WOENSDAG 9 JUNI &SV2V-REEP No.133- 64e Jaargang che Maatschappij i Stoomvaart tumors (iEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Mamie's Huwelijk ^""binnenland" Stads= en Provincienieuws Beter d&nBoed: DE BESTE ntwoord onderwijzer: w=i leren als ze zijn vinger omhoog meneer plnamen. [ft de onderwijzer h J en vraagtn\yZ loo n woord." y' Trdt „M'n spaarpot, In spelen. Ilen samen, bn, Jet mevrouw topman bij zich uil mevrouw lint en kant, mijn mand -- lleschje eau-de-c'loenr I- ge pop s I dat is een mooie en stop 1 neem 't gauw, nevrouw li lint voor Mientje- len of wit of blauw'— lel wit, zeg koopman- lievrouw 1 I, kijk eens hier, Tiapier. Ban maar dat blauwe Luw, tien centjes maar len halve gulden ban, kom je eens gauw? I Tot ziens mevrouw i WORDT BELOOND leder een eigen bloem, ■gekregen, daar moesl ■en. Hij zaaide er anje- let mooie, zachte weer I groene puntjes boven looie plantjes uitgroei- |antal knoppen er in Trits nu graag dat de en de bloempjes voor Vóór hij naar school uit school thuis kwam, wel werden de knop- |ker, maar ze openden |rgen, dacht Frits. volgenden dag kijken hoppen nog steeds ge- lijn geduld niet langer Irde het groene omhul- llos en trok de gekleur- lar buiten, f, riep hij naar binnen, bloeien". I schik. liddags uit school weer «ken ging, zag hij dat kopjes lieten hangen. ze dorst hadden. Maar ^t toen hij ze begoten en geknakt hangen, j opgekomen. Langzaam verdroogd. Frits huilde maar 't was toch alles Kduld te wijten. s een MEISJE jorgens, niet beneden lAanmelden 's avonds u „Vliss. Courant" CAFÉ êr vergunning te huur fctters O. W., bureau Ie Courant". }E KOOP |eed en eenige Stoelen, fagenaarstraal 13. |z. k. wordt TtIJ WONEN op den N. VI. weg, i leding waarnemen da I Br. A. Z., aan Boekt. 1 Souburg. IUNNINGSZAAK "e bevragen bureau ie Courant". Iedenvoorka.mbT ;n Koudenhoek no. 18. ;en bij A. CALJé, Hen- I 0. len Engelsch l®e JWIEL, dubb. remmen 'ngelsch HEERENR1J- banden 25.—, I Krugerstraat 12. gevraagd een ERDIEPINGSHUIS and. Brieven met prijs- :ters O. X., bureau ie Courant". -Middelb.-Rotterdam engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, JEREN EN VEE. v.Midd. v. Ro" l v.m.uur v.m.uo' Juni 10 11 14 15 I ingen wordt Woey« morgens ten M burg gevaren. natiën te bekomeni B EENHOORN, TA® t. OOSTERHOUT, &MI |ebre. BUITENHEK, l VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Viissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco Aoor het geheeie rijk 2.50. Week-abon- nementen": 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels 1.10 voor iedere reoel meer 28 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kieine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen. e*z. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1--6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere scholen. Burgemeester en Wethouders van Viis singen brengen ter kennis van belangheb bende ouders of voogden, die voor hunne kinderen of pupillen met den nieuwen cur sus, aanvangende 17 Augustus e.k.,toelating wenschen tot een der Openbare Lagere scholen in deze gemeente, ook tot de cen trale 7e klassen school (tenzij wat laatst genoemde school betreft bij het hoofd der school waar de leerling thans op school gaat, daarvoor reeds aangifte mocht zijn gedaan) dat vanaf Maandag 31 Mei tot en met Maandag 14 juni e.k. uitsluitend ter ge meente-secretarie (2e afdeeling) iederen werkdag des voormiddags van 9\2{/2 uur, en van 25% uur 's middags gelegen heid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen gegeven wordt en dat ingeschreven kunnen worden alle kinderen, die op het tijdstip der toelating den zesjarigen leeftijd hebben bereikt of vóór 17 Februari 1927 zullen bereiken. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Viissingen, 28 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. OPENBARE SCHOOL VOOR U.L.O. Burgemeester en Wethouders van Viis singen maken bekend, dat vanaf 31 Mei a.s. tot en met 14 Juni d.a.v. ter gemeente-secretarie 2e afdeeling, des morgens van 912^2 uur en van 2 5% uur 's middags gelegenheid bestaat door de aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs alhier. Aan de school wordt onderwijs gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens de drie moderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt op voor de diploma's A cn B der Vereeniging voor M.U.L.O. Geen toelatingsexamen zal worden afge nomen. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Viissingen, 28 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Viis singen gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 7 Juni 1926 aan de Bataafsche Import Maatschappij v.h. N.V. „Acetylena" te 's-Gravenhage, op de daarbij gestelde voorwaarden, vergunning is verleend tot het oprichten van een benzine-installatie met een ondergrondsch reservoir en boven. grondsche aftapinrichting in« de perceelen, Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 8) „Nog maanden lang nadat ik het boek gelezen had, trachtte ik ze tien, twaalf keer per dag te zeggen. Met iedere mogelijke stembuiging. Maar tevergeefs. Ik was er niet eens zelf een enkele seconde door ont roerd. „Studeer Oefen'en, oefenen Bepaal je geest bij kunstLaat de studie niet ver slappen, en je zult zeker slagen..." Ik zal er mijn geest bij bepalen ik zal slagen Heriot zuchtte. Hij had haar willen zeg gen dat hij haar liefhad, dat hij haar voor zich alleen wenschte te hebben. Nog nooit was de verleiding zoo groot geweest om alle voorzichtigheid uit het oog te verliezen. „Als u een gelukkig tehuis hadt", zei hij, „zouden er andere invloeden zijn. Want, neem mij niet kwalijk, dat ik dit zoo maar zeg Heel vroolijk en gezellig kan het toch niet voor u wezen in dat huis „'t Is geen reeks van vermakelijkheden en tante Lydia is geen ideaal persoon.... Maar... in Duluth was het niet veel beter, al had ik daar mijn vader". „Wat schrijft hij Heeft u nog een brief gehad, sinds ik u het laatst heb gezien „Hij schrijft geen nieuws. Het nieuws moet van mij komen." „Ik geloof dat er wel wat nieuws is, om zoo te hooien aan uw toon van spreken „Het is heerlijk om eens iemand te ont moeten die zulke dingen zegt als aan je toon van spreken te hooren", antwoordde ze glimlachend. „Wel, vader schrijft, dat als ik toch niet aan den gang kan komen ik dan even goed weer terug kan gaan". „Juist... Toch zal ik u maar niet vragen cf u dat van plan is Ze lachte eenigszins uitdagend.' kadastraal bekend gemeente Viissingen, sectie D, no. 933 en 1710, plaatselijk ge merkt Onderstraat no. 21. Viissingen, 9 Juni 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het NederlandschBelgisch verdrag. Dit verdrag wordt nog door verschil lende bladen besproken en op enkele pers- uitingen willen wij nog wel even de aan dacht vestigen. Het „Centrum" geeft als zijn meening te kennen, dat het zeer gewenscht ware, dat mede om den indruk naar buiten een zoo groot mogelijke overeenstemming tus- schen de Kamerleden onderling, maar ook tusschen de Kamer en de regeering, werd verkregen. Een aanneming, en niet minder een ver werping, die op het kantje af geschiedde, zou om meer dan één reden bedenkelijk zijn te achten. De Kamer staat voor een ernstige beslis sing, waarbij naast economische ook poli tieke overwegingen zich doen gelden, en waarbij het eenvoudig niet mogelijk is alles te overzien en nog minder alles te bewijzen, wat aan argumenten hetzij voor, hetzij te gen wordt aangevoerd. In „de Maasbode" betoogt de heer P. M. Vismans, dat terecht de Kamer besloot de zaak weer naar de afdeelingen te zenden. De memorie van antwoord van, minister Van Karnebeek geeft blijk van groote han digheid. De schrijver verwacht echter dat binnenkort, zoodra hier de champagne stemming, gewekt door het suggestieve schrijverstalent van onzen minister van buitenlandsche zaken, ietwat zal zijn be koeld en het gezonde verstand wederom zal hebben gezegevierd over de rhetorica, de nuchtere erkenning algemeen zal door dringen van een niet te miskennen feit. Het feit namelijk, dat iets is bereikt en de weg gebaand tot uiteindelijke overeen stemming door overleg, maar dat het ver drag in» zijn geheel nog immer niet kan en mag aanvaard worden. Slechts op één voornaam punt is een gunstige wijziging verkregen,nl. ter zake van de begrenzing der kosten van het ont worpen Schelde-regime. Ook het nader bepaalde in verband met het Schelde-regiem ten gunste van de vei ligheid van1 het oevergebied en de water- loozing kan dankbaar aanvaard worden, al het overige echter is van luttele en weinig zeggende beteekenis. Ongewijzigd en onopgelost zijn o.m. ge bleven de navolgende feilen! en bezwaren, die aan het Nederlandsch-Belgisch verdrag kleven 1. Het tusschen beide natiën bestaande geschilpunt betreffende de Wielingen blijft zwevetid en onopgelost tot blijvend gevaar vcor de goede verstandhouding tusschen de beide natiën 2. De Belgische neutraliteit wordt erkend te zijn vervallen, zonder dat hiertegenover compensaties en waarborgen te onzen be hoeve staan 3. De onevenwichtige samenstelling der Commissie van Beheer is gebleven, alsmede de arbitrage-regeling met de eindinstan- ties De koningen van Spanje en Dene marken 4. Het bezwaar ten opzichte van de re geling der loodsgelden is niet weggenomen; 5. Het kanaal AntwerpenMoerdijk blijft gehandhaafd, alsmede het RijnMaas Scheldekanaal, met de verplichting tot het betalen van een deel der kosten van aanleg en onderhoud. Het wachtgeldenbesluit voor burgerlijke rijksambtenaren. In het jongste Kon. besluit tot wijziging en aanvulling van het wachtgeldenbesluit voor burgerlijke rijksambtenaren is o.m. „Duluth heeft veel aantrekkelijks", zei ze. „Ten eerste vader, en dan zijn er verruk kelijke bessen-cakes. Vader zal zich in mij teleurgesteld voelen, als ik ga, en de bes sen-cake... ja, die is overheerlijk. Er is daar een klein winkeltje, waar ze ze warm ver- koopen en dan spuiten ze er room over heen. Zoo lekker als daar zijn ze nergens". „En toch gaat u niet terug viel hij in. „U gaat liever aan het tooneel als figu rante Bij het schijnsel van de stationslichten zag hij, dat haar oogen schitterden en dat haar mond trilde van opwinding. De taxi stond stilze stapten uit en baanden zich een weg door de menigte. „Zullen we in de wachtkamer gaan vioeg Heriot. „Neen", zei miss Cheriton. „Vergeef mij wat ik daar zooeven zei. Het spijt mij", begon hij weer. „Het was lomp... Ik dacht niet dat u me in den steek zou laten, nu ik u het meest noodig heb". Hij nam twee eerste klaskaartjeshij wilde met haar alleen zijn. „Ik ga met u mee", zei hij. „Maar u heeft zeker nog niet gedineerd En onze soupers zijn niet veel bizonders". „Laten we instappen", zei hij. Het portier klapte toe ze hadden een soupé voor zich alleen en hij zat haar in stilte gade te slaan. „Ik heb u gewaarschuwd", zei ze. „Het za! zeker iets zijn uit een blikje met azijn er over." „Mamie riep hij plotseling, daar zijn aandoening hem te sterk werd. „Ik heb je lief Dat ik zoo tegen je tooneelplannen ben gekant, komt alleen omdat ik je voor mijzelf verlang.... Wil je mijn vrouw worden Ze lag achterover geleund tegen de don kere kussens bleek en ontsteld. „Is u dat ernst?" vroeg ze. „U... Wilt u mij trouwen Meent u dat opgenomen een bepaling, dat wanneer een op wachtgeldgestelde gelijktijdig inkomsten geniet als bedoeld onder a (in dienst van een openbaar .lichaam) en b (in de overige gevallen) van art. 6 van het besluit, het wachtgeld verminderd wordt met het even tueel gedeelte der inkomsten onder a, waar mede deze, vermeerderd met het wacht geld, het bedrag der laatstelijk genoten wedde overschrijden, doch dat ten aanzien van de overblijvende inkomsten gehandeld wordt, alsof zij alle onder b vallen, echter niet dien verstande, dat bij de in de tweede plaats bedoelde vermindering nimmer méér wordt afgetrokken dan de helft van de in komsten onder b. Nieuwe goederentarieven voor de Spoorwegen. Behalve nieuwe reizigers- zullen met ingang van! 1 Juli a.s. verlaagde goederen- tarieven door de Nederlandsche Spoorwe- gèn ingevoerd worden. Het stukgoederem-iarief, thans nog ge splitst in een algenieene stukgoed-klasse, waaronder bijn'a alle stukgoederen vallen, en een uitzonderings-stukgoedklasse, lager dan de vorige, nl. voor voerartikelen, zaden en dergelijke, wordt thans met 1 Juli één stukgoed-klasse, welke tot een afstand vari 378 K.M. zelfs lager is dan de tegenwoor dige uitzonderings-stukgoedklasse, waar van het tarief als volgt luidt 25 K.M. 0.36 50 K.M. 0.58 75 K.M. 0.74 100 K.M. 0.90 150 K.M. 1.15 200 K.M. 1.40 250 K.M. 1.58 300 K.M. 1.77 350 K.M. 1.96 400 K.M. 2.15 en 450 K.M. 2.33 per 100 K.G. Ten opzichte der wagonladingen wijkt hei nieuwe tarief van het bestaande in» zoo verre af, dat er thans 4 klassen (vroeger 3) komen, elk onderverdeeld in 3, nl. 5-, 10- en 15-tons vrachtprijzen. In de nieuwe klasse zijro o.a. kalk, mest eri cement on dergebracht. De Engelsche maatregelen tegen mond en klauwzeer. Gisteren heeft te 's-Gravenhage een ver gadering plaats gehad van vertegenwoor digers van landbouwvereenigingen en vleeschexporteursorganisaties, waarop de situatie, orttstaan door het invoerverbod van versch vleesch van het continent van Engeland, is besproken. De vergadering vertrouwde, dat indien de Nederlandsche regeering voortgaat al het mogelijke in het werk te stellen om de Engelsche regeering te overtuigen van de afdoende waarborgen, die Engeland tegen het eventueel overbrengen van mond- en klauwzeer heeft, in de in Nederland be staande strenge exportkeuring, in het ver bod van doorvoer van buitenlandsch vleesch eni in het yerbod van invoer van levend vee uit andere landen, dit invoer verbod, althans ten opzichte van Nederland niet gehandhaafd zal blijven, zoodat ge hoopt werd, dat de stagnatie in den vleeschexport slechts van tijdelijken aard zal zijn. Gemeente-ziekerihuis te Zaandam. Naar aanleiding van besprekingen in den gemeenteraad te Zaandam werd in de ver gadering van! 16 Januari jl. besloten aan dr. J. L. C. Wortman te Amsterdam op dracht te verleenen een onderzoek in te stellen naar de wenschelijkheid en noodza kelijkheid van den bouw van een nieuw ziekenhuis te Zaandam. De vraag is gesteld of door het contract, dat de gemeente met het ziekenfonds „Zaanland" heeft, niet meer zieken in het gemeentelijk ziekenhuis worden opgenomen dan strikt noodzakelijk is en of bij verbre king van dat contract niet zooveel ruimte zou worden gewonnen, dat daardoor de bouw van een nieuw ziekerihuis zou kun nen worden voorkomen. Dr. Wortman beantwoordt deze vraag in ontkeniienden zin. Hij acht die samenwer king met de gemeente van groote betee kenis. „Ik meen het. Het is mijn vurige wensch. Kan je genoeg van mij houden om mijn vrouw te zijn -v „Ik houd wel van u..." stamelde zij, „maar dit dit had ik nooit gedacht... Het is nooit bij mij opgekomen dat u... O, het spijt mij „Waarom Waarom kan je niet „ja" zeggen Ik... ik zal heel goed voor je zijn", ging hij smeekend voort. „Ik... In 's hemels naam, beoordeel mijn liefde niet naar de wijze, waarop ik me uitdruk. Er is één woord, dat mijn gevoelens geheel weer geeft^ „Ik aanbid je Laat je plannen varen je hebt je best gedaan. Je begrijpt iii- eenigszins hoe hard en moeilijk het leven voor je zou zijn. 't Is niet dat ik je vraag van je verwachtingen af te zien want je hebt immers nog geen vooruitzichten. Je hebt het beproefd en je bent nog niet geslaagd en nu vraag ik je om mij ge lukkig te maken. Je kunt wonen waar je wilt dit laat ik geheel aan je over. Je kunt alles hebben wat je hart begeert. Boeken, schilderijen, we kunnen naar schouwbur gen gaan... O, liefste, kom bij mij en ieder verlangen van je zal bevredigd worden. Wil je, Mamie „Ik kan niet", zei ze huiverend. „Het zou niet mooi zijn van me." Haar oogen glans den en ze zat voorover gebogen. „Ik houd van u", zei ze zacht„ik houd heel veel van u maar toch ik heb nog nooit lief gehad... Ik zou niet mogen doen wat u vroeg. Ik kan mijn plannen niet opgeven ik moet volhouden. Ik kan zoo'n nederlaag niet vrijwillig aanvaarden ik zou mijzelf verachten, als ik toegaf..." „...Misschien zie ik het verkeerd in", ging ze voort. „U zou het verstandig van mezelf vinden als ik uw wensch vervulde, maar ik geloof in mijzelf. Heel mijn leven heb ik dat verlangen al gekoesterd en ik zou een he kel krijgen aan mezelf, als ik het nu opgaf. Het zou mij dan gaan als mijn vader ik zou altijd denken aan wat ik kon zijn ge- Naar het oordeel van dr. Wortman moet de geneeskundige dienst te Zaandam geor ganiseerd zijn op den grondslag van de plaatselijke behoefte, zonder rekening te houden' met de nabijheid van Amsterdam, zulks in het belang van de zieken, ten gerieve van de familieleden en ook omdat men in Amsterdam niet altijd van' plaats ruimte verzekerd is. Te oordeelen naar de behoefte van an dere plaatsen van gelijke grootte en letten de op de ervarin'gen der laatste jaren, meent dr. Wortman een nieuw ziekenhuis te moeten aanbevelen, dat voor ten minste 100 zieken plaats moet biederf, met moge lijkheid voor latere uitbreiding. De stichtingskosten voor zoodanig zie kenhuis worden globaal begroot op 350.000. De Culemborgsche moordzaak. Naar „het Volk" verneemt, heeft commis saris Blok te Culemborg een klacht wegens beleediging ingediend tegen- ren heer Otto de Beus. Deze is gisteren door den rechter commissaris te Tiel gehoord. (Men zal wel weten, dat de heer De Beus tal van stukken tegen commissaris Blok, in verband met de Culemborgsche moordzaak, heeft geschreven). Nieuwe schepen voor de Paketvaart- Mfc:tschappij. De Paketvaart-Maatschappij zal in den aanstaanden herfst verschillende scheeps werven- gelegenheid geven om in te schrijd ven op den bouw van twee dubbelschroef- mctorschepen van 10.000 ton1 ieder, voor zien van Diesselmotoren met een geza menlijke capaciteit van 8000 paardekrach- ten per schip. Deze schepen, die zullen- dienen voor de vaart van In'dië op Australië, zullen in hoofdzaak voor de vrachtvaart gebezigd worden, maar zullen tevens van accomoda- tie voor het vervoer van passagiers voor zien worden. VLISSINGEN, 9 JUNI. 10-jarig bestaan afdeeling Viissingen van den N. C. B. Gisterenavond herdacht de afdeeling Viissingen van den Nederl. Christelijken Bouwarbeidersbond in het Militair Tehuis alhier haar 10-jarig bestaan. Na gezamenlijk zingen van Psalm 68 vs. 10 ging de voorzitter, de heer L. de Vlieger, vcor in gebed en sprak daarna een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, waarna hij hulde bracht aan de 7 oprichters der afdeeling, waarvan nog één', nl. de penningmeester, de heer A. Poppe, vanaf de oprichting lid der afdeeling is. Aan de zen werd een souvenir namens de afdee ling aangeboden. Door den secretaris, den heer C. N. A. Vreke, werd een overzicht gegeven van de geschiedenis der afdeeling in het afge- loopen tijdvak, waaruit o.a. bleek, dat de afdeeling, met 7 leden opgericht, thans 42 ltden telt. Breedvoerig stond spi. stil bij do lotgevallen der afdeeling en constateerde dat deze een plaats van beteekenis heeft ingenomen. Door den heer Veldwijk, lid van het hoofdbestuur van den N. C. B. werd daar na de feestrede uitgesproken. Felicitaties werden uitgebracht door een afgevaardigde van de afdeelin-g Middelburg van den N. C. B. en door den heer J. Ma rijs namens den Christelijken Besturenbond. Vervolgens nam de voorzitter het woord cm een woord van hulde en dank te spre ken tot den afgetreden voorzitter, den heer D. L. van Noppen, die gedurende 9 jaar de functie van voorzitter der afdeeling heeft vervuld. Spreker wees op den grooten ijver welke de oud-voorzitter steeds voor de be langen der afdeeling heeft betoond en hij weest U zoudt goed zijn voor mij, maar u zoudt tot het besef komen, dat u een dwaasheid hadt gedaan, ik ben niets geen vrouw voor u u zoudt spoedig berouw gevoelen..." Heriot greep haar hand, en hield die in de zijne gesloten. „Ik heb je lief", zei hij. „Maar ik houd alleen- je eigen geluk in het oog. Ik heb je lief..." „Hef spijt me", zei ze eenvoudig, „maar ik weet, dat het een vergissing zou zijn. ik maak geen aanspraak op een onbekom merd, weelderig leven. Maar het spijt mij dal wil ik wel erkennen. Het is nooit bij mij opgekomen, dat u op die manier over mij dacht. Ik ben niet ongevoelig of on dankbaar en ik zie ik begrijp dat u veel van me houdt..." „Daar ben ik blij om", zei hij vriendelijk. „Ja ik houd zoo innig van je. Mamie... maar laten we er maar niet meer over praten..." HOOFDSTUK V. Den volgenden ochtend ging ze naar „the Queen", veel minder opgewekt dan ze had gedacht. Die ontmoeting met Heriot had haar neerslachtig gemaakt. Ze had nog veel van de natuur van een kind, vatbaar voor indrukken. Ze vond het naar dat hij haar had lief gekregen-, en dat hij nu juist dien f?ag had gekozen om haar zijn liefde te verklaren Ze ging de tooneeideur binnen, zonder dat ze zelf veel van dit bezoek verwachtte. Aan den man in het glazen hokje vroeg ze, of mr. Lasey op het tooneel was. Portiers van dergelijke gebouwen zijn in den regel de grootste knorrepotten ter wereld. Ze hebben dan ook veel beproevingen te door staan ten eerste brengen ze hun heeie leven door in een vliegenden1 tocht en ver volgens zitten ze altijd opgesloten. Met één oogopslag had hij gezien waar om ze kwam alleen was het een verras- sprak de hoop uit, dat de heer Van Noppen ook als pa troon steeds de belangen der arbeiders zal behartigen. Als bewijs van hoogachting bood spr. namens de afdeeling hem een souvenir aan'', bestaande uit een barometer. Ook de heer Veldwijk sprak namens het hoofdbestuur woorden van dank tot den heer Van Noppen, voor al hetgeen' hij als lid van den Bondsraad in het belang van den Bond heeft verricht. De heer Van Noppen zeide hartelijk dank voor de waardeerentie woorden tot hem gesproken. Na afloop van het officieele gedeelte bracht men nog eenige uren gezellig in feestelijke stemming door, waarin o.a. nog eenige films werden vertoond, nl de intocht der Kon. Familie tijdens de Jubileumfeesten in 1923 te Amsterdam en de film der Phi- lipsfabrieken te Eindhoven, waarbij men ten duidelijk en zeer interessant overzicht kieeg van dit reusachtig nationale bedrijf. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan allen die tot het welslagen van dezen- feestavond hadden medegewerkt, en mej. Mesu een* prachtig bloemstuk was aange boden voor de muzikale begeleiding der gezongen liederen, werd gezongen Gezang 180 vs. 1, waarna de heer Veldwijk met dankzegging eindigde. Concert „St Caecilia". Het concert dat de harmonie „St. Cae cilia", directeur de heer Andrè J. Geijsen, hedenavond op het strand zal geven, zal bij ongunstig weer in' het BelJamypark plaats hebben. Daar het programma in ons vorig num mer niet in de juiste volgorde is opgeno men, zullen wij het nogmaals plaatsen 1. „Le Captif" pas redoublé, Ern. Garciau 2. „Marie Henriette", ouverture L. Moniagne 3. „Fleurs de Nice", fantaisie élégante Jacq. Martin 4. Fantaisie sur l'Opera „Le Baron Tzigane" de Johann Strauss, arr. A. Duquesne Pauze. 5. „La Fête Triomphale", fantaisie G. Joh. van Dam 6. Fantaisie sur l'Opera „La Favorite", Donizetti arr. Wtterwulghc 7. Cavatine aus der Operette „Der Maiënkonig" Massini 8. „Le Cancanier", pas redoublé, P. Amourdedïeu In onze Tijdinghal. Foto genomen bij gelegenheid van het eerste lustrum van de Vereeniging van Raden van- Arbeid, in het Paviljoen' „Von delpark" te Amsterdam op Maandagmid dag jl. Op onze foto de heeren Gerritse, seer. mr. Heining Eversen, vice-voorzit- ter mr. H. W. Groeneveld, chef departe ment van arbeid de heer Goslinga, secr. baronl Wittert van Hoogland, voorzitter Slotemaker de Bruine, minister van arbeid. Voor het Vreemdelingenverkeer. De folder waarvan wij gisteren een be schrijving opnamen, is niet uitgegeven door de -N.V. Vlissingsche Boekhandel v.h. De Vey Mestdagh, doch door de afdeeling Viissingen van de Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer al hier. Wel werd door de firma De Vey Mest dagh afgestaan het cliché van den platte grond van Viissingen, wat haar eigen dom is. sende bizonderheid dat zij hem een shilling in de hand stopte. „Mr. Casey is op het tooneel", zei hij. „En hij wil niet gestoord worden". „Als ik wacht, denkt u dat ik hem dan wel zou kunnen spreken „Dat zou ik niet durven zeggen", ant woordde de man onverschillig, die nu we der zijn courant opnam, terwijl Mamie met teleurgestelden blik naar de tooneeideur keek. Er was het gewone heen en weergeloop bij de trap een meisje, fraai uitgedost, dat zeker nog wonderen verwachtte een lid van het gezelschap die even weg snapte van de repetitie om een sigaret te rooken. De portier zei nu zoo beleefd als hem mogelijk was „Als u de reden van uw komst op zoo'n formulier wilt schrijven, miss, dan zal ik het aan mr. Casey laten brengen". Hij gaf haar een stompje potlood en papier. Ze schreef haar eigen naam en dien van mr. Case}'. Toen schreef ze „Vrien delijk verzoek om een plaats als figurante" waarna ze het papier ijlings teruggaf. „Willem, breng dat eens even aan mr. Casey voor deze dame", zei de portier ge biedend tot een van de tooneelknechts. De man verdween door een tweede deur die hij met lawaai toesloeg, en Mamie wachtte in spanning. De deur klapte onophoudelijk open en toe soms kwamen menschen te voorschijn die op de zonderlingste wijze waren uitge dost. Het duurde zoovvat een kwartier voordat de man» terug kwam. „Mr. Casey kan u niet ontvangen", deel de hij mede. De portier hoorde dit bericht aan met de grootste onverschilligheid het mooi opgetuigde meisje scheen leedvermaak te kcesteren. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1