KAHREL* THEE O.V.I.D.O, DINSDAO 8 JUNI PLOUViER HEEFT DE SCHOENEN. 1926 ie Vriendschap S TIMMERMAN, Advertentiën ische Maatschappij Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON Mamie's Huwelijk Stads= en Provincienieuws DE BESTE B»»»? r^ïo» eid tot lingen chooljaai 3angi|(e voor het «ivwijear schooltijd a h olgebouw ch et nieuwe Augustus van d is _0 nbare Scholen. aan "en, schooljaar Schoolgeld precies zooals I goedkooper en beter I n. U ze eens. rkrijgbaar bij 14. Scheldestraat 7,1 ar en Verbuur, Hoop en Verhop ugen en Dlcnstaanvragen, eoi, rultbetallng, van 1-5 rejils I ke regel meer 15 cenl bouwen 'ERDIEPINGSHUIS de Scheldestraat. /1AAS, Kasteelstraat 681 ■GEN W OORDIGER or het eiland Walclie-1 rticulieren te bezoeken, ;e provisie. Veftischtel :oopen, bekendheid in- gewenschte doch niet I borgstorting. Brieven bureau „Vlïss. Crt." I PENNOCK, Kerkhof-I agt een flinke IENSTBODE. 10.per maand. komende tGERSKNECHT f\dres GLERUJW, Wai-| een goed ond 7ERDIEPINGSHUIS, agen Bouwen Ewout-1 boven). TERSEN vraagt beleeiil NAAIWERK Vrouwestraat 30 (2 X| ter :au inderneming in ge groote winst, uitbreidingsmoge-l zoekt DEELGENOOII euze personen bewijs-l inzage. Brieven'Al ,Vliss. Courant". 3 voor noodhulp een IENSTMEISJE er gevraagd. Adres lissingsche Courant- N DAGMEISJE Adres Noordstraat 35.| es voor een TUINMAN IONE, RidderspoorlafflJ ^P- ;d P-LEERJONGEN. en Fotohandel tA/-J IN WINKELHUIS ihuis te koop. Nieuwstraat 68, i -Middelb.-T :hengelegen •R VAN PASSAGIERS EDEREN EN VEE. I Iv.Midd.'v- WJ .m.uurv.m* Juni 8 ig 10 11 V sslngen wordt ig 's morgens ten I elburg gevaren. rmatien te bekome0 I i: N.V. Transport-e»T(1[fl h. Erven G. VO jj fT. OOSTEBHOOT,' jjjl Jebre. BUITENHEK,» I VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nenienten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, e»z. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1--6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Troonrede per radio. Door de directie van „de Avondpost" te 's-Gravenhage is het volgende request aan H. M. de Koningin gezonden Mevrouw, Duizenden Nederlanders hebben Uwe Majesteit op Uw reizen, wanneer U, de traditie van Uw geslacht getrouw, hulp gingt verleenen of moed inspreken, gezien en dikwijls bewonderd wanneer U, gevaren trotseerend, deedt hetgeen Uw hart U ingaf. Het grootste deel der Nederlandsche Natie vereert zijn Landsvrouwe, en geeft blijken van zijn liefde, wanneer het soms uren achtereen heeft staan wachten om dan nog slechts een tipje van Uw gestalte te zien. Uw stem echter hebben betrekkelijk slechts weinigen gehoord. Thans is Uwe Majesteit in de gelegen heid honderdduizenden Nederlanders den klank van Uw stem te doen hooren. Wilt hen verblijden In September spreekt Uwe Majesteit de Troonrede uit ten gehoore van de Verte genwoordigers van het Nederlandsche Volk er van een klein aantal genoodigden, maar de kring van hen, welke naar Uw Konink lijk woord kan luisteren, kan verduizend- voudigd worden, wanneer U per radio de luisteraars laat mede profiteeren van den indruk, welken Uw woorden uitoefenen. Met den diepsten eerbied komt de directie van het dagblad „De Avondpost" tot U met het verzoek, dat het Uwe Maje steit moge behagen bij de a.s. opening der Staten-Generaal, last te geven, dat Uw Rede ook per radio ter kennis wordt ge bracht van het Nederlandsche volk. Het verdrag tusschen Nederland en België. Het „Utrechtsch Dagblad" heeft van meet af aan niet veel moeten hebben van het verdrag tusschen Nederland en België, omdat ons land er zoo slecht afkomt. Ook na de thans gepubliceeroe memorie van minister Van Karnebeek blijft het blad zijn bezwaren handhaven, wat uit de vol gende aanhaling van een artikel over het verdrag blijkt Indien men zich rekenschap geeft van den buitengemeenen langen tijd, dien de minister van buitenlandsche zaken heeft noodig gehad om zich tegen de bedenkin gen ten aanzien van het Nederlandsch Belgische verdrag te wapenen, dan is de thans verschenen memorie van antwoord een welsprekend bewijs voor de onverde digbaarheid der zaak, waaraan zijne excel lentie te kwader ure zijn hart verpand heeft en het lot van Nederland zal gaan verbin den. Deze memorie is een meesterstuk van ad- vccatenkunst, maar ze blijkt in verzuim de zakelijke bezwaren, die tegen het verdrag zijn ingebracht te weerleggen. Het blad is van oordeel dat de minister een blind vertrouwen heeft in de voorge stelde Schelde-commissie en de bezwaren tegen de samenstelling daarvan ontwijkt. Aan het fantastische gaat h. i. grenzen 's ministers verdediging van het kanalen- stelsel v. Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 7) „Passmore was niet heel beleefd, vondt u wel „Dat zijn ze nooit. Ze weten dat we niet buiten hen kunnen en daarom behandelen ze ons zoo lomp mogelijk, 't Is verschrik kelijk. U weet nog niet wat u te wachten staat, anders zoudt u zich misschien nog wel eens even bedenken". „Als ik maar slaag, dan mogen- ze zoo ruw en lomp zijn als ze willen. Ik weet dat dit er nu eenmaal zoo bij hoort, dat er niet aan valt te ontkomen. Dat heb ik wel ge lezen in de levensbeschrijvingen van al die actrices van naam. Ik zou altijd maar de toekomst op het oog hebbeb, het loon van al dat streven. Om dit te bereiken, zou ik ochtend en middag en avond willen werken." „Het zou mij goed doen, om met u sa nten op tournée te zijn", zei miss Forbes opgewekt. „U zoudt er wel den moed bij mij inhouden. Anders heb ik er een hekel aan, om met een ander meisje op een ka mer te slapen, want in den re'gel wordt het al heel gauw ruzie. En in ieder geval, als ze een paar jaar bij het vak zijn geweest, spreken ze al niet meer zooals ui... Maar het klinkt nu wel heel mooi om ochtend, middag en< avond te willen werken maar w^ar leidt het nog toe "besloot ze met een zucht. „Dat je twee en een half pond krijgt per week en dat je in stilte de hoofd rollen instudeert, tot je zelf meent dat je even goed speelt als Ellen Terry. Maar als niemand met een aanbod voor den dag komt, wat heb je daar dan nog aan „U meent, dat het mogelijk is om waar lijk bekwaam te zijn en toch niet vooruit 'Wij! zullen tot de kanalen die Antwerpen tot een Rijnhaven maken ten koste van Amsterdam en Rotterdam moeten besluiten, om Rotterdam, Amsterdam en Antwerpen gezamenlijk te verdedigen tegen Fransche en Duitsche kanaalplannen, die het verkeer pogen af te leiden naar hun eigen havens. Wat Amsterdam en Rotterdam hier voor voordeel uitputten, nu het verkeer uitslui tend in de richting van Antwerpen wordt gedirigeerd, blijft het blad een volkomen raadsel Ten aanzien van het kanaal Antwerpen- Moerdijk merkt de minister op, dat er zeer vele jaren mee heen zullen gaan, voordat dat kanaal in gebruik zal worden genomen. En in dien tijd, zoo vertrouwt de minis ter, zal de Rotterdamsche haven zoo veel beter bewerktuigd zijn dan die van Ant werpen, dat het kanaal geen gevaar meer zal opleveren. Wie deze motiveering leest, kan zijn oogen nauwelijks gelooven De kern ervan is maakt u maar niet onge rust, heeren van Rotterdam, als er onheil uit deze dingen komt, wordt niet gij er door getroffen, maar het nageslacht. Of moeten wij gelooven, dat het den minister érnst is, met zulk een kinderlijk optimisme een verdrag te verdedigen dat aan Ant werpen boven Rotterdam in alle opzichten den voorsprong geeft Het blad besluitEr is een stemming in den lande, waarin men nu eindelijk maar eens van het verdrag af wil komen. De stemming is gevaarlijk Meer dan ooit zal de Kamer tegenover de welsprekende taal van minister Van Karnebeek, die een slech te zaak wikkelt in de leuzen van eenheid en internationale verbroedering, leuzen die ge liefd zijn in ouze dagen, op haar hoede moeten zijn. Niet alleen omdat de Neder landsche belangen, ondanks een enkel voordeel (opheffing van den kosteloozen sleepdienst van Dordt naar Antwerpen, be grenzing van de uitbaggeringskosten en medewerking van België tot opheffing van den surtaxe d'entrepot), dat door de onver moeide actie der pers werd bereikt, ernstig bedreigd blijven, maar ook omdat interna tionale verbroedering en eenheidspolitiek tusschen België en Nederland alleen moge lijk zijn op de basis van een door beide landen gevolgde volkenbonds- en neutrali teitspolitiek, nimmer op de basis van het Franco Belgische imperialistische blok, waaraan minister Van Karnebeek zich ge vangen heeft gegeven en dat te recht in een motie van den Dietschen bond is ontmas kerd. Suppletoire marinebegrooting voor 1926. Thans is ingediend de reeds eerder door den minister varf oorlog en van marirle a.i. aangekondigde suppletoire marinebegroo ting, hoofdzakelijk ter verkrijging van de fondsen om ook in 1926 weder twee tor- pedobootjagers voor Oost-Indië op stapel te kunnen' zetten. In den1 aanvang van zijn memorie van toelichting op dit ontwerp zegt de minister dat bij nadere overweging het gewerïscht gebleken is, voor den arbeid oorspronkelijk toegedacht aan een directeur-generaal, de beschikking te krijgen over een ambtenaar in de positie van raadsadviseur in algemee- nen dienst. Aldus kunnen de gezags- en ambtelijke verhoudingen ongewijzigd blij ven. Het ligt in het voorntemen, nadat dit ontwerp tot wet zal zijn verheven, de in wendige reorganisatie van het departement van marine, alsmede de voorbereidende werkzaamheden verbonden aan de samen voeging van de departementen van oorlog en marine, ter hand te nemen. Voor de samenvoeging zelf zal te zijner tijd een wetsontwerp worden ingediend, waarbij aan de Kamer volledige inlichtingen zullen worden verstrekt. Zooals vroeger reeds betoogd is, moet de toestand van de in Indië aanwezige ja gers van dien aard worden geacht, dat zoo spoedig mogelijk met geleidelijke vervan ging moet worden voortgegaan. Als eerste termijn, in 1926 te verwerken, wordt daar voor geraamd 1.200.000 voor den eigen lijken aaitbouw, terwijl voor aanschaffing van geschut, afstandmeters en vuurleidings installaties, als eerste termijn 300.000 wordt noodig geacht. Verder wordt nog aangevraagd een verhooging van 700.000, tei toelichting waarvan'kan dienen, dat ver hooging van den in de oorspronkelijke be- gi oo ting 1926 uitgetrokken post van 750.000 voor Hr. Ms. „Sumatra" noodig wordt geacht met 500.000, aangezien reeds thaits gebleken is, dat in 1926 meer dan de beschikbare 750.000 zal moeten worden betaald. Ook de in de oorspronkelijke begrooting voorkomende post van 250.000 voor twee flottieljevaartuigen (1924) eischt aanvul ling, daar reeds nu te voorzien is, dat het toegestane bedrag onvoldoende zal zijn. De proeftochten van één der flottielje vaartuigen hebben ten gevolge van vertra ging in den bouw later plaats gehad dan bij de samenstelling der begrootin'g voor 1926 werd voorzien. Ten gevolge hiervan verviel ook de betaling van een contract termijn later dan was verwacht. Hiervoor en voor het aanbrengen' van wijzigingen en verbeteringen is een verhooging noodig van 200.000. In verband met de gebleken noodzake lijkheid om de posten' voor aanbouw van Hr. Ms. „Sumatra" en van de flottielje vaartuigen te verhoogen en in aanmerking nemende, dat er een achterstand bestaat in de voorzienin'g in bovenwaterkrachten, waardoor het wenschelijk is, in de eerste plaats te streven naar het bereiken van een harmonische verhouding tusschen de sterkte van het bovenwater- en on'derwa- tei materieel, worden thans geen gelden aangevraagd voor den bouw van een on derzeeboot ter vervanging vart Hr. Ms. K I. Tegenover de bij dit wetsontwerp aan gevraagde verhooging van het eindcijfer der marinebegrooting met 2.201.225 staat een grootere opbrengst der middelen van 1.100.000, zoodat van het totaal thans aangevraagde feitelijk ten laste der staats- begrooting blijft 1.101.225. Examen radio-telegrafist. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat in de maand September e.k. en, voor zooveel noodig, in aansluiting daarop, ook in de daaropvolgen de maand, een examen zal worden gehou den voor het verkrijgen van certificaten voor radio-telegrafist eerste of tweede klas se. Nadere bijzonderheden bevat de „Stct." no. 107. Examen gemeente-administratie. Voor het examen ter verkrijging eener acte van bekwaamheid in de gemeente-ad ministratie, ingestëió door de Nederland sche vereeniging voor gemeentebelangen, hebben zich aangemeld 500 candidaten, waarvan 458 aan het schriftelijk examen hebben deelgenomen 8 hadden vrijstelling van dit gedeelte van het examen, '5i waren ongesteld en 2 trokken zich vóór het exa men terug. Toegelaten zijn voor het mon deling gedeelte 179 van de genoemde 458 candidaten, plus de 8 candidaten, die vrij stelling van het schriftelijk gedeelte hadden. Voor het examen ter verkrijging eener acte van bekwaamheid in de administratie en controle der gemeente-financiënhebben zich 47 candidaten opgegeven, waarvan 45 aan het schriftelijk gedeelte deelnamen en waarvan er 28 tot het mondeling gedeelte konden worden toegelaten. De Engelsche maatregelen tegen mond en klauwzeer. De Staatscourant van gisterenavond be vat een Kon. besluit betreffende den door voer van vleesch en klauwen, waarbij het volgende is bepaald Artikel 1. De doorvoer van buitenslands van vleesch en klauwen is verboden. Artikel 2. Wanneer bijzondere redenen een afwijking van dit verbod noodzakelijk maken kan Onze minister van binnenland- sche zaken en landbouw zoodanige afwij king toestaan onder de noodige voorzorgen tegen overbrenging van besmetting. Mr. Baron van Wijnbergen geopereerd. De „Maasbode" meldtMr. A. baron van Wijnbergen is 'iri het St. Anthoniusgasthuis te Utrecht opgenomen tot het ondergaan van een operatie. Naar het blad verneemt is de operatie goed gelukt. VLISSINGEN 8 JUNI. De ziekenhuiskwestie. Aan een beschouwing van de „Midd. Ct." over de ziekenhuiskwestie ontleenen wij het volgende Sedert het principe-besluit van April werd genomen," is het plan gewijzigd, ver eenvoudigd. In plaats van vijf ton kost het 4.2 ton, en de meerdere kosten voor de ge meente worden in plaats van op 33.000 op f 19.000 geraamd. Die cijfers zijn ernstig bestreden van ver schillende zijden, o.a. door den wethouder van financiën, wiens woord echter niet het gezag heeft gekregen, dat men anders van zulk een functionnaris zou hebben kunnen verwachten. Nu zouden wij niet gaarne ge roepen worden om een oordeel erover uit te spreken, waar het juiste inzicht schuilt bij de berekening van Burg. en Weth., of bij de aangevoerde hóógere exploitatiecij- fers iu bestaande inrichtingen, zooals het Gasthuis te Middelburg. Wel doet deze vergelijking ons twijfelen. Maar voor de Vlissingers zelf moet het, dunkt ons, zorg wekkende lectuur zijn, als ze lezen dat hun wethouder van financiën, de man die het v/eten kan en moet, hun mededeelt dat het belastbaar inkomen van ruim 10 millioen in '20 gedaald is tot ruim 7 millioen in '24, en hun dan voorrekent, dat het vermenig- vuldigingscijfer van den H. O. zónder de ziekenhuisuitgaven zal stijgen van 1.34 tot 1.87, ongerekend de in '29 aanvangende bijdrage voor "de havenkosten ad 25.000. Door sommige raadsleden-voorstanders is bewelrd, dat die voorstelling te zwart was, al konden zij de cijfers ook niet dade lijk controleeren. Op 't oogenblik zal wel niemand daarover een juist oordeel kunnen uitspreken. Maar er is natuurlijk alle kans op dat Ged. Staten, wanneer zij bij de uit voering van het raadsbesluit, hun goedkeu ring zullen moeten hechten bijv. aan een leeningsbesluit* toch weieens nader de fi nanciën van Vlissingen zullen onderzoeken. Het beroep, door sommigen reeds na het beginselbesluit op dat college gedaan, was, meenen we, voorbarig. De zaak zal daar eerst terecht komen, als men tot uitvoering overgaat. Ook elders is 't ziekenhuisvraagstuk met belangstelling gevolgd. Ten deele om de eigenaardige verkiezingskwesties die er aan verbonden waren ten deele omdat het een oogenblik scheen dat ook de vraag zou worden voorgelegd of men hier nu niet een kwestie van samenwerking voor zie kenverpleging kon maken, wat echter niet gebeurd is ten deele ook om de pikante persoonlijke geschillen, die er bij naar vo ren kwamen. Dat sommigen zich ook interesseerden voor de anti-Roomsche kwestie die zich door deze geschiedenis mengde, is ook waar. Maar we kunnen dit niet het meest sympatieke onderdeel der kwestie noe men. Hoe afwijzend we ook staan tegen over menige Roomsche propaganda, we nemen nog altijd den hoed af voor hetgeen die Roomsche actie doet op het gebied van ziekenverpleging, tot heil ook van zeer vele uiet-Roomschen. We vonden het dan> ook te komen vroeg Mamie met grooten nadruk. „Hoe kan je nu vooruitkomen als nie mand er je toe in de gelegenheid stelt? Je kunt het heel goed maken in de rol, die je vervult en aller lof oogsten, maar je kunt nooit een hoofdrol vervullen' in Londen tot een Londensche tooneeldirecteur je enga geert voor zoo'n hoofdrol, niet waar En daar kan je hem niet toe dwingen. Denkt u, dat de eenige bekwame actrices zijn die waarvan dé naam bekend rs Bovendien, als u hoofdrollen wenscht te vervullen, dan geloof ik, dat u daar de kracht niet voor zult hebben. Ik dacht, dat blijspel meer in uw lijn was" „Neen. Het treurspel. Als ik maar in de kleinste rol beginnen mocht, zou ik al dank baar zijn. Van de ideeën, die ik had, toen ik naar Londen kwam is niet veel meer over. En toch waren ze heusch zoo onbe scheiden niet. Als ik nu enkel maar eens mocht zeggen dat„Het eten' klaar stond". Me dunkt het moet toch niet zoo erg moei lijk zijn een dergelijk verlof te krijgen". „Dat denkt u maar. Zooals ik u immers al vertelde, heb ik Prins Arthur gespeeld bij Sullivan op mijn negende jaar, en na dien tijd ben ik steeds in het vak geweest. Maar nu ben ik al vier maanden zonder engage ment. Al wat ik bespaard had van mijn laatste verdiensten is opgeteerd aan bus- ritten' en postzegels en mijn familie heeft maar juist genoeg voor zichzelf en niet meer. Als mij vanmiddag een rolletje was aangeboden om te zeggen „dat het eten klaar stond" dan zou ik het met beide han den aangegrepen hebben". „Het spijt mij ontzettend voor u", zeide Mamie vol medegevoel. „Zullen we nog een gebakje nemen „Neen, dank u, maar u heeft geen idee hoe het in 't vak toegaat. Ik heb talent en ervaring en ben niet al te leelijk en nog ziet u wat een hopeloos getob het geeft. Je komt altijd in alles te laat. Vanochtend was ik bij de „Qlieen". Daar zijn altijd heel kleine rolletjes en ik dacht, dat er misschien kans was op een gaatje in „Hun aller Tiots". Maar neen hoor, alles was bezet, behalve de figuranten. Probeert u dat nog eens. Met uw uiterlijk zou u dat misschien wel lukken". „Zoudt u denken vroeg Mamie met koortsachtige opwinding. „Ja, maar je hebt dan niets te zeggen, behalve een enkelen keer in koor. Je krijgt een heel mooi pakje aan' van het tooneel, er. als mr. Casery ziet dat je intelligent bent kan hij je nog wel eens een regeltje te spreken geven. Maar nu moet ik gaan ik hoop dat u slagen' zult". „Dat hoop ik ook", zei Mamie, dankbaar de haar toegestoken hand drukkend. „Ik verlang er al naar om u het resultaat te kunnen meedeelen. We zullen elkaar toch zeker nog wel zien bij mr. Passmore „O, dat kan niet anders, we moeten elkaar nog wel eens ontmoeten", zei miss Forbes hartelijk, ,,'t Zal mij benieuwen wat u doet, of u bij uw ondernemen blijft. In- tusschen heb ik genoten van' ons theepar tijtje. Wees u voorzichtig..." Mamie moest oversteken, en miss Forbes slapte in de bus. Hoe zeer de meisjes ook overtuigd waren van het tegendeel, in Lon den zouden ze elkander niet meer ont moeten. HOOFDSTUK IV. Toen ze aan den overkant van de straat liep, riep Heriot haar toe „Miss Cheriton, wilt u mij niet zien „O, is u het zei ze verrast. „Dat komt dcor den mist. Wat hebben we u in een tijd niet gezien zeker in geen veertien dagen". „Maar waar is u naar toe geweest in dat weer En toch ziet u er heel opgewekt uit". „Ik merk, dat ik vooruitkom in mijn loop baan", antwoordde ze vroolijk. „Ik heb thee gedrongen met een actrice. Ik heb zoo even afscheid van haar genomen, en ze heeft mij nog een goeden raad gegeven. In mijn' verbeelding ben ik al een persoon van gewicht „Wie is die actrice Waar komt ze van daan... Laat ik u naar Victoria brengen. Daar gaat u toch zeker heen Hij riep een taxi aan en sloeg haar gade met eenigszins bezorgden' blik, terwijl ze plaats namen. „Is u lang uit geweest in dit weer vroeg hij. „Arm kind. Wat moet je nat zijn Dus u heeft kennis gemaakt met een actrice? Mag ik er nog meer van weten Ze was zoo spraakzaam, als hij dit maar verlangen kon. Hij was, gedurende de laat ste maanden, haar vertrouwde en vertroos ter geworden. Een paar weken geleden had hij zelf nog verbaasd gestaan over de rol, die hij speelde maar zoo langzamerhand ver baasde hij er zich al niet meer over. Hij begreep hoe de zaken stonden. Terwijl hij luisterde naar haar verhaal, hinderde het hem dat hij hoorde, hoe zij, als het ware, smeeken moest om de gunst van een tooneelagent, en dat ze zoo maar op straat had kennis gemaakt met een an der meisje van wie ze niets afwist hoege naamd. Hij keek naar haar met teeder bezorgden blik. „U is niet ingenomen met mijn plan nen vroeg zij. „Neen hoe zou dat ook kunnen „Het is de eerste stap. U begrijpt toch ook wel dat ik niet ineens „Julia" kan1 zijn. Als ik wil slagen, dan..." „Ik heb mij trachten te verplaatsen in uw gevoelens", hernam hij. „Maar u weet zelf niet, wat u onderneemt. Verondersteld, dat u den gewonen weg gaat, dat u wilt u actrice worden moet beginnen, zooals u bereid is te beginnen, van onder af aan, daar u geen personen van invloed naast u heeft. Is u hiertegen bestand Die vrouwen, tusschen wie u zal zijn geplaatst... Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. verre van sympathiek, dat op een vergade ring, waar dr. Wóftman het nieuwe voor stel van Burg. en Weth. toelichtte, men het wenschelijk vond om dit gemeente- 1 ij k plan te doen verdedigen met een anti-Roomsche rede van een predikant. Dat zou passend zijn geweest op een bijeen komst ter bevordering van een plan voor een Protestantsch ziekenhuis. Het hoorde niet thuis op'een vergadering ter bevorde ring van een plan tot ziekenverzorging van de gemeente Vlissingen, die zich toch zeker niet te richten heeft tegen een deel van haar ingezetenen. Voor het vreemdelingenverkeer. De N.V. Vlissingsche Boekhandel v.h. De Vey Mestdagh heeft een folder uitge geven welke voor de vreemdelingen van groot practisch nut mag genoemd worden. Aan de eene zijde vindt met een platte grond van Vlissingen en de naaste omge ving met een volledige lijst van hotels en pensions. Het aantal kamers waarover beschikt wordt en de prijzen worden erbij vermeld. Er blijkt uit dat het aantal pen sionhouders ongeveer 70 bedraagt, zoodat wij, met de hotels er bij, heel wat gasten kunnen bergen. De folder geeft aan de andere zijde ver schillende inlichtingen, waarvan de tijdelijk hier vertoevende gasten met genoegen ken nis zullen nemen. Ook komt er op voor een weekprogram- ma van tochtjes, welke vanuit Vlissingen gemaakt kunnen worden, hetzij per tou ring-car of per boot, tram of trein. Verder bevat de folder een lijst van be zienswaardigheden. Strandconcert De harmonie „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen, geeft morgenavond 8 uur een concert in de kiosk aan den bou levard Evertsen. Programma: „Le Captif", pas redoublé Ern. Garciau „Marie Henriette", ouverture L. Montagne Fantaisie sur I'Opera „La Favorite", Donizetti arr. Wtterwulghe Cavatine aus der Operette Der Maiënkonig" Massini Pauze. Fantaisie sur I'Opera „Le Baron Tzigane" de Johann Strauss, arr. A. Duquesne „Fleurs de Nice", fantaisie elégante Jacq. Martin „La Fête Triomphale", fantaisie G. Joh. van Dam „Le Cancanier", pas redoublé, P. Amour dedieu Nieuwe Foto's in onze Tijdinghal. Van den forschen vierpijper, het Ameri- kaansche oorlogsschip „Pittsburgh", die gisteren onder groote belangstelling van het publiek in de Amsterdamsche haven meerde. Deze oorlogsbodem heeft een in houd van 13.000 ton en een état-major van 50 officieren en 800 manschappen Prins Hendrik tijdens de excursie van de Ned. Boschbouwvereeniging in de omstreken van Driehuis in hotel „de Witte Brug" te Den Haag hield Zondag 6 Juni, ter vie ring van het 2e lustrum, het hoofdbestuur van de Katholieke Jonge Werkgevers-Ver- eeniging een receptie het tewaterlaten van het stalen tankschip „Phobos" van de werf der Ned. Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam op Zaterdag jl. De „Phobos" meet 10.000 ton en werd gebouwd voor rekening van de Petroleum-Maatschappij „O, maar er zijn er toch zeker enkelen bij als ik. Ik ben niet het eenige meisje dat van den grond op beginnen moet. En, als ze nu eens niet precies zijn, zooals ze wezen moeten daar valt niets aan te verhelpen. Het is mij ernst. In het eerst wist ik nog niet, wat het eigenlijk in had ik zie nu wat een kind ik nog was Maar ik kan mijn plannen nu toch niet opgeven, omdat het pad niet met rozen is bestrooid. Een actrice moet werken." „Is het dan een uitgemaakte zaak, dat u actrice moet worden vroeg Heriot. „U behoeft toch niet in uw eigen onderhoud te voorzien. Als u het nu moest doen om van te leven..." „Er zijn nog andere drijfveeren dan ar moede. Eerzucht bestaat ook nog", zei ze eenigszins koel. „U zoudt misschien willen dat ik mijn loopbaan opgaf omdat ik geen gebrek lijd. Maar ik ben als een arm doof stom kind, dat wofstelt om geluid voort te brengen. Ik verlang uitdrukking te geven aan wat ik in mij voel... Ik ben bereid te strijden en dat weet u ook Ik moet alleen bescheidener eischen stellen dan ik had vermoed dat is alles. En wat betee- kent dit nog Ik zal omringd zijn door artisten. Langzamerhand zal ik verder ko men. Oefenen oefenen en nog eens oefenen. „Studeer goed en de hemel zal je zegenen Weet u wie dat heeft ge zegd Siddons tegen Macready. Dit was te Newcastle, en van haar voordracht van dienzelfden avond schreef men En de woorden' „Hij leefde" werden met zulk een nadruk gezegd dat ze als een electrischen schok door de zaal deden gaan. Denk eens aan Twee woorden Ik kan het niet. Ik heb het geprobeerd O, wat heb ik er mijn best op gedaan (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1