1000 Rfin ""'""o»"0'"' 25 RWATTA?5C Eerste Blad 64e Jaargang 1926 - WOENSDAG Uitgave: Firma F. IIJlll DE VELDE iijaistraat 58-60. Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 19 MEI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd og Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen iPUU een ongeluk. UUU q EME E NTE B ESTUU R Kinderen Klocsterbalsem BINNENLAND Si cte-REËP Beter dan Goed: DE BESTE Stads= en Provincienïeuws PW O. 116 '/L1SS1INCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- sche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen TIJDELIJKE AFSLUITING GEDEELTE ZVVANENBURGSCHE WEG. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, brengen ter openbare kennis dat in verband met het vervangen van de brug met gemetselde landhoofden en houten dek in den Zwanenburgschen weg in deze gemeente door een buis, door het Bestuur van den Polder Walcheren e.en ge deelte van genoemden weg voor het open baar verkeer met rij- en voertuigen en vee zal zijn afgesloten van 7 tot en met 9 Juni 1926, Vlissingen, 18 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op het verzoek, onder dagfeeke- ning van 25 Maart 1926 ingediend door de Bataafsche Import Maatschappij v.h. N. V. „Acetylena" te 's-Gravenhage, waarbij ver gunning wordt gevraagd tot het oprichten van een benzine-installatie met een onder- grondsch reservoir en bovengrondsche af tapinrichting in de perceelen kadastraal be kend gemeente Vlissingen Sectie D. no. 933 en 1710, plaatselijk ^gemerkt Onder straat no. 21. Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het technisch on derzoek zijn beslag nog niet beeft verkre gen. Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinder wet BESLUITEN De beslissing op voormeld verzoek te verdagen. Vlissingen, 17 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op het verzoek, onder dagteeke- ning van 30 Maart 1926 ingediend door de N.V. Vee- en Vleeschhandel, voorheen firma J. Hakker, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een dar- menwasch- en zouterij en een bewaarplaats van darmen in het perceel kadastraal be kend gemeente Vlisingen, Sectie D. no. 448, plaatselijk gemerkt Vlamingstraat no. 18. Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het technisch on derzoek zijn beslag nog niet heeft verkre gen. Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinder wet BESLUITEN De beslissing op voormeld verzoek te verdagen. Vlissingen, 17 Mei 1926. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het Stedelijk Museum en de Tachtigjarige Oorlog.1) I. Bij de werkzaamheden in de Weststraat, die gedeeltelijk opgegraven werd in ver band met rioleeringswerken, kwam een bronzen historiepenning te voorschijn, die ik aankocht ten behoeve van bet Museum. Na schoonmaak bleek het te zijn een in 1581 geslagen legpenning. Aan de eene zijde ziet men een leeuw, den kop door een nelm beschermd, die in de rechter klauw een sabel, in de linker een schild houdt, waarop de letters X .en P door elkander zijn gevlochten als randschrift is te lezen INGENÏO ET FORTITUDINE (d.w.z. door beleid en dapperheid). De [etters X en P zijn de beginletters van het Grieksche woord voor Christus. Aan de keerzijde wordt een leeuw door een ruiter niet een speer bevochten, doch hij beschermt zich met voorzichtigheid en vol beleid door een palmboom boven deze symbolische voorstelling ziet men als randschrift VALET IRRITATUS (Getergd is hij sterk) en er onder het jaar tal 1581. Het is het jaar dat de Staten Generaal Hij dit en de volgende artikelen is een dankbaar gebruik gemaakt van Blok, Geschied, v/h. Ned. Volk G. van Loon, peschrijving der Nederl. Historiepenningen, s-Gravenhage 1723Bizot, Medalische Historie der Republiek van Holland, Am sterdam 1690. (22 Juli) ,,den Coninck van Spangien ver- klaert hebben en verklaren mits desen ipso jure vervallen van Sijne heerschap- pye" en den hertog van Anjou in zijn plaats als landsheer hebben aangenomen. Dit was het antwoord van de Staten Generaal op het banvonnis van Philips, waarbij de Prins van Oranje vogelvrij verklaard werd, m.a.w. ieder werd aangezet hem te dooden. Met dezen gedenkpenning werd de moed, het beleid en het goede recht der Neder landers vereeuwigd, Christus voerden zij in het schild, dat was hun blazoen. Een staatsche bezending was den 24en Augustus 1580 te Vlissingen in zee gesto ken om een dag later te Dieppe aan wal te komen, om vandaar naar Plessis bij Tours te vertrekken, waar Anjou met klimmend ongeduld de deputatie verwacht te. Aan het hoofd ervan stond Marnix van St. Aldegonde. Daar kwam den 19en Sept. het beroemde verdrag van Plessis-lez- Tours, het resultaat van 's Prinsen staats manskunst, tot stand, waarbij de hertog van Anjou tot „prince et seigneur" van de Nederlanden werd verheven. Op deze wijze meende Oranje, dat het groote doel zijner politiek, de jarenlang gezochte hulp van Frankrijk voor een on- aihankelijken Nederlandschen staat, ein delijk bereikt was. Den 23en Januari 1581 werd het verdrag geratificeerd tegelijk gaf Anjou aan dé Staten-Generaal plechtig kennis van zijn voornemen om spoedig naar de Nederlanden te komen teneinde het hem opgedragen gezag te aanvaarden. De verkiezing van een nieuwen lands heer had de afzwering van den ouden vorst tot noodzakelijk gevolg. Toch duurde het nog een jaar voordat de nieuwe landsheer kwam. Deze had ge hoopt, dat hem tegelijk met de heerschappij over de Nederlanden ook de hand van ko ningin Elizabeth van Engeland zou gewor den, de bijna vijftigjarige „Maiden Queen". Het huwelijkscontract werd in Juni getee- kend zeer met tegenzin van het Engelsche volk, dat ongaarne een huwelijk met den katholieken vorstenzoon zag. Doch een contract is nog geen huwelijk en zijn be jaarde bruid was grillig, persoonlijke over komst naar Engeland scheen gewenscht, maar bracht ook geen voortgang in de zaak. De koning van Frankrijk wilde geen nauwe alliantie met Engeland tegen Spanje, beducht als hij was voor een anti-katholie ken oorlog, die hem in zijn koninkrijk groote moeilijkheden zou veroorzaken. In de Nederlanden drong men krachtig oj de overkomst van Anjou aan Marnix, die in Engeland was, kreeg in Januari 1582 opdracht den hertog onder het oog te brengen, dat men, als hij niet overkwam, zich genoodzaakt zou zien een anderen beschermer te zoeken. Uitgeleid met alle eerbewijzen door zijn grillige verloofde tot Canterbury, zeilde hij den 8en Februari met een aanzienlijke En gelsche vloot onder het bevel van de lords Leicester, Hunsdon en Howard van Sand wich uit naar Zeeland, waar hij den lOen Februari te Vlissingen aankwam met een schitterenden stoet van Fransche en En gelsche edelen, onder wie zich Elizabeths gunsteling Leicester en de later in de Nederl. oorlogen beroemde Philip Sidney, Willoughby en anderen bevonden, te Vlis singen aan, met groote eerbewijzen door Prins Willem van Oranje en den prins van Epinoy, den gouverneur van het in 's vijands handen gevallen Doornik, bevelhebber der Staatsche troepen, ontvangen. Men begrijpt dat de toenmalige zeedijk en de zich daar 'bevindende bastions zwart zagen van de toeschouwers, die de schit terende vloot zagen naderen. Zes dagen bleef hij met den Prins te Middelburg, den 18n kwam hij naar Vlissin gen terug, vanwaar hij met 30 oorlogssche pen over de Schelde naar Antwerpen voer. Niet onwaarschijnlijk, dat juist daar de toen pas geslagen legpenning door een der talrijke nieuwsgierigen verloren is. Het toeval kan rare parten spelen, juist op 10 Februari van dit jaar kwam de penning daar ter plaatse in mijn handen. H. G. VAN GROL. KAMER-OVERZICHT Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 18 Mei. Bloembollen. Alweer een interpellatie. Thans over het lAmerikaansch verbod van invoer van plan ten en bollen uit Holland, een misère die wel wel bekend is. Amerika is steeds stren ger maarregelen gaan treffen en nu zijn nog slechts enkele soorten toegelaten. Naar aanleiding daarvan stelde de heer Lovink heden deze vragen Is de regeering in staat en bereid mede te deelen of de inspectie van die planten en bloembollen, waarvoor thans de invoer in Amerika nog mogelijk is, aan zoodanige eischen voldoet, dat er geen grond bestaat den invoer van deze gewassen uit planten- ziektenkundige overwegingen in Amerika te weren 2. Is de regeering bereid om, wanneer de eerste vraag bevestigend kan worden be antwoord, de Amerikaansche regeering hiervan officieel mededeeling te doen en deze regeering daarbij te verzoeken, om wanneer zich onverhoopt (gevallen mochten voordoen, waarbij zou blfken, dat de in spectie in Nederland niet steeds effectief zou zijn, hiervan met vermelding van bij zonderheden onmiddellijk mededeeling aan de Nederlandsche regeering te doen, opdat de ondervonden bezwaren kunnen worden ondervangen 3. Acht de regeering de methode, waarop hebben altijd wat Zorg daarom altijd Akker''s Klooster balsem in huis te hebben om dadelijk te kunnen helpen bijbuilen, schrammen, ontvellingen, kneuzingen, brand-, snij- en stootwonden, spierpijn, wintervoeten. heelt alle wonden plantenziektenkundige overwegingen ver schillende tuinbouwproducten uit Amerika zijn uitgesloten, niet een gevaar ook voor verschillende andere vakken van land- en tuinbouw en zelfs voor koloniale produc ten 4. Is de regeering bereid met de Ameri kaansche regeering in overleg te treden in zake de instelling van een gemengde com missie van deskundigen, teneinde te over wegen, welke maatregelen behooren te worden genomen om verdere uitsluitingen van in te voeren planttn of bollen uit hoof de van plantenziektenkundige overwegin gen te voorkomen 5. Mocht de Amerikaansche regeering niet bereid zijn tot het in het leven roepen van een dergelijke gemengde commissie, is de Nederlandsche regeering alsdan bereid het initiatief te nemen tot het bijeenroepen van een conferentie met belanghebbende landen -ter vaststelling van de regelen, vol gens welke naar redeiijkheid kan worden verwacht, dat verdere uitsluitingen in Ame rika op plantenziektenkundige overwegin gen niet zullen plaats vinden, althans niet op de wijze, zooals dit in het verleden is geschied Het antwoord van den minister was be vredigend. Amerika's doel is allen invoer te stuiten en de oudé Monroe-Ieer weer in vollen omvang te handhaven. De regeering kan daaraan niets doen. Amerika heeft de bevoegdheid, maar fraai is het standpunt niet. Voor arbitrage is hier geen gelegen heid want er is geen geschil. Het leelijke in de zaak is dat men het en kele ziektegevalletje ónder de bollen als voorwendsel gebruikt om den invoer tegen te gaan. Men werpt daardoor een blaam op onze productie en dat .is zeer onaange naam. De regeering blijft diligent maar staat machteloos. Wel sloot zij een verdrag om meestbegunstiging, maar Amerika trachf dit te ontduiken. Of daaruit nu blijkt aat dit stelsel niet deugt, gelijk de heer Kortenhorst betoogt, is zeer overdreven. Tegen kwaadwilligheid staat ieder machte loos. Nut der interpellatie alweer nihil. Avondvergadering. De behandeling van hoofdstuk arbeid der Staatsbegrooting voor 1926 werd voortgezet. De heer Schaper spreekt de hoop uit, dat deze minister veel tot stand zal kun nen brengen ten bate van de arbeiders. Hij moge zich verzetten tegen menschen als den heer Kortenhorst, die tegen arbeids- verlenging en loonsverlaging zelfs geen bezwaar heeft. De heer Van den Tempel pleit voor een wettelijke regeling in zake de werkloos heidsverzekering. Al sinds vele jaren be staat de noodzakelijkheid daarvoor en er is een tijd geweest, dat de regeering ook die meening was toegedaan. Spr. geeft een overzicht van hetgeen in de laatste jaren ever dit onderwerp is geschreven en gead viseerd, ten einde te geraken tot een wet telijke regeling. De heer Boon betreurt het, dat minister Kooien is heengegaan en heeft dezen mi nister met gemengde gevoelens zien op treden. Gelukkig heeft deze minister nog al goede antwoorden gegeven op aan hem gestelde vragen, o.a. ten aanzien van de overwerkvergunningerr; Er is bij den mi- rister aangedrongen op stopzetting van die vergunningen, hetgeen naar spr. meent on mogelijk is, omdat de toestanden in de in dustrie nog verre van gunstig zijn Er wordt vooral door het N. V. V. krachtig geageerd tegen die vergunningen. Spreker vindt dat niet verstandig en hij juicht het toe dat de minister een ander standpunt heeft ingenomen. De heer Van Rappard bespreekt den landbouw in verband met de Arbeidswet. Spr. hoopt dat de minister voorzichtig zal zijn met zijn beslissing nu de Hooge Raad van Arbeid met 21 tegen 16 stemmen zijn advies heeft vastgesteld. Een bindend-ver klaring van de collectieve contracten acht spr. een stap in socialistische richting en daartegen waarschuwt spr. ernstig. De arbeidsduur in het landbouwbedrijf is niet te regelen omdat alles afhangt van het weer. De minister van arbeid, handel en nij verheid, de heer Slotemaker de Bruine, beantwoordt de sprekers. Er is een theore tische en een practische groep van vragen die gesteld zijn. Het 9olidarisme staat te genover het individualisme. Er moet een organische samenwerking zijn die den staat leidt, omdat het sterk doorgevoerde indivi dualisme tot een noodlottig einde leidt. Or ganisatie is noodig en spr. begrijpt dat de arbeiders hechten aan hun organisatie. Het goed recht der vakbeweging dient aller eerst erkend te worden, omdat die bewe ging het overleg brengt en leidt tot een beter levenspeil. Wij staan nog in een reeks van vragen en het is nog niet moge lijk alle op te lossen. Voor vele is nog geen antwoord gevonden en zelfs de heer Ver aart geeft toe, dat wij nog zoekende zijn. Wij zullen nog iets moeten grijpen en spr. grijpt de vakbeweging als uitgangspunt o.a. om te komen tot inperking van de cverheidsbemoeiing niet in den zin van het „laisser aller" maar omdat zij veel kan overlaten aan andere organen. Hij zal alles doen om de sociale wetge ving nationaal en internationaal vooruit te helpen. De Rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben over de maand April opgebracht 42.221.015 tegenover 37.394.245 in April 1925. Sedert 1 Janu ari werd ontvangen 160.532.269 tegen over 145.955.290 in hetzelfde, tijdvak van 1925. De opbrengst ten bate van het leening- fonds 1914 bedroeg 11.391.462 tegenover 10.557.409 in April 1925 en sedert 1 Ja nuari 35.167.143 tegenover 32.778.591 in hetzelfde tijdvak van 1925. De opleiding te Gorinchem. Door den heer Snoeck Henkemans zijn aan den minister van marine a.i. de vol gende schriftelijke vragen gericht le Zijn de geruchten juist, dat de mi nister een ingrijpende verandering over weegt ten opzichte der thans te Gorinchem gevestigde opleiding van matrozen 2e Bij bevestigende beantwoording van ce eerste vraag, is de minister dan bereid, dt voorbereiding van zoodanig plan op te schorten tot na de behandeling der aange kondigde suppletoire begrooting van hoofdstuk VI De Weeldebelasting. Wij hebben reeds vroeger gemeld dat de belasting op weelde-voorwerpen in het nieuwe wetsvoorstel zal geheven worden bti de bron, dat is voor het binnenlandsch product bij het verlaten van de fabriek, voor het buitenlandsch product aan de grens. Tot op zekere hoogte zal het tarief ook protectionistisch werken. „Het Volk" ver neemt, dat van de binnenlandsche produc ten 10 van de buitenlandsche 12 be lasting zal moeten worden betaald. Om te voorkomen, dat de exporteur van buitenlandsche weelde-artikelen in Holland van de Indische markt zou worden ver- diongen door den exporteur uit de landen van oorsprong, is bepaald, dat de 12 op export-goederen weer wordt terugge stort. Het wetsontwerp zonder de artikelen is reeds bij den Raad van State de eind redactie van de artikelen moet binnen etnige dagen gereed komen. Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Saterdag heeft deze vereeniging haar ge wone jaarvergadering gehouden in haar herstellingsoord het Boschhuis te Nunspeet. In de periodiek ontstane vacatures A. J. C. Tam en G. Azings Venema werden ge kozen de heeren H. L. Buurma te Hooge- zand en A. P. Smitt, schoolarts te Vlissin gen Aangenomen is een bestuursvoorstel om den kinderen bij het vertrek naar huis een fotolijstje met spreuken ter herinnering aan hun verblijf in het koloniehuis ten geschen ke te geven. Uit Het jaarverslag vermelden wij, dat in 1925 dank zii de krachtige propaganda van den administrateur, den heer A. C. Bos, niet minder dan 62 nieuwe afdeelingen zijn op gericht zoodat de vereeniging thans 346 afdeelingen rijk is. Van H. M. de Koningin-Moeder kwam als vernieuwd bewijs van belangstelling een gift in. Aan andere giften werden ƒ6500 ontvangen, onder welke 1000 ter herinnering aan het verdienstelijk lid der Commissie van Toezicht op de verpleging in het Boschhuis, mevrouw D. C. Molijn- de Groot, in 1925 overleden en 1500 van de Fundatie van den Santheuvel-Sobbe. Op 27 Augustus bracht Prins Hendrik bij zijn bezoek aan hert jubileerend Hooge- veen ook een bezoek aan het Noorderhuis bij Hoogeveen, in 't bijzonder bestemd voor kinderen uit Friesland, Groningen en Drente. Het verslag vermeldt uitvoerig de feeste lijke opening van het nieuwe Boschhuis op 15 Mei, dat thans geheel vol is en geheel voldoet aan de gestelde eischen van een meer langdurige verpleging van zwakke kinderen. De verpleegprijzen konden op nieuw worden verlaagd, ofschoon de rijks subsidie per kind en per dag weer was ver minderd verpleegd zijn 3916 kinderen met 170304 verpleegdagen, d.z. 21664 meer dan in 1924. Het verslag eindigt niet eraan te herin neren, dat op 20 October 1900 de stoot" is gegeven tot oprichting van het Genoot schap. De ledenvergadering besloot dan ook op voorstel van het bestuur aan het einde van dit jaar ter herdenking van het 25-jarig bestaan een feestelijke bijeenkomst te houden. Aan het bestuur is machtiging verleend hulp te verleenen aan Drentsche kinderen uit de veenstreken. Mengelberg te Antwerpen. Mengelberg en het orkest van het Con certgebouw te Amsterdam hebben Maan- dagavond in den Franschen schouwburg te Antwerpen een overweldigend succes ge had. Vooral de „Erocia" bracht de toehoor ders in verrukking. Tot zesmaal toe werd Mengelberg teruggeroepen. Het orkest moest herhaaldelijk opstaan om in de hulde te deelen. Het is een der opmerkelijkste concerten geweest die in jaren in Antwer pen zijn gegeven. Mengelberg heeft den avond geopend met de Belgische en Nederlandsche volks liederen. VLISSINGEN, 19 MEI. De Ziekenhuisplannen. Naar wij vernemen is dr. Wortman ge slaagd door het aanbrengen van versobe ringen in het ziekenhuisplan de geraamde jaarlijksche totaal meerdere kosten terug te brengen van bijna 33.000 tot 15.000. Dit verrassend resultaat zal zeker spoe dig nader worden uiteengezet. Hedenavond wordt een bijeenkomst van de raadsleden gehouden, waarin dr. Wort man aanwezig zal zijn, om zijn nadere plannen toe te lichten en verdere inlichtin gen te verstrekken. Alhambra-theater. Het programma in het Alhambra-theater belooft voor de Pinksterdagen wat bijzon ders want Pola Negri vervult de hoofdrol in haar geweldige creatie als halfbloed. De naam Pola Negri zegt voor bioscoop-lief- hebbers reeds genoeg, dan is verdere aam- beveling overbodig. Haar hartstochtelijk spel is van zoo aangrijpende dramatiek dat zij overal volle zalen weet te trekken.. Het programma bevat verder de sensatie film „Rooverliefde", een Paramount en dat zegt ook reeds genoeg. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Het instituut organiseert met de Pink sterdagen een tocht naar Oostende ter ge legenheid van de opening van het eigen gebouw, 8 urenhuis, der Belgische vakbe weging aldaar. De tocht vangt aan Zaterdag half drie er de terugkomst te Vlissingen is bepaald op Maandagavond. Badpaviljoen Wilhelmina. De concerten in het Badpaviljoen „Wil helmina" zullen Zaterdag a.s. worden geopend. Tevens zal dan optreden de be kende humorist, de heer Louis Contran. Op eersten en tweeden Pinksterdag wordt van 3.30 tot 6 uur een matinée gegeven. In onze Tijdinghal. Op 17 Mei vierde de heer J. Klootsema, directeur van het Rijksopvoedingsgesticht „De Kruisberg" te Doetinchem onder gioote belangstelling zijn 25-jarig ambts jubileum. Foto van den jubilaris met fami lieleden en autoriteiten Maandag 17 Mei werd de verbouwde Universiteits-biblio- theek te Amsterdam door burgemeester De Vlugt officieel geopend. Een groep van de aanwezige autoriteiten. Een tooneelvereemging te Middelburg. Te Middelburg heeft zich een commissie gevormd, welke zich ten doel stelt te ko men tot de oprichting van een Toöneelver- eeniging, welke in het aanstaande winter seizoen in den Schouwburg een viertal uit voeringen zal doen geven door gezelschap pen als het Nederlandsch Tooneel, het Hofstad Tooneel, het Schouwtooneel, Ed. Verkade enz. De laatste jaren was het heel moeilijk deze gezelschappen te Middelburg te krij gen, omdat de kosten en daardoor de risico te groot werden. Als men voldoende leden kan winnen, is het risico gedekt. Vereeniging voor geschiedenis der genees-, natuur- en wiskunde. Bovengenoemde vereeniging zal dit jaar haar zomer-bijeenkomst houden in de za len van het Zeeuwsch Genootschap der V/etenschappen te Middelburg op Zaterdag 12 en Zondag 13 Juni. De bijeenkomst wordt geopend op Za terdag 12 Juni, des avonds half acht. Zondagmiddag half een heeft een ge meenschappelijk noenmaal plaats in hotel „de Abdij" en des middags 5 uur een een voudige maaltijd in het Grand Hotel (Lan- gedelft). Een aanrijding. Op de Langeviele-binnenbrug te Mid delburg werd hedenmorgen een handwa gentje van de gemeente-reiniging door den motorwagen van de electrische tram aange reden, doordat de bestuurder van het'Wa- gentje de tram niet hoorde bellen. Het in geval liep goed af, daar de man slechts een lichte wonde aan de hand bekwam.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1