KAHREL'S 1 HEE ^eMo.126- - 64e .Jaargang 1926 OIMSOAC1 1 JUNI GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON Mamie's Huwelijk MIJNHARDT'S Stads= en Provincienieuws DE BEST U 1 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- .i.pren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen !7 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 rege'.s f 0.75, elke regel meer 15 cent. OPENBARE VERGADERING van den gemeenteraad van vlissingen op Vrijdag 4 Juni 1926, des namiddags 2 uur, ter voortzetting van de vergade ring van 28 Mei jl. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot den bouw van een gemeente-ziekenhuis aan den HoogewegKerkhoflaan, met wijziging van de gemeentebegrooting. 2. Voorstel van de commissie voor de strafverordeningen tot wijziging van de algemeene politie-verordening. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens broederdienst. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2de lid, van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door Ged. Staten van Zeeland, bij besluit van 21 Mei 1926, No. 150a voor goed van den dienstplicht is vrijgesteld wegens broeder- dienst JANNIS PIETER GOESEIJE, be- hoorende tot de lichting 1926, uit deze ge meente. Tegen deze uitspraak kan binnen 10 da gen na den dag dezer bekendmaking in be roep worden gekomen door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordi gen b. elk der overige, voor deze gemeente, voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen, of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe, aan de Ko ningin te richten, moet met redenen om kleed zijn en worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Vlissingen, 31 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De weeldeverteringsbelasting. Bij het ontwerp weeldeverteringsbelas ting is gevoegd een tabel, welke de vol gende onder de belasting vallende goede rensoorten inhoudt Kleedingstukken en hoofddeksels van bont en pelswerk, met uitzondering van kleedingstukken en hoofddeksels, welke, hoewel met bont versierd, niet van bont vervaardigd, met bont gevoerd of van een bontkraag zijn voorzien brandkasten, kluisdeuren, safe-loketten fonografen, gramofonen en hiermede ge lijk te stellen (met uitzondering van dic- teermachines) alsmede hun toebehooren, zooals muziekrollen, platen en muzieknaal- den fotografietoestellen ingericht voor opna men van geen grooter formaat dan van 0 X 12 cM. of daarmee gelijkstaand op pervlak fotografische lenzen met een Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK 2) „Ik geloof toch dat je je vergist. Je ging toen naar Chicago en ik schreef." „Ik heb nog geschreven, toen ik al in Chicago was." „Nu, in ieder geval is dat al vijf jaar ge leden. Wat heb je in Chicago uitgevoerd, Cheriton „Niet veel goeds, waarde heer. Ik ging er heen met een patent öp een halster. Een prachtige vinding niet door mijzelf ge daan ik heb nooit iets uitgevonden. Maar het artikel sloeg niet in. Ik maakte er geen geld mee geen cent. Daarna probeerde ik het in den manufacturenhandelmaar het magazijn brandde uit. Van Chicago ging ik naar Duluth, en daar heb ik nu tegen woordig een hotel." „Een hotel „Ja Het is wel niet een hoog verheven betrekking om een hotelletje te houden in een kleine plaats, maar het gaat vrij ge makkelijk. Vergeleken met 'dat rondtrek ken met mijn halster is het een zalig be staan. Duluth is een gat, maar wat zal ik er van zeggen Ik verdien er een bestaan, en dat js al wat ik nu verlang. Als ik het 'even nog eens beginnen moest...." Hij zuchtte. „Als we onze levens opnieuw be ginnen konden, hè Heriot »Och", zei Heriot, weifelend, want hij was er nu niet zoo zeker van of hij zijn •even dan wel zoo veel beter zou weten te gebruiken, en of hij zich dan veel opge wekter zou gevoelen op acht en dertigjari gen leeftijd. Ik denk dat we ons allemaal wei eens vergissen." '-Jij bent nog een jonge man, dat is wat i'Qers en je volgt het beroep van je keu- °ok geheel verschillend van mij. We brandpuntafstand van niet meer dan 15 cM. onbelichte gevoelige plaaten en films voor opnamen van geen grooter formaat dan 9 X 12 cM. of daarmede gelijkstaand oppervlak met uitzondering van bioscoop films en van Roentgenfilms aardewerk voor huishoudelijk gebruik indien dit is opengewerkt of met reliefver- sieringen voorzien, of waarbij de kleur in of onder het glazuur is aangebrachttegels waarbij de kleur in of onder het glazuur is aangebracht porcelein gobelins, goudleerbehang en voorwerpen in de samenstelling waaraan goudleder is gebezigd haarden met uitzondering van vulhaarden en gashaarden installaties voor centrale' verwarming handschoenen met uitzondering van wan ten, wollen, halfwollen, katoenen, asbest en gummi handschoenen jachtwapenen en munitie daarvoor karpetten, kleeden, tapijten, loopers, waarin wol is verwerkt tafel- en bedde- goed van andere dan katoenen weefsels, damast lederen koffers, benevens toiletgarnituren, risecessaires, damestasschen, zakportefeuil- les lijfsieraden meubelen, geheel of grootendeels ver vaardigd uit palissander- of mahoniehout, notenhout, wortelnotenhout of rozen-hout ingelegde meubelen en meubelen waaraan snij- en beeldhouwwerk voorkomt moffen parasols parketvloeren, rubbervloeren, inlaid-, gra niet-, houtverf-, vilt- en ander linoleum, be nevens andere vloerbedekkingen waarin kurk of rubber is verwerkt, met uitzonde ring alleen van effen gekleurd linoleum, be neden 2 milimeter dikte piano's, vleugelpiano's, pianola's, phono- la's en andere mechanische piano's alsme de hun toebehooren, als muziekrollen en platen schoenen, laarzen, muilen en pantoffels, waarvan de buitenzijde der schacht (de schoenneus niet medegerekend) geheel of grootendeels is vervaardigd van krokodil len, hagedissen, slangen of andere reptielen, uit ander dan zwart gekleurd leder, uit Iak- leder, uit zijde of uit satijn sigaren- en sigarettenkokers van metaal smoking-, rok- e'n galakleeding toiletveeren en andere modewaar van veeren tooneelkijkers, binocles, faces a main voorwerpen, vervaardigd uit of samenge steld met agaat, barnsteen, ivoor, jaspis, met raai, marmer, parelmoer of schildpad, met uitzondering van instrumenten, werk tuigen en gereedschappen en van meube len waaiers voor handgebruik wandelstokken met aangezetten knop. Wordt de opleiding van matrozen over gebracht van Gorinchem naar Vlissingen Op vragen van het Tweede Kamerlid Snoeck Henkemans le Zijn de geruchten juist, dat de minis ter een ingrijpende verandering overweegt ten opzichte van de thans te Gorinchem ge vestigde opleiding van matrozen 2e. Bij bevestigende beantwoording van de eerste vraag, is de minister bereid de voorbereiding van zoodanig plan op te schorten tot na de behandeling van de aangekondigde suppletoire begrooting van hoofdstuk VI heeft de minister van marine a.i. geant woord Wat betreft vraag 1 Door mij wordt in derdaad overwogen, de te Gorinchem ge vestigde opleiding van matrozen over te brengen naar Vlissingen. Wat betreft vraag 2 Deze vraag wordt door mij bevestigend beantwoord. Minister Van de Vegte. In „de Vrijheid" wijdt de heer Harts een parlementsfilm aan minister Van de Vegte er schrijft o.a. Als ik het zoo zeggen mag de minister beschopwen de zaak dus niet van hetzelfde standpunt, Heriot." „Je meent toch niet, dat je er spijt van hebt toen je de kunst opgaf „Och kerel", antwoordde Cheriton droe vig, „dit was een vergissing, waarvan ik nog altijd spijt heb. Dat zou ik niet tegen anderen zeggen-, dat houd ik hier hij tikte op zijn fluweelen jasje „maar ik had een gave en die heb ik verwaarloosd ik had macht en nu drijf ik een hotel. Als ik daar goed over denk, man, dan zijn er uren... Maar 't is gebeurd, niet waar Als ik echter aan de positie denk, die ik had kunnen innemen, en ik stel die tegen over wat ik bereikt heb, dan stemt me dat bitter Met een ongeduldig gebaar streek hij zijn lokken achterover, met het gebaar van een werkelijk beroemd man. Heriot zag dat die toch zeker be- o'riegelijke voorstelling, hem een zeker weemoedig genot schonk en hij wist niet goed, wat hij er op antwoorden moest. „Je hadt toch met ontzettende bezwaren te kampen", zei hij eindelijk. „Maar na tuurlijk, het geluk". „Ik was nog een jongen, een dwaze, om- bèsuisde jongen en ik was gebonden ik trouwde. (De man, die een dwaasheid uit zijn leven te verklaren heeft, gooit altijd üe schuld op het feit, dat hij trouwde). Maar ik had den aard en de natuur van den artist.. Had...? Ik heb die nog! Ik mag dart een hotel drijven, maar ik zal nooit een echte hotelhouder zijn. God gaf mij mijn ziel de omstandigheden gaven mij een hotel. Ik mag dan niet meer schil deren, maar een artistzal ik altijd zijn. Dat is geert grootspraak, ft&M; tk zou geluk kiger zijn als ik andersrjgevoelde. Een gewoon mensch is gelukkig in de gewone betrekking die hij bekleedthij vervult zijn rol en daarmee uit. Maar zoo'n arme drom mel als ik, die weet, wat hij had kunnen zijn... die lijdt Heriot zette dit onderwerp van gesprek Hoofdpijntabletten werken terstond. Glazen Buisje 60ct Bij Apoth. en Drogisten. is ik bedoel het heelemaal niet oneer biedig en om dat te bewijzen zal ik het met twee hoofdletters schrijven een Droog- Kcmiek, wat op-zich-zelf voor een minister van waterstaat al een verdienste is. Nu dan Zijn Excellentie spreekt in een originee- len, lichtelijk-badineerenden, lichtelijk-er- een-loopje-meenemen-den stijl. Men vraagt zich afdoet hij zoo louter uit oratorische ar-ndrift of neemt hij de heeren er zoo'n beetje tusschen Feit i.% dat er zelden naar een waterstaatsminister zoo geluisterd is, als naar hem, en dat men zich dadelijk als hij aan het woord komt inschakelt,' om de grapjes te vernemen die deze bewindsman verkoopt. Dezer dagen, bij de bespreking van enkele zaken' zijner begrooting, was hii bijzonder op dreef. De vroolijkheid dreef de lucht niet uit en om m'n film cliëntèlen eens te doen kennis maken met dent typi- schen betoogtrant van dezen- minister, heb ik 'n kleine bloemlezing uit de handelingen gemaakt, waarin- ik dit debat nalas. „De heer Van Rappard heeft een verhaal opgehangen van een boer, de het geluk had over 30 stuks vee te beschikken dit was op tien plaatsen terecht gekomen., maar heb ik goed begrepen, dan heeft de boer alle 30 stuks later weer teruggekregen. Ik heb toen gedachtwat leven we toch gelukkig, in een eerlijk land. Het zou geen wonder zijn geweest, wanneer van die 30 stuks eenige waren verdwaald, die de boer nooit meer had teruggezien." „De geachte afgevaardigde, de heer Duymaer van. Twist, heeft ook eenige pun ten ter sprake gebracht, die mij ook aan genaam in de ooren klonken. Toen ik in den- trein naar Den. Haag zat, dacht ik er staat eigenlijk zooveel op het programma voor Overijsel, dat het wel den schijn kan wek ken dat ik, die zoo kers veréch uit Overijsel kom, naar Den Haag ben- gegaan om die zaken voor Overijsel tot een goed einde te brengen. Daarom is het mij zoo aangenaam, dat öc heer Duymaer van Twist daarover eerst het woord heeft gevoerd. Ik kan er de verzekering bij geven dat ik het hem op geen enkele manier gevraagd heb". „De heer Oud zegtzoo is het ook bij de erfdienstbaarheden. Mijnheer de voorzitter Ik heb veel van- het burgerlijk wetboek vergeten en in Zwolle achtergelaten, maar of het zoo is met de- erfdienstbaarheden, weet ik op dit oogenblik niet. Ik heb er vroeger niet zooveel last van gehad." „De heer Drop zeide bij het begin Ik hoop, daf de minister niet hetzelfde ant woord zal geven dat wij vanmiddag al een paar keer van hem hebben- gehoord, doch dat hij er een zekere variatie in zal bren gen. Ik ben zelf een vriend- van variatie, en-, als de geachte afgevaardigde wist hoe ver velend ik het vind telkens datzelfde woord te moeten herhalen, dan- zou hij medelijden met mij hebben. Kon. Nationaal Steuncomité. De uitvoerende commissie van het Ko ninklijk Nationaal Steuncomité heeft van de Koningin bericht ontvangen, dat H. M. thans het comité als opgeheven verklaart. De liberale groep-Van Houten. De heer J. D. Viruly te Scheveningen, secretaris van de liberale groep-Van Hou ten, deelt aan het Corr-Bureau mede Vorige maand heeft de meerderheid der actualisten onder leiding van dr De Jong besloten tot fusie met het Vaderlandsch Verbond. Thans heeft de algemeene verga dering van 29 Mei van het Vaderlandsch niet voortpeinzend deed hij enkele halen aan zijn sigaar. Als de allereerste begroeting voorbij is, hebben zulke ontmoetingen altijd iets droe vigs. Heriot keek naar de rimpels in het gelaat van- zijn vriend, en dacht aan de vouwtjes bij zijn eigen oogen. „Je vrouw heb je verloren, zooals je me schreef vroeg hij, na een vrij lang stil zwijgen. „In New-York. Ja, longontsteking. jij bent nooit getrouwd, hé „Neen... Blijf je hier lang?" „Een paar maanden, langer kan ik niet. Maar mijn dochtertje laat ik in Londen. Ik heb haar meegebracht, en zij blijft daar." „Dat is waar ook", zei Heriot. „Je hebt een kind... Ik herinner me nog dat kleine ding, dat ronddribbelde in Howland Street. Maar ze moet nu zeker al volwassen zijn?" „Mamie is een en twintig. Ik wil zien of ik nog wat voor haar doen kan, eer ik wegga. Ze heeft een vreeselijken hekel aan Duluth. Ze bezit talent. Ze is nu bij mijn zuster. Je hebt mijn zuster nooit gezien, is 't wel eZ is weduwe en woont in Wands worth. Mamie Zal haar gezelschap houden". „Schildert je dochter „Neen, schilderen niet. Ze wil actrice ^vorden. Ik kan niet zeggen dat ik er nu zoo zeer op gesteld ben, maar ze voelt er nu eenmaal den aanleg voor en dus vond ik, dat ik niet het recht had om dit tegen te gaan. Maar ze is niet sterk, dat heeft ze viees ik naar haar moeder. Ik wou liever dat ze ergens anders aanleg voor had." „En is het nu noodig, dat zij talent heeft?" vroeg Heriot eenigszins spottend. „Kan zij niet thuis blijven.?" „Och", zei Cheriton, „ze heeft het ge probeerd, maar het is een heel ding voor een meisje als Mamie om zich tevreden te stellen met het Teven in Duluth. Er zit daar niet veel kunstzinnigheid in het is een gatEr is een vijver, en dan heb je er de hoofdstraat en verder niets dan winkeliers, dit den heelen dag aan de deur staan of op Verbond besloten dit Verbond op te heffen, en' in samenwerking met dr. De Jong en zijn actualisten een nieuw Vaderlandsch Verbond op te richten. Waar dit nieuwe Vaderlandsch Verbond evenwel op actualistisch-fascistische leest j zal zijn geschoeid, kan de liberale groep, i bekend als de partij-Van Houten, welke tot •het Vaderlandsch Verbond behoorde, met deze reorganisatie niet medegaan. Deze groep, waarin naast mr. S. van Houten staan de voormalige vice-voorzitter van het Vad. Verbond mr. dr. J. A. A. H. de Beau fort en de hoofdbestuursleden jhr. mr. dr. W. D. de Jonge en J. D. Viruly, herneemt dan ook zijn zelfstandigheid. Evenwel leze men in verband hiermede het slot van mr. Van Houten's Staatkundi gen brief, d.d. 30 April „Misschien is thans de baan ook meer geëffend voor samenwerking met den Vrij heidsbond voor een ingrijpende verbetering van het kiesrecht dan in 1922". Er bestaat thans dus een redelijke kans, dat de Vrijheidsbond met de liberale groep- Van Houten versterkt wordt. Deze fusie zou voor de vrijzinnigen ongetwijfeld van belang en zeer gewenscht zijn. VLISSINGEN, 1 JUNI. Ontvangst der Deensche officieren. Nadat het gemeentebestuur reeds giste renavond aan de bemanning de bioscoop voorstelling had aangeboden, werden he den de commandant en officieren en adel borsten van de „Heimdal" ten stadhuize ontvangen door het dagelijksch bestuur der gemeente. De burgemeester sprak de gasten in het Engelsch als volgt toe „Ik heb de eer U welkom te heeten ten stadhuize te Vlissingen, mijne heeren uit het bevriende Denemarken, dat door zulke oude en vriendschappelijke banden aan Ne derland verbonden is. Ik waardeer de eer straks uw gezelschap, .Deensche en Neder- landsche zee-officieren vriendschappelijk bijeen, per auto eenige uren over ons eiland Walcheren te mogen voeren. Mij dunkt dat het niet alleen zuiver toe val is, dat gij de haven van Vlissingen hebt uitgekozen immers Vlissingen is de ge boorteplaats van admiraal Michiel Adri- aahsz. de Ruyter, die in den Noorschen ccrlog tusschen Denemarken en Zweden, tusschen uw koning Frederik III en den Zweedschen koning Karei Gustaaf de U be kende rol heeft gespeeld, in de Nederland- sthe gouden eeuw, toen onder leiding van den Staatsman Johan de Wit Nederland onder de Scandinavische rijken optrad als „eerlijk makelaar" voor het handhaven van den vrede en het politiek evenwicht in het Oosten. Maar nog veel ouder zijn onze weder- zijdsche relaties heeft niet uw koning Christiaan II in 1516 het vruchtbare eiland Amager bij Kopenhagen met Nederland- sche boeren gekoloniseerd en daardoor vcoral de zuivelbereiding en groentencul- tuur tot bloei gebracht. Nog heden herin nert de nationale dracht der bewoners van Amager aan hun herkomst. De nationale kleederdracht, die gij straks onze Walcher- sche bevolking zult zien dragen zal daarom ook wel in het bijzonder uwe belangstelling wekken. Thans strekken de schitterende resulta ten van den Deenschen land- en tuinbouw en veeteelt ons Nederlanders ten voorbeeld en persoonlijk neem ik deze gelegenheid neg eens gaarne te baat U te verklaren, dat ik de meest aangename herinneringen be waar aan de gastvrije ontvangst van uw haven-autoriteiten van uw wereldhaven Kopenhagen, bij een bezoek, dat ik met onzen haven-directeur eenige jaren geleden biacht aan de prachtige haven uwer hoofd stad ter bestudeering van moderne haven- outillage naar aanleiding van de in uitvoe- ae stoep zitten. En dan is er een schouw burg van den zooveelsten rang. Voor een meisje, dat verlangt naam te maken is Duluth niets Ze heeft er zich dood ge kniesd, al sinds haar zestiende jaar. Je moet niet vergeten, het zit haar in het bioed. 't Zou toch ook wel vreemd zijn als mijn dochter niet een artistieke natuur bezat..." „Zeker. Maar waarom gaat ze dan niet ergens in Amerika aan het tooneel Ik ge loof niet dat het haar hier zou meevallen." „Maar daar ook niet. Er is geen vast gezelschap in Duluth er komen enkele doortrekkende gezelschappen voor enkele avonden. Dus bij ons is geen gelegenheid. Bovendien wil ze naar het Engelsche too neel. Ken jij soms niet iemand", die haar een paar introducties kan bezorgen „Ik... Geen mensch 1" „Hè, dat spijt me geweldig", zei Cheri ton teleurgesteld „ik had heusch al zoo'n beetje op je gerekend". Heriot keek hem eens aan. „Op mij vroeg hij verbaasd. „Hoe ter wereld kwam je daar nu bij „Wel, ik ken hier tegenwoordig niet veel menschen meer, zie je degenen met wie ik vroeger heb omgegaan zijn dood of naar de koloniën getrokken, of op andere manieren heb ik ze uit het oog verloren. Maar op jou had ik nu gerekend. Jij, zoo'n grootheid, met natuurlijk tal van connecties. Het too neel in Londen schijnt wel heel deftig te zijn geworden, dus dacht ik, dat je moge lijk tooneeldirecteuren op diners en feest maaltijden kon ontmoet hebben. Maar daar in heb ik me dus blijkbaar vergist. Ik heb je naam aan Mamie genoemd, zoodra het vaststond dat we naar Engeland gingen. Maar op de een of adnere manier zullen we de zaak nog wel eens bespreken." „Het spijt mij, je een teleurstelling te moeten bezorgen", zei Heriot. „Zeg dit ook tegen je dochter. Ik zou met genoegen doen wat je verlangde... als ik maar kon Daar ben je toch van overtuigd Voot engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationstraat MIDDELBURG. ring zijnde verbetering van de buitenhaven van Vlissingen. Zoo zullen naar ik hoop ook in de toe komst de wederkeerige vriendschappelijke verhoudingen en uitwisseling van gedach ten tot in lengte van dagen bestendigd biijven. Uw hooggewaardeerd bezoek be vestigt dezen wensch".' De commandant van de „Heimdal", kapi tein ter zee Trap, dankte met enkele woor den voor de ontvangst en verzekerde, dat de heeren de aangenaamste herinneringen aan het bezoek zullen medenemen. De burgemeester bracht drie cheers uit op den koning van Denemarken en de commandant op onze Koningin. De heer M. Laernoes voerde nog het woord als wethouder en vice-voorzitter van de. Kamer van Koophandel en wees er op, hoe in de laatste jaren Denemarken en Nederland veel overeenkomst hadden. Bei de bleven neutraal in den wereldoorlog, maar Nederland kostte dit heel wat meer moeite en alleen dank zij leger en vloot slaagde het er in neutraal te blijven. Spr. wees ook op de overeenkomst op handels- en landbouwgebied en eindigde met de beste wenschen voor Denemarken. Hierna ving de autocht aan, welke aan officieren en adelborsten werd aangeboden. Te Domburg werd in het Badpaviljoen de koffie gebruikt. Hedenmiddag was het dagelijksch be stuur der gemeente op de „Heimdal" gast aan de lunch. Een feestviering op ons kantoor. Er heerschte hedenmorgen op het kan toor der firma F. van de Velde Jr. een on gewone drukte en de feeststemming vierde er hoogtij. En daarvoor was zeker alle re den want een zilveren jubileum was te herdenken en dit wel van den man, die dag in dag uit, de zorg van de redactie op zich neemt. Wij bedoelen onzen redacteur, den heer D. A. P. de Zeeuw. Hedenmorgen te tien uur werd de jubilaris met zijn echt- genoote en verdere familie van zijn wo ning te Middelburg afgehaald per auto's. In het voor deze gelegenheid in een- feestkleed gestoken administratie-lokaal werd de familie De Zeeuw ontvangen en werden bij het binnenkomen- aan de echt- genoote van den jubilaris bloemen aange boden. Aanwezig waren met de firmanten en hun familie, alle leden van het admini stratie- en drukkerijpersoneel. Toen allen- de voor hen- bestemde zetels hadden ingenomen, nam de oudste firmant, de heer F. van de Velde Fz. het woord en zeide, dat het de bedoeling is uiting te ge ven aan 'den drang van het hart, om den jubilaris te huldigen en te danken bij zijn- zilveren ambtsjubileum. Te huldigen, nu vandaag het feit wordt herdacht dat hij 25 jaar geleden den heer P. L. Mets als re dacteur opvolgde, terwijl hij reeds vele ja ren daarvoor als speciale verslaggever aan de „Vliss. Courant" verbonden was. Men heeft slechts zijn oog te richten op de na 1901 steeds dikker wordende folian ten der „Vlissingsche Courant" om daar uit te concludeeren, welk aandeel de arbeid van den heer De Zeeuw in den bloei van het bedrijf heeft gehad. Steeds was zijn welversneden pen gereed om de geschiedenis van Vlissingen zoowel als van de provincie in de kolommen van de „Vliss. Courant" vast te leggen, daar voor was het voor hem nooit te vroeg en nooit te Iaat, hij versloeg vergaderingen „O, zeker, zeker Maar er is niets aan te doen. Ja, ik zal het Mamie zeggen. Na tuurlijk zal ze teleurgesteld zijn, want ze begrijpt zeer goed, hoe moeilijk het is om er te komen onder dat je iemand van in vloed kent, en ik heb haar heel wat van j.^ verteld". „Vindt je het wel verstandig, om... „Het blijkt nu dat ik mij vergist heb." „Neen, zoo meen ik het niet, ik wou je alleen vragen of je het wel verstandig vindt om haar in z'oo'n richting aan te moedi gen Als ik een dochter had. Neem je me niet kwalijk, dat ik dit zoo openhartig zeg.... „Maar, beste kerel", viel Cheriton in, „jouw dochter en de mijne haar wegen zouden uiteenloopen als Noord- en Zuid pool. En bovendien ken je Mamie niet." „Maar wel weet ik, dat met ieder jaar het tooneel meer overstroomd wordt. De meeste meisjes hebben eens in hun leven zoo'n bevlieging voor het tooneel, en er zijn honderden die geen droog brood verdienen. Een kennis van mij laat zijn typewerk doen door een vrouw, die aan het tooneel is geweest. Ze vervulde de beste rollen in voorstellingen in de provincie, en zeker koesterde ze de hoop later een tweede Sarah Bernhardt te worden. Ze verdient nu bij hem op kantoor een pond per week en je weet niet hoe dankbaar ze was toen ze dat baantje kreeg (Wordt vervolgd. VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Maak steeds ruim gebruik van de ventilatiemiddelen. Onzuivere lucht is even schadelijk als onzuiver eten en- drinken. Zet in ieder geval in de schaf- tijden de ramen open. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1