste dagverwerking bedraagt ook nu weer' ruim 2,14 millioen K.G. De aanvoer verliep eenigszins ongere geld. Nu en dan was de aankomst van schepen overstelpend druk. De pulpdrogerij heeft normaal gewerkt, met dezelfde goede resultaten als verleden jaar. De raffinage- installage kwam 9 October in bedrijf. Op 5 Juni was tot den bouw dezer vrij om vangrijke installatie besloten. Het is den directeur een genoegen te constateeren, dat de werklieden der fabriek, beseffende wat er van afhing, loyaal alles hebben gedaan wat in hun vermogen was, om dit stuk werk in zoo korten tijd gereed te maken. Niettegenstaande vele moeilijkheden is de kwaliteit van de geraffineerde suiker van het begin tot het einde uitstekend geweest. Er werden verkregen 156.786 zakken ruwe suiker van hopg gehalte, 77.949 zakken ge raffineerde suiker van uitstekende cjualïteit en 5.100.000 K.G melasse. De hoeveelheid droge pulp was gelijk aan die van het vo rig jaar, en van dezelfde hoogstaande qua- liteit. Waar alle landen der wereld hun suikerindustrie op de een of andere wijze beschermen, daar is de Nederlandsche in dustrie, ondanks hare uitstekende inrichting niet in een gunstige situatie. I11 verband met de suikerraffinage is het wenschelijk gebleken een stoomketel bij te plaatsen. Dit brengt mede dat voor het uitnutten der rookgassen een toestel voor het pulpdrogen wordt bijgeplaatst. Overi gens heeft de ondervinding aanleiding ge geven eenige plaatselijke veranderingen en verbeteringen aan de raffinage-installatie in studie te nemen en uit te voeren. Als leider vioeg Heriot, zich tot Mamie wendend. „Zoo'n beetje", zei ze. Mijn ijdelheid sterft een moeilijken dood, ziet u". Heriot keek haar aan haar toon klonk bitter, wat trouwens heel begrijpelijk was. Hij wilde echter zich niet medelijdend too- nen in bijzijn van, een derde. Maar als hij bleef soupeeren, dan zou die tante eenigen tijd naar de keuken' gaan om een paar blik jes open te maken. Dan zou hij een kwar tier alleen zijn met Mamie en in dat kwartier zou beschikt worden over het levenslot en levensgeluk van twee men sehen... Mevrouw Baynes begon nu aan één stuk door te ratelen over schrijvers wier boeken bij duizenden werden' verkocht. En waarom zou Mamie geen beroemde schrijfster wor den. Maar schrijven dat kon je even goed doen, in je eigen huis..." „Dat ben ik met u eens, mevrouw" viel Herot iri. „Als ze schrijven wil, kan ze dit in haar eigen huis doen". „Het is natuurlijk niet te vergelijken met een vak als het uwe, mr. Heriot dat zoo ernstig en deftig is. Maar dat is nu ook eenmaal geen werk voor meisjes „Wilt u het raam wat voor mij open zetten'?" vroeg Mamie, ,,'t Is vreeselijk warm vindt u niet Ze stond daar met het hoofd wat achter over en de oogen gesloten, terwijl ze on rustig met haar voet over den vloer schoof. „U wou zeker maar dat u niet was ge komen vroeg ze zachtjes. „Het is een kunststuk om hier niet je geduld te ver liezen" „Is u niet wat onbillijk vroeg Heriot vergoelijkend. „U geniet er maar een uur van", zei ze. „Maar ik heb een jaar lang dat gezeur moeten aanhooren." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1