MAANDAG 17 MEI 114' 64e Jaargang 1926 GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON UIT DEN TIJD VAN RUWE RIDDERLIJKHEID. Mijnhardts Laxeertabietten BINNENLAND KWATTAf^ VOLLE-MELtVREEP Beter dan Goed: DE BESTE Stads= en Provincienieuws VÜSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop. Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, e«z. prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHT. Onderzoek van verlofgangers. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat het jaarlijksch onderzoek van verlofgangers, bedoeld in art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Vlissingen in het Militair Hospitaal (Korenstraat) op Zater dag 5 Juni 1926, des voormiddags 9.30 uur, van de lichting 1914, 25 man en te 10.30 uur v.m. de overigen van de lichting 1917 des mn. te 1 uur 29 man en te 2 uur nm. de overigen. Aan het onderzoek moeten deelnemen de tot de landmacht behoorende groot-verlof gangers der lichtingen 1914 en 1917. Onder deze verlofgangers worden begre pen alle dienstplichtigen, die voor een der lichtingen 1914 en 1917 werden ingelijfd, om het even, of zij naar de landweer zijn overgegaan of niet. Zij, die voor een dezer lichtingen zijn ingelijfd, maar ten gevolge van uitstel of om een andere reden tegelijk met een latere lichting de eerste oefening hebben volbracht, moeten zich ook aan het onderzoek onderwerpen, voor zoover zij al thans niet behooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan het onderzoek moeten ook deelne men de dienstplichtigen van de genoemde lichtingen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan als a. verzorger bij den rijkspostduiven- dienst b. hoefsmid bij de infanterie c. smid-bankwerker bij de voormalige oefenings-houwitser-campagnie. Aan het onderzoek behoeft niet te wor den deelgenomen door de verlofgangers a. die hun eerste oefening nog niet heb ben volbracht b. die in 1926, vóór den dag, hierboven als dag van onderzoek aangegaan, in wer kelijken dienst zijn geweest uit anderen hoofde dan bij wijze van straf c. die bestemd zijn om in 1926 voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen d. die elders wonen dan in Nederland e. die zich buitenlands bevinden ter uit oefening van de zeevaart (hieronder niet begrepen de zeevisscherij) f. die de binnenvaart uitoefenen op ande re landen en zich deswege in een dier lan den ophouden g. die ingevolge de geldende bepalingen geheel zijn vrijgesteld van opkomst in wer kelijken dienst in geval van oorlog, oorlogs gevaar of andere buitengewone omstandig heden. Voorts wordt de aandacht gevestigd op het volgende 1. De verlofganger moet bij dit onderzoek verschijnen in uniform gekleed en boven dien voorzien van de overige tot zijn uit rusting behoorende goederen, voor zoovc deze hem zijn uitgereikt of door hem zelf zijn aangeschaft. De verlofganger moet zoo mogelijk op eigen schoenen bij het onder zoek verschijnen. 2. De verlofganger staat niet alleen ge durende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar ook zoolang hij ter gelegenheid van 8) naar het Engelsch van L. M. RAE. Dit was de eerste kibbelpartij die er plaats had, sinds zij op Girth waren. In de afgeloopen dagen, die nu tot weken wa ren geworden, had ze maar weinig van hem gezien, behalve een toevallige ontmoe ting op de trap, of op de binnenplaats, maar dan was hij haar eerder uit den weg gegaan, dan dat hij haar gezelschap had gezocht. Elspeth had haar op de hoogte gehou den van zijn doen en laten of zij dit noodig achtte. Den eenen dag vertelde zij haar bij voorbeeld, dat de laird uit was met zijn geweer een volgenden met zijn hengel, dan weer met zijn bootof hij was met zijn pony over de heuvels gaan rijden om een kennis in de buurt op te zoeken. Nu op dezen ochtend had zij haar mee gedeeld, dat mr. Gilmour op bezoek was gegaan naar een verren bloedverwant in Tarndale. Toen was de geschiedenis ge volgd van dezen Fergus Mc Callum, lord van Tarndale en zijn betrekking tot de Gilmours en eindelijk haar meening over zijn persoon, die niet vleiend was. „Hij is een leelijke zwarte rat, zooals ik master Stair al zoo dikwijls gewaarschuwd heb en het was maar veel beter dat die niets meer met ljpm te doen had maar helaas, hij wil niet luisteren naar dien raad Dit was dan het gevolg van het bezoek nan „den zwarten rat". Nadat de lord dien 4ag bij hem doorgebracht had, eischte hij dan nu zijn vrouw op, iets wat hij nog nooit te voren had gedaan. „Mijn hemel, madam... u zult mijn ver langen nakomen, en..." „Nu, nu, master Stair viel Elspeth in, opstaande van haar spinnewiel. „Gaat u nu het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van de autoriteit, die het onder zoek houdt, zoodat, indien hij ongeregeld heden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats, voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis terugkeeren, hij te dier zake kan wor den gestraft volgens het Wetboek van Mi litair Strafrecht en de Wet op de Krijgs tucht. 3. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen het streng arrest te ondergaan in een daartoe bestemd vertrek of huis. van bewaring, het licht arrest te ondergaan in een kazerne kan worden opgelegd aan den verlofganger, die zonder geldige reden niet bij het onderzoek ver schijnt, of, daarbij verschenen zijnde, zon der geldige reden niet aan zijn onder 1 omschreven verplichtingen voldoet. Onverminderd de genoemde straf kan de verlofganger, die zich schuldig maakt aai een der onder 3 bedoelde feiten of wiens goederen bij het onderzoek blijken niet in vereischten staat te verkeeren, worden ver plicht om op een nader te bepalen tijd en plaats te verschijnen of opnieuw te ver schijnen tot het ondergaan van een onder zoek. De verlofganger, die, opgeroepen voor dit onderzoek, daarbij zonder geldige reden niet verschijnt of daarbij in ander opzicht zijn verplichtingen niet nakomt, kan in werkelijken dienst worden geroepen voor den tijd van ten hoogste twee maanden. De verlofganger, die zich niet onder werpt aan een hem opgelegde straf of niet voldoet aan een oproeping voor den werke lijken dienst, kan o.a. door de marechaus see, de militaire politietroepen en de ambte naren van rijks- en gemeentepolitie aange houden en naar de plaats van bestemming overgebracht worden. Bovendien stelt de verlofganger, die niet voldoet aan een op roeping voor den werkelijken dienst, zich bloot aan bestraffing. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijk ter gemeen tesecretarie te worden overgelegd een ge neeskundige verklaring, welke op ongeze geld papier kan worden gesteld. De hand- teekening van den geneeskundige behoort gelegaliseerd te zijn door den Burgemeester van de gemeente, waar de geneeskundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de volstrekte onmoge lijkheid verkeert om bii het in Juni te hou den onderzoek te verschijnen dan wel we gens woonplaatsverandering niet voor dat onderzoek is opgeroepen, wordt door den districtscommandant verplicht het onder zoek in November of December te onder gaan. Aan den verlofganger kan op zijn ver zoek door den districtscommandant worden vergund het onderzoek op een anderen dag, op een andere plaats binnen het district of in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift waarin de reden duidelijk moet worden omschreven, moet tijdig en gefrankeerd worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wien een dergelijke vergunning is verleend, daarvan niet nauw keurig gebruik, dan wordt de vergunning geacht te zijn vervallen. Wenscht de verlofganger uitstel van het onderzoek tot November of December, dan kan hij ook daartoe het verzoek doen aan den Districtcommandant. Vlissingen, 17 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. tLLiM-ULI- l' L NEOERLAND EN DE VOLKENBOND. 1899 18 Mei 1926. De datum van 18 Mei 1899 was voor de wereld en voor Nederland en Den Haag tegelijk, een merkwaardige. Op dien dag toch werd, met praal en plechtigheid, de eerste Vredesconferentie gehouden, in het Huis ten Bosch, geopend. Zij heeft niet aan de verwachtingen, die men van haar had, alleen uw avondmaal gebruiken. U is geen geschikt gezelschap voor een dame, zooals u daar is „Houd je mond, vrouw riep hij ruw en schudde de hand af, die zij op zijn arm had gelegd. „Niemand heeft zich met mij te bemoeien. Ik duld niet, dat Fergus Mc. Callum of eenige andere man mij uitlacht, omdat mijn vrouw mij niet gehoorzamen wil Luide weerklonk zijn stem door de holle ruimte. „Zie je wel", begon Elspeth vriendelijk. „Ik dacht wel dat die „zwarte rat" weer lcwaad wou doen Maar wat stoort u zich toch aan hem, master Stair Laat hem praten moet in het geheel niet luisteren naar wat hij zegt." „Wie zegt u dan, dat ik naar hem luis ter viel de laird uit. „Wel ik antwoordde Elspeth onver vaard. „Anders zoudt u de lady niet heb ben gevraagd met u te komen soupeeren, zooals u nu op het oogenblik is „Ze is mijn vrouw bulderde hij. „Ik heb het recht om met haar te doen wat ik wil... „TuttuttutMaster Stair Is dit nu de manier om een vrouw gelukkig te ma ken... Natuurlijk u is heer in uw eigen huis, maar u kunt haar toch beleefd vragen wat u wilt en het niet zoo van haar eischen. Een vrouw heeft het recht om van haar man te verwachten, dat hij haar met eerbied behandelt en dat hij weg blijft van haar, als hij geen goed gezelschap is „Onbeschaamde oude vrouw Ik zal je leeren om mij de les te lezen Ik wil het niet hebben, Elspeth ForestEn hij hief de hand op, als wilde hij haar slaan. „Dat zal niet gebeuren riep Elizabeth. „In mijn tegenwoordigheid zult u geen oude vrouw slaan, mr. Gilmour. Hoe durft u zoo'n lafaard wezen De laird keek een oogenblik verbluft door het •♦onverwachte van den aanval toen trad hij een schrede nader op haar toe. „Je zult met mij mee naar beneden werken bij onregel- - matigen stoelgang f zonder kramp ofpijn.j Doos 60qent Bij Apoth.en Drogisten beantwoord. Zij heeft niet de beperking der bewapeningen gebracht, die men van haar hoopte. Maar zij heeft wèl, voor het eerst in de geschiedenis der volkeren een Permanent Hof gesticht voor vreedzame beslechting van internationale geschillen. Dat Hof heeft Den Haag tot zetel gekre gen het is de directe aanleiding gewor den tot den bouw van het Vredespaleis. Om dat Vredespaleis heen heeft zich ontwik keld wat men sedert dien noemthet werk van Den Haag. Daardoor is aan Neder land in de laatste kwarteeuw een nieuwe internationale taak ten deel gevallen, zoo grootsch en omvangrijk als wij niet altijd beseffen. De invloed van deze Vredesconferentie is trouwens grooter geweest dan men aan vankelijk kon denken. Want een achttal ja ren later kwam haar opvolgster, ook weer te 's-Gravenhage, bijeen en kondigde het permanent karakter van zoodanige bijeen komsten af. Ware de oorlog niet tusschen- beide gekomen, er zou in 1915 een derde Vredesconferentie zijn geweest, en, wel licht in sneller tempo naarmate de jaren voortrenden, zouden ook haar opvolgsters zijn bijeengekomen. De oorlog heeft dat verhinderd, en de conferentie te Parijs is uit dien oorlog voortgesproten. Daar wilde men van de Vredesconferenties weinig of niets hooren de daar totstandgekomen Volkenbond mocht vooral niet als een voortzetting dier Vredesconferenties wor den beschouwd. Wat intusschen niet heeft kunnen verhinderen, dat de Volkenbond werd opgetrokken op den grondslag van samenwerking tussschen de Staten, waarop ook de Vredesconferenties berustten. Wat ook niet heeft kunnen verhinderen, dat de Volkenbond de taak dezer Vredesconferen ties, zijnde het vastleggen van het lang zaam groeiende recht tusschen de volken, als een zijner belangrijkste is gaan be schouwen. Of men het te Parijs wilde er kennen of niet, de Volkenbond hield ver band, nauw verband zelfs, met het „werk van Den Haag".' Evenzeer als de Vredes conferenties erkent hij den plicht, die er op de Staten rust om eiken oorlog te vermij den, ook al brengt die oorlog geen zicht baar rechtstreeks nadeel voor Staten, die er buiten blijven. Evenals deze stelt hij zich op het standpunt, dat de organisatie, de saamhoorigheid tusschen de verschillende landen groeiende is, 'ën leidt tot een ge meenschap, die er belang bij heeft, dat vaste regelen worden gevolgd. Maar aan de beide Vredesconferenties ontbrak een or ganisatie, die voor den voortdurenden groei van dit werk kon zorgdragen. Die organi satie is er thans, in den Volkenbond. Eigen lijk gaat het bestaan van dien Volkenbond rechtstreeks tegen de geschiedenis van alle vorige eeuwen in. Deze toch hebben ons ge leerd dat oorlog een gerechtvaardigd mid del is de Volkenbond leert juist het om gekeerde. In dat licht beschouwd, valt van den Volkenbond geen resultaat te verwach ten in zes of zestien jaren. Maar wat de Volkenbond in de eerste jaren reeds be reikt heeft, is daarom te meer van groote beteekenis. Om den Volkenbond bekend te maken, steun voor hem te verkrijgen, bestaan er in alle landen vereenigingen voor den Vol kenbond. Zoo in Nederland de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede". Zij hééft af- deelingen in de voornaamste plaatsen des lands haar algemeen-se'cretaris is geves tigd Jan van Nassaustraat 93, 's-Graven- nage. Deze 18 Mei-herinneringsdag van het bijeenkomen van de Eerste Vredesconferen tie, is als Nederlandsche Volkenbonddag gaan, al moest ik er je ook heen sleepen sprak hij heesch. „Ja", antwoordde ze koud. „Ik zal bene den gaan soupeeren. Ik zal u toonen, mr. Gilmour, hoe weinig acht ik sla op uw bedreigingen en uw onbeschaamdheid Ze liep naar de deur toe en Elspeth trad haar op zij, al fluisterend „Goed zoo, lady U heeft wel gedaan daarmee. U moet niet bang zijn voor hem Des te hooger acht hij u U hoeft niet bang te wezen Ik zal wel op u letten Hij zal u geen kwaad doen. Ik houd hem in het oog." Elizabeth antwoordde niet, maar ging het vertrek uit en daalde de wenteltrap af naar beneden. De laird volgde haar en ging tegenover haar aan tafel zitten. Hij sprak maar weinigzijn opmerkingen waren hoofdzakelijk gericht tot het bedienend personeel. Toen de maaltijd was afgeloopen, trok ken de bedienden zich terug, maar hadden eerst den wijn op tafel gezet. Elizabeth voelde zich lang niet op haar gemak met hem alleen, maar ze hield zich groot. De laird vulde zijn glas en stelde een toast in, op den koning. Zij dronk niet mee was slechts bedacht op een gelegenheid om te ontvluchten. Nadat hij zijn glas had leeggedronken op de gezondheid van den koning, vulde mr. Gilmour het andermaal en trad tot vlak bij haar „Op de gezondheid van mijn koningin, Lisbeth Gilmour", zei hij en leegde dit andermaal. Elizabeth wilde nu gaan, maar hij ging vlak in haar weg staan en wilde haar den doortocht beletten. „Geef mij eerst een kus bedelde hij. „Ik wil niet, dat je mij aanraaktIk heb reeds genoeg verduurd 1" „Je bent mijn vrouw Bedenk dit wel. Je moet dus doen, wat ik wil „Ik doe het niet en ik ben ook niet je vrouw Ik ben de verloofde van Edmond door deze vereeniging bedoeld. Kan men een beter middel vinden om dien Volken bonddag mede te herdenken dan door óf in het ontbreken eener afdeeling, te voor zien, door in samenwerking met* eenige plaatsgenooten het initiatief daartoe te ne men óf de in de plaats zijner inwoning be staande afdeeling te versterken door tot haar als lid toe te treden Het is een Mei gedachte, welke ieder in vriendelijke over weging moge nemen. Nederlandsch-Belgische verdrag. Van Belgische officieele zijde wordt be vestigd dat de laatste besprekingen betref fende sommige bepalingen van het Neder landsch-Belgische verdrag dezer dagen ten einde zijn gebracht en afleen de parlemen ten van beide staten nog over dit verdrag zullen hebben te beslissen. Het lijkt waar schijnlijk dat de behandeling van het ver drag een der eerste punten zal zijn op de agenda van de Belgische Kamer na de op lossing van de huidige crisis.h De „Tel." meldt nog dat inderdaad de vorige week te 's-Gravenhage een bespre king heeft plaats gevonden tusschen hooge Nederlandsche en Belgische ambtenaren, waarin ten aanzien van zekere modaliteiten van het verdrag een regeling werd getrof fen, welke inderdaad de verwachting wet tigt, dat de overeenstemming tusschen de regeeringen niet lang meer uit zal blijven. Waar echter op dit oognblik België een nieuwe kabinetscrisis doormaakt, kan, zoo lang deze niet is opgelost, moeilijk een de finitief resultaat worden bereikt. lid van den Raad voor de Scheepvaart T. Kooiman, loo-dsschipper le klasse in het 3e district, leden J. N. de Ronde, gep. luite nant ter zee le klasse, administratief amb tenaar le klasse bij de Scheepvaartinspec tie, lid en tevens secretaris. De commissie heeft tot opdracht, omtrent de uitkomsten van haar onderzoek rapport uit te brengen aan den minister van marine. VLISSINGEN, 17 MEI. De watersnood. De 55ste verantwoording van de alge- meene commissie ter leniging van rampen door watersnood in Nederland, te Amster dam, geeft een totaal bedrag van 24.541.34. Het totaal generaal is thans 4.394.303.98. Willem Mengelberg te Brussel. Wij lezen in het Brusselsche „Laatste Nieuws" Nog nooit heeft men zooveel menschen in den Muntschouwburg te Brussel te za- men gezien als Zondagmiddag voor het bij wonen van het concert dat de befaamde leider Willem Mengelberg met zijn orkest van het Concertgebouw te Amsterdam is komen geven. Nooi^ ook was er zooveel geestdrift, want de heele zaal sprong ten slotte overeind en riep den dirigent tien maal terug, totdat hij verplicht was nog eens de „Brabangonne" en het „Wilhel mus" te herhalen, waarmede ook het con cert was ingezet, toen H. M. de koningin in haar loge verscheen. Alles wat naam heeft in de kunsiwerela was in de Munt aanwezig en ook jhr. Roëll, Commissaris van de Koningin in Noord- Holland, had met een gevolg de reis naar Brussel ondernomen. Het was inderdaad een „select"-publiek, een publiek vooral van kenners, en, in dit licht bezien, krijgt de triomf van Mengelberg en zijn uitste kend orkest van groote artistieke waarde. Het Mengelberg-concert is geworden een gansch bijzondere kunstgebeurtenis die niet ficht zal vergeten worden. De vergane loodsschoener. Het departement van marine deelt mede dat een commissie wordt ingesteld tot het onderzoeken naar de oorzaken van de ramp van den motorscboener no. 2 van het 2e district op 25 November 1925. De commissie zal bestaan uit mr. G. Kirberger, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, plaatsvervangend voor zitter van den Raad voor de Scheepvaart, lid en voorzitter A. J. Gooszen, gep. ka pitein ter zee, oud-inspecteur van het loods wezen A. L. Boesser, gep. kapitein ter zee, lid van den Raad voor de Scheepvaart \V. Bakker, oud-gezagvoerder ter koopvaardij. Heston, en tegenover hem zult u zich heb ben te verantwoorden, mr. Gilmour, voor de wijze waarop u mij behandelde." „Edmond Heston siste hij, terwijl het hooren van dien naam alleen hem het bloed al aan het koken zou hebben gebracht. „Laat hem maar opkomen Maar met hem duelleeren doe ik niet Dit doe ik alleen met mannen van eer „En rekent u zich zeiven daartoe, mr. Gilmour „Natuurlijk ik speel eerlijk en ik vecht eerlijk. Maar hij nietHij heeft mij een vorigen keer met duelleeren willen bedrie gen. Toch heb ik hem wel ontwapend Maar op die manier vecht ik niet meer met hem En eer zij het kon verhoeden had hij haar meegetrokken, de trap af die naar beneden naar het gevangenhok leidde. „Vooruit, jongens riep hij de bedien den toe. „Schuiven jullie de grendels terug en breng mij eens een kluit turf Zijn bevelen werden onmiddellijk ge hoorzaamd, maar de opschudding die dit gaf, had ook de oude Elspeth naderbij geroepen. „Wat beteekent dit nu, master Stair 1" riep ze met ten hemel geheven armen. „Uit den weg, Elspeth Bemoei je niet met mij, of je gaat zelve het hok in „Maar u zult dit arme kind geen leed toeorengen riep zij, den arm heenslaand om het jonge meisje, dat doodsbleek tegen den muur gedrongen stond. „Wie zal haar leed toebrengen bul derde hij. En hij nam de zware kluit turf en wierp die naar beneden in den kerker, met alle kracht en geweld. „Zóó zal het Edmond Heston vergaan, madam, als hij zich ooit hier durft ver- toonen Het brok viel steeds lager en lager tol ten slotte een geweldig plassen en borrelen werd vernomen. „Schaam u wat, master Stair. U is op moord bedacht... moord... die u aan de De marine-opleiding naar Vlissingen overgebracht Men meldt uit Gorinchem aan „dc Maasbode" Verwachtte men oorspronkelijk, dat als gevolg van de door minister Van Royen genomen maatregelen de marine-opleiding hier gevestigd zou blijven, thans gelooft niemand er meer aan. De „Noord-Brabant", die ingevolge toe zegging van den vorigen minister, naar hier zou worden gesleept, om als oplei dingsschip te dienen, komt niet en daar mede is beslist over het lot van de oplei ding te dezer stede. Volgens geruchten, waarvan echter nog geen zekerheid is te krijgen, gaat de marine naar Vlissingen, wat groote bezuiniging moet brengen. Dit laatste is dan ook het eenig motief voor de opheffing der oplei ding alhier. Wij hebben bij informatie bij de marine- autoriteiten nog geen bevestiging van dit bericht kunnen krijgen, omdat er officieel van een overbrenging van Gorinchem naar hier nog niets bekend is. De Vamit. Zoo behoort deze tentoonstelling ook weer tot het verleden. Bij ons herhaald be zoek hebben wij telkens verwonderd ge staan over de elegante camoufleering der tentoonstellingsruimten, die ons, -Jioewel op bekend terrein zijnde, eenige oogenblikken van moeilijke oriënteering kostte. En even zoo hebben wé ons telkens verbaasd over de menigte bezoekers, die vooral in de avonduren zoo overstelpend was, dat de ruimte eigenlijk te klein bleek. Geen won der dan ook, dat de commissie er een oogenblik over heeft gedacht de Vamit eenige dagen te verlengen. Naar we ver namen zijn ook verschillende standhouders niet ontevreden over de tenminste voor- loopige resultaten. Het publiek, aange trokken door het onvermoeide trio en de artisten, bleek eveneens tevreden, anders zouden er niet telkens zooveel bezoekers zijn geweest. De kinderen waren blij met hun ballons, waarvan er een met een adres kaartje van den heer Ots Vrijdag om 11 uur is losgelaten. Blijkens ingekomen be richt is deze 's middags om half 4 opge vangen te Aarlanderveen. De Zaterdagavond heeft zich van de vo rige avonden, toen reclames van verschil lende standhouders op geestige wijze door den humorist Tummers werden uitgedeeld, onderscheiden, door het houden van een zangwedstrijd voor dames en heeren, waar voor door de standhouders een B-tal prijzen waren uitgeloofd, welke wedstrijd alge- meene hilariteit verwekte. Hoewel de laatste dag door het af- en aangeloop niet zoo'n overstelpende drukte gaf, was het 's avonds tegen half 9 weer een aardig rijtje menschen achter elkaar, toen de heer Tummers op het tooneel stond te oreeren en van daaruit de verschillende prijzen uitreikte, welke toegekend werden galg zal brengen Maar de laird had dit zeker niet eens gehoord en ging verder „Als er een vijand komt op Girth, dan sturen wij hem dezen weg uit, zie je. Vertel dit maar eens aan Edmond Heston en het zal mij benieuwen of hij dan nog lust heeft zich te vertoonèn En terwijl Elspeth Elizabeth de trap op hielp, daar het jonge meisje op punt van flauwvallen was, sprak ze tot den laird „Maak dat u in bed komt, master Stair En bid den hemel om vergiffenis Dit is wel noodig HOOFDSTUK IX. Het duurde vele dagen, eer Elizabeth haar kamer durfde verlaten. „Hij schaamt zich verschrikkelijk, lady verzekerde Elspeth haar dagelijks. „U kunt het ook onmiddellijk aan hem zien. Het is om meelij mee te krijgen." Maar Elizabeth was niet tot vrede ge neigd ze bleef een onverkomelijken af keer van hem koesteren. „Kijk eens hier, lady dit heeft hij u gestuurd", kondigde Elspeth aan op een ochtend, terwijl ze een zwaar eikenhouten kistje neerzette, met koper beslag. „Het zijn de juweelen van de Gilmours die zijn prachtig (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Rechtshouden is plicht. Alleen links inhalen is geoorloofd en veilig. Rijd een hoek naar links in een groo- ten boog, die naar rechts in een kleinen. Snijd nimmer „het hoekje af". Op een kruispunt heeft „rechts" voorrang.

Vlissingse Courant | 1926 | | pagina 1