1926 DONDERDAG 3 «JUNI Het moderne zeeppoeder maakt zwaren arbeid licht 64e Jaargang IjËMÊËNTEBESTUUR BINNENLAND Feuilleton Mamie's Huwelijk Stads= en Provincienieuws ^-No.ias- VLISS1NGSCHE COURANT abonnements-prijs Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie-prijs Van 1—4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, e»z. prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1--6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belangheb bende ouders of voogden, die voor hunne kinderen of pupillen met den nieuwen cur sus, aanvangende 17 Augustus e.k.,toelating wenschen tot een der Openbare Lagere scholen in deze gemeente, ook tot de cen trale 7e klassen school (tenzij wat laatst genoemde school betreft bij het hoofd der school waar de leerling thans op school gaat, daarvoor reeds aangifte mocht zijn gedaan) dat vanaf Maandag 31 Mei tot en met Maandag 14 (Juni e.k. uitsluitend ter ge meente-secretarie (2e afdeeling) lederen werkdag des voormiddags van 912]/2 uur, en van 25% uur 's middags gelegen heid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen gegeven wordt en dat ingeschreven kunnen»worden alle kinderen, die op het tijdstip der toelating den zesjarigen leeftijd hebben bereikt of vóór 17 Februari 1927 zullen bereiken. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 28 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. OPENBARE SCHOOL VOOR U.L.O. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend, dat vanaf 31 Mei a.s. tot en met 14 Juni d.a.v. ter gemeente-secretarie 2e afdeeling, des morgens van 912J/2 uur en van 2 5]/4 uur 's middags gelegenheid bestaat door de aangifte van nieuwe leerlingen voor. de Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs alhier. Aan de school wordt onderwijs gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens de drie moderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt op voor de diploma's A cn B der Vereeniging voor M.U.L.O. Geen toelatingsexamen zal worden afge nomen. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 28 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Gisterenmiddag heeft, naar een Belga- telegram uit Brussel meldt, minister Van- dervelde bij de Kamer het wetsontwerp tot goedkeuring van het collectief verdrag ge sloten te Parijs op 22 Mei jl. betreffende de opheffing van de waarborgverdragen van 1839, ingediend. Volgens de „N.R.Crt." luidt de memorie van toelichting o.m. De schending van het internationaal sta- Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 4) „Het is ook mijn grootste wensch 1" riep ze uit. „ik snak naar het tooneel. Londen 'S mijn ideaal geweest, van kind af aan. Ik heb er van gedroomd. Ik kon er mij geen enkele straat meer van herinneren, maar in mijn droomen ben ik er al zoo dikwijls geweest. De weg leidde mij dan gewoon lijk eerst door Lincoln Park in Chicago, en dan in eens stond ik midden tusschen de verlichte schouwburgen van Londen..." „En u werdt gevierd als actrice. En het 'egende bouquetten van de dankbare be zoekers", viel hij in. „Ik werd altijd wakker eer ik nog actrice was. Maar nu ik hier ben, hoop ik Londen wakker te schudden." „Ik hoop dat het u gelukken zal", zei hij. Naar zelfvertrouwen werkte aanstekelijk, omdat zij zoo jong en mooi was. Was zij 'eelijk geweest, dan zou hij haar een mal verwaand schepsel hebben gevonden". „Dat klinkt pedant, hè vroeg ze met een kleur. Hij bleef het antwoord schuldig. „Ze lijkt op haar vader", zei Cheriton nu vroolijk, „als ze eenmaal over kunst begint, dan raakt ze aan het doorslaan. Wat dat etreft, zijn en blijven we allemaal kinde- ;tn' wij artisten. Zoo voelen we ons in de wolken, zoo zitten we in den put. Een middenweg kennen we niet. Ze moet deze jjagen toch eens voor je reciteeren, Heriot. hoorde1" ^raa^ w'Hen> dat je haar eens „Zult u dat eens doen, miss Cheriton v'oeg hij. „Zeker, als u dat graag heeft", zei ze. tuut van België in 1914 had immers ons land ontheven van zijn verplichtingen en spoedig daarop had het blijk gegeven van zijn wil zich geen nieuwe en nuttelooze belemmeringen op te leggen. Overigens be vatten artikel 31 van het Verdrag van Ver sailles*, artikel 83 van het vredesverdrag van St. Germain en artikel 67 van het ver drag van Trianon reeds de toestemming van Duitschland, Oostenrijk en Hongarije tot de opheffing der verdragen van 1839. Wat de andere belanghebbende partijen be treft, zij hebben herhaalde malen reeds stil zwijgend of uitdrukkelijk erkend, dat de Belgische neutraliteit opgeheven was en dat ons land de volle souvereiniteit zonder eenige beperking genoot. Nochtans is de Belgische regeering het niet eens geweest met de regeeringen van Frankrijk, Groot- Brittannië en Nederland om aan te nemen, dat het wenschelijk was een plechtigen vorm te geven aan de bevestiging der op heffing van de plechtige waarborgverdra gen *van 1839. Vandaar het sluiten van het hierbij gevoegd collectief verdrag, waar van de vorm in zijn groote trekken reeds vastgesteld werd tijdens de besprekingen die in 1919 en 1920 plaats hadden. Naar „de Tijd" meldt, acht men het in parlementaire kringen ten eenenmale'uit gesloten dat het verdrag met België in de zomermaanden in openbare behandeling zal komen. Wel is het zeer waarschijnlijk dat het in de nieuwe zitting de eerste plaats krijgt op de agenda der Kamer. De ex-keizer. Prins Louis de Bourbon, die gisteren aan bcord van de „Majestic" te New-York is aangekomen, heeft in een interview ver klaard, dat hij binnen enkele dagen een verklaring zou afleggen, waaruit de gehee le toestand in Europa op financieel, econo misch en politiek gebied duidelijk zou blij ken. In die verklaring, zeide de prins zal ik bewijzen waarom ex-keizer Wilhelm binnen drie of vijf maanden weer keizer van Duitschland zal zijn. Staatspensionneering. De Ned. Bond voor Staatspensionneering heeft adressen inzake Staatspensionneering gezonden aan de Synodes en aan den Paus. In de adressen aan de Synodes van de Ned. Herv. kerk, de Geref. kerk en de Chr. Geref. Kerk wordt verzocht steun te ver kenen aan het streven van den Bond, daar de zedelijk-godsdienstige geboden van de Heilige Schrift, niet het minst door den steun en de medewerking der kerken, moet worden omgezet in praktijk en wet, opdat het ons allen sympathieke einddoel worde bereiktin Nederland niemand meer oud en-arm. In het, in het Latijn gestelde, adres aan den Paus wordt o.a. gezegd, dat in Dene marken en Engeland wetten voor staatspen sionneering tot stand kwamen met mede werking van de katholieken daar te lande, maar dat in Nederland de R.-K. Staatspartij zich ten sterkste verzet tegen het streven van den bond en behoudens faciliteiten in een overgangstijdperk geheel den gel- delijken last van eventueele pensionneering, zelfs met bijberekening van alle onkosten, op de schouders laadt ook van de minst- draagkrachtigen. Deze „onchristelijke hou ding der Nederlandsche Roomsch-Katholie- ken" zal stellig niet de goedkeuring weg dragen van het Hoofd der R.-Kath. kerk, zegt het adres en daarom verzoekt het hoofdbestuur van den bond eerbiedig de Roomsch-Katholieken in Nederland af te brengen vam de dwalingen hun weegs. Nieuwe schepen voor de Kon. Paketvaart Maatschappij. Naar het Haagsche Aneta-kantoor ver neemt, heeft de Kon. Paketvaart-maat- schappij bij de gisteren gehouden aanbe steding den bouw van twee vrachtschepen inclusief machines, opgedragen aan de Werf Gusto, firma A. F. Smulders, te Schie dam. De schepen zullen resp. de namen „Sina- bang" en „Siberoet" ontvangen en zullen elk circa 1730 ton bruto meten. "„Mamie lief, voor mij moet je ook eens reciteeren", viel mrs. Baines nu in. „Daar verlang ik toch zoo naar J Wat voor soort stukken zijn het? Mooie dingen „Ze kent de rollen van Julia en Rosalind en Pauline van buiten", antwoordde Cheri ton. „Ik denk dat je haar „Balkon scène" de mooiste voordracht zult vinden, die je ooit gehoord hebt. Die is zoo fijn gevoeld eu beschaafd." „Heeft ze lessen gehad vroeg Heriot. „Ik dacht dat ze een nieuweling was „Ik heb haar zelf eenige leiding gege ven", zei Cheriton met voldoening. „Ik zal natuurlijk niet beweren dat ik een meester in de voordracht ben, maar ik heb haar toch enkele wenken gegeven. Alle kunsten zijn verwant, zooals je weet. 't Verschil zit alleen in de wijze van uitdrukken. Ze spe len hier vanavond Romeo en Julia, en daar gaan we heen. Ze Iaat nooit een gelegen heid voorbijgaan om te leeren. Er wordt beweerd dat je even goed leert van slecht als van goed spel. Ga je ook mee vroeg Cheritpn. „Je zult eens zien, hoe zij opleeft als ze "het voetlicht maar ziet", voegde hij er fluisterend aan toe. „Met genoegen. Hoe zou je het vinden als we gezamenlijk in mijn hotel dineerden en vandaar naar den schouwburg gingen Hij wendde zich nu tot de dames, en mevrouw Baines antwoordde weifelend „Heel vriendelijk van u, mr. Heriot, om ons te vragen. Dat is nog eens aardig hé, Mamie Verder streek ze enk.el haar sluik haar nog eens glad, maar liet de beslissing aan haar broer en nichtje ncr. Heriot wist dat hij ze dus verwachten kon en hij aanvaardde den terugweg veel opgewekter dan anders. Het jonge meisje had onbetwistbaar indruk op hem gemaakt ofschoon hij het niet eens kon zijn met haar neigingen. Wel kwamen deze hem nu niet meer zoo dwaas voor, hoe jammer hij Rinso doet inderdaad al het zware werk voor U. Het lost onmiddellijk in heet water op en geeft een heerlyk sop dat geheel in het weefsel doordringt. Het weeken in Rinsd spaart U het zwaarste werk van den waschdag. Neem nog heden proef! De Levers Zeep Mij. Vlaardingen R6t-£f_ Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Mei binnengekomen 1023 schepen, metende 1.317.364 ton, tegen 1189 schepen metende 1.601.443 ton in Mei 1925, zijnde een ver mindering met 166 schepen en een vermin dering met 284.079 ton. In de haven van Antwerpen zijn in Mei binnengekomen 811 schepen, metende 1.522.376 ton (herleid), tegen 801 schepen metende 1.368.129 ton (herleid) in Mei 1925. Er is dus een vermeerdering met 10 schepen, en een vermeerdering met 154.247 ton. De cijfers van de havenbeweging over de eerste 5 maanden van 1926 en 1925 zijn (met herleiding van de Antwerpsche cijfers om ze vergelijkbaar te maken) Hamburg Antwerpen Schepen Ton Schepen Ton 1926 5100 6.480.520 4204 7.422.754 1925 5577 7.100.772 4131 6.931.071 477 620.252 73 -J- 491.683 N. Waterweg Rotterdam Schepen Ton Schepen Ton 1926 6098 9.328.709 4686 7.432.343 1925 5393 7.892.5^4 4460 6.599.044 705 1.436.135 226 833.299 Over de eerste 5 maanden van 1926 heeft ae havenbeweging van den Nieuwen Wa terweg die van Antwerpen met 1.905.955 ten overtroffen, terwijl het verschil ten voordeele van Rotterdam in deze 5 maan den 9589 ton bedroeg. OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft van de maand Mei 1926. INGEKOMEN G. Asaert, loods Belgisch Loodswezen, Kasteelstraat 3, van Borgerhout. P. de Wilt, chef-kok, Prins Hendrikweg 16, van Middelburg. P. Postma, zonder, Badhuisstraat 44, van SmallingerlandDragten. A. V. HartingHoffmann, zonder, Dok kade 43, van EssenBorbeck. M. C. Snoepvan den Buusse, zonder, De Ruyterstraat 4, van Amersfoort. F. Mader, Kellner, Badhuisstraat 86, van Mödling. E. PriorBurg, buffetjuffrouw, Boule vard Evertsen 34, van Hamborn. W. H. E. Arndt, huisknecht, Badhuisstr. 86, van Swinemünde. F. J. Somers, le officier gouvernements- het ook voor haar vond dat zij zulke plan nen koesterde. Wat zou zij in ieder opzicht een innemend wezentje zijn geworden als ze een gewone opvoeding had genoten met een gouvernante of een kostschool. De ervaring van een Londensche season zou haar iets meer conventioneel in haar optre den hebben gemaakt, al had ze blijkbaar een hekel aan alles wat naar conventie zweemde. Reeds aan het diner en nog meer daarna, vergat hij zijn bezwaren. In den schouwburg had hij meer oog voor miss Cheriton dan voor het stuk. Zij hield den blik strak op het tooneel gericht en hij zag de hevige opwinding op het mooie gezichtje. Hij vroeg zich af of die nu gewekt was door de voorstelling zelf die hem koud liet Of door de gedach ten, die deze bij haar opriep hij zou haar dit eens vragen. Toen het gordijn viel en de menschen den schouwburg uitstroomden, was hij eigenlijk heel blij dat Cheriton zijn voorstel verwierp om per taxi terug te gaan. De wandeling naar huis was hem zeer welkom. Hij bleef aan Mamie's zijde en de anderen volgden. Ze sprak nietna een korte stilte vroeg hij „Vindt u het vervelend om wat samen te praten Ze ontstelde even, maar wendde zich toen tot hem en zei „Wel neen. Hoe kunt u mij nu voor zoo dwaas houden „Toch zag ik dat u een oogenblik ont stelde", zei Heriot glimlachend. „Ik weet precies, welken indruk ik op u maak", antwoordde ze eenigszins scherp. „U vindt me aanstellerig. Maar ik geef er u mijn woord op dat ik het er niet om doe. 11c kan het niet helpen. Zoo'n voorstelling maakt me beurtelings warm en koud. Ik heb een gevoel alsof ik ten binnenste bui ten word gekeerd. Dat is niet fraai uitge drukt, maar ik weet niet hoe ik het anders moet zeggen." „Ik vind u beelemaal niet aanstellerig", marine, Nieuwstraat 5, van Soerabaya. W. de Koning, timmerman, Arsenaalstr. 4, van Zaandam. V. M. G. Goormachtig, loods Belgisch Loodswezen, Spuistraat 58, van Oostende. J. F. Waij, chauffeur, Sottegemstraat 84, van Rotterdam. R. L. J. 't Jaeckx, loods Belgisch Loods wezen, Walstraat 55, van Antwerpen. M. de Nooijer, leerling-machinist Ned. Spoorwegen, Groenewoud 54, van Heerlen. C. J. V. Biondina, steenhouwer, Wage- naarstraat 19, van Middelburg. F. A. Bitter, marinier Ie klasse, „Hydra", van Amsterdam. M. F. Gunning, ingenieur, Badhuisstraat 121, van Hellevoetsluis. P. Diesveltvan Rooijen, zonder, Noord ss tra at 56, van Helder. M. C. HillebrandMunts, zonder, Nieuw straat 11, van Rotterdam. A. J. de Bruijn, agent levensverzekering, Noordstraat 53, van Bergen op Zoom. A. Voets, remmer Ned. Spoorwegen, Ka naalstraat 24, van Boxtel. B. Schrik, matroos le klasse, Flesschen- straat 11, van Batavia. A. J. Ruarus, remmer Ned. Spoorwegen, Koestraat 15, van Maastricht. E. Geij, metaalharder, Hobeinstraat 73, van Aken. J. A. Jager, smid, Kleine Kerkstraat 2a, van Bochum. O. A. Brackx, loods Belgisch Loodswe zen, Bouwen Ewoudstraat 14, van Ant werpen. J. J. G. Zweije, werkman, Paardenstraat 45, van Groningen. A. J. Levinson, schipper Kon. Marine, Droogdok 9, van Oost- en West-Souburg. VERTROKKEN B. J. Meijer, Coosje Buskenstraat 29, naar Middelburg. E. Baljeu, Sottegemstraat 64, naar Mid delburg. A. C. Bakker, Peperdijk 40, naar Blari- cum. A. Vissér, Gruno, naar Helder. J. Goetheer, Wachtschip, naar Helder. A. Otte, Wachtschip, naar Helder. J. de Vries, Van Meerlant, naar Helder. W. H. Romans, Wachtschip, naar Helder. P. van der Put, Van Meerlant, naar Hel der. L. E. VosBal, Bloemenlaan 38, naar Helder. G. BlokWendels, Primulalaan 25, naar Helder. J. Brakshoofden, Molenstraat 59, naar Batavia. zei hij vriendelijk. „Daar ben ik blij om. Ik schaamde mij eigenlijk, toen u vanmiddag wegging. Ik wou, dat ik me beter kon uitdrukkne, maar c'at kan ik niet zonder pen. Ik kan veel beter+chrijven dan zeggen wat ik voel. Ik ben ééns een tooneelstuk begonnen en de hoofdpersoon daarin zei precies wat ik voelde. Het was een slecht stuk, maar toch gaf het mij een heele verluchting. Ik heb wel eens gedacht, dat als ik maar met een pen in de hand liep, ik dan wel een goed praatster zou zijn." „Vertelt u mij anders maar zonder pen wat u voelt", zei Heriot lachend. „Ik ben bang u te vervelen. O, mr. He riot, ik smacht, ik verga van verlangen om me te onderscheiden. Het is niet enkel ijdelheid voor de helft is dat gevoelen te verklaren uit het verlangen om tusschen ontwikkelde menschen te leven. Van kind af aan verlangde ik om schilders en too- neelspelers, schrijvers en andere kunste naars te ontmoeten. En ik was steeds ge vangen tusschen winkeliers, die geen idee in hun hoofd hadden. Ik heb nooit van mijn leven een man of vrouw van talent ont moet, behalve mijn vader. Ik heb nooit iemand hooren spreken, die weet, wat kunst of streven naar kunst beduidde. U mag er om lachen, maar, als ik geld had dan zou ik met genoegen vijf honderd dol lars geven om vanavond met een van die actrices naar huis te gaan, en stilletjes in een hoekje naar haar te zitten luisteren." „Gelooft u niet dat zoo'n kennismaking een teleurstelling zou opleveren „O neen Ze zouden immers aan het souper spreken over hun werk en hun plannen. Een kunstenaar moet altijd kunste naar zijn op het tooneel, in zijn atelier of waar ook. Vader kan als voorbeeld dienen. Hij zou geen gewoon alledaagsch mensch kunnen zijn. Eens heeft hij iets gezegd, wat ik altijd heb onthouden namelijk H. R. L. Giffhorn, Nieuwstraat 49, naar Rotterdam. A. C. B. Kortenhout, Coosje Buskenstraat 30, naar Rotterdam. J. J. Roth, Badhuisstraat 56, naar Rot terdam. A. C. de Witte, Nieuwstraat 9, naar Am sterdam. G. H. Vierhout, Palingstraat 2, naar Am sterdam. G. S. A. Jacobse, Boulevard de Ruyter 44, naar Kampen. J. Jacobse, Breewaterstraat 1, naar Ter Neuzen. P. J. Faas, Geraniumlaan 6, naar Middel burg. L. B. M. van der LindenAspeslagh, Eoulevard de Ruyter 46, naar Antwerpen. VLISSINGEN, 3 JUNI. Wijziging verordening op de winkelsluiting. Aan den gemeenteraad is het volgende adres gezonden Geven met verschuldigden eerbied te kennen, J. Marijs en P. J. Kruijsse, resp. voorzitter en secretaris van den Christel. Besturenbond te Vlissingen, domicilie kie zende ten huize van den tweeden onderge- teekende, Pioenlaan 17; dat zij kennis hebben genomen van het voorstel der Commissie voor de Strafveror deningen om in de Alg. Politieverordening aan art. 136 toe te voegen de bepaling, dat gedurende het badseizoen de winkelsluiting niet van toepassing wordt verklaard voor zgn. „seizoenzaken" dat ondergeteekenden van oordeel zijn dat deze bepaling in beginsel de winkel sluiting in gevaar zal brengen en in de toe komst zal leiden tot langeren werktijd voor het betrokken personeel waarom zij uwen Raad beleefd doch dringend verzoeken deze voorgestelde wij ziging niet aan te nemen. Strandconcert „Ons Genoeegen". Het concert van de harmonie „Ons Ge noegen", dat jl. Zondag door het slechte weer is uitgesteld moeten worden, zal nu Zondag a.s., bij gunstig weer, worden ge geven. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Burg. en Weth. van Middelburg stellen voor overeenkomstig zijn verzoek met in gang van 1 Augustus op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen aan den heer W. K. Kuiler als onderwijzer aan school J en leeraar aan de Avondschool voor Nij verheidsonderwijs. Zooals bekend werd in de vergadering van 28 April aangenomen de behandeling van het voorstel van Burg. en Weth. om af te wijzen de verzoeken van een achttal op wachtgeld gestelde onderwijzeressen in handwerken aan openbare lagere scholen om het haar verleende wachtgeld te ver lengen. Om advies werden in handen gesteld een voorstel van mevrouw Weijl, om Burg. en Weth. te doen nagaan wie der betrokkenen, gelet op haar financieele omstandigheden, een gratificatie noodigjieeft en alsdan aan haar, van wie dat z°u blijken een gratifi catie van jaar tot jaar te verleenen, en een voorstel van den heer Paul, om bij wijze van overgangsmaatregel en gerekend te zijn ingegaan op 1 April 1926, aan de da mes Wessels, Hack, Meertens en Lahr ge durende 4 jaar een gratificatie te verlee nen van resp. 88.86, 66.69, 278.25 en 75.30, zijnde de pensioen-bedragen op welke zij recht zouden hebben gehad, wan neer haar op 1 Januari 1922 onder de wer king der toen geldende wetn geen wacht geld maar dadelijk ingaand pensioen ware toegekend, zulks met toepassing der be palingen der nieuwe wachtgeld-verordening ter zake van aftrek van bijverdiensten. De meerderheid van Burg. en Weth. neemt ten aanzien van de onverwerpelijke aangele genheid nog geheel hetzelfde standpunt in God gaf mij mijn ziel, kind de omstandig heden gaven mij een hotel. Dit vond ik zoo gelukkig en juist uitgedrukt". Heriot begreep dat Cheriton het hiermee eens was, want zijn oude kameraad had tegenover hem dezelfde uitdrukking gebe zigd. „Wat zouden wij nu in een heel andere wereld hebben verkeerd, als hij in de kunst was gebleven", ging ze voorL „Hoeveel levensgeluk ging daardoor voor ons verlo ren. Menschen, die ik nu enkel maar uit boeken, of uit de couranten ken, zouden dan huisvrienden zijn geweest. Ik zou den beroemdsten acteur rookend hebben aan getroffen bij ons in de kamer en de groot ste actrice van haar tijd zou zijn komen theedrinken, en ze zou hebben verteld van de repetitie, waar ze zoo juist vandaan kwam en ze zou mij de stalen hebben laten zien van de nieuwe costuums, die zij be stelde. Zou dat niet heerlijk ijn Bij wijze van troost bracht hij hier tegen in „Maar, als uw Yader in Engeland was gebleven, dan zou het nog de vraag zijn of hij werkelijk zulke grootheden onder zijn vrienden mocht rekenen". Ze aarzelde een oogenblik en zei toen „Zelfs al was dit zoo geloopen, mr. Heriot en je. gelooft graag in je eigen vader dan zou de atmosfeer toch heel anders zijn geweest. Al waren het dan niet de aller grootsten die bij ons aan huis kwamen, of zelfs menschen van wie het publiek nog niet gehoord had, toch zouden ze gespro ken hebben over den tijd, dat iedereen hen zou kennen. Men kan even goed eerbied koesteren voor een onbekend, als voor een beroemd genie". Ze stonden nu voor de deur van Belle Vue Mansion, en toen Heriot verzocht werd om nog even binnen te gaan, maakte hij hiervan gaarne gebruik. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1